ضعف مشهود مدیریت بحران در گیلان/ تشکیل پرونده قضایی برای مدیران خاطی

گروه اجتماعی الف،   3981124023 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وضعیت مردم گیلان پس از گذشت ساعت‌ها از بارش برف نشان از ضعف مدیریت کاملاً مشهود در مواجهه با این نعمت الهی دارد که دادستان مرکز گیلان به همین دلیل از دستور تشکیل گرونده قضایی برای مدیران کم‌کار خبر داد.

ضعف مشهود مدیریت بحران در گیلان/ تشکیل پرونده قضایی برای مدیران خاطی

به گزارش فارس ، پس از گذشت ساعت‌ها از اتمام بارش برف استان گیلان همچنان با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم می‌کند.

ضعف مدیریتی در حالی در گیلان اتفاق افتاد که هواشناسی گیلان، هشدارهای مکرری از روز شنبه و قبل‌تر از آن در قالب چهار الی پنج اطلاعیه رسمی به ستاد مدیریت بحران استان در رابطه با بارش شدید برف داده و خواستار اندیشیده شدن اقدامات لازم در این خصوص شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با انتقاد از قطعی برق در استان گیلان می‌گوید بیش از ۹۰ درصد گرمای آپارتمان‌های گیلان با برق بوده و این قطعی چندین ساعته برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است که باید قبل از وقوع بارش برف فکری برای این مهم اندیشیده می‌شد.

آیت‌الله رسول فلاحتی معتقد است خانه‌ای که ۲۰ ساعت وقت ندارد و وضعیت برای افراد آن خانواده بسیار سخت بوده لذا باید متولیان حوزه برق یکی پای خود را فرستاده و برق مناطق مختلف گیلان را هرچه سریع‌تر وصل کنند.

علیرغم اینکه تلاش‌های زیادی برای بازگشایی مسیر اتوبان قزوین رشت و محور سراوان به فومن انجام‌شده ولی گیر افتادن ۲۴ ساعتی خودروها و مسافران در این سرما و در این مسیر اصلاً قابل‌پذیرش نیست لذا از مسؤولان درخواست دارم در کنار مردم بوده و با آنان مثل همیشه کمک کنند.

تشکیل پرونده قضایی برای مدیران کم‌کار در جریان مدیریت بحران

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با انتقاد از وضعیت مدیریتی در بحران برف در استان معتقد است که در بحران برف هیچ مدیریت واحدی در گیلان وجود نداشت و از تشکیل قطعی پرونده برای برخی از مدیران کم‌کار خبر داد.

سید مهدی فلاح‌میری جلسات کمیته مدیریت بحران پیش از بارش برف را غیر مؤثر عنوان کرد و افزود که در گیلان فرماندهی واحدی وجود ندارد و کمیته بحران تشکیل شده در استان، ناکارآمدترین کمیته برای مدیریت برف و کولاکی بود که شاهد آن بودیم.

وی انتقاد شدیدی به وضعیت حمل‌ونقل درون‌شهری و گماردن نیروهای تحت عنوان گای یک جذب‌شده که در پشت میز شده‌اند کرد و گفت که درحالی‌که تعداد زیادی از اتوبوس‌های درون‌شهری در پارکینگ‌های شهر رشت وجود دارد مردم و شهروندان در خیابان‌ها سرگردان بوده و هیچ‌کسی هم پاسخگوی آنان نیست.

برق مشترکین تا ظهر امروز وصل می‌شود

طبق اعلام معاون رئیس‌جمهور جاده‌های اصلی استان باز بوده و فقط جاده‌های فرعی و روستایی بسته است که قطعاً به‌زودی بازگشایی می‌شود.

به گفته محمدباقر نوبخت تمام امکانات کشور برای کمک به استان گیلان بسیج شده و از استان‌های قزوین، زنجان و مرکزی دستگاه‌های لجستیکی اعزام و مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به‌عنوان تنخواه و ۲۰ میلیارد تومان با درخواست وزارت نیرو و موافقت رئیس‌جمهور به شرکت توانیر گیلان پرداخت شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اعتقاد دارد علیرغم باز بودن جاده‌های اصلی در گیلان زندگی در بیشتر مناطق روستاهای این استان مختل بوده و عملاً جریان ندارد و امیدوارم با بسیج همگانی مسؤولان استانی و همچنین کشوری تا یک الی دو روز آینده شرایط در استان به حالت عادی برمی‌گردد.

همچنین نوبخت از وصل شدن برق در بسیاری از مناطق استان گیلان تا ظهر امروز (پنجشنبه) خبر داده و گفت که با هماهنگی‌های انجام‌شده با شرکت توزیع برق و اکیپ این سازمان در تلاشیم تا فردا ظهر برق مشترکینی که قطع‌شده است را وصل و تعداد خانوارهایی که برق ندارند را به زیر ۱۰ هزار برسانیم.

با اعلام مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان برای مقابله با سرمای امسال ۵۳ اکیپ شامل ۳۲۱ دستگاه‌ها و ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و ۳۱ دستگاه از بخش خصوصی پیش‌بینی‌شده بود.

محمدرضا نازک‌کار می‌گوید هدف اصلی راهداری باز کردن محورهای اصلی و مواصلاتی و شریانی بوده و اکنون این جاده‌ها بازگشایی و تردد در آن‌ها به‌کندی و با زنجیر چرخ جریان دارد.

علیرغم اینکه جاده‌های فرعی و روستایی در گیلان به علت بارش برف مسدود است ولی نازک‌کار می‌گوید تیم‌های راهداری در برخی مناطق مشخص‌شده روستایی حضورداشته و در حال بازگشایی مسیر هستند.

بازگشایی شریان‌های روستایی از ظهر امروز

وزیر راه و شهرسازی هم از آغاز بازگشایی راه‌های روستایی از ظهر امروز سخن گفت که اکیپ‌های راهداری استان و استان‌های مجاور کار بازگشایی جاده و محورهای فرعی و روستایی گیلان را انجام می‌دهند.

محمدرضا اسلامی از افزایش تردد ۴۰ درصدی خودرو در ساعات اوج بارش در اتوبان قزوین به رشت سخن گفت و افزود: در روز ۱۹ بهمن ۹ هزار ماشین، ۲۰ بهمن ۱۱ هزار و در ۲۱ بهمن یعنی اوج بارش‌ها شاهد تردد ۱۵ هزار خودرو از اتوبان قزوین به رشت بودیم.

با توجه به اینکه تمام تمهیدات برای مقابله با بارش برف اندیشیده شده بود ولی رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت اذعان دارد که پس از بارش برف جاده‌های روستایی و اصلی شهرستان رشت مسدود شده و تاکنون برخی از این جاده‌ها بازگشایی شد.

 

قطعی ۸۰ درصدی برق روستایی و ۶۰ درصد برق شهری درشت

میر شمس مؤمنی زاده می‌گوید با توجه به‌شدت بارش برف در رشت ۸۰ درصد برق روستایی و ۶۰ درصد برق شهری با قطعی مواجه شده و اکیپ‌های اداره برق در حال وصل کردن این مشترکین هستند‌.

وی یکی از دلایل گیر افتادن مسافران در محور سراوان را بارش یک و نیم متری برف در این مناطق می‌داند و گفت به‌محض اطلاع از گرفتار شدن مردم در این محورها تمام دستگاه‌ها به منطقه رفته و به سه هزار نفر اسکان موقت داده و هفت هزار بسته غذایی را توزیع کردند.

فرماندار شهرستان رشت می‌گوید آب در ۹۰ روستاهای این شهرستان به دلیل نبود ژنراتور برق در این مناطق قطع و ۱۰۰ اکیپ در تلاش‌اند تا برق و آب این مناطق روستایی را وصل کنند که تاکنون ۸۰ درصد برق حوزه شهری وصل شده است.

پس از بارش برف در رشت مردم انتقادات زیادی به مدیریت شهری رشت داشتند ولی بااین‌وجود حاج محمدی از بازگشایی مسیرهای درجه یک به‌مانند جاده‌های اصلی، شریانی و مواصلاتی اشاره دارد و می‌گوید از صبح امروز بازگشایی مسیرهای درجه دو به‌مانند کوچه‌ها آغاز شده است.

همچنین شهردار رشت از اضافه شدن ۱۴ دستگاه لجستیکی دیگر به ۵۴ ناوگان این شهرداری برای تسریع بخشیدن در روند بازگشایی کوچه‌ها و جاده‌های رشت خبر داد.

محور اسالم و پونل به خلخال همچنان مسدود است

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی گیلان نیز از مردم خواست تا اطلاع ثانوی به استان گیلان سفر نکنند و در صورت سفر ضروری رانندگان تجهیزات زمستانه، لوازم گرم، پتو، آذوقه و خشکبار را به همراه خود داشته باشند.

سرهنگ حسین محمد پور از انسداد محور سنگر به سمت کوچصفهان و محور اسالم و پونل به خلخال خبر داد و گفت: محور فومن به سراوان و محور قزوین به سمت رشت شاهد کندی ترافیک به دلیل عرض کم راه هستیم.

بیش از ۶ هزار در راه مانده در برف گیلان امدادرسانی شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان  از فعالیت ۷۱۰ نفر از نیروهای امدادی و ستادی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان در قالب ۱۴۷ تیم خبر داد و گفت که ۱۶ شعبه جمعیت هلال‌احمر و ۲۵ پایگاه و پست امداد و نجات این جمعیت برای امداد و نجات هم‌وطنان گرفتار در برف و کولاک فعالیت دارند.

مهدی ولی پور با اشاره به اینکه از صبح چهارشنبه برای امدادرسانی در مناطق کوهستانی و روستایی که راه دسترسی به آنان امکان‌پذیر نیست، بیان کرد: امدادرسانی امدادگران این جمعیت به در راه ماندگان و مسافران ناشی از برف سنگین در این استان به ۶ هزار و ۳۹۱ نفر رسیده است.

۴۵۰۰ مشترک شهری با قطعی آب مواجه هستند

محسن حسینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان به فعالیت ۶۱ اکیپ امدادی برای رفع قطعی آب آشامیدنی ۴ هزار و ۵۰۰ مشترک باقیمانده خبر داد.

 

حضور وزرا و معاون رئیس‌جمهور برای جبران عقب‌ماندگی مدیریت در گیلان

همچنین از استانداری گیلان خبر می‌رسد که اردکانیان وزیر نیرو نیز تا ساعاتی دیگر برای بررسی وضعیت مدیریتی بحران برف وارد گیلان می‌شود.

پیش‌تر محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور، اکبر نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور و محمدرضا اسلامی در روز گذشته برای بررسی وضعیت گیلان در مدیریت بارش شدید برف به استان سفرکرده بودند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

حسن۱۳۳۰۱۳۶۱۳:۲۲:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
آقای دادستان مستند به کدام قانون ..
ناشناس۱۳۳۰۱۵۸۱۴:۰۶:۱۱ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
..وقتی 20 برابر حد معمولی برف باریده خوب معلوم است وضع این طوری می شود
ناشناس۱۳۳۰۲۳۹۱۶:۲۷:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
در كدام حادثه مديريت قابل قبول داشتيم؟برخی مسوولين فقط به فكر جيب خودشانند مديريتي در كار نيست فقط بيت المال را هدر مي دهند
ناشناس۱۳۳۰۲۶۹۱۷:۳۰:۴۵ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
تا زمانی که سیستم سیم کشی قدیمی برق پابرجاست، مشکلات قطع برق بعد از هر بارش برف سنگین نیز پابرجاست. بهتر است هر چه سریعتر سیستم سیم کشی قدیمی را جمع کرده و بجای آن از کابلهای برق پوشش دار (هوایی با زمینی ) استفاده کنید
ناشناس۱۳۳۰۳۱۴۱۹:۰۱:۰۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
اغلب مدیران در .. فقط دنبال .. بده بستان خودشانند
ابراهیم محمدی خواه۱۳۳۰۳۱۸۱۹:۰۸:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
حتما باید مدیران بی لیاقت از کار برکنار شده و در دادگاه پاسخگوی بی لیاقتی خود باشند.
آزاده۱۳۳۰۳۲۹۱۹:۲۹:۱۹ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
عزیزان من مدیران فقط به فکر حقوق و مزایا خودشون هستند بفکر رسیدگی بحال مردم نیستند وقتی مدیران رفاقتی بر مسند کار باشن نتیجه بهتر از این نمیشه
بهرام۱۳۳۰۳۴۱۱۹:۴۲:۳۴ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
این اقایان موبایل بدست را که ما می بینیم با آن لباس شان داخل هیلیکوپتر نشسته اند و از اسمان مانند ..،.. میخواهند مشکلات مردم برف زده و برق زده و آب زده را حل کنند !!!!!!!!!!!!! با این مدیران ..،.. که توان ..،..را ندارند هیچ مشکلی حل نمیشود
ناشناس۱۳۳۰۳۷۱۲۰:۳۹:۰۲ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
مدیران ..،.. که به عنوان ..،.. وارد شدن و یه شبه شدن مدیر، کاش میانگین سابقه کاری این مدیران منتشر بشه!
ناشناس۱۳۳۰۴۷۲۲۳:۳۶:۲۷ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
واقعا ..،..ببینید عمق برف شدید را درسراسراستان گیلان که اکثر شهرها بیش از یک متر برف بارید .. مگر دریک استان چقدر ماشین برف روب وامکانات چنینی دارند؟ درصورتیکه تعدادی باید اتوبان رشت قزوین اعزام شوند تا خودروهای دربرف گیرکرده وسرنشینان را نجات دهند وتعدادی هم درشهرها پس به هرحال روستاها هم بی نصیب میمانند لذا .. خواهش دارم تخصصی وبا علم حرف بزند و..،.. نقد را جاری نسازد
محمد۱۳۳۰۴۷۳۲۳:۴۲:۲۶ ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
مدیران بحرانی که آنچنان شیک در بالگرد نشسته اند کجا میتوانند درد مردم را بفهمند
ناشناس۱۳۳۰۵۷۴۰۲:۲۴:۳۰ ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
اگر .. استاندار گیلان ، همان اندازه که به فکر تمیز نگهداشتن ..،.. خود در این اوضاع و احوال برفی بود به فکر انجام وظایف محوله هم بود.. ؟؟؟

پربحث‌های دیروز

 1. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 2. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 3. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 4. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 5. طرح تعطیلی یک ماهه کشور از دستور کار مجلس خارج شد/ یک نماینده مخالف: قرنطینه یعنی خودکشی بخاطر ترس از مرگ

 6. روایت سیروس مقدم از سکانس جنجالی«پایتخت۶»/ادای دین نبود شوخی بود!

 7. انتقاد تند نایب رئیس مجلس از تاخیر وزیر بهداشت

 8. پیام رهبر جنبش استقلال ایالت کالیفرنیا آمریکا به مردم ایران

 9. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 10. بیمارستان های آمریکا مملو از اجساد قربانیان کرونا

 11. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 12. نوبخت: دولت در حساس‌ترین مرحله‌ی مدیریت منابع خود است

 13. دکتر زالی: هنوز به نقطه اوج کرونا در تهران نرسیده‌ایم/ پایتخت برای مقابله با کرونا باید الگوی متفاوت‌تری را دنبال کند

 14. چرا پلیس فتا از کوزه شکسته آب می‌خورد؟

 15. ترامپ: انتظار داشتیم تلفات کرونا به ۱۵۰ هزار نفر برسد اما کمتر خواهد شد/ کرونا را شکست خواهیم داد

 16. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 17. رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸ + جدول

 18. فرانسه خواستار «بازگشت ایران» به تعهدات برجامی شد

 19. وام یک میلیونی را به بچه‌ خودتان بدهید قهر نمی‌کند؟!

 20. رفع شبهاتی درباره مشاهده امام زمان (عج)

 21. سوگ‌های خاموش با بغض‌های در گلو مانده

 22. تست کرونای ۱۱ نماینده مثبت شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 5. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 6. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 13. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 16. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 17. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 18. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 22. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 23. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 24. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 25. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

پربحث‌های هفته

 1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 2. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 3. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 4. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 6. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 7. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 8. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

 9. مدرسه مجازی و کارکردهای تربیتی

 10. حجت‌الاسلام فرحزاد: با "صلوات" گرفتاری و بلا دور می‌شود

 11. فرمانده مقابله با کرونا در تهران: ریشه‌کنی زودتر، مداخلات جدی‌تر می‌خواهد

 12. دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

 13. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

 14. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 15. وزیر بهداشت: امیدواریم تا پایان اردیبهشت به یک مرحله مهم در مقابله با کرونا برسیم/ به مرحله مهار و کنترل کرونا نرسیده‌ایم

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای قرنطینه کامل کشور

 17. نگاه مادی به جان انسان

 18. کادر درمانی خسته و احتمال شیوع موج دوم ویروس کرونا

 19. سازمان قضایی نیروهای مسلح: پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی چند بازداشتی دارد/ برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده

 20. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

 21. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

 22. عبرتهای کرونا

 23. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

 24. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

 25. کرونا جان ۱۵۸ نفر دیگر را در ایران گرفت/ آخرین آمار تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان

آخرین عناوین