قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

گروه سیاسی الف،   3980424003 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

اگر برجام دستاوردی داشت چرا از بیان آن شرم دارند و اگر دستاوردی نداشته است -‌که نداشته- چرا ناکارآمدی و ناتوانی خود را به حساب منتقدان فاکتور می‌کنند؟!

قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

حسین شریعتمداری در سرمقاله شماره امروز روزنامه کیهان نوشت: این روزها، در حالی که طشت رسوایی برجام با سر و صدای زیاد از بام فریب آمریکا به زیر افتاده و کمتر کسی است که از فاجعه‌آمیز بودن برجام با خبر نشده باشد، یک جریان واداده - اگر نگوییم وابسته- برای سرپوش نهادن بر خسارت کلانی که به نظام و مردم تحمیل کرده است، ساز جدیدی کوک کرده و با ادبیاتی عوامانه ادعا می‌کند که بی‌فایده بودن برجام و خسارت‌های ناشی از آن تقصیر منتقدان بوده است! و یا بر این توهم دم دستی اصرار می‌ورزد که برجام دستاوردهای فراوانی داشته ولی منتقدان مانع بهره‌گیری از این دستاوردها شده‌اند! اگرچه این ادعا سخیف‌تر از آن است که نیازی به پاسخ داشته باشد ولی از آنجا که احتمال می‌رود تحمیل‌کنندگان برجام با سرپوش نهادن بر فاجعه‌ای که به مردم و نظام تحمیل کرده‌اند درپی زمینه‌سازی برای فاجعه‌ای دیگر باشند، ‌اشاره‌ای گذرا به چند نکته درباره این دروغ بزرگ ضروری به نظر می‌رسد و مخصوصاً با توجه به اظهارات امروز رئیس‌جمهور محترم در سفر به خراسان شمالی (که به آن ‌اشاره خواهیم کرد) بیم آن می‌رود که مشاوره‌های غلط دیگری به ایشان در میان باشد!

۱- اعتراف سینه‌چاکان برجام به فاجعه‌بار بودن آن، نکته درخور توجه و عبرت‌آموزی است،  چرا که تاکنون برجام را «‌فتح‌الفتوح!»،  «بزرگترین دستاورد تاریخ ایران!»، «نشانه تسلیم قدرت‌های بزرگ جهان در مقابل مردم ایران!»، «معجزه قرن!» و... می‌نامیدند ولی اکنون به صراحت اعتراف می‌کنند که در مقابل برباد دادن شش ساله ظرفیت‌ها و امکانات کشور و بودجه کلانی که در این راه هزینه کرده‌اند و از بین بردن تاسیسات هسته‌ای که با خون دل و همت فرزندان دانشمند این مرز و بوم به دست آمده بود و... نه فقط «هیچ» دستاوردی به دست نیاورده‌اند بلکه خسارت‌های فراوان و غیر‌قابل جبرانی هم به مردم و نظام تحمیل کرده‌اند. آیا این اعتراف در‌خور توجه و عبرت‌انگیز نیست؟! اگر مانند گذشته برجام را دستاورد می‌دانستند که باز هم به آن افتخار می‌کردند و فاجعه‌بار بودن آن را به منتقدان نسبت نمی‌دادند!

۲- دیروز ۲۳ تیرماه و سالگرد تصویب برجام بود ولی حامیان سینه‌چاک برجام که همه ساله در روزنامه‌ها و سایت‌های خود با تیترهای درشت و عکس‌های تمام صفحه به استقبال این روز می‌رفتند، دیروز لام تا کام درباره برجام و سالگرد آن سخنی نگفته و خبر و گزارشی نداشتند! یعنی به وضوح و با صراحت اعلام می‌کردند که برجام نه فقط هیچ نقطه مثبت و درخور افتخاری ندارد بلکه سخن گفتن از آن را خجالت‌آور نیز  می‌دانند! و از این روی ترجیح داده‌اند از کنار این فاجعه با شرمساری عبور کنند!
گفتنی است که روز تصویب برجام- سه‌شنبه ۲۳ تیرماه ۹۴-

آقای روحانی در گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی با افتخار! اعلام کرده بود: «امروز به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم تمام تحریم‌ها حتی تحریم‌های موشکی، تسلیحاتی و ‌اشاعه‌ای به صورتی که در قطعنامه بوده لغو می‌شود، تمام تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای، مالی، حمل و نقل، پتروشیمی، فلزات سنگین و تحریم‌های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق و حتی تحریم تسلیحاتی نیز کنار گذاشته می‌شود و برای ۵ سال نوعی محدودیت ایجاد شده و سپس لغو می‌شود»! و فردای آن روز- ۲۴ تیرماه ۹۴- روزنامه‌های تحت فرمان دولت، صفحات اول خود را به تیتر‌های درشت و تصاویر تمام صفحه در تعریف و تمجیدهای آنچنانی از برجام و لاف‌های گزاف درباره آن اختصاص داده بودند. «کلید چرخید، ایران خندید!»، «دنیا به احترام ایران ایستاد!»، «فتح‌الفتوح دیپلماسی ایران!»، «جهان تغییر کرد!»، «حصر ایران شکست!»، «ایران بر قله توافق!»، «ظریف گل زد، ایران خندید!»، «خجسته باد این پیروزی!»، «غروب تحریم، ساحل توافق!»، «مهر تدبیر بر پیشانی تحریم!» «خورشید درخشان شد!» و...

حالا لاف‌های گزاف آن روزها را با سکوت برخاسته از خجالت‌زدگی امروز حامیان برجام مقایسه کنید! اگر برجام دستاوردی داشت چرا از بیان آن شرم دارند و اگر دستاوردی نداشته است -‌که نداشته- چرا ناکارآمدی و ناتوانی خود را به حساب منتقدان فاکتور می‌کنند؟!

۳- برای پی بردن به دروغ بزرگ این جماعت نیازی به محاسبات پیچیده نیست بلکه فقط با یک فرمول علمی و محاسبه ساده و همه فهم می‌توان به واقعیت ماجرا پی برد و آن فرمول علمی و ساده، تهیه دو فهرست و مقایسه آنها با یکدیگر است. اول؛ فهرستی از وعده‌های پُر آب و رنگ درباره برجام و لاف‌های گزافی که در خصوص دستاوردهای آن به ملت تحویل داده‌اند و دوم؛ فهرستی از موارد نقد و هشدارها و پیش‌بینی‌های منتقدان در‌باره سرانجام فاجعه‌آفرین و خسارت‌بار برجام.

حالا به این دو فهرست نگاه کنید! چه می‌بینید؟ در فهرست نظرات منتقدان با نقدهای علمی و پیش‌بینی‌هایی روبرو می‌شوید که تماما و بدون کم وکاست صحت داشته و به حقیقت پیوسته است و در فهرست حامیان برجام شاهد انواع لاف‌های گزاف، دروغ‌های شاخدار و تحلیل‌های آبکی خواهید بود که با آب و تاب از سوی آنان مطرح شده و به خورد ملت داده‌اند. آیا غیر از این است؟! حالا کلاه خود را قاضی کنید و ببینید چه کسانی کلاه گشاد برجام را بر سر ملت گذارده‌اند؟! منتقدان که نسبت به عواقب شوم آن هشدار می‌دادند؟ یا کسانی که زمین و زمان را برای دفاع از آن به هم می‌دوختند؟!

۴- جماعت یاد شده به ترفند «حرکت از پله دوم» متوسل شده‌اند. ادعا می‌کنند برجام دستاوردهای فراوانی برای کشورمان داشته است ولی منتقدان اجازه نداده‌اند که مردم و نظام از این دستاوردها بهره‌مند شوند! به بیان دیگر پله اول را سانسور می‌کنند و حال آنکه ابتدا باید اعلام کنند برجام چه دستاوردی داشته است و سپس توضیح بدهند که منتقدان مانع کدامیک از دستاوردهای مورد ادعای آنها شده‌اند. فقط نیم‌نگاهی به روند طی شده به وضوح نشان می‌دهد حضرات درباره دستاوردهای برجام غیر از یک مشت لاف و بلوف و گنده‌گویی‌های بی‌اساس، هیچ نمونه و نشانه دیگری ارائه نداده‌اند و آنچه در این خصوص وعده داده بودند هم سراسر پوچ و خالی از واقعیت بوده است. اگر غیر از این است، بفرمایند!

این پرسش اساسی نیز در میان است که آیا ادعای عوامانه- ‌و البته سؤال‌برانگیز و مشکوک-  این جریان و هدف نهایی کسانی که فاجعه برجام را به گردن منتقدان می‌اندازند، تبرئه آمریکا و ترامپ نیست؟!

۵- دیروز آقای رئیس‌جمهور در سفر به استان خراسان شمالی و در جلسه شورای اداری این استان گفته‌اند؛ اگر برجام به نفع آمریکا بود چرا از آن خارج شده است؟! که باید گفت؛ اولاً و با عرض پوزش، ترامپ هنگامی از برجام خارج شد که جناب روحانی تضمین داد که با خروج آمریکا از برجام، ایران از برجام خارج نخواهد شد! این واقعیت تلخ و گزنده را خانم موگرینی در کنفرانس خبری خود در میلان ایتالیا به صراحت اعلام کرده و گفته بود آقای روحانی تضمین داد که ایران از برجام خارج نخواهد شد -‌که نشده است!- و دولت محترم نیز هرگز آن را تکذیب نکرده و نمی‌کند بنابراین خروج ترامپ به مفهوم نفی برجام نیست بلکه از نیمچه تعهدات آمریکا نیز شانه خالی کرده است! ثانیاً؛ ترامپ خواستار آن بود که موضوعاتی نظیر محدودیت صنایع موشکی ایران و ممنوعیت حضور کشورمان در منطقه هم به برجام افزوده شود و یکی از خواسته‌های رسما اعلام شده وی نیز مادام‌العمر شدن برجام بود و سؤال این است که اگر برجام به زیان آمریکا بود چرا خواستار مادام‌العمر شدن آن بوده و هستند؟!

۶- جناب روحانی در همان جلسه فرموده‌اند که در اجلاس شانگهای دو تن از سران کشورها به ایشان گفته‌اند شما در این ماجرا پیروز اخلاقی بوده‌اید! که باید گفت مذاکرات برای لغو تحریم‌ها بود که لغو نشد، نه برای دریافت «کاپ اخلاق»!

۷- و بالاخره باید گفت، برجام گنجشک رنگ شده‌ای است که به جای قناری به کشورمان قالب کرده‌اند و دقیقاً به همین علت است که نوای خوش الحان قناری از آن شنیده نمی‌شود و به جای چهچهه، جیک‌جیک می‌کند!

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امید۱۰۰۱۵۲۶۰۱:۱۷:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم آقای شریعتمداری عزیز شما دارید برای کسانی که ناشنوا هستند آواز می خوانید.
ناشناس۱۰۰۱۸۲۷۰۹:۵۰:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
امروز تمام برخورد آمریکایی‌ها در تشدید تحریم و خروج از برجام خلاصه می‌شود اما با توجه به تجربیات انقلاب اسلامی، تحریم‌ها نتوانستند خللی در حرکت ما ایجاد کنند. ایران واقعیت‌های وجود خود را بر اساس آمریکا تنظیم نکرده است.
ناشناس۱۰۰۲۱۵۶۱۲:۲۱:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هزینه و فایده برنامه های هسته ای چی بود ؟
ناشناس۱۰۰۱۸۲۸۰۹:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آمریکا بیش از این هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس نباید نگران باشیم، جامعه ما سرشار از ثروت است.
ناشناس۱۰۰۱۸۳۱۰۹:۵۲:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ما بدون آمریکا زندگی می‌کنیم، اهمیتی ندارد اگر آن‌ها از برجام خارج شوند ما بیشتر پیشرفت می‌کنیم. مسئولیت‌هایمان را برداشته و جلو می‌بریم، اگرچه کافران نپسندند.
ناشناس۱۰۰۱۵۳۵۰۱:۳۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حاجی تا این کشور رو به نابودی نکشی دست بردار نیستی.
ناشناس۱۰۰۱۹۴۶۱۰:۵۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در حال حاضر شما کشور رو به نابودی کشاندید
ناشناس۱۰۰۱۵۴۶۰۱:۴۶:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
احسنت.
ناشناس۱۰۰۱۵۷۳۰۳:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اگر برجام نبود همين فشارا ٦ سال پيش بود با يه اجماع جهاني عليه ايران كه تا الان نسخه امثال اينها پيچيده شده بود.
ناشناس۱۰۰۲۵۴۰۱۴:۳۳:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اینطور نیست اگر رییسی انتخاب میشد دلار 5000 نه 14000 طبق گفته خودتون
علی۱۰۰۱۵۷۶۰۳:۱۳:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
با ۹۹درصد تفسیرات حاج حسین موافق نیستم اما با این یکی ۱۰۰درصد موافقم.
ناشناس۱۰۰۱۸۳۷۰۹:۵۷:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ترامپ در چارچوب سیاست فشار حداکثری تمامی تحریم هایی که به موجب توافق هسته ای تعلیق شده بود را دوباره برگرداند و علاوه بر آن تحریم های جدیدی مانند تلاش برای صفر کردن صادرات نفت ایران نیز عملیاتی و اجرایی شد که تاکنون ثمری به همراه نداشته است.
ناشناس۱۰۰۲۱۱۶۱۲:۰۸:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
همین یکی هم کافیست که به عمق نظر اتان برسیم
ناشناس۱۰۰۱۵۸۵۰۴:۴۸:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ديگه وقت بازنشستگي ايشان هست.
ناشناس۱۰۰۱۵۸۸۰۴:۵۳:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حنای امثال شما مدتهاست برای ما رنگ ندارد جناب شریعتمداری
صف۱۰۰۱۵۹۶۰۵:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در ادامه باید پرسید وقتی که ترامپ تهدید به خروج از برجام کرد و تاريخش مشخص بود و همه عواقب تحریمها را میدانستند چرا قبل از عملی شدن تهدید ترامپ درب خزانه کشور به یکباره باز شد و ميلياردها دلار و صدها تن سکه به عده ای خاص داده شد؟!! چرا دلسوزان نظام این قضیه را به جد دنبال نمیکنند و عاملان این فاجعه ملی را به سزای اعمالشان نمی رسانند؟
معلم۱۰۰۱۶۲۴۰۷:۲۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نتیجه کیری: ۱- تشکر از ترامپ بخاطر پاره کردن برجام ۲- تحریم دارای برکات زیادی است ۳-دسترسی محدود به دلار های نفتی سبب افزایش ارزش ریال، ارزانی و رونق اقتصادی شده است ۴- مقامات عالی نظام در تصویب و خارج شدن از برجام‌کوتاهی کرده اتد ۵- از بابک زنجانی باید دلجویی شود.
ناشناس۱۰۰۱۶۵۰۰۸:۰۸:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
امریکا از برجام خارج شد چون می خواست برجام ۲ و برجام ۳ به کشور تحمیل کند
ناشناس۱۰۰۱۸۳۵۰۹:۵۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
مخالفان برجام از آلبانی پیوسته پیام جنگ افروزی میگذارند
ناشناس۱۰۰۱۶۹۰۰۸:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آفرین بر حاج حسین که همیشه تحلیل های درست و حسابی از اوضاع سیاسی ، فرهنگی واجتماعی کشور دارند.
ناشناس۱۰۰۱۶۹۲۰۸:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام توسط یک اندیشکده امریکایی نوشته شد و اقای ظریف در مجلس گفت انرا نخوانده است جگونه ازان انتظار شق ال قمر دارید
ناشناس۱۰۰۱۶۹۶۰۸:۴۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
از هم وطنان می خواهم بند 5 مقاله را با دقت بیشتری بخوانند تا به عمق منفعل بودن رئیس دولت در برابر آمریکا وایادیش پی ببرند.
پرویز۱۰۰۱۶۹۷۰۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام دستاورد نداشت چون شما نگذاشتید حالا طلبکار هم هستید.
ناشناس۱۰۰۱۹۵۳۱۰:۵۹:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این نظر نشانه عمق استیصال جریان بی ریشه اسلاحات است
ناشناس۱۰۰۱۶۹۸۰۸:۴۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
عین حقیقت رو گفتند هر چند هر چند گاها حقیقت برای تعضیها تلخ و پذیرشش مشکل
ناشناس۱۰۰۱۷۰۹۰۸:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آقای شریعتمداری خواب زده ها را بیدار نمیشه کرد... لطفا از آلبانی کسی منفی ندهد
ناشناس۱۰۰۱۸۳۴۰۹:۵۴:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حقوق میگیری این نظرت رو صبح تا شب همه جا کپی کنی نه ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۱۷۴۹۰۹:۰۳:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
کاش ایشان و دوستانشان که مخالف برجام بودند بگویند که اگر فردا ما از برجام خارج شویم و آنموقع تمام دنیا طرف آمریکا را بگیرد ایشان برای مدیریت کشور چه برنامه ای دارند.
ناشناس۱۰۰۱۷۹۴۰۹:۲۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
گر تو بهتر میزنی بستان بزن ، جناب شریعتمداری و دوستان فقط یاد گرفتن غر بزنن ، یکی باید ایشون و توجیه کنه ، کشور برای اداره شدن نیاز به پول داره ، پول هم در تعامل با دنیا به دست میاد.
ناشناس۱۰۰۲۵۹۳۱۴:۵۶:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
منظورت از تعامل که خدای نکرده گدایی و دریوزگی نیست؟
ناشناس۱۰۰۱۸۱۱۰۹:۳۳:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نمیشه پاسخ این بابا رو تو چند سطر کامنت داد. من ایشون رو به یک مناظره آزاد دعوت میکنم.
ناشناس۱۰۰۱۸۷۹۱۰:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
چه جوری یه فرد ناشناس کسی رو به مناظره دعوت میکنه در ضمن رایفی پور در دانشگاه خواجه نصیر در حضور هزاران دانشجو سران اصلاحات رو به مناظره دعوت کرد یه ساله از زیبا کلام تاسروش کسی جواب نداده
علی 671۱۰۰۱۸۱۳۰۹:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
تمام تحلیل های آقای شریعتمداری عین روز روشن و قابل فهم ودرک است .ایشان همان روز اول فرمودند اسب زین شده را دادیم و خر لنگ تحویل گرفتیم .چه کردند موافقان و اصلاح طلبان که روحانی بنای ناسزا گویی و توهین را به کسانی که آگاه بودند و حرف حق می زدند را گذاشت و از تریبونی که در اختیارش بود گفت آنچه نباید بگوید و امروز عین همان خر لنگ خودش در گل مانده و از مردم مایه می گذارد .ولی آن روز مردم به حساب نمی آمدند و اوبامای با هوش ورد کلامش بود .
ناشناس۱۰۰۱۹۰۹۱۰:۴۵:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام قراردادي موذيانه بود كه فقط ايران را براي چند سال در رسيدن به توسعه همه جانبه متوقف كنند اگر زيربار رفتن چنين قراردادي از روي عدم آگاهي نبوده باشد حتما خيانتي در كار بوده است
ناشناس۱۰۰۱۹۲۹۱۰:۵۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
روز تصویب برجام را به روز نکبت نامگذاری شود
ناشناس۱۰۰۱۹۵۹۱۱:۰۴:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
وقت آن است که معماران برجامچای و ایادیشان را به پای چوبه دار بیاوریم

پربحث‌های دیروز

 1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

 7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 8. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

 9. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

 10. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

 11. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

 12. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

 13. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

 14. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

 15. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

 16. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 23. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 24. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 5. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 6. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 7. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 8. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 9. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 10. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 11. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 12. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 13. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 14. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 15. حسین شریعتمداری: با تفنگ خالی FATF تهدید نکنید

 16. ادعای جنجالی امیرآبادی درباره کرونا/ نقش قالیباف در آینده جریان اصولگرا/ زیباکلام: زمام مجلس یازدهم در اختیار طرفداران احمدی‌نژاد است

 17. انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر کشور/موسوی در پاسخ به الف: پس از پایان انتخابات و آغاز شمارش، میزان مشارکت به تدریج اعلام میشود/در حال بروز رسانی+ تصاویر و حاشیه ها

 18. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 19. کوتاهی وزارت کشور در اعلام نام انصرافی‌ها

 20. اعلام نتایج انتخابات در برخی حوزه‌ها / شهرهای بزرگ روز یکشنبه

 21. جهانگیری: اگر اقتصاد بزرگتر شود مردم احساس رفاه بیشتر خواهند داشت/ باید اقتصاد کشور از منابع نفتی منفک شود

 22. تشکر عمیق از ملت ایران در پی امتحان بزرگ و مطلوب انتخابات

 23. حداد عادل: امیدواریم مجلس آینده با خدمت صادقانه از مشکلات مردم بکاهد

 24. ربیعی: ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل می‌شود

 25. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

آخرین عناوین