شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

گروه سیاسی الف،   3980326173 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

علی مطهری و فریب مردم

امروز مطلبی در کانال تلگرامی علی مطهری با عنوان «متن سانسورنشده مصاحبه علی مطهری با روزنامه جام‌جم» منتشر شد. در بخشی از این مطلب آمده است: «به نظر من آقای رئیسی در درجه اول نظرات کارشناسان قضایی و وکلای دادگستری و برخی نمایندگان حقوقدان مجلس را مورد توجه قرار دهند تا اصلاحات اساسی در قوه قضائیه تحقق پیدا کند.

مثلا همه می‌دانند که در سال ۹۴ تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری در کمیسیون قضایی مجلس تغییر کرد و بدون آنکه به صحن مجلس بیاید به عنوان قانون ابلاغ شد. بنابراین در واقع قانون نیست. این تبصره می‌گوید متهمان سیاسی فقط از وکلای مورد تأیید رئیس قوه قضائیه می‌توانند استفاده کنند، که یک تبعیض ناروای آشکار است.

همین طور است عبارتی که در ماده ۲۹ آیین دادرسی کیفری اضافه شد که طبق آن سازمان اطلاعات سپاه به ضابطان دادگستری افزوده شد. و همین طور حذف ماده ۱۹۰ که می‌گفت تحقیقات اولیه از متهم بدون حضور وکیل اعتبار ندارد.
این هرسه مورد بدون اینکه به صحن مجلس بیاید به عنوان قانون ابلاغ شد در حالی که در واقع اینها قانون نیست و باید کأن لم یکن تلقی شود و آنچه اصالت دارد متن قانون آیین ‌دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ است.»

پس از انتشار این مطلب برخی سایت‌های خبری شروع به روضه‌خوانی بر وضعیت مملکت کردند و گفتند این مملکت چقدر بی‌در و پیکر است که قانونی در آن بدون طی مراحل خود اجرایی می‌شود. اما ماجرا چیست؟

ماجرا بسیار ساده است. اصل ۸۵ قانون اساسی می‌گوید: «سمت‏ نمایندگی‏ قائم‏ به‏ شخص‏ است‏ و قابل‏ واگذاری‏ به‏ دیگری‏ نیست‏. مجلس‏ نمی‏تواند اختیار قانونگذاری‏ را به‏ شخص‏ یا هیأتی‏ واگذار کند ولی‏ در موارد ضروری‏ می‏ تواند اختیار وضع بعضی‏ از قوانین‏ را با رعایت‏ اصل‏ هفتاد و دوم‏ به‏ کمیسیون‏ های‏ داخلی‏ خود تفویض‏ کند، در این‏ صورت‏ این‏ قوانین‏ در مدتی‏ که‏ مجلس‏ تعیین‏ می‏ نماید به‏ صورت‏ آزمایشی‏ اجرا می‏ شود و تصویب‏ نهایی‏ آنها با مجلس‏ خواهد بود.»

قانون آیین دادرسی کیفری طبق رای نمایندگان، مشمول اصل ۸۵ قرار گرفت و در کمیسیون حقوقی و قضایی تصویب و اجرای آزمایشی آن در صحن مجلس تصویب شد. طبیعتا مطابق قانون اساسی، قانونی که طبق اصل ۸۵، اجرای آزمایشی آن در مجلس تصویب شده است قانون است و تفاوتی با بقیه قوانین ندارد.

پس مشخص شد فرمایش جناب مطهری به‌وضوح غلط است. اما او چرا چنین اظهارنظری می‌کند؟ از دو حالت خارج نیست: یا علی مطهری صحت این قانون را می‌داند یا نمی‌داند. اگر نمی‌داند که جهل نسبت به قانون اساسی است و ندانستن قانون اساسی، نقص بزرگی برای یک نماینده مجلس محسوب می‌شود.

اما اگر علی مطهری می‌داند که این قانون چگونه تصویب شده و باز هم اینگونه اظهارنظر می‌کند در این صورت تلاش دارد مردم را فریب دهد.

گذشته از همه این حرف‌ها، این اظهارنظر توهین رسمی به ساحت مجلس است و از علی لاریجانی انتظار می‌رود با مطهری برخورد کند.

***

آغاز فعالیت انتخاباتی قالیباف با شعار مجلس نو

محمدباقر قالیباف با انتشار پیامی، فعالیت انتخاباتی خود برای مجلس را آغاز کرد. قالیباف در این پیام، راه برون‌رفت از مشکلات کنونی را اعتماد به جوانان دانسته و با معرفی سامانه‌ای از آنها خواسته است افراد دارای صلاحیت برای نمایندگی مجلس را معرفی کنند.

بیشتر بخوانید:

قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

قالیباف در بخشی از پیام نوشته است: « قبلا گفته بودم که قرار نیست محور شما باشم اما می‌توانم صدای شما شوم و پیگیر مطالبات‌تان اما اگر شما به میدان نیایید و خود را عرضه نکنید، این در، بر همان پاشنه خواهد چرخید و مجلس آینده تفاوت معناداری با گذشته نخواهد داشت.»

اما به نظر می‌رسد قالیباف با این فراخوان بناست تبدیل به محور جوانان اصولگرا شود؛ جوانانی که از پدرخوانده‌های اصولگرایی و ایده‌های آن‌ها سرخورده‌اند. این سرخوردگی در بدنه جریان اصولگرا مشهود است و قالیباف تلاش می‌کند با ایده نواصولگرایی اولا ایده‌ای جدید برای ایشان مطرح کند و ثانیا آنها را از چهره‌های تکراری و لیست‌های عجیب خلاص کند.

این فراخوان را باید سرآغاز لیست اختصاصی قالیباف برای انتخابات مجلس دانست که البته مشخص نیست تا چه حد با همراهی بقیه گروه‌های اصولگرا همراه شود.

***

رئیسی سیاست جدیدی درباره فیلترینگ اتخاذ می‌‌کند؟

حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس قوه قضاییه دیروز با انتشار فراخوانی مردم و صاحب‌نظران را به ثبت نظرات و ایده‌هایشان در صفحاتش در فضای مجازی دعوت کرد.

بیشتر بخوانید: فراخوان رئیس قوه قضاییه در رابطه با فضای مجازی

روزنامه اعتماد با استقبال از این فراخوان نوشت: «رياست رييسي بر قوه قضاييه هنوز يك ‌ساله هم نشده و تا پيش از اين، رييسي ‌جز رييسي بر دستگاه قضا رياست مي‌كرد.علاوه بر آن، واقعيت غيرقابل‌انكار ديگر، تحولاتي است كه به ‌طور كلي و كلان در رويكردها و مشي و مرام قوه قضاييه در چند ماهي كه سكان هدايت آن به دست رييسي افتاده، احساس مي‌شود. تغيير رويكرد و رفتاري كه امروز در اين فراخوان مربوط به «فضاي مجازي» مورد توجه ناظران قرار گرفته و پيش از آن نيز در مقطعي در نحوه انتصابات دستگاه قضا نمودي نسبي يافت و پس از آن نيز در برخي اظهارنظرها و سياستگذاري‌هاي جديد رييسي و ديگر مديران ارشد حاكم بر دستگاه قضا قابل رديابي بود و هست.»

روزنامه اعتماد با طرح پرسشی درباره فیلترینگ در ادمه نوشته است: «در اين ميان اما همچنان آن پرسش نخستين پابرجاست كه چگونه مي‌توان انتظار داشت، شهروندان با پرهيز از هر گونه استفاده سوء از اين فناوري‌هاي نو، يك‌سر به‌ دنبال بهبود شرايط با اتكا به اين امكانات باشند در حالي كه براي استفاده از آن با سد مستحكم «فيلترينگ» مواجهند. حتي با نگاهي به ‌مراتب دور از اين رويكرد ايده‌آليستي نيز مي‌توان گفت كه اين انتظار از شهروندان كه در كنار استفاده بعضا ناصحيح از امكانات موجود در فضاي مجازي گاهي با رويكردي منطقي، عقلايي و مثبت‌نگر به‌ سمت بهره‌گيري از اين فناوري‌هاي نو بروند نيز انتظاري نابجاست چراكه از اين منظر نيز باز همان معضل فيلترينگ شبكه‌هاي اجتماعي پُرمخاطب همچون توييتر، تلگرام و فيس‌بوك كه اگر نگوييم جامعه آماري مناسبي هستند، لااقل مي‌توانند با اغماض آنها ‌را برش و اشلي كوچك و نسبتا قابل ‌اتكا از جامعه و رنگارنگي‌هايش در نظر گرفت، دست‌وپاگير شهروندان خواهد بود.»

احمد شیرزاد، فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم درباره عملکرد چندماهه رئیسی به اعتماد گفت: «حسرت به دل مانده بوديم كه رييس سابق قوه قضاييه حرف قضايي بزند... امروز آقاي رييسي با اينكه سابقه سياسي هم داشتند و در انتخابات رياست‌جمهوري هم شركت كردند و در آن زمان درباره همه‌ چيز هم نظر داشتند اما بعد از آنكه به رياست قوه قضاييه منصوب شدند ديگر در قامت رياست‌جمهوري ظاهر نشدند و كاملا در رداي رييس قوه قضاييه اظهارنظر و ايفاي نقش كردند و اين موضوع بسيار مثبت است؛ اينكه او در حال حاضر دست ياري به سمت مسوولان و صاحب‌نظران دراز كرده باز يك امر مثبت است. بنابراين به شخصه صرف نظر از اينكه چه كسي چه پيشنهادي به ايشان بدهد، صرف اين كار را مثبت مي‌دانم و طبيعتا اگر از ۱۰۰ پيشنهاد تنها ۲ پيشنهاد اجرا شود، مي‌تواند اثربخش باشد.»

***

برگزاری جلسات اصلاح‌طلبان با شورای نگهبان

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست دیروز خود درباره دیدار با پگاه آهنگرانی گفت: «ما با خیلی از افراد گفت‌وگو داریم که لازم نیست رسانه‎ای شود. خیلی از دوستان تشریف می‎‎آورند و ما توضیحاتی را می‌دهیم و سؤالی و ابهامی هم که دارند پاسخ می‎دهیم. ملاقات‎ها هم در حال انجام است اما بحث ما رسانه‎ای نیست.»

بیشتر بخوانید:

کدخدایی: انتخابات ۸۸، انتخابات سالمی بود/ محمدرضا خاتمی برود حرف‌هایی که زده‌ ثابت کند، ما هم پاسخ می‌دهیم

اظهارنظری که از آن بوی برگزاری جلسات با اصلاح‌طلبان به مشام می‌رسد. در همین زمینه محم عطریانفر به روزنامه ایران گفت: «من به صورت اجمالی مطلعم که برگزاری این جلسات را شورای نگهبان آغاز کرده است و به باورم گام مؤثر و مبارکی است. تا آنجا که می‌دانم این گفت‌وگو‌ها با هدف ارتقا بخشیدن به مشارکت احزاب است و اینکه بشود نوعی اعتمادسازی میان نهادهای حقوقی و نهادهای عرفی سیاسی یعنی احزاب تقویت شود. این اقدام در مجموع موجب استقبال دوستان ما در جریان اصلاح‌طلب است و امیدواریم که این رابطه‌های اعتمادساز متقابل بتواند مشارکت را بویژه در گستره حضور انتخاب شوندگان تقویت کند... درباره این که چند جلسه برگزار شده اطلاع دقیقی ندارم اما برگزاری این جلسات یک سابقه ۶ ماهه دارد.»

***

شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد
عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: حداقل در ۱۵ سال گذشته در بیشتر از ۵۰ جلسه حضور داشته‌ام که آقای نجفی یا عضو آن بوده‌اند یا حتی مدیر جلسه بوده‌اند. به جرات می‌توانم بگویم که یکی از بهترین و خوش‌فکرترین افراد بوده است. او را می‌توان یکی از نمادهای تکنوکراسی سالم و کارآمد پس از انقلاب معرفی کرد. کسی که می‌توانستی با او حرف بزنی، سخنی غیرمعقول از او نمی‌شنیدی، حتی اگر با نظرش مخالف بودی...

 لاریجانی به‌درد ریاست‌جمهوری می خورد

محمدرضا باهنر، گفت وگویی اختصاصی با روزنامه سازندگی داشته که در ادامه بخش هایی از آن آمده است:

*به نظر من شخص آقای لاریجانی به درد ریاست جمهوری می خورد. اگر قرار باشد سه یا چهار نفر در کشور پیدا کنیم که در حد ریاست جمهوری باشند قطعا یکی از آنها آقای لاریجانی است، اما اینکه آیا حواشی می گذارد ایشان رئیس جمهور شود یا خیر را نمی توان پیش بینی کرد.

*اصل ماجرا این است که من هر سال برای این افطاری همه احزاب اصولگرا و درعین حال نهادهای دولتی و حاکمیتی اعم از اعضای دولت، مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام را دعوت می کنم و طبیعتا آقای احمدی نژاد به عنوان عضو مجمع دعوت شده بود. ۲۰ روز قبل از این افطاری شوهر همشیره من مرحوم شد و اتفاقا ایشان پدر ثمره هاشمی ها است. آقای احمدی نژاد هم برای مجلس ختم به کرمان آمد .ایشان در مجلس ختم تهران هم شرکت کرد. بعد از مجلس ختم به من گفت دعوت افطاری جدی بوده؟ و من گفتم بله من دعوت کردم شما هم تشریف بیاورید. او هم آمد و هیچ اتفاق جدیدی نیفتاد .موضوع دیگر حضور آقای ناطق بود. ایشان به من گفتند در سه، چهار سال اخیر به این افطاری نیامدم و امسال می آیم. البته همان موقع به من گفتند که آن شب جای دیگری دعوت دارند و زودتر می روند .نهایتا آن روز آمدن آقای احمدی نژاد با رفتن آقای ناطق هم زمان شد. البته من نمی دانم، شاید آقای ناطق خواسته در جلسه ای که آقای احمدی نژاد هست نباشد اما اینطور نبود که قرار بر حضور بیشتری داشته باشد و کنسل شود. ایشان از قبل گفته بود برای افطار نمی ماند و فقط برای استماع سخنرانی می آید. هرچند شاید اگر آقای احمدی نژاد نیامده بود، آقای ناطق یک ربع بیشتر می نشست، نمی دانم.

 * جریان اصولگرایی دیگر وارد مذاکره با آقای احمدی نژاد نخواهد شد.

عناوین مرتبط

۳۱ تیر ۱۳۹۸روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست
۳۰ تیر ۱۳۹۸اتهام شیرمحمدعلی و انگیزه قاتلین او/ روایت زیباکلام از علل انفعال آمریکا در برابر ایران/ توصیه عباس عبدی به جهانگیری
۲۹ تیر ۱۳۹۸حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟
۲۶ تیر ۱۳۹۸ بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟
۲۵ تیر ۱۳۹۸واکنش مثبت علی مطهری به درخواست مایک پمپئو/ نظر احمد توکلی درباره بازداشت طبری/ چرا ائمه جمعه بازنشسته نمی‌شوند؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان
۲۳ تیر ۱۳۹۸واکنش فردوسی پور به یک شایعه/ علت معرفی سه حقوقدان جدید برای شورای نگهبان/ اکبر طبری چند روز پیش بازداشت شده است

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۵۶۱۶۹۲۰:۵۳:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
به دلیل عدم نظارت و کنترل بر خصوصی‌سازی اتوبوسرانی در شهر تهران در موارد متعددی شاهدیم که خانم‌های مسافر به قسمت آقایان می‌آیند و رانندگان هم تذکر نمی‌دهند.
ناشناس۹۵۶۲۳۵۲۱:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۳/۲۶
محمود احمدی نژاد در بین ۳نفر در این عکس از همه محبوبتر است
ناشناس۹۵۶۳۹۲۰۰:۵۴:۲۹ ۱۳۹۸/۳/۲۷
احمدی نژاد عشق است .
ناشناس۹۵۶۶۴۹۰۹:۳۹:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
معنی عشق را نفهمیدی
حسام۹۵۶۶۰۲۰۸:۵۹:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
قاليباف
ناشناس۹۵۶۲۳۶۲۱:۵۶:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
بارها به راننده در این مورد تذکر دادم اما با بی اعتنایی او و اعتراض مسافرین مواجه شدم.
ناشناس۹۵۶۳۱۱۲۳:۳۷:۵۸ ۱۳۹۸/۳/۲۶
باهنر سعی میکنه از محبوبیت ملی سلطان قلبها به نفع خودش بهره‌برداری کنه.
ناشناس۹۵۶۱۷۱۲۰:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
هر روز که می‌گذرد نان مردم کوچک و کوچک‌تر می‌شود چرا اجازه می‌دهند نانوایی‌ها این تخلفات را انجام بدهند؟
ناشناس۹۵۶۲۳۷۲۱:۵۷:۴۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
هر کس از یک چیزی می زند، نونوا هم از نونش
ناشناس۹۵۶۵۴۰۰۸:۲۳:۵۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
من نانوا نيستم. ولي وقتي طبق قانون حقوق كارگر (از جمله كارگر نانوايي) افزايش پيدا ميكند. قيمت بقيه نهاده هاي توليد مثل برق و آب و ... هم افزايش پيدا ميكند ولي قيمت نان قرار است ثابت بماند طبيعي است كه نانوا يا بايد از جيب خود زيان بدهد يا اندازه نان كوچك شود!
ناشناس۹۵۶۱۷۳۲۰:۵۴:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
بانک ... بنده را به دلیل دیرکرد در پرداخت دو قسط 350 هزار تومانی مبلغ یک میلیون و 700 هزار تومان جریمه کرده است. دولت بدهکاران میلیاردی بانک‌ها را رها کرده یقه من کارمند بیچاره را گرفته که هشتم گرو نه است و در این ماجرا بی‌آبرو شده‌ام.
ناشناس۹۵۶۸۹۳۱۲:۴۹:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۷
نزول خوارها باید پیش اینا لنگ بندازند. اداره مالیات هم بخاطر دو ماه دیرکرد علاوه برا اصل بدهی هم سود ازم گرفت و هم جریمه دیرکرد.
ناشناس۹۵۶۱۷۴۲۰:۵۵:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
رئیس سازمان برنامه و بودجه از بنیاد مستضعفان درخواست اختصاص 300 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه اتوبان تهران - شمال کرده است. مگر نام این نهاد، بنیاد مستضعفان نیست؟ آیا رواست که برای قشر خاصی هزینه نماید؟
ناشناس۹۵۶۱۷۶۲۰:۵۵:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۶
گویا خطر و پیامدهای منفی اسراری که نجفی شهردار اسبق تهران برای آشکار نشدن آنها توسط همسر دومش مرتکب قتل و جنایت شده به حدی بوده که اگر این اسرار برملا می‌شده اصلاح‌طلبان برای سالیان سال از تاریخ و سپهر سیاسی کشور حذف می‌شدند و روی نگاه کردن به مردم را نداشتند. برای همین است که این‌طور با وقاحت پشت سر قاتل ایستاده‌اند.
ناشناس۹۵۶۱۷۷۲۰:۵۶:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
همه روزه فضای سبز بزرگراه رسالت غرب ورودی اتوبان شهید حقانی به محل تجمع ده‌ها سگ‌گردان تبدیل شده است. لطفا مسئولان امر با این افراد که موجب سلب امنیت جسمی و آرامش مردم را فراهم می‌کنند برخورد نمایند.
ناشناس۹۵۶۱۷۹۲۰:۵۶:۵۴ ۱۳۹۸/۳/۲۶
در منطقه پایین‌دست سد استقلال درختان سبز و جوان کنار رودخانه بناب را روز روشن قطع کرده و با دهها ماشین سنگین به شهرهای اطراف می‌برند. با این وضع چرا سیل نیاید و خسارت به بار نیاورد؟
ناشناس۹۵۶۱۸۰۲۰:۵۷:۳۶ ۱۳۹۸/۳/۲۶
لازم است جریان‌های دلسوز انقلاب از هم اکنون کسانی را که قرار است نامزد نمایندگی مجلس شورای اسلامی شوند شناسایی و پرونده‌هایی از عملکرد، ارتباطات مردمی، تاثیر حضورشان در استان، شهر و.. تهیه‌ کنند تا در هنگام انتخابات مردم به عملکردها و برنامه‌های کاری نامزدها رای ‌دهند و تحت تاثیر شعارهایی که اغلب تحقق نمی‌یابد قرار نگیرند.
م۹۵۶۱۸۸۲۱:۰۶:۴۶ ۱۳۹۸/۳/۲۶
قالیباف فردی کاملا اجرایی است و بهتر است حول او توافق و اجماع شود تا با برکت خون شهدا و لطف خداوند رمق تازه ای در کشور ایجاد شود.
ناشناس۹۵۶۲۲۹۲۱:۵۱:۳۲ ۱۳۹۸/۳/۲۶
اول باید ماجرای زمینهای نجومی مشخص شود.
ناشناس۹۵۶۳۴۳۰۰:۰۳:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۷
به گفته دادستان در 104 تعاونی مسکن شهرداری تهران هیچ تخلفی صورت نگرفته بود.
ناشناس۹۵۶۴۷۶۰۷:۰۶:۰۶ ۱۳۹۸/۳/۲۷
تکلیفش خیلی وقته مشخص شده عزیزم. ولی یکی از راههای فرار دولت از پاسخگویی دمیدن به سوژهای مرده ، البته چون سوژه جدیدی ندارند
ناشناس۹۵۶۲۳۳۲۱:۵۴:۱۷ ۱۳۹۸/۳/۲۶
قالیباف شهردار ناموفقی بود. از خرج های بیهوده در ساخت طبق دوم اتوبان صدر و برج میلاد گرفته تا از بین بردن باغها و بافت سبز تهران. چرا حالا باید به او دوباره مسئولیت اجرای در سطح کلان تر داده شود؟؟
ناشناس۹۵۶۱۹۲۲۱:۰۸:۵۹ ۱۳۹۸/۳/۲۶
ملتا یکماهه سرگردان کردید احمدی نژاد آمد ناطق رفت،ناطق رفت احمدی نژاد آمد،به خدا خسته شدیم ،مثل دولت های اتوبوسی،این جریان می یاد،اون جریان میره,اون جریان می یاد،این جریان می ره
م۹۵۶۱۹۵۲۱:۰۹:۵۶ ۱۳۹۸/۳/۲۶
قالیباف فردی کاملا اجرایی است و بهتر است حول او توافق و اجماع شود تا با برکت خون شهدا و لطف خداوند رمق تازه ای در کشور ایجاد شود.
ناشناس۹۵۶۵۳۳۰۸:۱۹:۴۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
قالیباف مرد عمل وقاطعي است
ناشناس۹۵۶۲۱۱۲۱:۲۵:۱۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
آقای قالیباف دست بردار حالا دیگه! چند بار باید نه بشنوی.
ناشناس۹۵۶۲۳۴۲۱:۵۵:۱۲ ۱۳۹۸/۳/۲۶
آخه قالیباف با محسن رضایی در حال رقابت است!!!!
ناشناس۹۵۶۳۴۴۰۰:۰۴:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۲۷
مدیریت جهادی تنها راهکار حل مشکلات کشور است .
ناشناس۹۵۶۳۴۲۰۰:۰۳:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
تاوان نه گفتن به قالیباف را داریم پس میدیم. با یک شعبده بازی سیاسی تخریب شد
ناشناس۹۵۶۴۶۵۰۶:۲۶:۰۴ ۱۳۹۸/۳/۲۷
نه که براساس بی منطقی باشد که ارزش نداره. من هم باشم در چنین موقعیتی بارها و بارها می آیم و نسخه ام را برای برون رفت از مشکلات می نویسم. باشد مخاطبین ایشان فارغ از حب و بغض های سیاسی قضاوت کنند.
ناشناس۹۵۶۶۱۲۰۹:۰۸:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
نشون میده شماجماعت اصلاح از امدن قالیباف خیلی می ترسید
ناشناس۹۵۶۲۷۱۲۲:۴۵:۳۰ ۱۳۹۸/۳/۲۶
دولتیها یک سری افراد را استخدام کردن که در فضای مجازی برایشان تبلیغات کنند و به نفع خودشون مثبت و منفی بدن ولی چیزی که معلومه دوره اعتدال و اصلاحات در حال تمام شدنه و 8 سالی باز مخالفین این دولت به قدرت برخواهند گشت. اگر احمدی نژاد رو بزارن که اقبال مردم بیشتر به سمت ایشونه و اگر نباشه قالیباف شانس زیادی داره هر چند که در 96 هم رقابتش با روحانی نزدیک بود اگر کنار نمیرفت یا مجبور به انصرافش نمیکردن
ناشناس۹۵۶۳۴۷۰۰:۰۵:۲۰ ۱۳۹۸/۳/۲۷
علی مطهری قصد عوامفریبی دارد.
ناشناس۹۵۶۳۶۰۰۰:۱۵:۱۷ ۱۳۹۸/۳/۲۷
متاسفانه دروغ گویی انهم به این صورت که نیمی از واقعیت را بگویی آفت مردان سیاسی ماشده
ناشناس۹۵۶۴۳۸۰۳:۱۸:۰۳ ۱۳۹۸/۳/۲۷
این آقای قالیباف که تقریبا شصت سالشه، چطور می خواد محور جوانان اصولگرا بشه؟
ناشناس۹۵۶۵۰۰۰۷:۴۶:۴۱ ۱۳۹۸/۳/۲۷
کاش همه مثل دکتر مطهری بودند که در همه حال حق و حقیثقت را می گوید و به چپ بودن و راست بودن کاری ندارد
ناشناس۹۵۶۵۵۸۰۸:۳۲:۲۲ ۱۳۹۸/۳/۲۷
این سگردانی و صاحبان آنها که به شدن کمبود محبت دارند را نباید اجازه داد پارک را که محل تفریح و آسایش خانواده هاست با این سگها نجس و کثیف کنند. زمانه خیلی بد شده است . قبلا مردم دور هم جمع می شدند و از دور هم بودن لذت می بردند . حالا سگ شده همدم مردم خصوصا دخترها و زنها که واقعا جای تاسف دارد. مسئولین با این پدیده شوم برخورد کنند
ناشناس۹۵۶۶۶۱۰۹:۴۸:۳۹ ۱۳۹۸/۳/۲۷
فقط احمدی
ناشناس۹۵۶۹۰۰۱۲:۵۳:۱۵ ۱۳۹۸/۳/۲۷
کدام جوانان همان ژنهای خوب و فرزندان خودتان!!!! یا انهایی که به خارج فراری می دهید

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 3. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 4. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 5. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 6. سرانجام نجفی در صورت غیر عمدی بودن قتل چه خواهد شد؟

 7. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 8. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 9. بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شد

 10. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 11. برادر میترا استاد: تصمیم نهایی با من است/ برای رضایت صحبت شده ولی موافقت نکرده‌ایم

 12. سرمقاله گاردین درباره بحران نفتکش‌ها: توقیف کشتی ایرانی کبریت‌زدن به بنزین بود

 13. بازیگران قدرتمند دلالی بازار مسکن چه کسانی هستند!

 14. مزدک به سلامت  

 15. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 16. مطالبه شفافیت ۱۵ ساله شد؛ هنوز پیشرفت جدی نداریم

 17. پاسخ‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک‌ به مخاطبان الف: قیمت مسکن کاهش و سامانه کد رهگیری اجرایی می‌شود

 18. به دنبال سرنخ‌هایی از مزدک میرزایی

 19. دستمزد۹۸ تنها ۴۰درصد هزینه زندگی کارگران را تامین می‌کند

 20. احتمال پرواز جنگنده‌های آمریکایی بر فراز تنگه هرمز

 21. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 22. چای خارجی ٨٠ هزارتومان گران شد

 23. دیدار محرمانه مریم رجوی با نتانیاهو

 24. پژمان‌فر: قرار نیست صداوسیما، رسانه دولت باشد

 25. اظهارات جنجالی کریمی‌قدوسی درباره لیست محرمانه دوتابعیتی‌ها  

پربحث‌های دیروز

 1. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 2. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 3. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 4. هانت: از ایران می‌خواهیم که فورا نفتکش انگلیس و خدمه آن را آزاد کند

 5. پرداخت حقوق بالای ۱۲ میلیون تومان در دولت ممنوع شد

 6. واکنش وزیر خارجه آمریکا به بازداشت جاسوس‌های «سیا» در ایران

 7. صحبت‌های عجیب نماینده تربت جام در مجلس   

 8. یوکیا آمانو درگذشت

 9. فایننشال تایمز: لندن به تنهایی حریف تهران نیست

 10. فردوسی‌پور و صداوسیما در چالش شفافیت؛ چند سوال درباره درآمدهای برنامه ۹۰

 11. تائید رفتن مزدک میرزایی به شبکه ماهواره‌ای توسط دوستانش

 12. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 13. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 14. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 15. واکنش عربستان به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران

 16. رئیس قوه‌قضائیه: اعلام فساد امیدآفرین نیست؛ اقدام علیه فساد امیدآفرین است

 17. روایتی از خانواده‌ای که ۱۲۵ هزار خودرو را با رانت وارد کشور کرد

 18. كبيری كه صغير شد

 19. همتی: بانک‌ها به دلیل فشارهای تحریمی و حجم نقدینگی مشکلات جدی دارند

 20. مانور‌قایق‌های تندرو سپاه در اطراف نفتکش انگلیسی  

 21. برندگان و بازندگان بازی بانک‌ها چه کسانی هستند؟

 22. جنگ نفتکش‌ها و نقشه تیم B برای نخست وزیر جدید انگلیس

 23. یک زن آمریکایی جانشین موقت آمانو شد

 24. ظریف: آمانو حامی سرسخت برجام بود

 25. فعالیت یکی از قوی‌ترین مافیاها در حوزه دارو/ سرکوب صنعت دارو توسط مافیا

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 3. واکنش احتمالی انگلیس به توقیف نفتکش: مصادره دارایی‌ها و تحریم ایران

 4. تكمله اي بر حرف و حديث هاي گاندو/ لطفا حكم كلي صادر نکنید!

 5. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 6. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 7. پرسش‌های خود را از رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با «الف» در میان بگذارید

 8. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 9. ادعای ترامپ درباره رویارویی کشتی آمریکایی و پهپاد ایرانی

 10. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 11. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 12. اولین تصاویر از جاسوسان بازداشت‌شده "سیا" در ایران  

 13. جهانگیری: بابت فشارهای اقتصادی چندسال اخیر شرمنده مردم هستیم

 14. تصاویر دیده نشده از داخل ناو یو اس اس باکسر آمریکا  

 15. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 16. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 17. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 18. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 19. رئیس پلیس دبی: چرا ترامپ که در برابر عرب‌ها شیر بود، حالا در برابر ایران خرگوش است؟

 20. توقیف یک فروند نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز توسط نیروی دریایی سپاه

 21. ورود برق آسا تکاوران سپاه به نفتکش انگلیسی  

 22. فرمانده نیروی انتظامی: خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن جرم است

 23. توانا بود هرکه با ما بود!

 24. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 25. غلامی: قطع بودجه صداوسیما به خاطر یک سریال رفتاری قجری است

پربحث‌های امروز

 1. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 2. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 3. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 4. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 5. نامه نمایندگان مجلس به روحانی: رئیس بنیاد شهید را برکنار کنید

 6. درخواست نمایندگان سه استان شمالی از روحانی برای ممنوعیت واردات برنج

 7. کریمی‌قدوسی: لیست دوتابیعتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهم/ من نگفتم که روحانی دوتابعیتی است

 8. توکلی: روحانی برخی از اعضای کابینه را تغییر دهد/ اشتباهاتی که دولت در داخل مرتکب می‌شود وضع را خراب می‌کند

 9. افشای دریافت حقوق نجومی توسط ۴۰۰ نفر از مدیران دستگاه‌های مختلف

 10. حکم قاتلان شیرمحمدعلی صادر شد

 11. اقلیتی قارون صفت با ماشین‌های میلیاردی در خیابان‌‌ها رژه می‌روند

 12. مطهری: تحریم انتخاباتی اصلاح‌طلبان روش درستی نیست

 13. درخواست ۲۹ نماینده برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

 14. عباسی: دولت‌مردی که تبعیض قائل می‌شود تیشه به ریشه می‌زند

 15. چرا حقوق‌ها در سامانه حقوق و مزایا در دسترس نیست؟

 16. کوبیدن بر طبل ترامپیسم چرا؟

 17. تقدیر حجت الاسلام طائب از ضربه وزارت اطلاعات به CIA

 18. تاجرنیا: شورای سیاست‌گذاری دکّان برخی اصلاح‌طلبان شده است

 19. ظریف به جانسون تبریک گفت  

 20. دولت ، همراه با آمریکا صداوسیما را تحریم نکند/تخصیص ندادن اعتبار صداوسیما خلاف قانون است

 21. شکایت شورایعالی امنیت ملی از فلاحت‌پیشه

 22. ظریف: ایران به دنبال تقابل با انگلیس نیست/ کار آن‌ها "دزدی دریایی" بود

 23. سردار جلالی: ایران به امپراتوری انگلیس بر دریاها پایان داد

 24. وزیر اطلاعات: همه اقتدار اطلاعاتی ایران را باور دارند

 25. روحانی: قیمت گوشت هنوز متعادل نیست

پربحث‌های دیروز

 1. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 2. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 3. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

 4. روایت آیت‌الله مصباح از دو قطبی شدن جامعه/ بررسی مجدد پرونده حسین فریدون/ باهنر: خاتمی از سران فتنه نیست

 5. كبيری كه صغير شد

 6. دولت مدیون صداوسیماست/ضرورت اصلاح دستور رئیس جمهور درباره بودجه

 7. جزئیات شناسایی و انهدام شبکه جاسوسی CIA در ایران

 8. ربیعی: ادعای ترامپ درباره پهپاد ایرانی مثل جملات فیلم قیصر است/ ایران زیر بار زور نمی‌رود

 9. کوچکی نژاد: نباید موضوعی علیه سپاه در مجلس مطرح می‌شد

 10. نظر رحیم‌پور ازغدی درباره توقیف نفتکش انگلیس

 11. رئیس سازمان بسیج: جلیقه زردهای فرانسه از انقلاب‌اسلامی الگو گرفته‌اند

 12. جاسوس‌های بازداشت شده CIA ایرانی هستند

 13. رهبر انقلاب رؤسای بنیاد مستضعفان و کمیته امداد را منصوب کردند

 14. واکنش آیت‌الله یزدی به توقیف نفتکش انگلیسی

 15. روحانی با نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد

 16. کنایه حاجی دلیگانی به منتقدان «گاندو»

 17. امیر حاتمی: تلاش ما حفظ و اعتلای امنیت کشور است

 18. جمله‌ای که برای انگلیسی‌ها گران تمام شد

 19. تشریح جزئیات بازطراحی رآکتور آب سنگین اراک

 20. وزیر دفاع: انهدام پهپاد آمریکا نشان دهنده اقتدار ایران در بعد دفاعی است

 21. عراقچی: کار حرفه‌ای آمانو به بسته شدن کامل "PMD " انجامید

 22. تخلیه مجازی؛ توطئه جدید منافقین + عکس

 23. برگزاری اولین جلسه شورای سیاستگذاری باشگاه تحریمی‌ها

 24. آیت‌الله مصباح: ده میلیون انقلابی در کشور داریم

 25. رهبر انقلاب: موضوع فلسطین قطعاً به نفع دنیای اسلام تمام خواهد شد/ از مواضع خود در قبال فلسطین کوتاه نمی‌آییم

پربحث‌های هفته

 1. تحريم صداوسيما به دليل گاندو؛ دولت كوتاه آمد يا تغيير تاكتيك داد؟

 2. آیا ما ایرانی‌ها نژادپرستیم؟

 3. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 4. واکنش کاربران فضای مجازی به توقیف نفتکش انگلیسی: هنوز مانده تا با هم بی حساب شویم!  

 5. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 6. حمایت احمدی‌نژاد از مذاکره با ترامپ!/ واکنش ابطحی به توقیف نفتکش انگلیسی/ چرا نمایندگان اصلاح‌طلب به دهقان رای دادند؟

 7. نامه دولت برای تحریم مالی صداوسیما در شورای نظارت بررسی می‌شود

 8. روحانی: میزان اجاره‌بها در تهران به طور متوسط ۳۰ درصد افزایش یافته/ این رقم امیدوارکننده است

 9. توانا بود هرکه با ما بود!

 10. دستور رئیس جمهور برای بودجه صداوسیما غیر قانونی است

 11. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 12. اسناد جدیدی از تخلفات دانشگاهی حسین فریدون به دست آمده است

 13. آقای رییس جمهور؛ اعداد همه واقعیت‌ها را نمی‌گویند

 14. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 15. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 16. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 17. آقای ترامپ نتوانستید بزنید

 18. ظریف: ایران آماده مقابله با ترامپ طی شش سال آینده است

 19. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 20. عراقچی حامل پیشنهاد جدید روحانی به مکرون است

 21. تلافی‌که تعارف ندارد!

 22. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 23. لحظه شهادت «داریوش رضایی‌نژاد» چگونه گذشت  

 24. کدخدایی: شورای نگهبان مصلحت سنجی ندارد/ برابری دیه زن و مرد ایراد شرعی دارد

 25. کنایه‌ دوباره حسام‌الدین آشنا به سریال سازی جاسوسی

آخرین عناوین