چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

گروه سیاسی الف،   3980419004 ۵۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

شاید برای رسانه‌ای جماعت کمی عجیب باشد اما، یکی از روزنامه‌های مدعی اصلاحات، در شماره دیروز خود 6 مطلب علیه سریال «گاندو» رفته بود! مثل یک «پرونده ویژه»!

روزنامه کیهان در سرمقاله شماره امروز خود نوشت: پیش از این در همین ستون راجع به «بازخوردها» نوشتیم. اینکه بازخورد اصلا چیست و به چه دردی می‌خورد. گفتیم بازخورد، مدتی پس از پیاده‌سازی یک ایده یا طرح، خود را نشان می‌دهد. اگر مثبت بود (ما را به هدف نزدیک کرد) آن مسیر تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه می‌یابد. اگر منفی بود(از هدف دورمان کرد) کمک می‌کند مسیر را تصحیح کرده و به راه ادامه دهیم. چیزی شبیه به قطب‌نما. مثال هم زدیم. نوشتیم، فرض کنید دانش‌آموزی به دنبال شرکت در کنکور سراسری است. بدون مشورت با کار‌بلد‌ها و بی‌توجه به تجربیات دیگران برنامه‌ریزی درسی می‌کند. پس از مثلا دو ماه بازخورد کارش را بررسی می‌کند. اگر سرعت و کیفیت یادگیری بالا بود با همان برنامه ادامه می‌دهد اگر نه، تغییر برنامه و روش می‌دهد. «بازخورد» مثل یک علامت هشدار عمل می‌کند.

گفتیم، صف گوشت، وضعیت بیکاری، اوضاع مسکن و مستاجران، وضعیت فروش نفت و حتی وضعی که امروز «برجام» دچار آن شده همه و همه «بازخورد» راه و روشی هستند که رفته‌ایم. اینها علائم هشداری هستند که نشان می‌دهند، یک جای کار می‌لنگد و مسیری که در این 6 سال و اندی رفته‌ایم، «درست» نیست. اینجا و این نقطه، جای جِرزنی و فرار از مسئولیت هم نیست. وقت زمین و زمان را به هم بافتن و همه الا خود را مقصر معرفی کردن هم نیست. با مشاهده این علائم، باید ایستاد، برگشت و کمی به عقب نگاه کرد،‌ اشتباهات را دید و دید کجای کار می‌لنگد. پس از یافتن ایراد برنامه، برنامه را باید تغییر داد و به جلو جرکت کرد.

سریال تلویزیونی«گاندو»، تقریبا همین کار را کرد. کمی ما را به عقب برد و روی یکی از موثرترین و بدترین ‌اشتباهات برنامه‌ریزان و مدیران دولت و روش کار آنها متمرکز شد. در آن نقطه «ریز» شد و یکی از آن دهها جایی که کار می‌لنگید را پیدا کرد و به مسئولین دولتی و مردم نشان داد. این سریال گفت: «نفوذ شوخی و توهم توطئه نیست». اما بر خلاف استقبال مردمی از این سریال، دولت آن را برنتابید.

این سریال این را هم گفت که، برخی نقاطی که در آنها «بد» می‌لنگیم، همان نقاطی هستند که در آنها «جاسوس» و «نفوذی» داشتیم. راستی امروز مگر ما در دو نقطه فروش نفت خام و برجام! نمی‌لنگیم؟ مگر در همین دو نقطه جاسوس نگرفتیم؟ در جریان مذاکرات هسته‌ای و در تیم مذاکره‌کننده کشورمان، کارشناس مسائل مالی و روابط بانکی ما آیا جاسوس نبود؟! او همان کسی نیست که پس از توافق هسته‌ای عضو ستاد پیگیری برجام هم شد؟

درباره نفت هم دو نکته مشابه رسانه‌ای شده است. یکی ماجرای آن زن و شماری از تصمیم‌گیران نفتی که دادستان کل کشور هم کلیت ماجرا را تایید کرد، و دیگری ماجرای مشکوک نفتکش ایرانی و راهزنی دریایی انگلیس. در این ماجرا اعلام شد، نفت‌کش روسی است، مقصد آن سوریه است، نفت آن از دبی بارگیری شده، پرچمش متعلق به کشور پاناماست و مدارک نیز به نام یک عراقی صادر شده است. اگر این اطلاعات درست است، آیا نباید بپرسیم دشمن، چگونه متوجه شد نفت این کشتی ایرانی است؟ آیا این راهزنی دریایی، ارتباطی با ماجرای آن‌جاسوسه و 16 تصمیم‌گیر نفتی نمی‌تواند داشته باشد؟

سریال گاندو، تجزیه و تحلیل «بازخورد»های نقشه راه دولت در این 6 سال و اندی بود. به دنبال یافتن پاسخ این سؤال‌های مهم همه ما ایرانی‌ها بود که، «چرا وضعیت این طور شد؟»؛ «چرا از مذاکره با غرب و برجام آبی برای مردم گرم نشد؟» و اصلا «چرا ما 40 سال است که مرگ بر آمریکا می‌گوییم؟». خلاصه اینکه، این سریال به اندازه خود موفق بود و توانست لااقل به یکی از دلایل مهم به وجود آمدن «وضعیت موجود» بپردازد. اما چه کسانی و چرا به «گاندو» حمله می‌کنند؟

دو طیف به این سریال حمله کردند. یکی ضدانقلاب خارج‌نشین که، تکلیف آنها معلوم است و ارزش بررسی را ندارد. طیف دوم اما از داخل همین مملکت بود! از طیف اصلاح‌طلب بگیر تا برخی جریان‌های سیاسی و رسانه‌ای نزدیک به دولت. شاید برای رسانه‌ای جماعت کمی عجیب باشد اما، یکی از روزنامه‌های مدعی اصلاحات، در شماره دیروز خود 6 مطلب علیه این سریال رفته بود! مثل یک «پرونده ویژه»!

 تقریبا تمام کسانی هم که گاندو، جیغشان را درآورده، در یک چیز مشترکند. همه آنها به شکلی در به وجود آمدن وضعیت موجود، نقش دارند و مقصر وضع موجودند.

حملات به «گاندو» هم، از زاویه‌های مختلف و به‌اشکال گوناگون صورت می‌گیرند. برخی تلاش می‌کنند، ضعف‌های فنی را شناسایی و با برجسته‌سازی و درشت‌نمایی آن، «زیرآب» کل سریال را بزنند. برخی با حملات حساب شده اما عصبی، بازیگران این فیلم را آماج اهانت قرار داده و بعضا حتی تهدیدشان می‌کنند، برخی این داستان را از اساس«کذب» خوانده و برای اثبات آن، مثل خبرگزاری رسمی دولت از قول نویسنده سریال، اخبار «کذب» منتشر می‌کنند. برخی نیز تلاش می‌کنند با روش غیر حرفه‌ای «مشابهت‌سازی» از تاثیرگذاری این سریال بکاهند.

اما دلایل این همه جیغ و حمله؛ یکی همانی است که بالا ‌اشاره شد. تقریبا همه آنها به شکلی و به اندازه خود، در به وجود آمدن این وضع، مقصرند و باید پاسخگو باشند. منتها بهترین پاسخ را حمله می‌بینند! اما مهم‌ترین علت این حملات کنترل نشده و عصبی شاید، وحشت از ادامه این روند فلیم‌سازی باشد. لااقل بخشی از آنها می‌دانند، در این 6 سال چه دسته گلی به آب داده‌اند.

ممکن است، «گاندو 1» نوک کوه یخ باشد! در این سال‌ها، کم جاسوس نگرفتیم، این طیف هم کم به شکارچیان جاسوس حمله نکردند. نگرانی از ساخت گاندوی 2، 3 و... می‌تواند علت اصلی این همه خشم و نگرانی و وحشت باشد وگرنه، اگر این سریال به لحاظ فنی ضعیف بود یا به قول آن یکی روزنامه زنجیره‌ای، صدا و سیما با ساخت و پخش چنین سریال‌هایی تیشه به ریشه خود می‌زند، آنها باید خیلی هم خوشحال باشند. مگر یکی از کارویژه‌های تعریف‌شده‌شان، سوتی گرفتن از تلویزیون برای کاستن از مخاطبان آن نیست؟ راستی اگر صدا و سیما مخاطب ندارد، چرا این همه از پخش این سریال، عصبانی‌اند؟ این سریال اگر فقط یک خوبی داشت این بود که نشان داد، کسانی که می‌گویند صدا و سیما مخاطب ندارد دروغ می‌گویند.

یک دلیل مهم دیگر برای این همه نگرانی می‌تواند این باشد که آنها- به هر دلیلی- قصد تغییر نقشه راه را ندارند و به بازخوردها هم اهمیتی نمی‌دهند و قصد تکرار مذاکرات خسارت‌بار برجام را دارند. شاهد این ادعا، عقب‌نشینی «میلیمتری» ما از تعهدات برجامی‌مان در مقابل عقب‌نشینی «کامل» آنها از اجرای تعهداتشان است و همینطور، اظهاراتِ حماسی اما خالی از عملِ برخی مسئولین دولتی علیه اروپا پس از پایان هر گام ضرب‌الاجل است که به نظر می‌رسد، صرفا برای بستن دهان منتقدان است که با صدای بلند رسانه‌ای می‌شود.

طی این یکی دو روزی که از مهلت 60 روزه دولت به اروپا گذشته، به ازای هر خط و نشانی که برای حریف کشیده شده، چند پیام «مذاکره» هم برای خنثی شدن شوک آن خط و نشان، فرستاده شده است! این، می‌تواند یک «خطر» جدی باشد. مذاکره مجدد بر سر برجام آن هم با مشارکت ترامپ یعنی همان «مذاکرات تکمیلی برجام»ی که ترامپ و اروپا صرفا و صرفا در‌باره نحوه برگزاری آن با هم اختلاف دارند.

ترامپ می‌گوید باید اول از برجام خارج شد و سپس از ابتدا یک مذاکره جدید را با محدودیت‌های بیشتر برای ایران در حوزه هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ای آغاز کرد، اما اروپا می‌گوید، همین محدودیت‌ها باید طی یک مذاکرات جدید و تکمیلی علیه ایران اعمال شود! شما پاسخ دهید، وقتی مسئولین دولتی ما ضمن عقب‌نشینی میلی‌متری از اجرای تعهدات، پیام مذاکره مجدد می‌فرستند، این پیام، در پازل آمریکا و اروپا قرار نمی‌گیرد؟ وقتی قرار می‌گیرد، دیگر چه فرقی می‌کند آن را با لبخند بگوییم یا حماسی و انقلابی! هدف از این ضرب‌الاجل‌ها اگر، وارد کردن شوک به حریف جهت نقد شدن طلبهاست، این روش «شوک» وارد نمی‌کند، اگرچه با سروصدای زیاد اعلامش کنیم.

به نظر می‌رسد اگر این تحلیل درست باشد، و دولتمردان محترم بخواهند بدون توجه به بازخوردها و خسارت‌ها و وضعیتی که مردم را دچارش کرده‌اند، با همان نقشه معیوب قبلی حرکت کنند، عوامل سریال گاندو ایام پر کاری را خواهند داشت!

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۳۸۹۳۰۶:۳۸:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
امضاء کنندگان توافق براندازانه برجام از پخش سریال گاندو ناراحت هستند.
ناشناس۹۹۴۰۸۱۰۹:۱۵:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اصل ماجرای جاسوسی درست بود و نوع نگاه که فقط اطلاعات سپاه داره کارش رو درست انجام میده و مثل نقش های سریال بقیه وا داده هستند ناشی از یک خطای استراتژیک هستش. در اون تبادل 4 نفر مبادله شدند که 3 نفر دیگه رو وزارت اطلاعات دستگیر کرده بود ، چرا در سریال حرفی زده نشد؟! یا تیم مذاکره کننده برای آزادی 7 زندانی و 1.7 میلیارد دلار و خارج شدن لیست افراد تحت تعقیب اینترپل و خارج شدن بانک سپه از لیست تحریم از وزارت اطلاعات بود که همون موقع کریمی قدوسی اون موضوع رو اذعان کرد. اما در سریال فقط یک نهاد قهرمان نشان داده شد و بقیه ... !!!
ناشناس۹۹۴۶۳۹۱۳:۱۰:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
شماها کلا با سپاه مشکل دارین چون منافع تون به خطر میوفته
ناشناس۹۹۵۴۵۷۲۱:۲۶:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
من که نظر بالا رو نوشتم خودم بسیجی هستم و هیچ مشکلی با سپاه پاسداران ندارم. ولی از اونجایی که علوم سیاسی خوندم سعی میکنم بدون حب و بغض و با تحلیل با مسائل سیاسی برخورد کنم.
ناشناس۹۹۵۴۷۶۲۱:۴۲:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
در ضمن به روحانی هم رای نداده ام و علاقه ای هم بهش ندارم
ناشناس۹۹۴۷۹۰۱۴:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
گاندو یک خیال پردازی بر مبنای سناریو های فرضی بعضی ها بود. همانهایی که همه چیز را دایی جان ناپلئونی می بینند.
ناشناس۹۹۵۵۰۰۲۲:۰۲:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
تا کی این مملکت باید از کم هوشها آسیب ببینه ؟!
بهروز۹۹۴۸۵۳۱۴:۲۹:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بهترین پاسخی که این روزها در بین انبوه کامنت های احساسی و جناحی دیدم حتی خیللی بهتر از جوابهای آقای آشنا بود حرف حساب جواب نداره ممنون
ناشناس۹۹۴۳۶۳۱۱:۳۰:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اونایی که منفی دادند معتقدند که خوشحالند؛)
ناشناس۹۹۴۴۰۵۱۱:۴۹:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
سانسور گاندو توهین به بینندگان سریال بود
علی۹۹۴۹۴۲۱۵:۰۱:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کسانی که نتوانستند از سد محکم دولت روحانی برای سوء استفاده از فروش نفت قاچاق مثل دولت احمدی نژاد و بابک زنجانی عبور کنند این فیلم سفارشی اکثرا خیالی و دشمنی با دولت را ساختند و در سیمای جبهه پایداری نمایش دادند
ناشناس۹۹۵۵۰۲۲۲:۰۳:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
علی ژون ، نمیری اینقدر برای انگلیس نوکری میکنی . یک نفسی بکش . ممکنه بپکی
ناشناس۹۹۵۵۰۵۲۲:۰۴:۳۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
همه جا هستی . فقط معلوم نیست واقعا کجا هستی . آلبانی یا ریاض . شاید تو دفتر کار ..... کنار میز .
ناشناس۹۹۵۰۶۸۱۶:۰۱:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اینکه یک جاسوس در قبال وجوهات بلوکه شده و آزادی ۲۳ نفر تبادل بشه، حاصل درایت و سواد تیم دیپلماسی دولت هست. و الا اگر به شما بود که اعدام می شد و می رفت پی کارش.. ظاهرا ناراحتی آقایون هم از اینه که چرا با فشار دولت مجبور به تبادل شدن!
ناشناس۹۹۳۸۹۷۰۶:۴۴:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دزدهای بیت المال ، جاسوسهای سفارت انگلیس ، و برده های امریکا . اینها افرادی هستن که از برملا شدن حجم نفوذشون در دولت و مقامات ، آشفته شدن .
ناشناس۹۹۳۸۹۹۰۶:۴۵:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کسانی که سالهاست دارن پول مردم رو میخورن و میدزدن و میرن انگلیس و کانادا ، حالا وحشت زده شدن که نکنه سفره بازشون یهو بسته بشه
ناشناس۹۹۴۷۹۴۱۴:۱۱:۵۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اونها که رفتن انگليس و کانادا، ديگه از چه ترس دارند برادر؟!
ناشناس۹۹۵۵۰۷۲۲:۰۶:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
زندگی در خارج خرج داره .
ناشناس۹۹۳۹۰۰۰۶:۴۶:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دولت داره در فضای رسانه ای و به شکلی بی سابقه به این سریال حمله میکنه . از همینجا میشه فهمید منافع چه کسانی به خطر افتاده
ناشناس۹۹۴۲۱۸۱۰:۲۶:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
حمله میکنه یا دفاع از خود؟
ناشناس۹۹۵۵۰۹۲۲:۰۶:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
حمله از سر عجز
ناشناس۹۹۳۹۰۳۰۶:۴۹:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
خنده داره که گروهی به گاندو حمله میکنن که تا دیروز اصلا تلویزیون ایران رو نگاه نمیکردن !!!
ناشناس۹۹۳۹۰۵۰۶:۵۰:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اگر بی بی سی به گاندو حمله نکنه چیکار کنه ؟ نوکر انگلیس باید از منافع جاسوسهای ملکه دفاع کنه !
ناشناس۹۹۳۹۰۸۰۶:۵۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
دولتی که حاضر نیست با فساد و جاسوسی بستگان و نزدیکانش برخورد کنه ، جز خسارت و بیچارگی چیزی برای مردم نداره
ناشناس۹۹۳۹۱۹۰۷:۰۷:۰۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اگر كار براي خدا وكشور باشد نبايد اهميتي داده شود كه پولهاي ازاد شده نتيجه برجام است ويا كار نيروهاي امنيتي چون أصل گرفتن حق ايران از امريكا است
ناشناس۹۹۵۵۱۱۲۲:۰۸:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
باید اینو به دولت بگی که نذاشت همون شب اعلام بشه و تلاش کرد بنویسه به پای خودش تا برجام مفتضح رو موجه جلوه بده
ناشناس۹۹۳۹۶۶۰۸:۱۲:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
سریال های که بر له یک جناح و بر علیه چناح سیاسی دیگر "طراحی" می شوند بی طرفی صدا و سیما را زیر سوال می برند
ناشناس۹۹۴۴۱۰۱۱:۵۱:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اولابا فشار دولت سریال سانسور شد دوما
ناشناس۹۹۵۲۳۴۱۷:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
یعنی شما می گی یک جناح کلا جاسوسه ! کسی چنین ادعایی نداره
نجیب۹۹۳۹۸۱۰۸:۲۴:۲۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
متاسفانه 24 میلیون رای با این ها است. آینده ای جز تحقیر و بدبختی برای ایران متصور نیست. وقتی خود مردم می خواهند که در جهان خوار و زبون باشند همین است. حیف از خون شهدا و حیف امام خمینی (ره).
ناشناس۹۹۳۹۸۴۰۸:۲۶:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
شبکه همکار رسانه ای داخلی غرب در ایران ، از افشای نفوذی ها به شدت به وحشت افتاده ..
ناشناس۹۹۳۹۸۶۰۸:۲۷:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کاش هزینه ای هم صرف ساخت فیلمی از سایر وطن فروشان میشد که پرچم آمریکا را آتش میکشند آنوقت تمام دلخوشی و تفریح و تحصیل خود و فرزندانشون در آنسوی مرزهاست. فقط اصلاح طلبان خود فروخته اونوری هستند؟؟
ناشناس۹۹۴۰۲۲۰۸:۵۱:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
یک عده نفوذی جاسوس یا بی بصیرت و بی غیرت و وطن فروش مخالف سریال مستند واقعی گاندو هستند
یک اصلاح طلب۹۹۴۰۸۲۰۹:۱۵:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
نمره زیر ده به سریال گاندو
ناشناس۹۹۴۲۲۵۱۰:۳۱:۱۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
خوبه خودت گفتب یک اصلاح طلب از یک اصلاحطلب بیش از این هم انتظار نمیره تجربه نشن داده هرچی جاسوس و وطنفروش در این کشور لو رفته، یک خط و ربطی به اصلاحات و انشعاباتش داشته یک نگاه به bbc, voa و... بندازین اصلاحطلبهای سابق رو رویت میکنید
ناشناس۹۹۴۱۰۴۰۹:۲۴:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اینده نقش جنابعالی را در نابودی ایران ثابت خواهد کرد.
جواد۹۹۴۱۶۰۰۹:۵۵:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
یک سوال جاسوس آزاد شده در بازداشت چه قوه ای بود؟ آیا قوه مجریه میتواند مجرمی تحت بازداشت قوه دیگر را آزاد کند ؟
ناشناس۹۹۴۳۴۸۱۱:۲۶:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
یا از اختیارات قوه مجریه بی خبری یا شیادی مزدور هستی
ناشناس۹۹۴۴۱۷۱۱:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
فراموش نکنید که رییس قوه مجریه، رییس شورای عالی امنیت ملی هم هست.
موسویان (اصلاح طلب)۹۹۴۱۸۴۱۰:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
ظریف , با ندیدن گاندو , گنده شد.
ناشناس۹۹۴۲۲۸۱۰:۳۲:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
ظریف روش نمیشه گاندو ببینه نه اینکه نمیخواد
ناشناس۹۹۴۲۹۲۱۱:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
ظریفتان هیچی نبود که بخواد چیزی بشه منتظر محاکمه ظریف باشید
ناشناس۹۹۴۲۹۹۱۱:۱۱:۵۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کسانی که منافعشون به خطر افتاده مثل سوسک دارن دست و پا می زنن
مهندس جنت شهری۹۹۴۳۱۴۱۱:۱۸:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
موضوع گاندو نیست..موضوع یکجانبه نگری و نگاه جناحی است...وقتی وزیر امور خارجه چنین بی دست و پا نشان داده میشود.و انهم وزیری که همه ارزوی داشتن انرا در کشورشان دارند این عیب است...
ناشناس۹۹۵۵۱۶۲۲:۱۱:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
موضوع اصلا گاندو نیست . موضوع ، جاسوسی اطرافیان دولت
ناشناس۹۹۴۳۵۴۱۱:۲۸:۱۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
انتخابات زودهنگام و محاکمه روحانی و خاتمی
ناشناس۹۹۴۳۵۵۱۱:۲۸:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
روحانی استعفا
ناشناس۹۹۴۳۵۷۱۱:۲۸:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
جریان جاسوس پرور به تکاپو افتاده
ناشناس۹۹۴۴۲۸۱۱:۵۷:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اگه اینا تو این شش سال هیچ گلی به سر مردم نزدند ,شما تو اونهشت سال چه گلی زدید؟آقای شریعتمداری .
ناشناس۹۹۴۴۳۸۱۲:۰۴:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بعد از دیدن این سریال واقعا به وزارت اطلاعات افتخار میکنم مطمئنا نظر خیلیها نسبت به وزارت اطلاعات عوض شده
ناشناس۹۹۴۷۳۱۱۳:۴۴:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
هر چیذمیکشیم از مزدوران امریکا ست این همه جاسوس و دزد چطور نفوذ کرده همیشه پایه یه خائن در میانه . کوتاه نیاین باید مزدوران قلع و قمع بشن
ناشناس۹۹۴۸۱۰۱۴:۱۶:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کنایه ظریف به فیلم گاندو: پول نداریم فیلم تبلیغاتی بسازیم
بهروز۹۹۴۸۷۶۱۴:۳۶:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بعضی کامنتها نشان از شخصیتِ حقیر گروهی خاص داره واقعا که با گاندو گنده نمیشید حالا هی با فیلم ساختن به دیگران تهمت بزنید متتظر گاندوی ۱۰ هم میمانیم
ناشناس۹۹۵۵۲۰۲۲:۱۲:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
شخصیت حقیر از آن جاسوسهای وطن فروش و رجاله هاست بچه جون
ناشناس۹۹۴۹۰۹۱۴:۴۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
کارگردان از کجا این همه اطلاعات رو جمع آوری کرده؟ کارگردانش اطلاعاتی هست یا سریال سفارشی و نوشته شده هست؟
باهر۹۹۵۲۳۵۱۷:۴۷:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این گروه اصلاح طلب و گروه کارگزار و گروه عدالت و توسعه اولا اسمشان مثل اسم زلفعلی برای کچل هست. دوما جاده صاف کن غربیها هستند و قبله آمال آنها اروپا و آمریکا هست و به همین خاطر تمام فرزندان آنها با پولهای غارت شده در آنجاها متولد میشوند و در همانجا بزرگ و تحت نظر غربیها تعلیم تربیت میشوند برای اداره آینده مملکت!!! مسلما این گروهها از افشاء رابطه آنها با جاسوسهای غربی احساس خطر می کنند چون منافع آنهابخطر می افتد و دیگر نمی توانند با پولهای حرام انباشته از رانت و ....دولت و مجلس غربی ماب ایجادکنند و سرنوشت مردم محروم و گرسنه و لخت و پاپتی برای همیشه در دست داشته باشند!!!!!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

  2. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

  3. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

  4. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

  5. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

  6. فوت دو نفر به دلیل ابتلا به کرونا در قم

  7. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

  8. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

  9. تقی پور: مجلس دهم به تمایلات دولت گرایش داشت تا به منافع مردم

  10. تصاویری از اشغالگری آمریکا در ژاپن

  11. روحانی: همه باید پای صندوق آراء بیاییم/ روز ۲ اسفند حضور و صف‌های پرشور ما آمریکا را عصبانی می‌کند/ آمریکا در برابر برجام ناتوان است

  12. اسامی و سوابق کاندیداهای نهایی لیست وحدت اصولگرایان

  13. در صحنه اما هیجان زده...!

  14. ظریف: دیدارم با سناتورهای آمریکا جدید نیست/ حق داریم جعبه سیاه هواپیما را خودمان بخوانیم

  15. وعده های مفسده انگیز برخی نامزدهای انتخاباتی

  16. خودروهای جدید تولید داخل در حاشیه جلسه هیات دولت

  17. احمد توکلی: وحدتی که شکل گرفت مورد توصیه دین است/ لیست خوبی‌ست و باید از آن حمایت کنیم

  18. احسان خاندوزی: نظام سیاست‌گذاری کشور نسبت به مشکلات مردم کم توجه و منفعل است

  19. چرا لیست کامل؟

  پربحث‌های هفته

  1. چرا زن امروزی با فاطمه (س) بیگانه است؟

  2. نیروگاه هسته‌ای امارات

  3. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

  4. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

  5. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

  6. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

  7. همتی: تورم سال۹۹ کمتر از ۲۰درصد خواهد بود/ ایران به لیست سیاه FATF باز نمی‌گردد

  8. داعشی‌ها از سراسر دنیا در زندان سوریه

  9. آزمایش مثبت دو مورد کرونا ویروس در ایران

  10. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

  11. سناتور «کریس مورفی» دیدار با ظریف را تایید کرد+توضیحات وزارت امور خارجه

  12. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

  13. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

  14. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

  15. بازدید ایوانکا ترامپ از مسجد شیخ زاید ابوظبی

  16. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

  17. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

  18. وقتی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا به همجنس‌بازی خود افتخار می‌کند/ پیت بوته‌جج: عاشق همسرم هستم!

  19. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

  20. وزیر اقتصاد: افزایش قیمت ارز ارتباطی با FATF ندارد/ دولت به دنبال افزایش نرخ ارز نیست

  21. نظر شما درباره این عکس چیست؟!

  22. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

  23. آخرین پیام انقلاب ایران به حاج قاسم دل ها

  24. سنگ جدید آرامگاه سردار سلیمانی که فردا رونمایی می‌شود

  25. کره‌ای‌ها از بازار لوازم خانگی ایران رفتند

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

   1. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

   2. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

   3. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

   4. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

   5. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

   6. تقی پور: مجلس دهم به تمایلات دولت گرایش داشت تا به منافع مردم

   7. روحانی: همه باید پای صندوق آراء بیاییم/ روز ۲ اسفند حضور و صف‌های پرشور ما آمریکا را عصبانی می‌کند/ آمریکا در برابر برجام ناتوان است

   8. اسامی و سوابق کاندیداهای نهایی لیست وحدت اصولگرایان

   9. در صحنه اما هیجان زده...!

   10. ظریف: دیدارم با سناتورهای آمریکا جدید نیست/ حق داریم جعبه سیاه هواپیما را خودمان بخوانیم

   11. وعده های مفسده انگیز برخی نامزدهای انتخاباتی

   12. احمد توکلی: وحدتی که شکل گرفت مورد توصیه دین است/ لیست خوبی‌ست و باید از آن حمایت کنیم

   13. احسان خاندوزی: نظام سیاست‌گذاری کشور نسبت به مشکلات مردم کم توجه و منفعل است

   14. چرا لیست کامل؟

   پربحث‌های هفته

   1. توکلی: شورای نگهبان چرا درباره تاجگردون سکوت کرده است؟

   2. آغاز یک حرکت بزرگ/ به پویش مجلس شفاف و ضدفساد بپیوندید

   3. جنجال افتتاح پرحاشیه ستاد انتخاباتی تاجگردون/درخواست مطهری از آیت الله جنتی/ روایت ابطحی از لیست‌های اصلاح‌طلبان

   4. مساله نه چندان دشوار پرتقال‌های سیاسی !

   5. زخم‌های پهلوی بر آبروی ایران

   6. زهره الهیان: مهم‌ترین اقدام مجلس بعدی باید حل مشکلات اقتصادی مردم باشد/ نقطه ضعف مجلس فعلی عدم نظارت بر دولت است

   7. پویش انصراف به نفع «لیست وحدت» کلید خورد

   8. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به «فهرست وحدت» رسید + اسامی

   9. وحدت اصولگرایان و اعتراض یامین‌پور به جبهه پایداری/ احتمال دومرحله‌ای شدن انتخابات/ خاتمی از لیست‌ اصلاح‌طلبان حمایت می‌کند؟

   10. مالک شریعتی: مجلس دهم ضعیف‌ترین مجلس تاریخ جمهوری اسلامی بود

   11. نسخه اصلاح‌طلبانه بهزاد نبوی برای انتخابات/ نامزدهای ریاست مجلس به روایت مرعشی/ درخواست عاجزانه عارف از مردم

   12. نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم/ مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود

   13. ربیعی: حتی با رفتن به لیست سیاه FATF اتفاق خاصی برای اقتصاد رخ نخواهد داد/ اختصاص سهمیه بنزین نوروزی با مشکل روبرو است

   14. سکوت شورای نگهبان در قبال تاجگردون/ دعوت اصلاح طلبان از مردم برای شرکت در انتخابات/ انتقاد صادق زیباکلام از حزب کارگزاران، خاتمی، عارف و موسوی لاری

   15. نامه بذرپاش به حدادعادل و آقاتهرانی: در فرصت کوتاه باقیمانده به راه‌های وحدت حداکثری بیاندیشید

   16. ناگفته‌هایی از زندگی سردار سلیمانی/درخواست قالیباف از مردم تهران/شفاف‌سازی زاکانی درباره حقوق و هزینه‌های انتخاباتی 

   17. خبرنگار صداوسیما به ایران اینترنشنال پیوست!

   18. نامه مشترک حدادعادل و آقاتهرانی به مردم تهران پس از وحدت نیروهای انقلاب

   19. جلواتی: وکیل الدوله بودن مهمترین نقطه ضعف مجلس دهم

   20. امیرآبادی فراهانی: تخریب را ادامه دهید افشاگری می‌کنم

   21. توافق شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و جبهه پایداری بر روی انتشار یک لیست مشترک

   22. روحانی: قول می‌دهم شعاری را که روز اول مطرح کردم تا روز آخر پیگیری کنم

   23. اعلام لیست نهایی جبهه پایداری برای حوزه انتخابیه تهران

   24. کنفرانس امنیتی مونیخ ؛ روایت ایرانی از «بی غربی گرایی»

   25. لیست کامل ائتلاف اصلاح‌طلبان برای انتخابات + اسامی 

   آخرین عناوین