آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

گروه سیاسی الف،   4000631055 ۳۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر امور خارجه در دیدار با همتای آلمانی در نیویورک با بیان این‌که سیاست قطعی دولت جدید گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است، تصریح کرد: آمریکا باید بداند، همه بده بستان‌ها یک بار در مذاکرات برجام انجام شد ولذا مذاکرات وین نه برای توافقی جدید، بلکه برای اطمینان از بازگشت کامل و تضمین شده آمریکا به تعهداتش ذیل برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است.

آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور ماه خود با وزرای خارجه شرکت کننده در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، با «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان دیدار و در خصوص رئوس سیاست خارجی دولت جدید و موضوع برجام و ادامه مذاکرات وین  گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. 

* سیاست قطعی دولت جدید گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است/ روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به هیچ وجه راضی کننده نیست

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت نتیجه محور بودن مذاکرات وین اظهار داشت: انتظار بر حق ملت ایران آن است که مزایای اقتصادی برجام که به دلیل بدعهدی طرف‌های مقابل تاکنون محقق نشده‌ است، این بار تضمین شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: آمریکا باید بداند، همه بده بستان‌ها یک بار در مذاکرات برجام انجام شد ولذا مذاکرات وین نه برای توافقی جدید، بلکه برای اطمینان از بازگشت کامل و تضمین شده آمریکا به تعهدات خودش ذیل برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ است.

وی یادآور شد: متاسفانه آنچه در سیاست‌های دولت فعلی آمریکا می‌بینیم ادامه روند و رویکرد دولت ترامپ در اعمال تحریم‌های غیرقانونی است. 

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان در ادامه با تأکید بر این‌که دولت ایران وظیفه‌ای قطعی در اجرای بی کم و کاست مصوبه مجلس دارد، بهانه‌های مختلف اروپا برای عمل نکردن به تعهدات خود را غیر قابل قبول خواند و اضافه کرد: طرف مقابل باید با انعطاف لازم و درک شرایط جدید ناشی از شروع کار دولت سیزدهم به وین بیاید. 

امیرعبداللهیان  با اشاره به این‌که سیاست قطعی دولت جدید گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است، آمادگی تهران برای طراحی روابط مستقل از برجام را اعلام کرد.

وزیر خارجه تأکید کرد که روابط اقتصادی و تجاری دو کشور به هیچ وجه راضی کننده نیست و ضروری است برای بهبود این وضعیت چاره اندیشی شود.

*  آلمان متعهد به برجام بوده و تمام تلاش‌های خود را برای حفظ و احیای آن انجام می‌دهد

وزیر خارجه آلمان نیز در این دیدار گفت که آلمان متعهد به برجام بوده و تمام تلاش‌های خود را برای حفظ و احیای آن انجام می‌دهد. 

وزیرخارجه آلمان ضمن استقبال از توافق ایران و آژانس و سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران، بر ضرورت تلاش همه طرف ها برای موفقیت مذاکرات وین تاکید کرد.

هایکو ماس با اشاره به اینکه اراده برلین بر ارتقای همه جانبه روابط است، وضعیت پایین‌تر از انتظار روابط تجاری و اقتصادی فعلی دو کشور را ناشی از شرایطی خواند که برخی از آنها در اختیار دو کشور نبوده است. 

 دو طرف همچنین در خصوص موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه افغانستان به تبادل نظر پرداختند و بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان تأکید کردند.

 امیرعبداللهیان همچنین عصر سه‌شنبه به وقت محلی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام این‌که دولت سیزدهم مذاکرات را از سر می‌گیرد، تصریح کرد: دولت جدید در حال مرور و مطالعه پرونده مذاکرات انجام شده است. نه اتلاف وقت می‌کند، نه رفتار غیر سازنده آمریکا را می‌پذیرید و نه کشور را معطل وعده‌های توخالی سابقه‌دار خواهد کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۰۹۸۱۴۱۲:۰۹:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۳۱
اقتصاد ما به برجام گره خورده دست من و شما نیست . تحریم ها اقتصادی اند .
ناشناس۲۲۱۰۸۰۷۲۲:۲۴:۱۹ ۱۴۰۰/۶/۳۱
با وجود ..و .. منتظر کاغذ پاره های جدید باشید. قطعنامه ۱ تا..
ناشناس۲۲۱۱۳۶۳۱۱:۲۶:۱۰ ۱۴۰۰/۷/۱
شماها که اقتصاد را به هر چیزی گره می زنید معلوم است که باید این چیزها را هم بگویید
ناشناس۲۲۰۹۸۵۰۱۲:۳۲:۴۷ ۱۴۰۰/۶/۳۱
میگن کیسه تو اروپا نایاب شده، همه دنبال کیسه کردن ماست‌هاشون هستن!!
بنده خدا۲۲۱۱۰۵۲۰۲:۲۵:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۱
به همین خیال ..باش بگذار تا صبح دولتت بدم.که این از نتیجه سحر است
ناشناس۲۲۰۹۸۷۸۱۲:۴۸:۴۵ ۱۴۰۰/۶/۳۱
دوباره برجام؟! اگر ترامپ یا طرفدارانش دوباره روی کار آمدند . برجام را دوباره به هم زند، قرار است باز هم اقتصاد ایران شخم بخورد؟ اگر دولت بایدن با بهانه ای نظیر کشف آثار اورانیومی مکانیسم ماشه را فعال کرد چه؟؟؟ به این ها فکر کرده ایم؟
ناشناس۲۲۰۹۸۸۲۱۲:۴۹:۴۵ ۱۴۰۰/۶/۳۱
جناب وزیر !اگر جدا از رجزخوانی های دیپلماتیک معمول،اکنون که همه یکدست شده اید و کسی هم چوبی لای چرختان نمی‌گذارد و همه منتقدان و مخالفان به ناگاه مواضع‌شان در راستای موافق برجام قرار گرفته است ,اگر توانستید برجام را نهایی کنید و با حذف تحریمها اندکی از سختی زندگی مرارت بار ما بکاهید بفرمایید شرح و بسط بدهید درغیر اینصورت دیگر تحمل نداریم مثل زمان آقای جلیلی فقط قرار جلسه بعدی را بگذارید و از آنطرف حماسه تحویل ملت بدهید لطفاً!!
ناشناس۲۲۰۹۹۴۴۱۳:۲۶:۱۷ ۱۴۰۰/۶/۳۱
با این مواضع در واقع آب پاکی را روی دست ما ملت بی پناه ریخته فکر میکنی آلمان و بقیه آن کشور ها از مواضع ما ککشان بگزد؟
ناشناس۲۲۱۰۶۷۹۲۰:۵۷:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۳۱
حرف شما درسته، فقط من نمیدونم اینا که به مذاکره احتیاجی ندارن چرا هی میگن ایران برگرده به میز مذاکره یا هی میگن ما آماده مذاکره هستیم!!!
نجیب۲۲۱۰۹۵۴۰۰:۳۵:۴۵ ۱۴۰۰/۷/۱
ترسو
محمد۲۲۰۹۹۵۴۱۳:۳۱:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۳۱
خدا شکر حساب کار اومد دستشون. فهمیدن ما در موقعیت بالادستیشون قرار داریم و اونا در شرایط ضعف!
سیدرضا۲۲۰۹۹۹۱۱۳:۴۷:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۳۱
با سلام واحترام طبق گزارش سایت" ایران جیب " میزان تورم ایران 6 برابر عراق است.پس فشار تحریم ها بسیار مهم است وباید رفع شود.
آزاده۲۲۱۰۹۲۶۰۰:۰۵:۲۷ ۱۴۰۰/۷/۱
مسئولین ارشد ما اعتقادی به این آمار و سایر مسائل علم اقتصاد ندارند
ناشناس۲۲۱۰۰۴۵۱۴:۰۸:۵۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
معلومه 20 سال بازیچه آنها شدین باز هم دنبال می کنید و ملت را له می کنید
کارمند ساده۲۲۱۰۰۴۷۱۴:۰۹:۱۸ ۱۴۰۰/۶/۳۱
با حلوا ؛حلواکردن دهان کسی شیرین نمی شود ؛ این بار فقط تضمن و بس ...
بی سواد۲۲۱۱۰۵۵۰۲:۲۸:۳۲ ۱۴۰۰/۷/۱
حتما چون شما امر فر مودید تضمین میدهند
ناشناس۲۲۱۰۱۲۸۱۴:۴۶:۵۸ ۱۴۰۰/۶/۳۱
مذاکره برای پایان دادن به تروریسم همه جانبه علیه مردم ایران بدون گرفتن تضمین و راستی آزمایی با این یاغیها بدعهد ودروغگو کوبیدن آب در هاونگ است!
ناشناس۲۲۱۰۳۵۲۱۶:۵۱:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
احسنت.! این درسته. مردم هم باید همکاری کنند تا موفقیت کامل حاصل شود.
ناشناس۲۲۱۰۵۱۱۱۸:۳۹:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۳۱
شما که حامی هستید دوستان به جیب وبا بهترین زندگی یکی هم مثل ما فقرا تو بد بختی
ناشناس۲۲۱۰۶۴۰۲۰:۳۸:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۳۱
بالاخره معلوم شد باید با دنیا مذاکره کرد و این خیلی مهمه
ناشناس۲۲۱۰۷۹۴۲۲:۱۹:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۳۱
با ادامه تحریمها، مردم ایران فقط می‌توانند از گرسنگی بمیرند.
ناشناس۲۲۱۰۹۷۴۰۰:۵۰:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۱
مردم دیگه چیکار کنن تورم ۵۰ درصدی رو باهاش تا میکنن کافی نیست؟!
ناشناس۲۲۱۰۵۵۴۱۹:۲۷:۴۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
«وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت و ضرورت نتیجه محور بودن مذاکرات وین اظهار داشت: انتظار بر حق ملت ایران آن است که مزایای اقتصادی برجام که به دلیل بدعهدی طرف‌های مقابل تاکنون محقق نشده‌ است، این بار تضمین شود.> متن با تیتر هیچ همخوانی ندارد..
ناشناس۲۲۱۰۵۶۳۱۹:۳۲:۲۰ ۱۴۰۰/۶/۳۱
کل صنعت آلمان تن بدنش لرزید اصلا
ناشناس۲۲۱۰۶۰۰۲۰:۰۹:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۳۱
مذاکره با شیطان بزرگ آمریکا هیچ فایده ای ندارد و آمریکا هیچ امتیازی به ایران نخواهد داد تا دنیا دنیاست آمریکا دشمن قسم خورده ایران است فقط افزایش قدرت اقتصادی و کشاورزی و صنعتی و تولیدی و علمی و نظامی و اقتدار همه جانبه ایران در مقابل آمریکا جواب می‌دهد هرگونه مذاکره با آمریکا مانند برجام خسارت محض و سم مضاعف است
ناشناس۲۲۱۰۶۰۷۲۰:۱۳:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۳۱
خیلی خوشحالی آره پراید 300 میلیونی رو دیدی بعدا بیا بهت میگم!!!!!!!!
نور۲۲۱۰۶۳۹۲۰:۳۸:۲۱ ۱۴۰۰/۶/۳۱
آره مردم آلمان بدبخت میشن!
گودرزی۲۲۱۰۷۰۸۲۱:۱۵:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۳۱
همینکه راجع ب اقتصاد داخلی باید برید با وزیر خارجه آلمان( و نه وزیر اقتصاد اون کشور) جلسه بگذارید نشون میده، چقدر مسائل داخلی به برجام مربوطه. با جملات پر طمطراقی مثل آب پاکی و.. هم واقعیت عوض نمیشه
حیدری۲۲۱۰۷۷۲۲۲:۰۲:۳۴ ۱۴۰۰/۶/۳۱
وقتی همه اعضای برجام به ایران بدهکارند و امضایشان هم ارزشی ندارد بهتره فقط در بازی بمانند و بدهی و بد عهدیشان را همیشه برخشان کشید
ناشناس۲۲۱۰۸۲۹۲۲:۴۳:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۳۱
آقای عبداللهیان چه بخواهیم وچه نخواهیم اقتصاد کشور به برجام وتحریم گره خور ده است. ازاین فرصت حضور در نیویورک درجهت حل مشکلات ومذاکرات با سران کشور های ۵ به اضافه ۱ حل کنید هنر کارشما اینست ملت ایران این انتظار را از شما دارد.به هر قیمتی تحريم باید شکسته شود.وگرنه شاهد فروپاشی اقتصادی خواهیم بود.واین آزمایش شماست
ناشناس۲۲۱۰۹۶۵۰۰:۴۲:۵۸ ۱۴۰۰/۷/۱
امتحانش مجانیه اگر آمریکا واروپا تصمیم بگیرن مثل ما به برجام بی اهمیتی کنند وحتی خارج شوند آنوقت معلوم می شود کدام طرف ضرر می بیند .
بی نام۲۲۱۰۹۸۷۰۱:۰۵:۴۳ ۱۴۰۰/۷/۱
اگر ملت بمیرد بهتر هست ازاینکه تسلیم نامه را امضا کند البته ناگفته نماند جام زهر خفت وخواری وتسلیم شدن ..کسی که نباید زیر بار برود نوشیده شده وبرادر بایدن منتظر استقبال از اوهست ..
بنده خدا۲۲۱۱۰۴۹۰۲:۲۲:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۱
نمی خواهم پیش داوری کرده باشم اما با شناختی که از امیر عبدالهیان در زمان معاونت وزیر خارجه اسبق دارم وتعصبی بودن ایشان مطمئن هستم که ایشان هیچ کاری از پیش نخواهد برد و رابطه ما را با جهان حتما بدتر خواهد کرد
Ahmad۲۲۱۱۱۳۸۰۷:۳۴:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۱
واقعا هیچکسی نیست بگه راست آزمایی شدیم حتی وقتی ترامپ با یک امضا نوکری خودش را به نتانیاهو نشان داد باز برجام را حفظ کردیم فردا چه تضمینی دارد یکی دیگه از ترامپ بدتر بیاید و برای نشان داد نوکری آمریکا به اسراییل غاصب دوباره برجام را بایک امضا باطل نکند پس دولت و ملت ایران حقشان است تا اطمینان حاصل کنند آمریکا از دولت و کنگره و همه آنهایی که در اندرکارن تعهد قانونمند بگیرند وگرنه هرگز برجام بی برجام ما خودمان را با اتکا به همینی که داریم شکوفا خواهیم کرد وقتی قادرهستیم تمام تحریمها را بشکنیم و به متحدانمان در همه جای عالم کمک کنیم
داود۲۲۱۱۶۳۷۱۵:۰۸:۲۹ ۱۴۰۰/۷/۱
امیدواریم واداده هایی که مسبب وضعیت موجود هستند کمی ساکت بنشینند و بگذارند شاید از برجام نا فرجام یه چیزی دراومد و تونستند کمی از خسارت آن کم کنند و شلوغ بازی درنیارند
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. آیا «اشتباه از من بود»، کافی است آقای ظریف؟!

 2. "ابوالحسن بنی‌صدر" درگذشت

 3. استراتژی هزار خنجر علیه ایران، عوامل و راهکارهای آن

 4. عاقبت تبعیض: فاجعه فرار مغزها به سوی رشته های پزشکی

 5. بمب ساعتی که دولت قبل به ارث گذاشت

 6. واردات خودرو حتماً انجام می شود/سه شنبه ابهامات شورای نگهبان مرتفع می شود/ می خواهیم خودروساز داخلی از تنبلی در بیایید

 7. ناراحتی کارشناس جمهوری آذربایجان از انتشار صحبت‌های قلی‌اف در ایران

 8. بازی جدید واشنگتن با ابزارهای منطقه‌ای

 9. واکنش مردم به لفاظی‌های الهام علی‌اف

 10. اعتراف روزنامه صهیونیستی: ایران به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شده است

 11. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 12.  ۳ اشتباهی که بنی صدر را زمین زد

 13. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 14. سرقت جواهرات یک زن به عنوان مامور تست کرونا

 15. اول مسئولیت پذیری، بعد عدالت‌ طلبی!

 16. چه کسی مذاکرات برجام را هدایت خواهد کرد؟/  حمله بیژن نوباوه به منتقدانی که طرح صیانت را نخوانده‌اند

 17. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 18. وعده میرکاظمی درباره بودجه ۱۴۰۱/ اسلامی: درباره اجرای قانون هسته‌ای مجلس، اختلاف وجود دارد/ شریعتمداری: عراقچی با ظریف تفاوت دارد

 19. قابلیت‌های ایران با جمهوری آذربایجان به هیچ‌وجه قابل مقایسه نیست

 20. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 21. درآمد دوبرابری از فروش، افزایش ناچیز تولید

 22. روایت پدر و پسر از کلیپ ساختگی سیلی به یک روحانی

 23. یک دهه شصتی استاندار تهران شد

 24. دفاع قاطع کارشناس ترک از ایران در مقابل علی‌اف

 25. عزت‌الله مهرآوران بر اثر کرونا درگذشت

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. آیا «اشتباه از من بود»، کافی است آقای ظریف؟!

 2. "ابوالحسن بنی‌صدر" درگذشت

 3. واردات خودرو حتماً انجام می شود/سه شنبه ابهامات شورای نگهبان مرتفع می شود/ می خواهیم خودروساز داخلی از تنبلی در بیایید

 4. چرا باید جلسات کمیسیون «طرح صیانت» در مجلس، علنی باشد

 5.  ۳ اشتباهی که بنی صدر را زمین زد

 6. تکمله ای بر ماجرای اعتراف برجامی ظريف

 7. اول مسئولیت پذیری، بعد عدالت‌ طلبی!

 8. چه کسی مذاکرات برجام را هدایت خواهد کرد؟/  حمله بیژن نوباوه به منتقدانی که طرح صیانت را نخوانده‌اند

 9. قالیباف با طرح صیانت مخالف است؟/ انتقاد یک نماینده از جلسات غیرعلنی مجلس

 10. وعده میرکاظمی درباره بودجه ۱۴۰۱/ اسلامی: درباره اجرای قانون هسته‌ای مجلس، اختلاف وجود دارد/ شریعتمداری: عراقچی با ظریف تفاوت دارد

 11. پیام سفرهای منطقه ای امیرعبداللهیان

 12. یک دهه شصتی استاندار تهران شد

 13. توئیت روحانی به مناسبت سالروز تاسیس شورای عالی امنیت ملی

 14. بایسته های سفرهای استانی رئیس جمهور

 15. جزئیاتی از فساد چندصدمیلیون‌دلاری دولت روحانی در واردات و تولید نهاده دام/ پای اقوام نزدیک وزرا درمیان است!

 16. لاریجانی پرونده چین را تحویل داد

 17. آزمون بزرگ طالبان

 18. آقای ظریف! کار پژمردگی یک گُل نیست

 19. تخلف وزارت علوم دولت روحانی در موضوع بورسیه‌ها محرز شد/معرفی روحانی و جهانگیری به عنوان مقصران پرونده به قوه قضاییه

 20. غریب آبادی خطاب به گروسی: فایده عضویت در ان.پی.تی چیست؟

 21. مخبر جایگزین لاریجانی در پیگیری توافق با چین شد؟/ مجلس به پایان انحصار وکالت و سردفتری رای داد/ روایت محمد قوچانی از نقش جدید روحانی در نظام

 22. پیش‌بینی مصباحی‌مقدم از آینده سیاسی روحانی/ واکنش حسین شریعتمداری به اعتراف ظریف/ مجلس انقلابی بر سر دوراهی/ هماهنگی تیم اقتصادی دولت چگونه به‌دست می‌آید؟

 23. یک تصمیم ضد رانت مجلس

 24.   محسن رضایی: اقتصاد کشور نیازمند جراحی های بزرگ است

 25. مقصر حمله صدام هم امام شد!

آخرین عناوین