• اَبربحران صهیونیست ها در شمال اراضی اشغالی

  اَبربحران صهیونیست ها در شمال اراضی اشغالی

  گروه جهان الف،

  «تل آویو عملا با معادله ای رو به رو شده که توانِ حل آن را ندارد. این معادله نیز چیزی جز تامین امنیت مناطق شمالی فلسطین اشغالی نیست.»

 • رمزگشایی از پیام توقیف کشتی اسرائیلی توسط ایران

  رمزگشایی از پیام توقیف کشتی اسرائیلی توسط ایران

  گروه جهان الف،

  «در شرایط کنونی اقدام اخیر ایران در توقیف یک کشتی تجاری اسرائیلی، یک پیام ناامیدکننده دیگر را به صهیونیست ها داده و می تواند فشارهای روانی علیه آن ها را چند برابر افزایش دهد. معادله ای که چالش ها و خسارات جدی را به رژیم اشغالگر قدس تحمیل می کند.»

 • روسفیدی «هنیه»

  روسفیدی «هنیه»

  گروه جهان الف،

  اینکه ۳ فرزند اسماعیل هنیه در اردوگاه الشاطی در شمال غرب نوار غزه(که مدت هاست در اشغال و بمباران صهیونیست ها است) به شهادت رسیده اند و حتی حاضر به رفتن به مناطق جنوبی نوار غزه نیز نشده اند، دروغ بودن کارزار تبلیغاتی رژیم اشغالگر قدس علیه رهبران حماس را لیش از گذشته آشکار می کند. 

 • حمله هکری به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی  

  حمله هکری به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی  

  رسانه‌های عبری‌زبان از هک شدن رایانه‌های وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خبر دادند.

 • اذعان رویترز به تشدید انزوای جهانی رژیم صهیونیستی

  اذعان رویترز به تشدید انزوای جهانی رژیم صهیونیستی

  خبرگزاری رویترز در گزارشی با محور ناکامی‌های رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت فلسطین، نوشت: ۶ ماه پس از جنگ غزه، انزوای اسرائیل روبه افزایش است.

 • دم خروس جیش الظلم بیرون زد!

  دم خروس جیش الظلم بیرون زد!

  گروه سیاسی الف،

  اقدام تروریستی اخیر جیش الظلم در استان سیستان و بلوچستان، بار دیگر پیوندهای عمیق گروهک های معاند با کشورمان را با رژیم اشغالگر قدس، بیش از هر زمان دیگری آشکار کرد.

 • خیالات خام اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران

  خیالات خام اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران

  گروه جهان الف،

  «اگرچه جایگاه شهید زاهدی و یارانشان در محور مقاومت قابل چشم پوشی نیست، با این حال، ایران در هیچیک از حوزه های قدرت خود، فردمحور و شخصیت محور نبوده که با ترور افراد توسط دشمنان کشورمان، روند گسترش قدرت ایران در حوزه ای خاص، متوقف شود.»

 •  جلاد، به پایان سلام کن!

  جلاد، به پایان سلام کن!

  گروه جهان الف،

  رای ممتنع آمریکا به قطعنامه اخیر شورای امنیت با محوریت آتش بس فوری در غزه بر شدت و گستره اختلافات داخلی در کابینه نتانیاهو و به طور کلی میان سیاستمداران صهیونیست نیز خواهد افزود. موضوعی که نمود عینی خود را به تازگی در استعفای شماری از اعضای کابینه جنگی رژیم صهیونیستی به نمایش گذاشته است. مساله ای که می تواند در نوع خود، روند حذف نتانیاهو و متحدان افراطی اش را بیش از پیش تقویت و تسریع کند. 

 • روایتی از عملیاتی که جهان را تکان داد

  جهان در سالی که گذشت/۱روایتی از عملیاتی که جهان را تکان داد

  گروه جهان الف،

  «روز هفتم اکتبر سال ۲۰۲۳ میلادی(مصادف با ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲) را بایستی یکی از روزهای ماندگار در تاریخ جهان ارزیابی کرد. روزی که در آن، عملیات "طوفان الاقصی" با مهندسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در عمق اراضی اشغالی انجام شد و صهیونیست ها و متحدان بین المللی آن ها را در یک شوک بزرگ فرو برد.»

 • لفاظی های یک شکست خورده تمام عیار!

  لفاظی های یک شکست خورده تمام عیار!

  گروه جهان الف،

  تشدید تهدیدهای چند وقت اخیر صهیونیست ها مبنی بر حمله به خاک لبنان، بیش از آنکه واقعی باشد این گزاره را به ذهن متبادر می کند که رژیم صهیونیستی سعی دارد آبروی از دست رفته خود در سطح منطقه در پی شکست های اخیرش را هرطور که شده بازیابد و همچنان ادعای قدرت و تسلط بر جریان امور را داشته باشد.

 • توطئه جدید غربی-عبری در نوار غزه

  توطئه جدید غربی-عبری در نوار غزه

  گروه جهان الف،

  صهیونیست ها به تازگی از احداث کریدور زمینی که اراضی اشغالی را به ساحل غزه متصل می کند خبر داده‌اند. شواهد تازه ای نیز از اراده دولت آمریکا جهت ساخت یک بندر در ساحل غزه آشکار شده است. مسائلی که همه و همه حامل پیام های معناداری هستند.

 • ژست های دروغین انسان دوستی!

  ژست های دروغین انسان دوستی!

  گروه جهان الف،

  رژیم اشغالگر قدس تا حدی سعی داشته با کمک های ذره ای اخیر که در قالب ارسال هوایی از سوی برخی کشورهای غربی برای مردم غزه فرستاده شده اند، برای خود در زمینه ارائه کمک به غیرنظامیان غزه، دستاوردسازی کند تا شاید از این رهگذر، تا حدی از زیر بارِ فشارهای بین المللی علیه خود فرار کند.

 • جنگ اسراییل علیه زنان و دختران

  جنگ اسراییل علیه زنان و دختران

  آژانس سازمان ملل متحد برای برابری جنسیتی اعلام کرده «نیروهای اسرائیلی از ماه اکتبر سال ۲۰۲۳ تاکنون، حدودا ۹۰۰۰ زن را کشته‌اند. این بدان معنی است که اسرائیل هر روز به طور میانگین ۶۳ زن را در غزه کشته است. نزدیک به ۹ زن از هر ۱۰ زن گزارش می‌دهند که دسترسی آنها به غذا نسبت به مردان دشوارتر است و از هر پنج زن حدود چهار زن گزارش می دهند که خانواده آنها نصف یا کمتر از غذای قبل از جنگ را می‌خورند.»

 • نوکِ کوه یخی !

  نوکِ کوه یخی !

  گروه جهان الف،

  خودسوزی یک خلبان نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به جنگ غزه در نوع خود می تواند صرفا نوکِ کوه یخی باشد که بخش اعظم آن زیر آب است و تداوم جنگ غزه و همدستی واشنگتن با صهیونیست ها در این رابطه با محوریت نسل کشی و کشتار مردم فلسطین می تواند در ادامه راه صورت حسابهای به مراتب سنگین تری را روی دست حاکمان آمریکا قرار دهد. 

 • نفاق واشنگتنی!

  نفاق واشنگتنی!

  گروه جهان الف،

  اظهارات اخیر «اندی اوگلز» عضو حزب جمهوریخواه و مجلس نمایندگان آمریکا درباره کودکان غزه پرده ای تازه از بی‌اعتقادی سیاستمداران آمریکایی به اصولی نظیر حقوق‌بشر را به نمایش گذاشته است.

 • شفافیت یا خطر اسرائیل هسته‌ای؛ انتخاب اعراب کدام است؟

  شفافیت یا خطر اسرائیل هسته‌ای؛ انتخاب اعراب کدام است؟

  یک حقوقدان بین الملل و کارشناس سیاسی در توئیتی به دو موضوع مهم در خصوص عادی سازی روابط میان رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی اشاره کرد و نوشت:آیا عربستان سعودی حاضر است دست‌کم «شفافیت برنامه هسته‌ای اسرائیل» را به پیش‌شرط‌های فعلی خود برای «عادی‌سازی» اضافه کند و اعلام نماید بدون رسیدگی به موضوع تن به مذاکرات عادی‌سازی نخواهد داد؟

 • وقتی اسراییل به اسرای خودش هم رحم نمی کند!

  وقتی اسراییل به اسرای خودش هم رحم نمی کند!

  گروه جهان الف،

  «برخی منابع خبری و آگاه در گزارش هایی از کشته شدن بیش از ۳۰ اسیر اسرائیلی در جریان حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر داده اند.»

 • اتحادیه آفریقا با شرکت هیأت صهیونیست در نشست‌های خود مخالفت کرد

  اتحادیه آفریقا با شرکت هیأت صهیونیست در نشست‌های خود مخالفت کرد

  یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد اتحادیه آفریقا با حضور مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در نشست‌های خود مخالفت کرده است.

 • رژیم صهیونیستی و تاختن به سوی ناکجاآباد!

  رژیم صهیونیستی و تاختن به سوی ناکجاآباد!

  گروه جهان الف،

  ارتش اسرائیل از حیث انسجام داخلی به هیچ عنوان وضعیت خوبی جهت حمله به لبنان ندارد و به تازگی اخباری دال بر خودداری اعضای تیپ گعفاتی ارتش اسرائیل از حضور در جبهه های جنگ رژیم صهیونیستی منتشر شده است...بسیار بعید است که تل آویو ریسک یک حمله غیرمنطقی و غیرعقلانی به لبنان و درگیر شدن با حزب الله را به جان بخرد. موضوعی که اگر محقق شود، می تواند رژیم صهیونیستی را به معنای واقعی کلمه به ناکجاآباد سوق دهد. 

 • مسکو: از حملات اسرائیل به رفح بسیار نگرانیم

  مسکو: از حملات اسرائیل به رفح بسیار نگرانیم

   «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین سخنگوی کرملین گفت حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه موجب نگرانی شدید مسکو شده است.

 • نتانیاهو و عطش خون !

  نتانیاهو و عطش خون !

  گروه جهان الف،

  تراژدی شهادت "هند رجب" دختر شش ساله فلسطینی و همچنین حمله صهیونیست ها به شهر "رفح"، به دو جلوه عینی و جدید از نسل کشی و جنایات اسرائیل علیه مردم غزه تبدیل شده است.

 • دروغِ جدید صهیونیست ها علیه ایران

  دروغِ جدید صهیونیست ها علیه ایران

  ارتش رژیم صهیونیستی به تازگی در جدیدترین دروغ پردازی خود مدعی شده که به اسنادی دست یافته که نشان می دهند ایران در فاصله سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰، چیزی در حدود ۱۵۴ میلیون دلار به جنبش حماس کمک مالی کرده است !

 • هیلاری کلینتون: نتانیاهو قابل اعتماد نیست و باید برود

  هیلاری کلینتون: نتانیاهو قابل اعتماد نیست و باید برود

  وزیر خارجه پیشین آمریکا با انتقاد از نقش بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در رویدادهای اخیر غزه او را مانعی برای دوران پس از این جنگ توصیف کرد و گفت نتانیاهو دیگر ارزشی ندارد و باید از قدرت کناره‌گیری کند.

 • سفر بلینکن به منطقه؛پروژه‌ای بزرگ‌تر از یک معامله

  سفر بلینکن به منطقه؛پروژه‌ای بزرگ‌تر از یک معامله

  سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه در حالی انجام شده است که صحبت‌هایی از تمایل آمریکا و نهادهای بین‌المللی برای دستیابی به آتش‌بس جدید میان حماس و رژیم صهیونیستی با هدف انعقاد قرارداد تبادل اسیران شنیده می‌شود.

 • آیا آمریکا، پای ایران را به جنگ باز می‌کند؟

  آیا آمریکا، پای ایران را به جنگ باز می‌کند؟

  به نظر می‌رسد جنگ به وضع قبل برنمی‌گردد و تمام نمی‌شود، چه‌بسا تا یک ماه دیگر همچنان ادامه یابد. به‌خاطر اینکه رژیم اسرائیل در مخمصه مانده و از مقاومت وحشت دارد، بدون هدف‌گذاری به جنگ ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود رژیم صهیونیستی شاید تا یک ماه دیگر این روال را ادامه دهد.

 • لاپوشانی یک اختلاف

  لاپوشانی یک اختلاف

  گروه جهان الف،

  «اگرچه آمریکایی ها همچنان به صورت تمام و کمال از رفتارها و رویه های صهیونیست ها در قالب جنگ غزه حمایت می کنند و همه نوع همدستی را نیز با اشغالگران صهیونیست در این زمینه انجام می‌دهند، با این حال، لاپوشانی اختلاف نظرها میان دو طرف به مساله ای تبدیل شده که مورد اشاره بسیاری از تحلیلگران و استراتژیست های بین المللی، قرار گرفته و می گیرد.»

 • داغ ننگ یک تبانی!

  داغ ننگ یک تبانی!

  گروه جهان الف،

  قدرت های غربی با قطع بودجه "آنروا" و طرح ادعاهای واهی در مورد عملکرد آن، به نوعی سعی داشته اند اعتبار گزارش ها و مطالب مختلفی که این سازمان و پرسنل آن در مورد جنایات صهیونیست ها در نوار غزه مطرح می سازند را زیر سوال ببرند. این تبانی داغ ننگی است که همچون همدستی آن ها در کشتار گسترده مردم غزه به دست رژیم اشغالگر قدس، تا ابد بر پیشانیشان خواهد ماند. 

 • خط قرمزهای دروغین یک رژیم جعلی

  خط قرمزهای دروغین یک رژیم جعلی

  گروه جهان الف،

  اقدام اخیر نیروهای ویژه اسرائیلی در بیمارستان ابن سینای جنین نشان داد که تا چه اندازه پروپاگاندای صهیونیست ها مبنی بر تعهد رژیمشان به برخی خط قرمزها دروغ است. 

 • تصورات اشتباه درباره قدرت نظامی حماس

  تصورات اشتباه درباره قدرت نظامی حماس

  گروه جهان الف،

  «جریان های مخالف با مقاومت فلسطین مدام به این مساله اشاره می کنند که حماس از نظر تسلیحاتی و تجهیزات نظامی، وابسته به خارج از نوار غزه است. این در حالی است که حماس سال هاست در بحث تولید نیازهای نظامی خود به خودکفایی رسیده و در قالب کارگاه های مخفی، اقدام به تولید سلاح می کند.»

 • چرا حکم دیوان بین المللی دادگستری علیه اسرائیل مهم است؟

  الجزیره بررسی می کند؛ چرا حکم دیوان بین المللی دادگستری علیه اسرائیل مهم است؟

  گروه جهان الف،

  وبگاه شبکه الجزیره در گزارشی می نویسد: «نسل های آینده، روز ۲۶ ژانویه سال ۲۰۲۴ را به عنوان روزی به یاد خواهند آورد که جهان بالاخره یک رژیم خونخوار که دست به نسل کشی می زند را به همراه تمامی حامیان غربی آن به پای میز محاکمه کشاند. بله، یک نظمِ جدید جهانی در حال آشکار شدن است.»

 • رژیم صهیونیستی؛ بی آبرو و ورشکسته!

  رژیم صهیونیستی؛ بی آبرو و ورشکسته!

  گروه جهان الف،

  حکم اخیر دیوان بین‌المللی دادگستری در حمایت از ملت فلسطین، تا حد زیادی همانگونه که پیشتر نیز نشریه "وال استریت ژورنال" گفته بود، ظرفیت های تازه ای را برای محکوم کردنِ بین المللی رژیم اشغالگر قدس و تشدید انزوای آن در عرصه جهانی ایجاد کرده است.

 • هشدار فلسطین نسبت به مسلّح شدن غیرنظامیان صهیونیست در کرانه باختری

  هشدار فلسطین نسبت به مسلّح شدن غیرنظامیان صهیونیست در کرانه باختری

  در پی انتشار اخباری درباره تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی برای مسلح کردن تیم‌های امنیتی غیرنظامی در کرانه باختری به موشک‌های ضد تانک، وزارت خارجه فلسطین هشدار داد.

 • پایان لفاظی های «بی بی»

  پایان لفاظی های «بی بی»

  گروه جهان الف،

  برای فهم آینده اسرائیل در پرتو جنگ غزه، نباید به مواضع نتانیاهو و مقام های دولتش توجه کرد بلکه باید آن چیزهایی را دید که آن ها قویا سعی در مخفی کردنشان دارند و هر روز جلوه های تازه ای از آن ها به رسانه ها درز می کند و افشا می شود.

 • ضرورت «خفگی راهبردی» صهیونیست ها

  ضرورت «خفگی راهبردی» صهیونیست ها

  گروه جهان الف،

  تعریف یک راهکار عملیاتی برای فلج کردن ماشین و جوخه ترور رژیم اشغالگر قدس و یا پرهزینه کردن آن، در عینِ نزدیک نشدن به طرح و نقشه های صهیونیست ها جهت ایجاد یک جنگِ بزرگتر در منطقه، بایستی به محور اصلی کنشگری های اتاق های فکر و عملیاتِ محور مقاومت تبدیل شود تا اندک فضای تنفس رژیم اشغالگر را نیز از آن بگیرد و خفگیِ راهبردی را به رژیم صهیونیستی تحمیل کند.

 • تنش‌ها میان مقامات رژیم صهیونیستی به اوج خود رسید  

  تنش‌ها میان مقامات رژیم صهیونیستی به اوج خود رسید  

  ایسنا نوشت: رسانه‌های صهیونیستی امروز جمعه از تشدید تنش میان نخست‌وزیر این رژیم و وزیر جنگ او پرده برداشتند.

 • وزیر جنگ صهیونیست‌ها: اگر حماس، کامل حذف نشود اسرائیل روی خوش نمی‌بیند

  وزیر جنگ صهیونیست‌ها: اگر حماس، کامل حذف نشود اسرائیل روی خوش نمی‌بیند

  یوآو گالانت اذعان کرد اگر جنبش حماس به طور کامل منحل نشود، رژیم صهیونیستی روی خوش نخواهد دید.