حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

گروه سیاسی الف،   3980329204 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

حاشیه های مناظره زاکانی و تاجزاده

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات، در مناظره سوم با علیرضا زاکانی، نماینده ادوار مجلس که عصر سه‌شنبه(۲۸ خرداد) برگزار شد، مدعی شد که اصول‌گرایان معتقدند مردم، توان انتخاب ندارند و انتخاب مسئولان باید توسط ولی فقیه انجام شود! وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است».

اشاره تاجزاده به گفت‌وگوی اخیر آیت‌الله اراکی، عضو مجلس خبرگان و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با خبرگزاری فارس است که برخلاف اظهارات تاجزاده، نه‌تنها اهمیت رأی مردم را کم‌رنگ نداسته، بلکه بر آن تأکید کرده و تصریح می‌کند که رأی مردم آن‌قدر اهمیت دارد که بزرگان دین هم گاهی رأی مردم را بر نظر خود، مقدّم می‌داشتند.

 در اظهارات آیت‌الله اراکی، تأکید بر چند اصل وجود دارد:

۱- مردم معصوم نیستند و احتمال خطا در انتخاب‌های آنان وجود دارد

۲- خطای مردم، در حدی نیست که خارج از چارچوب‌های انقلاب باشد

۳- یک راه برای کاهش خطای مردم این است که انتخابات ملغی شود و همه مسئولان به‌دست ولی فقیه انتخاب شوند، که راهکار مفیدی نیست، چرا که حضور مردم را کم‌رنگ می‌کند و اهمیت حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، یکی از اصول مدیریت اسلامی است، ولو احتمال خطا بالا برود.

۴- ما باید به این خطاها تن بدهیم و این را بدانیم که به‌تدریج، رشد فکری مردم، بالا خواهد رفت و انتخاب‌های بهتری انجام خواهد شد.

حال مصطفی تاجزاده بگوید با کدام یک از اصول فوق مشکل دارد و با چه استدلالی آن‌ها را رد می‌کند؟

در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

********

همچنین علیرضا زاکانی در مناظره دیروز، در پاسخ به کنایه تاج‌زاده که خطاب به وی گفت: آنقدر فساد افزایش پیدا کرده که آقای زاکانی هم می‌ترسد اسم فاسد را بیاورد، فقط می‌گوید یک نفر هست که دو رییس قوه قضاییه از دستش عاجز شده‌اند و عزل او کافی نیست و باید محاکمه شود، اعلام کرد: اینجا می‌گویم؛ اسمش طبری و مدیرکل قوه است.

جایگزین بیژن زنگنه، سورنا ستاری بود

نامه نیوز نوشت: آن فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان است که در نهایت با پادرمیانی یکی از شخصیت‌های برجسته جریان اصلاحات، روحانی از برکناری زنگنه خودداری کرد...

هرچند که بعد از بالاگرفتن گمانه‌زنی‌ها و تصمیم نهایی روحانی مبنی بر کنارنگذاشتن زنگنه، سخنگوی دولت گفت: «آقای زنگنه با توجه به تجاربشان از وزرای کلیدی دولت هستند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست»... حال باید دید که باتوجه به اختلاف‌نظرهای عمیقی که میان رئیس‌جمهور و وزیر نفت دولتش یعنی زنگنه وجود دارد آیا روحانی او را تا پایان دولت تحمل خواهد کرد یا خیر؟ یا آنکه آیا نمایندگان مجلس با مشاهده چنین اختلاف‌هایی بازهم مترصد استیضاح او خواهند شد یا نه؟ یا حتی آیا نهادهای بالادستی برای مقابله با سیاست مورد انتقاد نفتی او وارد عمل می‌شوند یا خیر؟ به هر روی این پرسش‌ها همچنان بر جای خود باقی است و گرچه به ظاهر دولت سعی کرد اختلاف‌ها را پناهان کند اما وزارت نفت در حالتی ابهام‌آلود به سر می‌برد.

تخلف هم ثابت نشد، چه رسد به تقلب

صبح نو نوشت: سومین جلسه رسیدگی به ادعاهای رضا خاتمی، فعال اصلاح‌طلب، درباره وقوع تقلب هشت‌میلیونی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88، روز گذشته در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد... نماینده دادستان تهران درباره مسأله تعرفه‌های چاپ‌شده به‌مقصدنرسیده که خاتمی ادعا کرده بود، چنین گفت: خاتمی نقل‌قولی از یکی از مقام‌های مسوول درباره میزان تعرفه‌های توزیع‌شده در برخی شهرها ذکر کرده و درنهایت، با جمع‌زدن آن‌ها نتیجه گرفته تکلیف بقیه تعرفه‌های مازاد روشن نیست؛ در‌حالی‌که اولا در آن انتخابات همه تعرفه‌ها ته‌برگ و شماره‌سریال داشتند و بر‌همین‌اساس نیز رهگیری‌شدنی بوده‌اند. علاوه‌براین، اگر در متهم صداقت وجود داشت، حتی از همان افرادی که درباره میزان تعرفه‌ها نقل‌قول کرده، در روز انتخابات، نقل‌قول‌های تکمیلی در ساعات بعدیِ اخذ رأی وجود دارد؛ اما احتمالا چون این بخش از داستان در خدمت روایت کذب متهم نبوده، آن‌ها را ذکر نکرده است... معلوم نیست بازی با آمار چاپ تعرفه که به مرحله‌ای قبل رأی‌دهی و اجرای انتخابات بازمی‌گردد، چگونه و با چه منطقی مستمسک ادعای تقلب در انتخابات قرار گرفته است. حداقل از منطق و آشنایی با فرایند انتخابات اقتضا داشت که برای اثبات تقلب جعل آراء، مورد ادعا قرار می‌گرفت تا چاپ تعرفه؛ زیرا تعرفه سفید، کددار و دارای شماره‌سریال به هر تعداد که چاپ شده باشد، نمی‌تواند وقوع جعل اعم از مادی و معنوی را نتیجه دهد. افزون‌براین، نماینده دادستان تهران با اشاره به این مطلب که اظهارات رضا خاتمی مخدوش و بدون سند است، گفت: پس از بررسی‌های لازم، تخلف در انتخابات هم ثابت نشد، چه رسد به تقلب هشت‌میلیونی.

پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز 11خرداد98، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. این فعال اصلاح‌طلب صراحتا گفت: عددی که به آن رسیده‌ام، بین هفت‌میلیون‌و‌خرده‌ای تا هشت‌میلیون است و باید بگویم برای من با وجود اینکه عددم را ثابت می‌کنم، عدد مهم نیست، بلکه این مهم است که نشان دهم در این انتخابات چقدر جفا هم به مردم و هم به جمهوری اسلامی شده است. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.

اکبر نبوی، فعال رسانه ای هم نوشت: قوه ی قضائیه (به هر دلیل) یا نباید دروغگوهایی را که در باره انتخابات سال هشتاد و هشت، یک حماسه را به تراژدی تبدیل کردند، به دادگاه بکشاند و مجددا آن پرونده را بگشاید، یا اینکه باید اجازه دهد دادگاه متهمان به شکل کامل از تلویزیون پخش شود. از جمله دادگاه محمدرضا خاتمی.

افکار عمومی با دانستن تفصیل این پرونده، بهتر می تواند نسبت به چهره و ماهیت کسانی که بر پایه ی ادعایی دروغ کشور را به آشوب کشیدند و همه ی دستاوردهای آن انتخابات باشکوه را نابود کردند، آگاهی یابد و داوری درستی نسبت به آنها پیدا کند.

موضع رهبر انقلاب دولت آمريكا را تحقير كرد

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان صبح امروز  در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا به دیدار اخیر نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: همانطور که نمایندگان مجلس در بیانیه تشکرآمیز خود مطرح کردند، نوع رفتار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت استوار بود.

جنتی با قدردانی از مواضع قاطعانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب در قبال دولت آمریکا که در دیدار نخست وزیر ژاپن از سوی ایشان مطرح شد، تاکید کرد: مواجهه هوشمندانه مقام معظم رهبری با آمریکایی‌ها یادآور این جمله حضرت امام بود که می‌فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. این موضع رهبری، دولت آمریکا را تحقیر کرد و در تاریخ ماندگار شد.

حمایت قاطع از اقدامات پلیس در مبارزه با مفاسد اخلاقی

علی القاصی دادستان تهران در نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با اشاره به پدیده‌های نوظهوری که امروزه جامعه با آن روبرو است به برنامه ریزی‌های دشمن در حوزه شبیخون فرهنگی و  زمینه نفوذ در بین جوانان اشاره کرد و با انتقاد از بی مسئولیتی برخی از نهادهای متولی اظهار کرد: ادامه این وضع به نحوی است که امنیت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد خیلی از جرائم مهم نتیجه بی بندوباری‌های اخلاقی، بی‌نظمی‌های شهری و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی بر لزوم اقدامات مقابله‌ای و ورود قاطعانه نسبت به این قبیل ناهنجاری‌ها و جرائم اخلاقی تأکید کرد و افزود: دادستانی و ضابطین در رابطه با جرایم مشهود در فضای مجازی و فضای حقیقی وفق قانون وظیفه ورود و پیگیری را دارد.

دادستان تهران با اشاره به مواد قانونی برخورد با جرائم منافی عفت عمومی، اجرای قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در رابطه با مظاهر بی حجابی خواستار شد و و تصریح کرد: با کسانی که به صورت سازمان یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را  در زمینه بی عفتی و بی حجابی ترویج می‌کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

القاصی با ابراز تأسف از سگ گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی و شوارع ،مناطق مسکونی و زندگی شهری و خانوادگی، گفت: نمی‌توانیم نسبت به این مسائل بی تفاوت باشیم و باید مطابق قانون برای کنترل و برخورد مروجین این پدیده های ضد اخلاقی ورود کرد.

عناوین مرتبط

۲۴ آذر ۱۳۹۸واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی/ کرباسچی: باید صادقانه به اشتباهمان اعتراف کنیم/ روایت مجید انصاری از رایزنی با شورای نگهبان
۲۳ آذر ۱۳۹۸عارف: درباره عملکرد دولت سیاه‌نمایی شده است/ آذری جهرمی جوانگرایی را مبتذل کرده است/ انتقاد عباس عبدی از سردار جعفری
۲۰ آذر ۱۳۹۸تاکید آیت‌الله جنتی بر عدم تائید صلاحیت برخی نامزدها/ انتقاد واعظی از قالیباف/جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست 
۱۹ آذر ۱۳۹۸زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین
۱۸ آذر ۱۳۹۸پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام
۱۷ آذر ۱۳۹۸پیشنهاد عباس عبدی برای برگزاری انتخابات زودرس ریاست‌جمهوری/ انتقاد قوچانی از عارف و شورای عالی اصلاح‌طلبان/چرا احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس ثبت‌نام نکرد؟
۱۶ آذر ۱۳۹۸ روایت ازغدی از مجادله با روحانی/ ثبت‌نام قالیباف در انتخابات مجلس/آیا نمایندگان، وزیر کشور را استیضاح می‌کنند؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۰۵۰۶۱۹:۲۸:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۹
نفت پیچیدگی های خود را دارد وزیر خارج از تشگیلات نفت بسیار زیان بار است حتی حکومت عربستان هم افراد باتجربه را بکار میگیرد . سورنا ستاری با هوش تر از آنستکه چنین مسئولیتی بعهده بگیرد .
ناشناس۹۶۰۵۸۲۲۰:۳۲:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۹
هر چه می کشیم از گماردن افراد بی تجربه در مسندهای حساس است. باید مشخص شود چرا عده ای با مهندس زنگنه پدر کشتگی دارند. نان چه کسانی را آجر کرده است؟
ناشناس۹۶۰۶۱۱۲۱:۲۰:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
يادتان باشد نفت ايران كاملا" تحريم است . آنهائيكه هر روز يك تهمت به زنگنه مي بندند بدنبال تعويض وزير ته مانده وزارت نفت را با ساختن بابك زنجاني دوم ببرند. . ضمنا" مگر چند دستگاه كارتخوان در اتاق وزير پيدانشده بود پس چه شد ؟ قبول داريد فقط تهمت بود .؟ د
ناشناس۹۶۰۶۱۳۲۱:۲۰:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اگر فشار‌های داخلی نبود، هیچ یک از فشار‌های خارجی نمی‌توانست خللی در صادرات نفت ایران ایجاد کند. وزیر نفت گفته: اگر داخل کشور درست شود، می‌شود فشار خارجی را مدیریت کرد.
ناشناس۹۶۰۶۴۸۲۲:۲۱:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
لابد داخل کشور هم با راه اندازی کارتخوان در دفتر وزیر درست میشود
ناشناس۹۶۰۷۱۲۲۳:۳۳:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
هیلاری کلینتون : تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
ناشناس۹۶۰۶۵۳۲۲:۲۴:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
و البته باید مشخص شود که در قضیه دفتر وزیر و در قضیه کرسنت سیبیل چه کسانی چرب شده است
ناشناس۹۶۰۷۰۴۲۳:۲۲:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
خسارت 50 میلیارد دلاری قرارداد کرسنت برای اثبات بی کفایتی زنگنه کافی است .
ناشناس۹۶۰۶۱۵۲۱:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۹
افرادی که علیه زنگنه شایعه پراکنی میکنند باند امثال بابک زنجانی هستند که میخواهند در تحریم دوباره سرمایه های ملی را غارت کنند درود بر زنگنه که از این جوسازی ها هراس ندارد
ناشناس۹۶۰۷۰۶۲۳:۲۳:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت یک بیستم خسارت کرسنت زنگنه هم نیست .
ناشناس۹۶۰۷۱۵۲۳:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
بابک زنجانی فقط 2 میلیارد دلار به وزارت نفت بدهی دارد اما خسارت کرسنت زنگنه 53 میلیارد دلار است .
ناشناس۹۶۰۷۲۴۲۳:۴۷:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
کرسنت چی شد؟
ناشناس۹۶۰۸۲۸۰۰:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۳۰
مدیر مالی وزارت نفت به جرم اختلاس 25 میلیون دلاری دستگیر شد.
ناشناس۹۶۰۶۳۷۲۲:۱۲:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
برعکس سورنا ستاری به هیچ عنوان باهوش نیست.
ناشناس۹۶۰۸۲۵۰۰:۵۷:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۳۰
خبر فوری :(دسته گل جدید زنگنه) مدیر مالی وزارت نفت که 25 میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد فرار از کشور رو داشت در حین خروج از کشور دستگیر شد.
مریم۹۶۰۵۵۵۲۰:۰۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
جنگ زرگری راه انداختین
ناشناس۹۶۰۵۶۹۲۰:۱۶:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
ناشناس۹۶۰۵۸۴۲۰:۳۵:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
چون فتنه گر را نباید نشان دهد!
ناشناس۹۶۰۶۳۰۲۱:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
از اون بدترو نشون داددند مثل منافقین
سینا۹۶۰۶۴۶۲۲:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
متاسفانه حتی یک سند هم نداشت خودش هم گفت منظورم حواشی انتخابات بود!!!؟
ناشناس۹۶۰۷۰۹۲۳:۲۷:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
محمدرضا خاتمی حتی تخلف در انتخابات سال 88 را نتوانست اثبات نماید چه برسه به تقلب !
ناشناس۹۶۰۵۸۰۲۰:۲۷:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
متاسفانه تاجزاده یک دروغگو است.
ناشناس۹۶۰۶۴۱۲۲:۱۴:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
مثل باقی رفقاش
ناشناس۹۶۰۷۱۰۲۳:۳۲:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اصلاح طلبان در سال 88 با تمکین نکردن به قانون و نپذیرفتن رای اکثریت ثابت کردند که معنای دموکراسی را نمی دانند و دیکتاتور واقعی هستن .
ناشناس۹۶۰۵۸۱۲۰:۳۱:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
مورد سوم یعنی دیکتاتوری رسمی! بعد می‌پرسید کجاش مشکل داره؟!! «۳- یک راه برای کاهش خطای مردم این است که انتخابات ملغی شود و همه مسئولان به‌دست ولی فقیه انتخاب شوند، که راهکار مفیدی نیست، چرا که حضور مردم را کم‌رنگ می‌کند و اهمیت حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، یکی از اصول مدیریت اسلامی است، ولو احتمال خطا بالا برود.»
ناشناس۹۶۰۶۹۵۲۳:۱۸:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۹
باهوش، مورد سوم را خودش رد کرده ... اونوقت درست نخوندی برچسب دیکتاتوری میزنی!؟
ناشناس۹۶۰۷۱۹۲۳:۳۹:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۲۹
آیت الله اراکی به برگزاری انتخابات و حضور پررنگ مردم در انتخابات ها تاکید کرده اند.
ناشناس۹۶۰۵۹۹۲۱:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اینکه ایران و ایرانی ترامپ رئیس‌جمهور معلوم‌الحال آمریکا را شایسته مبادله هیچ پیغامی نمی‌داند بیانگر عزت، قدرت و اقتدار کشورمان است. همین افتخار بس که از نعمت بزرگ رهبری برخوردار هستیم و به پیش می‌رویم.
ناشناس۹۶۰۶۰۴۲۱:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
نیروی انتظامی موظف است طبق قانون با بانوانی که در خودروی شخصی کشف حجاب می‌کنند برخورد کند و متخلفان را به مراجع قضایی تحویل دهند، نباید اجازه داد هنجارشکنان عفت بانوان ایرانی را زیر سوال ببرند. البته اعضای شورای شهر و مسئولان مترو هم در جمهوری اسلامی مسئولیت دارند و باید تکلیف خودشان را با مواردی مثل کشف حجاب برخی از خانم‌های دارای سطح فکری پایین در ایستگاه‌های مترو و داخل واگن‌های قطار شهری در حضور مردان نامحرم مشخص کنند.
ناشناس۹۶۱۰۰۱۰۸:۲۶:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۳۰
آقای تاجزاده رییس جمهور برای فرار از ناکامی فرجام بد برجام گفت رهبر موافق بوده . پس شماها که نوچه هستید باید از این نوع فرار ها درس بگیرید و استفاده کنید .
ناشناس۹۶۱۰۲۹۰۸:۵۵:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۳۰
یک مرتبه بگین دوست دارین علی آبادی یا رستم قاسمی وزیر نفت بشن و خیال همه رو راحت کنید
ناشناس۹۶۱۳۴۸۱۱:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۳۰
حتی اگر چوب خشک هم جای وزیر بود از زنگنه بهتر عمل می کرد !

پربحث‌های دیروز

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 3. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 4. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 5. رمزگشایی از سبک پوشش رهبر کره شمالی/ لباس‌های «اون» حرف‌های زیادی برای گفتن دارند

 6. بودجه صداوسیما نصف بودجه یک فیلم هالیوود

 7. دلیل شکست حزب کارگر در یک نظرسنجی به روایت دیلی میرور

 8. عضو هیأت رئیسه مجلس: قدرت خرید حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰درصد کاهش می‌یابد

 9. دروغ رسانه‌های دولت درباره مالیات نهادهای انقلابی

 10. پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی درباره تورم و بازار ارز

 11. تابلوی بلوار ناصر حجازی در غرب تهران نصب شد

 12. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

 13. صادق خرازی: روحانی در ماجرای بنزین به شعور جامعه ریشخند زد / بیانیه ۷۷ اصلاح‌طلب عقده گشایی با اصل نظام بود

 14. روحانی در جریان «زمان دقیق» اجرای طرح بنزینی بود

 15. حباب قیمتی در بازار مسکن شکسته شد

 16. محسن هاشمی: مترو بعد از گرانی بنزین فوق العاده شلوغ‌تر شده است

 17. یکی از بزرگترین کشتارهای حیوانات در جهان

 18. بدون تعارف با دانشمند تازه آزاد شده از زندان‌های آمریکا

 19. شناسایی ۴ کانون احتمالی منشاء بوی بد در تهران

 20. واکنش‌ها به پیشنهاد استعفای روحانی/ کرباسچی: باید صادقانه به اشتباهمان اعتراف کنیم/ روایت مجید انصاری از رایزنی با شورای نگهبان

 21. شبکه ملی باعث محدودیت در اینترنت خارج کشور می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. جهانگیری: تفاوت ما با دولت قبل در مبارزه با فساد است؛ هیچ خط قرمزی نداریم/ مردم باید باور داشته باشند که قوه قضائیه پاک است

 2. حقوق کارگران و کارمندان در سال ۹۹ چقدر باید افزایش پیدا کند؟

 3. روند سقوط قدرت خرید کارمندان در سالهای اخیر+جدول

 4. قایق‌های تندروی سپاه در نزدیکی ناو آبراهام لینکن

 5. رستوران‌های عربستان مختلط شد

 6. روایت شاهدعینی از فرار مالیاتی پزشک پنجه طلا!

 7. بودجه ۹۹ بوی نفت نمی دهد

 8. دستمزد مهناز افشار از شبکه ماهواره‌ای چقدر است؟

 9. واکنش کاربران به اولین اجرای مزدک میرزایی

 10. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 11. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 12. زنگنه: برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل نداریم/ سهمیه‌بندی بنزین تاثیری در قاچاق ندارد

 13. نگاهی به قتل فجیع نوجوان عراقی در بغداد

 14. کاهش سهمیه ۳۰ درصدی ایثارگران در کنکور به ۵ درصد

 15. یک عکس، یک شرح | نان، پست نمی‌شود...

 16. ناراحتی مردم رشت از رویکرد سریال تلویزیونی وارش

 17. نماینده مجلس: ممکن است نرخ بنزین دو هزار تومان شود/ دو نرخی بودن بنزین در بودجه ۹۹ حذف می‌شود

 18. نقش پزشکان بهارستان در معافیات مالیاتی همکاران! / یک جلسه تاریخی از تعارض منافع+فیلم

 19. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 20. ۳ دلیل روانی افزایش قیمت ارز

 21. خودتان راجع به این تصاویر قضاوت کنید!

 22. «سورپرایز» آذری جهرمی معرفی شد

 23. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 24. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 25. مالیات پزشکان آمریکایی سه برابر صادرات نفت ایران/ پزشکان ایرانی چقدر مالیات می‌دهند؟

پربحث‌های هفته

 1. مشکل آمریکا فقط جمهوری اسلامی نیست، با مصدق هم مشکل داشتند/ مذاکره یعنی بازی در زمین تندروهای آمریکایی/ این آمریکاست که ما را نمی‌خواهد/ غرب اندیشی کشور را معطل کرده است 

 2. حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

 3. زنگنه: کارت سوخت حذف نشده بود!/ علی مطهری: حوادث آبان را به گردن سلطنت‌طلبان نیندازیم/ علت‌ خنده‌های روحانی در جلسه بعد از گرانی بنزین

 4. واکنش ربیعی به خنده‌های روحانی بعد از گران شدن بنزین: گاهی خنده‌هایی به لب می‌آید که از سوز دل است/ ایده اطلاعات بسیج از من بود

 5. نماینده بسیج دانشجویی خطاب به روحانی: قرار بود رفاه بیاورید؛ نه اینکه مردم گرفتار نان شب شوند/ کلیدتان شکسته است یا آن را برعکس چرخانده‌اید؟

 6. نظرات برگزیده مخاطبین الف: افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد/طرح تحول سلامت در واقع طرح تحول در حقوق پزشکان بود/به تعزیرات بگویید دولت را بخاطر گران‌فروشی جریمه کند

 7. باید «قهر با آمریکا» را پایان دهیم تا پیشرفت کنیم!

 8. تاکید آیت‌الله جنتی بر عدم تائید صلاحیت برخی نامزدها/ انتقاد واعظی از قالیباف/جناب پناهیان! مسئله علی مطهری نیست 

 9. طهارت اقتصادی شرط مشروعیت مقامات جمهوری اسلامی

 10. آذری‌جهرمی: پنجشنبه برای مردم سورپرایز خواهیم داشت

 11. اردوگاه زندانیان آمریکایی در کره شمالی: درسی برای ما

 12. نشانی‌های غلط دادن به دولت؛ نوشداروهای بعد از مرگ سهراب...

 13. قالیباف: خدا همان خدای زمان جنگ است؛ اگر در اقتصاد درست حرکت کنیم

 14. صادق زیبا کلام: احمد توکلی را اینگونه شناختم

 15. موجه سازی یارانه پنهان خصولتی-رانتی ها توسط مدعیان اقتصاد آزاد و رقابتی

 16. نماینده ماهشهر: اصلا‌ح‌طلبان عامل مشکلات مردمند، اما امروز از جایگاه مدعی سخن می‌گویند

 17. پاسخ ضرغامی به روحانی درباره گم‌شدن ۹۴۷ میلیون دلار/ روایت جهانگیری از مبارزه با فساد در دولت روحانی/ دلیل عدم ثبت‌نام لاریجانی در انتخابات از نظر زیباکلام

 18. نظر مطهری درباره بلاتکلیفی پالرمو و CFT

 19. روحانی:‌ چه زمانی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنیم؟/ برجام نه مقدس است و نه لعنتی/ مذاکره کار انقلابی است

 20. ترقی: مجلس دهم مردم را ناامید کرده است/ مجلس بعدی باید کارآمد باشد

 21. آن‌ها که آمدند و آن‌ها که نیامدند؛‌ مجلس آینده را چه کسانی اداره ‌می‌کنند؟

 22. جزئیات استیضاح وزیر کشور درباره حوادث بعد از گرانی بنزین + اسامی استیضاح‌کنندگان

 23. واکنش آذری‌جهرمی به ادعای نزار زکا علیه وی: احتمالا گرد نخودی که مصرف کرده خوب بوده است/ دفع حمله بزرگ سایبری علیه زیرساخت‌ها

 24. فرصت طلبی با وکالت مردم...

 25. پروژه استعفای روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟

آخرین عناوین