جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

گروه سیاسی الف،   3980327201 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

جوابیه علی مطهری به بخشی از بسته خبری دیروز

در بسته خبری دیروز مطلبی درباره اظهارات آقای علی مطهری، نماینده تهران با عنوان «علی مطهری و فریب مردم» منتشر شد.

بیشتر بخوانید: شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

علی مطهری جوابیه‌ای درباره این مطلب ارسال کردند که طبق قانون عینا منتشر می‌شود:

«مدیرمسئول محترم سایت الف

با اهداء سلام، مطلبی تحت عنوان «علی مطهری و فریب مردم» در آن سایت منتشر شده که طی آن مصاحبه اینجانب با روزنامه جام جم را ـ که البته متن سانسور نشده آن در کانال تلگرامی‌ام منتشر شد ـ فریب مردم نامیده است. من در آن مصاحبه گفته بودم سه مصوبه کمیسیون قضایی در مجلس نهم بدون آنکه به صحن مجلس بیاید به عنوان قانون ابلاغ شد در حالی که در واقع قانون نیست، یکی الزام متهمان سیاسی به اختیار وکیل از لیست وکلای مورد تأیید قوه قضائیه، دوم اضافه شدن سازمان اطلاعات سپاه به ضابطان دادگستری و سوم حذف ماده ۱۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر این که تحقیقات بازپرسی بدون حضور وکیل متهم معتبر نیست.

نویسنده آن مطلب گفته است تصویب قانون آیین دادرسی کیفری براساس اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون قضایی سپرده شده بوده که مدت آزمایشی آن در صحن مجلس تصویب می‌شود، بنابراین کاری خلاف قانون صورت نگرفته است و بنده را به ناآگاهی و فریب مردم متهم کرده است.

جهت آگاهی نویسنده آن مقاله و کاربران محترم به عرض می‌رساند که قضیه از این قرار بوده که در سال ۱۳۹۲ پس از تعیین مدت آزمایشی برای قانون آیین دادرسی کیفری در صحن مجلس نهم که براساس اصل ۸۵ در کمیسیون قضایی تصویب شده بود، با نظر رئیس وقت قوه قضائیه اجرای آن برای مدتی مسکوت ماند تا آنکه در سال ۱۳۹۴ سه اصلاح به شرح فوق‌الذکر در کمیسیون قضایی مجلس در این قانون انجام شد و شاید به تصور این که تصویب این قانون براساس اصل ۸۵ به عهده کمیسیون قضایی بوده است، بدون آنکه به صحن مجلس بیاید به شورای نگهبان رفت و ابلاغ شد، در حالی که آن سه اصلاح، اصل هشتاد و پنجی نبود و باید در صحن مجلس به تصویب نمایندگان می‌رسید. علیهذا آن سه اصلاح نباید قانون شمرده شود و اجرای آن تاکنون نیز خلاف قانون بوده است. بنابراین فریب مردم در کار نبوده و بهتر بود نویسنده مقاله قبل از نگارش آن، سیر قضیه را مطلع می‌شد و ناخودآگاه خود و مردم را فریب نمی‌داد.»

در توضیح این ماجرا باید عرض شود آنچه در مطلب ما فریب مردم دانسته شده است این است که آقای مطهری بدون هیچ‌گونه اشاره‌ای به اصل ۸۵ ادعاهای خویش را مطرح کرده‌اند. اگر ایشان بنا داشتند صادقانه این مسئله را توضیح دهند، همین توضیحاتی را که برای ما فرستادند بیان می‌کردند و تاثیر اصل هشتاد و پنج را متذکر می‌شدند.

اما سوالی که از آقای مطهری مطرح می‌شود این است که چرا ایشان در همان زمان هیچ اعتراضی به این مسئله نکردند و اکنون بعد از ۴ سال به یاد این ماجرا افتاده‌اند؟ چهار سالی که، سه سال آن را عضو هیئت رئیسه مجلس بوده اند و قدرت پیگیری موضوع را داشته‌اند.

***

انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نامه‌ای به دژپسند وزیر اقتصاد نوشته و در آن درباره فرهاد نیلی و محمد خزاعی سوالاتی را مطرح کرده است. در این نامه درباره فرهاد نیلی آمده است: «جنابعالی اخبار منتشر شده در خصوص خرید ملک لوکس توسط ایشان، احتمال اقامت دائم و نیز دوتابعیتی بودن ایشان را تایید می‌نمایید؟ چرا ایشان پس از پایان مسئولیت هنوز به کشورمان بازنگشته اند؟»

بیشتر بخوانید: فرهاد نیلی به‌عنوان نماینده ایران در بانک جهانی چه دستاوردی داشته است؟

از این مورد، عجیب‌تر شاید مورد حضور تیم ایرانی در اجلاس بهاره مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در سال جاری باشد. در این نامه آمده است: «نکته حائز اهمیت آنکه افراد مذکور پس از پایان اجلاس و در شرایطی که مشکلاتی ناشی از سیل، گریبان گیر جمع کثیری از هم‌میهنان بوده به منظور گردش و تفریح از واشنگتن عازم نیویورک می‌شوند که موجب تاخیر در بازگشت به ایران شده و سرپرست تیم ایرانی جناب آقای دکتر خزاعی در آمریکا می‌مانند. جنابعالی آیا موارد فوق را تایید می‌فرمایید؟ آیا علت تاخیر جناب آقای دکتر خزاعی که با منابع مالی بیت‌المال به این سفر کاری رفته بودند همان‌طور که در برخی خبرها پیش از وقوع سفر اعلام شده بود، دیدار با خانواده بوده است؟»

به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد باید در این زمینه شفاف‌سازی کند و اگر واقعا چنین اتفاقاتی رخ داده است علاوه بر برکناری آن مقامات به این اتهامات رسیدگی کنند و اگر تخلف، محرز شد به قوه قضاییه معرفی کنند.

***

واکنش عجیب کیهان به ضرب و شتم بانوی آمر به معروف در رشت

روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان «ولنگاری فرهنگی به وحشی گری رسید بسیجیان گیلان کجا هستند؟!» نوشت: «این روزها انتشار فیلمی از برخورد وحشیانه تعدادی از هنجارشکنان و اوباش با بانوی مؤمنه گیلانی و فرزند خردسال وی تنها به این علت که در برابر بی حرمتی آنها به عفاف و حجاب اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نموده بود، واکنش مردم مسلمان کشورمان را در پی داشت به ویژه که این بار ولنگاری فرهنگی با وحشی گری و بی رحمی همراه شده بود...

در ماجرای اخیر بانوی گیلانی هم انتظار و توقع از جوانان گیلانی و بسیجیان و مردم غیور و شهیدپرور این خطه ولایی این است که جدی تر وارد میدان شوند چراکه زیبنده نیست یک بانوی آمر به معروف و فرزندش در روز روشن کتک بخورند و صدای کسی در نیاید. البته ممکن است این اتفاق در هر کجای دیگر رخ دهد که هوشیاری امت حزب‌الله و جوانان غیور و بسیجی را می طلبد.»

در اینجا باید از روزنامه کیهان پرسید چگونه بسیجیان و مردم غیور و شهیدپرور این خطه ولایی این است که جدی تر وارد میدان شوند؟ وظیفه ایشان در این موارد چیست؟ آیا منظور کیهان، سازماندهی بسیج برای تذکر به بدحجابان است؟ به نظر می‌رسد همانگونه که این روزنامه نوشته است این اتفاقات «نتیجه غفلت و کم کاری مسئولان و پس از آن مردم در کار فرهنگی و دفاع از ارزش ها است.»

***

توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی پایان می‌گیرد؟

نماینده شورای اقتصادی سران قوا خبر داد: ستاد اقتصادی سران سه قوه به منظور تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهد. امیر باقری در ششمین جلسه شورای راهبردی توسعه صادرات که در مکان نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: مباحث مطرح شده در خصوص تغییرات سیاست‌های ارزی کشور را به دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انتقال داده‌ام و دو سناریوی ارزی برای کشور تدوین شده است.

این مقام مسئول درباره دو سناریوی پیشنهادی توضیح داد: در سناریوی اول پیشنهاد شده ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند، اما به تعداد محدودی از کالاها تعلق گیرد. یعنی بجز ۴ قلم کالای حذف شده از لیست کالاهای مشمول ارز دولتی، اقلام دیگری هم از این لیست خارج شود.

باقری درباره سناریوی دوم تصریح کرد: در این سناریو عملاً یک بازار ارزی بیشتر نخواهیم داشت و ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

در این زمینه باید گفت تجدیدنظر در سیاست ارزی از حدود یک سال بیش ضروری بوده و شاید اکنون هم دیر شده باشد. آنچه مشخص است این است که توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی با روش کنونی تاثیری در قیمت کالاهای اساسی ندارد. توزیع ارز دولتی سیاست مکملی به نام «نظارت بر قیمت کالاها» دارد که دولت در این زمینه اقدام مناسبی انجام نداده است.

اگر بناست سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه یابد، نظارت بر قیمت کالاها هم باید صورت پذیرد اما اگر بناست بدون نظارت انجام شود، نبودش بهتر است چون صرفا برای افرادی رانت ایجاد می‌کند.

***

پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه

پس از ماجرای قتل یک متهم امنیتی در زندان فشافویه، تعدادی از رسانه‌ها خواهان شفاف‌سازی و پیگیری قوه قضاییه در این زمینه شدند.

بیشتر بخوانید:

قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند

اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

پیگیری رسانه‌ها باعث شد سازمان زندان‌ها در این زمینه اطلاعیه‌ای صادر کند. سازمان زندان‌ها نوشت: «پیگیری جرائم متهمان مذکور، بلافاصله موضوع قصور یا تقصیر احتمالی مأمورین و مسئولین مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ در دستور رسیدگی قرار گرفته که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.»

غلامحسن اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه هم از دستو رئیس قوه قضاییه در این زمینه خبر داد و گفت: «علاوه بر رسیدگی ویژه به پرونده قتل، حسب دستور ریاست معظم قوه قضائیه، مقرر گردید هم از ناحیه سازمان زندان‌ها و هم از سوی دادستانی کل کشور دو تیم مجزا در مورد سهل‌انگاری یا قصور احتمالی مأمورین مربوط، بررسی دقیق انجام داده و نتیجه به ایشان گزارش و در صورت محرز شدن تخلف یا جرم، برخورد قاطع و مناسب انجام پذیرد.»

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

عناوین مرتبط

۲۲ مهر ۱۳۹۸درخواست آشنا از قوه قضائیه/ شرط خاتمی برای وزیر شدن یونسی/آیا دستگیری روح‌الله زم آغاز دستگیری یک شبکه است؟
۲۱ مهر ۱۳۹۸وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان
۲۰ مهر ۱۳۹۸چرا صداوسیما مطالبات کارگران هفت‌تپه را پوشش نمی‌دهد؟/ پیشنهاد لاریجانی برای شفاف‌نشدن اموال مسئولان/ عارف واسطه اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟
۱۷ مهر ۱۳۹۸کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین
۱۶ مهر ۱۳۹۸معمای بازگشت ناطق نوری/جزئیات طرح ترور قاسم سلیمانی/ روایت حجاریان از سلطان‌های مفسد در ژانر‌های مختلف
۱۵ مهر ۱۳۹۸ماجرای بازداشت خبرنگار روس چیست؟/ انتقادات تند یک جامعه‌شناس از قالیباف/ احتمال بازداشت کارگران هفت‌تپه/ بلاتکلیفی بنزین در پاستور و بهارستان
۱۴ مهر ۱۳۹۸راز خنده‌های روحانی در نیویورک/ آرمین: گفتمان اصلاح‌طلبی باید به عدالت‌خواهی و فسادستیزی توجه کند/ اصولگرایان معتدل نه رای دارند نه اخلاقی عمل می‌کنند

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۷۶۰۸۲۰:۴۲:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
به شرکت کنندگان در جشن تولد ملکه اسلام ستیزترین کشور تاریخ می‌گویم لقمه‌هایی که در سر سفره روباه پیر خوردید نجس بود. قطعاً چنین افرادی عاقبت به خیر نخواهند شد.
ناشناس۹۵۸۲۲۹۱۰:۵۸:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
علی علی زاده همون نزدیکی هاست
ناشناس۹۵۸۶۳۴۱۴:۱۸:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۸
نکند شماهم سر سفره سفرات بودید که بهتان برخورد؟
ناشناس۹۵۷۶۰۹۲۰:۴۲:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
لایحه‌های ضد ایرانی مجلس آمریکا به طور متوسط هر هفته یک لایحه بوده است اما مجلس ما در پاسخ به این اقدامات خصمانه و ضد حقوق بشری آمریکا منفعلانه عمل کرده است، امیدوارم در دوره بعدی مجلس، نمایندگانی روی صندلی مجلس بنشینند که منشأ اقدامات انقلابی عزت‌آفرین باشند.
ناشناس۹۵۷۶۱۰۲۰:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۷
شایسته است رسانه ملی هر چند وقت یک بار با دعوت از کارشناسان در شبکه‌های متعدد به بحث حیا و حجاب و غیرت دینی و... بپردازد تا صف افراد ناآگاه از افراد مغرض و مأمور شیاطین در این باره جدا شود. وقتی ایجاد امنیت برای همه مردم وظیفه نیروهای امنیتی است، کسی که با هنجارشکنی و کشف حجاب، برخلاف قانون، امنیت روحی‌روانی جامعه را به خطر می‌اندازد نباید احساس امنیت کند. در اروپا زنان، اجتماعات و تظاهراتی در اعتراض به نبودن امنیت بانوان و در اعتراض به تعرض مردان برگزار می‌کنند. پس از چنین تجربه‌ای در غرب اگر انسان دارای تعقل باشد به ناامنی برای خود دامن نمی‌زند
ناشناس۹۵۷۶۱۱۲۰:۴۵:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
با گذشت 3 ماه از سال 98 پرسنل رسمی و قراردادی شهرداری تهران براساس سال 97 حقوق دریافت می‌کنند و هنوز احکام سال جدید صادر نشده است، صدای ما را به گوش مسئولین و شهردار پایتخت برسانید.
ناشناس۹۵۷۶۱۷۲۰:۵۳:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
درود بر آزاد مردان حق گویی مانند علی مطهری .
الف ر۹۵۷۶۴۶۲۱:۵۳:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۷
علی مطهری یکی از شجاع ترین و صادق ترین نماینده است
ناشناس۹۵۷۶۵۰۲۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۷
برای اقای مطهری فقط نقد عملکرد قوه قضاییه و سپاه و بسیج و اینطور نهادها مهم هستن و عملکرد دولت و 17 وزارتخانه و معاونین رییس جمهور و بانکها و خودروسازان و سازمانهای وابسته به دولت مهم نیستن فقط به خاطر اینکه ایشون سیاسی عمل میکنند و خودشون رو نماینده حزب و جناح میدانند نه نماینده مردم
میثم۹۵۸۹۹۸۱۸:۲۳:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
همه دارند عملکرد دولتو نقد میکنند اگه شما اجازه میدید این یکی به قسمت‌های دیگه هم بپزدازه
ناشناس۹۵۷۶۶۰۲۲:۱۳:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۷
نماینده ها برای اجاره خانه پول ندارند بعدا خانوادگی و دوستان میرن آمریکا؟
حرف حساب۹۵۷۶۶۲۲۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۲۷
ظاهرا امريكا براي مردم بده و براي اقايان كلبه امال است
ناشناس۹۵۷۷۱۵۲۳:۰۰:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
با اتمام ضرب الاجل تعیین تکلیف اف ای تی اف وخروج گام به گام ایران از برجام بزودی شاهد جهش چشمگیرقیمت دلار و سقوط تاریخی بورس خواهیم بود
ناشناس۹۵۷۷۱۹۲۳:۰۱:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
آیا دولت و وزیر کشاورزی نمیدونه که سیب زمینی و پیاز جز ملزومات زندگی مردم هست و با آزا سازی صادراتش به عراق قیمتش چند برابر میشه؟
ناشناس۹۵۷۷۲۵۲۳:۰۷:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۲۷
در مشهد شهرداری 3 پارک آخر منطقه شهید مفتح - طلاب را به بساز و بفروش‌ها فروخته است! که حالا همان جا به محل تجمع اراذل و اوباش و عده‌ای معتاد تبدیل شده است
ناشناس۹۵۷۷۴۰۲۳:۲۵:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
درود بر مطهری و....بر الف
ناشناس۹۵۷۷۸۱۰۰:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
مشاور موگرینی: من هم اگر جای ایران بودم از برجام خارج میشدم! خانم محترم آنوقت فرزندان بعضیا خارج کشور چکار کنن؟؟؟؟
ناشناس۹۵۷۸۴۷۰۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
نويسنده عليرغم توضيح روشنگرانه جناب مطهرى شديداً بى انصافى كرده ، اينگونه نامردى هاانسان را از مدار انسانيت خارج ميكند
ناشناس۹۵۷۸۷۴۰۶:۳۶:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای مطهری چرا نظر خودتان را به عنوان قانون بیان می کنید؟!!!! این فریب مردم نیست؟.... درست این است که بفرمایید به نظر من آن سه اصلاحیه مربوط به اصل 85 نیست و باید در صحن می آمد.....
احمد۹۵۷۹۰۷۰۷:۳۵:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
برادران و خواهران گرامی و عزیز اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل فاجعه در وزارت دارایی فراتر از اینهاست
سعید۹۵۷۹۶۳۰۸:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای حاج بابایی هم می گفت دو خط(افزایش بیشتر حقوق نجومی بگیران) به قانون حقوق امسال خود کمیسیون اضافه کرده و از در پشتی مجلس به دولت ابلاغ شده!!!! آدم وحشت میکنه از این وضعیت!
ناشناس۹۶۰۴۸۶۱۹:۰۶:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اقاي حاج بابايي اگر واقعا ميداند كه دولت خلاف مصوبه مجلس عملكرده بايد كار را به نتيجه برساند اگر هم تبيغاتي براي انتخابات اينده است كه مردم گول اين فريبكاري را نمي خورند

پربحث‌های دیروز

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 4. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 5. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

 6. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 7. نشریه کنگره آمریکا: ترامپ در حال آبروریزی است!...

 8. حضور هیاتی از متخصصان انگلیسی برای مدرن‌سازی راکتور اراک

 9. افزایش قیمت خودرو راهی برای دستیابی مجدد به سود/ آخرین وضعیت بازار

 10. تصاویری جدید از حفره ایجاد شده روی بدنه نفتکش سابیتی

 11. عصبانیت وهابیون از حضور اهل سنت در اربعین

 12. وزیر کشور: جلوی رشد فزاینده طلاق را گرفته‌ایم

 13. سخنان تحقیرآمیز اردوغان در مورد اتحادیه عرب

 14. مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر

 15. شفر خواستار تعلیق فوتبال ایران شد

 16. ترامپ چگونه پادشاه عربستان را مسخره کرد؟ + فیلم

 17. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 18. رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کردند + تصاویر

 19. واکنش اردوغان به حضور ارتش سوریه در مرز

 20. شعار علیه وزیر نیرو در صحن مجلس

 21. اما و اگرهای میانجیگری عمران خان

 22. ژاپن بعد از طوفان هاگیبیس

 23. سلمان با بیرق داعش چه کرد؟

 24. درخواست آشنا از قوه قضائیه/ شرط خاتمی برای وزیر شدن یونسی/آیا دستگیری روح‌الله زم آغاز دستگیری یک شبکه است؟

 25. رئیس‌کل بانک مرکزی‌: نرخ ارز کنترل شد‌/ شاهد ثبات در بازار هستیم

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 2. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. جایگاه بانوان آزادی حفاظ کشی شد (عکس)

 5. انتقاد از مجازات خفیف دختر پورشه سواری که گفت: کشتم که کشتم، دیه‌اش را می‌دهم

 6. بی‌بی‌سی: ایران یک‌میلیون و 300 هزار «برده» دارد!

 7. چالش انتظار در مطب پزشکان/چرا مردم اینقدر نسبت به حقوق خود بی‌تفاوتند؟

 8. یک عکس؛‌ یک شرح | آفریدگار کماندار و تیرهایی رو به آینده! ...

 9. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 10. طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

 11. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 12. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 13. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 14. شوخی کاربران فضای مجازی با پراید

 15. بانوان پرشور، ملی‌پوشان قدردان و تلاش ناکام برای فتنه‌گری

 16. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 17. انفجار در نفتکش ایرانی در دریای سرخ/ اطلاعیه شرکت ملی نفتکش/ هیچ حریقی رخ نداده و خدمه همگی سالم‌اند

 18. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 19. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 20. تصویری از نمای ویلای شبنم نعمت‌زاده

 21. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 22. دیوار انحصار وکالت ترک برداشت

 23. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 24. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

 25. تهدید رئیس موساد به ترور حسن نصرالله و سردار سلیمانی؛ فرمانده سپاه قدس تهدیدی بزرگ برای اسرائیل است

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه‌ها و مطالبه ما از دولت

 2. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 3. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 4. پیشنهاد لاریجانی به رئیسی و روحانی برای محرمانه ماندن اطلاعات مالی مسئولان

 5. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 6. آفساید پرکن های وطنی! نگاهی به حادثه لردگان

 7. سخنی با رئیس‌جمهور حقوقدان

 8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 9. آقای ظریف! اروپایی ها «ماشه» را چکانده اند اما بی صدا/ تاریخ نباید دوباره تکرار شود

 10. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 11. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 12. واکنش ایران به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 13. کنایه روحانی به شورای نگهبان/ اموال مسئولان برای مردم محرمانه است! / ایرادات کتاب زیباکلام درباره رضاشاه/ سخنان مهم رئیسی درباره تخلفات مسئولین

 14. جهانگیری: بگذاریم کاندیدای همه جریان‌ها در انتخابات حضور داشته باشند

 15. زرآبادی: برای نطقم در مجلس تحت فشار بودم/ انتصابات فامیلی در وزارت ارتباطات اگر اصلاح نشود، اطلاع رسانی می کنم

 16. پزشکیان: جامعه‌ای که مردم بترسند اگر سخنی بگویند برای آنها پرونده تشکیل می‌شود، روی سعادت نخواهد دید

 17. آیا «دستگاه قضایی» هم مانند «ریاست قوه قضاییه» متحول می شود؟

 18. سحر تبر بیمار بود، چرا بازداشت شد؟/ تا وقتی انحصار پزشکان شکسته نشود اوضاع سلامت درست نخواهد شد/ پرداخت نکردن حقوق کارگران، برده‌داری نیست؟

 19. نطق صریح نماینده قزوین علیه وزیر ارتباطات /آقای وزیر در خصوص قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری مالی  شفاف سازی کنید

 20. ربیعی: مشخص نیست چند درصد فرزندان مسئولان دولتی خارج از کشور هستند

 21. نامه توکلی به ولایتی: مانع رانت تحصیلی باقیمانده فرزندان اساتید دانشگاه آزاد شوید

 22. وقتی ۱۳۴ دامپزشک با سهمیه پزشک می شوند/ ناطق نوری؛ کاتالیزور وحدت یا افتراق اصولگرایان/ انتقاد تند یک اصلاح طلب از صحبت های روحانی درباره شورای نگهبان

 23. چرا صداوسیما مطالبات کارگران هفت‌تپه را پوشش نمی‌دهد؟/ پیشنهاد لاریجانی برای شفاف‌نشدن اموال مسئولان/ عارف واسطه اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان می‌شود؟

 24. توییت مداخله‌جویانه «پمپئو» درباره تصویب نشدن پالرمو و CFT در ایران

 25. سخنگوی هیات رئیس مجلس: محرمانگی اطلاعات مالی شامل همه مسئولان است

آخرین عناوین