توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

گروه سیاسی الف،   4000724001 ۳۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست/ توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها/ روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۹۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۳ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.

آمار واکسیناسیون در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت، تا کنون ۴۸ میلیون و ۱۵ هزار و ۱۵۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۲۳ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۱۱۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند.

بر این اساس مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۷۱ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۷۷ دُز رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته، ۸۲۸ هزار و ۴۸۳ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

بیشتر بخوانید:

احتمال افزایش دوباره موارد کرونا در کشور/ واکسن به تنهایی بیماری را کنترل نمی‌کند

رئیس جمهور: عادی‌انگاری تبعات خطرناکی دارد/ کاهش محدودیت‌های کرونایی باید با ضوابط همراه باشد

وزیر بهداشت: برای موج ششم کرونا آماده شده‌ایم

***
توکلی: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست

احمد توکلی نماینده سابق مجلس در گفتگو با مهر، با اشاره به اظهارات خاتمی مبنی بر اینکه در قانون اساسی چپ زدگی مشاهده می‌شود، گفت: قانون اساسی نیز به دلیل مظالم شاه و بدکرداری اکثر سرمایه‌داران دارای محتوای جمع‌گرایی بود، این حرف درستی است اما هرکس به جمع گرایی معتقد باشد سوسیالیست نیست.

توکلی تصریح کرد: دفاع از مردم به معنای افکار سوسیالیستی نیست بلکه به معنای اسلام است.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت تصریح کرد: شرکت‌های خصوصی و شخصیت‌های حقوقی خصوصی ۸۵ درصد کل سپرده‌های بانکی را در اختیار دارند اما تعدادشان ۵۸ صدم درصد کل سپرده‌داران است که این به معنای ظلم به مردم است.

وی با بیان اینکه گرایش به سرمایه‌داران در بین این گروه فکری وجود دارد، گفت: از ۴۵۷ میلیون حساب سپرده اشخاص حقیقی، ۱۹۱ هزار حساب بالای ۱۰۰ میلیون سپرده دارند که این حساب‌ها برای ۲۳ هزار نفر است یعنی ۴ دهم درصد کل سپرده گذاران، به عبارت دیگر این افراد مالک ۵۸ درصد سپرده‌ها هستند و ۹۶ درصد دیگر سپرده‌گذاران تنها مالک ۴۲ درصد سپرده‌ها می‌باشند.

وی اظهار داشت: در دولت آقای خاتمی مسعود نیلی به دستور جهانگیری وزیر وقت صنعت، کتابی را در موضوع استراتژی صنعتی ایران نوشت و حرف‌های عجیبی زد. بنده مقاله علمی علیه این کتاب نوشتم و به امضای ۱۰ نفر از جمله آقایان رفیع‌پور،  خوش‌چهره، سبحانی و نادران رساندم.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت ادامه داد: این مقاله را به شکل نامه برای آقای خاتمی فرستادم و اعلام کردم نیلی و دوستانش به دنبال برخی اهداف در انقلاب اسلامی هستند.

توکلی در تشریح این اهداف گفت: در سیاست داخلی نگاه آنها اینگونه بود که سیاستمداران باید حامی بخش خصوصی باشند و تمام قواعد را بر مبنای منافع بخش خصوصی برنامه‌ریزی کنند و عوامل اقتصادی یا باید بخش خصوصی باشند یا افرادی باشند که از سوی بخش خصوصی معرفی می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: در حوزه اجتماعی معتقد به حاکمیت سرمایه‌داری بودند و اعلام می‌کردند جمع‌گرایی به توسعه منجر نمی‌شود.

وی اظهار داشت: پس از انتشار این نامه در یکی از روزنامه‌ها به من بد و بیراه گفته و اظهار داشتند ما از نئومارکسیست‌ها خط می‌گیریم، در حالی که من با نئومارکسیست‌ها مخالف بودم.

وی این سیاست‌ها را غلط و برخلاف بشریت خواند و گفت: ۴۰ درصد سرمایه و ثروت آمریکا در اختیار یک دهم درصد مردم است. ما با سوسیالیست کاری نداریم اما با چپاول مردم مخالفیم.

***
وعده میرکاظمی درباره افزایش عادلانه حقوق در سال آینده

به گزارش فارس سید مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در مورد افزایش علی الحساب 10 درصدی حقوق کارکنان دولت برای سال 1401 در بودجه اظهارداشت: در حال حاضر در یک چرخه منفی حقوق قرار گرفته‌ایم، به‌طوری که از یک طرف مرتب تورم ایجاد می‌شود و از طرف دیگر حقوق‌ها افزایش پیدا می‌کنند که برای تامین منابع آن خلق پول می‌شود و با این اقدام مجدد پایه پولی و نقدینگی رشد کرده و بر تورم تاثیر می‌گذارد. 

وی افزود: به عبارتی 20 درصد افزایش حقوق برای کارکنان اعمال می‌کنیم ولی تورم برای عموم مردم ایجاد می‌شود. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:‌ سال آینده افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام خواهد شد، براین اساس تلاش بر این است که حداقل افزایش اعمال شده ولی حقوق‌های پایین ممکن است تا بالای 30 درصد نیز افزایش یابد اما کسانی که چندین بار افزایش حقوق داشته‌اند، کمترین درصد رشد را خواهند داشت بنابراین افزایش حقوق برای تمامی کارکنان یکسان نیست. 

****

رئیسی با 102 شورای عالی چه خواهد کرد؟

آفتاب یزد نوشت: در کشور ما بیش از 102 شورای عالی وجود دارد که با دریافت بودجه‌های کلان وظیفه تصمیم‌گیری را در کشور برعهده دارند اما در واقع کاری که عملا این شورا‌ها انجام می‌دهند این است که در جلسات مختلف وقت مدیران را می‌گیرند و کاری هم از پیش نمی‌برند! به نظر می‌رسد در چنین شرایطی ضروری است که رئیس جمهور با توجه به روحیه حقوقی‌ای که دارند ساختار اداری وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را تغییر بدهند تا هم از هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری کنند و هم بروکراسی‌های اداری را سر و سامان ببخشند؛ با این حال سوال اینجاست که آیا آیت الله رئیسی از عهده این کار بر می‌آید؟

نعمت احمدی، حقوقدان و استاد دانشگاه در این خصوص به آفتاب یزد گفت: «ما در هر جایی نیاز به یک تنقیح داریم یعنی باید آسان‌سازی صورت بگیرد. این شورا‌ها عمدتا تعاریف نا مربوط و غیر واقعی از حوزه فعالیتی و کاری خود بیان می‌کنند ولی در عمل جز اینکه مانع توسعه باشند چیزی نیستند.

اکثریت قریب به اتفاق این شورا‌ها که عنوان عالی را هم دنبال خودشان می‌کشند جز اینکه وزنه‌ای به پای پیشرفت و توسعه باشند اثر دیگری ندارند. آقای رئیسی رئیس قوه مجریه است بنابراین اگر بخواهد می‌تواند خیلی از این شورا‌ها را منحل کند. ایشان می‌توانند با یک مصوبه هیئت وزیران، قانون کلی تصویب کنند که طی آن نهاد‌های موازی و از این دست را از اعتبار بیندازد.

وقتی در حوزه کاری این شوراهای عالی وارد شوید تازه متوجه عمق فاجعه می‌شوید، در واقع در یک نهاد‌های نامرتبط با یک دیگر حضور این شوراهای عالی تعریف شده است. این شورا‌ها هر چند وقت یک بار تشکیل جلسه می‌دهند و به همین دلیل هم هست که به همین راحتی نمی‌توان در کشور حتی یک پروانه در یافت کرد. این نهاد‌ها بی‌حاصل هستند و وقتی وارد دایره صلاحتی آن‌ها می‌شوید تازه متوجه تداخل و تزاحم آن‌ها می‌شوید. باید هر کدام از آن‌ها در جهت آسان‌سازی از دور خارج شوند.»

***

روایت روزنامه اصلاح‌طلب از تفاوت‌های هاشمی و روحانی

شرق درباره مقایسه حسن روحانی و مرحوم هاشمی رفسنجانی نوشت: «هیچ‌گاه چهره‌ای تأثیرگذار از حسن روحانی به‌عنوان یک نیروی تعیین‌کننده به یاد نداریم. او هیچ‌گاه نتوانست مانند هاشمی رأس باشد و روحانی را نمی‌توان یک چهره تصمیم‌ساز دانست. از طرفی روحانی همواره چهره‌ای امنیتی داشته است و به معنای دقیق نه می‌توان او را یک فعال و کنشگر سیاسی دانست و نه فردی که گفتمان ویژه‌ای در عالم سیاست و اقتصاد داشته باشد.

حتی به یاد داریم او به‌عنوان یکی از گزینه‌های وزارت اطلاعات دولت هاشمی مطرح بود که البته در نهایت هاشمی، فلاحیان را برگزید. در حوزه اقتصادی هم گرچه او به واسطه نزدیکی به هاشمی‌رفسنجانی نزدیک به رویکردهای اقتصادی راست‌گرایان است، اما افزون بر این، هیچ گفتمان ویژه‌ای در آرای روحانی دیده نمی‌شود.

پس روحانی برخلاف هاشمی، در هیچ ‌مقطعی و در هیچ ‌زمینه‌ای گفتمان‌ساز نبود...

روحانی قدرت چانه‌زنی بالایی در ارکان نظام هم نداشته و ندارد و کسی نمی‌تواند مدعی نفوذ کلام او در نهادهای مختلف کشوری و لشکری شود. روحانی هیچ‌وقت چهره‌ای فراجناحی نیز پیدا نکرد؛ زیرا اولا او اساسا تا پیش از ریاست‌جمهوری‌اش چهره‌ای سیاسی نداشت و بیشتر امنیتی بود و ثانیا همان چهره‌ سیاسی‌اش هم به راست‌گرایان سنتی و مشخصا جامعه روحانیت مبارز نزدیک بود و نه بیش از آن و اگر اصرار هاشمی در سال 92 نبود، حتما اصلاح‌طلبان، روحانیِ اصولگرا را به عارفِ اصلاح‌طلب ترجیح نمی‌دانند؛ چنان‌که گفته می‌شود هاشمی می‌گفت اگر همه اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت نکنند، با شما یعنی اصلاح‌طلبان همراه نخواهم شد و خاتمی هم برای جلوگیری از عدم تکرار آنچه در انتخابات سال 84 رخ داد، برای جلوگیری از هرگونه تفرقه و البته پیروزی در انتخابات و جلوگیری از ادامه کار تندروها در دولت، نظر هاشمی را پذیرفت.

در دوران دولت یازدهم و دوازدهم هم روحانی چندان میلی به استفاده از اصلاح‌طلبان نداشت و بعد از پیروزی در انتخابات 96 هم سعی کرد از اصلاح‌طلبان فاصله بگیرد. او جدای از هاشمی و اصلاح‌طلبان، سرمایه اجتماعی ویژه‌ای هم نداشته است...

با دانستن این شرایط حتما حسن روحانی نمی‌تواند در آینده‌ سیاسی‌اش نقشی مشابه هاشمی را ایفا کند که پیونددهنده جناح‌ها و طیف‌های سیاسی باشد، در تعامل و چانه‌زنی با نهادهای مختلف به خواسته خود نزدیک شود و با استفاده از سرمایه اجتماعی‌اش خط و ربط‌های سیاسی را متحول کند.

علاوه بر همه اینها، اساسا بخش‌های مهمی از اصلاح‌طلبان نه‌تنها او را نیرویی وحدت‌بخش برای خود نمی‌دانند، بلکه باور دارند سیاست‌های دولت روحانی باعث ریزش شدید سرمایه اجتماعی اصلاحات شد. پس با همه اینها شاید بتوان گفت روحانی با هیچ متر و معیاری هاشمی نخواهد شد.»

***

اعلام حکم محکومیت ولی‌الله سیف و احمد عراقچی

از اواسط سال ۹۶ که نشانه‌های نوسانات بازار ارز مشخص می­‌شود، احمد عراقچی، معاون ارزی وقت بانک مرکزی که تازه به این سمت منصوب شده بوده با هماهنگی رئیس بانک مرکزی تصمیم می‌گیرند برای مدیریت بازار آشفته ارز به جای اقدامات تخصصی و علمی، مقادیری  ارز را به صورت محرمانه و غیر رسمی به بازار قاچاق وارد کنند تا بتواند قیمت‌ها را کنترل نمایند.

در این مقطع میثم خدایی مشاور دفتر رئیس جمهور وقت، فردی به نام سالار آقاخانی را که یک جوان متولد ۷۰ و بی تجربه در این زمینه است به عراقچی معرفی می‌کند، تا مسئولیت فروش ارز در بازار غیر رسمی را به صورت محرمانه بر عهده بگیرد.

آقاخانی بدین ترتیب وارد همکاری با بانک مرکزی شده و اصطلاحا مشغول انجام معاملات فردایی در بازار غیر رسمی ارز می‌شود که توسط خود بانک مرکزی در آن مقطع غیر قانونی اعلام شده بود.

بدین ترتیب در فرآیندی غیر شفاف و غیرقانونی که البته با اطلاع سیف رئیس کل بانک مرکزی بوده، در هر مرحله بین ۵ تا ۸ میلیون دلار از منابع ارزشمند ارزی کشور، به آقاخانی داده می‌شده و این روند مجموعا تا ۲۸ مرحله ادامه پیدا می‌کند.
 
ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضاییه امروز (بیست و چهارم مهرماه) احکام صادره را به شرح زیر اعلام کرد:

متهم ردیف اول، ولی‌الله سیف، رئیس وقت بانک مرکزی متهم به برهم زدن نظم و آرامش بازار ارزی کشور و زمینه سازی برای خرید و فروش غیر قانونی ارز به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و همچنین اهمال و سوء مدیریت در دوران مسئولیت خود، به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

متهم ردیف دوم، سید احمد عراقچی، معاون وقت ارزی بانک مرکزی نیز با همین اتهامات به‌تحمل هشت سال حبس تعزیری محکوم گردید.

متهم ردیف سوم، سالار آقاخانی متهم به خرید و فروش غیر قانونی ارز و همچنین پرداخت رشوه به میثم خدایی، کارمند نهاد ریاست جمهوری وقت و  سید رسول سجاد مدیر وقت بین‌الملل معاونت ارزی بانک مرکزی، به‌تحمل ۱۳ سال حبس محکوم شده.

شایان ذکر است احکام صادر شده برای این محکومین قطعی و لازم الاجرا است.

بیشتر بخوانید: سیف، رییس اسبق بانک مرکزی، به ۱۰ سال حبس محکوم شد

***

توضیحات طحان‌نظیف درباره محرمانه‌بودن دلایل ردصلاحیت‌ها

به گزارش ایسنا، هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در ارتباط با طرح «محرمانه بودن اموال مسئولان» و تفسیر شورای نگهبان از این موضوع گفت: در خصوص طرح رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان متن جدیدی به تصویب مجلس نرسیده و مصوبه فعلی نیز مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است و چنان‌چه مصوبه‌ای خلاف شرع و قانون اساسی نباشد حتما شورای نگهبان آن را تایید می‌کند. در حال حاضر قانون حاکم، قانون مجمع است و باید دید آیا مصوبه‌ای در مجلس به تصویب می‌رسد یا نه. شورای نگهبان پیشتاز ثبت دارایی و اموال مسئولان در سامانه بود.

وی در پاسخ به این‌که آیا طرحی در خصوص محرمانه بودن اموال و دارایی مسئولان به شورای نگهبان رسیده است یا خیر؟ گفت: چیزی هنوز به دست ما نرسیده حتی به صحن علنی هم نرسیده ظاهراً بحثی در کمیسیون قضایی محلس مطرح است و هنوز موضوع به صحن علنی ارجاع نشده است. اگر مصوبه این مراحل را طی کند، ما نیز در زمان مناسب اعلام نظر خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدام در زمینه برداشتن مهر محرمانه از رد صلاحیت‌ها گفت: اصلاح قانون از شورای نگهبان شروع نمی‌شود و ما در انتهای این زنجیره قرار دادیم. ما بارها عرض کردیم برای تمام کسانی که به عرصه انتخابات وارد می‌شوند احترام قائل هستیم و حیثیت آن‌ها برایمان مهم است و نسبت به انتشار عمومی دلایل رد صلاحیت‌ها با منع قانونی روبرو هستیم و از نظر دستگاه‌هایی که گزارش دریافت می‌کنیم نیز این گزارشات محرمانه است. ما با آقای پزشکیان نیز تماس گرفتیم اما ایشان مشکلی داشتند و نتوانستند در جلسه‌ای با ما شرکت کنند.

سخنگوی شورای نگهبان درباره حواشی بررسی صلاحیت مرحوم هاشمی رفسنجانی و قول سخنگوی پیشین درباره انتشار فیلم جلسه بررسی صلاحیت وی گفت: صحبت‌هایی که درمورد رد صلاحیت مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده است که نفی شده و این موضوع فرایندی دارد که باید طی شود و بنده نیز پیگیری می‌کنم.

 

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۴۴۰۴۸۲۰:۵۹:۴۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، وضع فرهنگی شهر قم را نگران کننده دانست.
mostafa.kamali95@yahoo.com۲۲۴۴۶۳۰۰۹:۰۲:۰۴ ۱۴۰۰/۷/۲۵
هر وقت دم از مبارزه با فساد و برخورد با مفسدین اقتصادی کلان و افسانه ای و گنج قارونی زده میشود مفسدین اقتصادی با سفسطه و مغلطه صحبت از سوسیالیسم میکنند تا به خیال خودشان مسیر مبارزه با آنها منحرف شود
ناشناس۲۲۴۴۶۴۰۰۹:۰۸:۵۹ ۱۴۰۰/۷/۲۵
نایب رئیس اتحادیه لوازم خانگی خبر داد: بعد انحصار بازار، لوازم خانگی ایرانی گران شد!
ناشناس۲۲۴۴۷۹۳۱۱:۰۱:۱۱ ۱۴۰۰/۷/۲۵
گرانی تخم مرغ هم یا گوجه و... هم به دلیل ممنوعیت واردات لوازم خانگی بود!
ناشناس۲۲۴۴۶۶۶۰۹:۴۱:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۲۵
امام علی ع فرمودند ثروت های حرام را اگر کابین زنانشان کرده باشند به بیت المال باز میگردانم
ناشناس۲۲۴۴۷۱۰۱۰:۰۷:۳۷ ۱۴۰۰/۷/۲۵
تنها راه نجات کشور و انقلاب ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از یک زندگی خوب و مطلوب و مجازات حد اکثری برای کسانی که ثروت و سفره ملت را از سالیان دراز گذشته تا حال خالی کرده اند می باشد
ناشناس۲۲۴۴۶۳۳۰۹:۰۳:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۲۵
انتشار یک کلیپ کوتاهاز سفر فرزند رییس شورای اسلامی شهر کرج در شمال کشور با پخش موزیک بلند در ایام سوگواری با استفاده از خودرو دولتی در فضای مجازی دست به دست می شود!
ناشناس۲۲۴۴۰۵۰۲۱:۰۲:۰۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از برگزاری رزمایش پدافند هوایی با استفاده از یگان‌های موشکی و حمله به اهداف فرضی خبر داد. این مانور از فردا آغاز می شود.
ناشناس۲۲۴۴۶۳۴۰۹:۰۵:۳۰ ۱۴۰۰/۷/۲۵
محاکمه سیف اولین گام برای محاکمه دولتمردا قبل بود همیشه قدم اول سخت است امید است هرچه سریعتر محاکمه تمامی دولت قبل و به اصطلاح مدیران انها آغاز شود برای اینکار لازم است هرچه سریعتر قانون ممنوع الخروجی مسولان در پایان کارشان اجرایی شود
ناشناس۲۲۴۴۶۵۵۰۹:۲۳:۵۲ ۱۴۰۰/۷/۲۵
این آذربایجان هم ول کن نیست
ناشناس۲۲۴۴۰۵۱۲۱:۰۳:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
ضرغامی: مردم پاسارگاد به‌دلیل مقبره کوروش نمی‌توانند چاه بزنند و کشاورزی کنند!!
ناشناس۲۲۴۴۶۲۲۰۸:۵۴:۳۲ ۱۴۰۰/۷/۲۵
با همین چاه زدنها بود که آب های زیر زمینی به غارت رفت و پدیده فرو نشست کل ایران را در بر گرفته است.
ناشناس۲۲۴۴۷۰۹۱۰:۰۷:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۲۵
هزاران سال است چاه می زنند و آب بر می دارن
ناشناس۲۲۴۴۶۲۶۰۸:۵۷:۲۵ ۱۴۰۰/۷/۲۵
خوب که چی؟
ناشناس۲۲۴۴۰۵۴۲۱:۰۴:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
آیت الله سید ابوالحسن مهدوی درخطبه‌های نمازجمعه این هفته استان اصفهان گفت: فردی که محاسن ظاهری ندارد، چطور می‌تواند محاسن درونی داشته باشد؟
ناشناس۲۲۴۴۶۴۹۰۹:۱۸:۳۷ ۱۴۰۰/۷/۲۵
داشتن ریش و سیبیل چه ربطی به ایمان دارد؟ بسیاری از جنایت کاران ریش و سیبیل دارند.
ناشناس۲۲۴۴۶۷۴۰۹:۴۶:۵۵ ۱۴۰۰/۷/۲۵
یک مقطعی از سخنان ایشان را گفتی پس و پیش سخنان ایشان را بگو و تحریف نکن
ناشناس۲۲۴۴۰۵۵۲۱:۰۵:۳۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
خدا را صد هزار مرتبه شکر دولتی بر سر کار آمد که با همه مشکلات و نابسامانی‌های دولت قبل، احساس عزت و آرامش داریم.
ناشناس۲۲۴۴۰۵۸۲۱:۰۶:۱۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
شرط موفقیت دولت دکتر رئیسی صبوری مردم و کمک به دولت است تا با حرکت جهادی بتواند به اوضاع نابسامان کشور سر و سامان دهد. دولت الحمدلله مثل دولت قبل نیست که حل تمام مشکلات را به کدخدا، مذاکره و FATF و... گره بزند.
ناشناس۲۲۴۴۰۶۱۲۱:۰۷:۱۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
به آقای ظریف وزیر خارجه سابق کشور می‌خواهم عرض بکنم به تدریج پرده‌ها به کنار رفته و کارهای ایشان در تضعیف میدان و مرد میدان یعنی شهید سلیمانی عزیز برای مردم روشن خواهد شد ولی در عوض مظلومیت سردار دل‌ها هرچه بیشتر جلوه می‌کند.
ناشناس۲۲۴۴۰۶۳۲۱:۰۸:۳۲ ۱۴۰۰/۷/۲۴
شاید بتوان گفت از اول انقلاب تاکنون دولت سیزدهم اولین دولت انقلابی و ولایی باشد که زمام امور را به دست گرفته و بین قوای سه‌گانه هماهنگی برقرار شده است ولی باید گفت اگر اقدامات انقلابی درخصوص قانون‌شکنان اعمال نشود و مثل گذشته گرفتار مصلحت‌اندیشی بشویم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مشکلی حل نخواهد شد
ناشناس۲۲۴۴۶۹۸۱۰:۰۰:۱۸ ۱۴۰۰/۷/۲۵
یادت رفت برای آقای احمدی نژاد (معجزه هزاره سوم) چه سنگ تمامی گذاشتید؟
ناشناس۲۲۴۴۰۶۵۲۱:۰۹:۰۵ ۱۴۰۰/۷/۲۴
دستگاه قضایی و متولیان امر با هنجارشکنان در فضای مجازی به‌ویژه شرکت‌ها برخورد جدی نمایند. برخی‌ها ایمان مردم را نشانه گرفته‌اند. چطور این بی‌عفتی‌ها در جلوی چشم مسئولین صورت می‌گیرد و اقدامی نمی‌کنند؟!
ناشناس۲۲۴۴۰۶۶۲۱:۰۹:۳۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
آقای میرکاظمی معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه الحمدلله درد و مشکلات را شناخته‌اند (بزرگ شدن دولت و ریخت و پاش‌ها) امیدواریم در این دولت با کاهش حجم دولت و جلوگیری از این ریخت‌ و پاش‌ها، شاهد کاهش مشکلات مردم باشیم.
ناشناس۲۲۴۴۷۲۸۱۰:۲۰:۵۴ ۱۴۰۰/۷/۲۵
ایشون اگر مشکلات را شناخته بود باید این امر بدیهی را میفهمید که گرانیهای فزاینده روزانه ، ریشه در افزایش حقوق ندارد. اکنون کدام حقوق افزایش یافته که چنین شده است؟!
mostafa.kamsli95@yahoo.com۲۲۴۴۱۲۷۲۲:۰۳:۰۷ ۱۴۰۰/۷/۲۴
متاسفانه آنقدر فساد درکشور زیاد است که برخوردهای موردی با امثال آقای سیف و سایرین جواب نمی دهد تنها راه نجات کشور و انقلاب ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از یک زندگی خوب و مطلوب است و پشت بند آن باید به مجازات موردی متصرفین کلان و افسانه ای و گنج قارونی پرداخت
ناشناس۲۲۴۴۱۵۶۲۲:۳۱:۰۰ ۱۴۰۰/۷/۲۴
مردم باید بدانند که کاندیدهای ریاست جمهوری به چه دلیل رد صلاحیت شدند . مردم که نامحرم نیستند . خود کاندیدها می گویند علت رد صلاحیت ها را به مردم اعلام کنید .
ناشناس۲۲۴۴۲۰۵۲۳:۰۰:۰۰ ۱۴۰۰/۷/۲۴
کشاورزان اصفهانی: منتظر می مانیم نماینده مجلس بیاید و با او نماز باران بخوانیم
ناشناس۲۲۴۴۲۰۸۲۳:۰۱:۱۶ ۱۴۰۰/۷/۲۴
مولوی عبدالحمید: طالبان را به رسمیت بشناسید!
ناشناس۲۲۴۴۲۱۱۲۳:۰۲:۴۶ ۱۴۰۰/۷/۲۴
سازمان دولتی مبارزه با تروریسم اسراییل، با انتشار تصویری در توییترش مدعی شد که احمدی‌ نژاد در بازدید از نمایشگاه اکسپو در دوبی از غرفه‌ی اسراییل دیدار کرده!
ناشناس۲۲۴۴۲۱۲۲۳:۰۲:۴۹ ۱۴۰۰/۷/۲۴
حجت الاسلام هاشمی و روحانی درک درستی از سیاست خارجی و روابط بین الملل نداشتند به همین دلیل اقتصاد کشور را ته دره بردند و مردمو بیچاره کردند.
ناشناس۲۲۴۴۲۳۸۲۳:۲۳:۴۲ ۱۴۰۰/۷/۲۴
دفاع از مردم به معناي افكار سوسياليستي نيست !! ... جناب توكلي ---------- --- يعني چه عباس آقا ؟ --- يعني چه نداره آقا مرتضي ! ... بدون شرح ... فقط و فقط بايد گفت : بدون شرح !!!..
ناشناس۲۲۴۴۲۸۰۲۳:۴۸:۰۱ ۱۴۰۰/۷/۲۴
مدیران دست پرورده هاشمی و روحانی اونچنان بلایی بر سر اقتصاد کشور و معیشت مردم اوردند که مغول ها نیاوردند.
ناشناس۲۲۴۴۲۸۷۲۳:۵۱:۰۲ ۱۴۰۰/۷/۲۴
تنها در 2 دولت شورش نان رُخ داد در دهه هفتاد در دولت هاشمی و در دهه 90 در دولت روحانی دلیل اونهم بی تدبیری این دولتهاست.
ناشناس۲۲۴۴۳۳۰۰۰:۱۸:۲۲ ۱۴۰۰/۷/۲۵
رفسنجانی پایه گذار نئولیبرالیستی و سرمایه داری و اشرافیت و تبعیض و رانت در ایران بود روحانی البته شاگرد ممتاز رفسنجانی بود و ۱۰۰ البته در مواردی از استادش پیشی گرفت ، مثلاً در دروغ و توهین و افترا و تحقیر مردم و گدایی از اوباش غربی و رانت و خیانت
احسان۲۲۴۴۴۶۴۰۶:۱۴:۳۳ ۱۴۰۰/۷/۲۵
آقای توکلی در مورد ممنوعیت افشای اموال مسوولین هم اظهار نظری بفرمایید، دیدبان شفافیت و عدالت عزیز.
ناشناس۲۲۴۴۵۶۵۰۸:۱۸:۳۸ ۱۴۰۰/۷/۲۵
روش ابلهانه تعیین ثروت افراد از روی سپرده بانکی. انکه فقط یک میلیون سپرده داردچند خودرو و خانه دارد؟! حتی بسیاری به بانکها میلیاردها مقروضند ولی سوپرمیلیاردرند و میلیاردها وام گرفته اند که اصلش را پس نداده اند.
ناشناس۲۲۴۴۶۰۸۰۸:۴۷:۳۵ ۱۴۰۰/۷/۲۵
به‌به‌چه‌عدالتی‌انشالله‌بعدازسه‌چهارسال‌حقوق‌ابدارچی‌اداره‌مان‌ازحقوق‌من‌مدیر‌تحصیل‌کرده‌مسیول بیشترخواهد‌شد‌دست‌شما‌دردنکند
ناشناس۲۲۴۴۷۳۹۱۰:۲۵:۳۰ ۱۴۰۰/۷/۲۵
آقای توکلی! شما که مدافع دفاع از مردم هستید، نظری هم به بازنشستگان بکنید.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

   2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

   3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

   4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

   5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

   6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

   7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

   8. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

   9. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

   10. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

   11. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

   12. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

   13. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

   14. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

   15. ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی

   16. یادآوری حسین شریعتمداری به تیم مذاکره کننده؛ امروز چه روزی است؟!

   17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا پرداختی‌ها در دستگاه‌های دولتی این قدر متفاوت است/ هم نیروی نظامی و هم اقتصاد قوی باید داشته باشیم/ ضرورت دارد الگوی کشاورزی تغییر کند

   18. تحریف سخنان رئیس‌جمهور به چه قیمتی؟!

   19. وعده چشم‌گیر میرکاظمی برای اقتصاد

   20. هشدار وزیر بهداشت درباره ورود سویه جدید کرونا به کشور/ روایت میرکاظمی از عقب‌ماندگی ده‌ساله در اقتصاد ایران

   21. مجلس به «نوری» برای تصدی وزارت آموزش و پرورش اعتماد کرد

   22. زاینده‌رود تا ۵ سال دیگر احیا نمی‌شود

   23. دستور اژه‌ای برای رسیدگی مجدد به پرونده مدیرعامل دیوار/مصباحی مقدم : برخی مشکلات ریشه ۵۰ ساله دارد

   24. مصباحی‌مقدم: باید مردم را به صبوری دعوت کرد/ کم‌بارش بودن کشور تقصیر دولت نیست

   25. سخنگوی دولت: دیوار میان مردم و دولت شکسته است/ مردم شاهدند که کشور ویدئوکنفرانسی اداره نمی‌شود

   آخرین عناوین

   بلیط هواپیما