روحانی در آیین افتتاح طرح‌های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور: روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

سیاسی   4000331061 ۵۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور افتتاح هر هفته طرح های ملی و توسعه ای از آغاز سال ۹۹ تاکنون را علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان در بیان این واقعیت دانست که ایرانیان علاقمند به توسعه و آبادانی کشور خود هستند و مشکلات و موانع ناشی از تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی دشمن و شیوع کرونا نتوانسته در راه توسعه و پیشرفت کشور مانع ایجاد کند.

روحانی: بزودی تحریمها برداشته می شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد

به گزارش الف، حسن روحانی روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح ها و پروژه های ملی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور درهفتاد و چهارمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، تصریح کرد: روند توسعه و آبادانی کشور و افزایش سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های زیربنایی در بخش های مختلف نشان دهنده این است که مردم به آینده خود و کشور امیدوار هستند.

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم ایران با مقاومت و ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، صورت سیاه و بینی دشمن را به خاک مالیدند، اظهار داشت: در روزهای گذشته مسئولان آمریکایی اشتباه خود را بعد از مدتها پذیرفته و برای لغو تحریم واکسن کرونا علیه ایران اعلام آمادگی کردند و این درحالی است که ما امروز تولید کننده واکسن هستیم و در تامین تجهیزات مقابله با کرونا از جمله ماسک نیازی به خارج نداریم.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در اقتصاد کشور، گفت: امروز مناطق آزاد توسعه یافته و از وارد کننده و مصرف کننده به صادر کننده و تولید کننده تبدیل شده‌اند و پل ارتباطی بین ایران با همسایگان و کشورهای مختلف جهان هستند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد باید در سرمایه‌گذاری خارجی پیشران شوند، گفت: بزودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و سرمایه خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد.

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع)، از مردم ایران به خاطر عمل به مسئولیت بزرگ سیاسی و اجتماعی و شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در این مقطع تاریخی سپاسگزاری کرد.

دکتر روحانی با اشاره به اعتراف یک مقام رسمی آمریکا به گستره تحریم‌های ظالمانه آمریکا حتی بر خرید ماسک و واکسن کرونا، گفت: در طول سه سال و نیم جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران، هر چه می‌گفتیم که ظالمان کاخ سفید همه چیز را تحریم کرده و همه راه‌ها را بسته‌اند، باز عده‌ای باور نمی‌کردند.

رئیس جمهور افزود: این اعتراف نشان داد که ظالمان کاخ سفید سه سال و نیم محاصره کامل علیه ملت ایران اعمال کردند و دولت جدید آمریکا نیز با وجود شعارهای متفاوت در حدود 5 ماه گذشته همان مسیر را ادامه داده است.

دکتر روحانی تصریح کرد: آمریکایی‌ها وقتی دیدند ملت ایران در تولید ماسک خودکفا و حتی صادرکننده است و در زمینه تولید واکسن نیز موفق بوده است، تازه اعلام می کنند که تحریم خرید ماسک و واکسن برای ایران را رفع خواهند کرد.

رئیس جمهور افتتاح مستمر طرح‌های عمرانی بزرگ در سراسر کشور را یک تودهنی به آمریکا توصیف و خاطرنشان کرد: افتتاح‌های پنجشنبه‌ها نشان داد که شاید آمریکایی‌ها بتوانند با تحریم رفاه ملت ایران را با مشکل مواجه کنند، اما هرگز نخواهند توانست تولید و فعالیت را در این کشور تعطیل کنند.

متن کامل سخنان دکتر روحانی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

به ملت ایران و همه مسلمانان جهان به مناسبت شب میلاد با سعادت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، تبریک عرض می‌کنم. امامی که موجب فخر و افتخار ما ایرانیان است و هر چه داریم زیر سایه بلند آن امام همام داریم. انشاءالله کشور ما با توسل به روح بلند آن امام روز به روز در مسیر توسعه و پیشرفت خواهد بود.

الحمدالله مردم مسئولیت بسیار بزرگ سیاسی و اجتماعی خودشان را در روز جمعه انجام دادند و رئیس جمهور را برای دوره سیزدهم انتخاب کردند. البته انتخابات شوراها هم بود. در بعضی از مناطق انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس و مجلس خبرگان هم بود که به مردم عزیز ایران تبریک می‌گویم به خاطر این اقدام بسیار خوب و ارزشمندی که در این مقطع تاریخی با حضور گسترده خودشان پای صندوق آرا انجام دادند.

افتتاح‌های امروز و افتتاح‌های همه هفته‌های گذشته از آغاز سال 99 که افتتاح پنجشنبه‌ها را آغاز کردیم و امروز هفتاد و چهارمین افتتاح هست، یک علامت بسیار خوبی برای همه جهانیان است. اولین علامت این است که ایران مرکز سرمایه‌گذاری و تولید است و مردم ایران علاقمند به آبادانی کشور خودشان هستند. شما به همین آمار نگاه کنید که الان در مناطق آزاد ما اعلام شد. 621 طرح در حال اجراست که برای اجرای آنها 248 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده، این طرح‌ها 53 درصد اجرایی و عملیاتی شده و تا پایان سال و سال آینده ادامه پیدا می‌کند و همه اینها به افتتاح می‌رسد.

این مساله بسیار مهمی است. اگر مردم به آینده کشور خودشان امید نداشته باشند، اگر به سود سرمایه‌گذاری خود امید نداشته باشند، نمی‌آیند 248 هزار میلیارد تومان فقط در مناطق آزاد سرمایه‌گذاری کنند. مناطق بسیار زیادی در سراسر کشور هست که روزانه در آنها سرمایه‌گذاری می‌شود. ایستادگی و مقاومت مردم علیرغم رنج، سختی و مشکلاتی که در این 3 سال و نیم مردم کشیدند، در برابر یک جنگ اقتصادی بی‌نظیر در تاریخ منطقه که در تاریخ جهان هم کم نظیر بوده، که ملتی را 3.5 سال به طور کامل محاصره کنند، مانند نداشته است.

اینکه ظالمان کاخ سفید ملتی را تحریم کنند و دیگران هم از ترس کاخ سفید کمک و حمایت نکنند و دست روی دست بگذارند. این حرفی که مسئولین دارایی آمریکا سه روز پیش اعلام کردند که از فردا آماده‌ایم تحریم واکسن کرونا را برداریم، یعنی این تروریست‌ها کاملا اعتراف می‌کنند که همه چیز را بر روی این مردم بستند و تمام فعالیت‌های بانکی را قفل کردند. حالا بعد از ماه‌ها که دولت جدید روی کار آمده و معتقد است باید تحریم را کنار بگذارد و بارها گفته که آن طرح، طرح تحریم ترامپ غلط و نادرست بوده، الان 4، 5 ماه است سرِ کار هستند، تازه دو سه روز پیش گفتند که تبادل بانکی، اگر برای ماسک و واکسن کرونا باشد، اشکالی ندارد.

این هم بعد از زمانی که می‌دانستند ایران در ماسک نیاز ندارد و در ماسک صادرکننده هستیم و فهمیدند در واکسن هم تولیدکننده شدیم. وقتی که تولید کردیم و به بازار آمد و واکسیناسیون شروع شد، آن وقت تازه گفتند تبادل بانکی برای واکسن آزاد است.

این حرفی که در طول این سه سال و نیم به مردم می‌زدیم که کشور با چه سختی‌‌ اداره می‌شود، اینکه به مردم گفتیم ماهها طول کشید تا بتوانیم پول واکسن سازمان بهداشت جهانی، یعنی واکسن‌های کوواکس را پرداخت کنیم که آنها بتوانند واکسن در اختیار ایران بگذارند، شاید برای مردم سخت بود باور کنند که چه سختی‌هایی کشیدیم برای اینکه آنچه مورد نیاز هست، وارد کشور شود. حالا که دو سه روز پیش آمریکایی‌ها صریحاً اعلام کردند و گفتند تازه اجازه خواهیم داد که فقط برای واکسن و ماسک فعالیت بانکی آغاز شود، این نشان می‌دهد که مردم با چه سختی‌ای زندگی کردند، اما در عین حال صورت سیاه دشمن را به خاک مالیدند.

مردم بزرگوار ایران صورت ترامپ را به خاک مالیدند، صورت همه جلادان کاخ سفید را به خاک مالیدند، بینی آنها را به خاک مالیدند و سرو قامت و با عظمت در این شرایط تحریم ایستادگی و سرمایه‌گذاری کردند، تولید کردند. در همین شرایط آنچه لازم بود با همه سختی‌ها وارد کشور کردیم. بازار کشور پر از جنس است، البته گرانی هست و مردم در سایه این جنگ در فشار هستند، اما این جنگ نگذاشت اقتصاد ایران فرو بپاشد، و هدفی که آنها داشتند، محقق شود.

یکی از کارهای بسیار مهم، افتتاح‌های پنجشنبه بود. هر پنجشنبه‌ای یک تودهنی به آمریکایی‌ها بود که به آنها نشان دهیم شما نمی‌توانید ملت ایران را تحریم کنید. نمی‌توانید تولید ایران را تحریم کنید. می‌توانید راحتی مردم را به تحریم بکشانید، می‌توانید ارزانی را به تحریم بکشانید، اما نمی‌توانید ملتی را در مسیر توسعه، از مسیر جهش تولید بازدارید و الحمدالله امروز شاهد این تحول در سراسر کشور هستیم.

انشاءالله تا روز آخر این دولت، تا آخرین پنجشنبه و دوشنبه افتتاح‌‌های‌ خود را ادامه خواهیم داد و نشان خواهیم داد که مردم ایران تا چه حد سرافراز در زمینه توسعه کشور تلاش می‌کنند.

امروز بحمدالله در مناطق آزاد مختلف طرح‌های بسیار زیادی افتتاح شد. 8 هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد و مجموعاً با آنچه که سرمایه گذاری و کلنگ زنی شد 70 هزار میلیارد تومان بود. اینکه در یک روز شاهد 70 هزار میلیارد تومان افتتاح و سرمایه گذاری باشیم، نشان عظمت این ملت است.

از مناطق آزاد تشکر می‌کنم به دلیل اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم از مناطق واردکننده به مناطق صادرکننده تبدیل شدند، از مناطق واردکننده به مناطق تولیدکننده تبدیل شدند، به پل ارتباطی بین ایران و همسایگان و پل ارتباطی بین ایران و کشورهای مختلف تبدیل شدند. اینکه امروز در مناطق آزاد در فکر ایجاد بورس بین‌المللی و بانک آفشور هستند، همه اینها نشان این است که مناطق آزاد کشور در مسیر توسعه و پیشرفت است و انشاءالله مناطق آزاد باید در سرمایه‌گذاری خارجی پیشران باشد.

سرمایه‌گذاری خارجی همه جا در کشور انجام خواهد گرفت. انشاءالله به زودی تحریم برداشته می‌شود و سرمایه‌های خارجی به سمت ایران سرازیر خواهد شد، اما مناطق آزاد شرایط خاص خودشان را دارند و در زمینه جذب سرمایه خارجی باید پیشران باشند. انشاءالله در این زمینه شاهد فعالیت بیشتر در طول هفته‌های آینده و در دولت سیزدهم باشیم تا مردم انشاءالله از بهره آن برخوردار شوند.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۰۵۴۷۳۹۱۳:۰۳:۴۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آمریکایی ها فهمیدند که گروه بعدی را نمی شه سر کار گذاشت و بدون تضمین ازشون باج گرفت زوتر می خواهند قالشو بکنند و گرنه اگر همتی رای آورده بود اونا حتما این موش و گربه بازی با ملت را ادامه می دادند اگر اصلاحات مجددا رای آورده بود مطمئنا اونا فکر می کردند: وقتی جماعتی را می شود 6 سال سرکار گذاشت چرا 4 سال دیگر میتوان ادامه داد
علی 671۲۰۵۴۷۴۵۱۳:۰۷:۰۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
دری به تخته خورد و روحانی دوباره ..را شروع کرد .هنوز نه به بار است و نه به دار روحانی برای بار سوم تحریم ها را بر داشت و کشور را گلستان کرد با دروغ هایش .بابا ول کن این مملکت را خسته شدیم از این همه وعده دروغ .
ناشناس۲۰۵۴۷۷۰۱۳:۱۳:۵۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
وقتی رئیس جمهور یک کشور نمی دونه که با وجود تحریم های FATF سرمایه نمی تونه به سمت ایران سرازیر بشه. سرمایه گذار خارجی مگه پول رو تو گونی می تونه بیاره تو ایران؟
ناشناس۲۰۵۵۲۱۵۱۶:۰۰:۲۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
جانfatf? یه سوال ساده چرا در زمان برجام که در لیست سیاه نبودین پول فروش نفت به داخل نمی‌توانست بیاد و سرمایه خارجی هم زیاد نبود؟ بر عکس در دولت احمدی نژاد در لیست سیاه که بودیم پول ها می آمد؟ اگر جواب قانع کننده ای داشته باشید!
ناشناس۲۰۵۵۵۴۲۱۹:۱۶:۴۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
شما بگو سرمایه چگونه منتقل خواهد شد؟ تو گونی؟ ایران از شبکه بانکی جهان جدا است حتی عراق پول ما رو نمیتونه بده
ناشناس۲۰۵۵۲۳۶۱۶:۱۴:۴۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
می گفتید fatf را قبول نکنیم تجارت خارجی قفل می شود ولی چی شد برعکس که بیشتر شد، رسانه های دشمن دوباره زوم کردن آمدی اینجا بازگو می کنی
ناشناس۲۰۵۵۳۵۰۱۷:۲۱:۵۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
تا درگیر مملکت داری نشن شعار زیاد میدن به زودی fatf ..
بیگی29۲۰۵۵۴۳۸۱۸:۰۸:۰۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
سرمایه های به تاراج رفته اکثرا توسط خودی هایتان را بر گردانید نصف مشکلات کشور حل میشه از همه مهم تر پایه های لق اعتماد کمی بهتر میشود
ناشناس۲۰۵۵۴۴۷۱۸:۱۳:۳۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
البته که اینطور نیست ولی گیرم که پول هم به ایران سرازیر شد چه فرقی به حال مردم خواهد داشت؟ پول نفت را تا بحال چه کردید؛ چه مبلغش خرج زیرساختهای ایران شد؟
ناشناس۲۰۵۴۸۱۸۱۳:۲۷:۳۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
این حرف شما فقط در صورتی درست هست که شیطان بزرگ به فرشته بزرگ تبدیل شده باشد وگرنه هم خدا هم مردم و هم شما به خوبی می دانید که این تحریم ها تمام شدنی نیستند
ناشناس۲۰۵۴۸۲۰۱۳:۲۸:۱۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
بزک نمیر بهار میاد
ناشناس۲۰۵۴۸۲۲۱۳:۲۸:۵۰ ۱۴۰۰/۳/۳۱
به خیر تو امیدی نیست شر مرسان
ناشناس۲۰۵۴۸۲۸۱۳:۳۰:۰۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
این چرا اینجوریه؟
ناشناس۲۰۵۵۵۲۰۱۸:۵۷:۵۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
خودش گفت فقط مذاکره بلده!
ناشناس۲۰۵۴۸۳۶۱۳:۳۳:۰۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
همین حرف رو در مناظرات 92 و 96 هم زد . سال 94 هم میگفت . سال 97 و 98 هم . یعنی کلا هشت ساله مثل نوار داره یک جمله دروغ رو تَکرار میکنه .
ناشناس۲۰۵۴۸۴۴۱۳:۳۵:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۳۱
واقعا که . خجالت ن..دوباره همین دروغها رو میگه . همین هفته قبل بود که امریکا اعلام کرد هزاران تحریم علیه ایران باقی می مونه بعد این باز میگه ما همه تحریمها رو برداشتیم
ناشناس۲۰۵۴۸۴۸۱۳:۳۶:۱۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
خودش و ملت رو هشت سال با این جملات تخیلی عذاب داد
ناشناس۲۰۵۴۸۷۸۱۳:۴۳:۲۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
اکثریت ملت آرزو دارند که شماها فقط زودتر زودتر بروید ، همین و بس !!!
ناشناس۲۰۵۴۸۸۸۱۳:۴۵:۳۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
یک بچه دبستانی هم الان می داند با این کارها در این مملکت سرمایه گذاری خارجی صورت نمی گیرد و تا زمانی که به یک سیاست پایدارهمراه با تعامل جهانی صورت نگیرد ما روی آرامش نخواهیم دید.
علی۲۰۵۴۸۹۵۱۳:۴۸:۳۱ ۱۴۰۰/۳/۳۱
جمله‌ای تکراری که بارها توی این هشت سال شنیدیم.
ناشناس۲۰۵۴۹۰۸۱۳:۵۲:۴۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
روحانی به هر قیمت شده داره پازل یانکی‌ها رو تکمیل و صهیونیست‌ها رو به ایده آلشون میرسونه ______ چه عمداً و چه تمارضاً
ناشناس۲۰۵۴۹۱۲۱۳:۵۴:۴۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
گرگهای گرسنه خیلی زرنگتر از ساده لوحی ما هستند.
ناشناس۲۰۵۴۹۱۸۱۳:۵۷:۱۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
این ها زرنگ تر از این این حرف هایند. با این توافق چند سال دیگر ما را معطل نگه میدارند.
ناشناس۲۰۵۴۹۲۵۱۴:۰۰:۵۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد.
ناشناس۲۰۵۴۹۳۸۱۴:۰۵:۱۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای روحانی اصلا صف کشیدن منتظر فرمایش شما هستن
ناشناس۲۰۵۵۰۱۰۱۴:۳۰:۴۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
هشت سال دنیا سرکارت گذاشته منتظرهشتاد سال بعد هم باش
امید۲۰۵۵۰۱۳۱۴:۳۲:۲۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
بسم الله الرحمن الرحیم از سال 82 تا الان داری همین دروغ ها را تحویل ملت ایران می دهی .
ناشناس۲۰۵۵۰۷۴۱۴:۵۸:۰۷ ۱۴۰۰/۳/۳۱
دوباره توهم. تمومی نداره!
ناشناس۲۰۵۵۱۱۴۱۵:۱۵:۳۰ ۱۴۰۰/۳/۳۱
حسن هنوز خسته نشدی از این حرفها ۸ ساله فقط این حرفو بلدی
ناشناس۲۰۵۵۱۲۱۱۵:۱۹:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۳۱
فقط یادمه اخرین باری که این حرف را زد نتیجه اش سرازیر شدن تحریم ها بود خدا ایندفعه به خیر کنه
ناشناس۲۰۵۵۱۳۲۱۵:۲۳:۵۵ ۱۴۰۰/۳/۳۱
تیکه ننداز
ناشناس۲۰۵۵۱۳۸۱۵:۲۶:۳۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
روحانی چقدر ساده ای باباجان ...بزک نمیر بهار میاد کمبوزه و ...خیییییار میاد
ناشناس۲۰۵۵۱۴۳۱۵:۲۸:۴۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای روحانی این هم از اون دروغ های ۱۳۹۹ است یا دروغ ۱۴۰۰ هست
ناشناس۲۰۵۵۱۶۲۱۵:۳۶:۴۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
این باید بگیم که چند سال دیگه یکی مثل ترامپ رئیس جمهور خواهد شد و باز شاهد پاره شدن برجام خواهیم بود
مجید محاوی۲۰۵۵۱۸۴۱۵:۴۷:۲۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
میشه حرف نزنی
ناشناس۲۰۵۵۱۸۶۱۵:۴۸:۱۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
درمورد فساد قیمتی که دربخش فولاد وسیمان ایجاد شده یک نفر سوال نکرد چه کسانی قیمت میل گرد از کارخونه گرون کردن میل گرد کیلویی سه هزار پانصد تومن برای تولید کننده تمام میشه میل گرد چرا ۱۵ هزار تومن به سازندگان عرضه میکنید چزا مردم را سرکیسه وگرانی در تولید ساختمان ایجاد میکنید
ناشناس۲۰۵۵۲۰۱۱۵:۵۴:۱۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
حسن خواهش میکنم دیگه بسه ،
خان۲۰۵۵۲۴۰۱۶:۱۷:۳۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
رئیس جمهوری که چشمش به بیرون باشه اون کشور رشد نخواهد کرد مثل این میمونه که تو یک زمین داری کنارش ایستاده ای که یک نفر دیگر بیاید برایت آباد کنه ما هم چه کسی نمی خواهیم
ناشناس۲۰۵۵۲۷۷۱۶:۳۸:۰۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
اقا دلار ۴تومن بود الان۲۰تومنه .حالااقای روحانی ک رفت ببینیم اقای رئیسی میتونه دلارو حداقل ب۱۰تومن برسونه.الان یدونه روسری ایرانی ک همه چیزش تولیدخودشه زیر۱۰۰تومن نیست اونوقت میگید امریکا امریکا .امریکا چه دخلی ب تولیدشماداشته شما تولیدداخلی رو باید تنبیه کنی اون کارخونه دارها و....دستوربده همه یییییی تولیدهای داخلی باید ب قیمتهای۸سال قبل برگرده
ناشناس۲۰۵۵۳۱۸۱۷:۰۳:۳۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
چرا بیخیال نمیشه؟!
ناشناس۲۰۵۵۳۴۵۱۷:۱۴:۳۱ ۱۴۰۰/۳/۳۱
هشت سال است هی ازتمام شدن تحریم هامیگویی وامریکا تحریمهایش رابیشتر میکند.اگربرروی رفع اثر تحریمها کارمیکردی وامروز مردم تاثیر کارهایت رامیدیدندامروز وضعت خوب بودومردم آرزوی تمام شدن این یکماه وخورده ای از دورانت را نداشتند.
ناشناس۲۰۵۵۳۴۷۱۷:۱۸:۴۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
برجام هدیه بزرگ و راه گشایی است که دولت روحانی به دولت رئیسی تقدیم می کند . خسته نباشی روحانی و نوش جانت رئیسی. قطعا کشور داری برایت بسیار آسانتر خواهد بود .
نسترن۲۰۵۵۴۰۸۱۷:۵۱:۲۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
اخه‌این‌تحریم‌کی‌برداشته‌میشه‌الان‌ده‌ساله‌ک‌میگن‌برداشته‌میشه‌ملت‌از‌گرانی‌تورم‌وفشاراقتصادی‌از‌گرسنگی‌شهید‌شدند‌خانواده‌ها‌بع‌علت‌فقرونداری‌ازهم‌پاشید،جوانان‌ازبیکاری‌؛بی‌عاری‌..!!!اخه‌تاکی‌بایدمنتظرباشن
ناشناس۲۰۵۵۴۱۱۱۷:۵۳:۴۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
بزک نمیر بهار میاد
ناشناس۲۰۵۵۴۷۸۱۸:۲۷:۵۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
حجت الاسلام رييسي مرد عمل و عدالت هست. همه چيز درست ميشه.
ناشناس۲۰۵۵۴۸۴۱۸:۳۱:۱۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
تحریم ایران قانون آمریکا است برای لغو این قانون باید ضعفهای درونی را از بین برد و قدرتمند بود. در کوتاه مدت از مذاکرات حداکثر می توان گشایش محدودی در ازای پرداخت هزینه قابل توجه به دست آورد.
ناشناس۲۰۵۵۴۹۰۱۸:۳۴:۳۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
آقای حسن امروز دیدی آقای رییسی چگونه از خدمات روسای پیشین جمهور ایران یاد کرد و تشکر نمود؟ برخورد آموزنده ای کرد.
ناشناس۲۰۵۵۵۷۰۱۹:۳۱:۵۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
الکی میگه
ناشناس۲۰۵۵۶۰۳۲۰:۱۵:۰۶ ۱۴۰۰/۳/۳۱
هشت سال .. بازی کافی نیست؟؟؟؟؟؟!!!!!
ناشناس۲۰۵۵۶۶۲۲۱:۰۶:۰۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
حالا رییس جمهور جدید میاد بر میداره به نام خودش تموم میکنه .
ناشناس۲۰۵۵۶۶۷۲۱:۱۴:۰۲ ۱۴۰۰/۳/۳۱
شما نمی خواهد سرمایه وارد کنید.جلوی خروج سرمایه مالی و انسانی را بگیرید.واقعا .. در حد لالیکا ..
رضا۲۰۵۵۶۷۱۲۱:۱۶:۲۴ ۱۴۰۰/۳/۳۱
لطفا یکی روحانی رو از خواب هشت ساله بیدار کنه.
ناشناس۲۰۵۵۶۸۶۲۱:۲۹:۵۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
باز چیا میخوای گرونتر کنی یا خدا
ناشناس۲۰۵۵۷۲۷۲۱:۵۵:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۳۱
شنبه فهمیدی اینو
ناشناس۲۰۵۵۷۴۲۲۲:۰۴:۴۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
لطفا برو...
متقی. شیراز۲۰۵۵۷۹۷۲۲:۳۱:۲۰ ۱۴۰۰/۳/۳۱
بزودی تحریم برداشته میشه و سرمایه خارجی به کشور سرازیر می‌شود...؟؟!! 8سال ملت رو سرکار گذاشتید ما هیچی نمیگیم ما رو چی فرض کردی!؟ پیام انتخابات28خرداد برای پایان دادن به این حرفهای الکی کافی نبود؟ ماصبوری میکنیم حداقل از وجدان خودت! حساب ببر
ناشناس۲۰۵۵۸۳۴۲۲:۵۶:۱۳ ۱۴۰۰/۳/۳۱
یا ابالفضل این بازم حرف زد.خدایا خودت رحم کن
ناشناس۲۰۵۵۸۴۴۲۲:۵۹:۲۹ ۱۴۰۰/۳/۳۱
اگرتحریم برداشته شود از اقتدار آقای رییسی است نه از التماس تو وامثال تو
ناشناس۲۰۵۵۹۰۹۲۳:۳۱:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۳۱
فقط برو
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

 2. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

 3. آقای مهندس ، آقای دکتر!

 4. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 5. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 6. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 7. عکسی زیبا از جواد فروغی

 8. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 9. کارِ کیست؟!

 10. دو كلمه با ظريف و روحانی

 11. کشف ۲۰۰۰ کیسه سیمان احتکار شده

 12. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 13. یک نفر در کرج به اتهام انتشار تصاویر خالکوبی دستگیر شد

 14. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 15. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 16. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 17. حاجی میرزایی: مدارس به هر طریقی باید بازگشایی شوند

 18. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

 19. هشدار مجدد روسیه درباره توقف مذاکرات وین: ایرانیان نمی‌توانند فراموش کنند

 20. ۳۳ پیشنهاد برای رفع مشکل کم آبی

 21. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 22. تحلیل "نیویورک تایمز" از مواضع اخیر رهبری در مورد مذاکرات وین

 23. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 24. اندیشکده آمریکایی: قطع روابط امارات و عربستان حتمی است

 25. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مردان اقتصادی دولت دوازدهم در قاب تاریخ

 2. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

 3. نخستین انتصاب و نخستین سیاست رئیسی چه باید باشد؟

 4. جهانگیری: امروز نمی توان به مردم دروغ گفت

 5. کارِ کیست؟!

 6. دو كلمه با ظريف و روحانی

 7. برای تصویرسازی از ایران چه کرده ایم؟

 8. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

 9. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

 10. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 11. بی‌توجهی مسئولان به پیشنهاد سپاه درباره باز شدن خروجی سدها/ ارسال ۵۰۰ مخزن آب از سوی سپاه به خوزستان  

 12. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

 13. سخنگوی دولت: ما کارنامه سیاهی به جای نگذاشته‌ایم

 14. رهبر انقلاب: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد

 15. اعتراض تند روح الامینی به جلسه غیر علنی مجلس

 16. چرا مردم ادعاهای دروغ را باور کردند/طراحان طرح «صیانت از فضای مجازی» قائل به اهمیت افکار عمومی نیستند

 17. تجمع محدود در یکی از خیابان‌های تهران + ویدیو

 18. پاسخ قالیباف به نامه رضا کیانیان

 19. فرودگاه‌های تهران در روز تحلیف ریاست‌جمهوری بسته می‌شود

 20. انتقاد رضایی از طرح صیانت از حقوق کاربران اینترنتی

 21. واکنش وحید یامین‌پور به طرح صیانت از حقوق کاربران

 22. ربیعی: کارنامه دولت، سیاه نیست/ روایت صفارهرندی از چینش کابینه رئیسی/ کارت زرد مجلس به رحمانی‌فضلی/ نظر لاریجانی درباره تغییر قانون اساسی

 23. واعظی: مجلس برای این تشکیل نشده که حق مردم را محدود کند

 24. قالیباف: مسدودسازی اینستاگرام و واتس‌اپ برنامه مجلس نیست

 25. روحانی: تجربه جنگ اقتصادی وکرونا نشان داد که فقط باید روی پای خود بایستیم

آخرین عناوین