کمیسیون اصل ۹۰ و پرونده روحانی/ سه حکمِ رئیسی برای محسن رضایی/ نطق جنجالی نادران

  4000603016 ۷۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

کمیسیون اصل ۹۰ و پرونده روحانی/ سه حکمِ رئیسی برای محسن رضایی/ نطق جنجالی نادران

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ا کنون ۱۷ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۸۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۸۳۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۲۴ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۱۹ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته با تزریق ۷۶۴۱۸۵ دُز واکسن کرونا در کشور، رکورد واکسیناسیون روزانه دوباره شکسته شد. 

از دیروز تا امروز ۳ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۹ هزار و ۹۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴ هزار و ۸۷۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۳۷۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۶۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۴ هزار و ۲۲ نفر رسید.

***

برای حل ریشه‌ای مشکلات زندان‌ها چه باید کرد؟

سیدعلی مجتهدزاده- ‌حقوق‌دان و وکیل دادگستری درباره فیلم های منتشرشده از زندان اوین در شرق نوشت: «‌این فیلم‌ها اما آنچنان مشهود هستند که جای تکذیب ندارند و مقامات سازمان زندان‌ها مسئولیت آن را پذیرفته‌اند... واقعیت این است که یکی از بنیادی‌ترین مشکلات ساختاری سازمان زندان‌ها به همین مسئله برمی‌گردد و برای حل آن دیر یا زود باید این سازمان از قوه قضائیه جدا و به دستگاه اجرائی ملحق شود. وگرنه در آینده باز اوضاع همین است که داریم می‌بینیم. 

اصل مطلب این است که سازمان زندان‌ها تحت قانون فعلی، نهادی خارج از حوزه نظارت مؤثر است. 

هرچند بر روی کاغذ امکان نظارت بر این سازمان وجود دارد، اما در عمل چنین چیزی محقق نمی‌شود. چراکه طبق قانون فعلی هیچ نهادی خارج از دستگاه قضائی چون مجلس امکان نظارت بر عملکرد این مجموعه را ندارد.

مضافا اینکه اگر هم جایی قصدی برای تظلم‌خواهی در برابر سازمان زندان‌ها وجود داشته باشد، شکایت باید به قوه‌ای ارجاع شود که سازمان زندان‌ها بخشی از خود آن قوه است. سابقه هم نشان داده که در چنین فرایندی، مصلحت‌سنجی‌ها و ملاحظات درون‌سازمانی در اکثر قریب‌به‌اتفاق موارد بر رسیدگی عادلانه اولویت پیدا کرده و امکان تظلم‌خواهی برابر سازمان زندان‌ها را از افراد خسارت‌دیده سلب کرده است.»

***

باید با متخلفین در اوین برخورد کرد

فرهیختگان درباره انتشار ویدئوهای زندان اوین نوشت: «هنوز به درستی مشخص نشده که آیا این تصاویر از طریق حمله سایبری افشا شده است یا اینکه این ویدئوها و تصاویر توسط عواملی از درون سیستم قضایی کشور و زندان اوین به بیرون درز کرده باشد.

با این وجود، صدای آمریکا، رسانه وابسته به دولت آمریکا مدعی شده که سی‌ام مردادماه ایمیلی از گروهی با عنوان «تپندگان» دریافت کرده که در آن تپندگان مدعی شده گروه «عدالت علی» زندان اوین را هک کرده است. این گروه در این ایمیل گفته بود در این عملیات هک مدارکی از داخل این زندان ازجمله «عکس‌هایی از اتاق کنترل زندان، بندها و اتاق‌های زندانیان، پرونده‌های زندانیان سیاسی و مدارک محرمانه زندان اوین» به دست آمده است.

تپندگان همان گروهی است که پیش‌تر فرودگاه‌های بین‌المللی مشهد و تبریز و شهرداری تهران را نیز هک کرده بود. درصورت پذیرش صحت چنین ایمیلی و تایید هک شدن دوربین‌های زندان اوین، این گزاره که پشت این عملیات، این گروه قرار دارند، تقویت می‌شود...

اینکه با وجود ضبط تصاویر، یک سرباز وظیفه یا یک گروهبان نیروی انتظامی به خود اجازه بدهد به هر دلیلی، یک زندانی را مورد ضرب و شتم قرار دهد، نشان می‌دهد آنها قرار نیست در قبال چنین رفتارهایی مواخذه یا توبیخ شوند؛ چراکه اگر چنین بود، یک سرباز وظیفه جسارت پیدا نمی‌کرد در برابر اقدام نادرست یک زندانی، او را زیر مشت و لگد ببرد.

در اینکه در زندان‌های سایر کشورها وضع به‌مراتب از آنچه در اوین می‌گذرد، بدتر است و حتی در خیابان‌های آمریکا، پلیس این کشور رفتار به‌مراتب بدتری با شهروندان آمریکایی دارد، شکی وجود ندارد اما همین سطح از برخورد خودسرانه افراد انتظامی با زندانیان نیز در جمهوری اسلامی قابل دفاع نیست و نباید با وجود ‌انگیزه‌هایی که در پس این عملیات اصطلاحا هکری وجود دارد، برخورد با کسانی که اقدامات خودسرانه و فراقانونی انجام می‌دهند را از دستورکار خارج کرد.»

***

کیهان: 450  نفراقدام به ثبت نام شکایت علیه کرده‌اند

کیهان نوشت: «یک منبع آگاه گفت با توجه به گزارشات رسیده به کمیسیون اصل ۹۰ محکومیت روحانی و برخی از اعضای کابینه‌ قطعی است.

 یک منبع آگاه در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: محکومیت یک مقام ارشد دولت سابق با توجه به شکایت‌های متعدد ثبت شده و مستند در این کمیسیون قطعی است. در این رابطه گفته شده است که پرونده محاکمه این مقام سابق دولتی توسط کمیسیون اصل ۹۰ آماده شده است و حتی حجت‌الاسلام نکونام نماینده سابق مجلس و رئیس سابق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز به عنوان قاضی پرونده تعیین شده است. تاکنون در سامانه ثبت شکایت‌های مردمی که توسط کمیسیون اصل ۹۰ مجلس راه‌اندازی شده بالغ بر ۴۵۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند. همچنین ۱۶۰ وکیل حقوقی اعلام امادگی کرده‌اند که به صورت داوطلبانه و رایگان به نمایندگی از شاکیان در دادگاه حاضر شده و علیه این فرد اعلام جرم کنند.

کمیسیون اصل ۹۰ مرجع دریافت شکایت‌ها است و این شکایت‌ها را به قوه قضائیه ارجاع خواهد داد و با توجه به اسناد متقن دریافتی از شکات، احتمال محکومیت برخی از اعضای کابینه‌ پیشین بالا است اما اینکه قوه قضائیه چه حکمی صادر کند را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.»

***

سه حکمِ رئیسی برای محسن رضایی

سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، با صدور حکمی، محسن رضایی میرقائد را به سمت «معاون اقتصادی رئیس‌جمهور»، «دبیر شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا» و «دبیر ستاد اقتصادی دولت» منصوب کرد.

به گزارش تسنیم،‌ محمد نهاوندیان معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور را در دولت روحانی به‌عهده داشت.

شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بعد از آغاز جنگ اقتصادی علیه کشورمان، ابتدای سال 1397 با دستور مقام معظم رهبری تشکیل شد تا تصمیمات فراقوه‌ای سریع‌تر و جامع‌تر اتخاذ شود. مسئولین مرتبط با حوزه اقتصاد، از تمامی قوا و دستگاه‌ها در این شورای‌عالی حضور دارند.

ستاد اقتصادی دولت و یا همان ستاد هماهنگی اقتصادی دولت نیز با حضور شخص رئیس‌جمهور، در هفته دو جلسه دارد و به تصمیم‌گیری و پیگیری مسائل اقتصادی دولت می‌پردازد.

حال این سه مسئولیت مهم اقتصادی به محسن رضایی سپرده شده است.

گفتنی است سیدابراهیم رئیسی پیش از این گفته بود محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مسئول هماهنگی تیم اقتصادی است.

***

 روایت مخبر از گشایش در اموال بلوکه شده ایران

به گزارش تسنیم، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور از تماس تلفنی رییس جمهور با برخی همتایان خارجی با هدف گشایش در پول های بلوکه شده ایران خبر داد.

وی گفت: در جریان گفتگوهای که آقای رییسی با روسای برخی کشورها انجام داده، گشایش های ایجاد شده که این گشایش ها قطعا در بازار ارز تاثیر خواهد گذاشت.

***

توضیحات نماینده کبودرآهنگ درباره مخالفت با عین‌اللهی

به گزارش تسنیم، فتح الله توسلی نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خصوص مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت بهداشت، توضیحاتی ارائه کرد:

«نظر به اینکه برخی تلاش نمودند با اهداف سیاسی  از نقد منصفانه اینجانب به برنامه جناب آقای دکتر عین اللهی سواستفاده نمایند و مطالبی علیه ایشان و بنده مطرح نموده اند ؛لازم دیدم توضیحاتی ارائه نمایم:

 تمام نقد های بنده به برنامه ایشان مستند به آمار و اطلاعات و عملکرد بوده است و همچنان به قوت خود باقی است اما در خصوص نحوه حضور فرزند و داماد ایشان در دماوند سئوالات و ابهاماتی مطرح بود و اینجانب برای رفع ابهام از ایشان سئوال نمودم .با عنایت به توضیحات جناب دکتر عین اللهی و همچنین دکتر جواد رضایی به اطلاع می رساند که دکتر رضایی و همسر محترمشان فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی بوده و بخشی از طرح تعهد خود را در گرگان و بخشی را نیز به دلیل مشکلات خانوادگی و بنا به درخواستشان و موافقت کمیسیون های ذیربط در دماوند و فیروزکوه گذرانده اند و در اردیبهشت ماه سال جاری تعهد ایشان به پایان رسیده است.»

***

عبدالملکی در رسانه‌ها پول پاشی کرده است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس در جلسه علنی امروز چهارشنبه سوم شهریور ماه در اخطار ماده  ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس  گفت: من در  سخنانم در مخالفت با وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتم گفتم که ایشان در چند جا گفته بودند که برای جایگاه وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته است در کشور بهتر از من وجود ندارد و اگر من رای نیاورم خودم وزیر بعدی را انتخاب می‌کنم. من این سخنان را در مجلس بازگو کردم.

وی ادامه داد: آقای عبدالملکی می‌گویند چیزایی که به من نسبت داده شده کذب است، شما برای راستی آزمایی، تمام صحبت‌های ایشان را که ضبط شده احصاء کنید اگر مطلب بنده به حق نبود هر چه رئیس مجلس بگوید می‌پذیرم.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس صراحت دارد که اگر در جلسه رسمی و در صحن علنی حین نطق مطلبی بیان شود می‌توانید از این ماده استفاده کنید و همان طور که شما گفتید صحبت‌های وزیر پیشنهادی در جلسه‌ای غیر از صحن علنی بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس توضیح داد: این مسئله در زمان نطق ایشان رخ داده و بعد از مخالفت بنده تاکید کرد که مطالبی که به ایشان نسبت داده شده کذب است و در رسانه‌ها اعلام کرده که فلانی دروغ می‌گوید.

این نماینده مجلس بیان کرد: شما مباحث را بررسی کنید و اگر ایشان این مطالب را نگفته است هر چه شما بگویید می‌پذیرم. این بزرگنمایی و بزرگ گویی در واقع انحراف است و باید جلوی این انحراف گرفته شود.

***

نطق جنجالی نادران در مخالفت با اوجی

به گزارش خانه ملت، الیاس نادران در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه‌های جواد اوجی وزیر پیشنهادی نفت گفت: در جلسه‌ای که با وزیر پیشنهادی نفت داشتم به او گفتم که لیست اموال وی در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، آیا دیده‌اید اما وی گفت که در جریان این موضوع نیست. سپس از وی پرسیدم که چند خانه داری و آقای اوجی پاسخ داد که 3 خانه؛ یکی در منطقه هروی تهران، یک خانه که از ارث همسرم به ما رسیده و یکی هم خانه پسرم است اما با توجه به استعلامی که از مراجع ذیصلاح گرفتم مشخص شد که وی 9 مورد اموال دارد لذا باید درباره کسی که به این صراحت خلاف واقع می‌‌گوید، تأمل کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در خصوص موضوع دیگر نیز آقای اوجی گفت که آقای رستم قاسمی و کس دیگری کاری کرده‌‌اند اما فرد شاکی علیه من صحبت کرده است و من گفتم اگر قرار بود داستان‌پردازی می‌کردند باید علیه آقای قاسمی صحبت می‌شد اما وی به گزارش‌های اطلاعاتی استناد می‌کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد: به آقای مخبر نیز گفتم پرونده دیمیتریس کامبیس وقتی رو شد که دکل‌ها گم شد و کشتی‌ها را خوردند، این پرونده وقتی رو شد که او از فرودگاه حضرت امام (ره) از کشور خارج شد، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آن زمان کجا بودند؟

 جواد اوجی در دفاع از برنامه‌های خود گفت: برادر عزیزم جناب آقای نادران به مسئله ای درخصوص اموال شخصی اینجانب اشاره کردند که لازم است توضیحاتی را مطرح کنم، نمایندگان عزیز در پیشگاه خداوند متعال و شما نمایندگان بیان می کنم؛ بنده آنچه به عنوان دارایی خود خدمت آقای رئیسی مطرح کردم صحت داشته و هرگونه دارایی که در فضای مجازی به من منصوب شده را به نام خودشان خواهم زد.

وی ادامه داد: اینجانب در جریان فعالیت 35 ساله خود در وزارت نفت تاکنون که در بنیاد مستضعفان فعال هستم با پاکدستی خدمت کرده و فردی فسادستیز هستم، همچنین قصد غربت کرده ام که با کمک شما نمایندگان فساد را از وزارتخانه نفت جمع کنم، لذا تاکید می کنم؛ هرگونه اموال که در فضای مجازی به من نسبت داده شده را به کسی که مدعی چنین چیزی است می بخشم و همچنین همینجا به نام او سند می زنم.

البته موضوع در همینجا متوقف نماند و کار بررسی این موضوع به جلسه غیرعلنی کشید. ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در حاشیه نشست علنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست غیرعلنی مجلس گفت: بنا به درخواست بنده، الیاس نادران نکات و مباحث خود را درخصوص صلاحیت و سوابق جواد اوجی وزیر پیشنهادی نفت ارائه کرد و نمایندگان در جریان مسائل قرار گرفتند و وزیر پیشنهادی نیز توضیحات مربوطه را ارائه کرد.

بیشتر بخوانید:

احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس:در بررسی و رأی های خود جانب انصاف را رعایت کنید

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۶۷۳۴۵۲۰:۳۷:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۳
روحانی ادعا میکرد که زبان گفتگو با دنیا را بلد است ! اما نه توان فروش نفت را داشت و نه توان خرید واکسن را داشت و با بی تدبیری مملکت را به ویرانه تبدیل کرد.
مرتضی۲۱۶۸۹۸۷۰۲:۴۰:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۵
جناب آقای رضایی این گوی. این میدان منتظر هستیم شعارهای انتخابی شما 5درصد عملی بشه
ناشناس۲۱۶۷۳۴۸۲۰:۳۸:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۳
محاکمه روحانی و مدیران دولتش یک مطالبه عمومی است و ان شاءالله که محقق خواهد شد.
ناشناس۲۱۶۸۵۵۵۱۶:۲۳:۲۶ ۱۴۰۰/۶/۴
دعواهای جناحی وسیاسی کار بجایی نخواهد رسید .. به گرانی و هرج و مرج قیمت خوارکی و معیشت مردم برسید.
محمد۲۱۶۸۸۱۹۲۲:۰۶:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۴
انشاالله خداوند ازشون انتقام میگیره خداوندباصابران است
ناشناس۲۱۶۷۳۴۹۲۰:۳۹:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۳
اگر دولت جدید بتواند اوضاع اقتصادی کشور را در همین حد نگه دارد و گرانی از این بیشتر نشود، کار بزرگی را انجام خواهد داد.
ناشناس۲۱۶۷۹۵۰۱۰:۰۸:۵۰ ۱۴۰۰/۶/۴
اگر شماها آیه یاس نخوانید مشکل تورم و گرانی و بیکاری و رکود تا یکسال آینده حل خواهد شد مشکلات یک شبه بوجود نیامدند که یک شبه حل بشوند.
خسرو۲۱۶۸۰۷۳۱۱:۴۴:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۴
یعنی بنده خدا گرانی تا کجا که شما به همین راضی مثال قدیمی که میگویند به مرگ می گیرمت که به طب راضی شی جنس هزار تومانی شود ده هزار بعد هزار تومان ارزان شود مصداق همین مثال است
ناشناس۲۱۶۸۸۴۰۲۲:۳۵:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۴
تاوقتی امثال شما به این حداقل ها رضایت دارید دولت جمهوری اسلامی به شما هیچ نخواهد داد چه حقتان. باشد چه نباشد کشور کوبا مثل ما تحریم هست همه چیز رایگان بین همه مساوی تقسیم میشه ما الان یکساله برنج نخوردیم خونه مامانم تو راه پله 7تا کیسه برنج .. درجه. یک کشت امسالی گذاشتن رو هم روشم با ملحفه پوشیدن که ما نبینیم آخرالزمان ده ساله شروع شده
ناشناس۲۱۶۷۳۵۶۲۰:۴۲:۲۷ ۱۴۰۰/۶/۳
روحانی باید پاسخگو باشد چرا در شهریور ماه سال 99 که کشورهای همسایه از جمله ترکیه و امارات و غیره اقدام به خرید واکسن و شروع واکسیناسیون عمومی کردند تعلل کرد و باعث شیوع و افزایش مرگ و میر شدید کرونا در کشور تا به امروز شد ؟!
ناشناس۲۱۶۷۳۶۴۲۰:۴۷:۰۸ ۱۴۰۰/۶/۳
دولت روحانی 450 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و 650 هزار میلیارد تومان بدهی به بانک مرکزی و 300 هزار میلیارد تومان بدهی به تامین اجتماعی و 50 هزار میلیارد تومان بدهی به وزارت نیرو و تورم 1000 درصدی بجای گذاشته و بابت اینهمه خسارات باید محاکمه و مجازات بشوند.
ناشناس۲۱۶۷۳۶۸۲۰:۴۹:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۳
روحانی پاسخگو باشد چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد ؟!
ناشناس۲۱۶۷۹۸۰۱۰:۳۹:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۴
خسته مون کردی با این جمله کلیشه ای ،هرجا میری تالاپی این جمله رو میذاری
ناشناس۲۱۶۸۳۵۷۱۴:۱۰:۳۹ ۱۴۰۰/۶/۴
برای امثال شما لازمه!!!
حمید۲۱۶۸۱۱۲۱۲:۰۴:۵۱ ۱۴۰۰/۶/۴
شماها که جار میزدید که تحریمها بی اثره و آمریکا منزوی شده و .. ، الان نظرتون عوض شده؟؟!
سعیده۲۱۶۸۹۱۱۰۰:۲۱:۴۳ ۱۴۰۰/۶/۵
منم شکایت دارم از ایشون
ناشناس۲۱۶۷۳۷۳۲۰:۵۲:۵۱ ۱۴۰۰/۶/۳
روحانی درک درستی از سیاست خارجی و روابط بین الملل نداشت به همین دلیل دولتش شکست خورد و اقتصاد را ته دره برد و زمین سوخته تحویل رئیسی داد.
ناشناس۲۱۶۷۴۱۳۲۱:۱۷:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۳
محسن رضایی توی مجمع تشخیص هم هست کما فی السابق ؟
ناشناس۲۱۶۷۴۲۸۲۱:۳۰:۲۷ ۱۴۰۰/۶/۳
همچنان از حسن و اسحاق و تیم و مدیران آنان ملولیم و تقاضای محاکمه آنها را داریم
ناشناس۲۱۶۹۳۱۴۱۱:۴۰:۰۸ ۱۴۰۰/۶/۵
دلار ۴۲۰۰ و سکه های حراج بانک‌مرکزی
ناشناس۲۱۶۷۴۶۹۲۲:۰۰:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۳
شکایت از روحانی ؟!! بابت چی ؟!!
ناشناس۲۱۶۷۹۴۹۱۰:۰۶:۲۵ ۱۴۰۰/۶/۴
شکایت بابت ترک فعل برخی وزیرانش و بابت واگذاری کارخانجات هپکو و هفت تپه و غیره به نورچشمی ها و بابت تحمیل ابر تورم 1000درصدی به مردم و بابت حراج 62 تن طلا و بیش از 50 میلیارد دلار 4200 تومانی و بابت توهین بیش از 50 مرتبه به منتقدین دلسوز کشور و حواله دادن آنها به جهنم و بابت یک دهم کردن ارزش پول ملی و غیره.
ناشناس۲۱۶۸۰۰۳۱۱:۰۴:۰۷ ۱۴۰۰/۶/۴
روحانی مملکت را 200 سال عقب بُرد و باید پاسخگو باشد.
ناشناس۲۱۶۸۳۰۳۱۳:۴۳:۴۷ ۱۴۰۰/۶/۴
بابت تاراج ثروت ملت و خالی کردن سفره مردم و بریدن گوش و جیب مردم در بورس
ناشناس۲۱۶۸۳۳۷۱۴:۰۰:۲۳ ۱۴۰۰/۶/۴
یا واقعا" خیلی خوابی یا خودت را به خواب زدي. روحانی بخاطر اینکه مملکت را به گند زد.
علی۲۱۶۸۳۴۰۱۴:۰۱:۳۱ ۱۴۰۰/۶/۴
مثل اینکه خوب بارتو بستی باوضعیت فاجعه باربازار،،،البته که واسه افرادقشرمرفه بدنبوداین دولت
ناشناس۲۱۶۸۷۳۵۱۹:۴۹:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۴
بابت اینکه این شخص دوم مملکت با حقه .. به ملت دروغ گفت یک نمونش کشاندن ملت به بازار بورس حتی با پس انداز ناچیز و به یکباره غارت آن تا قران آخر و خندیدن به ملت بیچاره یکیش خودم که پس انداز دوران خدمت و بازنشستگیم بالغ بر ۲۰۰ میلیون غارت شد و نیشش را تا بنا گوش باز کرد فهمیدی این خیانت کوچکش بود
ابراهیم۲۱۶۸۸۰۸۲۱:۵۰:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۴
اصلاوابدانمیدونی بابت چی؟؟یخورده سرچ کنی دوربرت قشنگ میفهمی چرایکی روبهت بگم قراردادویلموتس ..دیگه نگوبرای چی
فری۲۱۶۹۱۳۴۰۸:۳۷:۴۰ ۱۴۰۰/۶/۵
بابت رانت به .. نورچشمی ها
محمدصالح سوری۲۱۶۷۵۴۸۲۲:۵۵:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۳
ان‌شاءالله روحانی و کابینه‌اش به سزای اعمالشون برسن
عبدالله۲۱۶۸۲۲۷۱۳:۰۵:۱۵ ۱۴۰۰/۶/۴
هموطن عزیز مشکل روحانی نیست مشکل اول و اخر خودمان هستیم که نمایندگان بی کفایت انتخاب میکنیم که به فساد آعشته اند و نظارتی بر عملکرد دولت نداشته و ندارند
ناشناس۲۱۶۸۲۹۸۱۳:۳۸:۳۲ ۱۴۰۰/۶/۴
بنظرت شدنیه
ناشناس۲۱۶۷۵۸۲۲۳:۲۲:۱۳ ۱۴۰۰/۶/۳
به امید موفقیت دولت جهادی و انقلابی آقای رئیسی عزیز
ناشناس۲۱۶۷۶۱۲۲۳:۴۵:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۳
نادران مخالف شفاف‌سازی است
ناشناس۲۱۶۷۶۲۶۲۳:۵۴:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۳
نادران اگر راست میگه اثبات کنه
ناشناس۲۱۶۷۷۰۲۰۱:۲۶:۴۱ ۱۴۰۰/۶/۴
از معاونت اقتصادی رییس جمهور می خواهیم بطور جد پبگیر اجرایی شدن سند تحول قوه قضا با محوریت مشروعیت سنجی اموال و اجرای قانون اعاده اموال نامشروع باشند
ناشناس۲۱۶۷۷۱۴۰۱:۵۳:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۴
روحانی باید وباید محاکمه شود نه انکه با ماست از ماست ببینیم عدالت کجاست
ممد۲۱۶۷۷۷۷۰۴:۲۱:۴۴ ۱۴۰۰/۶/۴
تو. را به خدا دیگه اسم. روحانی را راخط بکشید بزارید اسمش از خاطرمان بره
دوست۲۱۶۸۰۲۵۱۱:۲۰:۲۱ ۱۴۰۰/۶/۴
آقایان مسئولی که اسم اقتصاددان را یدک میکشیدن وبا چوب حراج زدن به ذخایر ارزی وطلا حسابشان رو بادآورده پر نمودند واین بلا بر سر ملت فقیر آوردند با ید نه یکبا ر که صد با بدار آویخته شوند
خسرو۲۱۶۸۰۹۸۱۱:۵۵:۱۵ ۱۴۰۰/۶/۴
خیِ ساده ایی
اشکان۲۱۶۹۱۵۲۰۹:۰۰:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۵
صبرکن.. خودت میگی روحانی خوب بود
چه فرقی میکنه؟۲۱۶۷۸۱۸۰۷:۲۹:۲۵ ۱۴۰۰/۶/۴
سلام قصد قربت صحیح است نه غربت
رستم سیستان۲۱۶۷۹۴۳۰۹:۵۹:۵۶ ۱۴۰۰/۶/۴
روحانی و دارودستش باید محاکمه بشن تاهمه بفهمن حکومت داری ومملکت داری جای سوءاستفاده واختلاس ورانت و .. نیست
ناشناس۲۱۶۷۹۸۷۱۰:۴۶:۴۹ ۱۴۰۰/۶/۴
ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
ناشناس۲۱۶۸۰۳۵۱۱:۲۴:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۴
مرگ بر افراطی گری و تندروی ..
.۲۱۶۸۰۷۲۱۱:۴۲:۴۸ ۱۴۰۰/۶/۴
هنوز خنده های کنایه آمیز روحانی یادمون نرفته #محاکمه#عدالت علی#روحانی
مهدی۲۱۶۸۶۷۴۱۸:۱۰:۵۳ ۱۴۰۰/۶/۴
یادتون رفته ۲۵میلیون بهش رای دادیم و همه غش و ضعف میکردیم براش
ناشناس۲۱۶۸۶۷۸۱۸:۱۸:۴۰ ۱۴۰۰/۶/۴
واقعا
خسرو۲۱۶۸۰۹۴۱۱:۵۳:۲۷ ۱۴۰۰/۶/۴
آنقدر ساده اید که محاکمه روحانی را میخواهید روحانی شاخه ای از این درخت است
ناشناس۲۱۶۸۱۸۰۱۲:۴۸:۳۷ ۱۴۰۰/۶/۴
آفرین
ناشناس۲۱۶۸۱۹۸۱۲:۵۴:۲۲ ۱۴۰۰/۶/۴
بسیار عای اگر هم به ااین نتیجه می رسیدند خوب بود
ناشناس۲۱۶۸۱۴۶۱۲:۲۵:۲۹ ۱۴۰۰/۶/۴
سردار مجاهد رضائی اقتصاد کشور سامان خواهد داد
ناشناس۲۱۶۸۲۶۴۱۳:۲۲:۵۷ ۱۴۰۰/۶/۴
محاکمه روحانی ضرورت بقای نظام
کوچک شما سیبل از اصفهان۲۱۶۸۳۹۳۱۴:۲۹:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۴
محاکمه روحانی به درد این مملکت نمیخورد دردی دوا نمیکند مردوم گشند به فکر مردوم باشید عزیزان من
کوچک شما سیبیل۲۱۶۸۴۰۰۱۴:۳۲:۱۰ ۱۴۰۰/۶/۴
بازم مزاحمم شدم ما جوانه هیجا تفریح نداریم حتماا باید بریم خلاف کنیم یکم برسید به داد این جوانها
ناشناس۲۱۶۸۵۲۴۱۶:۰۳:۰۵ ۱۴۰۰/۶/۴
محاکمه روحانی همراه با ارزانی و اجبار نکردن واکسن و کمک به طب اسلامی سنتی خواسته مردم است و راه پیشرفت میباشد
کامران۲۱۶۸۶۳۲۱۷:۳۳:۲۸ ۱۴۰۰/۶/۴
فقط محاکمه روحانی کمی آرامش میده به مردم
حمید۲۱۶۸۶۹۳۱۸:۳۳:۱۲ ۱۴۰۰/۶/۴
محسن رضایی فرد مقتریست و توانایی سکانداری وزارت اقتصاد و فراتر ازآون رو دارد
ناشناس۲۱۶۸۷۳۱۱۹:۴۱:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۴
محاکمه کردن روحانی یکی مثل خلخالی خدا بیامرز میخواهد
علی۲۱۶۸۷۴۹۲۰:۱۵:۴۶ ۱۴۰۰/۶/۴
بزارین ببینیم خودتون چه گلی به سر مردم میزنین بعد دولت قبلی رو محاکمه کنید
ناشناس۲۱۶۸۹۷۴۰۱:۵۶:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۵
دولت که نمیخواد روحانی رو محاکمه کنه. خواست مردمه وقوه قضاییه میخواد محاکمه کنه.
احمد۲۱۶۸۷۸۶۲۱:۱۶:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۴
از دولت میخاهیم در ابتدای کار خود به معیشت مردم بپردازت
حمیدرضا از قم۲۱۶۸۸۶۰۲۳:۰۰:۴۹ ۱۴۰۰/۶/۴
من از خدا میخواهم که به حول قوۀ الهی وبا عنایت امام زمان خود روحانی وهمهٔ کسانی که در دولت روحانی بودند هر وزیر یاوکیل حتماً حتماً حتماً حتماً به دست قانون جمهوری اسلامی محاکمه شوند ایشالا
ایران۲۱۶۸۸۷۹۲۳:۴۱:۰۲ ۱۴۰۰/۶/۴
محاکمه روحانی و کابینه اش
ناشناس۲۱۶۸۹۲۶۰۰:۳۹:۱۶ ۱۴۰۰/۶/۵
ببینیم و تعریف کنیم محاکمه !!!!!
سالاری از هرمزگان۲۱۶۸۹۳۷۰۰:۵۲:۳۰ ۱۴۰۰/۶/۵
دیدگاه همه مردم ایران این است هرکی میخواد باشه خطایی کرده باشه باید قانون براش مجازات در نظر بگیره یا فقط مجوز برای قشر ضعیف هست
بختیاری۲۱۶۸۹۴۱۰۱:۰۴:۲۰ ۱۴۰۰/۶/۵
روحانی هم یه آدمه و باید مثل بقیه آدما جواب پس بده نسبت به زمان تصدی خودش و همکاراش!
محمد۲۱۶۹۱۷۷۰۹:۲۶:۴۲ ۱۴۰۰/۶/۵
الان که مجلس و دولت وهمه یکی هستند ببینیم چیکار میکنن دلار برمیگرده به هزار تومن ومشکل معیشت مردم حل میشه .اگه شد اون موقع درخواست محاکمه روحانی رو بدید
ب۲۱۶۹۱۸۴۰۹:۴۱:۲۴ ۱۴۰۰/۶/۵
با سلام، انشاالله دررفع موانع و مشکلات موفق باشید.
ناشناس۲۱۶۹۱۹۲۰۹:۵۱:۰۶ ۱۴۰۰/۶/۵
احمدی نژاد را چی کار کردند که حالا با روحانی کنند ؟
رجب صفروف۲۱۶۹۳۰۲۱۱:۲۹:۰۴ ۱۴۰۰/۶/۵
جسارتا اینکه رییسی سه تا حکم برای محسن رضایی زده یعنی سه تا حقوق جداگانه میگیره؟..
ناشناس۲۱۶۹۳۱۶۱۱:۴۳:۱۱ ۱۴۰۰/۶/۵
خواهش میکنیم احمدی نژادراهم‌درجایی بکارگیرد تا مملکت رو به پیشرفت بهتری باشد
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 3. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. مهلت تمام شد؛ هیچ عذر و بهانه ای برای ثبت نکردن حقوق و دستمزدها در «پاکنا» وجود ندارد

 14. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 15. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. ادعای فرمانده ارتش انگلیس در مورد ایران، چین و کره شمالی

 21. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 22. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 2. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 3. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 4. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 5. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 6. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 7. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 10. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

 11. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

 12. ‏در کجای دنیا سران سه قوه در جمع دانشجویان حاضر می شوند؟

 13. «دستاورد شگفت انگیز» ایران در توسعه سامانه‌های دفاع موشکی

 14. رئیس جمهور: دولت مصمم به بازگشت امید به مردم است/ گلایه‌های مردم را بحق می‌دانم/برای تأمین واکسن، شخصاً با برخی کشورها تماس گرفتم

 15. رئیس جمهور:عده‌ای شبانه روز در تلاشند نرخ دلار را بالا ببرند

 16. سرانجام طرحی که چند بار نام عوض کرد به کجا می رسد؟!

 17. شلیک تمرینی سامانه‌های پدافندی در آسمان منطقه نطنز

 18. آقای «تَکرار می‌کنم» اول شما پاسخگو باشید/مردم از اصلاح‌طلبان عبور کرده‌اند

 19. طرحی که ظاهرا کسی مسئولیتش را قبول نمی کند !

 20. راهکارهای ضمانت گرفتن از امریکا برای خارج نشدن از توافق

 21. ابعاد و انگیزه‌های سفر مقام ارشد اماراتی به تهران

 22. پاسخ اینستاگرامی امیرعبداللهیان به طرف‌های غربی

 23. نمایندگان مجلس انقلابی در مسیر شهید مدرس باشند

 24. هشدار توکلی درباره حذف ارز ۴۲۰۰/ توضیحات قالیباف درباره جلسات متعدد سران قوا/ علت برگشت‌خوردن طرح صیانت چه بود؟

 25. اصلاح‌طلبان و پالس ناامیدی که به وین می‌فرستند/ پای منفعت مشترک با آمریکا در میان است؟

آخرین عناوین

بلیط هواپیما