وزیر راه: همه درخواست‌های وزارت بهداشت درباره پروازها اجرا شد‌

اجتماعی،   4000124123

وزیر راه و شهرسازی گفت: به صراحت اعلام می‌کنم حتی یک درخواست وزارت بهداشت در مورد پرواز وجود ندارد که ما اجرا نکرده باشیم، هر چه آنها اعلام کردند و ستاد ملی کنترل کرونا تصویب کرده است، ما در وزارت راه و شهرسازی اجرا کردیم.

وزیر راه: همه درخواست‌های وزارت بهداشت درباره پروازها اجرا شد‌

‌به گزارش فارس به نقل از ‌پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی، در جمع خبرنگاران ‌‌درباره میزان تطابق عملکرد این وزارتخانه با درخواست های وزارت بهداشت اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم، حتی یک درخواست وزارت بهداشت در مورد پرواز وجود ندارد که ما اجرا نکرده باشیم، هر چه که اعلام کردند و ستاد ملی کنترل بیماری کرونا تصویب کرده است را ما اجرا کردیم.

وی ادامه داد: موضوع مهمی که وجود دارد این است که پروازهای بین‌المللی تحت معاهدات دوجانبه و چند جانبه هستند، برای قطع آن‌ها باید تشریفات حقوقی و قانونی انجام شود‌‌ اما ما در این مورد مطابق ضوابط وزارت بهداشت و ستاد ملی کنترل بیماری کرونا عمل کردیم‌ به عنوان مثال، بنا به درخواست، پروازهای انگلستان متوقف شدند و ۳ روز پیش نامه نوشتند که وضعیت انگلیس تغییر کرده، بنابراین پروازها به وضعیت قبل باز خواهد گشت و با در دست داشتن تست منفی کرونا، مسافر می‌تواند بین دو کشور رفت وآمد کند.

اسلامی در ارتباط با محدودیت پذیرش مسافر در ناوگان حمل ونقل عمومی گفت: از آبان ماه سال گذشته، اعلام کردند ظرفیت هواپیما ۶۰ درصد و اتوبوس و قطار ۵۰ درصد باشد، هیچ کجای دنیا این پروتکل اجرا نشده است، فقط ایران است که به این شکل عمل می‌کند و ما به آن پایبند بوده‌ایم، شرکت‌ها از این موضوع آسیب سنگین دیدند و اکنون هزینه و درآمد آن‌ها با هم همخوانی ندارد.

وی ادامه داد: ما این شرایط را به خاطر سلامت جامعه به بخش حمل ونقل کشور تحمیل کردیم و پای آن هم ایستاده‌ایم و اگر یک یا دو مورد تخلف بوده حتما برخورد شده و این برخوردها ادامه خواهد داشت، مانند اتوبوسی که مسافران را بدون ماسک سوار کرد و یک شخص در آن اتوبوس اعلام می‌کرد که در حرم ماسک نزنید،‌ آن اتوبوس و آن شرکت جریمه شدند، امیدوارم آن کسانی که مسئولند، در مورد آن شخص که خلاف پروتکل و منویات مقام معظم رهبری اقدام کرده تصمیم بگیرند، ما وظیفه خود را انجام می‌دهیم و کوتاهی نخواهیم داشت.

وزیر راه و شهرسازی در رابطه با کلیپی که در فضای مجازی در مورد پرواز هواپیمای قشم ایر با مسافران ایستاده منتشر شده است، اظهار کرد: آن هواپیما حداقل با ۱۲ صندلی خالی پرواز کرد؛ در واپسین لحظات هواپیمای ایرباس A۳۲۰ دچار نقص فنی شده و هواپیمای ذخیره شرکت یک فروند Rj بوده است، در فرودگاه شرکت از مردم خواهش و التماس کرده است که حدود ۲۲ نفر از پرواز انصراف دهند که از حد مجاز سوار شدن ، یعنی ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما تخطی نکنند، متاسفانه تعداد قلیلی از مسافران پذیرفتند که من از آن‌ها سپاسگزارم، تعدادی به دلایلی نپذیرفتند و هواپیما به جای ۶۰ درصد، با ۸۰ درصد ظرفیت پرواز کرده است، این مساله اجتناب ناپذیر بوده، اما به قشم ایر تذکر داده شده است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

  12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  13. سردرگمی سیستماتیک مردم

  14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  19. به نام فقرا به کام اغنیا

  20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

  ابر آروان

  آخرین عناوین