حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن/ اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟/ افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز

گروه سیاسی الف،   3970722114 ۹ نظر، ۸ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن/ اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟/ افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

حضور روحانی در دانشگاه تهران و حواشی آن

امروز حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در دانشگاه تهران حضور یافت و به سخنرانی پرداخت. روحانی در بخش‌هایی از این سخنرانی گفت:«هنوز ما دولت شروع نکرده بودیم. در سال ۹۲ من انتخاب شده بودم دو ماه دیگر بنا بود دولت را تشکیل دهیم. به محض انتخاب قیمت دلار پایین افتاد، به محض انتخاب بازار آرام شد، به محض انتخاب امیدها بالا رفت، هنوز دولت را شروع نکرده بودیم، چرا؟ برای اینکه مردم به آینده‌ای بهتر با تعامل بیشتر با جهان، با آرامش بیشتر، با فضای امن‌تر و نه امنیتی‌تر، امیدوارتر شده بودند... من هم وقتی در روزنامه و فضای مجازی چند انتقاد می‌خوانم می‌گویم امروز بس است و آن را کنار می‌گذارم. چون هم وقت بیشتری ندارم و هم نقد بیش از حد می‌تواند مفید نباشد. حدش هم مفید است هم لازم.... شما ممکن است وقتی به فروشگاه می‌روید قیمت اجناس را ببینید که بالا رفته است. من به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم،‌ می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است... با وحدت، اتحاد و یکپارچگی‌مان می‌توانیم این کار را انجام دهیم و در بسیاری از جاها ما می‌توانیم آمریکا را شکست دهیم. کسی ممکن است بگوید آقا چرا شعار می‌دهید، آمریکا ابرقدرت است و این همه نفوذ اقتصادی، سیاسی، نظامی،‌ امنیتی در دنیا دارد، شما که یک کشور در حال رشد و توسعه هستید چطور آمریکا را شکست می‌دهید؟ خب من از شما سوال می‌کنم از لحاظ سیاسی در این چند ماه آمریکا شکست خورده است یا پیروز بوده در برابر جمهوری اسلامی ایران. این نه قضاوت من یا شما بلکه قضاوت جهان است.»

مشروح سخنان روحانی در دانشگاه تهران

ناگفته نماند همچنان پس از گذشت پنج سال از ریاست‌جمهوری روحانی همچنان واژه «باید» از واژه‌های پرتکرار سخنرانی او است؛ همچنین آقای رئیس جمهور اشاراتی به رشد قیمت‌ کالاهای مصرفی مردم داشتند و لازم است برای حل مشکل اقتصادی و معیشتی مردم اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. به اعتقاد کارشناسان دولتمردان تدبیر و امید در حل مشکلات تعلل به خرج می‌دهند و آقای روحانی باید برخورد جدی در این موضوع داشته باشند.

اما حضور روحانی در دانشگاه تهران با برخی حواشی همراه بود. عده‌ای از دانشجویان دانشگاه تهران دست به تجمع زدند و شعارهایی دادند. از حواشی دیگر اعتراض دانشجویان به گفت‌وگوی یکطرفه رئیس‌جمهور  و ترکیب حاضرین در سخنرانی رئیس‌جمهور بود.

حواشی تجمع دانشجویان حامی روحانی علیه روحانی در دانشگاه تهران + جزئیات و تصاویر

تجمع اعتراضی دانشجویان همزمان با حضور روحانی در دانشگاه تهران + عکس

***

اصلاح ساختار مجلس؛ چرا و چگونه؟

مجلس شورای اسلامی به اذعان عمده صاحب‌نظران عملکرد مناسبی در سطح ملی ندارد. براساس اصل شصت و دوم قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی ار نمایندگان ملت تشکیل می‌شود. اما آنچه اکنون شاهد آن هستیم این است که عموم نمایندگان، نمایندگان حوزه انتخابیه هستند؛ یعنی سطح تصمیمات و دغدغه خاطر نمایندگان مشکلات ملی نیست بلکه مشکلات مربوط به حوزه انتخابیه است. عمده کارشناسان، نبود احزاب را علت اصلی این وضعیت می‌دانند. اما این وضعیت نیاز به اصلاح دارد.

یکی از پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح شده است دومجلسی شدن است.پیشنهادی که محمدرضا باهنر تاکنون بارها آن را مطرح کرده است. تجربه بیست و هشت ساله حضور در مجلس باعث شده است صحبت‌های باهنر در این زمینه قابل تامل باشد.

باهنر در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته است: «بنده اصلاح قوه مقننه را به طور کلی در نظر دارم و ضرورت آن را احساس می‌کنم. به بیان دیگر موضع و اعتقادم این است که برای رفع مشکلات باید یک به اصطلاح «سبد سیاستی» تهیه شود. البته دولت هم مشکلات خود را دارند اما در مجلس، مثلا اگر مسیر نمایندگان را از نقطه شروع در انتخابات رصد کنیم و تا زمانی که نماینده‌ای وارد مجلس شده، حوزه فعالیت تخصصی‌اش را در کمیسیون مربوطه تعیین می‌کند و در ادامه تا وقتی این دوره 4ساله به اتمام می‌رسد، درمی‌یابیم که در هر نقطه با اشکالاتی روبرو هستیم. البته این اشکالات درپی تجارب 30، 40 ساله کشف شده و هنوز هم همه دست‌اندرکاران در مورد همه این موارد اشکال به تفاهم نرسیده‌اند اما احتمالا همگی می‌پذیریم که اشکالاتی وجود دارد.

در این بحث، بنده ۲ موضوع کلان را مدنظر داشته و دارم: اولا که معتقدم مجلس باید با نظام حزبی اداره شود و درثانی، یک مجلس کافی نیست و حتما باید به‌سمت نظام دو پارلمانی برویم. هم‌اکنون با وجود آنکه عمده نمایندگان مجلس دلسوزند و برای خدمت می‌آیند اما واقعیت این است که در مجلس مسائل ملی متولی ندارد و عموما مسائل منطقه‌ای، حزبی، قومیتی و حتی جنسیتی مطرح است و منافع ملی انتهای صف مانده که فرصتی برایش نمی‌ماند. به‌جز این 2 ایراد، ادعای دیگری نیز مطرح است که البته شاید ادعای بسیار بزرگی باشد. بحثم این است که متوجه‌ام چه می‌گویم و البته می‌دانم احتمالا بعد از بیان این مساله کمی سر و صدا هم راه بیفتد. با این همه مدعی هستم اکثریت بسیار بالایی از رای‌گیرندگان و رای‌دهندگان، یعنی وکلا و موکلین نمی‌دانند مورد وکالت چیست و برای چه‌ کاری نماینده انتخاب می‌کنیم. عموما فکر می‌کنند قرار است این نماینده منتخب، جاده‌ای بکشد، بیکاری را استخدام کند یا دانشجویی را منتقل کند. در حالی که هیچ‌کدام از این امور جزو وظایف نمایندگان نیست.»

به نظر می‌رسد دیر یا زود باید برای اصلاح ساختار پارلمان اقدام کرد.

***

افشانی و امضای انتصابات چند دقیقه قبل از دریافت کارت قرمز

همچنان مسئله ماندن یا رفتن افشانی از شهرداری تهران محل مناقشه است. امروز نایب رئیس کمیسیون شوراهای مجلس گفته است افشانی مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان است و باید از شهرداری خداحافظی کند. در طرف مقابل، محسن هاشمی گفته است باید منتظر پاسخ استعلام از معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری بمانیم. 

با همه این احوال، و اینکه در قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان به صراحت بیان کرده و آقای افشانی باید از خیابان بهشت نقل مکان کند، نکته عجیب آن است که ایشان در حالی که رایزنی‌ها برای ماندنش هنوز نتیجه نداده است و خداحافظی‌اش به نظر قطعی می‌رسد دست به تغییرات زده و برخی از معاونان شهرداری را عوض کرده است.

خانه‌تکانی شهردار پایتخت در روز‌های پایانی ریاست بر میز بهشت

و حتی توجیهاتی مبنی بر عدم بلبشو در این زمینه آورده است.

افشانی گفته اجازه بلبشو در شهرداری را نمی‌دهم

حقیقتا این اقدامات جای سوال و تعجب دارد. عقل آدمی حکم می‌کرد آقای افشانی تا قطعی شدن ماندن در شهرداری صبر می‌کرد و بعد دست به انتصاب افراد می‌زد. آیا افشانی یا شورای شهر، قبل از این انتصابات، با خودشان اندکی فکر کرده‌اند؟

***

فیلترینگ از منظر معاون جدید فضای مجازی دادستان

دیروز عبدالصمد خرم‌آبادی، معاون فضای مجازی دادستان کل کشور به معاونت نظارت بر دادسراها رفت و جواد جاویدنیا به معاونت فضای مجازی دادستان کل کشور منصوب شد. امروز امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات در رشته‌توییتی بخش‌هایی از مقاله مستخرج از پایان‌نامه آقای جاویدنیا را منتشر کرد که جالب توجه است.

جانشین خرم‌آبادی در مورد فیلترینگ چه نظری دارد؟

مثلا این عبارت: «ادله شرعی بر این حد از‌ اعمال پالایش یکسان نسبت به تمامی اقشار جامعه موجود نیست. لذا ثمره‌ای جز‌ هزینه فراوان و کندی سرعت دسترسی به‌ اطلاعات‌، تشویق‌ هر‌چه بـیشتر افراد به‌ عبور‌ از پالایش و... و فرصت سوزی بیشتر‌ برای جبهه‌ داخلی و فرصت‌‌سازی برای دشمنان ندارد»

هرچند برای دانستن نظر ایشان درباره فیلترینگ باید کل مقاله را مطالعه کرد و باید عملکرد ایشان را در چند ماه آینده به نظاره نشست.

***

توتال به پرداخت رشوه به مقامات ایرانی محکوم شد

روزنامه کیهان نوشت: «دادسرای پاریس روز جمعه، خواستار مصادره ۲۵۰ میلیون یورو از دارایی‌های شرکت نفتی توتال در پرونده پرداخت رشوه به ایران شد.

دادسرای پاریس همچنین خواستار جریمه ۷۵۰ هزار یورویی علیه شرکت توتال شده است. این حداکثر یک جریمه علیه یک شخص حقوقی است که در چنین پرونده‌هایی می‌توان در نظر گرفت.

«شرکت فرانسوی توتال متهم است که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ برای عقد قرارداد با ایران به میزان ۳۰ میلیون دلار به مقامات ایرانی رشوه داده است. در آن زمان، مهدی هاشمی رفسنجانی، مدیر شرکت‌های پیمانکار شرکت ملی نفت ایران بود. این رشوه توتال به عقد قراردادی دو میلیارد دلاری با شرکت ملی نفت ایران در ارتباط با توسعه میدان گازی پارس جنوبی در سال ۱۹۹۷ منجر شد.»

چند سال پس از این ماجرا، تحقیقات قضایی در این زمینه آغاز شد و بالاخره روز پنجشنبه ۱۱ اکتبر (۱۹ مهر)، محاکمه شرکت عظیم نفتی توتال در پاریس آغاز شد و در روز‌های آینده ادامه خواهد یافت.

اما سه نفر اصلی درگیر در این پرونده یا مرده‌اند یا در وضعیتی نامعلوم قرار دارند: کریستف دومارژوری مدیرعامل پیشین شرکت توتال که در زمان عقد قرارداد مدیر بخش خاورمیانه این شرکت بود، چهار سال قبل (۲۰ اکتبر ۲۰۱۴) طی سانحه‌ای در فرودگاه مسکو کشته شد، بیژن دادفر، مدیر شرکت مشاوره و طرف قرارداد با شرکت فرانسوی توتال به گفته وکیل وی در اثر بیماری اخیراً درگذشته است و گفته می‌شود یکی دیگر از واسطه‌ها به نام عباس یزدی، از نزدیکان مهدی هاشمی، نیز جان سپرده است.وکیل عباس یزدی مدعی است که او در دوبی ربوده شد و آدم‌ربایان توسط دادگاه محلی محکوم شدند، بی‌آنکه البته جسد عباس یزدی یافت شود.»

پرونده‌ای که در مربوط به مسئولین کشور ماست در فرانسه رسیدگی می‌شود و جزئیاتش به اطلاع افکار عمومی می‌رسد اما متاسفانه در کشور ما افکار عمومی اطلاعی از چند و چون ماجرا ندارد.

***

حمایت عجیب معاون وزیر از فولادی‌ها

امروز، انتشار یک نامه در رسانه‌ها موجبات پرسش و تعجب بسیار شد. 

مکاتبه معاون وزیر با شریعتمداری برای تعلیق پرونده‌ تعزیراتی فولادی‌ها + سند

در این نامه، معاون وزیر بازرگانی از وزیر بازرگانی درخواست می‌کند از پرونده‌های تعزیراتی شرکت‌های تولیدکننده فولاد منتفی شود یا به حالت تعلیق درآید. دلیل آن را هم این می‌داند که بعد از دستورالعمل صادرشده به مقدار کافی عرضه کرده‌اند. عجیب است که شرکت‌‌های تولیدکننده فولاد را به خاطر انجام حداقل وظیفه قانونی، مشمول چنین تشویقی دانسته‌اند. آیا چنین تشویقی برای همه تولیدکنندگان کشور انجام می‌شود؟

عناوین مرتبط

۲۵ آذر ۱۳۹۷افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور
۲۴ آذر ۱۳۹۷داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست
۲۱ آذر ۱۳۹۷فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی
۲۰ آذر ۱۳۹۷ارز 4200 تومانی دستپخت چه کسی بود؟/ واکنش تند کرباسچی به اظهارات آشنا/ شرمندگی زیباکلام از عملکرد روحانی
۱۹ آذر ۱۳۹۷نظر اصلاح‌طلبان درباره ریاست‌جمهوری سردار سلیمانی/ کاسبی با حصر/ انتقاد معاون رئیس جمهور از حجاریان
۱۸ آذر ۱۳۹۷اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟
۱۷ آذر ۱۳۹۷نامه جهانگیری به مقامات عالی نظام/ روایت دو دانشجوی منتقد از بیان انتقادات در دیدار با رهبری/ استراتژی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400
۱۴ آذر ۱۳۹۷انتقاد روزنامه اصلاح طلب از صادق زیباکلام/ کاسبی برخی نمایندگان مجلس/ آقای رحمانی فضلی به این تناقض پاسخ دهید
۱۳ آذر ۱۳۹۷واکنش سلحشوری به تقطیع سخنانش درباره حجاب/ مناظره غیابی سعید حجاریان و بهزاد نبوی/ وزیر دولت اصلاحات: حمایت از روحانی اشتباه بود
۱۲ آذر ۱۳۹۷مشابهت‌های رفتاری واعظی و مشایی/ بهزاد نبوی از چه چیزی گلایه می‌کند؟/ پوپولیسم در انتصاب مدیران جوان
۱۱ آذر ۱۳۹۷نظر رهبری درباره فیلم «مارمولک»/ رونق فضای شعر و شاعری در مجلس/ نامزد اتاق فکر دولت برای انتخابات ریاست جمهوری/ سپاه روی موشک می‌نویسد، موشک؟
۱۰ آذر ۱۳۹۷کنگره حزب کارگزاران؛ آغاز عبور از روحانی/ اصولگرایان با استیضاح ظریف موافقند؟/ انتقاد کیهان از علی‌اکبر صالحی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۹۳۹۲۸۲۱:۲۹:۳۴ ۱۳۹۷/۷/۲۲
(روحانی : من دانشگاه را امن می خواهم، نه امنیتی) نشریات دانشجویی، پلمپ نقد برجام و کرسنت ، جرم استاتید منتقد ،احضار به دادگاه.. کنسرت و اردوی مختلط ، ازاد سیگار کشیدن در محوطه، ازاد بعد میگن ببینید ! فضا رو باز کردیم !!
ناشناس۵۹۴۳۴۴۰۹:۰۹:۰۳ ۱۳۹۷/۷/۲۳
این دولت امنیتی ترین دولت بعد از انقلاب است .
ناشناس۵۹۳۹۴۶۲۱:۵۲:۵۱ ۱۳۹۷/۷/۲۲
خدا ما را از دست دولت روحانی نجات دهد به خرخرمون رسیده دیگه فقط برای اینگه جنگ داخلی مردم اعتراض نمیکنن ولی اینا فکر میکنن مردم راضی ان از وضع موجود
ناشناس۵۹۴۰۶۹۲۳:۵۳:۰۲ ۱۳۹۷/۷/۲۲
آمین
ناشناس۵۹۴۳۵۲۰۹:۱۲:۱۲ ۱۳۹۷/۷/۲۳
ضرب المثلیه میگه از ماست که بر ماست جامعه ای که دروغ توش زیاد باشه حق از ناحق رو نمی شه تشخیص داد
ناشناس۵۹۳۹۶۵۲۲:۱۲:۳۷ ۱۳۹۷/۷/۲۲
حالا که نوبت حساب رسیده روی کار‌آورندگان آقای روحانی مغرضانه می‌گویند رئیس‌جمهور کاره‌ای نیست. اگر اعتقاد دارند که رئیس‌جمهور قدرت ندارد پس چرا در زمان انتخابات با تمام سرمایه تلاش کردند ایشان به قدرت برسد؟ انصاف داشته باشند و به این روراست نبودن با مردم پایان بدهند.
ناشناس۵۹۳۹۶۷۲۲:۱۳:۱۸ ۱۳۹۷/۷/۲۲
از اول سال تا الان قیمت فرآورده‌های لبنی مانند شیر چندین مرتبه گران شده و در حال حاضر به چهاربرابر قیمت اول سال رسیده است. چرا هرکس هرگونه که می‌خواهد رفتار می‌کند؟
ناشناس۵۹۳۹۷۲۲۲:۱۵:۲۰ ۱۳۹۷/۷/۲۲
این دولت بابت بدهی به پیمانکاران اوراق مشارکت 4 ساله داده که با این کار دولت‌های بعدی را نیز مقروض می‌کند. جالب اینکه این اوراق در بازار آزاد توسط افراد دلال به نصف قیمت خریده می‌شود و دولت نیز سود 15 درصد سالیانه را به رغم اینکه ارزش پول کشور تا 400 درصد تنزل داشته نمی‌پردازد.
ناشناس۵۹۴۲۱۴۰۷:۴۵:۵۲ ۱۳۹۷/۷/۲۳
اگر قراربود برای مسئولان و وزرا سخنرانی میکردید چرا یک روز دانشگاه را به تعطیلی کشاندید

پربحث‌های امروز

 1. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 2. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 3. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 4. چرا پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی مردود است؟

 5. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 6. بازار آجیل شب یلدا   

 7. مردم از فقر و تبعیض ناراحت اند، با برجام، FATF و بازی سیاسی شما کار ندارند

 8. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 9. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 10. صحنه وحشتناکی که کارمند تنها در شرکت با آن مواجه شد  

 11. حاجی دلیگانی: مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 12. دوروف  چگونه به تلگرام طلایی شما پیام فرستاد؟

 13. پیشنهاد جدید مجلس برای سهمیه‎بندی بنزین در سال ۹۸

 14. زمان بازنشستگی «زیباکلام» از دانشگاه تهران مشخص شد

 15. خوب بد زشت سخنان ظریف

 16. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 17. FATF بخشی از ساختار وزارت خزانه‌داری آمریکاست

 18. سرعت رشد مسکن در آذر + جدول قیمت

 19. بلاتکلیفی جاماندگان دریافت بسته حمایتی دولت/ خانواده‌هایی که مشمول بسته حمایتی نشده‌اند، چه کنند؟

 20. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 21. سفره کارگران چیده می‌شود

 22. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 23. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 24. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 25. انتقاد کامیابی‌نیا از فهرست ۳۵ نفره کی‌روش/ هرکسی سرش به کار تیم خودش باشد بهتر است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 2. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 3. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 4. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 5. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 6. چرا کانال مالی اروپا شکل نمی گیرد؟

 7. ردپای افغانی ها در گرانی آجیل شب یلدا

 8. مظلومی که داستان ندارد

 9. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 10. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 11. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 12. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 13. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 14. محمود عزیزی: «قلاده‌های طلا» در تاریخ سینمای ایران می‌ماند   

 15. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 16. اقتصاد جهانی منهای آمریکا

 17. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 18. خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند  

 19. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 20. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 21. راز جسد سوخته زن جوان در کوه‌های مشهد

 22. خاک ایران همچنان قاچاق می‌شود

 23. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 24. ترکان: در شرایط اقتصادی امروز، گروه‌های فقیر بیشتر شده‌اند

 25. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 3. علی مطهری: حدس می‌زنم مردم هم موافق افزایش قیمت بنزین هستند!

 4. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 5. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 6. برای این عکس شما تیتر بزنید  

 7. طمع همایونِ رضا پهلوی‎

 8. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 9. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 10. چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

 11. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 12. واکنش کاربران توییتر به افزایش قیمت خودرو/ مالک ایران خودرو و سایپا کیست؟/ وقتی وزیر هم بی‌خبر است!/ سلام به پراید ۴۰ میلیونی و دست‌های پشت پرده

 13. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 14. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 15. نوبخت در پاسخ به احمدی‌نژاد: امکان افزایش یارانه‌ها وجود ندارد/ فعلا باید بدهی‌های دولت قبل را بپردازیم

 16. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 17. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 18. کسی که الفبای اقتصاد را خوانده باشد، می‌داند که این راه حتی به ترکستان هم نمی‌رود!

 19. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 20. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 21. برایان هوک: موضوع فرزندان مقامات ایران را بررسی می‌کنیم

 22. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 23. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 24. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 25. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

پربحث‌های امروز

 1. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 2. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 3. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 4. جهانگیری: هدف از تحریم این بوده که اقتصاد کشور با فروپاشی مواجه و مردم به تنگ بیایند

 5. عضو فراکسیون امید: وزیر صنعت با انتصاب داماد روحانی به لبه تیغ استیضاح نزدیک شد/ نمی‌توانم باور کنم روحانی در جریان این انتصاب نبوده/ سرمایه اجتماعی روحانی بازهم کاهش پیدا خواهد کرد

 6. خوب بد زشت سخنان ظریف

 7. یکی از نشانه‌های وقاحت در برخی مسئولان  

 8. همسر «مهندس بازرگان» درگذشت

 9. یادداشت مطهری درباره بدعت مجمع تشخیص مصلحت نظام!

 10. کار تراشی معاون روحانی برای شرکتی که از آن سهم می‌برد + سند

 11. وزیر دفاع: بخش دفاعی کشور نگاه به بیرون ندارد/ اتخاذ تدابیر صحیح رهبری موجب شکست آمریکایی‌ها شد

 12. توضیحات یک مقام آگاه درباره پرونده «وحید صیادی نصیری»

 13. نعمتی: بودجه ۹۸ باید واقعی بسته شود/ ارائه بودجه به مجلس طی ۱۰ روز آینده

 14. تجمع نمایندگان اصفهان در دفتر آیت‌الله طباطبایی‌نژاد

 15. مواد منفجره حادثه چابهار چگونه به کشور وارد شد؟

 16. فرمانده ارتش: تدابیر رهبر انقلاب قطب‌نمایی برای پیشرفت است

 17. مطهری و صادقی کجاء مجلس نشسته‌اند؟  

 18. جلسه غیرعلنی تمام شد؛ آغاز جلسه علنی مجلس

 19. عکسی از امام خمینی (ره) که رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!

 20. ابزار‌های نظارتی مجلس کارآمدتر می‌شود

 21. افزایش شکاف بین اصلاح طلبان و اعتدالی ها/ تعارض منافع؛ این بار در سازمان محیط زیست/ حاشیه‌های ادامه‌دار انتصاب داماد رئیس‌جمهور

 22. محکومیت‌های «اسفندیار رحیم مشایی» تایید شد

 23. کلیات طرح تجمعات و راه‌پیمایی‌ها تصویب شد

 24. مدیرمسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

 25. وحید صیادی نصیری که بود و چگونه درگذشت؟/ جزئیات فعالیت های یک گروهک تروریستی

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 2. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 3. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 4. مظلومی که داستان ندارد

 5. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 6. سعید جلیلی: باید نشان دهیم می‌شود ایستاد، پیروز شد، پیشرفت کرد و تکثیر شد

 7. چرا با کاهش قیمت دلار، نرخ اجناس کم نمی‌شود؟  

 8. باهنر: دولت فعلی دولت پیرمردهاست/ مردم گرفتارند دلمان میسوزد

 9. نمایندگان مجلس از ظریف به قوه قضائیه شکایت می‌کنند

 10. ظریف: ایران هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش خواهد داد

 11. ظریف کافه را بهم ریخت / ادعایی که زود تکذیب شد  

 12. داماد روحانی از معاونت وزارت صنعت عزل شد؟/ انتقاد روزنامه اصلاح‌طلب از حضور حزبی ظریف/ در این مجلس کسی به فکر منافع ملی نیست

 13. درباره وظایف ذاتی وزارت خارجه؛ دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!

 14. واکنش مهاجرانی به سخنان امروز رضا پهلوی!  

 15. اگر برجام نباشد چه می‌شود؟

 16. حاجی‌بابایی: اعتماد کردن مجدد به آمریکا اشتباه محض است

 17. فلاحت‌پیشه: بنده نشنیده‌ام که تاکنون کسی بگوید با FATF اسلام زیر سوال می‌رود

 18. واعظی در واکنش به مصاحبه حجاریان: با اصلاح‌طلبان تندرو روابط خوبی نداریم/ با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم

 19. کدخدایی: شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند

 20. جنجال ضدانقلاب روی عکس آیت‌الله کاشانی + تصاویر

 21. کاظم جلالی: خبری از اجرای SPV نیست

 22. «دولت» خبر انتصاب داماد روحانی در وزارت صمت را تایید کرد

 23. انصاری: حتماً ضعف‌هایی دولت‌ وجود دارد/ نگه ‌داشتن نرخ ارز و ترامپ باعث مشکلات ارزی شد

 24. دیدار نمایندگان مستعفی با امام جمعه موقت اصفهان

 25. غیبت ۱۴ عضو مجمع تشخیص در جلسه امروز + اسامی

پربحث‌های هفته

 1. چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

 2. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 3. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 4. ایمانی در گفتگو با الف:خطر بازگشت پوپولیسم جدی است / احمدی‌نژاد به دنبال بهره‌برداری به نفع خود است

 5. نگاهی به هزینه و فایده برجام

 6. از تزریق به ایرانیان در فرودگاه تفلیس تا دیپورت آنها به بهانه‌های واهی + عکس

 7. ضعیف‌ترین دوران وزارت خارجه ایران  

 8. وعده ارزانی ۲۰ درصدی با FATF، پس از گرانی ۲۰۰ درصدی با برجام!

 9. وقتی اقوام حسن روحانی در دولت پست می‌گیرند + جدول

 10. واکنش‌ها به انتصاب داماد رئیس‌جمهوری به معاونت وزیر؛ کلید روحانی قفل شاه داماد را باز کرد

 11. واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

 12. فرزندان مقامات ایران از آمریکا اخراج می‌شوند؟/ انتقاد از روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ پایان اصولگرایی و اصلاح‌طلبی

 13. به بهانه شاپرک شجری‌زاده؛ پنج اشتباه درباره دختر خیابان انقلاب

 14. تست موشک بالستیک تائید شد/ پاسخ سردار حاجی‌زاده به واکنش آمریکایی‌ها

 15. روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد/ اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم

 16. ازغدی: انتقاد را سرکوب نکنید/ نماز جمعه تریبون تکرار و کلی گویی بی فایده نیست/ رهبری هم باید پاسخگوی اختیارات خودش باشد/نهادهای حکومت در سه قوه و منصوب، باید شفاف و مسئولیت پذیر باشند

 17. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 18. حجاریان؛ از پراگماتیسم تا اپورتونیسم

 19. واکنش روحانی به حکم معاونت دامادش در وزارت صنعت

 20. صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم

 21. حراج اطلاعات کشور، با چه قیمتی

 22. مظلومی که داستان ندارد

 23. اولین حضور سیاسی رئیسی پس از انتخابات/ چرا روحانی مثل احمدی‌نژاد سخن می‌گوید؟/ آیت‌الله هاشمی؛ «معیار» ارزیابی افراد؟

 24. روحانی استاد فرافکنی در تحمیل FATF است/ FATF هم مانند برجام چرخ زندگی مردم را نمی‌چرخاند

 25. دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد

آخرین عناوین