قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

گروه سیاسی الف،   3980424003 ۳۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

اگر برجام دستاوردی داشت چرا از بیان آن شرم دارند و اگر دستاوردی نداشته است -‌که نداشته- چرا ناکارآمدی و ناتوانی خود را به حساب منتقدان فاکتور می‌کنند؟!

قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

حسین شریعتمداری در سرمقاله شماره امروز روزنامه کیهان نوشت: این روزها، در حالی که طشت رسوایی برجام با سر و صدای زیاد از بام فریب آمریکا به زیر افتاده و کمتر کسی است که از فاجعه‌آمیز بودن برجام با خبر نشده باشد، یک جریان واداده - اگر نگوییم وابسته- برای سرپوش نهادن بر خسارت کلانی که به نظام و مردم تحمیل کرده است، ساز جدیدی کوک کرده و با ادبیاتی عوامانه ادعا می‌کند که بی‌فایده بودن برجام و خسارت‌های ناشی از آن تقصیر منتقدان بوده است! و یا بر این توهم دم دستی اصرار می‌ورزد که برجام دستاوردهای فراوانی داشته ولی منتقدان مانع بهره‌گیری از این دستاوردها شده‌اند! اگرچه این ادعا سخیف‌تر از آن است که نیازی به پاسخ داشته باشد ولی از آنجا که احتمال می‌رود تحمیل‌کنندگان برجام با سرپوش نهادن بر فاجعه‌ای که به مردم و نظام تحمیل کرده‌اند درپی زمینه‌سازی برای فاجعه‌ای دیگر باشند، ‌اشاره‌ای گذرا به چند نکته درباره این دروغ بزرگ ضروری به نظر می‌رسد و مخصوصاً با توجه به اظهارات امروز رئیس‌جمهور محترم در سفر به خراسان شمالی (که به آن ‌اشاره خواهیم کرد) بیم آن می‌رود که مشاوره‌های غلط دیگری به ایشان در میان باشد!

۱- اعتراف سینه‌چاکان برجام به فاجعه‌بار بودن آن، نکته درخور توجه و عبرت‌آموزی است،  چرا که تاکنون برجام را «‌فتح‌الفتوح!»،  «بزرگترین دستاورد تاریخ ایران!»، «نشانه تسلیم قدرت‌های بزرگ جهان در مقابل مردم ایران!»، «معجزه قرن!» و... می‌نامیدند ولی اکنون به صراحت اعتراف می‌کنند که در مقابل برباد دادن شش ساله ظرفیت‌ها و امکانات کشور و بودجه کلانی که در این راه هزینه کرده‌اند و از بین بردن تاسیسات هسته‌ای که با خون دل و همت فرزندان دانشمند این مرز و بوم به دست آمده بود و... نه فقط «هیچ» دستاوردی به دست نیاورده‌اند بلکه خسارت‌های فراوان و غیر‌قابل جبرانی هم به مردم و نظام تحمیل کرده‌اند. آیا این اعتراف در‌خور توجه و عبرت‌انگیز نیست؟! اگر مانند گذشته برجام را دستاورد می‌دانستند که باز هم به آن افتخار می‌کردند و فاجعه‌بار بودن آن را به منتقدان نسبت نمی‌دادند!

۲- دیروز ۲۳ تیرماه و سالگرد تصویب برجام بود ولی حامیان سینه‌چاک برجام که همه ساله در روزنامه‌ها و سایت‌های خود با تیترهای درشت و عکس‌های تمام صفحه به استقبال این روز می‌رفتند، دیروز لام تا کام درباره برجام و سالگرد آن سخنی نگفته و خبر و گزارشی نداشتند! یعنی به وضوح و با صراحت اعلام می‌کردند که برجام نه فقط هیچ نقطه مثبت و درخور افتخاری ندارد بلکه سخن گفتن از آن را خجالت‌آور نیز  می‌دانند! و از این روی ترجیح داده‌اند از کنار این فاجعه با شرمساری عبور کنند!
گفتنی است که روز تصویب برجام- سه‌شنبه ۲۳ تیرماه ۹۴-

آقای روحانی در گفت‌و‌گوی زنده تلویزیونی با افتخار! اعلام کرده بود: «امروز به ملت شریف ایران اعلام می‌کنم تمام تحریم‌ها حتی تحریم‌های موشکی، تسلیحاتی و ‌اشاعه‌ای به صورتی که در قطعنامه بوده لغو می‌شود، تمام تحریم‌های بانکی، بیمه‌ای، مالی، حمل و نقل، پتروشیمی، فلزات سنگین و تحریم‌های اقتصادی به طور کامل لغو خواهد شد و نه تعلیق و حتی تحریم تسلیحاتی نیز کنار گذاشته می‌شود و برای ۵ سال نوعی محدودیت ایجاد شده و سپس لغو می‌شود»! و فردای آن روز- ۲۴ تیرماه ۹۴- روزنامه‌های تحت فرمان دولت، صفحات اول خود را به تیتر‌های درشت و تصاویر تمام صفحه در تعریف و تمجیدهای آنچنانی از برجام و لاف‌های گزاف درباره آن اختصاص داده بودند. «کلید چرخید، ایران خندید!»، «دنیا به احترام ایران ایستاد!»، «فتح‌الفتوح دیپلماسی ایران!»، «جهان تغییر کرد!»، «حصر ایران شکست!»، «ایران بر قله توافق!»، «ظریف گل زد، ایران خندید!»، «خجسته باد این پیروزی!»، «غروب تحریم، ساحل توافق!»، «مهر تدبیر بر پیشانی تحریم!» «خورشید درخشان شد!» و...

حالا لاف‌های گزاف آن روزها را با سکوت برخاسته از خجالت‌زدگی امروز حامیان برجام مقایسه کنید! اگر برجام دستاوردی داشت چرا از بیان آن شرم دارند و اگر دستاوردی نداشته است -‌که نداشته- چرا ناکارآمدی و ناتوانی خود را به حساب منتقدان فاکتور می‌کنند؟!

۳- برای پی بردن به دروغ بزرگ این جماعت نیازی به محاسبات پیچیده نیست بلکه فقط با یک فرمول علمی و محاسبه ساده و همه فهم می‌توان به واقعیت ماجرا پی برد و آن فرمول علمی و ساده، تهیه دو فهرست و مقایسه آنها با یکدیگر است. اول؛ فهرستی از وعده‌های پُر آب و رنگ درباره برجام و لاف‌های گزافی که در خصوص دستاوردهای آن به ملت تحویل داده‌اند و دوم؛ فهرستی از موارد نقد و هشدارها و پیش‌بینی‌های منتقدان در‌باره سرانجام فاجعه‌آفرین و خسارت‌بار برجام.

حالا به این دو فهرست نگاه کنید! چه می‌بینید؟ در فهرست نظرات منتقدان با نقدهای علمی و پیش‌بینی‌هایی روبرو می‌شوید که تماما و بدون کم وکاست صحت داشته و به حقیقت پیوسته است و در فهرست حامیان برجام شاهد انواع لاف‌های گزاف، دروغ‌های شاخدار و تحلیل‌های آبکی خواهید بود که با آب و تاب از سوی آنان مطرح شده و به خورد ملت داده‌اند. آیا غیر از این است؟! حالا کلاه خود را قاضی کنید و ببینید چه کسانی کلاه گشاد برجام را بر سر ملت گذارده‌اند؟! منتقدان که نسبت به عواقب شوم آن هشدار می‌دادند؟ یا کسانی که زمین و زمان را برای دفاع از آن به هم می‌دوختند؟!

۴- جماعت یاد شده به ترفند «حرکت از پله دوم» متوسل شده‌اند. ادعا می‌کنند برجام دستاوردهای فراوانی برای کشورمان داشته است ولی منتقدان اجازه نداده‌اند که مردم و نظام از این دستاوردها بهره‌مند شوند! به بیان دیگر پله اول را سانسور می‌کنند و حال آنکه ابتدا باید اعلام کنند برجام چه دستاوردی داشته است و سپس توضیح بدهند که منتقدان مانع کدامیک از دستاوردهای مورد ادعای آنها شده‌اند. فقط نیم‌نگاهی به روند طی شده به وضوح نشان می‌دهد حضرات درباره دستاوردهای برجام غیر از یک مشت لاف و بلوف و گنده‌گویی‌های بی‌اساس، هیچ نمونه و نشانه دیگری ارائه نداده‌اند و آنچه در این خصوص وعده داده بودند هم سراسر پوچ و خالی از واقعیت بوده است. اگر غیر از این است، بفرمایند!

این پرسش اساسی نیز در میان است که آیا ادعای عوامانه- ‌و البته سؤال‌برانگیز و مشکوک-  این جریان و هدف نهایی کسانی که فاجعه برجام را به گردن منتقدان می‌اندازند، تبرئه آمریکا و ترامپ نیست؟!

۵- دیروز آقای رئیس‌جمهور در سفر به استان خراسان شمالی و در جلسه شورای اداری این استان گفته‌اند؛ اگر برجام به نفع آمریکا بود چرا از آن خارج شده است؟! که باید گفت؛ اولاً و با عرض پوزش، ترامپ هنگامی از برجام خارج شد که جناب روحانی تضمین داد که با خروج آمریکا از برجام، ایران از برجام خارج نخواهد شد! این واقعیت تلخ و گزنده را خانم موگرینی در کنفرانس خبری خود در میلان ایتالیا به صراحت اعلام کرده و گفته بود آقای روحانی تضمین داد که ایران از برجام خارج نخواهد شد -‌که نشده است!- و دولت محترم نیز هرگز آن را تکذیب نکرده و نمی‌کند بنابراین خروج ترامپ به مفهوم نفی برجام نیست بلکه از نیمچه تعهدات آمریکا نیز شانه خالی کرده است! ثانیاً؛ ترامپ خواستار آن بود که موضوعاتی نظیر محدودیت صنایع موشکی ایران و ممنوعیت حضور کشورمان در منطقه هم به برجام افزوده شود و یکی از خواسته‌های رسما اعلام شده وی نیز مادام‌العمر شدن برجام بود و سؤال این است که اگر برجام به زیان آمریکا بود چرا خواستار مادام‌العمر شدن آن بوده و هستند؟!

۶- جناب روحانی در همان جلسه فرموده‌اند که در اجلاس شانگهای دو تن از سران کشورها به ایشان گفته‌اند شما در این ماجرا پیروز اخلاقی بوده‌اید! که باید گفت مذاکرات برای لغو تحریم‌ها بود که لغو نشد، نه برای دریافت «کاپ اخلاق»!

۷- و بالاخره باید گفت، برجام گنجشک رنگ شده‌ای است که به جای قناری به کشورمان قالب کرده‌اند و دقیقاً به همین علت است که نوای خوش الحان قناری از آن شنیده نمی‌شود و به جای چهچهه، جیک‌جیک می‌کند!

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

امید۱۰۰۱۵۲۶۰۱:۱۷:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم آقای شریعتمداری عزیز شما دارید برای کسانی که ناشنوا هستند آواز می خوانید.
ناشناس۱۰۰۱۸۲۷۰۹:۵۰:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
امروز تمام برخورد آمریکایی‌ها در تشدید تحریم و خروج از برجام خلاصه می‌شود اما با توجه به تجربیات انقلاب اسلامی، تحریم‌ها نتوانستند خللی در حرکت ما ایجاد کنند. ایران واقعیت‌های وجود خود را بر اساس آمریکا تنظیم نکرده است.
ناشناس۱۰۰۲۱۵۶۱۲:۲۱:۵۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
هزینه و فایده برنامه های هسته ای چی بود ؟
ناشناس۱۰۰۱۸۲۸۰۹:۵۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آمریکا بیش از این هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس نباید نگران باشیم، جامعه ما سرشار از ثروت است.
ناشناس۱۰۰۱۸۳۱۰۹:۵۲:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ما بدون آمریکا زندگی می‌کنیم، اهمیتی ندارد اگر آن‌ها از برجام خارج شوند ما بیشتر پیشرفت می‌کنیم. مسئولیت‌هایمان را برداشته و جلو می‌بریم، اگرچه کافران نپسندند.
ناشناس۱۰۰۱۵۳۵۰۱:۳۱:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حاجی تا این کشور رو به نابودی نکشی دست بردار نیستی.
ناشناس۱۰۰۱۹۴۶۱۰:۵۸:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در حال حاضر شما کشور رو به نابودی کشاندید
ناشناس۱۰۰۱۵۴۶۰۱:۴۶:۴۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
احسنت.
ناشناس۱۰۰۱۵۷۳۰۳:۰۱:۲۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اگر برجام نبود همين فشارا ٦ سال پيش بود با يه اجماع جهاني عليه ايران كه تا الان نسخه امثال اينها پيچيده شده بود.
ناشناس۱۰۰۲۵۴۰۱۴:۳۳:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
اینطور نیست اگر رییسی انتخاب میشد دلار 5000 نه 14000 طبق گفته خودتون
علی۱۰۰۱۵۷۶۰۳:۱۳:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
با ۹۹درصد تفسیرات حاج حسین موافق نیستم اما با این یکی ۱۰۰درصد موافقم.
ناشناس۱۰۰۱۸۳۷۰۹:۵۷:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ترامپ در چارچوب سیاست فشار حداکثری تمامی تحریم هایی که به موجب توافق هسته ای تعلیق شده بود را دوباره برگرداند و علاوه بر آن تحریم های جدیدی مانند تلاش برای صفر کردن صادرات نفت ایران نیز عملیاتی و اجرایی شد که تاکنون ثمری به همراه نداشته است.
ناشناس۱۰۰۲۱۱۶۱۲:۰۸:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
همین یکی هم کافیست که به عمق نظر اتان برسیم
ناشناس۱۰۰۱۵۸۵۰۴:۴۸:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
ديگه وقت بازنشستگي ايشان هست.
ناشناس۱۰۰۱۵۸۸۰۴:۵۳:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حنای امثال شما مدتهاست برای ما رنگ ندارد جناب شریعتمداری
صف۱۰۰۱۵۹۶۰۵:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
در ادامه باید پرسید وقتی که ترامپ تهدید به خروج از برجام کرد و تاريخش مشخص بود و همه عواقب تحریمها را میدانستند چرا قبل از عملی شدن تهدید ترامپ درب خزانه کشور به یکباره باز شد و ميلياردها دلار و صدها تن سکه به عده ای خاص داده شد؟!! چرا دلسوزان نظام این قضیه را به جد دنبال نمیکنند و عاملان این فاجعه ملی را به سزای اعمالشان نمی رسانند؟
معلم۱۰۰۱۶۲۴۰۷:۲۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نتیجه کیری: ۱- تشکر از ترامپ بخاطر پاره کردن برجام ۲- تحریم دارای برکات زیادی است ۳-دسترسی محدود به دلار های نفتی سبب افزایش ارزش ریال، ارزانی و رونق اقتصادی شده است ۴- مقامات عالی نظام در تصویب و خارج شدن از برجام‌کوتاهی کرده اتد ۵- از بابک زنجانی باید دلجویی شود.
ناشناس۱۰۰۱۶۵۰۰۸:۰۸:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
امریکا از برجام خارج شد چون می خواست برجام ۲ و برجام ۳ به کشور تحمیل کند
ناشناس۱۰۰۱۸۳۵۰۹:۵۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
مخالفان برجام از آلبانی پیوسته پیام جنگ افروزی میگذارند
ناشناس۱۰۰۱۶۹۰۰۸:۳۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آفرین بر حاج حسین که همیشه تحلیل های درست و حسابی از اوضاع سیاسی ، فرهنگی واجتماعی کشور دارند.
ناشناس۱۰۰۱۶۹۲۰۸:۳۷:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام توسط یک اندیشکده امریکایی نوشته شد و اقای ظریف در مجلس گفت انرا نخوانده است جگونه ازان انتظار شق ال قمر دارید
ناشناس۱۰۰۱۶۹۶۰۸:۴۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
از هم وطنان می خواهم بند 5 مقاله را با دقت بیشتری بخوانند تا به عمق منفعل بودن رئیس دولت در برابر آمریکا وایادیش پی ببرند.
پرویز۱۰۰۱۶۹۷۰۸:۴۰:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام دستاورد نداشت چون شما نگذاشتید حالا طلبکار هم هستید.
ناشناس۱۰۰۱۹۵۳۱۰:۵۹:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
این نظر نشانه عمق استیصال جریان بی ریشه اسلاحات است
ناشناس۱۰۰۱۶۹۸۰۸:۴۰:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
عین حقیقت رو گفتند هر چند هر چند گاها حقیقت برای تعضیها تلخ و پذیرشش مشکل
ناشناس۱۰۰۱۷۰۹۰۸:۴۷:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۴
آقای شریعتمداری خواب زده ها را بیدار نمیشه کرد... لطفا از آلبانی کسی منفی ندهد
ناشناس۱۰۰۱۸۳۴۰۹:۵۴:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
حقوق میگیری این نظرت رو صبح تا شب همه جا کپی کنی نه ؟؟؟
ناشناس۱۰۰۱۷۴۹۰۹:۰۳:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
کاش ایشان و دوستانشان که مخالف برجام بودند بگویند که اگر فردا ما از برجام خارج شویم و آنموقع تمام دنیا طرف آمریکا را بگیرد ایشان برای مدیریت کشور چه برنامه ای دارند.
ناشناس۱۰۰۱۷۹۴۰۹:۲۳:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
گر تو بهتر میزنی بستان بزن ، جناب شریعتمداری و دوستان فقط یاد گرفتن غر بزنن ، یکی باید ایشون و توجیه کنه ، کشور برای اداره شدن نیاز به پول داره ، پول هم در تعامل با دنیا به دست میاد.
ناشناس۱۰۰۲۵۹۳۱۴:۵۶:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۲۴
منظورت از تعامل که خدای نکرده گدایی و دریوزگی نیست؟
ناشناس۱۰۰۱۸۱۱۰۹:۳۳:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
نمیشه پاسخ این بابا رو تو چند سطر کامنت داد. من ایشون رو به یک مناظره آزاد دعوت میکنم.
ناشناس۱۰۰۱۸۷۹۱۰:۳۱:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
چه جوری یه فرد ناشناس کسی رو به مناظره دعوت میکنه در ضمن رایفی پور در دانشگاه خواجه نصیر در حضور هزاران دانشجو سران اصلاحات رو به مناظره دعوت کرد یه ساله از زیبا کلام تاسروش کسی جواب نداده
علی 671۱۰۰۱۸۱۳۰۹:۳۶:۳۹ ۱۳۹۸/۴/۲۴
تمام تحلیل های آقای شریعتمداری عین روز روشن و قابل فهم ودرک است .ایشان همان روز اول فرمودند اسب زین شده را دادیم و خر لنگ تحویل گرفتیم .چه کردند موافقان و اصلاح طلبان که روحانی بنای ناسزا گویی و توهین را به کسانی که آگاه بودند و حرف حق می زدند را گذاشت و از تریبونی که در اختیارش بود گفت آنچه نباید بگوید و امروز عین همان خر لنگ خودش در گل مانده و از مردم مایه می گذارد .ولی آن روز مردم به حساب نمی آمدند و اوبامای با هوش ورد کلامش بود .
ناشناس۱۰۰۱۹۰۹۱۰:۴۵:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۲۴
برجام قراردادي موذيانه بود كه فقط ايران را براي چند سال در رسيدن به توسعه همه جانبه متوقف كنند اگر زيربار رفتن چنين قراردادي از روي عدم آگاهي نبوده باشد حتما خيانتي در كار بوده است
ناشناس۱۰۰۱۹۲۹۱۰:۵۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۲۴
روز تصویب برجام را به روز نکبت نامگذاری شود
ناشناس۱۰۰۱۹۵۹۱۱:۰۴:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۴
وقت آن است که معماران برجامچای و ایادیشان را به پای چوبه دار بیاوریم

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 2. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 3. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

 4. روغن ریخته‌ای که رییس جمهور نذر امامزاده کرد!...

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 9. آیا محسن لرستانی اعدام شد؟

 10. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 11. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 12. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 13. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 14. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 15. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 16. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 17. لیلاز: مردم دیگر نگران قیمت بنزین نباشند

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 20. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 21. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 22. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 23. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 24. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 25. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. روحانی: بر اساس بودجه ۹۹ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۱۵درصد افزایش می‌یابد/ بودجه سال آتی، بودجه استقامت است

   2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

   3. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

   4. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

   5. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

   6. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

   7. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

   8. پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟

   9. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

   10. پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس/ رقابت اصولگرایان و اصلاح طلبان چگونه خواهد بود؟

   11. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

   12. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

   13. روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

   14. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

   15. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

   16. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

   17. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

   18. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

   19. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

   20. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

   21. دو اقدام لازم قضایی که نیازمند دستور رئیسی است      

   22. نظرات برگزیده مخاطبین الف: پزشکان و هنرمندان برای معافیت مالیاتی لابی دارند اما کارگران و حقوق بگیران نه/چرا حسام‌الدین آشنا همیشه طلبکار است/دوستی با آمریکا سعادت نمی‎ آورد

   23. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

   24. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

   25. فرصت طلبی با وکالت مردم...

   آخرین عناوین