9 نکته‌ کلیدی که سارقان را در عید ناکام می‌گذارد

گروه حوادث الف،   3980101137 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

درباره روش‌های سرقت خودرو و نحوه تامین امنیت منزل در ایام نوروز بیشتر بدانید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هیچ بهانه ای بهتر از تعطیلات نوروز برای انجام یک مسافرت به یاد ماندنی به همراه خانواده نیست. تعطیلات دو هفته ای که این امکان را برای افراد جامعه فراهم می کند، که در یک برنامه ریزی منظم به چندین نقطه از کشور سفر کنند.

سفر در ایام نوروز، زمانی به یک خاطره خوب تبدیل می شود که در کنار برنامه ریزی برای چگونگی انجام سفر، برخی از مسائل ایمنی به ظاهر ساده اما پیشگیرانه، نیز رعایت شود. سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ به منظور پیشگیری از وقوع برخی سرقت‌ها در ایام پایانی سال اظهار کرد: رعایت برخی نکات کوچک اما مهم می‌تواند بیشترین تاثیر را در ناکام گذاشتن سارقان در سرقت‌ها را داشته باشد.

در این گزارش به برخی از روش‌های رایج سرقت از منازل و خودروها در ایام نوروز می پردازیم که توجه  و رعایت به آن می‌تواند موجب انجام مسافرتی ایمن و خاطره انگیز برای هموطنان شود.

آقای پاینده/// سرقت عید

درهای ورودی

استفاده از درهای ضدسرقت امروزه سبب شده، برخی از افراد به بستن و قفل کردن این درها اکتفا کنند، اما گزارش های متعددی در پلیس آگاهی وجود دارد که سارقان با تخریب درهای ضد سرقت، وارد منازل شده اند.

در کنار تخریب درهای ضد سرقت، مسیرهای ورودی دیگری از جمله بالکن، پارکینگ و پشت بام، وجود دارد که سارقان با استفاده از آنها به داخل منزل ورود می کنند. خانواده‌ها باید پیش از سفر نسبت به بسته بودن تمام درهای ورودی اطمینان حاصل کنند و در صورت وجود حفاظ‌های آکاردئونی، پس از قفل درب ورودی، از حفاظ آکاردئونی نیز استفاده شود.

برخی از گزارش‌های واصله به پلیس از سرقت‌های به وقوع پیوسته، نشان می‌دهد که برخی از خانواده ها اقدام به نصب کاغذهایی بر روی در ورودی خانه خود می‌کنند و روی آن جمله "ما مسافرت هستیم" می نویسند که سارقان با مشاهده این نوع یادداشت‌ها اطمینان خاطر را پیدا می‌کنند که خانه برای مدتی خالی از سکنه است. نصب هرگونه کاغذ با این مضمون بر روی در خانه، موجب می‌شود که سارقان با خیالی آسوده اقدام به سرقت از منازل هدف کنند.

سردار علیرضا لطفی ریاست پلیس آگاهی تهران بزرگ  اطمینان از بسته بودن و قفل بودن تمام درهای ورودی خانه، تعویض قفل‌ها و دستگیره های معیوب و ضربه خورده را جزء مواردی دانست که توجه به آن احتمال طعمه قرار گرفتن منازل هدف توسط سارقان را به کمترین میزان می رساند.

وی ادامه داد: اقدام به تعویض مغزی درهایی که کلید آنها توسط اشخاص خانواده مفقود شده است هم از دیگر روش های افزایش ایمنی منازل است.

در زندگی آپارتمان نشینی همواره هستند کسانی که برنامه ای برای مسافرت در ایام نوروز ندارند. در جریان گذاشتن این دسته از افراد، نسبت به برنامه ریزی سفر خود، این امکان را فراهم می کند که در ایام مسافرت این افراد، رفت و آمدها به منزل شما را با دقتی بیشتر تحت نظر داشته باشند.

انتخاب همسایه معتمد

 رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره گفت: انتخاب همسایه به عنوان معتمد جهت در اختیار گذاشتن کلید منزل جهت سرکشی منزل، جزء مواردی است که احتمال سرقت از منازل را به حداقل خواهد رساند، اما نکته حائز اهمیت این موضوع است که در انتخاب امین، تمام جوانب امر از طرف مالک سنجیده شود و سپس کلید در اختیار معتمد قرار بگیرد.

پاک کردن اسامی از آیفون

علاوه بر این برخی از سارقان برای ورود به منزل، اقدام به سوء استفاده از اسامی نوشته شده بر روی آیفون می کنند. بدین صورت که با اعلام یکی از نام‌های نوشته شده بر روی زنگ، خود را از اقوام آنان معرفی می کنند و با جلب اعتماد دیگر همسایگان به محیط داخلی ساختمان ورود می کنند، که شناخت و عدم اطمینان همسایگان به این افراد، نقش مهمی در شکست سارقان در استفاده از این شگرد دارد.

آقای پاینده/// سرقت عید

چراغ روشن

یکی از روش‌هایی که سارقان نسبت به شرایط خانه اطمینان حاصل پیدا می‌کنند روشنایی منازل است. خاموش بودن تمام لامپ ها و چراغ های منزل برای طولانی مدت برای سارقان این اطمینان را حاصل می کند که در حال حاضر خانه هدف، خالی از سکنه است.

برای خنثی کردن این ترفند سارقان، وسایل برقی منزل خود را به سیستم‌های دارای زمان‌بندی مجهز کنید. این سیستم‌ها با توجه به زمانی که برای آنها تنظیم می‌کنید، در طول شبانه روز وسایل برقی شما را به صورت خودکار روشن و خاموش می‌کنند. روشن گذاشتن برخی از نقاط منزل و تامین روشنایی محیطی که از پنجره به بیرون دید دارد در کاهش احتمال دستبرد به خانه شما در ایام نوروز نقش بسازیی دارد.

از سوی دیگر افزایش قیمت طلا و ارز، خانواده ها را بر این داشت تا با خرید طلا و ارز سرمایه ریالی خود را به سرمایه افزایشی تبدیل کنند. برخی از خانواده ها با خرید طلا و ارز اقدام به نگهداری آن در منزل می کنند.

نگه نداشتن طلا در منازل

آمارهای پلیس نشان می دهد که با افزایش قیمت طلا و ارز، هدف سارقان از دستبرد به منازل در چند سال اخیر، سرقت طلا و ارز بوده است. نکته جالب در این باره این است که برخی از گزارش ها نشان می دهد سارقان برای یافتن طلا، در دستبردهای خود به منازل از طلا یاب نیز استفاده می کنند.

برخی از بانک ها اقدام به نگهداری طلا و ارز مشتریان خود برای کوتاه مدت در صندوق امانات خود می کنند. استفاده از این صندوق امانات می تواند آسایش سفر شما در ایام نوروز را دو چندان کند.

همچنین در ایام نبود خود درمنزل می توانید تلفن منزل خود را به شماره تلفن همراهتان انتقال دهید تا در صورت تماس دیگران با خط ثابت منزل شما، بتوانید پاسخ  تماس را داده و هرگونه شگردی در این شکل از سرقت را خنثی کنید.

تراکت‌های تبلیغاتی

یکی از روش‌هایی که سارقان از خالی بودن منازل اطمینان حاصل پیدا می کنند با استفاده از تراکت ها و کارت های تبلیغاتی است. سارقان در این شگرد شروع به توزیع و قرار دادن اتیکت ها و کارت های تبلیغاتی در منازل می کنند. پس از مدتی با سرکشی مجدد از محل هایی که در آنجا توزیع تراکت ها  و یا کارت های تبلیغاتی کرده اند اقدام به شناسایی خانه هایی می کنند که هنوز کاغذ های تبلیغاتی لای در های ورودی باقی مانده است.

باقی ماندن کاغذهای تبلیغاتی در بین درها برای سارقان بیانگر این مطلب است که رفت و آمدی در این مدت به منازل صورت نگرفته و خانه های هدف خالی از سکنه است. توجه به این کاغذهای تبلیغاتی که بر در منازل قرار داده می شود و برداشتن آنها در صورت وجود، می تواند خنثی کننده این شگرد سارقان در شناخت و شناسایی خانه های خالی از سکنه باشد.

آقای پاینده/// سرقت عید

پس از تامین امنیت منزل خود نوبت به تامین امنیت خودرو شخصی است. سارقان در ایام تعطیلات نوروز تنها به سرقت از منازل اکتفاء نمی‌کنند و در کنار سرقت از منازل از سرقت خودرو نیز غافل نیستند.با ورود خودروهای خارجی و ارتقاء ایمنی خودروهای داخلی در برابر سرقت، سارقان هم مجبور به تغییر در روش های سرقت خود شده اند.

سرقت وسایل نقلیه شخصی به ایام نوروز و تعطیلات محدود نمی شود و در تمام سال صورت می گیرد؛ اما در ایام نوروز به علت هیاهوی سال نو و عدم توجه به برخی از مسائل ساده این امکان را برای سارقان ایجاد کرده است که دراین ایام، زحمت آنچنانی به خود در جهت سرقت خودرو به خود ندهند.

قفل فرمان

یکی از مسائل ساده‌ای که احتمال سرقت را کاهش می دهد، استفاده از قفل پدال و قفل فرمان است. برخی از صاحبان وسایل نقلیه زحمت نصب قفل پدال و قفل فرمان را در توقف های کوتاه مدت به خود نمی دهند، اینجاست که سارقان وارد می شوند در همان زمان توقف کوتاه اقدام به سرقت وسیله نقلیه می کنند. هرچه زمان توقف برای صاحبان وسایل نقلیه کوتاه باشد، زمان سرقت وسیله نقلیه هم برای سارقان کوتاه است.

از دیگر روش های سرقت دستبرد به وسایل ماشین است، سرقت قطعاتی چون، کامپیوتر و باطری وسیله نقلیه جزء پرتکرار ترین وسیله سرقت شده از اتومبیل است. نصب قفل بر روی کاپوت خودرو می تواند  نقش بسزایی در کاهش آمار سرقت باطری و کامپیوتر خودرو داشته باشد.

خاموش کردن خودرو هنگام پیاده شدن

روشن گذاشتن خودرو و پیاده شدن از آن جزء رایج ترین اشتباهاتی است که مالکان وسایل نقلیه مرتکب می شوند که همین امر سبب می شود، سارقان با ترفند هایی ویژه سعی در پیاده کردن شما از خودرو کنند.

 یکی از این ترفندها که برای سرقت خودرو پر استفاده است، قرار دادن بطری پلاستیکی بین لاستیک و گلگیر وسیله نقلیه است!  قرار گرفتن بطری پلاستیکی ما بین لاستیک و گلگیر اتومبیل سبب ایجاد صدایی ناهنجار در حین حرکت می شود که همین صدا سبب می شود، مالک خودرو بدون خاموش کردن آن جهت بررسی چرایی صدای ایجاد شده از ماشین پیاده شود، اینجاست که سارقانی که درکمین نشسته اند به سرعت اقدام به سوار شدن و سرقت خودرو می کنند.

آقای پاینده/// سرقت عید

پارک فقط در پارکینگ

پارک خودرو در مناطق خلوت و کم رفت و آمد نیز این فرصت را برای سارقان فراهم می‌کند که با زمان بیشتری  به سرقت و یا دستبرد از ماشین اقدام کنند. پارک خودرو در مناطق پر رفت و آمد موجب این می شود که سارقان نتوانند اقدام به سرقت وسیله نقلیه بکنند.در کنار ذکر این موارد برای پارک ایمن اولویت استفاده از پارکینگ های عمومی است.

پلیس در این باره گفت: شهروندان خودروهای خود را در پارکینگ های درنظر گرفته شده یا محلهای ایمن پارک کرده و از پارک خودرو در مکان‌های پرت و خلوت خودداری کنند. مالکان وسیله نقلیه به هیچ عنوان مدارک، وسایل با ارزش ، ضبط و پنل را داخل خودرو قرار ندهند و خودرو را مجهز به سیستم های ایمنی چون قفل مرکزی و دزدگیر کنند.

تصادف های ساختگی نیز جزء آن دسته از مواردی است که با صحنه سازی از شما می خواهند که از خودرو پیاده شوید و بعد از پیاده شدن  شما، سارقان سوار بر خودرو شما می شوند و از صحنه متواری می شوند.

 این شکل از سرقت همواره بصورت گروهی انجام می شود، در صورت ایجاد صحنه سازی با تصادف ساختگی، با کنترل بر روی شرایط طراحی شده بعد از خاموش کردن اتومبیل و برداشت سوئیچ خودرو از وسیله خود پیاده شده  و صحنه تصادف را بررسی کنید.

 سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ درباره طرح نوروزی پلیس اظهار کرد: در ایام نوروز ۱۰ هزار نفر از نیرو‌های پلیس با تقسیم بندی‌های صورت گرفته برای تامین امنیت پایتخت، در آماده باش کامل هستند. در این طرح در هر محله ۴ گشت حضور دارند که دو گشت موتوری و ماشینی و ۲ گشت پیاده در ایام تعطیلات مشغول به خدمت رسانی به مردم پایتخت هستند.

وی همچنین درباره برقراری ایستگاه‌های پلیس سیار در ایام نوروز گفت: در تهران ۳۱۳ ایستگاه نوروزی ایجاد شده که هرکدام ضمن ارائه خدمات به مردم و مراجعین، مسئول کنترل و سرکشی از منطقه مسئولیت خود نیز هستند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، خاطر نشان کرد: تا پایان روز ۱۵ فرودین سال ۹۸ انجام هرگونه اسباب کشی در پایتخت ممنوع است و افرادی که قصد اسباب کشی در این ایام را دارند، باید با مراجعه به کلانتری محل خود نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

در این گزارش به گوشه‌ای از روش‌های سرقت خودرو و نحوه تامین امنیت منزل در ایام نوروز اشاره شد، مواردی که در عین سادگی می‌تواند مانعی محکم در مقابل سارقان در اجرای اهداف آن‌ها باشد. اهتمام و توجه به توصیه‌های پلیس در این ایام ضامن داشتن یک نوروز ایمن است.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۳۰۴۲۱۱۷:۴۷:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۳
پیشگیری از سرقت یعنی یادمان باشد که سارقین به راحتی وارد منزل ما خواهند شد مگر قفل ضد دیلم روی در و حفاظ ضد دیلم مقابل بالکن، پنجره، نورگیر و پاسیو نصب کنیم که دیگه هیچ دزدی نتونه به هیچ طریقی وارد بشه

پربحث‌های اخیر

 1. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 2. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 3. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 4. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 5. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 6. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 7. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 8. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 9. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 10. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 11. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 12. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 13. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 14. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 15. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

 16. سیداحمد خمینی به عیادت علی پروین رفت/ عکس  

 17. حسین‌ الله کرم دچار سانحه رانندگی شد+عکس  

 18. ۷۸میلیون نفر یارانه نقدی می‌گیرند

 19. نامه جدایی برانکو به پرسپولیس رسید

 20. درخواست تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با 18 محور

 21. از ۱۰ هزار میلیارد تخلف بانک سرمایه چه خبر؟

 22. آیا احتمال حمله به نفت‌کش‌های ایران هم می‌ر ود؟

 23. الاهلی؛ برانکو عید فطر با الاهلی به توافق رسید+عکس

 24. قیمت پراید باز هم بالا کشید/ پراید از ۵۰ میلیون عبور کرد

 25. درگیری صدها نفر در مقابل سالن غدیر ارومیه

پربحث‌های دیروز

 1. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 2. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 3. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 4. ادعای بن‌سلمان: دست عربستان برای صلح با ایران گشوده است/ از برجام حمایت کردیم

 5. نشریه آلمانی دی ولت‌ آلمان :جنگ با ایران، دیوانگی خواهد بود/ ترامپ فردی لاف زن است

 6. راز یک شعف

 7. اهداف«گروه بی» از تنش آفرینی در بزرگترین آبراهه جهان

 8. درخواست بانک‌های خارجی برای پیوستن به جایگزین روسی سوئیفت

 9. شعار انتخاباتی قالیباف/ علی مطهری و فریب مردم/ روایت باهنر از افطاری با حضور احمدی نژاد و ناطق نوری

 10. شکست آرژانتین پس از ۴۰ سال توسط تیم کی‌روش

 11. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 12. آیا باید از شهرداری تهران متشکر بود؟

 13. اولتیماتوم یک هفته‌ای مجلس به دولت برای اعمال افزایش حقوق‌ها

 14. شخصیت نجفی از نگاه عباس عبدی/ او ۳ اشتباه کرد

 15. وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!/ وعده دولت محقق می‌شود؟

 16. خشونت جنسی در فضای آموزشی  

 17. بیت‌المال در خدمت بازنشستگان!/ بازنشسته‌ها دل نمی‌کَنند

 18. توضیحات ربیعی درباره تغییر در دولت و استیضاح‌ زنگنه

 19. ایران 3 – روسیه صفر؛ تسخیر صدر با شکار خرس‌ها/ هت تریک در سرزمین دورناها

 20. موافقت ۵۰ درصدی پایتخت‌نشینان با لغو طرح زوج و فرد

 21. پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایران، ترکیه و روسیه به دست آمده/ روابط اقتصادی روسیه و ایران در حال توسعه است

 22. طرح اعزام ۸ هزار ایرانی تحصیل‌کرده بیکار به خارج کشور در سال ۹۸

 23. پمپئو: خواهان جنگ با ایران نیستیم

 24. جزئیات جسله بازار متشکل ارزی با رئیس بانک مرکزی

 25. وزیر صنعت: مجلس در صورت لزوم ازخودروسازان تحقیق و تفحص کند

پربحث‌های هفته

 1. less for less چیست و چرا ظریف عصبانی شد؟

 2. بررسی ابعاد حقوقی تذکر راننده اسنپ و اقدام مسافر در هتک حیثیت راننده/ خودرو حریم شخصی و خصوصی نیست

 3. به آبه امیدی نیست

 4. شناسايي ضاربان بانوي آمر به معروف در رشت  

 5. روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

 6. برنامه واقعی ترامپ در ماه‌های آینده برای ایران چیست؟

 7. ادعای وطن‌دوستی رامبد با سفر به کانادا برای تولد فرزند!

 8. پرستو یا آشیانه!؟

 9. راننده اسنپ جنجالی تعطیلات نوروز کجا بود؟!  

 10. واکنش کاربران توییتر به اظهارات جنجالی وزیر نیرو درباره مردم ایران و چین/ از فیش حقوقی مدیران تا مبارزه با فساد مسئولان نالایق به سبک چینی‌ها

 11. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 12. آمريكا ديگر چيز چنداني در چنته ندارد كه تاكنون نشان نداده باشد

 13. رئیس انجمن خودروسازان: قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون‌تومان است

 14. روحانی: فشار آمریکا علیه ملت ایران، تخلیه خواهد شد/ ملت نسبت به یکسال گذشته آرامش بیشتری دارد/ بدخواهان را مجبور می‌کنیم اشتباه خود را بپذیرند

 15. رهبر انقلاب: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد/ ترامپ بعد از بازگشت از ژاپن، پتروشیمی ایران را تحریم کرد آیا این پیام صداقت است؟

 16. آلمان: سقوط برجام به منزله بازگشت همه تحریم‎ها است

 17. مسافر جنجالی اسنپ : با میل خودم توییت عذرخواهی را زدم

 18. آقای روحانی، حالا وقت تعویض طلایی است

 19. قالیباف در پیامی به جوانان: اگر به میدان انتخابات نیایید، در برهمان پاشنه خواهد چرخید/ نباید منتظر دستور از بالا به پایین باشیم

 20. سفر نوبخت به آمریکا برای دیدار با فرزندانش، انتخابات کمیسیون بهداشت را به تعویق انداخت/ پیام آقای نماینده از آن‌سوی دنیا

 21. چرا برخی فکر می‌کنند زبان دیپلماتیک یعنی انفعال ؟ / آقای ظریف مچکریم!

 22. وقتی نه قصد جنگ باشد و نه میل به تسلیم...

 23. واکنش برادر میترا استاد به یادداشت علی مطهری  

 24. حضور بسیجیان در منزل راننده اسنپ  

 25. آگهی هم‌خانه خانم مجرد!  

پربحث‌های هفته

 1. ادعا‌های برادر میترا استاد علیه نجفی: او سابقه عقد موقت با زنان دیگر هم داشته/ خواهرم با پی بردن به خیانت‌ها با او درگیری داشت/ میترا را به مرگ تهدید کرده بود

 2. ماجرای خودروی مشکوکی که روز حادثه وارد خانه نجفی شد چه بود؟

 3. قتل نوعروس به همراه مادر و خواهرش

 4. جنایت شبانه در زندان تهران

 5. جزئیاتی از قتل یک زندانی در ندامتگاه فشافویه

 6. دستگیری راننده تاکسی قبل از آزار دختران

 7. مشاور محمود احمدی‌نژاد خودکشی کرده؟

 8. تعرض به دختران جوان به بهانه تست بازیگری

 9. حسین‌ الله کرم دچار سانحه رانندگی شد+عکس  

 10. قاتلانی که کیفرخواست پرونده‌شان به سرعت صادر شد؛ از «نجفی» تا «اهورای سه ساله»

 11. خواستگار ناکام خانواده دختر مورد علاقه را به گلوله بست

 12. نجات 44 ‌دریانورد خارجی ‌حادثه آتش سوزی ‌دو نفتکش در دریای عمان

 13. مرگ ۵ عضو یک خانواده در استخر

 14. محاکمه زنی که با همدستی یک مرد شوهرش را کشت

 15. توقیف خودروی ۲۶ میلیاردی قاچاق در میناب + عکس

 16. قتل در اتوبوس شهری به دلیل اختلافات خانوادگی

 17. مرگ چوپان در برخورد با قطار مسافربری

 18. محاکمه پرستار خانگی به اتهام قتل پیرمرد

 19. زلزله ۷.۴ ریشتری در نیوزیلند

 20. قتل پسر ۹ ساله‌ای که می‌خواست دختر باشد

 21. مصدومیت ۱۶ نفر در حادثه واژگونی اتوبوس

 22. وقوع زلزله ۷.۴ ریشتری در نیوزیلند

 23. ناپدید شدن مرموز زن جوان با ۵۰۰ میلیون تومان پول و سکه

 24. آتش سوزی مزارع در ایلام یک قربانی گرفت

 25. ریزش دیوار در دلفان یک کشته و 3 مجروح بر جای گذاشت

آخرین عناوین