واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

گروه سیاسی الف،   3980919131 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

سخنگوی دولت درباره علت خنده روحانی در جلسه‌ای بعد از گران شدن بنزین گفت: گاهی خنده هایی به لب می آید که از سوز دل است اما من متاسفم برای کسانی که خنده های سرمستی سردادند و گفتند خدا را شکر که برای این دولت این مسائل پیش آمد.

واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

به گزارش ایسنا، علی ربیعی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، در واکنش به شعارهای دانشجویان علیه دولت اظهار کرد: متاسفانه چندی است که برخی تریبون ها فقط عادت به گفت- گفت را پیشه کردند، اما من می‌خواهم که رویه این نباشد و ما گفت و شنود را تجربه کنیم، بنابراین اگر کسی میخواهد بازهم شعار دهد ایرادی ندارد.

وی افزود: ۱۶ آذر نماد آرمان گرایی است که شهدای سه گانه آن روز برای ما به یادگار گذاشتند. عدالت‌خواهی و آزادی خواهی از سال‌های ابتدای سده اخیر در میان مردم ما وجود داشته است و ما و پدرانمان آن را تجربه کرده ایم.

سخنگوی دولت گفت: من اولین بار که به دانشگاه صنعتی شریف آمدم کارگر بودم و برای تحصنی که آنجا انجام شده بود به این دانشگاه آمدم و بنی صدر سخنرانی می کرد. من در هجده سالگی از خانه فرار کردم چرا که ساواک به دنبال برادرم آمده بود و بعد هم در دوران ابتدای انقلاب ایده اطلاعات بسیج از من بود و با آقای نقدی در این زمینه کار می‌کردیم.

ربیعی افزود: امروز شما هرچه خواستید علیه دولت گفتید، ولی آیا سال ۸۴ یا ۸۵ این جرات وجود داشت که شما چنین نقدهایی علیه دولت داشته باشید؟ این زمینه برای کسانی که به دولت وقت انتقاد داشتند وجود داشت؟ شما گفتید دولت هیچ کاری نکرده، حداقل این کار را کرده که نماینده اش اینجا بشیند و نقد شما را بشنود این درست است و باید هم دولت نقد شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه نمی توانم آنچنان که دلم می‌خواهد بحثم را پیش ببرم، اظهار کرد: من همه وجودم در نظام بوده و از همین ماجرای بنزین هم باید بگویم که بنزین که این موضوع اثر پروانه ای بود.

ربیعی تاکید کرد: من در مقاله ای اشاره کردم که در سال ۹۸ باید بیاندیشیم که آن سال فقط یک سال نیست، بلکه آینده جامعه در آن است. پس از وقایع تلخ اخیر نوشتم که اگر فاصله میان ۷۸ تا ۸۸ ، ده سال بود و فاصله ۸۸ تا ۹۶ ، ۸ سال بود فاصله اتفاق بعدی کم‌تر خواهد شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه اگر اتفاقاتی که در کشور ما افتاد در آمریکا و کشورهای اسکاندیناوی رخ می داد، بحران اجتماعی شکل می‌گرفت ، تاکید کرد: بیماری ۶۰ ساله اقتصاد و تسلط رسانه‌هایی که آمریکا و اروپا آن را اداره می‌کنند می طلبد ما نیاز به یک تدبیر گسترده داشته باشیم.

وی تأکید کرد: من حاضرم بازهم در دانشگاه حضور داشته باشم و به سخنان پاسخ دهم. می‌گویند چرا تورم ایجاد شده است؟ مگر قبل از این ما تورم ۷ درصدی تجربه نکردیم؟ ما رشد اقتصادی دوازده درصدی نداشتیم؟ ما قدرت خرید بازنشستگان را در چند سال دولت اول مان بالا بردیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: حالا اینکه شما بگویید نه چنین چیزی را تجربه نکردیم یک حرف غیر علمی است. ما اگر بخواهیم هشت درصد رشد کنیم باید سالی هزاران میلیارد دلار پول داشته باشیم، آیا چنین پولی در کشور داریم؟ نمی توان که انتظارات بالا داشت!

ربیعی ادامه داد: توسعه اقتصادی باید با توسعه سیاسی و اجتماعی پیش رود اما آیا این سه متوازن پیش رفتند؟ توسعه سیاسی عقب ماند و توسعه اجتماعی هم کمی بعد جا ماند. متوسط رشد کشور در ۳۰ سال گذشته زیر ۳ درصد بوده است. ما چقدر امکان فعالیت به احزاب و سمن‌های محیط زیستی دادیم.این مربوط به چند سال اخیر هم نیست از یک ساختار فکری می آید که تقصیر این دولت و آن دولت هم نیست.
وی تأکید کرد: من نمیخواهم بگویم تقصیر قبلی بوده نه ما. من از این برخورد که اخیراً مد هم شده است که هرکس مشکلات را  گردن دیگری می اندازد بدم می آید و با آن مشکل دارم. این موضوع تنها به دولت فعلی و قبلی و قبل آن مربوط نمی‌شود.

سخنگوی دولت افزود: وقتی پول در بخش اقتصاد برای ایجاد تولید کم می شود و تحریم ها افزایش می‌یابد و اسرائیل از خروج آمریکا از برجام شادکام می شود و اینکه اگر امروز به اینجا رسیدیم به این دلیل است که تحریم یک واقعیت است. اگر نمی توانیم به یک مربی پول دهیم به خاطر تحریم بانک‌های ماست فردی هم اگر پول دهد او هم تحریم می شود. ما میگوییم به پالرمو بپردازید ولی برخی می گویند این حرف، سیاسی است، آن وقت نتیجه اش همین می شود.

ربیعی ادامه داد: شاخصه های اعتماد در جامعه ما از سال ۸۸ روند نزولی داشته است و از جمله در موضوع اعتماد به مسئولان هم این اتفاق از همان زمان شروع شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: نظر سنجی ها نشان می‌دهد وقتی به مردم مراجعه می کنیم و می پرسیم که چقدر فساد دیده اید می گویند سه درصد. ما می گوییم این میزان با تجربه خانواده اش بشود ۱۳ درصد.اما وقتی از او می پرسیم در دولت و حکومت چقدر فساد تصور می کنی می گوید ۸۰ درصد یعنی فاصله میان  تجربه فساد تا تصور از آن  بسیار زیاد است.

ربیعی تاکید کرد: فساد قطعا واقعیت تلخی است. از آقای رییسی هم برای مبارزه با فساد سپاسگزارم و امیدوارم حرکتی که ایشان آغاز کرده است را خراب نکنند.

وی افزود: نباید آنقدر با نفرت باهم رفتار کنیم. من وقتی سال ۸۸ شعارنویسی روی در توالت ها تند شد نوشتم که این نوع شعارها باعث ایجاد کینه های عمیق در جامعه خواهد شد.

سخنگوی دولت تاکید کرد: اگر این وضعی که از فروش نفت به وجود آمده و وضع بیکاری و نسلی که الان انتظار از زندگی اش با گذشته کاملا متفاوت است را آن کسانی که مدعی هستند تجربه می کردند و دولت را به دست می گرفتند تورم الان ۸۰ درصد بود.

ربیعی در پاسخ به این پرسش که علت اینکه در لایحه ای آمده است که از هنرمندان مالیات نگیرند، چیست، گفت: این موضوع مربوط به سلبریتی ها نبوده است بلکه مربوط به اهالی هنر است و این موضوع که قرار است از سلبریتی ها مالیات نگیرند اصلا چیزی نیست که دولت مطرح کرده باشد و به آن اعتقاد داشته باشد. ضمن اینکه اصلا این موضوع هنوز وارد مجلس هم نشده است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: به جای اینکه دانشجوهای ما کتاب بخوانند و با عمق آن آشنا شوند، کار به اینجا رسیده است که همه تستی رشد کردند و با تست جلو رفتند این بزرگترین خیانت به فضای علمی دانشگاه ها است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت سخت اقتصادی کشور تاکید کرد: اقتصاد ما کوچک شد چون سرمایه‌گذاری صورت نمی گیرد و لزوم سرمایه‌گذاری در کشور نیازمند تعامل با دنیاست. سرمایه‌گذاری امنیت اقتصادی و سیاسی می خواهد. هزار هزار میلیارد پول برای سرمایه‌گذاری نیازمند امنیت اقتصادی است. عده‌ای نشستند و هر روز سرمایه گذار را ناامید کردند و جلوی سرمایه‌گذاری را گرفتند.

ربیعی افزود: در مورد بنزین اصلا بی اطلاعی مردم نبود و مردم نامحرم نبودند. در مورد اینکه حامل‌های انرژی باید گران شود بسیاری کارشناسان نامه نوشتند و نسبت به وضعیت قیمت آن هشدار دادند و در مجلس هم موضوع مطرح شد و بحث درباره آن هم صورت گرفت. سال ۹۷ وقتی خواست اجرا شود یکی از رسانه‌ها خبر را منتشر کرد و اجرا نشد.

وی یادآور شد: این تصور بود که درباره اصل گران شدن بحث صورت گرفت اما گفتیم درباره زمان اجرای آن چیزی گفته نشود تا تبعاتی نداشته باشد. خیلی ها هم از آن خبر داشتند که نمی‌خواهم بحثی کنم. وزیر کشور هم مخیر بود که بین دو پنجشنبه یکی را برای اجرا انتخاب کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره دلیل انفعال دولت در حوزه زنان و خانواده اظهار کرد: علت اصلی اینکه باروری کم شده به سبک زندگی باز می‌گردد و مصر و مراکش هم الان همین مشکل را دارند و کلا جهان دارد رو به پیری می رود. ما اما کاری کردیم که ۶۶ درصد بازار کارمان را در سال ۹۶ و ۹۷ زنان در اختیار داشتند. زنان شغل های پر کیفیت تری نسبت به مردان هم داشتند. در مسکن اولی ها برای ازدواج هم ما داریم مسیر درستی را طی می‌کنیم. در مورد کارمندان هم مشکل زایمان شان حل شد و کار کارگران را در این زمینه نیز داریم پیش می بریم.  ارتقای بیمه کودکان را هم در نظر داشتیم.

وی ادامه داد: چرا زنان نباید دوچرخه سوار شوند؟ چرا درباره این موضوع صحبتی نشد؟

ربیعی با بیان اینکه این بدهی های بانکی از بعد جنگ شروع شده است و سابقه طولانی دارد، گفت: این بدهکاران دو دسته هستند یکی کسانی که گردن کلفتی می کنند و پول را پس نمی دهند و عده‌ای هم واقعا گرفتار شدند. پولی را گرفتند و الان ورشکسته شده اند و خط تولیدشان متوقف شده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره باخبر بودن یا نبودن روحانی از گران شدن بنزین افزود: چهارشنبه آخرین گفتگوی میان آقای روحانی و آقای رحمانی فضلی انجام شد و رییس جمهوری گفت با توجه به سخنانی که در شورای عالی امنیت ملی و میان سران قوا انجام شده است شما مخیرید که میان دو پنجشنبه یکی را انتخاب کنید.

سخنگوی دولت درباره علت خنده روحانی در جلسه‌ای بعد از گران شدن بنزین اظهار کرد: گاهی خنده هایی به لب می آید که از سوز دل است اما من متاسفم برای کسانی که خنده های سرمستی سردادند و گفتند خدا را شکر که برای این دولت این مسائل پیش آمد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

omid۱۲۳۳۹۸۰۱۶:۳۸:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۹
من هم متاسفم برای ملتی که به دولتی رای دادندکه با نادانی و سوءمدیریت این مسایل را بوجود آورد.
سهیلی۱۲۳۴۱۰۹۱۷:۴۲:۰۷ ۱۳۹۸/۹/۱۹
ما هم برای شما که به این دولت رای دادی متاسفیم ولی همه مردم در آتش بی کفایتی اش میسوزند
سیامک۱۲۳۴۵۵۸۲۲:۲۷:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
1400 بهت میگم مردم حافظه تاریخی ندارن
ناشناس۱۲۳۴۷۲۸۰۱:۱۰:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۲۰
مثلا کس دیگه ای بود اوضاع فرقی میکرد !؟ زمان احمدی نژاد بنزین چند بار گران شد از 100 به 400 و 700 دو نرخی !
ناشناس۱۲۳۴۸۰۸۰۶:۲۹:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۲۰
راست میگه خنده ریاست جمهور از سوز دل است و سوز دل مردم از خنده زیادی است
ناشناس۱۲۳۴۸۱۴۰۶:۵۱:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۰
وقتی برای یک کار اشتباه ، 1000 توجیه و دلیل آورده می شود نتیجه میشود هزار و یک اشتباه قدر مسلم نه افزایش شبانه قیمت بنزین قابل توجیه هست نه توضیحات جنابعالی برای ریشخند های ایشون!!!!!!!!!
مجتبی۱۲۳۵۸۴۰۱۵:۵۵:۵۱ ۱۳۹۸/۹/۲۰
من هم برای ورشکستگان سیاسی متاسفم که توسط مردم حذف شدند اما همچنان به نمایندگی از سوی مردم حرف می زنند!!
ناشناس۱۲۳۳۹۹۰۱۶:۴۱:۲۲ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/!!!!!!!!
حسینی۱۲۳۳۹۹۷۱۶:۴۴:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۹
از هنرهای این دولت این هست که حتی اگر اشتباه کنه تقصیر منتقدینش هست. خنده روحانی از سوز دل شد و انتقاد منتقدین قهقهه سرمستی؟! رسم جوانمردی اینه که اشتباه خودتون را اگر نمیپذیرید گردن کس دیگه لااقل نندازید!
ناشناس۱۲۳۴۰۰۳۱۶:۴۶:۴۶ ۱۳۹۸/۹/۱۹
چرا ما که داریم زیر فشار تورم گرانی بدبختی که شما برای ما بوجود اوردید نمیتونیم بخندیم.خنده شما مسولین از شکم سیری و بی مسولیتی
بازنشسته۱۲۳۴۰۰۴۱۶:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۹/۱۹
آقای ربیعی ما بازنشستگان وحقوق بگیران ثابت دردولت شمابدبخت وفقیر شدیم چون به حرفهای تیم اقتصادی دولت گوش کردیم وپس اندازمون هیچ شد تو رو خدا بسه دیگه خسته شدیم
ناشناس۱۲۳۴۰۳۸۱۷:۰۰:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۱۹
به به چه کابینه ی توانایی خنده شناس هم هستن جناب آقای ربیعی
ناشناس۱۲۳۴۰۴۲۱۷:۰۰:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۹
قربون جیگر پر سوزت بشم
بیگی29۱۲۳۴۰۷۷۱۷:۲۴:۱۱ ۱۳۹۸/۹/۱۹
از دیگر هنر های مسئولین، توجیه و ماست مالی کردن است.
Amir۱۲۳۴۰۸۵۱۷:۲۹:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۱۹
به به ! عجب ! از کی تا حالا خنده شده سوز دل!
علی کریمی۱۲۳۴۰۹۴۱۷:۳۲:۳۹ ۱۳۹۸/۹/۱۹
جناب آقای ربیعی هر آنچه را که اصلاح طلبان در طی سالیان دراز رشته بودند دولت آقای دکتر روحانی یک شبه پنبه کرد.
ناشناس۱۲۳۴۱۰۴۱۷:۳۸:۵۵ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خنده لب بینی و از گریه دل غافلی خانه ما از درون ابر است و بیرون افتاب
ناشناس۱۲۳۴۱۲۰۱۷:۴۹:۱۰ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خیلی رو دارید به مردم دروغ میگید که در جریان نبودید رییسی و لاریجانی میگن ما در جریان بودیم خیلی بی تقوا هستید
از مردم۱۲۳۴۱۸۶۱۸:۲۷:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
یه زمانی به نوبخت می گفتن پدر توجیه ایران. الان به ربیعی باید گفت پدربزرگ دروغ ایران
محسن۱۲۳۴۲۴۱۱۹:۰۹:۴۹ ۱۳۹۸/۹/۱۹
برادر عباد اخه ماست مالی کردن هم حدی داره خداوکیلی خانواده خود شما ازتون میپذیرند که خنده روحانی از سوز دل بوده است
ناشناس۱۲۳۴۲۵۹۱۹:۳۱:۳۲ ۱۳۹۸/۹/۱۹
واقعا ربیعی تو در مورد مردم چی فکر کردی؟
محسن۱۲۳۴۲۶۲۱۹:۳۶:۲۹ ۱۳۹۸/۹/۱۹
توجیهش خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی منطقی بود و به دل مینشست. خدایا شکر که چنین مسئولان پرسوز و خنده رویی به ما دادی
مصطفي۱۲۳۴۲۸۲۱۹:۵۲:۳۶ ۱۳۹۸/۹/۱۹
اين اقا حالش خوبه؟! ايا اينكه نماينده دولت در يك جمع دانشجويي بشيند و نقد بشنود ، جزء دستاوردهاي دولت حساب ميكنيد؟! مگر تو قرون وسطا هستيم؟! نميدانم وافعا با چه عقلي به روحاني راي دادم؟!
ناشناس۱۲۳۴۲۹۳۲۰:۰۰:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
آقای ربیعی تو دیگه لطفاً ساکت شو. فقط ساکت شو. اینجوری لااقل مردم بفهمند چه خاکی بسرشون کنند وگرنه به شما که دیگه خیلی وقته امیدی نیست.
ناشناس۱۲۳۴۳۴۲۲۰:۲۵:۱۴ ۱۳۹۸/۹/۱۹
شادی که مردها رو بیکار کردید و ۶۶٪ شغل ها رو دادید به زن‌ها !!!
ناشناس۱۲۳۴۳۶۴۲۰:۳۹:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۱۹
خنده های ایشان اصلا شباهتی به خنده ناشی از درد و رنج و سوزدل نبود،بیشتر انگار داشتند در یک جمع خودمانی با تمسخر و در جهت نشاط حاضرین یک خاطره تعریف میکردند،
ناشناس۱۲۳۴۴۱۲۲۱:۰۴:۳۴ ۱۳۹۸/۹/۱۹
جناب ربيعي شما هم فكر مي كنيد ملت ايران عامي هستند ولي اشتباه مي كنيد بهتر شما كتاب صداي مردم را بخوانيد
ناشناس۱۲۳۴۴۱۴۲۱:۰۶:۴۳ ۱۳۹۸/۹/۱۹
جگرم سوخت
ناشناس۱۲۳۴۴۸۸۲۱:۵۱:۲۱ ۱۳۹۸/۹/۱۹
پس ما هم اگه بیاییم در مجلس ختم کَس و کارتون بخندیم و پوزخند بزنیم ، لابد خوشحال میشید نه !!!
ليلا۱۲۳۴۶۰۶۲۳:۰۵:۵۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
اينو نگي چي داري بگي ؟يادتون باشه مرزهاي خنده و گريه هم تو اين دولت تدبيييييير جا بجا شد
ناشناس۱۲۳۴۶۵۴۲۳:۵۵:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۱۹
اقای محترم برو واقعا بازنشست بشو
ناشناس۱۲۳۴۷۲۷۰۱:۱۰:۳۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
خنده این دولتیان روی آب* به بود از این سخن ناصواب*
ناشناس۱۲۳۴۷۵۱۰۱:۴۹:۲۴ ۱۳۹۸/۹/۲۰
سوزد و گرید و خاموش شود هرکه چو شمع بخندد به شب تار کسی
ناشناس۱۲۳۴۸۴۲۰۷:۳۳:۰۸ ۱۳۹۸/۹/۲۰
اخه چرا اخرت خودت رو برای دنیای روحانی می فروشی؟ الله وکیلی خودت هم به حرف خودت باور داری؟
ناشناس۱۲۳۴۸۶۴۰۷:۵۶:۲۵ ۱۳۹۸/۹/۲۰
در مورد کشتی سانچی هم صحبت بفرما
ناشناس۱۲۳۴۸۷۷۰۸:۰۵:۲۶ ۱۳۹۸/۹/۲۰
ما رو که به خاک سیاه دارید مینشانید... پس بخندید به ما به خاک نشستگان...

پربحث‌های دیروز

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 4. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 5. طالبان مسئولیت سرنگونی هواپیمای آمریکایی را پذیرفت

 6. آمریکایی‌ها چشم دیدن این کارخانه را ندارند

 7. همه یارانه‌بگیران از سال بعد یارانه معیشتی می‌گیرند + جزئیات

 8. تجمع مردم مقابل وزارت خارجه/ ظریف بابت اظهاراتش عذرخواهی کند + عکس و فیلم

 9. شرط تازه برای انتقال وجه بالای یک میلیارد تومان

 10. فاش شدن جزئیاتی از معامله قرن در یک روزنامه اسراییلی

 11. انتخابات مجلس یازدهم و بلاتکلیفی جریان های سیاسی/ آیا باید امیدوار بود؟

 12. روحانی: ملت ما نمی‌گذارد آمریکا پیروز شود/ با صندوق رای قهر نکنید؛ امروز روزی است که باید پای صندوق رای رفت

 13. خبرهای متناقض درباره سرنگونی هواپیما نیروی هوایی آمریکا در افغانستان/ ان‌بی‌سی: همه سرنشینان کشته شدند + عکس

 14. درخواست فوری برای استیضاح ظریف در مجلس

 15. روحانی: حوادث دی ماه ۹۶ ترامپ را پُر رو کرد

 16. ادعای مهناز افشار درباره محسن تنابنده + عکس

 17. انتقاد ربیعی از صداوسیما در پخش نکردن سخنرانی روحانی

 18. آزمون معامله قرن؛ از رخوت رژیم‌های عربی تا تحرکات جهان اسلام

پربحث‌های هفته

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 4. رمزگشایی از حمله روحانی به شورای نگهبان!

 5. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 6. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 7. واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه مرسی!

 8. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 9. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

 10. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 11. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 12. هواپیما تهران - بندرماهشهر از باند فرودگاه خارج شد + عکس و فیلم

 13. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 14. پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی

 15. چند نکته درباره جاروجنجال ها پیرامون ردصلاحیت های اخیر

 16. «تبریزیان» کیست و چرا «هاریسون» را آتش زد؟

 17. آقای روحانی شما را به خدا یک چیزی برای این نظام باقی بگذارید

 18. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 19. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

 20. مقصر ماییم!     

 21. ظریف: مذاکره دوجانبه با ایران خیال باطل ترامپ است

 22. تردید نشریه هیل در انتخاب مجدد ترامپ

 23. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 24. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

 25. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

پربحث‌های هفته

 1. مذاکره مجدد با آمریکا به‌ چه بهانه و بهایی؟

 2. ۱۰ نکته درباره گفت‌گوی ظریف و اشپیگل 

 3. تجربه‌ای برای آیندگان تا دیگر ماشه‌ای را علیه ما نچکانند!...

 4. رمزگشایی از حمله روحانی به شورای نگهبان!

 5. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

 6. انتقاد حسین شریعتمداری از ظریف؛ وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

 7. حمله بی‌سابقه روحانی به شورای نگهبان/ توضیحات جدید درباره کاخ مرمر/ باهنر: اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند و هم کاندیدا برای بستن لیست

 8. علت عجیب ردصلاحیت علی مطهری/ جلسه خاتمی و ناطق با روحانی؛ از تکذیب تا تایید/کرباسچی: مردم و تاریخ درباره زندگی بدون تشریفات مرحوم هاشمی قضاوت خواهند کرد

 9. احمد توکلی خواستار پاسخگویی مدیرعامل بانک کشاورزی به مردم و مسئولان شد

 10. واکنش رسمی سپاه به سخنان حسن عباسی/ دفاع کدخدایی از ردصلاحیت‌ها/ سلیمی‌نمین: اصلاح‌طلبان مظلوم‌نمایی می‌کنند

 11. چند نکته درباره جاروجنجال ها پیرامون ردصلاحیت های اخیر

 12. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

 13. مقصر ماییم!     

 14. آقای روحانی شما را به خدا یک چیزی برای این نظام باقی بگذارید

 15. زمستان سخت دروغ و روسیاهی دشمنان مردم ایران

 16. توصیه ظریف به ترامپ در پاسخ به «نه مرسی!»

 17. ترور؛ دکترین جدید سیاست‌ خارجی آمریکا

 18. محمود کریمی: مجلس بعدی دیگر جای بخور بخور نیست/ مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم/ زندگی مردم سخت‌تر شده

 19. قالیباف: مشکلات اقتصادی قابل حل است/ شهید سلیمانی با اتکا به جوانان موفق شد

 20. خودداری جعفرزاده از مصاحبه درباره رد صلاحیتش بر خلاف اظهارات واعظی

 21. «پول‌کراسی» در انتخابات؛ نتیجه لجاجت مجلس/ مخالفان شورای نگهبان یک سوزن هم به خود بزنند

 22. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

 23. واکنش خانواده سردار سلیمانی به بازداشت جوانی که به تصویر حاج قاسم اهانت کرد

 24. یکی از مهمترین پروژه‌های موشکی ایران را بشناسید + تصاویر

 25. تجمع مردم مقابل وزارت خارجه/ ظریف بابت اظهاراتش عذرخواهی کند + عکس و فیلم

آخرین عناوین