روحانی: ۴میلیون تُن کالا وارد کشور خواهد شد/ کرونا ممکن است تا پایان سال باشد

گروه اقتصادی الف،   3990114028 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
روحانی: ۴میلیون تُن کالا وارد کشور خواهد شد/ کرونا ممکن است تا پایان سال باشد

 رئیس جمهور گفت: در روزهای آینده ۴میلیون تن کالا وارد کشور خواهد شد و حرکت خوبی برای بازار ما خواهد بود. 

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد اقتصادی دولت از مردم ایران که در روز طبیعت (13 فروردین) به پروتکل‌های بهداشتی توجه و مراعات کردند تشکر کرد و گفت: این مراعات و همکاری اساس کار راهی است که پیش رو داریم تا به نقطه باثباتی دست پیدا کنیم. همه تلاش‌ها برای این است که فوتی‌ها در کشور کاهش پیدا کند، خانواده‌های داغداری را کمتر شاهد باشیم، مردم بتوانند سلامت خود را در روزهای آینده شاهد باشند و ما بتوانیم کار، فعالیت و تلاش را با سلامت مردم توام سازیم.

وی افزود: جلسه امروز ما اقتصادی و در رابطه با شرایطی که در آن قرار داریم و تامین نیازمندی‌های کشور بود؛ هم برای سلامت مردم و مقابله با کرونا و هم تامین کالاهای اساسی و نیازمندی‌هایی که تا پایان سال 99 باید مورد توجه ما باشد. گزارش مفصلی را وزارتخانه‌های کشاورزی و صمت از شرایط ذخایر کالاهای اساسی در ماه‌های آینده ارائه کردند که گزارش بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای بود. جداول روزانه هم همین را نشان می‌دهد که بحمدالله در ماه‌های آینده مشکلی پیش روی کشور نیست ولی باید برای سال 99 تصمیمات لازم درباره نیازمندی‌هایی که داریم و نحوه تأمین این نیازمندی‌ها، اتخاذ شود.

رئیس‌جمهور گفت: بانک مرکزی هم گزارش خوبی از شرایط ارزی کشور و شرایطی که برای تأمین ارز در قدم اول برای بخش سلامت، نیازمندی‌های دارویی و پزشکی و در بخش دوم برای کالاهای اساسی در پیش داریم ارائه داد. بحمدالله مشکلی برای تأمین ارز تا پایان سال، با روندی که پیش‌بینی کردیم نخواهیم داشت و طراحی انجام گرفته برای اینکه چگونه بتوانیم تأمین کالا به موقع داشته باشیم و ذخایر هم همیشه به طور ثابت در اختیار باشد. بخش اول بحث راجع به کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی بود که تا پایان سال 99 چگونه تأمین شود، چه منابعی در اختیار داریم و چه اقداماتی در این زمینه باید انجام بگیرد؟ 

روحانی گفت: بخش دوم درباره گمرکات بود که امروز حدود  4 میلیون تن کالا از کالاهای اساسی در گمرکات است. کالاهای اساسی که خریداری، حمل و به گمرک آمده و مقرراتی را که لازم بود مورد توجه قرار دهیم تا این کالاها از گمرک آزاد شود و به داخل کشور بیاید، امروز بررسی کردیم. بانک مرکزی و وزارت صمت این چارچوب را مشخص کردند و همین امروز به صاحبان کالا اعلام می‌شود که چگونه کالایشان در اختیارشان قرار می‌گیرد و از گمرکات وارد کشور می‌شود. همچینین درباره کالاهایی که آمده و روی کشتی است، تصمیم بسیار خوبی اتخاذ شد و می‌توانیم مطمئن باشیم در روزهای آینده این 4 میلیون تن کالا وارد کشور می‌شود و این حرکت بسیار خوبی برای بازار و منابع کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در گمرک‌ کالای دیگری هم وجود دارد که کالاهای اساسی نیست، اما نیاز تولید است که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت و وزارت صمت لیست آن کالاها را مشخص خواهد کرد تا آزاد شود.

روحانی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی ترتیبات خاصی پیش‌بینی کرده تا ارز آن‌ کالاها تامین شود و تخلیه بنادر انجام بگیرد و کالاها در دسترس مردم قرار بگیرند. در این جلسه بحثی هم در مورد تولیدات داخلی از جمله گندم انجام گرفت که امسال محصول خوبی خواهیم داشت و به تدریج درو و خریداری می‌شود. درباره نحوه خرید گندم امسال هم تصمیم گرفته شد که امسال چگونه گندم برای بخش‌های مختلف تامین نان کشور، صنوف و صنعت خریداری و تامین شود که این تصمیمات ان‌شاء الله عملی خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: همچنین نسبت به منابع ارزی اقداماتی که وزارت خارجه باید انجام بدهد، تصمیم‌گیری شد. روابط تجاری با کشورهای همسایه و پروتکل‌های بهداشتی که باید مراعات بشود هم بحث شد. البته بحث دیگری در اینجا مطرح شد که تصمیم نهایی درباره آن، در اختیار ستاد ملی کرونا خواهد بود و آن اینکه کسب و کارها بعد از تاریخ بیستم فروردین چگونه باید راه‌اندازی شود و پروتکل‌هایش چگونه باید باشد. امروز و در این جلسه مباحث اقتصادی‌اش را مطرح کردیم و بحث اصلی امروز در وزارت کشور در این زمینه انجام می‌گیرد و بعد هم در ستاد ملی کرونا در روز یکشنبه درباره آن بحث و تصمیم‌گیری می‌کنیم.

حجت‌الاسلام روحانی بیان داشت: باید تلاش کنیم زندگی مردم به گونه‌ای باشد که نیازمندی ها تأمین شود؛ آنهایی که باید سر کسب و کارشان باشند و فعالیت اقتصادی بکنند هم بتوانند فعالیت اقتصادی کنند و هم اصول بهداشتی دقیقاً مورد مراعات قرار بگیرد. هر دو اصل برای ما مهم است. مبارزه با فقر هم شبیه با کرونا است هر دوی اینها باید در دو جبهه مد نظر باشد.

وی عنوان کرد: باید تشکر کرد از همه کسانی که در ایام تعطیلات در مراکز تولیدی مشغول فعالیت بودند. اقدامات خوبی انجام گرفته است. دیشب با وزارت بهداشت در تماس بودم. اکثر نیازمندی‌ها در داخل تامین می‌شود. دیشب درباره وِنتیلاتور سوال کردم  و دیدم تقریباً سه چهارم نیازمندی‌هایی که داریم، در داخل تأمین می‌شود. بقیه کالاها از قبیل ماسک و لوازم ضدعفونی هم که مورد نیاز است، همه در داخل تولید می‌شود. از همه تولیدکنندگان و بخش‌های دیگر که مواد غذایی تامین می‌کنند هم باید تشکر کرد. از بانک‌های کشور هم تشکر می‌کنم. برای آینده و برای کسب و کارها بار سنگینی را بر روی بانک مرکزی گذاشتیم تا فشاری که بر کسب و کارها وارد آمده با تصمیات اتخاذ شده کمتر شود. از پلیس و هلال احمر نیز که این روزها بسیار فعال هستند و برای سلامت مردم فعالیت می‌کنند، تشکر می‌کنم.

روحانی در پایان تاکید کرد: مساله کرونا مساله‌ای نیست که در فلان روز تمام بشود. کرونا ممکن است تا ماه‌های آینده یا تا پایان سال با ما باشد. باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. ان‌شاالله با یاری یکدیگر از این مرحله عبور خواهیم کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۹۷۵۹۵۱۳:۰۴:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۱۴
دنیا در زندان ساخته شده چینی
ناشناس۱۳۹۷۵۹۸۱۳:۰۵:۵۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
کرونا اگه قراره یکسال باشه پس این بگیرو ببندها چیه
ناشناس۱۳۹۷۶۱۳۱۳:۱۳:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۱۴
پس چرا الکی میگید تحریم هستیم نمیتونیم دارو وارد کنیم ..
ناشناس۱۳۹۷۶۲۴۱۳:۲۰:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ما که می دانیم اوضاع و احوال چیه برنج شده بالای 30 تومان ولی امیدوارم به بهانه ی کرونا یه وقت بدون برگشت ترامپ به برجام خیال مذاکره به سر مسوولان نظام نزند. مگه در گندم خودکفا نیستیم؟ باتشکر
ناشناس۱۴۰۰۳۷۹۱۵:۴۳:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۱۶
الان زمان این بحث ها نیست دولت تا می تواند باید کالای ضروری وارد و انبار کند و بخش خصوصی را هم تشویق کند
ناشناس۱۳۹۷۶۲۷۱۳:۲۲:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۱۴
با. درايت دولت تدبير و اميد مشكل بيكاري حل شد اون هم در شرايط كرونا اين اقا هر روز يه جور حرف ميزنه پس ..
ناشناس۱۳۹۷۶۴۲۱۳:۳۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۱۴
حرفای شما آدم را یاد یکی.. می اندازد.
ناشناس۱۳۹۷۶۴۹۱۳:۴۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ما بازنشستگان و کارگران بدون کرونا خرجی هشت روز داشتیم دیگه با کرونا خدا میدونه از گشنگی چه سرم بیاد. گفتار درمانی باید ممنوع یا کمتر شود.
ناشناس۱۴۰۰۳۷۷۱۵:۴۲:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۱۶
مسلمان دروغ نمیگه تنها قشری که حقوق دارند بازنشستگان و کارمندان هستند.
ناشناس۱۳۹۷۶۵۵۱۳:۴۲:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۱۴
کرونا را بهانه‌ای برای .. وابستگی‌های بیشتر ندهید ___ نابودی تولیدات داخلی اصلی‌ترین هدف خائنان و غارتگران و ..اقتصادیست
ناشناس۱۳۹۷۶۶۲۱۳:۴۵:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ایشون که میگفت همه چی داره عادی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حالا واردات وحشتناک رو داره برای حداقل یک سال کلید میزنه!!!!!!!!!!!!!!!!! خدایا این ملت محروم و مغبون رو از دست بی‌کفایت .. نجات بده
ناشناس۱۳۹۷۶۷۰۱۳:۵۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۱۴
قرار بود روز شنبه ای فعالیت کشور عادی شود ،چرا بی حساب و کتاب حرف زده میشود ؟ بیخود نیست که اعتماد مردم به سخنان مسوولین و مدیران لطمه زیادی دیده است . آن وقت در خبرها تیتر میکنید رییس جمهور فلان کشور درمورد کرونا به مردمش دروغ میگوید ..
ناشناس۱۳۹۷۶۷۱۱۳:۵۰:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۱۴
شنبه نشد پس؟
ناشناس۱۳۹۷۶۷۲۱۳:۵۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۱۴
کاش تو این مورد مثل کره شمالی عمل کرده بودید
ناشناس۱۳۹۷۶۸۸۱۴:۰۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۱۴
.. بیکاری ..و بلاتکلیفی و گرونی تمام مملکتو فرا گرفته ..و تعطیلی کارخانه‌های داخلی مملکتو فلج کرده فساد فامیلی و مافیایی در اقتصاد موج میزنه اونوقت ایشون با افتخار از واردات ۴ میلیون تنی توسط ..و ..مظلوم دم میزنه!!!!!!!!!
ناشناس۱۳۹۷۶۹۹۱۴:۱۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
آقای روحانی داروی کرونا در روسیه تولید شده برو آنرا برای مردم بیار و مردم را نجات بده. شما رییس جمهور....ی؟
علی۱۳۹۸۹۸۵۱۳:۳۴:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۵
عمو جان از روی هوا حرف نزن، اگه داروی کرونا تو روسیه درست شده بود که ایتالیا و اسپانیا اینقدر تلفات نمیدادند و نمیدهند.مثل ما بشین تو خونه و چاییت را بخور.
رضا۱۳۹۷۸۵۱۱۶:۰۴:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۱۴
شما که فرموده بودین شنبه همه چیز به حال عادی برمی گرده . البته چند هفته از اون شنبه گذشت !
ناشناس۱۳۹۷۹۴۹۱۶:۴۰:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۱۴
آقای رییس جمهور شما که دوبله روحانی هستید چرا اینقدر بر طبل نا امیدی میکوبید یکبار میگید 70در صد مردم مبتلا میشن حالا هم میگید امکان داره تا پایان سال درگیر کرونا باشیم کمی امید بدید به مردم
ناشناس۱۳۹۸۰۵۴۱۷:۲۰:۴۲ ۱۳۹۹/۱/۱۴
با افتخار میگید روش چین مورد پسندتون واقع نشد؟ ترسیدید مردم اعتراض کنند؟ الان ما چند هفته است نشستیم تو خونه از پنجره میبینم ملت تو ماشین که خیلی و پیاده راه افتادن بیرون. خب وقتی یکسری ..رعایت نکنند تو خونه نشستن ما رو هم بی اثر می‌کنند. اگر روش های شما کلا خوب بود که اوضاع کشور الان این نبود..
ناشناس۱۳۹۸۱۰۲۱۸:۰۱:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۱۴
اونوقت از این 4 میلیون تن چقدر سهم مردمه چقدر سهم دلال های بازار ؟
ناشناس۱۳۹۸۱۱۷۱۸:۱۷:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۱۴
فرضا اقای روحانی راست بگوید پول باید باشد تا بتوان کالا خرید.البته باید ادم عکس سخنان اقای روحانی راهم درنظر داشته باشد.
ناشناس۱۳۹۸۱۷۸۱۹:۴۶:۲۱ ۱۳۹۹/۱/۱۴
بالاخره متوجه نشدم جناب رییس جمهور برنامشون چیه؟ کرونا فروردین تموم میشه یا تا پایان سال هست؟ چرا هر روز یه حرف تازه میشنویم؟
ناشناس۱۳۹۸۲۷۴۲۱:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
تو کشور ما همیشه همه چیز فراوان است، همه چیز همیشه آرام است و همیشه ودر هر زمینه ای بهتر از بقیه جهان هستیم، ولی حتما ما مردم توهم زده ایم که فکر میکنیم گرانی است، خیلی چیزها گیر نمی آید، اینترنتمون سرعت لاکپشتی دارد، بی خانه داریم، کودکان دست فروش داریم و فساد غوغا میکند و ..هیچکدام از این حرفها درست نیست. اینجا مدینه فاضله ای است..
سید۱۳۹۸۴۴۵۰۰:۵۵:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۱۵
گفتی که از شنبه همه چیز به روال عادی باز میگردد که ...

پربحث‌های دیروز

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 3. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 4. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 5. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 6. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 7. واشنگتن: ایران و روسیه در ناآرامی‌های آمریکا دست دارند

 8. تهدید نماینده تهران بعد از اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون

 9. ابلاغ دستورالعمل قیمتی ۸ خودروی دیگر ایران خودرو؛ افزایش قیمت از ۴ تا ۴۸ درصد

 10. تایید اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم؛ رد «تاجگردون و دلخوش» در مرحله اول/ «زاکانی و پیرهادی» تایید شدند

 11. پرورش الاغ

 12. حمله ماشین پلیس آمریکا به معترضان

 13. چه کسانی قیمت پراید را تا ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟

 14. نظر رئیس جدید مجلس درباره مذاکره با آمریکا

 15. آخرین قیمت خودروها در بازار / پژو ۲۰۶ به ۱۱۸ میلیون رسید

 16. ادعای نماینده مجلس: به علت اعتراض به اعتبارنامه «تاجگردون»‌ تهدید مسلحانه شده‌ام

 17. جلسه علنی مجلس شورای اسلامی - ۱۱ خرداد

 18. وزارت خارجه ایران خطاب به مقامات آمریکا: صدای مردم‌تان را بشنوید

 19. قالیباف: مجلس یازدهم بنای تقابل و مچگیری ندارد/ قوه مقننه پیگیر حقوق مردم است/ ۴ رویکرد تحول در مجلس؛ شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 7. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 8. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 12. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 13. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 14. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 15. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 16. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 17. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 18. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 19. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 20. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 21. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 22. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 23. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 24. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 25. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین