هتل بین المللی

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: فردی از 14 بانک 3هزار میلیارد تومان وام گرفته و بانکی شاکی او نیست/صدور دسته چک برای فردی که صدها چک برگشتی دارد

گروه اقتصادی الف،   3960716212 ۲۱ نظر، ۵ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
فردی از 14 بانک 3هزار میلیارد تومان وام گرفته و بانکی شاکی او نیست/صدور دسته چک برای فردی که صدها چک برگشتی دارد

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در مبارزه با فساد هیچ خط قرمزی نداریم، گفت: فردی از 14 بانک 3000میلیارد تومان وام گرفته و فرد دیگر با وجود 400 چک برگشتی، باز هم دسته چک جدید گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای امروز در یک صد و نوزدهمین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران از دستگیری یک مفسد بانکی خبر داد و گفت: که از 14 بانک تسهیلات گرفته است و بیش از 30 هزار میلیارد ریال بدهی دارد که حدود ۱۶ هزار میلیارد آن بدهی معوق است؛ این موضوع غیر از فساد بانکی دیگری است که این فرد دارد و ارقام ذکر شده فقط یک قلم از تخلفات است.

وی افزود: این فردی که بازداشت شده است با این مقدار بدهی نشان می دهد که از قدرت رانت و نفوذ استفاده کرده باشد چرا که با وجود اینکه معوقات داشته از 14 بانک تسهیلات گرفته است و همین طور بانک ها به او پول داده اند.

اژه ای گفت: آن ها که رانت خوارها را می شناسند باید در این موضوع ورود کنند که از چه رانتی استفاده شده است این فرد تسهیلات معوق داشته و جالب اینکه باز هم تسهیلات گرفته است و اگر قوه قضائیه وارد نشود بانک ها اقدام جدی نمی کنند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: بانک ها به وظیفه خود در اعطای تسهیلات و اعتبارسنجی عمل نمی‌کنند و بخشی از منابع بانک‌ها در اختیار عده معدود و محدود قرار می‌گیرد و پول هم در جای خود صرف نمی‌شود و پول هم بر نمی گردد. معتقدیم در اینجا یک کوتاهی جدی از ناحیه بانک ها وجود دارد.
 
رفع تصرف بیش از 20 هزار هکتار زمین در 23 استان 
محسنی اژه ای با اشاره به اینکه مبارزه با زمین خواری و تصرفات غیرمجاز در این سال ها بسیار بیشتر شده است بیان کرد: در همین زمینه شاهد کاهش زمین خواری ها بوده ایم اما در شش ماه ابتدایی امسال در 23 استان شاهد رفع تصرف 20 هزار و 341 هکتار زمین بودیم و بیش از 47 هکتار زمین هم قلع و قمع شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از عملکرد بانک ها درخصوص تسهیلات اعطایی، اعتبارسنجی و موضوع تضمین ها انتقاد کرد و گفت: بخشی از منابع بانک ها در اختیار عده ای محدود و معدود قرار می گیرد و در جای خودش هم مصرف نمی شود و پول هم به بانک برنمی گردد و این کوتاهی جدی از ناحیه بانک هاست.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: از آنجا که این قوه خود را موظف به دفاع از حقوق مردم و فعالان سالم اقتصادی می داند با وجود کوتاهی بانک ها به وظایف خود عمل می کنیم و با کسانی که برخلاف مقررات تسهیلات گرفته اند و برنمی گردانند برخورد خواهد شد.
 
اژه ای در بخش دیگری از سخنانش به مبارزه جدی قوه قضائیه با فساد اشاره و از برخی دستگاه های اجرایی که وظایفشان را به خوبی انجام نمی دهند انتقاد کرد و افزود: با وجود این کم کاری ها ما در دفاع از حقوق مردم و مقابله با مفسدان و مجرمان کوتاه نیامده ایم.

قوه قضائیه درخصوص تعاونی های فرشتگان و کاسپین سه بار تشکیل جلسه داد
سخنگوی قوه قضائیه درخصوص تعاونی های فرشتگان و کاسپین گفت: شخص رئیس قوه قضائیه فقط در طول ماه های اخیر سه جلسه درباره پرونده تعاونی اعتبار فرشتگان و کاسپین برگزار کرده است تا از ضایع شدن حقوق مردم جلوگیری شود.

وی افزود: برخی تعاونی های اعتبار برخلاف مجوز عمل کرده و پول های زیادی از مردم گرفته و در جای خلاف صرف کرده اند و دستگاه های متولی نیز اقدامی نکرده اند و قوه قضائیه ناچار است ورود کند تا حد امکان پول مردم برگردد. تلاش می کنیم تا حد امکان متهمان یا مجرمان را شناسایی کنیم و اموال آن ها را ردیابی می کنیم؛ اما گاهی اوقات یا از بین برده اند و یا از اصل پول مردم سود داده اند و یا مخفی کرده اند و قوه قضائیه باید کوتاهی سایر دستگاه ها را به دوش بکشد تا در مسیر دفاع از حقوق مردم گام بردارد.

اژه ای افزود: فقط شخص رئیس قوه قضائیه در ماههای اخیر سه بار جلسه درخصوص پرونده تعاونی اعتبار فرشتگان و کاسپین با نائب رئیس مجلس، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، رئیس کل بانک مرکزی و مسئول نظارت بانک مرکزی برگزار کرده است تا حقوق مردم ضایع نشود.

وی افزود: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد بحث سیاسی هم ندارد البته ممکن است فردی وابسته به قدرت، جناح، جریان و یا مسئولی باشد و رقبای آنها بخواهند بهره برداری کنند که این ربطی به قوه قضائیه ندارد.سخنگوی قوه قضائیه گفت: ما طبق قانون عمل می کنیم، در مبارزه با فساد خط قرمز نداریم، نگاه سیاسی نمی کنیم و به بقیه هم توصیه می کنیم که استفاده سیاسی نکنند.
 
دستگیری فردی با 400 چک برگشتی
سخنگوی قوه قضائیه از دستگیری فردی با 400 چک برگشتی خبر داد و گفت: البته گفته ایم بررسی کنند و شاید از این تعداد بیشتر هم باشد و برخی گرفتاری های قوه قضائیه به سبب کوتاهی دستگاه های دیگر است.

اژه ای گفت:​ برای نمونه یکی از مشکلات مربوط به چک های برگشتی است که دارندگان چک را به زحمت می اندازد و اگر شکایتی کنند پرونده ای در قوه قضائیه تشکیل می شود و برای دارنده چک هزینه دارد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: مدتی پیش فردی را دستگیر کردیم که در طول چهار ماه بیش از 2 هزار و 800 برگ چک از یک شعبه بانک دریافت کرده بود و این آقا در مدت نسبتاً کوتاه از بانک های مختلف 640 فقره چک برگشتی داشت.اگر واقعاً فردی این تعداد چک برگشتی دارند نباید بانک مرکزی یا بانک های دیگر برای او چک صادر نکنند بخش زیادی از این 2 هزار و 800 برگ پس از برگشتی چک های قبلی بوده است.

وی افزود: اخیراً هم مورد مشابهی دستگیر شد که آقایی از بانک های مختلف دسته چک گرفته بود که تعداد زیادی از آن برگشت خورد و فعلاً 400 چک برگشتی از این فرد مشخص شده است.اژه ای گفت:  وقتی فردی ١٠٠ چکش برگشت می خورد بانک مرکزی نباید ورود کند و مانع از ارائه مجدد شود؟، خواهش ما این است بانک مرکزی و بانک ها به این موضوع توجه بیشتری کنند، چرا که این مشکلات هم برای آنها و هم برای مردم و دستگاه قضایی دردسر ایجاد می کند.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

۲ فروردین ۱۳۹۷از چاله به چاه/ وقتی بانک مرکزی تمام رشته‌ها را پنبه کرد
۲۹ اسفند ۱۳۹۶رئیس جمهوری پیشین فرانسه از سوی پلیس بازداشت شد/ سارکوزی متهم به تامین غیرقانونی هزینه های انتخابات ریاست جمهوری‌ است
۲۸ اسفند ۱۳۹۶افت قیمت رسمی دلار / نرخ هر دلار دولتی ۳۷۶۹ تومان
۲۳ اسفند ۱۳۹۶فساد، کشور را زمینگیر می‌کند
۲۲ اسفند ۱۳۹۶بانک مرکزی: تنها 1.2 درصد از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز پول خود را به طور کامل دریافت نکردند
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ وزیر احمدی نژاد: خبر‌هایی درباره تخلفات مالی مناطق آزاد شنیده‌ام که بی‌ارتباط با بقایی نیست/ منشا تصمیمات نادرست احمدی‌نژاد، حلقه اطرافیان وی بود
۲۱ اسفند ۱۳۹۶معاون نظارتی بانک مرکزی: مهر اقتصاد و ثامن در کوثر ادغام می‌شوند/ ۲۰۰صرافی در سال ۹۶ تعطیل شد
۱۹ اسفند ۱۳۹۶حراج ذخایر ارزی کشور در صف‌های طویل سفته‌بازی
۱۸ اسفند ۱۳۹۶تک نرخی شدن ارز؛ شوخی سال/ فروش دلار در بازار آزاد با 7 قیمت مختلف!
۱۸ اسفند ۱۳۹۶مفسدان دو تابعیتی به محض خروج علیه ایران ادعاهای حقوق بشری مطرح می‌کنند/شماره تلفن همراه اختلاس کننده شرکت نفت ۷ میلیارد می‌ارزد
۱۵ اسفند ۱۳۹۶۴ شرط بانک مرکزی برای اختصاص منابع فاینانس
۱۵ اسفند ۱۳۹۶حاجی دلیگانی: رئیس‌جمهور سیف را برکنار کند

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۶۶۲۰۱۶:۵۱:۰۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
فقط میشه افسوس خورد...
ناشناس۱۱۶۹۰۷۲۲:۵۳:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۶
شما را به خدا قسم میدهیم به حرامخواران و دزدان و.... رحم نکنید . شما را به خون شهیدان قسم میدهیم اعدام کنید این بی .. را .
ناشناس۱۱۸۸۶۰۰۸:۵۹:۴۶ ۱۳۹۶/۷/۱۹
نه فقط افسوس خوردن دردی را درمان نمیکنه. وقتی میگن ربا تا مغز استخوان نفوذ کرده همه میخندن . این نمونه کوچکی از عملکرد بانکهای این کشور و از بین رفتن حق همهمردم . وقتی برای یک وام یک سال و نیم صبر کنی و اون هم برای اینکه یه عده سازنده مسکن از یه بانک دیگه وامی را گرفتن 40 میلیون و حالا شده حدود 180 میلیون هیجکس هم به داد ما نمیرسه چه باید کرد.
ناشناس۱۱۶۶۳۸۱۷:۱۰:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
با این همه دستگاه نظارتی در بانکها و خارج بانکها چگونه چنین بی قانونیهایی رخ می دهد فقط نشان می دهد این دستگاههای نظارتی ناکار آمد هستند
ناشناس۱۱۶۶۴۳۱۷:۱۶:۲۱ ۱۳۹۶/۷/۱۶
طرفداران دولت وقتی که قوه قضاییه وارد عمل می شود ، فریاد سر می دهند که سنگ اندازی در کار دولت و...
ناشناس۱۱۶۶۵۴۱۷:۳۹:۲۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
انوقت بانکها هم ورشکست نمی شوند چون از جیب مردم برمیدارن
ناشناس۱۱۶۷۲۷۱۹:۲۰:۳۴ ۱۳۹۶/۷/۱۶
.. با شجاعت بگویید کیست تا ملت اورا بشناسد.
ناشناس۱۱۶۸۰۰۲۰:۵۴:۱۸ ۱۳۹۶/۷/۱۶
بانک خصوصی وام و تسهیلات داده و الان هم شاکی نشده، مگر ایرادی دارد؟ اما بحث رانت و استفاده از فرصت‌های خاص برای اشخاص خاص، بحث دیگری است.
محسن۱۱۶۸۴۶۲۱:۴۴:۰۹ ۱۳۹۶/۷/۱۶
باید با بانک های متخلف و مسئولین آن که کوتاهی می کنند برخورد جدی بعمل آید 3000 میلیارد تومان وام ؛ فساد از این بالاتر
یوسفی۱۱۶۸۹۸۲۲:۴۷:۲۷ ۱۳۹۶/۷/۱۶
یادمه زمانی در یک شعبه کوجک بانک کارمیکردم و رئیس شعبه به مشتری که ده ها چک برکشتی داشت با گرفتن صبحانه کله پاچه به مشتری دست چک بعدی را میداد الان اسم اون رئیس شعبه یادم نیست یعنی نظارتی بر کار شعب نیست که ایا اسم مشتریان رادر لیست سیاه چک برگشتی ثبت میکنند یا نه
ناشناس۱۱۶۹۴۰۰۰:۰۹:۱۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
هر وقت دانه درشت ها و آقازاده ها و مدیران ارشد دزد و خرابکار را در جلوی چشم مردم به دار آویختید اونوقت .. ریشه کنی فساد و رانت و پارتی و نابرابری و در نتیجه پیشرفت هست وگرنه مردم این شلوغی های تکراری را باور ندارند
جواد۱۱۷۰۰۵۰۶:۴۸:۰۷ ۱۳۹۶/۷/۱۷
آقای اژه ای امسال اینها اول لابی میکنند و رئیس بانک را انتخاب میکنند بعدا میان برای دستمزدش وام سنگین میگیرند مثل بانک ..استان ..
احد۱۱۷۰۰۹۰۷:۰۴:۵۴ ۱۳۹۶/۷/۱۷
سلام. اونوقت من رفتم بانک دسته چک بگیرم به من ندادن ! میگن باید از 25 تا برگه 20 تاش وصول بشه! 19 تا وصول شده بود 5 تا هم هنوز داشتم یکی هم دست مدرسه پسرم بود! با ریس بانک صحبت کردم چون مسافت زیادی را توتهران رفته بودم تا بانک ولی ایشان فرمودن قانون اجازه نمیدهد ! همان قانونی که همیشه برای فقیر و بیچاره ها متاسفانه !!
احمد۱۱۷۰۱۹۰۷:۴۶:۳۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
چرا وقتی یک وام 5 میلیونی ناقابل می خواهی بگیری از تمام بانکها استعلام می گیرند ولی برای وام های این چنینی هیچ گونه استعلامی گرفته نمی شود. از بانک...ده میلیون وام گرفتم یک هفته قبل از سررسید قسط از طریق پیامک و تلفن گویا اطلاع رسانی می کنند به محض عدم پرداخت در سررسید هر روز از طریق تلفن گویا هشدار می دهند که اگر پرداخت نکنی با ضامن شما تماس می گیریم و ال می کنیم و بل می کنیم . حال چرا قانون برای همه یکسان نیست من که نمی دانم هرکس می داند به ما هم بگه شاید تونستیم از شر پرداخت اقساط این وام با سود 28 درصدی (البته 16 قسطش پرداخت شده) خلاص شدیم .
ناشناس۱۱۷۰۵۲۰۸:۵۹:۴۵ ۱۳۹۶/۷/۱۷
حاج آقا بهتر است به سراغ کارشاناسان مغرض بانک مرکزی هم بروید. این کارشناسان باید تمام رتق و فتق امور را در بانکهای کنترل کنند. برای کنترل وامها نیز بخشنامه و آئین نامه مخصوص دارند. این کارشناسان بی مسئولیت با اعمال سهل انگاری یا بی تفاوتی یا همکاری از کنترل دقیق امور چشم پوشی کرده اند.
ناشناس۱۱۷۱۰۹۱۰:۱۴:۱۹ ۱۳۹۶/۷/۱۷
واقعیت اینه که بعضی از عوامل سیستم بانکی کشور سرشاخه فساد هستند و اول از همه باید این محیط از افراد آلوده پاک بشه. همواره تعداد زیادی خبر درباره بدهکاران بانکی میشنویم که بازداشت شده اند ولی با عوامل بانکها که همدست این افراد هستند هیچ برخوردی صورت نمی گیرد.
ناشناس۱۱۷۱۱۸۱۰:۲۴:۰۲ ۱۳۹۶/۷/۱۷
یکی به ما بگه این مملکت چه خبره؟ تا کی قراره شاهد فساد گسترده و بعد هم فرار مفسدین به خارج از کشور و دهن کجی آنها به ملت باشیم؟
ناشناس۱۱۷۹۶۶۰۹:۲۹:۲۳ ۱۳۹۶/۷/۱۸
میگویند رطب خورده کی منع رطب کند
ناشناس۱۱۸۰۹۴۱۱:۳۴:۵۷ ۱۳۹۶/۷/۱۸
يعنی بايد شکايتی بشه تا مدعی العموم ورود پيدا کنه؟ راسا نميتونه؟
ناشناس۱۱۸۱۰۵۱۱:۵۶:۱۲ ۱۳۹۶/۷/۱۸
هر دم از باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد. چرا مردم ما نمی خواهند قبول کنند که فساد در رده های بالا بیداد می کند....
مملی۱۱۸۱۵۲۱۳:۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۷/۱۸
عامل اصلی این اختلاسها در بانکها، سوءمدیریت وضعف وناکارمدی ریس بانک مرکزی است
تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. تشویق جهرمی به استفاده ازماشین ترجمه 3 زبانه ایرانی به جای گوگل

 2. موانع اقتصادی دولت - ملت سازی در جمهوری اسلامی ایران

 3. تغییرات جدید در کابینه ترامپ و آینده توافق هسته ای/ بازخوانی طرح جنجالی جان بولتون درباره برجام و واکنش ظریف

 4. آستان قدس رضوی استخدام مرتضوی را تکذیب کرد

 5. نور پردازی سه بعدی پل خواجو - اصفهان   

 6. هفت نکته راهبردی در باب شعار امسال

 7. بولتون: باید شبیه لیبی تاسیسات هسته ای کره شمالی را به آمریکا ببریم

 8. عجیب ترین وسایل بُرده شده به ماه

 9. هیلی: علیه اسرائیل قطعنامه تصویب نکنید تا از شورای حقوق بشر خارج نشویم

 10. محمدرضا گلزار: تا جایی که بتوانم به همه عیدی می‌دهم!/ حاشیه‌ها برایم عادی شده است

 11. برجام بدون ترامپ پا بر جا می‌ماند!

 12. ستاری خبر داد؛ تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش بنیان/ نخبه‌ها از خدمت سربازی معاف می‌شوند

 13. بولتون کار خود را با اخراج ده‌ها مقام کاخ سفید شروع می‌کند

 14. محور هراز از ساعت ۱۴ چهارم فروردین یکطرفه می شود

 15. پرونده واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶ بسته نشد

 16. با ۱۵۰ میلیون تومان کجا خانه بخریم؟ + جدول  

 17. گیر کردن ۵ ساعته دست یک زن در توالت فرنگی

 18. طلا ارزان شد

 19. توکلی: اتهامات بقایی و مشایی مالی است و ربطی به آزادی بیان ندارد/ احمدی‌نژادی که مصوبه مجلس را قبول نداشت نباید از قانون سخن بگوید

 20. گزارشی از حد و مرز‌های آزادی بیان در ایران و جهان

 21. خاطره کارمند بهشت زهرا از بزن بزن بر مزار یک متوفی

 22. بجای نمک در غذا سرکه بریزید

 23. تصاویر/ علی حاتمی از هزاردستان تا مادر  

 24. خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از "غوطه شرقی"

 25. ویدیو/ خاطره رضا صادقی از مرتضی پاشایی  

پربحث‌های دیروز

 1. ترامپ مک‌مستر را هم از طریق توئیتر برکنار کرد/جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد/ صف بندی نئوکان ها علیه ایران

 2. گروگان گرفتن «علم» در عملیات ربودن هواپیمای «سیاست»

 3. آمریکا وضعیت دشواری برای اجرای توافق هسته ای ایجاد کرده/ در سه ماه آینده جدال سنگین میان برجامیان و ضدبرجامیان اوج می‌گیرد/ کوشنر، بن سلمان و نتانیاهو بدنبال نابودی برجام هستند

 4. ارتباط نئولیبرالیسم و استخدام آقازاده

 5. توقف هیوندا جنسیس با سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت در اصفهان

 6. آمریکا ۱۰ فرد ایرانی و یک شرکت مستقر در ایران را تحریم کرد

 7. عکس/ جدول افزایش حقوق کارمندان دولت

 8. عقب نشینی نجفی از استعفا/ بازی با افکار عمومی

 9. تا «هاروارد» چقدر راه است!؟

 10. اشتغالزایی برای هرنفر ۷۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

 11. تصاویر/ زندگی اشرافی خانواده سلطنتی سعودی  

 12. واکنش تعدادی از سناتورهای کنگره به انتصاب جان بولتون

 13. علم‌الهدی: دروازه‌های کشور را به روی کالای خارجی ببندید

 14. ایرانیان سومین گروه بزرگ گردشگران خارجی ترکیه هستند

 15. انتقاد تهیه‌کننده «لاتاری» از کسانی که تبلیغات فیلمش را نژادپرستانه می‌دانند

 16. شورای شهر درباره استعفای نجفی توضیح دهد

 17. ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

 18. شهری یک روز صبح بیدار شد و دید که دیگر پایتخت نیست

 19. نا آرامی در خیابان های فرانسه ۱۶ نفر کشته داد

 20. ثبت نخستین وقف سال ۹۷/ موقوفه ۱۵۰ میلیاردی برای کمک به تحصیل کودکان

 21. محمدرضا عارف به چالش بی زباله پیوست

 22. لشگر تلگرام ۲۰۰ میلیونی شد

 23. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد

 24. الجزیره:عربستان به دنبال شریک جرم در حادثه ۱۱ سپتامبر/ریاض، تهران را وارد دعوی قضایی کرد

 25. اگر در مسافرت نوروزی تصادف کردیم،چه کنیم؟

پربحث‌های هفته

 1. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 2. ترامپ مک‌مستر را هم از طریق توئیتر برکنار کرد/جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد/ صف بندی نئوکان ها علیه ایران

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 5. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 6. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 7. جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد/ این قانون را به صورت مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد/تولیدکنندگان کالاهای رقابتی و با کیفیت عرضه کنند

 8. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 9. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 10. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 11. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 12. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 13. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 14. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 15. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 16. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 17. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 18. گروگان گرفتن «علم» در عملیات ربودن هواپیمای «سیاست»

 19. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 20. گرانترین عوارضی ایران  

 21. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 22. آمریکا وضعیت دشواری برای اجرای توافق هسته ای ایجاد کرده/ در سه ماه آینده جدال سنگین میان برجامیان و ضدبرجامیان اوج می‌گیرد/ کوشنر، بن سلمان و نتانیاهو بدنبال نابودی برجام هستند

 23. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 24. تشویق جهرمی به استفاده ازماشین ترجمه 3 زبانه ایرانی به جای گوگل

 25. ارتباط نئولیبرالیسم و استخدام آقازاده

پربحث‌های هفته

 1. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 2. جهانگیری: هیچ دستگاه دولتی حق خرید کالای خارجی با بودجه دولتی ندارد/ این قانون را به صورت مصوبه به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهیم کرد/تولیدکنندگان کالاهای رقابتی و با کیفیت عرضه کنند

 3. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 4. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 5. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 6. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 7. عکس/ جدول افزایش حقوق کارمندان دولت

 8. اشتغالزایی برای هرنفر ۷۵ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد

 9. تقابل عمیق دو نگاه در سیاست گذاری ها و اعمال مدیریت در کشور و پیامدهای آن!

 10. هفت نکته راهبردی در باب شعار امسال

 11. ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

 12. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 13. استاد دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرد: حمایت از کالای ایرانی مهمترین محور اقتصاد مقاومتی/ مردم برای تحقق شعار امسال منتظر دولتمردان نمانند

 14. ستاری خبر داد؛ تشکیل کمیته رسیدگی به شکایت شرکت‌های دانش بنیان/ نخبه‌ها از خدمت سربازی معاف می‌شوند

 15. وزارت خارجه در حمایت از فعالان اقتصادی ایران بیانیه داد

 16. مقام آمریکایی: برای ایرانی‌ها مجوز خرید هواپیما صادر نمی‌کنیم

 17. افزایش ۹ میلیارد دلاری واردات در سال حمایت از تولید و اشتغال+جدول

 18. قطارها و هواپیماها با ساعت جدید حرکت می کنند

 19. تابش: مردم برای تحقق شعار سال مطالبه گری کنند

 20. خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی تهران شیمی افتتاح شد

 21. مزد منصفانه و امنیت شغلی خواسته اصلی کارگران

 22. پرونده واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶ بسته نشد

 23. با ۱۵۰ میلیون تومان کجا خانه بخریم؟ + جدول  

 24. طلا ارزان شد

 25. سلیمی‌نمین: بعضی سفرا واردکننده هستند

آخرین عناوین