حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

گروه سیاسی الف،   3980329204 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حاشیه های مناظره زاکانی و تاجزاده

مصطفی تاجزاده، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات، در مناظره سوم با علیرضا زاکانی، نماینده ادوار مجلس که عصر سه‌شنبه(۲۸ خرداد) برگزار شد، مدعی شد که اصول‌گرایان معتقدند مردم، توان انتخاب ندارند و انتخاب مسئولان باید توسط ولی فقیه انجام شود! وقتی زاکانی از او پرسید که چه کسی چنین چیزی گفته است؟ تاجزاده گفت: «آقای اراکی همین دو روز پیش گفته است».

اشاره تاجزاده به گفت‌وگوی اخیر آیت‌الله اراکی، عضو مجلس خبرگان و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با خبرگزاری فارس است که برخلاف اظهارات تاجزاده، نه‌تنها اهمیت رأی مردم را کم‌رنگ نداسته، بلکه بر آن تأکید کرده و تصریح می‌کند که رأی مردم آن‌قدر اهمیت دارد که بزرگان دین هم گاهی رأی مردم را بر نظر خود، مقدّم می‌داشتند.

 در اظهارات آیت‌الله اراکی، تأکید بر چند اصل وجود دارد:

۱- مردم معصوم نیستند و احتمال خطا در انتخاب‌های آنان وجود دارد

۲- خطای مردم، در حدی نیست که خارج از چارچوب‌های انقلاب باشد

۳- یک راه برای کاهش خطای مردم این است که انتخابات ملغی شود و همه مسئولان به‌دست ولی فقیه انتخاب شوند، که راهکار مفیدی نیست، چرا که حضور مردم را کم‌رنگ می‌کند و اهمیت حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، یکی از اصول مدیریت اسلامی است، ولو احتمال خطا بالا برود.

۴- ما باید به این خطاها تن بدهیم و این را بدانیم که به‌تدریج، رشد فکری مردم، بالا خواهد رفت و انتخاب‌های بهتری انجام خواهد شد.

حال مصطفی تاجزاده بگوید با کدام یک از اصول فوق مشکل دارد و با چه استدلالی آن‌ها را رد می‌کند؟

در سومین مناظره با تاجزاده/ زاکانی: هرگاه آمریکا به انسداد خورده، دوستان تاج‌زاده راه را باز کرده‌اند/ برادران خاتمی اول به توافق برسند، بعد سر مردم کلاه بگذارند

********

همچنین علیرضا زاکانی در مناظره دیروز، در پاسخ به کنایه تاج‌زاده که خطاب به وی گفت: آنقدر فساد افزایش پیدا کرده که آقای زاکانی هم می‌ترسد اسم فاسد را بیاورد، فقط می‌گوید یک نفر هست که دو رییس قوه قضاییه از دستش عاجز شده‌اند و عزل او کافی نیست و باید محاکمه شود، اعلام کرد: اینجا می‌گویم؛ اسمش طبری و مدیرکل قوه است.

جایگزین بیژن زنگنه، سورنا ستاری بود

نامه نیوز نوشت: آن فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور ایران و رئیس بنیاد ملی نخبگان است که در نهایت با پادرمیانی یکی از شخصیت‌های برجسته جریان اصلاحات، روحانی از برکناری زنگنه خودداری کرد...

هرچند که بعد از بالاگرفتن گمانه‌زنی‌ها و تصمیم نهایی روحانی مبنی بر کنارنگذاشتن زنگنه، سخنگوی دولت گفت: «آقای زنگنه با توجه به تجاربشان از وزرای کلیدی دولت هستند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست»... حال باید دید که باتوجه به اختلاف‌نظرهای عمیقی که میان رئیس‌جمهور و وزیر نفت دولتش یعنی زنگنه وجود دارد آیا روحانی او را تا پایان دولت تحمل خواهد کرد یا خیر؟ یا آنکه آیا نمایندگان مجلس با مشاهده چنین اختلاف‌هایی بازهم مترصد استیضاح او خواهند شد یا نه؟ یا حتی آیا نهادهای بالادستی برای مقابله با سیاست مورد انتقاد نفتی او وارد عمل می‌شوند یا خیر؟ به هر روی این پرسش‌ها همچنان بر جای خود باقی است و گرچه به ظاهر دولت سعی کرد اختلاف‌ها را پناهان کند اما وزارت نفت در حالتی ابهام‌آلود به سر می‌برد.

تخلف هم ثابت نشد، چه رسد به تقلب

صبح نو نوشت: سومین جلسه رسیدگی به ادعاهای رضا خاتمی، فعال اصلاح‌طلب، درباره وقوع تقلب هشت‌میلیونی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88، روز گذشته در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت برگزار شد... نماینده دادستان تهران درباره مسأله تعرفه‌های چاپ‌شده به‌مقصدنرسیده که خاتمی ادعا کرده بود، چنین گفت: خاتمی نقل‌قولی از یکی از مقام‌های مسوول درباره میزان تعرفه‌های توزیع‌شده در برخی شهرها ذکر کرده و درنهایت، با جمع‌زدن آن‌ها نتیجه گرفته تکلیف بقیه تعرفه‌های مازاد روشن نیست؛ در‌حالی‌که اولا در آن انتخابات همه تعرفه‌ها ته‌برگ و شماره‌سریال داشتند و بر‌همین‌اساس نیز رهگیری‌شدنی بوده‌اند. علاوه‌براین، اگر در متهم صداقت وجود داشت، حتی از همان افرادی که درباره میزان تعرفه‌ها نقل‌قول کرده، در روز انتخابات، نقل‌قول‌های تکمیلی در ساعات بعدیِ اخذ رأی وجود دارد؛ اما احتمالا چون این بخش از داستان در خدمت روایت کذب متهم نبوده، آن‌ها را ذکر نکرده است... معلوم نیست بازی با آمار چاپ تعرفه که به مرحله‌ای قبل رأی‌دهی و اجرای انتخابات بازمی‌گردد، چگونه و با چه منطقی مستمسک ادعای تقلب در انتخابات قرار گرفته است. حداقل از منطق و آشنایی با فرایند انتخابات اقتضا داشت که برای اثبات تقلب جعل آراء، مورد ادعا قرار می‌گرفت تا چاپ تعرفه؛ زیرا تعرفه سفید، کددار و دارای شماره‌سریال به هر تعداد که چاپ شده باشد، نمی‌تواند وقوع جعل اعم از مادی و معنوی را نتیجه دهد. افزون‌براین، نماینده دادستان تهران با اشاره به این مطلب که اظهارات رضا خاتمی مخدوش و بدون سند است، گفت: پس از بررسی‌های لازم، تخلف در انتخابات هم ثابت نشد، چه رسد به تقلب هشت‌میلیونی.

پیش‌از‌این، رضا خاتمی پس از برگزاری جلسه دوم دادگاه خود در روز 11خرداد98، در جمع خبرنگاران با اینکه قبلا گفته بود در انتخابات هشت‌میلیون رأی تقلب شده، اعلام کرد اساسا برایش عدد مهم نیست. این فعال اصلاح‌طلب صراحتا گفت: عددی که به آن رسیده‌ام، بین هفت‌میلیون‌و‌خرده‌ای تا هشت‌میلیون است و باید بگویم برای من با وجود اینکه عددم را ثابت می‌کنم، عدد مهم نیست، بلکه این مهم است که نشان دهم در این انتخابات چقدر جفا هم به مردم و هم به جمهوری اسلامی شده است. او ضمنا در اظهاراتی جالب‌تر گفت: اگر دومیلیون تقلب هم ثابت شود، موضوع سالم‌نبودن انتخابات سال ۸۸ اثبات شده است.

اکبر نبوی، فعال رسانه ای هم نوشت: قوه ی قضائیه (به هر دلیل) یا نباید دروغگوهایی را که در باره انتخابات سال هشتاد و هشت، یک حماسه را به تراژدی تبدیل کردند، به دادگاه بکشاند و مجددا آن پرونده را بگشاید، یا اینکه باید اجازه دهد دادگاه متهمان به شکل کامل از تلویزیون پخش شود. از جمله دادگاه محمدرضا خاتمی.

افکار عمومی با دانستن تفصیل این پرونده، بهتر می تواند نسبت به چهره و ماهیت کسانی که بر پایه ی ادعایی دروغ کشور را به آشوب کشیدند و همه ی دستاوردهای آن انتخابات باشکوه را نابود کردند، آگاهی یابد و داوری درستی نسبت به آنها پیدا کند.

موضع رهبر انقلاب دولت آمريكا را تحقير كرد

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان صبح امروز  در نطق پیش از دستور خود در جلسه این شورا به دیدار اخیر نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: همانطور که نمایندگان مجلس در بیانیه تشکرآمیز خود مطرح کردند، نوع رفتار رهبر انقلاب با نخست وزیر ژاپن بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت استوار بود.

جنتی با قدردانی از مواضع قاطعانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب در قبال دولت آمریکا که در دیدار نخست وزیر ژاپن از سوی ایشان مطرح شد، تاکید کرد: مواجهه هوشمندانه مقام معظم رهبری با آمریکایی‌ها یادآور این جمله حضرت امام بود که می‌فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. این موضع رهبری، دولت آمریکا را تحقیر کرد و در تاریخ ماندگار شد.

حمایت قاطع از اقدامات پلیس در مبارزه با مفاسد اخلاقی

علی القاصی دادستان تهران در نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با اشاره به پدیده‌های نوظهوری که امروزه جامعه با آن روبرو است به برنامه ریزی‌های دشمن در حوزه شبیخون فرهنگی و  زمینه نفوذ در بین جوانان اشاره کرد و با انتقاد از بی مسئولیتی برخی از نهادهای متولی اظهار کرد: ادامه این وضع به نحوی است که امنیت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد خیلی از جرائم مهم نتیجه بی بندوباری‌های اخلاقی، بی‌نظمی‌های شهری و ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی بر لزوم اقدامات مقابله‌ای و ورود قاطعانه نسبت به این قبیل ناهنجاری‌ها و جرائم اخلاقی تأکید کرد و افزود: دادستانی و ضابطین در رابطه با جرایم مشهود در فضای مجازی و فضای حقیقی وفق قانون وظیفه ورود و پیگیری را دارد.

دادستان تهران با اشاره به مواد قانونی برخورد با جرائم منافی عفت عمومی، اجرای قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر را در رابطه با مظاهر بی حجابی خواستار شد و و تصریح کرد: با کسانی که به صورت سازمان یافته به هنجارشکنی اقدام کرده و اهداف دشمن را  در زمینه بی عفتی و بی حجابی ترویج می‌کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

القاصی با ابراز تأسف از سگ گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی و شوارع ،مناطق مسکونی و زندگی شهری و خانوادگی، گفت: نمی‌توانیم نسبت به این مسائل بی تفاوت باشیم و باید مطابق قانون برای کنترل و برخورد مروجین این پدیده های ضد اخلاقی ورود کرد.

عناوین مرتبط

۳۱ تیر ۱۳۹۸روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست
۳۰ تیر ۱۳۹۸اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری
۲۹ تیر ۱۳۹۸حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان
۲۳ تیر ۱۳۹۸واکنش فردوسی پور به یک شایعه/ علت معرفی سه حقوقدان جدید برای شورای نگهبان/ اکبر طبری چند روز پیش بازداشت شده است

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۶۰۵۰۶۱۹:۲۸:۱۴ ۱۳۹۸/۳/۲۹
نفت پیچیدگی های خود را دارد وزیر خارج از تشگیلات نفت بسیار زیان بار است حتی حکومت عربستان هم افراد باتجربه را بکار میگیرد . سورنا ستاری با هوش تر از آنستکه چنین مسئولیتی بعهده بگیرد .
ناشناس۹۶۰۵۸۲۲۰:۳۲:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۹
هر چه می کشیم از گماردن افراد بی تجربه در مسندهای حساس است. باید مشخص شود چرا عده ای با مهندس زنگنه پدر کشتگی دارند. نان چه کسانی را آجر کرده است؟
ناشناس۹۶۰۶۱۱۲۱:۲۰:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
يادتان باشد نفت ايران كاملا" تحريم است . آنهائيكه هر روز يك تهمت به زنگنه مي بندند بدنبال تعويض وزير ته مانده وزارت نفت را با ساختن بابك زنجاني دوم ببرند. . ضمنا" مگر چند دستگاه كارتخوان در اتاق وزير پيدانشده بود پس چه شد ؟ قبول داريد فقط تهمت بود .؟ د
ناشناس۹۶۰۶۱۳۲۱:۲۰:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اگر فشار‌های داخلی نبود، هیچ یک از فشار‌های خارجی نمی‌توانست خللی در صادرات نفت ایران ایجاد کند. وزیر نفت گفته: اگر داخل کشور درست شود، می‌شود فشار خارجی را مدیریت کرد.
ناشناس۹۶۰۶۴۸۲۲:۲۱:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
لابد داخل کشور هم با راه اندازی کارتخوان در دفتر وزیر درست میشود
ناشناس۹۶۰۷۱۲۲۳:۳۳:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
هیلاری کلینتون : تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
ناشناس۹۶۰۶۵۳۲۲:۲۴:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
و البته باید مشخص شود که در قضیه دفتر وزیر و در قضیه کرسنت سیبیل چه کسانی چرب شده است
ناشناس۹۶۰۷۰۴۲۳:۲۲:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
خسارت 50 میلیارد دلاری قرارداد کرسنت برای اثبات بی کفایتی زنگنه کافی است .
ناشناس۹۶۰۶۱۵۲۱:۲۱:۵۲ ۱۳۹۸/۳/۲۹
افرادی که علیه زنگنه شایعه پراکنی میکنند باند امثال بابک زنجانی هستند که میخواهند در تحریم دوباره سرمایه های ملی را غارت کنند درود بر زنگنه که از این جوسازی ها هراس ندارد
ناشناس۹۶۰۷۰۶۲۳:۲۳:۵۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت یک بیستم خسارت کرسنت زنگنه هم نیست .
ناشناس۹۶۰۷۱۵۲۳:۳۶:۴۷ ۱۳۹۸/۳/۲۹
بابک زنجانی فقط 2 میلیارد دلار به وزارت نفت بدهی دارد اما خسارت کرسنت زنگنه 53 میلیارد دلار است .
ناشناس۹۶۰۷۲۴۲۳:۴۷:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
کرسنت چی شد؟
ناشناس۹۶۰۸۲۸۰۰:۵۹:۰۷ ۱۳۹۸/۳/۳۰
مدیر مالی وزارت نفت به جرم اختلاس 25 میلیون دلاری دستگیر شد.
ناشناس۹۶۰۶۳۷۲۲:۱۲:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
برعکس سورنا ستاری به هیچ عنوان باهوش نیست.
ناشناس۹۶۰۸۲۵۰۰:۵۷:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۳۰
خبر فوری :(دسته گل جدید زنگنه) مدیر مالی وزارت نفت که 25 میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد فرار از کشور رو داشت در حین خروج از کشور دستگیر شد.
مریم۹۶۰۵۵۵۲۰:۰۴:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
جنگ زرگری راه انداختین
ناشناس۹۶۰۵۶۹۲۰:۱۶:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی شود؟
ناشناس۹۶۰۵۸۴۲۰:۳۵:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
چون فتنه گر را نباید نشان دهد!
ناشناس۹۶۰۶۳۰۲۱:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
از اون بدترو نشون داددند مثل منافقین
سینا۹۶۰۶۴۶۲۲:۲۰:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
متاسفانه حتی یک سند هم نداشت خودش هم گفت منظورم حواشی انتخابات بود!!!؟
ناشناس۹۶۰۷۰۹۲۳:۲۷:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
محمدرضا خاتمی حتی تخلف در انتخابات سال 88 را نتوانست اثبات نماید چه برسه به تقلب !
ناشناس۹۶۰۵۸۰۲۰:۲۷:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
متاسفانه تاجزاده یک دروغگو است.
ناشناس۹۶۰۶۴۱۲۲:۱۴:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
مثل باقی رفقاش
ناشناس۹۶۰۷۱۰۲۳:۳۲:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اصلاح طلبان در سال 88 با تمکین نکردن به قانون و نپذیرفتن رای اکثریت ثابت کردند که معنای دموکراسی را نمی دانند و دیکتاتور واقعی هستن .
ناشناس۹۶۰۵۸۱۲۰:۳۱:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
مورد سوم یعنی دیکتاتوری رسمی! بعد می‌پرسید کجاش مشکل داره؟!! «۳- یک راه برای کاهش خطای مردم این است که انتخابات ملغی شود و همه مسئولان به‌دست ولی فقیه انتخاب شوند، که راهکار مفیدی نیست، چرا که حضور مردم را کم‌رنگ می‌کند و اهمیت حضور مردم در تعیین سرنوشت خود، یکی از اصول مدیریت اسلامی است، ولو احتمال خطا بالا برود.»
ناشناس۹۶۰۶۹۵۲۳:۱۸:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۹
باهوش، مورد سوم را خودش رد کرده ... اونوقت درست نخوندی برچسب دیکتاتوری میزنی!؟
ناشناس۹۶۰۷۱۹۲۳:۳۹:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۲۹
آیت الله اراکی به برگزاری انتخابات و حضور پررنگ مردم در انتخابات ها تاکید کرده اند.
ناشناس۹۶۰۵۹۹۲۱:۰۵:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اینکه ایران و ایرانی ترامپ رئیس‌جمهور معلوم‌الحال آمریکا را شایسته مبادله هیچ پیغامی نمی‌داند بیانگر عزت، قدرت و اقتدار کشورمان است. همین افتخار بس که از نعمت بزرگ رهبری برخوردار هستیم و به پیش می‌رویم.
ناشناس۹۶۰۶۰۴۲۱:۰۸:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۲۹
نیروی انتظامی موظف است طبق قانون با بانوانی که در خودروی شخصی کشف حجاب می‌کنند برخورد کند و متخلفان را به مراجع قضایی تحویل دهند، نباید اجازه داد هنجارشکنان عفت بانوان ایرانی را زیر سوال ببرند. البته اعضای شورای شهر و مسئولان مترو هم در جمهوری اسلامی مسئولیت دارند و باید تکلیف خودشان را با مواردی مثل کشف حجاب برخی از خانم‌های دارای سطح فکری پایین در ایستگاه‌های مترو و داخل واگن‌های قطار شهری در حضور مردان نامحرم مشخص کنند.
ناشناس۹۶۱۰۰۱۰۸:۲۶:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۳۰
آقای تاجزاده رییس جمهور برای فرار از ناکامی فرجام بد برجام گفت رهبر موافق بوده . پس شماها که نوچه هستید باید از این نوع فرار ها درس بگیرید و استفاده کنید .
ناشناس۹۶۱۰۲۹۰۸:۵۵:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۳۰
یک مرتبه بگین دوست دارین علی آبادی یا رستم قاسمی وزیر نفت بشن و خیال همه رو راحت کنید
ناشناس۹۶۱۳۴۸۱۱:۱۴:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۳۰
حتی اگر چوب خشک هم جای وزیر بود از زنگنه بهتر عمل می کرد !

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 3. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 4. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 5. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 6. سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

 7. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 8. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 9. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 10. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 11. برادر میترا استاد: تصمیم نهایی با من است/ برای رضایت صحبت شده ولی موافقت نکرده‌ایم

 12. سرمقاله گاردین درباره بحران نفتکش‌ها: توقیف کشتی ایرانی کبریت‌زدن به بنزین بود

 13. بازیگران قدرتمند دلالی بازار مسکن چه کسانی هستند!

 14. مزدک به سلامت  

 15. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 16. مطالبه شفافیت ۱۵ ساله شد؛ هنوز پیشرفت جدی نداریم

 17. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 18. به دنبال سرنخ‌هایی از مزدک میرزایی

 19. دستمزد۹۸ تنها ۴۰درصد هزینه زندگی کارگران را تامین می‌کند

 20. احتمال پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز تنگه هرمز

 21. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 22. چای خارجی ٨٠ هزارتومان گران شد

 23. دیدار محرمانه مریم رجوی با نتانیاهو

 24. پژمان‌فر: قرار نیست صداوسیما، رسانه دولت باشد

 25. اظهارات جنجالی کریمی‌قدوسی درباره لیست محرمانه دوتابعیتی‌ها  

پربحث‌های دیروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 4. هانت: از ایران می‌خواهیم که فورا نفتکش انگلیس و خدمه آن را آزاد کند

 5. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 6. واکنش وزیر خارجه آمریکا به بازداشت جاسوس‌های «سیا» در ایران

 7. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 8. یوکیا آمانو درگذشت

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 11. تائید رفتن مزدک میرزایی به شبکه ماهواره‌ای توسط دوستانش

 12. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 13. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 14. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 15. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 16. رئیس قوه‌قضائیه: اعلام فساد امیدآفرین نیست؛ اقدام علیه فساد امیدآفرین است

 17. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 18. كبيری كه صغير شد

 19. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 20. مانور‌قایق‌های تندرو سپاه در اطراف نفتکش انگلیسی  

 21. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 22. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم B برای نخست وزیر جدید انگلیس

 23. یک زن آمریکایی جانشین موقت آمانو شد

 24. ظریف: آمانو حامی سرسخت برجام بود

 25. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 4. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 5. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 8. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 11. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 12. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 13. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 14. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 15. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 16. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 17. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 18. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 19. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 20. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 21. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 22. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 23. توانا بود هرکه با ما بود!

 24. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 25. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 3. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 4. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 5. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 6. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 7. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 8. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 9. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 10. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 11. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 12. عباسی: دولت‌مردی که تبعیض قائل می‌شود تیشه به ریشه می‌زند

 13. چرا حقوق‌ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست؟

 14. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 15. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 16. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 17. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 18. ظریف به جانسون تبریک گفت  

 19. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 20. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 21. شکایت شورایعالی امنیت ملی از فلاحت‌پیشه

 22. ظریف: ایران به دنبال تقابل با انگلیس نیست/ کار آن‌ها "دزدی دریایی" بود

 23. سردار جلالی: ایران به امپراتوری انگلیس بر دریاها پایان داد

 24. وزیر اطلاعات: همه اقتدار اطلاعاتی ایران را باور دارند

 25. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

پربحث‌های دیروز

 1. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 2. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 3. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 4. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 5. كبيری كه صغير شد

 6. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 7. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 8. ربیعی: ادعای ترامپ درباره پهپاد ایرانی مثل جملات فیلم قیصر است/ ایران زیر بار زور نمی‌رود

 9. کوچکی نژاد: نباید موضوعی علیه سپاه در مجلس مطرح می‌شد

 10. نظر رحیم‌پور ازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 11. رئیس سازمان بسیج: جلیقه زردهای فرانسه از انقلاب‌اسلامی الگو گرفته‌اند

 12. جاسوس‌های بازداشت شده CIA ایرانی هستند

 13. رهبر انقلاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد را منصوب کردند

 14. واکنش آیت‌الله یزدی به توقیف نفتکش انگلیسی

 15. روحانی با نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد

 16. کنایه حاجی دلیگانی به منتقدان «گاندو»

 17. امیر حاتمی: تلاش ما حفظ و اعتلای امنیت کشور است

 18. جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

 19. تشریح جزئیات بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک

 20. وزیر دفاع: انهدام پهپاد آمریکا نشان دهنده اقتدار ایران در بعد دفاعی است

 21. عراقچی: کار حرفه‌ای آمانو به بسته شدن کامل "PMD " انجامید

 22. تخلیه مجازی؛ توطئه جدید منافقین + عکس

 23. برگزاری اولین جلسه شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی‌ها

 24. آیت‌الله مصباح: ده میلیون انقلابی در کشور داریم

 25. رهبر انقلاب: موضوع فلسطین قطعاً به نفع دنیای اسلام تمام خواهد شد/ از مواضع خود در قبال فلسطین کوتاه نمی‌آییم

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 7. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 8. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 9. توانا بود هرکه با ما بود!

 10. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 11. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 12. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 13. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 14. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 15. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 18. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 19. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 20. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 21. تلافی‌که تعارف ندارد!

 22. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 23. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 24. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 25. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

آخرین عناوین