آمار رتبه و کارنامه قبولی کنکور سال گذشته

گزارش بازرگانی،   3990307061

ثبت نام کنکور سراسری تنها راه ورود به رشته های با آزمون دانشگاه های سراسری ( روزانه ، شبانه ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان ) و دانشگاه آزاد است که سالی یکبار در 5 گروه آزمایشی تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و زبان برگزار می شود .

با توجه به تعداد کثیر متقاضیان کنکور سراسری ، داوطلبان می بایست در کنار داشتن برنامه ریزی دقیق مطالعاتی آگاهی کاملی هم نسبت به رتبه و کارنامه قبولی رشته مورد علاقه خود در سال گذشته داشته باشند تا به این طریق از وضعیت رقبای خود در این رشته مطلع شده و با آگاهی کامل خود را برای شرکت در این رقابت تنگاتنگ آماده کنند . بررسی آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری این امکان را به داوطلبان می دهد تا با درصد های لازم برای قبولی هر رشته آشنا شده و بر اساس آن برنامه ریزی مناسب در هر بازه زمانی داشته باشند .

همانطور که می دانیم به دنبال اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان مشخص شده و مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته آغاز می شود .

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته به منظور اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود می بایست کارنامه اولیه آزمون خود را به دقت مورد تحلیل و بررسی قرار داده و بر اساس مقایسه رتبه خود با رتبه و کارنامه داوطلبانی که در کنکور سال گذشته در رشته دلخواهشان قبول شده اند ، فرم اینترنتی انتخاب رشته را از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org تکمیل کنند .

برای اطلاع از آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری کلیک کنید .

نحوه چینش انتخاب ها در این مرحله علاوه بر علاقه ، هزینه ، مسیر و کیفیت دانشگاه به رتبه و تراز اکتسابی داوطلب نیز بستگی دارد که در کارنامه اولیه کنکور سراسری درج شده و بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد .

همچنین داوطلبان برای انتخاب رشته باید به رتبه در زیر گروه رشته دلخواه در کارنامه توجه و رتبه خود را با کارنامه های سال قبل رشته مورد علاقه خود مقایسه کنند . یعنی هر داوطلب با چه رتبه ای در رشته دلخواه شما پذیرفته شده است .

هرچند دقت این کار ممکن است به دلیل تفاوت در ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و تعداد شرکت کنندگان و افراد داری سهمیه ، پایین باشد اما شما را با محدوده دانشگاه هایی که شانس قبولی در آن دارید آشنا می کند . بنابراین بررسی رتبه و کارنامه محل قبولی کنکور سال گذشته سهم بسزایی در نحوه انتخاب رشته داوطلبان خواهد داشت چرا که متقاضیان ضمن مقایسه رتبه و تراز اکتسابی خود با رتبه محل قبولی داوطلبان سال گذشته می توانند به بررسی شانس قبولی در رشته محل های مختلف بپردازند و دچار اشتباهات رایج در تکمیل فرم انتخاب رشته نشوند .

کارنامه و رتبه قبولی های کنکور سراسری شامل چند مجموعه ، کارنامه قبولی های رشته های پزشکی و پیراپزشکی ، رشته های مهندسی علوم ریاضی و رشته های گروه علوم انسانی در سهمیه مناطق و سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصدی است .

همچنین این کارنامه ها به صورت مجزا برای علاقمندان به دانشگاه های فرهنگیان نیز جمع آوری شده و داوطلبان با توجه به علاقه خود می توانند رشته مورد علاقه خود را از این کارنامه ها انتخاب و با کلیک بر روی آن ها به درصد ها و رتبه های قبولی سال گذشته دست یابند .

برای مشاهده رتبه قبولی دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید .

البته بررسی این رتبه و کارنامه ها محدود به زمان انتخاب رشته نیست داوطلبان در دو حالت می توانند از این اطلاعات استفاده نمایند اولا زمانی که در بازه بعد از برگزاری آزمون و پس از محاسبه درصد دروس به تخمین رتبه پرداخته و با اطلاعات موجود شانس قبولی خود را تخمین بزنند و یا با دریافت رتبه خود در کارنامه اولیه شانس قبولی خود را بسنجند .

البته این نکته حائز اهمیت است که بدانید بررسی آخرین رتبه قبولی سال گذشته به تنهایی نمی تواند داوطلبان را به کسب رتبه قبولی در اعلام نتایج کنکور نزدیک کند . چرا که این محدوده ها از کارنامه های واقعی داوطلبان سال گذشته استخراج شده اند و نزدیک ترین و معتبرترین راهنما برای داوطلبان شرکت کننده در زمان ثبت نام کنکور امسال می باشند در نتیجه ممکن است رتبه و تراز های سال جاری کمی با سال گذشته متفاوت باشد .اما هر چقدر رتبه کسب شده توسط داوطلب به محدوده رتبه سال گذشته نزدیک تر یا کم تر باشد ، شانس قبولی داوطلب بالاتر است . همچنین هر چقدر رتبه متقاضی از محدوده رتبه سال گذشته دورتر یا بالاتر باشد ، شانس وی برای قبولی در آن دانشگاه و رشته پایین تر است .

برای مشاهده کارنامه و حداقل درصد لازم برای قبولی کنکور سراسری کلیک کنید .

 

در نهایت :

متقاضیانی در این مسیر موفق خواهند بود که با برنامه ریزی دقیق ، منابع کنکور سراسری را مطالعه نموده و در زمان برگزاری کنکور سراسری با آمادگی کامل در جلسه آزمون حضور یابند . بررسی آخرین رتبه قبولی ها نیز راهنمای مناسبی برای داوطلبان خواهد بود تا پس از مطالعه دفترچه انتخاب رشته ، انتخاب های درست و به جایی داشته باشند .

هر چند از این طریق به طور قطع نمی توان رتبه قبولی انتخاب رشته کنکور سراسری سال بعد را پیش بینی کرد ، اما اگر میانگین درصدهای شما بالاتر از آنچه در کارنامه ها آمده است ، باشد شانس قبولی بیشتری خواهید داشت

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های دیروز

 1. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 2. تازه‌ترین قیمت خودروها در بازار / پراید ۹۳ میلیون تومان شد!

 3. خرید سکه مشمول پرداخت مالیات شد

 4. رانت ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 5. کارشناسان زنگ خطر رآکتورهای هسته‌ای امارات را به صدا درآوردند...

 6. رفت و برگشت «دلار» به کانال پایین‌تر

 7. قیمت آپارتمان در تهران روزانه چقدر گران می‌شود؟ + جدول

 8. اوج تجمل‌گرایی در سنت حسنه‌ای به نام ازدواج/ حلالی که روز به روز ناممکن می‌شود

 9. توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

 10. رمزگشایی از مزرعه موشکی سپاه + تصاویر

 11. زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند

 12. نصب سایبان‌ در حرم رضوی؛ مطالبه چندین ساله زائران که پاسخ داده شد

 13. نامه وزیر بهداشت درباره کرونا به رهبر انقلاب/ تحلیل جهانگیری از بازار بورس/ فرار داماد وزیر سابق با پاسپورت دیگری/ سلیمی نمین: اصلاح‌طلبان باید عناصر تندرویی مثل تاجزاده را مهار کنند

 14. رئیسی: صاحبان درآمد‌های هنگفت نباید از پرداخت مالیات فرار کنند/ دولت به مدیریت بازار و معیشت مردم توجه کند

 15. شرایط مصیبت بار نتانیاهو در سایه فساد کابینه و اعتراضات شهرک‌نشینان

 16. توضیحات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره وقف دماوند و جنگل آق‌مشهد

 17. یک طرح جدید برای واریز یارانه ۴۰ لیتری بنزین

 18. دوربین مخفی از استخدام کادر درمان

 19. متهم ۳ میلیاردی هنگام ورود به کشور دستگیر شد

 20. پیشکسوت کشتی ایران درگذشت

 21. جهانگیری: اجازه بی‌حرمتی به فعالان اقتصادی را ندهیم

 22. رئیس سازمان سنجش: حذف کنکور فعلاً اجرایی نیست‌/ کنکور یک موضوع جذاب سیاسی شده است

 23. دریادار سیاری: وحدت و مودت میان ارتش و سپاه ناگسستنی است

 24. چقدر از درآمد مردم صرف مسکن می‌شود؟

 25. هند ،روسیه و چین در خط مقدم کنار گذاشتن دلار

پربحث‌های هفته

 1. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 2. آقای حدادیان زودتر تکذیب کنید !

 3. دست از حمایت صنعت نابالغ و نازپروده خودروسازی بردارید

 4. نامه احمد توکلی به میرسلیم درباره قالیباف

 5. ماجرای عضویت دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه/در سفر احمدی‌نژاد به قم چه گذشت؟/ تحلیل لیلاز از قرارداد ایران و چین/روحانی: اقتصاد کشور در حداقل ضرورت مردم به خوبی اداره شده است

 6. جزئیاتی از طرح مالیات خانه‌های خالی/ مالیات ۴۰ میلیون تومانی از یک خانه خالی

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 9. ساده‌انگاری پیری‌ جمعیت حتما عیب است

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. روحانی درباره کالاهای اساسی چه گفت؟

 12. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 13. چرا کره جنوبی پول‌های ایران را پس نمی‌دهد؟

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. رصد پایگاه آمریکایی العدید با ماهواره نور + تصاویر

 17. ترس و تردیدهای برگزاری کنکور در کرونا رنگ باخت اما ...

 18. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 19. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 20. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 21. روحانی: زندگی مردم در حد ضرورت به خوبی اداره شد/ صادرکنندگان در ده روز اخیر ۲.۵ میلیارد دلار ارز را بازگرداندند

 22. پیشگیری از گره کوری که به دندان هم باز نمی‌شود!

 23. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

 24. یادداشت انتقادی نادران درباره تخلف در فرآیند انتخاب بذرپاش

 25. کوچک‌ترین غسال داوطلب اموات کرونایی کیست؟ + عکس

ابر آروان

آخرین عناوین