وزیر بهداشت:تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در دستورکار این وزارتخانه است/ واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

گروه اجتماعی الف،   4000710021 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع اشتغال ، تبدیل وضعیت و رسمی شدن نیروهای قراردادی در بخش های مختلف و زیرمجموعه از اولویت های مهم و دردستور کار جدی این وزارتخانه قرار دارد.

وزیر بهداشت:تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی در دستورکار این وزارتخانه است/ واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

بهرام عین اللهی شامگاه جمعه در گفت وگو با ایرنا در یاسوج اظهار داشت: برای ساماندهی و رفع مشکل نیروهای قراردادی و تبدیل وضعیت آنها نیز موضوع در اسرع وقت به سازمان امور استخدامی کشور منتقل خواهد شد.

واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود تاکید کرد که تزریق واکسن و حتی با جشن پایان واکسیناسیون نباید و نمی توان آن را نیز به معنای پایان کرونا تلقی کرد.

دکتر عین اللهی یادآور شد که کرونا همچنان هست و هدف ما از تزریق واکسن این است که بتوانیم با واکسیناسیون شدت کرونا را کاهش دهیم.

او گفت:  ماسک زدن ، فاصله گذاری و رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی و ضد عفونی کردن حتی پس از تزریق واکسن همچنان باید در دستور کار جدی مردم باشد و نباید اینگونه تلقی کرد که با زدن دو دُز واکسن کرونا تمام شده است؛ کرونا به این راحتی تمام شدنی نیست.

وی استقبال از تزریق واکسن در ایران را خوب، مثبت و امیدوارکننده در مقایسه با بسیاری از کشورهای دنیا دانست وبا اشاره به اطمینان بخشی مردم در خصوص واکسناسیون نیز گفت: واکسن زدن در کشور ما موضوع جدیدی نیست.

وی ابراز داشت: سال های متمادی است که واکسیناسیون در ایران انجام می شود و حتی هر کودک خردسالی باید واکسن علیه انواع بیماری ها از سیاه سرفه ، کزاز و سایر بیماری های ویروسی را انجام دهد؛ چیز جدی نیست و مردم نیزهم اینک و در این شرایط باید از زدن واکسن کرونا استقبال کنند.

او تزریق واکسن علیه بیماری ها در کشورمان را امری عادی تلقی می کند و تاکید کرد که تاثیر تزریق واکسن این است که ایمنی بدن را برای مقابله با میکروب ها افزایش می دهد.

۶۴ درصد ایرانیان واکسینه شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت که تاکنون ۸۵ میلیون دُز انواع واکسن وارد کشور شده و نزدیک به ۵۵ میلیون دُز نیز تزریق انجام شده است.

وی یادآور شد که به طور نسبی تاکنون ۶۴ درصد مردم واکسیناسیون علیه کرونا را در کشورمان انجام داده اند و ظرف یک هفته آینده به حدود ۷۰ درصد خواهد رسید.

عین اللهی همچنین گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه ها نیز به صورت تدریجی در حال انجام است و هم اینک گروه آموزشی متوسطه و بعد از آن دوره ابتدایی کلاس های حضوری خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی و بتدریج از سر خواهند گرفت.

وی اشاره به بازگشایی دانشگاه های علوم پزشکی نیز از ۱۵مهرماه جاری نیز گفت: برای بازگشایی دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم نیز امروزشنبه دهم مهرماه در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری لازم انجام می شود.

عین اللهی تصریح کرد: تعداد دانشجویان برای سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دانشگاه های علوم پزشکی کشور را نیز نزدیک به ۲۵۰هزار دانشجو در رشته های مختلف عنوان کرد.

وزیر بهداشت دولت سیزدهم همچنین گفت که بسیاری از معلمان و دانشجویان سراسر کشورتاکنون واکسینه شده اند و هم اینک فضای لازم تا حدود زیادی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها فراهم است.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری پس از سفر یک روزه به استان کهگیلویه و بویراحمد و حضور در نشست خبری شامگاه جمعه یاسوج را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایرنا، بازدید رییس جمهوری از سد در دست ساخت تنگ سرخ، دیدار با مناطق عشایری تنگه گرگو بویراحمد، دیدار با نمایندگان اقشار مردم، ایثارگران، نخبگان و علمای کهگیلویه و بویراحمد ، بازدید جمهوری ازشهر زلزله زده سی سخت حضور در نشست شورای اداری استان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه آیت الله رییسی به کهگیلویه و بویراحمد بود.

رئیس جمهور پس از ورد به فرودگاه یاسوج بلافاصله  به همراه وزیر نیرو ابتدا از عملیات اجرای سد تنگ سرخ در شهرستان بویراحمد بازدید کرد و با گرفتن گزارش از مسئولان، دستورات لازم را داد. وی مطالبات کارگران  و مردم منطقه را شنید و تاکید کرد اجازه نمی دهد حق هیچ کارگری ضایع شود.

آیت الله رئیسی  سپس به  میان عشایر غیور منطقه  گرگوی بویراحمد رفت و با عشایر  و بزرگان و ریش سفیدان عشایر مدت زمان قابل توجهی گفت و گو کرد.

رئیس جمهور در برنامه پیش بینی نشده ای در بین راه در تعدادی از اجتماعات مردمی که خواستار دیدار  با رئیس جمهور بودند حاضر شد و به حرفهای آنها گوش داد.

آیت الله رئیسی پس از آن در جمع نخبگان شهر یاسوج حضور یافت و دغدغه ها و مشکلات آنها را شنید و پاسخ داد.

در ادامه وی به شهر زلزله زده سی سخت رفت تادر جریان روند بازسازی این شهر از نزدیک قرار گیرد.

رئیس جمهوری در ادامه به شورای اداری استان رفت تا به جمع بندی برنامه ها و مسائل مربوط به سفر استانی پنجم بپردازد.

وی همچنین در خاتمه در نشست مطبوعاتی شرکت کرد و از طرحها و مصوبات پیش بینی شده برای محرومیت زدایی از استان کهگیلویه و بویراحمد سخن گفت.

رئیس جمهوری پس از پایان نشست مطبوعاتی و رسانه ای به اتفاق وزیران همراه عازم فرودگاه یاسوج شد و با بدرقه مسئولان استان، یاسوج  را به قصد تهران ترک کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۲۲۳۸۴۶۱۱:۰۳:۲۱ ۱۴۰۰/۷/۱۰
همه جای دنیا واکسیناسیون پایان کروناست به غیر از ایران !!!
ناشناس۲۲۲۳۹۱۶۱۱:۵۴:۴۸ ۱۴۰۰/۷/۱۰
براي اين تبديل وضعيت منابع مالي هم تامين شده؟ اگر بله منبع ان كجا است؟
ناشناس۲۲۲۳۹۵۴۱۲:۳۴:۰۶ ۱۴۰۰/۷/۱۰
با واکسن چینی هیچ وقت از شر کرونا خلاص نخواهیم شد
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما