نیسان

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: فردی از 14 بانک 3هزار میلیارد تومان وام گرفته و بانکی شاکی او نیست/صدور دسته چک برای فردی که صدها چک برگشتی دارد

گروه اقتصادی الف،   3960716212 ۲۱ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
فردی از 14 بانک 3هزار میلیارد تومان وام گرفته و بانکی شاکی او نیست/صدور دسته چک برای فردی که صدها چک برگشتی دارد

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم، گفت: فردی از 14 بانک 3000میلیارد تومان وام گرفته و فرد دیگر با وجود 400 چک برگشتی، باز هم دسته چک جدید گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای امروز در یک صد و نوزدهمین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران از دستگیری یک مفسد بانکی خبر داد و گفت: که از 14 بانک تسهیلات گرفته است و بیش از 30 هزار میلیارد ریال بدهی دارد که حدود ۱۶ هزار میلیارد آن بدهی معوق است؛ این موضوع غیر از فساد بانکی دیگری است که این فرد دارد و ارقام ذکر شده فقط یک قلم از تخلفات است.

وی افزود: این فردی که بازداشت شده است با این مقدار بدهی نشان می دهد که از قدرت رانت و نفوذ استفاده کرده باشد چرا که با وجود اینکه معوقات داشته از 14 بانک تسهیلات گرفته است و همین طور بانک ها به او پول داده اند.

اژه ای گفت: آن ها که رانت خوارها را می شناسند باید در این موضوع ورود کنند که از چه رانتی استفاده شده است این فرد تسهیلات معوق داشته و جالب اینکه باز هم تسهیلات گرفته است و اگر قوه قضائیه وارد نشود بانک ها اقدام جدی نمی کنند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: بانک ها به وظیفه خود در اعطای تسهیلات و اعتبارسنجی عمل نمی‌کنند و بخشی از منابع بانک‌ها در اختیار عده معدود و محدود قرار می‌گیرد و پول هم در جای خود صرف نمی‌شود و پول هم بر نمی گردد. معتقدیم در اینجا یک کوتاهی جدی از ناحیه بانک ها وجود دارد.
 
رفع تصرف بیش از 20 هزار هکتار زمین در 23 استان 
محسنی اژه ای با اشاره به اینکه مبارزه با زمین خواری و تصرفات غیرمجاز در این سال ها بسیار بیشتر شده است بیان کرد: در همین زمینه شاهد کاهش زمین خواری ها بوده ایم اما در شش ماه ابتدایی امسال در 23 استان شاهد رفع تصرف 20 هزار و 341 هکتار زمین بودیم و بیش از 47 هکتار زمین هم قلع و قمع شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از عملکرد بانک ها درخصوص تسهیلات اعطایی، اعتبارسنجی و موضوع تضمین ها انتقاد کرد و گفت: بخشی از منابع بانک ها در اختیار عده ای محدود و معدود قرار می گیرد و در جای خودش هم مصرف نمی شود و پول هم به بانک برنمی گردد و این کوتاهی جدی از ناحیه بانک هاست.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: از آنجا که این قوه خود را موظف به دفاع از حقوق مردم و فعالان سالم اقتصادی می داند با وجود کوتاهی بانک ها به وظایف خود عمل می کنیم و با کسانی که برخلاف مقررات تسهیلات گرفته اند و برنمی گردانند برخورد خواهد شد.
 
اژه ای در بخش دیگری از سخنانش به مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد اشاره و از برخی دستگاه های اجرایی که وظایفشان را به خوبی انجام نمی دهند انتقاد کرد و افزود: با وجود این کم کاری ها ما در دفاع از حقوق مردم و مقابله با مفسدان و مجرمان کوتاه نیامده ایم.

قوه قضائیه درخصوص تعاونی های فرشتگان و کاسپین سه بار تشکیل جلسه داد
سخنگوی قوه قضائیه درخصوص تعاونی های فرشتگان و کاسپین گفت: شخص رئیس قوه قضائیه فقط در طول ماه های اخیر سه جلسه درباره پرونده تعاونی اعتبار فرشتگان و کاسپین برگزار کرده است تا از ضایع شدن حقوق مردم جلوگیری شود.

وی افزود: برخی تعاونی های اعتبار برخلاف مجوز عمل کرده و پول های زیادی از مردم گرفته و در جای خلاف صرف کرده اند و دستگاه های متولی نیز اقدامی نکرده اند و قوه قضائیه ناچار است ورود کند تا حد امکان پول مردم برگردد. تلاش می کنیم تا حد امکان متهمان یا مجرمان را شناسایی کنیم و اموال آن ها را ردیابی می کنیم؛ اما گاهی اوقات یا از بین برده اند و یا از اصل پول مردم سود داده اند و یا مخفی کرده اند و قوه قضائیه باید کوتاهی سایر دستگاه ها را به دوش بکشد تا در مسیر دفاع از حقوق مردم گام بردارد.

اژه ای افزود: فقط شخص رئیس قوه قضائیه در ماههای اخیر سه بار جلسه درخصوص پرونده تعاونی اعتبار فرشتگان و کاسپین با نائب رئیس مجلس، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، رئیس کل بانک مرکزی و مسئول نظارت بانک مرکزی برگزار کرده است تا حقوق مردم ضایع نشود.

وی افزود: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد بحث سیاسی هم ندارد البته ممکن است فردی وابسته به قدرت، جناح، جریان و یا مسئولی باشد و رقبای آنها بخواهند بهره برداری کنند که این ربطی به قوه قضائیه ندارد.سخنگوی قوه قضائیه گفت: ما طبق قانون عمل می کنیم، در مبارزه با فساد خط قرمز نداریم، نگاه سیاسی نمی کنیم و به بقیه هم توصیه می کنیم که استفاده سیاسی نکنند.
 
دستگیری فردی با 400 چک برگشتی
سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری فردی با 400 چک برگشتی خبر داد و گفت: البته گفته ایم بررسی کنند و شاید از این تعداد بیشتر هم باشد و برخی گرفتاری های قوه قضائیه به سبب کوتاهی دستگاه های دیگر است.

اژه ای گفت:​ برای نمونه یکی از مشکلات مربوط به چک های برگشتی است که دارندگان چک را به زحمت می اندازد و اگر شکایتی کنند پرونده ای در قوه قضائیه تشکیل می شود و برای دارنده چک هزینه دارد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: مدتی پیش فردی را دستگیر کردیم که در طول چهار ماه بیش از 2 هزار و 800 برگ چک از یک شعبه بانک دریافت کرده بود و این آقا در مدت نسبتاً کوتاه از بانک های مختلف 640 فقره چک برگشتی داشت.اگر واقعاً فردی این تعداد چک برگشتی دارند نباید بانک مرکزی یا بانک های دیگر برای او چک صادر نکنند بخش زیادی از این 2 هزار و 800 برگ پس از برگشتی چک های قبلی بوده است.

وی افزود: اخیراً هم مورد مشابهی دستگیر شد که آقایی از بانک های مختلف دسته چک گرفته بود که تعداد زیادی از آن برگشت خورد و فعلاً 400 چک برگشتی از این فرد مشخص شده است.اژه ای گفت:  وقتی فردی ١٠٠ چکش برگشت می خورد بانک مرکزی نباید ورود کند و مانع از ارائه مجدد شود؟، خواهش ما این است بانک مرکزی و بانک ها به این موضوع توجه بیشتری کنند، چرا که این مشکلات هم برای آنها و هم برای مردم و دستگاه قضایی دردسر ایجاد می کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۶۶۲۰۱۶:۵۱:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
فقط میشه افسوس خورد...
ناشناس۱۱۶۹۰۷۲۲:۵۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
شما را به خدا قسم میدهیم به حرامخواران و دزدان و.... رحم نکنید . شما را به خون شهیدان قسم میدهیم اعدام کنید این بی .. را .
ناشناس۱۱۸۸۶۰۰۸:۵۹:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
نه فقط افسوس خوردن دردی را درمان نمیکنه. وقتی میگن ربا تا مغز استخوان نفوذ کرده همه میخندن . این نمونه کوچکی از عملکرد بانکهای این کشور و از بین رفتن حق همهمردم . وقتی برای یک وام یک سال و نیم صبر کنی و اون هم برای اینکه یه عده سازنده مسکن از یه بانک دیگه وامی را گرفتن 40 میلیون و حالا شده حدود 180 میلیون هیجکس هم به داد ما نمیرسه چه باید کرد.
ناشناس۱۱۶۶۳۸۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
با این همه دستگاه نظارتی در بانکها و خارج بانکها چگونه چنین بی قانونیهایی رخ می دهد فقط نشان می دهد این دستگاههای نظارتی ناکار آمد هستند
ناشناس۱۱۶۶۴۳۱۷:۱۶:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
طرفداران دولت وقتی که قوه قضاییه وارد عمل می شود ، فریاد سر می دهند که سنگ اندازی در کار دولت و...
ناشناس۱۱۶۶۵۴۱۷:۳۹:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
انوقت بانکها هم ورشکست نمی شوند چون از جیب مردم برمیدارن
ناشناس۱۱۶۷۲۷۱۹:۲۰:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
.. با شجاعت بگویید کیست تا ملت اورا بشناسد.
ناشناس۱۱۶۸۰۰۲۰:۵۴:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بانک خصوصی وام و تسهیلات داده و الان هم شاکی نشده، مگر ایرادی دارد؟ اما بحث رانت و استفاده از فرصت‌های خاص برای اشخاص خاص، بحث دیگری است.
محسن۱۱۶۸۴۶۲۱:۴۴:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
باید با بانک های متخلف و مسئولین آن که کوتاهی می کنند برخورد جدی بعمل آید 3000 میلیارد تومان وام ؛ فساد از این بالاتر
یوسفی۱۱۶۸۹۸۲۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
یادمه زمانی در یک شعبه کوجک بانک کارمیکردم و رئیس شعبه به مشتری که ده ها چک برکشتی داشت با گرفتن صبحانه کله پاچه به مشتری دست چک بعدی را میداد الان اسم اون رئیس شعبه یادم نیست یعنی نظارتی بر کار شعب نیست که ایا اسم مشتریان رادر لیست سیاه چک برگشتی ثبت میکنند یا نه
ناشناس۱۱۶۹۴۰۰۰:۰۹:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
هر وقت دانه درشت ها و آقازاده ها و مدیران ارشد دزد و خرابکار را در جلوی چشم مردم به دار آویختید اونوقت .. ریشه کنی فساد و رانت و پارتی و نابرابری و در نتیجه پیشرفت هست وگرنه مردم این شلوغی های تکراری را باور ندارند
جواد۱۱۷۰۰۵۰۶:۴۸:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقای اژه ای امسال اینها اول لابی میکنند و رئیس بانک را انتخاب میکنند بعدا میان برای دستمزدش وام سنگین میگیرند مثل بانک ..استان ..
احد۱۱۷۰۰۹۰۷:۰۴:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
سلام. اونوقت من رفتم بانک دسته چک بگیرم به من ندادن ! میگن باید از 25 تا برگه 20 تاش وصول بشه! 19 تا وصول شده بود 5 تا هم هنوز داشتم یکی هم دست مدرسه پسرم بود! با ریس بانک صحبت کردم چون مسافت زیادی را توتهران رفته بودم تا بانک ولی ایشان فرمودن قانون اجازه نمیدهد ! همان قانونی که همیشه برای فقیر و بیچاره ها متاسفانه !!
احمد۱۱۷۰۱۹۰۷:۴۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا وقتی یک وام 5 میلیونی ناقابل می خواهی بگیری از تمام بانکها استعلام می گیرند ولی برای وام های این چنینی هیچ گونه استعلامی گرفته نمی شود. از بانک...ده میلیون وام گرفتم یک هفته قبل از سررسید قسط از طریق پیامک و تلفن گویا اطلاع رسانی می کنند به محض عدم پرداخت در سررسید هر روز از طریق تلفن گویا هشدار می دهند که اگر پرداخت نکنی با ضامن شما تماس می گیریم و ال می کنیم و بل می کنیم . حال چرا قانون برای همه یکسان نیست من که نمی دانم هرکس می داند به ما هم بگه شاید تونستیم از شر پرداخت اقساط این وام با سود 28 درصدی (البته 16 قسطش پرداخت شده) خلاص شدیم .
ناشناس۱۱۷۰۵۲۰۸:۵۹:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حاج آقا بهتر است به سراغ کارشاناسان مغرض بانک مرکزی هم بروید. این کارشناسان باید تمام رتق و فتق امور را در بانکهای کنترل کنند. برای کنترل وامها نیز بخشنامه و آئین نامه مخصوص دارند. این کارشناسان بی مسئولیت با اعمال سهل انگاری یا بی تفاوتی یا همکاری از کنترل دقیق امور چشم پوشی کرده اند.
ناشناس۱۱۷۱۰۹۱۰:۱۴:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
واقعیت اینه که بعضی از عوامل سیستم بانکی کشور سرشاخه فساد هستند و اول از همه باید این محیط از افراد آلوده پاک بشه. همواره تعداد زیادی خبر درباره بدهکاران بانکی میشنویم که بازداشت شده اند ولی با عوامل بانکها که همدست این افراد هستند هیچ برخوردی صورت نمی گیرد.
ناشناس۱۱۷۱۱۸۱۰:۲۴:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
یکی به ما بگه این مملکت چه خبره؟ تا کی قراره شاهد فساد گسترده و بعد هم فرار مفسدین به خارج از کشور و دهن کجی آنها به ملت باشیم؟
ناشناس۱۱۷۹۶۶۰۹:۲۹:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
میگویند رطب خورده کی منع رطب کند
ناشناس۱۱۸۰۹۴۱۱:۳۴:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۸
يعنی بايد شکايتی بشه تا مدعی العموم ورود پيدا کنه؟ راسا نميتونه؟
ناشناس۱۱۸۱۰۵۱۱:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
هر دم از باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد. چرا مردم ما نمی خواهند قبول کنند که فساد در رده های بالا بیداد می کند....
مملی۱۱۸۱۵۲۱۳:۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
عامل اصلی این اختلاسها در بانکها، سوءمدیریت وضعف وناکارمدی ریس بانک مرکزی است

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های امروز

 1. عباس عراقچی وارد مسکو شد/ دیدار با همتای روس درباره برجام

 2. حداد عادل: راه دراز و سختی در پیش داریم

 3. رهبر کاتالونیا اسپانیا را تهدید کرد

 4. راه حل واگذاری سرخابی‌ها چیست؟

 5. ظهور "ابر انسان‌ها" طی 20 سال آینده

 6. وزیر کشور عراق: بغداد هیچ دشمنی با اربیل ندارد / گفتگو با رهبران کرد ادامه دارد

 7. پرسپولیسی ها باید بازی با الهلال را فراموش کنند

 8. دروغ‌پردازی و جوسازی‌ رسانه‌های بارزانی درباره حوادث کرکوک

 9. پیام اینستاگرامی بیرانوند به هواداران پرسپولیس+عکس

 10. ۴۰ کشته بر اثر حمله انتحاری در قندهار افغانستان

 11. جزئیات قرارداد ۲.۵ میلیارد یورویی ایران و نروژ

 12. سقوط کرکوک، پایان رویای بارزانی و احتمال تقسیم اقلیم کردستان عراق

 13. واکنش مسی بعد از پیروزی برابر المپیاکوس

 14. بارسا 3-1 المپیاکوس؛ برد راحت در شب اخراج پیکه

 15. یک هفته ای خونه بخر!

 16. محور چالوس فردا یک‌طرفه می‌شود

 17. وزیر خارجه اقلیم کردستان: قصد نداریم با عراق بجنگیم

 18. عضویت نماینده زرتشتی شورای یزد در گروی رفع ابهام از یک تبصره قانون شوراها

 19. دستگیری گروگانگیران طی یک عملیات ضربتی در هرمزگان

 20. بخشش قاتل پای چوبه دار به شرط حفظ سه جزء از قرآن

 21. ما آماده‌ی هر گونه خدمت‌رسانی شهری به مردم هرات هستیم!

 22. یارانه مهر واریز شد/ ایرانی‌ها چقدر یارانه گرفتند؟

 23. نماینده کنگره آمریکا: عربستان جزو بزرگ‌ترین حامیان داعش است

 24. بیکارترین استان‎های ایران + جدول

 25. ماجرای استعفای مهدوی‌کنی از نخست‌وزیری/ گفتم 2 آخوند رئیس شوند مردم می‌گویند همه چیز را قبضه کرده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. نقدی بر نظریه ترامپ بد، اوبامای خوب

 2. اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم / از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

 3. این نفت لعنتی

 4. واقعیت ها و فریب ها در بازی هسته ای ایران و آمریکا/ چرا عصبانیت این روزهای دولت ترامپ از برجام طبیعی است؟

 5. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 6. مطهری: به آمر اصلی حمله شیراز رضایت می‌دهم

 7. ممنوع‌التصویری نجفی شایعه بود

 8. واکنش دادستان‌کل به شایعه اعدام قریب‌الوقوع بابک زنجانی: چرا شایعه؟

 9. اظهارات نماینده عربستان علیه ایران در نشست شورای امنیت

 10. نماینده مجلس: وزیر کار احتمالا تا قبل از پایان سال اول دولت استیضاح می‌شود

 11. هشدار درباره جنگ داخلی در منطقه کردستان عراق

 12. ۱۱ کشته و زخمی در برخورد خودرو با جمعیت در اوکراین

 13. ۸ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی طلب غرامت کردند

 14. رحیم‌صفوی: ایران به‌دنبال صلح و امنیت پایدار در منطقه است

 15. هدف جهانگیری از سفر به ترکیه چیست؟

 16. روایت بازیگر زن از تجاوز جنسی در ۱۶ سالگی

 17. ژنرال آمریکایی: با رفتارهای مخرب ایران مقابله می‌کنیم

 18. رقیب جدی حمید درخشان مشخص شد!

 19. برانکو: برخی‌ها هوادار بعضی از بازیکنان خاص هستند؛ چرا یقه ربیع‌خواه و بیرانوند را می‌گیرید؟

 20. تشکر هادی العامری از مواضع پیشمرگه در عقب‎‏نشینی از کرکوک

 21. تکذیب حذف واژه فارس از سایت بانک صادرات در امارات

 22. توقف دیوارکشی اطراف ساختمان مجلس

 23. پسر شفر برای آنالیزوری استقلال وارد تهران شد!

 24. انکار هولوکاست پیرزن ۸۸ ساله را راهی زندان کرد

 25. شفر چه زمانى روى نام استقلالى ها خط قرمز مى کشد؟

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. اخراج آقای دوربینی توسط قرائتی/ آقا پاشو برو بیرون، صدبار تو دوربین دیدن ات!   

 3. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 4. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 5. ترامپ: برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد، اما کنگره باید نواقص توافق را برطرف کند/ اگر کنگره به نتیجه نرسد برجام تمام می‌شود/ تحریم‌های شدید علیه کل سپاه پاسداران

 6. واکنش ها به عذر خواهی آقای قرائتی

 7. عذر خواهی حجت‌الاسلام قرائتی از آقای دوربینی/ همه ما ممکن است اشتباه کنیم

 8. روحانی: سخنرانی ترامپ بیشتر فحاشی بود/ چطور یک رئیس‌جمهور اسم خلیج تاریخی فارس را یاد نگرفته/ ظاهرا نمی‌داند برجام سند دوجانبه نیست که هر گونه بخواهد رفتار کند/ برای اولین بار در تاریخ، کشورهای بزرگ جهان در برابر امریکا ایستادند

 9. ترامپ: برجام جزو ناشیانه‌ترین توافق‌هایی است که دیده‌ام/ می‌دانید ۱.۷ میلیارد دلار چند هواپیما پر از پول می‌شود؟

 10. توضیحات جنجالی هاجر چنارانی از درگیری با معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی  

 11. از برکات مذاکره؛ دور جدید شعار مرگ بر آمریکا

 12. موضع مشترک اروپا و آمریکا علیه ایران/ دلخوشی به اروپای منهای ترامپ رنگ باخت

 13. روایتی از برخورد خانم نماینده با معاون استاندار خراسان رضوی

 14. تصمیم ترامپ درباره برجام جمعه اعلام خواهد شد/ اعلام «پای‌بندی ایران به برجام در سطح فنی» و «عدم پایبندی به روح برجام»

 15. مشکل واقعی ما ترامپ نیست، خودمانیم

 16. واکنش کیهان پس از اظهارات ضد ایرانی ترامپ و پاسخ روحانی به او  

 17. قتل هولناک پسر 2 ساله رشتی به دست دوست مادرش!

 18. دونالد ترامپ: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان بزرگی هستند/ پایان کامل «برجام» یک احتمال واقعی و قوی است

 19. ترامپ علیه ایران، دنیا علیه ترامپ

 20. پاسخی روشن و کاملا حقوقی به اظهارات عجیب وزیر اطلاعات؛ قانون چه می‌گوید؟

 21. رونمایی از شاهکار دیگر شهرداری رشت و ادامه توجیهات عجیب/ نامه تشویقی را مسئول دفتر امضا کرده است!

 22. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 23. انتشار نامه منتشرنشده روحانی به اوباما در سال 2016: رویکرد برد - برد می تواند الگوی مناسبی برای حل اختلافات باشد

 24. گزينه هاي پيش روي کنگره بعد از تصميم جنجالي ترامپ درباره برجام

 25. چرا برنامه ریزی در ایران ناکارآمد است؟!/ سازمان یا وزارتخانه؛ مشکل چیست؟

پربحث‌های دیروز

 1. این نفت لعنتی

 2. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 3. رتبه اول چین در واردات ماهانه نفت از ایران

 4. خودروی اسرارآمیزی که یاماها می‌خواهد تولید کند  

 5. پلیس راهور: ممنوعیت شماره‌گذاری خودروهای با مصرف سوخت بالا لغو شد

 6. گوشتهای بی‌کیفیت در راه بازار/ چرا مردم باید هزینه ضعف نظارت را بپردازند؟

 7. تغییر قیمت نفت با پیش‌بینی کاهش ذخایر آمریکا

 8. امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداران تهران و سئول

 9. اعزام بیکاران ایرانی به ۴ کشور

 10. ۱۰ تومانی و ۲۰ تومانی در انتظار خروج از اقتصاد ایران

 11. عراق درصدد توسعه میادین نفتی کرکوک

 12. تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران از ٣٦ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

 13. واکنش ایران نسبت به ساخت سد بزرگ ایلیسو در ترکیه

 14. یارانه مهر امشب واریز می‌شود

 15. گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره تخلفات نفتی

 16. سیف: موسسه غیر مجاز فعال در کشور نداریم

 17. دلار صعودی و سکه نزولی شد + جدول

 18. توضیحات وزارت نفت درباره شایعه استخدام فرزند یک نماینده مجلس

 19. وزارت نیرو: ناچار به انتقال آب هستیم/ کاهش بارش در آبان ماه

 20. حجتی: تولید کنندگان گندم عذر ما را بپذیرند

 21. پرتقال‌های رنگ شده نخوردید/ با عرضه‌کنندگان برخورد می‌شود

 22. بی‌هراسی نفت از سیاست ضدایرانی آمریکا

 23. ماراتن افزایش قیمت در بازار نفت

 24. قیمت واحدهای ۷۰ متری در تهران + جدول

 25. آخرین وضعیت ساماندهی جاده‌های شمالی/ ریل هفته آینده به ارومیه می‌رسد

پربحث‌های هفته

 1. حکایت استخدام یک ژن خوب در وزارت نفت/ زنگنه: دختر نماینده مجلس صلاحیت داشت، استخدام شد

 2. فتاح خطاب به روحانی: یارانه‌‌ها را قطع کنید من فحش‌ها را می‌پذیرم/ بگویید هرکس نیازمند است برود کمیته امداد/ داعشی‌ها را شبانه جزغاله می‌کنید؛ نمی‌توانید جلوی قاچاق در روز روشن را بگیرید؟

 3. واکنش بهارستان به خبر دیروز احمد توکلی/ احضار وزیر نفت به مجلس به علت کشیدن خط لوله گاز تا ویلای طیب نیا

 4. طیب نیا مطالب مطرح شده درباره موضوع باغچه سولقان را به شدت تکذیب کرد

 5. چرا برنامه ریزی در ایران ناکارآمد است؟!/ سازمان یا وزارتخانه؛ مشکل چیست؟

 6. قیمت عجیب پژو 2008 در بازار آزاد+عکس

 7. تورم ونزوئلا سال آینده از ۲۳۰۰ درصد فراتر می‌رود

 8. مهدی جهانگیری همچنان در بازداشت است/ پرونده در حال طی مراحل تحقیقات و مستندسازی است

 9. کاهش مجدد قیمت مسکن/ خواب زودرس زمستانی بازار را فراگرفت

 10. سهم هر ایرانی از درآمدهای نفتی چقدر است؟

 11. دهن‌کجی بازار سرمایه به سخنان ضدایرانی ترامپ/روند افزایشی رشد شاخص ادامه دارد

 12. موافقت روحانی با پیشنهاد مجلس برای نپرداختن سود نقدی سهام عدالت

 13. این نفت لعنتی

 14. یک ساعت از «بانه» تا «تهران»

 15. معطل ماندن مطالبه 21 ساله رهبری و سنگ‌اندازی‌های ناتمام وزارت نیرو

 16. پاسخ حاجي دليكاني به طيب نيا / چرا همسايگان وزير "مجوز" ندارند؟!

 17. انتقاد توکلی به یک رانت عمرانی/ گاز فقط به خانه وزیر سابق رسید

 18. قدرت خرید بازنشستگان در کدام دولت کم شد؟

 19. درباره واردات 6 میلیون گوسفند مجازی به کشور

 20. قوانین اجاره خانه در آلمان+ فیلم

 21. واکنش بازارهای مالی ایران به سخنان ترامپ/ دلار 4000 تومان ماند/ بورس رشد کرد

 22. شرایط هنوز برای تک‌نرخی شدن ارز مهیا نیست

 23. زنگ خطر جدید برای ترانزیت ایران/ دومین مرز فعال بسته شد

 24. «کم‌ فروشی سکه» حقیقت دارد؟

 25. توتال‌ می ماند بويینگ می رود‌؟

بامیلوایران نوین

وب‌گردی

آخرین عناوین