توکلی در برنامه پایش مطرح کرد؛ اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

گروه اقتصادی الف،   3961221135 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
 اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم برای شفافیت حقوق مسولان را دنبال خواهیم کرد /برخی مسئولین حاضر به بیان میزان حقوق دریافتی خود نیستند

وی با بیان اینکه این موضوع مخصوص رژیم شاه نبوده، افزود: اگر هر کسی چه در رژیم سابق و چه در نظام فعلی حرام خواری کرد، باید این اموال را پس بدهد.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در طرح اعاده اموال نامشروع که در مجلس در دستور کار نمایندگان قرار دارد، مشخص نیست که افراد چقدر اموال را تصاحب کرده و بررسی آنها به این راحتی نیست، گفت: این بخش احتیاج به کار قضائی و اطلاعاتی دارد.

توکلی با تاکید بر اینکه رویکرد نمایندگان در این زمینه را نباید تخطئه کرد، برای اینکه حرامخواریها کار ما را به اینجا رسانده است، افزود: یعنی سوء استفاده از موقعیت عمومی برای کسب منافع خصوصی موجب بروز این مسائل شده است. بین این دو نیز فرق است.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع)  گفت: ایشان می فرمایند فقر گسترده ناشی از این است که مسئولین کشور میل جمع کردن مال پیدا می کنند. پس اگر می خواهیم با فقر مبارزه کنیم باید اول با فساد مبارزه شود.

t2

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: رویکرد طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان قابل دفاع است. اجزای آنرا می توان درست کرد.

توکلی ادامه داد: اینجانب به آقای دهقان نماینده چناران و طراح این طرح پیشنهاد دادم که برای بررسی آن در مجلس قید ۲ فوریت برای آن در نظر نگیرند بلکه می توانند با قید یک فوریت، طرح را به کمیسیون تخصصی مجلس ببرند و بررسی کارشناسی بیشتری روی آن داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر آقای لاریجانی رئیس مجلس بخواهد، می تواند با استفاده از اختیارات خود به کمیسیون مربوطه دستور دهد تا در بررسی این طرح تسریع شود.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پاسخ به این سوال که طرح اعاده اموال نامشروع و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه مکمل هم هستند، گفت: بله. یعنی ماده ۲۹ از اینکه مسئولین در آینده فاسد و حرامخوار شوند، جلوگیری می کند و این ماده کم هزینه تر است.

توکلی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت شفافیت در کشور در سالی که گذشت، گفت: از نظر من کارنامه امسال مثبت بود. برای اینکه یک جو عمومی پیدا شد که شفافیت را به یک خواسته مطلوب تبدیل کرد و این ادبیات ساختن و رایج کردن اصطلاحات سیاسی و حکومتی است. اگر این نباشد اتفاقی نمی افتد.

 وی گفت: این یک مقدمه ضروری است که امسال خوب اتفاق افتاد و حتی آنهایی در قسمت تاریک نشسته اند، از شفافیت دفاع می کنند.

وی افزود: هم دولتی ها در پیدایش این ادبیات و رشد آن زحمت کشیدند و هم نهادهای مدنی مثل دیده بان شفافیت و عدالت، شفافیت برای ایران و حتی جنیش های دانشجویی که بصورت خودجوش این کار را انجام دادند، زحماتی متقبل شدند که اتفاقات مثبتی هم رخ داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: اگر شما نگاه کنید شوراهای شهر در این دوره جدید علاقه دارند شفافیت را رواج دهند مثل شورای شهر تهران و اصفهان.

توکلی با بیان اینکه سازو کارهایی در این مورد تبیین می شود تا مردم بدانند هر نماینده به چه مواردی رای مثبت می دهد و یا مخالفت می کند، افزود: اگر در مجلس این کار بخواهد صورت گیرد، باید آئین نامه داخلی مجلس را اصلاح کرد چرا که طبق آئین نامه فعلی رای گیری در مجلس مخفی است.

وی با تاکید بر اینکه این شیوه رای گیری در مجلس حکمت هم دارد، افزود: به خاطر این نیست که بخواهند در رای گیری مسائل تاریک باشد بلکه اگر رای گیری آشکار باشد، نماینده در معرض فشارهایی قرار می گیرد که ممکن است مخل اظهار نظرش باشد.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه از زمان مشروطه تا کنون رای گیری در مجلس بصورت مخفی است، تصریح کرد: در مواردی می توان تقاضای رای علنی کرد. راه حل این مساله هم شاید این باشد که نمایندگان داوطلبانه تشویق شوند آرای خود را علنی کنند. این خود زمینه فراهم می کند تا شجاعت اظهار نظر هم بالا برود.

توکلی در پاسخ سوال مجری مبنی اینکه سال ۹۶ رو به پایان است اما ماده ۲۹ قانون مذکور اجرا نشده، گفت: از نظر حقوقی اگر قانونی تصویب و زمان نداشته باشد، باید فوری اجرا شود.

وی افزود: دولت باید قانون را اجرا کند اما حقیقت این است که مسئولین ذیربط خودشان حقوقهایی می گیرند که خجالت می کشند بگویند که چقدر می گیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مدتی قبل یکی از مسئولین به دفتر سازمان دیده بان شفافیت و عدالت تشریف آورد.من از ایشان پرسیدم شما چقدر حقوق می گیرید؟. ایشان پاسخی نداد. دوباره پرسیدم که باز هم جوابی نداد. معاون ایشان در جواب گفت «ایشان کار خلاف قانون نمی کند». من گفتم عدد بگوئید.

 وی تصریح کرد: آقایان می گفتند ما سقف حقوق نجومی را ۲۰ میلیون در نظر گرفتیم.

t1

توکلی با تاکید بر اهمیت شفافیت افزود: اگر شفافیت باشد خیلی از اتفاقات نمی افتد. تعبیر درست این است که وقتی جایی چراغ روشن باشد، دزدی نمی شود.

وی افزود: ضعف انگیزه دولت به این برمی گردد که متاسفانه عده کثیری از مسئولان کشور، بیش از انتظار مردم و بیش از حد قانونی حقوق می گیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به میزان حقوق نمایندگان مجلس گفت: حقوقی که نمایندگان می گیرند زیاد نیست. زیر ۱۰ میلیون تومان است. فکر می کنم نمایندگان فعلی شش تا هفت میلیون تومان حقوق بگیرند. من در مجلس نهم چهار میلیون  ۸۰۰ هزار تومان حقوق می گرفتم. ولی متاسفانه عده کثیری از مسئولین جمهوری اسلامی به اسم های مختلف فراتر از این مبالغ حقوق می گیرند.

توکلی افزود: حسن ماده ۲۹ این است که می تواند این ضعف را کاملا برطرف کند و موجب صرف جویی در حقوق می شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره ضرورت شفاف سازی در کشور  تصریح کرد: اگر نظارت عمومی نباشد، دستگاههای رسمی کفاف نمی کند.

 

1- ماده 29 قانون برنامه ششم: دولت مکلف است طی سال اول اجرای قانون برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام کند و امکان تجمیع کلیه پرداخت‌ها به مقامات، روسا، مدیران کلیه دستگاههای اجرائی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات و دانشگاهها، شرکتهای دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانکها و موسسات اعتباری دولتی، شرکتهای بیمه دولتی، موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی (در مواردی که آن بنیادها و نهادها از بودجه کل کشور استفاده می‌نمایند)، موسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و موسساتی که زیر نظر ولی‌فقیه اداره می‌شوند و همچنین دستگاهها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته و یا از قوانین و مقررات عام تبعیت نمایند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، سازمان گسترش نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شرکتهای تابعه آنها، ستاد اجرائی و قرارگاههای سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها را فراهم نماید، به نحوی که میزان ناخالص پرداختی به هر یک از افراد فوق مشخص شود و امکان دسترسی برای نهادهای نظارتی و عموم مردم فراهم شود. وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و سازمان انرژی اتمی ایران از شمول این حکم مستثنی هستند. اجرای این حکم درخصوص بنگاههای اقتصادی متعلق به وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تنها با مصوبه شورای عالی امنیت ملی مجاز خواهد بود.

 

 

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۶ شهریور ۱۳۹۷رئیس دیوان محاسبات خبر داد: خداحافظی ۱۷۰ مقام دولتی بازنشسته با اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان
۲۱ شهریور ۱۳۹۷سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران «زنده» به دنیا می‌آید؟
۲۰ شهریور ۱۳۹۷پرونده مالباختگان موسسه آرمان وحدت رسیدگی شود
۱۹ شهریور ۱۳۹۷دیده‌بان شفافیت و عدالت خواستار تشویق قاضی شرافتمند و انقلابی شد/ تشکر از رئیس دستگاه قضا
۱۷ شهریور ۱۳۹۷چراغ‌های خاموش شفافیت بهارستان
۱۵ شهریور ۱۳۹۷در سکوت ناظر و مفسر؛ سایه سنگین اماواگرها بر سر شفافیت!/ اجرای ماده ۲۹ برنامه ششم به کجا رسید؟
۱۴ شهریور ۱۳۹۷توکلی در نامه به قاضی‌زاده هاشمی: با لغو مصوبه اخیر وزارت بهداشت از تبعیض میان دانشجویان داخل و خارج از کشور جلوگیری کنید
۱۲ شهریور ۱۳۹۷چرا «میرعلی» ۱۵ سال حبس گرفت اما «مه‌آفرید خسروی» اعدام شد؟  
۹ شهریور ۱۳۹۷حاشیه‌نگاری های یک جشن / تقدیر از مردی که سمبل مبارزه با فساد است
۸ شهریور ۱۳۹۷جشن پنج‌ سالگی «دکترسلام»/ تقدیر از توکلی و حاشیه‌هایی از توچال تا لواسان
۷ شهریور ۱۳۹۷توکلی مطرح کرد: افزایش مناطق آزاد یعنی ظلم فاحش به اشتغال، تولیدکنندگان و مردم/ مناطق‌آزاد تونلی برای واردات است
۶ شهریور ۱۳۹۷توکلی: قانع‌نشدن نمایندگان نشان می‌دهد که اشکالی در بعضی سیاست‌های رئیس‌جمهور یا اقدامات برخی همکارانش وجود دارد

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۷۳۶۳۳۱۵:۲۴:۰۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
لابد زن و بچه مسوولین فقط نیاز به خوب پوشیدن و خوب خوردن و خوب تفریح کردن و سفر به امریکا و اروپا دارن و لایق درس خواندن در دانشگاههای آمریکا و اروپا دارن زن و بچه دیگه ملت ندارند دیگه؟حرفهای اقای توکلی درست است
ناشناس۲۷۴۲۵۸۰۹:۵۷:۵۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اینکه نه‌تنها لیست حقوق و مزایای دولتی‌ها و مدیران اجرایی که لیست درآمد همه مسوولان در همه سمت‌های اجرایی، قضایی، تقنینی،نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و مذهبی برای عموم مردم منتشر شود و حتی فراتر از آن به شرکت‌های عمومی، خصوصی و خصولتی نیز پرداخته شود و شفافیت همه‌جا را خانه‌ای شیشه‌ای می‌کند که حتی کوچک‌ترین شبهه‌ای از فساد، رانت، رشوه و حق‌الزحمه غیر‌مشروع وجود نداشته باشد بسیار مطلوب است و هیچ جای تردیدی نیست که اگر عملی شود و همه نهاد‌های حاکمیتی.. بپذیرند و عمل کنند بسیاری از شبهه‌ها مرتفع و بسیاری از خلاف‌ها ریشه‌کن می‌شود اما سوالی که مطرح می‌شود، این است که چرا اینقدر دیر به فکر چنین شفافیتی افتاده‌اند و حالا به فرض که دلسوزانه است و هرجا جلوی ضرر را بگیری منفعت است...
ناشناس۲۷۳۶۳۷۱۵:۲۵:۳۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
خب وقتی رئیس دیوان محاسبات 43 میلیون تومان حقوق بگیره چطورید انتظار دارید جلوی حقوق 57 میلیون و 30 میلیون کع غیرقانونی و خارج از عدالت است رو بگیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۲۷۳۸۵۳۱۸:۰۴:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
یه دندونپزشک 28 ساله دانشگاه آزادی هم همینقدر در ماه درامد داره.
ناشناس۲۷۳۶۶۹۱۵:۴۹:۵۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
بیچاره کارکنان دولت و معلمان و فرهنگیان با این حقوق های ناچیز؟؟
ناشناس۲۷۴۱۴۹۰۷:۱۴:۴۷ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
اساتید حق التدریس دانشگاه که از همه فلک زده تر هستند
ناشناس۲۷۳۶۹۷۱۶:۰۴:۴۰ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
البته حقوق بالا بد نیست به خودی خود به شرطی که همه به همان نسبت حقوق بالا بگیرند مشکل از جایی شروع میشود که خواص راه خود را از مردم جدا کنند برای خود نون بوغلمون تهیه ببینند و مردم نان هم گیرشان نیاید
بیگی29۲۷۳۸۹۳۱۸:۴۱:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
حقوق یک روز معادل یک ماه بسیاری از باز نشسته ها.....تازه این کوچکه است.اونوقت انتظار دارید مردم ..
مصطفی کمالی ارجمند۲۷۳۷۰۱۱۶:۰۶:۱۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
جناب دکتر توکلی عزیز بانک تجارت با وجود زیان بسیار سنگین مدیرانش تنها در یک قلم وام هایشان اقدام به اخذ وام هایربالای ۴۰۰ میلیون با سود ۲درصد کرده و با وجود زیان پاداش تراز به خود و کارکنان داده اند اگر لطفا رسیدگی نمی کنید لفطا رسیدگی کنیدmostafa.kamali95@yahoo.com
ناشناس۲۷۳۷۳۲۱۶:۱۹:۴۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
احسنت بر دکتر دمت کرم
ناشناس۲۷۳۷۳۶۱۶:۲۶:۵۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
.. وای به روزی که... دیوان محاسبات میخواد جلوی تخلفات رو بگیره، با این حقوقهای نجومی که خودشون میگیرن؟!!!!
ناشناس۲۷۳۸۱۰۱۷:۱۶:۲۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
بعله همینه رطب خورده منع رطب میکنه....به نظرم هیچ وقت مسئولین اجازه نمی دن حقوق واقعیشون در سایتی در معرض دید عموم قرار بگیره. چرا که گر حکم کنند که ... این وسط حقوق یه سری بدبخت بیچاره رو میزارن و این وسط یکی دو نفر را نقره داغ می شن و دیگه تمام و هرکی برمیگرده ..
ناشناس۲۷۳۸۷۲۱۸:۲۳:۲۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
حیف شد تهرانی ها این شخص بزرگوار را به مجلس نفرستادند
ناشناس۲۷۳۸۸۱۱۸:۲۹:۰۲ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
چرا در جلسه هیات محترم وزیران که در مورخ 96/12/16 برگزار شده افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان وزارت اقتصاد و دارایی مورد تصویب قرار می گیرد در حالیکه پرسنل وزارت جهاد کشاورزی از مدتها قبل با نوشتن طومار ودرخواست دسته جمعی خواهان اجرای آن بودند و وزارت اقتصاد و دارایی قبل از این افزایش در چند نوبت دیگر هم افزایش داشته است نمایندگان مجلس براساس چه تحلیل و استنباطی مبادرت به آن کردند آیا نگاهی به فیش های حقوق کارکنان این دو وزارتخانه و تفاوت معنی دار آنها داشتند. وزارت اقتصاد و دارایی چه تفاوتی با وزارت جهاد کشاورزی دارد؟؟؟؟؟ ...
علی۲۷۳۹۲۰۱۹:۰۸:۱۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
سلام یادش به خیردرابتدای نظام جمهوری اسلامی اختلاف حقوق من کارشناس دولت بامدیرارشد دولت بسیار ناچیز بود.
مرتضی۲۷۳۹۵۹۲۰:۰۹:۴۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
از آقای توکلی خواهشمند است پیگیر آزمون استخدامی امسال دیوان محاسبات باشد. نتایج را که اعلام کردند بر خلاف سایر دستگاه ها اصلا کارنامه صادر نکردند. نتایج نهایی بعد از مصاحبه را هم از طریق سایت اعلام نکردند. برخلاف مصوبه دیوان عدالت اداری کارمندان قراردادی خودشون را پذیرش نمودند.
ناشناس۲۷۴۰۲۶۲۱:۴۹:۴۱ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
اقای دکتر مشکل اصلی حقوق ها نیست که البته مشکل هست اما مشکل بزرگ غارت بیت المال توسط مدیران و اطرافیان و فامیلهاشان از طریق رانت و اختلاس ها و قراردادهای به نفع خود و خویشاوندان و امثالهم است ، مشکل دادن امتیازها و مجوزها و مشارکت ها است ، مشکل اصلی تغییر کاربریها است ، مشکل تبدیل باغات به برجها است مشکل چگونگی مجوز دادن به این مالها و پاساژهای پنجاه و صدها هزارمتری است ، مشکل چگونه پولدار شدن صدها میلیاردی مدیران است حقوق صد ملیونی طی ۴۰ سال خانه اخرش سرمایه اش میشود ۱۰ میلیارد ، مشکل اصلی تابعیت دوگانه داشتن خود و خانواده این مدیران است خدا به این مملکت رحم کند و دست این راهزنان...بر ملت ایران را قطع کند ، خدا به شما طول عمر و سلامتی بدهد و به رهبر عزیز و ساده زیست مان هم سلامتی بدهد و بصیرتی به مدیران کشور بدهد که همچون ایشان ساده زیست باشند .
بورامینی از همدان(pooramini)۲۷۴۰۵۷۲۳:۲۵:۳۳ ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
با سلام کارکرد قاعده مند حزبی ویا مدنی براین منوال است که ضمن محترم شمردن چارچوب نظام مند به نقدعملکرد ها هم ببردازد در اینجا دیده بان شفافیت کارکرد مدنی دارد حال ممکن است این رویه از سوی یک گروه یا فرد از توده مردم باکارکرد مدنی صورت گیرد واین در جامعه ای به ندرت رخ می دهد که در ان جامعه احزاب منفعل رفتار کنند واز حقوق مردم دفاع نکنند و دراین حالت خاص اقدام فرد یا گروه منتقد نباید مورد تعرض احزاب منفعل قرار گیرد ولی متاسفانه این تعرض صورت میگیرد که خطاست برای مثال بنده انتقادی از عملکرد معیشتی مسیولان در روزنامه ای طرح کردم و بعد ازاصلاح عملکرد که مورد انتقادقرارداده بودم از مسیول ونمایندگان مربوطه تشکر کردم که بلافاصله مورد تعرض وخط ونشان برخی اشخاص حزبی واقع شده ام که وا اسفا که برخی در نقش شخص سوم به ناامیدی مردم دامن میزنند واحزاب را دور میزنند چنین کنید وچنان کنید..و واقعا دچار تاسف واندوه شدم وقتی احزاب به وظایف حزبی خود در دفاع از حکومت ومردم بدرستی توامان عمل نمیکنند اگر مردم وارد میدان نشوند چه کسی باید از مردم وحاکمیت بدرستی حمایت کند انشا الله احزاب بطور مثال مانند دیده بان شفافیت رفتار کنند وجور مردم رابکشند
محمد۲۷۴۰۶۴۰۰:۰۲:۰۹ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
خواهشمند است صورت حساب بانکی کارکنان اداره دارایی ، برق ، آب و فاظلاب ، شرکت گاز ، پتروشیمی ، شرکت نفت و پالایشگاه ، نیروگاههای برق ، سازمان بازرسی کل کشور بررسی کنید ببینید حقوق آبدارچی هایشان تاکید می کنم آبدارچی هایشان با حکم رسمی چقدر حقوق می گیرند و بعد یک دبیر آموزش و پرورش با مدرک کارشناسی ارشد چقدر است آنوقت عمق تبعیض و بی عدالتی را متوجه می شوید.
حسين۲۷۴۰۷۵۰۰:۳۱:۰۶ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
کار بسیار واجبیه و همه مسیولین باید اعلان کنند نه بخشی از حقوق بگیران ..
ناشناس۲۷۴۱۰۵۰۲:۲۰:۱۴ ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
البته حقوق و مزایای همه مسئولان ... شامل این طرح بشود.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 3. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 4. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 5. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 6. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 7. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 8. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 9. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 10. اختلاف خانوادگی در کلاردشت قربانی گرفت

 11. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 12. ویلیام برنز: مشکل ما با ایران ریشه‌ای و اساسی است!

 13. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 14. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. خط یک متروی تهران امشب تا ساعت 24 پذیرای مسافران است

 17. مراسم عزاداری حسینی در بوشهر  

 18. فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه از هوادریای بوشهر بازدید کردند

 19. بورس روسیه در بالاترین سطح تاریخ خود ایستاد

 20. فرودگاه پیام؛ فرودگاه مسافری جدید در غرب تهران

 21. جنگ تعرفه‌ای آمریکا و چین ادامه دارد/وضع تعرفه 60 میلیارد دلاری از سوی چین

 22. مسکو: پوتین و اسد بعد از سقوط هواپیمای روسی با هم تماسی نداشته‌اند

 23. سنت‌های مذهبی همدان در ماه محرم

 24. حکم حبس نواز شریف تعلیق شد

 25. نخست وزیر سابق مالزی به اتهام فساد مالی بازداشت شد

پربحث‌های دیروز

 1. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 2. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 3. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 4. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 5. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 6. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 7. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 8. ملاقات‌های کری و ظریف پرونده قضایی شد

 9. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 10. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 11. بازیگر مشهور آمریکایی در مراسم عزاداری امام حسین (ع)  

 12. دولت ترامپ از طرح «هیلی» درباره ایران عقب نشینی کرد

 13. یک بانوی مداح پاسخ می‌دهد/کسی با دفترچه و بلندگو مداح نمی‌شود/ انتقاد از خیابان‌گردی خانم‌ها در محرم

 14. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 15. حضور مادورو در رستوران گران قیمت جنجال به پا کرد+ عکس

 16. طعنه عادل فردوسی‌پور به حسین رضازاده

 17. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 18. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 19. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 20. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 21. هزینه سفر روحانی به نیویورک چقدر است؟

 22. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 23. طلبه مضروب مشهدی درگذشت

 24. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 25. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. روحانی: در برابر جنگ اقتصادی دشمن سر مشق مردم ما عاشورا است/ رشد اقتصادی کشور در ۴ سال گذشته نسبت به ۳۵ سال گذشته به طور متوسط ۲ برابر بوده است

 7. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 8. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 9. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 15. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 16. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 17. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 18. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 19. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 20. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 21. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 22. داستان کمبود دارو به نسخه‌های همسر وزیر بهداشت هم رسید + عکس

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 25. ادامه چالش دو تابعیتی‌ها/ پاسخ ابوترابی به واعظی: اگر نام افراد دوتابعیتی‌ اعلام شود موارد بسیاری روشن می‌شود/ عدم انتشار اسامی دوتابعیتی‌ها از سوی کمیسیون امنیت ملی خلاف آیین نامه است

پربحث‌های دیروز

 1. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 2. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 3. دولت، رانت فولاد و پتروشیمی را سرسفره فقرا ببرد

 4. تب بازار خودرو پایین نیامد/ آخرین قیمت خودروها در بازار

 5. راغفر:آزادسازی نرخ ارز در راستای سیاست‌های شوک درمانی است

 6. سکه ثامن رسما اعلام ورشکستگی کرد

 7. چرا سکه و ارز آرام نمی‌گیرد؟

 8. دلارهای دلالان از کجا می‌آید؟

 9. بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

 10. تب تقاضای مسکن بی کیفیت بالا رفت

 11. قیمت خودرو در بازار امروز/ استپ وی یک میلیون تومان ارزان شد

 12. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 13. خرید و فروش نوشت‌افزار پایین‌تر از حد انتظار

 14. عربستان: دیگر بیش از این امکان کنترل افزایش قیمت نفت وجود ندارد

 15. وزیر انرژی روسیه: قیمت بالای نفت موقتی و ناشی از تحریم‌هاست

 16. چرا مردم به جای سهام، طلا می‌خرند؟!

 17. درخواست بازنگری دستمزد در شورای عالی کار

 18. تنظیم بازار گوشت؛ نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 19. کالاکارت به جنگ تورم می‌رود

 20. میلیاردها دلار ارز صادراتی ۴۲۰۰ تومانی به کشور بازنگشت؟

 21. ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان/ پایان داستان آقازاده‌ها در دستگاه‌های دولتی

 22. سهم چینی‌ها از بازار خودروی ایران چقدر است؟

 23. ترامپ پس از وضع تعرفه، باز هم چین را تهدید کرد

 24. تکذیب فروش قشم‌ایر/ این شرکت جزو اموال وزارت نفت است‌

 25. بالا گرفتن جنگ تجاری میان چین و آمریکا

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 3. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 4. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 5. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 6. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 7. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 8. بازار مسکن در رکود و مردم در انتظار کاهش قیمت‌ها

 9. نوبخت: ۱۲ برنامه برای مقابله با تحریم‌ها داریم که یکی از آنها تنظیم بازار ارز است

 10. به خودمان رحم کنیم

 11. این آمارها حقیقت دارد

 12. اقدام انحصارجویانه شرکت واردات کننده مواد اولیه پوشک عامل تعطیلی کارخانجات تولیدی سلولزی + سند

 13. ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارزی ایران

 14. نعمتی: نباید همه کارت‌هایمان را برای روس‌ها روی میز بگذاریم، آنها خیلی قابل اعتماد نیستند

 15. مردم منتظر افزایش حقوق نباشند، امکان ندارد

 16. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 17. رشد قیمت مسکن متوقف شد

 18. پیشنهاد خودروسازان برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو

 19. سیاست یک بام و دو هوای دولت در بازار خودرو/ ممنوعیت واردات به نام ایران به کام چین

 20. مسئله‌ای فراتر از نرخ ارز/ ضرورتی که دولت فراموش کرده است!

 21. کالا کارت می‌آید؟

 22. دو سناریوی تلخ برای اقتصاد ایران،رشد اقتصادی منفی می‌شود

 23. جریمه ۹۹۲ میلیاردی قاچاقچی ۶۰۰ کیلوگرم طلای خارجی در اردبیل

 24. پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند

 25. ولی‌الله سیف به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد

آخرین عناوین