جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

گروه سیاسی الف،   3980327201 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
جوابیه علی مطهری به الف/ پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه/ انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

جوابیه علی مطهری به بخشی از بسته خبری دیروز

در بسته خبری دیروز مطلبی درباره اظهارات آقای علی مطهری، نماینده تهران با عنوان «علی مطهری و فریب مردم» منتشر شد.

بیشتر بخوانید: شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

علی مطهری جوابیه‌ای درباره این مطلب ارسال کردند که طبق قانون عینا منتشر می‌شود:

«مدیرمسئول محترم سایت الف

با اهداء سلام، مطلبی تحت عنوان «علی مطهری و فریب مردم» در آن سایت منتشر شده که طی آن مصاحبه اینجانب با روزنامه جام جم را ـ که البته متن سانسور نشده آن در کانال تلگرامی‌ام منتشر شد ـ فریب مردم نامیده است. من در آن مصاحبه گفته بودم سه مصوبه کمیسیون قضایی در مجلس نهم بدون آنکه به صحن مجلس بیاید به عنوان قانون ابلاغ شد در حالی که در واقع قانون نیست، یکی الزام متهمان سیاسی به اختیار وکیل از لیست وکلای مورد تأیید قوه قضائیه، دوم اضافه شدن سازمان اطلاعات سپاه به ضابطان دادگستری و سوم حذف ماده ۱۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر این که تحقیقات بازپرسی بدون حضور وکیل متهم معتبر نیست.

نویسنده آن مطلب گفته است تصویب قانون آیین دادرسی کیفری براساس اصل ۸۵ قانون اساسی به کمیسیون قضایی سپرده شده بوده که مدت آزمایشی آن در صحن مجلس تصویب می‌شود، بنابراین کاری خلاف قانون صورت نگرفته است و بنده را به ناآگاهی و فریب مردم متهم کرده است.

جهت آگاهی نویسنده آن مقاله و کاربران محترم به عرض می‌رساند که قضیه از این قرار بوده که در سال ۱۳۹۲ پس از تعیین مدت آزمایشی برای قانون آیین دادرسی کیفری در صحن مجلس نهم که براساس اصل ۸۵ در کمیسیون قضایی تصویب شده بود، با نظر رئیس وقت قوه قضائیه اجرای آن برای مدتی مسکوت ماند تا آنکه در سال ۱۳۹۴ سه اصلاح به شرح فوق‌الذکر در کمیسیون قضایی مجلس در این قانون انجام شد و شاید به تصور این که تصویب این قانون براساس اصل ۸۵ به عهده کمیسیون قضایی بوده است، بدون آنکه به صحن مجلس بیاید به شورای نگهبان رفت و ابلاغ شد، در حالی که آن سه اصلاح، اصل هشتاد و پنجی نبود و باید در صحن مجلس به تصویب نمایندگان می‌رسید. علیهذا آن سه اصلاح نباید قانون شمرده شود و اجرای آن تاکنون نیز خلاف قانون بوده است. بنابراین فریب مردم در کار نبوده و بهتر بود نویسنده مقاله قبل از نگارش آن، سیر قضیه را مطلع می‌شد و ناخودآگاه خود و مردم را فریب نمی‌داد.»

در توضیح این ماجرا باید عرض شود آنچه در مطلب ما فریب مردم دانسته شده است این است که آقای مطهری بدون هیچ‌گونه اشاره‌ای به اصل ۸۵ ادعاهای خویش را مطرح کرده‌اند. اگر ایشان بنا داشتند صادقانه این مسئله را توضیح دهند، همین توضیحاتی را که برای ما فرستادند بیان می‌کردند و تاثیر اصل هشتاد و پنج را متذکر می‌شدند.

اما سوالی که از آقای مطهری مطرح می‌شود این است که چرا ایشان در همان زمان هیچ اعتراضی به این مسئله نکردند و اکنون بعد از ۴ سال به یاد این ماجرا افتاده‌اند؟ چهار سالی که، سه سال آن را عضو هیئت رئیسه مجلس بوده اند و قدرت پیگیری موضوع را داشته‌اند.

***

انتقاد از سفر خانوادگی معاون وزیر به آمریکا در پوشش سفر کاری

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل نامه‌ای به دژپسند وزیر اقتصاد نوشته و در آن درباره فرهاد نیلی و محمد خزاعی سوالاتی را مطرح کرده است. در این نامه درباره فرهاد نیلی آمده است: «جنابعالی اخبار منتشر شده در خصوص خرید ملک لوکس توسط ایشان، احتمال اقامت دائم و نیز دوتابعیتی بودن ایشان را تایید می‌نمایید؟ چرا ایشان پس از پایان مسئولیت هنوز به کشورمان بازنگشته اند؟»

بیشتر بخوانید: فرهاد نیلی به‌عنوان نماینده ایران در بانک جهانی چه دستاوردی داشته است؟

از این مورد، عجیب‌تر شاید مورد حضور تیم ایرانی در اجلاس بهاره مشترک بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در سال جاری باشد. در این نامه آمده است: «نکته حائز اهمیت آنکه افراد مذکور پس از پایان اجلاس و در شرایطی که مشکلاتی ناشی از سیل، گریبان گیر جمع کثیری از هم‌میهنان بوده به منظور گردش و تفریح از واشنگتن عازم نیویورک می‌شوند که موجب تاخیر در بازگشت به ایران شده و سرپرست تیم ایرانی جناب آقای دکتر خزاعی در آمریکا می‌مانند. جنابعالی آیا موارد فوق را تایید می‌فرمایید؟ آیا علت تاخیر جناب آقای دکتر خزاعی که با منابع مالی بیت‌المال به این سفر کاری رفته بودند همان‌طور که در برخی خبرها پیش از وقوع سفر اعلام شده بود، دیدار با خانواده بوده است؟»

به نظر می‌رسد وزارت اقتصاد باید در این زمینه شفاف‌سازی کند و اگر واقعا چنین اتفاقاتی رخ داده است علاوه بر برکناری آن مقامات به این اتهامات رسیدگی کنند و اگر تخلف، محرز شد به قوه قضاییه معرفی کنند.

***

واکنش عجیب کیهان به ضرب و شتم بانوی آمر به معروف در رشت

روزنامه کیهان در مطلبی با عنوان «ولنگاری فرهنگی به وحشی گری رسید بسیجیان گیلان کجا هستند؟!» نوشت: «این روزها انتشار فیلمی از برخورد وحشیانه تعدادی از هنجارشکنان و اوباش با بانوی مؤمنه گیلانی و فرزند خردسال وی تنها به این علت که در برابر بی حرمتی آنها به عفاف و حجاب اقدام به امر به معروف و نهی از منکر نموده بود، واکنش مردم مسلمان کشورمان را در پی داشت به ویژه که این بار ولنگاری فرهنگی با وحشی گری و بی رحمی همراه شده بود...

در ماجرای اخیر بانوی گیلانی هم انتظار و توقع از جوانان گیلانی و بسیجیان و مردم غیور و شهیدپرور این خطه ولایی این است که جدی تر وارد میدان شوند چراکه زیبنده نیست یک بانوی آمر به معروف و فرزندش در روز روشن کتک بخورند و صدای کسی در نیاید. البته ممکن است این اتفاق در هر کجای دیگر رخ دهد که هوشیاری امت حزب‌الله و جوانان غیور و بسیجی را می طلبد.»

در اینجا باید از روزنامه کیهان پرسید چگونه بسیجیان و مردم غیور و شهیدپرور این خطه ولایی این است که جدی تر وارد میدان شوند؟ وظیفه ایشان در این موارد چیست؟ آیا منظور کیهان، سازماندهی بسیج برای تذکر به بدحجابان است؟ به نظر می‌رسد همانگونه که این روزنامه نوشته است این اتفاقات «نتیجه غفلت و کم کاری مسئولان و پس از آن مردم در کار فرهنگی و دفاع از ارزش ها است.»

***

توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی پایان می‌گیرد؟

نماینده شورای اقتصادی سران قوا خبر داد: ستاد اقتصادی سران سه قوه به منظور تعیین تکلیف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی روز پنجشنبه تشکیل جلسه می‌دهد. امیر باقری در ششمین جلسه شورای راهبردی توسعه صادرات که در مکان نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: مباحث مطرح شده در خصوص تغییرات سیاست‌های ارزی کشور را به دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه انتقال داده‌ام و دو سناریوی ارزی برای کشور تدوین شده است.

این مقام مسئول درباره دو سناریوی پیشنهادی توضیح داد: در سناریوی اول پیشنهاد شده ارز ۴۲۰۰ تومانی همچنان باقی بماند، اما به تعداد محدودی از کالاها تعلق گیرد. یعنی بجز ۴ قلم کالای حذف شده از لیست کالاهای مشمول ارز دولتی، اقلام دیگری هم از این لیست خارج شود.

باقری درباره سناریوی دوم تصریح کرد: در این سناریو عملاً یک بازار ارزی بیشتر نخواهیم داشت و ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

در این زمینه باید گفت تجدیدنظر در سیاست ارزی از حدود یک سال بیش ضروری بوده و شاید اکنون هم دیر شده باشد. آنچه مشخص است این است که توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی با روش کنونی تاثیری در قیمت کالاهای اساسی ندارد. توزیع ارز دولتی سیاست مکملی به نام «نظارت بر قیمت کالاها» دارد که دولت در این زمینه اقدام مناسبی انجام نداده است.

اگر بناست سیاست ارز ۴۲۰۰ تومانی ادامه یابد، نظارت بر قیمت کالاها هم باید صورت پذیرد اما اگر بناست بدون نظارت انجام شود، نبودش بهتر است چون صرفا برای افرادی رانت ایجاد می‌کند.

***

پیگیری قتل شیرمحمدعلی در قوه قضاییه

پس از ماجرای قتل یک متهم امنیتی در زندان فشافویه، تعدادی از رسانه‌ها خواهان شفاف‌سازی و پیگیری قوه قضاییه در این زمینه شدند.

بیشتر بخوانید:

قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند

اطلاعیه سازمان زندان‌ها درباره جزئیات قتل شیرمحمدعلی در زندان فشافویه

پیگیری رسانه‌ها باعث شد سازمان زندان‌ها در این زمینه اطلاعیه‌ای صادر کند. سازمان زندان‌ها نوشت: «پیگیری جرائم متهمان مذکور، بلافاصله موضوع قصور یا تقصیر احتمالی مأمورین و مسئولین مجتمع ندامتگاهی تهران بزرگ در دستور رسیدگی قرار گرفته که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.»

غلامحسن اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه هم از دستو رئیس قوه قضاییه در این زمینه خبر داد و گفت: «علاوه بر رسیدگی ویژه به پرونده قتل، حسب دستور ریاست معظم قوه قضائیه، مقرر گردید هم از ناحیه سازمان زندان‌ها و هم از سوی دادستانی کل کشور دو تیم مجزا در مورد سهل‌انگاری یا قصور احتمالی مأمورین مربوط، بررسی دقیق انجام داده و نتیجه به ایشان گزارش و در صورت محرز شدن تخلف یا جرم، برخورد قاطع و مناسب انجام پذیرد.»

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد: دستور رئیسی برای بررسی قصور احتمالی در مورد قتل اخیر در زندان تهران بزرگ

عناوین مرتبط

۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان
۲۳ تیر ۱۳۹۸واکنش فردوسی پور به یک شایعه/ علت معرفی سه حقوقدان جدید برای شورای نگهبان/ اکبر طبری چند روز پیش بازداشت شده است
۲۲ تیر ۱۳۹۸کاهش اختیارات واعظی در دولت/ روایت منتجب‌نیا از دیدار با رهبری/ فعال اصلاح‌طلب: عارف هزینه مدیریت ضعیفش را پرداخت می‌کند
۱۹ تیر ۱۳۹۸ادامه جنجال‌های گاندو/ پرداخت رشوه به رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس/ آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان به صف‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شود
۱۸ تیر ۱۳۹۸ادعایی درباره گزینه‌های قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری/ جنجال آپارتمان گرفتن نمایندگان از وزرا/ چهره‌ای که در گاندو از ظریف نشان داده می شود
۱۷ تیر ۱۳۹۸چرا ناطق‌نوری از سیاست بازنشسته شد؟/ مسئولیت عملکرد لیست امید با خاتمی است/ لاریجانی به اصولگرایان نزدیک می‌شود؟
۱۶ تیر ۱۳۹۸پرویز فتاح از کمیته امداد رفتنی شد؟/ واعظی خواستار همکاری قوا برای رفع مشکلات شد!/ انتقاد باهنر از حجاریان

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۷۶۰۸۲۰:۴۲:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
به شرکت کنندگان در جشن تولد ملکه اسلام ستیزترین کشور تاریخ می‌گویم لقمه‌هایی که در سر سفره روباه پیر خوردید نجس بود. قطعاً چنین افرادی عاقبت به خیر نخواهند شد.
ناشناس۹۵۸۲۲۹۱۰:۵۸:۴۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
علی علی زاده همون نزدیکی هاست
ناشناس۹۵۸۶۳۴۱۴:۱۸:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۸
نکند شماهم سر سفره سفرات بودید که بهتان برخورد؟
ناشناس۹۵۷۶۰۹۲۰:۴۲:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
لایحه‌های ضد ایرانی مجلس آمریکا به طور متوسط هر هفته یک لایحه بوده است اما مجلس ما در پاسخ به این اقدامات خصمانه و ضد حقوق بشری آمریکا منفعلانه عمل کرده است، امیدوارم در دوره بعدی مجلس، نمایندگانی روی صندلی مجلس بنشینند که منشأ اقدامات انقلابی عزت‌آفرین باشند.
ناشناس۹۵۷۶۱۰۲۰:۴۳:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۷
شایسته است رسانه ملی هر چند وقت یک بار با دعوت از کارشناسان در شبکه‌های متعدد به بحث حیا و حجاب و غیرت دینی و... بپردازد تا صف افراد ناآگاه از افراد مغرض و مأمور شیاطین در این باره جدا شود. وقتی ایجاد امنیت برای همه مردم وظیفه نیروهای امنیتی است، کسی که با هنجارشکنی و کشف حجاب، برخلاف قانون، امنیت روحی‌روانی جامعه را به خطر می‌اندازد نباید احساس امنیت کند. در اروپا زنان، اجتماعات و تظاهراتی در اعتراض به نبودن امنیت بانوان و در اعتراض به تعرض مردان برگزار می‌کنند. پس از چنین تجربه‌ای در غرب اگر انسان دارای تعقل باشد به ناامنی برای خود دامن نمی‌زند
ناشناس۹۵۷۶۱۱۲۰:۴۵:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
با گذشت 3 ماه از سال 98 پرسنل رسمی و قراردادی شهرداری تهران براساس سال 97 حقوق دریافت می‌کنند و هنوز احکام سال جدید صادر نشده است، صدای ما را به گوش مسئولین و شهردار پایتخت برسانید.
ناشناس۹۵۷۶۱۷۲۰:۵۳:۱۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
درود بر آزاد مردان حق گویی مانند علی مطهری .
الف ر۹۵۷۶۴۶۲۱:۵۳:۲۷ ۱۳۹۸/۳/۲۷
علی مطهری یکی از شجاع ترین و صادق ترین نماینده است
ناشناس۹۵۷۶۵۰۲۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۷
برای اقای مطهری فقط نقد عملکرد قوه قضاییه و سپاه و بسیج و اینطور نهادها مهم هستن و عملکرد دولت و 17 وزارتخانه و معاونین رییس جمهور و بانکها و خودروسازان و سازمانهای وابسته به دولت مهم نیستن فقط به خاطر اینکه ایشون سیاسی عمل میکنند و خودشون رو نماینده حزب و جناح میدانند نه نماینده مردم
میثم۹۵۸۹۹۸۱۸:۲۳:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۸
همه دارند عملکرد دولتو نقد میکنند اگه شما اجازه میدید این یکی به قسمت‌های دیگه هم بپزدازه
ناشناس۹۵۷۶۶۰۲۲:۱۳:۳۵ ۱۳۹۸/۳/۲۷
نماینده ها برای اجاره خانه پول ندارند بعدا خانوادگی و دوستان میرن آمریکا؟
حرف حساب۹۵۷۶۶۲۲۲:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۳/۲۷
ظاهرا امريكا براي مردم بده و براي اقايان كلبه امال است
ناشناس۹۵۷۷۱۵۲۳:۰۰:۲۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
با اتمام ضرب الاجل تعیین تکلیف اف ای تی اف وخروج گام به گام ایران از برجام بزودی شاهد جهش چشمگیرقیمت دلار و سقوط تاریخی بورس خواهیم بود
ناشناس۹۵۷۷۱۹۲۳:۰۱:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
آیا دولت و وزیر کشاورزی نمیدونه که سیب زمینی و پیاز جز ملزومات زندگی مردم هست و با آزا سازی صادراتش به عراق قیمتش چند برابر میشه؟
ناشناس۹۵۷۷۲۵۲۳:۰۷:۴۴ ۱۳۹۸/۳/۲۷
در مشهد شهرداری 3 پارک آخر منطقه شهید مفتح - طلاب را به بساز و بفروش‌ها فروخته است! که حالا همان جا به محل تجمع اراذل و اوباش و عده‌ای معتاد تبدیل شده است
ناشناس۹۵۷۷۴۰۲۳:۲۵:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۲۷
درود بر مطهری و....بر الف
ناشناس۹۵۷۷۸۱۰۰:۳۷:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
مشاور موگرینی: من هم اگر جای ایران بودم از برجام خارج میشدم! خانم محترم آنوقت فرزندان بعضیا خارج کشور چکار کنن؟؟؟؟
ناشناس۹۵۷۸۴۷۰۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۸/۳/۲۸
نويسنده عليرغم توضيح روشنگرانه جناب مطهرى شديداً بى انصافى كرده ، اينگونه نامردى هاانسان را از مدار انسانيت خارج ميكند
ناشناس۹۵۷۸۷۴۰۶:۳۶:۱۱ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای مطهری چرا نظر خودتان را به عنوان قانون بیان می کنید؟!!!! این فریب مردم نیست؟.... درست این است که بفرمایید به نظر من آن سه اصلاحیه مربوط به اصل 85 نیست و باید در صحن می آمد.....
احمد۹۵۷۹۰۷۰۷:۳۵:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۸
برادران و خواهران گرامی و عزیز اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل فاجعه در وزارت دارایی فراتر از اینهاست
سعید۹۵۷۹۶۳۰۸:۳۶:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۸
آقای حاج بابایی هم می گفت دو خط(افزایش بیشتر حقوق نجومی بگیران) به قانون حقوق امسال خود کمیسیون اضافه کرده و از در پشتی مجلس به دولت ابلاغ شده!!!! آدم وحشت میکنه از این وضعیت!
ناشناس۹۶۰۴۸۶۱۹:۰۶:۲۳ ۱۳۹۸/۳/۲۹
اقاي حاج بابايي اگر واقعا ميداند كه دولت خلاف مصوبه مجلس عملكرده بايد كار را به نتيجه برساند اگر هم تبيغاتي براي انتخابات اينده است كه مردم گول اين فريبكاري را نمي خورند

پربحث‌های امروز

 1. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 2. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 3. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود

 4. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 5. چگونه با اسناد غیررسمی از پرداخت بدهی به بانک فرار کنیم؟!

 6. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 7. منافع ملی را به زلف پیرمرد 74 ساله اسپانیایی گره نزنید

 8. راننده پراید مردم را در چشمه اعلای دماوند زیر گرفت+ تصاویر

 9. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 10. پاسخ دادستانی ارکان انذار به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 11. پایان مهلت فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

 12. پوست چطور بازسازی و جوانسازی می‌شود؟

 13. فروش بلیت هواپیما تا ۶ برابر قیمت!

 14. برایان هوک: قرار نیست با ظریف دیدار کنیم

 15. ۷ کشته در تصادف سواری پژو حامل سوخت با اتوبوس

 16. سخنگوی قوه قضائیه: رای دادگاه هادی رضوی صادر شده است/ جاسوسی عیسی شریفی دروغ است

 17. شالی کاری زنان گلستانی  

 18. همتی: شوک ارزی تخلیه شد/ بانک مرکزی قیمت ارز را تعیین نمی‌کند

 19. انصراف ۴ نماینده در طرح سوال از وزرا  

 20. ظریف: درباره برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌شویم/ اگر جنگی در منطقه صورت بگیرد، فکر نمی‌کنم کسی در امان بماند

 21. فرو ریختن یک ساختمان در هند

 22. مجلس با دوفوریت لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۳۹۸ موافقت کرد

 23. یک عمر بازیگری داوود رشیدی در یک قاب  

 24. ورود قریب‌الوقوع طلای آب شده به بورس کالا

 25. دهقان با نمایندگان مجلس خداحافظی کرد

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 2. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 3. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 4. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 5. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 6. زنان مجرد شادتر هستند یا زنان متاهل؟

 7. رویه عجیب برخی محاکم قضایی در برخورد با بدهکاران ظاهرا ورشکسته

 8. ظریف: بالاخره نفتمان را خواهیم فروخت اما شرافتمان را هرگز!

 9. جزئیاتی از طرح فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا

 10. رویترز خبر داد: صدور ویزا برای ظریف با دستور پمپئو

 11. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

 12. حمله با چاقو به زن جوان در مقابل چشمان شوهرش/ متهمان در اینستاگرام اقدام به قدرت‌نمایی می‌کردند!

 13. زنگنه: شبانه روز به دنبال دور زدن و مقابله با تحریم‌ها هستیم

 14. هر دم از این باغ بری می‌رسد/ فخرفروشی یک مسئول با چک ۶.۵ میلیاردی  

 15. چرا سالگرد برجام را جشن نمی‌گیریم!؟  

 16. تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندوا

 17. نماینده اصفهان: نمی‌خواستند بنده را ترور کنند/ محافظم اسلحه کشیده و ناخواسته به خود شلیک کرده است!

 18. موگرینی: می‌خواهیم تمهیداتی را اجرا کنیم که ایران با پایبندی کامل به برجام بازگردد

 19. انتقاد تند احسان علیخانی از دولت   

 20. صدای نوجوان خواننده، تماشاگران را به وجد آورد  

 21. واکنش عضو تیم سابق مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان به صحبت‌های ظریف  

 22. موگرینی: کشورهای اروپایی فعلاً مکانیسم ماشه را فعال نمی‌کنند

 23. بی‌بی‌سی مدعی اعزام خبرنگار به ایران شد

 24. سرنوشت برجام چه شد؟چرا مردم و مسئولین سرخورده شده‌اند؟

 25. عربستان به دنبال تکرار سناریوی قتل خاشقچی

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 3. صدای مستاجران به آسمان رسید، اما در زمین کسی نمی‌شنود

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. بازیگر «قلاده‌های طلا» و «گاندو»: مدعیان "زنده باد مخالف سیاسی" به من فحش ناموس دادند/ دنبال حذفم هستند و تهدیدم می‌کنند

 7. پول انتقال یک جاسوس که به نام برجام تمام شد!  

 8. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 9. سرانجام تبانی انگلیس و آمریکا در تنگه جبل الطارق/ ایران تلافی می کند؟

 10. زمان پاسخگویی نئولیبرال های وطنی فرارسیده است

 11. مستند «جیسون رضاییان» پخش می شود/ پاسخی به همه اتهامات

 12. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 13. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 14. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 15. سند رسمی دارید؟ داشته باشید؛ هنوز مالکیت شما قطعی نیست !

 16. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 17. برجام فعلا مُرده، آمریکا دست و پای خود را بسته است

 18. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 19. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 20. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 21. بی مهری دولت به رسانه ملی

 22. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 23. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 24. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 25. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

پربحث‌های اخیر

 1. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 2. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

 3. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود

 4. تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندوا

 5. چراغ اول را روشن کنید آقای روحانی!

 6. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 7. پاسخ دادستانی ارکان انذار به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 8. بهترین پاسخ به تحریمها

 9. انصراف ۴ نماینده در طرح سوال از وزرا  

 10. ظریف: درباره برجام مجدداً وارد مذاکره نمی‌شویم/ اگر جنگی در منطقه صورت بگیرد، فکر نمی‌کنم کسی در امان بماند

 11. مجلس با دوفوریت لایحه اصلاح موادی از قانون بودجه ۱۳۹۸ موافقت کرد

 12. دهقان با نمایندگان مجلس خداحافظی کرد

 13. آشنایی با ۳ عضو جدید حقوقدان شورای نگهبان + سوابق

 14. سه حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شدند

 15. باید به سمت صادر کردن قوانین‌مان به دنیا حرکت کنیم

 16. هم‌افزایی مجلس و شورای نگهبان منجر به ارتقاء کیفیت قانون‌گذاری می‌شود

 17. صادقی‌مقدم: نمایندگان مجلس نواقص قانون انتخابات را رفع کنند

 18. یکی از کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان انصراف داد

 19. بروجردی: اینستکس به تنهایی پاسخگوی تحریم‌‌های آمریکا علیه ایران نیست

 20. دهقان: حضورم در شورای نگهبان به کارآمدی قوه مقننه کمک می‌کند/ شورا باید بی‌طرف باشد

 21. حاجی‌دلیگانی: دولت درباره لایحه اصلاح ساختار بودجه تخلف کرده است

 22. انتخاب ۳عضو حقوقدان شورای نگهبان در دستور کار مجلس

 23. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 24. آیت‌الله جنتی: اصلاح قانون انتخابات در اولویت کاری مجلس باشد

 25. کدخدایی:‌ قانون، شورای نگهبان را از اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت‌ها منع کرده است

پربحث‌های دیروز

 1. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 2. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 3. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 4. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 5. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

 6. تحریم مالی صداوسیما به خاطر گاندوا

 7. نماینده اصفهان: نمی‌خواستند بنده را ترور کنند/ محافظم اسلحه کشیده و ناخواسته به خود شلیک کرده است!

 8. سرنوشت برجام چه شد؟چرا مردم و مسئولین سرخورده شده‌اند؟

 9. توضیحات الیاس قالیباف درباره عکس پدرش و هادی رضوی  

 10. بهترین پاسخ به تحریمها

 11. دغدغه آیت‌الله جنتی حفظ نظام است

 12. انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان از سوی رهبر انقلاب

 13. آیت‌الله جنتی: اصلاح قانون انتخابات در اولویت کاری مجلس باشد

 14. کدخدایی:‌ قانون، شورای نگهبان را از اعلام عمومی دلایل رد صلاحیت‌ها منع کرده است

 15. پدر توپخانه ايران دار فانی را وداع گفت

 16. استانداری تهران شهردار رباط کریم را عزل کرد/ شهردار: اقدام استانداری غیرقانونی است

 17. از برجام چه بدست آورده‌ایم و چه از دست داده‌ایم؟  

 18. مهدی چمران: جمنا و شورای ائتلاف مکمل هم هستند

 19. فریدون وردی نژاد معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور شد

 20. شعار انتخابات مجلس ۹۸ تعیین شد

 21. ارجاع طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶سال به کمیسیون قضایی

 22. ماجرای جلسه ۲ ساعته سردار سلیمانی با پوتین/ حاج قاسم به رئیس جمهور روسیه چه گفت؟

 23. لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان زنان ایرانی اصلاح شد

 24. روحانی خطاب به مردم: بیایید کنار هم باشیم  

 25. موسوی: تا زمانی که طرف مقابل متعهد باشند ما نیز به همان میزان متعهد می‌مانیم

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. سرانجام تبانی انگلیس و آمریکا در تنگه جبل الطارق/ ایران تلافی می کند؟

 5. چه کسانی و چرا به گاندو حمله می‌کنند

 6. دولت نگاه «ناموسی» به برجام دارد

 7. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 8. فرمانده انتظامی تهران در سال ۷۸، سکوت ۲۰ساله‌اش درباره حوادث کوی دانشگاه را شکست

 9. بی مهری دولت به رسانه ملی

 10. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 11. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 12. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 13. مراقب نفوذی ها باشیم

 14. ادامه جنجال‌های گاندو/ پرداخت رشوه به رئیس دفتر یکی از روسای ادوار مجلس/ آیت‌الله جنتی: شورای نگهبان به صف‌بندی‌های سیاسی وارد نمی‌شود

 15. ادعایی درباره گزینه‌های قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری/ جنجال آپارتمان گرفتن نمایندگان از وزرا/ چهره‌ای که در گاندو از ظریف نشان داده می شود

 16. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 17. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 18. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 19. تئوریسین گاف/ مگر گاندو چه گفت که آشنا را به‌هم ریخت؟

 20. واعظی‌ خبر داد: احتمال شکایت دولت از سریال گاندو / اروپایی‌ها به دنبال خروج از برجام نیستند

 21. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 22. پسر شاه مخلوع، تیر آخر بن سلمان برای ایجاد تنش در ایران

 23. آیا مصر و پاکستانِ هم‌پیمان امریکا امروز از ایران توسعه یافته‌ترند؟

 24. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

 25. جلادهای هشتگ ساز+ عکس

آخرین عناوین