کاهش قیمت ها در بازار خودرو

اقتصادی،   3991218008

با ریزش نرخ ارز در آغاز هفته جاری ریزش قیمت ها در بازار خودرو آغاز شد و همزمان کاهش حجم معاملات در این بازار به ریزش قیمت ها دامن زد.

کاهش قیمت ها در بازار خودرو

بازار خودرو در هفته ای که گذشت نوسانات قیمتی چشمگیری را پشت سر گذاشت و در حالی که روند نرخ ارز طی هفته گذشته کاهشی بوده است روند قیمت ها در این بازار افزایشی بود به طوری که برخی از خودروها طی هفته گذشته افزایش قیمت ۱ تا ۴ میلیون تومانی را تجربه کردند؛ به عنوان مثال قیمت تیبا ۲ از ۱۳۱ میلیون تومان در ابتدای هفته گذشته به ۱۳۴ میلیون تومان در اواخر هفته رسید.

بازار خودرو روند دیگری را با آغاز هفته جاری در پیش گرفت و تداوم ریزش نرخ ارز مسیر این بازار را تغییر داد و از طرف دیگر شرایط بازار خودرو در شب عید امسال در نسبت با سال های گذشته بسیار متفاوت است و کاهش حجم معاملات در روزهای پایانی سال ۹۹ به ریزش قیمت ها در این بازار دامن زده است.

ریزش قیمت ها در بازار خودرو از ابتدای هفته جاری آغاز شد و این ریزش قیمت ها به گونه ای است که در بین انواع مدل های خودرو پراید، پراید ۱۱۱ از ۱۲۸ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۱۲۷ میلیون تومان رسیده است و یا پراید ۱۳۱ امروز در حالی ۱۰۹ میلیون تومان قیمت خورده است که طی هفته های گذشته این خودرو بر روی ۱۱۰ میلیون تومان ثابت مانده بود و مدل پراید ۱۵۱ نیز امروز کاهش قیمت ۳ میلیون تومانی را تجربه کرد و به قیمت ۱۰۸ میلیون تومان رسید؛ در این بین اما قیمت پراید ۱۳۲ که در هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته است کماکان بر روی ۱۱۷ میلیون تومان ثابت مانده است.

در بین انواع خودروهای گروه پژو نیز این کاهش قیمت ها دیده می شود به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۹۴ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۱۹۰ میلیون تومان رسیده است و یا پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۲۶۰ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۲۵۷ میلیون تومان رسیده است و ۲۰۷ اتوماتیک اما در حالی امروز ۴۰۵ میلیون تومان قیمت خورده است که این خودرو در هفته گذشته ۴۰۸ میلیون تومان قیمت داشته است و پژو پارس سال نیز با کاهش ۲ میلیون تومانی از ۲۱۵ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۲۱۳ میلیون تومان رسیده است.

در بین انواع خودروهای گروه تیبا اما قیمت تیبا ۲ در این مدت بر روی ۱۳۴ میلیون تومان ثابت مانده است و مدل رینگ فولادی این خودرو نیز امروز ۱۲۸ میلیون تومان قیمت خورده است و تیبا صندوقدار اس ایکس بنزینی نیز در این مدت ثبات قیمتی داشته است و این خودرو در حال حاضر ۱۲۲ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین انواع خودروهای گروه دنا، قیمت دنا معمولی که طی چند هفته گذشته بر روی ۲۷۲ میلیون تومان ثابت مانده بود امروز به ۲۶۹ میلیون تومان رسیده است و دنا پلاس توروبو نیز در این مدت کاهش قیمت چشمگیری را تجربه کرد و این خودرو از ۳۵۵ میلیون تومان در هفته گذشته امروز به ۳۳۷ میلیون تومان رسیده است.

در این بین اما قیمت سوزوکی گراند ویتارا در بین خودروهای مونتاژ 5 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و این خودرو از 955 میلیون تومان در هفته گذشته به 960 میلیون تومان در هفته جاری رسیده است و قیمت سیتروئن سی 3 نیز در این مدت بر روی 860 میلیون تومان ثابت مانده است.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 9. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 10. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 11.  یک رتبه و چند نکته

 12. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 13. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 14. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 15. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 16. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 17. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 18. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 19. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 20. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 21. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 22. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 23. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

 24. چرا اسرائیل قدرت تاثیرگذاری بر پرونده هسته ای ایران را ندارد؟

 25. قیمت واکسن کرونا اعلام شد

آخرین عناوین