اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران

گروه جهان الف،   3980922085 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزارت خزانه‌داری آمریکا در دستورالعملی که روی وب‌سایت این سازمان قرار گرفته اعتراف کرده یکی از اهداف تحریم‌های جدید این کشور علیه بخش کشتی‌رانی ایران ایجاد محدودیت برای مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران است.

 اعتراف آمریکا به هدف قرار دادن مبادلات غذا و دارو با ایران

به گزارش تسنیم، دولت آمریکا به تازگی در بخش پرسش و پاسخ وب‌سایت خزانه‌داری این کشور ادعاهای خودشان مبنی بر اینکه تحریم‌های آنها برای هدف قرار دادن مبادلات اقلام بشردوستانه با ایران نیست را زیر سوال برده‌‌ و به قصد خود برای ایجاد مشکل در این زمینه برای مردم ایران اعتراف کرده‌اند. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا روی وب‌سایت خود اعتراف کرده تحریم‌های جدید این کشور علیه صنایع حمل و نقل دریایی ایران به ایجاد محدودیت‌هایی در ارتباط با مبادلات اقلام بشردوستانه منجر خواهد شد. 

در دستورالعمل خزانه‌داری آمریکا آمده است: «اشخاص آمریکایی از ورود به مبادلات با خطوط کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران یا E-sail برای انجام مبادلات مختلف از جمله مبادلات مربوط به فروش کالاهای کشاورزی، غذا، دارو یا دستگاه‌های پزشکی منع می‌شوند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «مضاف بر این، آن دسته از اشخاص غیرآمریکایی که آگاهانه اقدام به انجام مبادلاتی با خطوط کشتی‌رانی ایران حتی در زمینه فروش کالاهای کشاورزی، غذا، دارو یا دستگاه‌های پزشکی کنند در معرض خطر تحریم قرار خواهند گرفت.»

وزارت خزانه‌داری دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه خطوط کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت هواپیمایی ماهان اعلام کرد.

دولت آمریکا در حکم روز چهارشنبه این دو شرکت را ذیل تحریم‌های مربوط به فرمان اجرایی شماره 13382 قرار داد که «اشاعه‌گران سلاح‌های کشتار جمعی»، طبق تعریف دلبخواهانه آمریکا را هدف قرار می‌دهد. 

وزارت خزانه‌داری آمریکا در دستورالعمل روز چهارشنبه تعارفات معمول مبنی بر اینکه تحریم‌ها مبادلات غذا و دارو را شامل نمی‌شوند کنار گذاشته و اعتراف کرده هرگونه مبادله با سازمان‌هایی که به موجب این حکم تحریم می‌شوند ممنوع خواهند بود.

مقام‌های ایران ضمن رد کردن ادعاهای دولت آمریکا مبنی بر تحریم‌ نبودن مبادلات غذا و دارو گفته‌اند که نیازهای کشور در زمینه دارو و مواد غذایی را تأمین خواهند کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۸۵۸۸۱۸:۲۸:۴۵ ۱۳۹۸/۹/۲۲
امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند.
ناشناس۱۲۳۸۵۸۹۱۸:۲۸:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۲۲
داروی کلپرمین برای بیماران ibs در بازار نیست، وزارت بهداشت رسیدگی کنه این دارو مشابه ایرانی نداره
ناشناس۱۲۳۸۶۱۶۱۹:۰۲:۵۰ ۱۳۹۸/۹/۲۲
حاکم دنیان ، میتونن هر کاری کنند
ناشناس۱۲۳۸۶۲۱۱۹:۱۲:۳۳ ۱۳۹۸/۹/۲۲
این رو باید تو رسانه ها روش کار کنید تا بشر دوستی این جنایتکارها برای ساده لوح ها روشن بشه.
ناشناس۱۲۳۸۷۲۲۲۱:۱۹:۴۱ ۱۳۹۸/۹/۲۲
از سایت اسپوتینگ : علیرغم شرایط بسیار بسیار تلخ و ناگواری که در چند هفته اخیر ایران با آن مواجه بود و تعداد زیادی از ایرانی ها جان خود را از دست دادند و یا مجروح شدند، اما دو پیغام مهم در این ماجرا بود که هم اروپایی ها و هم آمریکایی ها، بر عکس همه شعارهایشان، دریافت کردند. سرگی ریابکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه © SPUTNIK / MIKHAIL VOSKRESENSKIY حفظ برجام دشوارتر می‌شود 1 – اینها ایرانی ها را دست کم گرفته بودند و تصور می کردند که مانند دیگر مردمان منطقه ویا دیگر کشورهای جهان با فشار اقتصادی از هم خواهند پاشید وبه دنبال سرنگونی نظام خواهند رفت اما بر عکس ایرانی ها نشان دادند که علیرغم همه فشارهای اقتصادی که بر آنها تحمیل شده آنها ثبات و امنیت کشور خود را در اولویت قرار میدهند و کاملا متوجه هستند که دشمنان چه بازی خطرناکی را بر علیه آنها شروع کرده اند و حاضر نیستند در دام دشمنان گیر کنند. 2 – علیرغم همه فشارها و تحریم های بی سابقه و فلج کننده (طبق گفته خود مقامات آمریکایی) که بر علیه ایران راه افتاده هنوز نظام جمهوری اسلامی ایران با ثبات ترین شرایط را در کل منطقه دارد و با اقتدار هم حکومت می کند و هم از منافع کشور دفاع می کند، امری که بزرگترین متحدین ایالات متحده حتی برای دو هفته (طبق گفته آقای ترامپ) توان آن را ندارند و اگر آمریکا با تمام توان از آنها حمایت نکند سران آنها (باز هم طبق گفته آقای ترامپ) مجبور می باشند طی یک هفته بصورت فشرده زبان فارسی را بیاموزند. که البته بنده شخصا به عنوان یک تحلیل گر سیاسی این ادعاهای آقای ترامپ را قبول ندارم وباور دارم با خروج آمریکا بر عکس منطقه روی ثبات و آرامش به خود خواهد دید و همه بد بختی های منطقه دقیقا از زمانی شروع شد که آمریکایی ها به آن ورود کردند. پس بد نیست کشورهای اروپایی به جای بازی در آوردن به فکر آن باشند که چگونه تعهدات خود در برجام را انجام دهند تا ایران راضی باشد به سمت گام های بعدی تعلیق تعهدات خود نرود و دست از تهدیدهای تو خالی خود بردارند.
ناشناس۱۲۳۸۸۷۸۰۰:۵۰:۴۲ ۱۳۹۸/۹/۲۳
از صفر تا صد را باید خودمان بسازیم، البته امیدی به تیم ۷۰ساله ها نیست ان شاالله یک سال و نیم دیگه با دولتی جهادی که با رای مردم هم دست اصلاح طلبان غرب گرا ازش کوتاه شده باشد هم اصولگرایان پرمدعا
ناشناس۱۲۳۸۸۹۴۰۱:۲۵:۱۳ ۱۳۹۸/۹/۲۳
برای اینه که به اسم غذا و دارو چیزهای دیگه وارد نکنه ایران.
ناشناس۱۲۳۸۹۳۸۰۶:۰۴:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۳
چرا امريكا اينقدر قدرت دارد كه هر گونه تحريمي كه بر عليه كشورها بخواهد انجام ميدهد وهمه دنيا هم بايد اطاعت كنند؟
ناشناس۱۲۳۹۰۱۴۰۸:۲۷:۵۹ ۱۳۹۸/۹/۲۳
امریکا فقط نگران اینترنت ایران است آن هم نه آن سایت هایی که به دستورش سرویس دهی به ایران را قطع کرده اند.
ناشناس۱۲۳۹۱۰۶۰۹:۲۵:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
مرگ بر شیطان بزرگ آمریکا.هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. قانون، قاتل رومینا!؟

  2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

  4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

  5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

  6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

  7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

  8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

  9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

  10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

  11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

  12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

  13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

  14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

  15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

  16. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

  17. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

  18. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

  19. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

  20. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

  21. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

  22. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

  23. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

  24. موتلفه به دنبال چیست؟

  25. دست کارگران کوتاه و سبد معیشت بر نخیل !

  آخرین عناوین