شریعتمداری در نشست خبری: شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، بیمه همه‌شان را قطع می‌کنم!

سیاسی،   4000225083 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: من هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خودم نمی‌بینم اما اگر شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، چه کاری می‌توانم بکنم؟ شاید بشود بیمه همه‌شان را قطع کنم.

شورای نگهبان رد صلاحیتم کند، بیمه همه‌شان را قطع می‌کنم!

محمد شریعتمداری پس از ثبت‌نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری و حق انتخاب مردم یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و مظهر "خداباوری، مردم‌باوری و خودباوری" است. این ایام، زمانی است که هر آنکه به توسعه و پیشرفت ایران و حق زیستن با آرامش و عزتمند ایرانیان می اندیشد باید نسبت به مسئولیت خود به ایران ، مردم و نظام عمل کند.

به گزارش مهر، وی بیان کرد: می دانم مردم از کشمکش مداوم مدیران خسته و فرسوده اند و آنها رئیس جمهوری نمی خواهند که با طرح مطالبات انحرافی و غیر ممکن به اختلافات دامن زند ، بلکه به دنبال رئیس جمهوری هستند که برای مشکلات اصلی و ضروری آنها راه حل داشته باشد.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: آمده ام تا با همراهی مردم و اصالت دادن به گفتگو، مدارا و تحمل، به منازعات و جدل‌هایی که امید به آینده را می کشد پایان دهم و دولت گفتگوی اجتماعی فراگیر، اصلاح‌گر و کارافرین با توان حل منازعات را تشکیل دهم. باور دارم تا زمانی که محیط عمومی کشور مملو از جدال و منازعه است و امید و اعتماد در حال فروپاشی است، هیچ برنامه و وعده سیاسی اقتصادی محقق نخواهد شد.

شریعتمداری ادامه داد: پژوهش های معتبر نشان می دهد از سال ۹۶ که کشور با تشدید تحریم شروع شد و سیاست های مناسب حمایت از مردم به دلیل اختلافات بین قوا به اجرا در نیامد، جمعیت زیر خط فقر به دو برابر افزایش یافت و من با درک از این شرایط آمده ام تا با پایان دادن به منازعات درونی و مخاصمات بیرونی، زمینه را برای اجرای سیاست های کارآمد، مشارکت جویانه و شهروندمدارانه، حمکرانی داده محور مبتنی بر اطلاعات موثق، کاهش فقر و حمایت از معیشت و سفره مردم را محور ائتلاف فراگیر قرار دهم.

وی اظهار داشت: معتقدم از مرزی که کامیون عبور نکند، لاجرم تانک عبور خواهد کرد. نگاه فرصت محور به مرزهای گسترده ایران بزرگ در دولت من جایگزین نگاه امنیت محور به مرزها خواهد شد. آمده ام هم میدان و هم دیپلماسی را با رعایت اصول سه گانه عزت حکمت و مصلحت در خدمت زندگی مردم و عزت ایرانیان قرار دهم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: می آیم تا امنیت شغلی کارگران تضمین شود، از آنها که بیکار شده اند حمایت کنم، مسکن و تامین اجتماعی برای همه مردم ایران به ویژه کارگران را با همراهی خودشان تامین کنم و تضمین امنیت اقتصادی و کفایت مستمری و تکریم بازنشستگان را تداوم بخشم.

شریعتمداری ادامه داد: می دانم هزینه های آموزشی دهک های ثروتمند کشور ۶۰ برابر دهک های فقیر است. آمده ام تا عدالت آموزشی را برقرار کنم تا فرزندان این سرزمین از سیستان و بلوچستان تا خوزستان از کرمان تا کرمانشاه از تحصیل باز نمانند، می آیم تا آموزش با کیفیت و بیمه کامل درمانی برای ایرانیان را بجای بیمه های تکمیلی گروه های خاص را برای همه ایرانیان محقق سازم. می آیم تا اشتغال جوانان فقط در حده وعده و شعار باقی نماند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: می آیم تا اشتغال جوانان وطن، مسائل و مطالبات صنعتگران، کشاورزان ، کارفرمایان، معلمان، ورزشکاران، دانشجویان، دانشگاهیان و هنرمندان در هیاهو و نزاع های سیاسی فراموش نشود.

شریعتمداری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در صورت ردصلاحیت چه واکنشی نشان خواهید داد، اظهارداشت: بنده هیچ دلیلی برای رد صلاحیت خود بعد از ۱۶ سال کار در هیئت وزیران در دولت های مختلف نمی بینم.

وی بیان کرد: از سوی دیگر اگر شورای نگهبان بنده را رد صلاحیت کند، چه کاری می توانم انجام دهم؟ البته شاید بتوانم بیمه همه آنها را قطع کنم، چرا که من هنوز وزیر هستم. (با خنده)

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برنامه ای درباره اعطای یارانه به مردم دارید، تصریح کرد: بنده برنامه مدونی در عرصه های گوناگون خصوصا در حوزه رفاه اجتماعی آماده کرده و تقدیم می کنم.

شریعتمداری افزود: با اتکاء به اطلاعات ثبتی متقن، متأسفانه شرایط اقتصادی مردم خوب نیست و بنده از خط فقر و افزایش صددرصدی آن طی سه سال سخن گفته ام و طبیعی است زمانی که صحبت از حذف یارانه ها می کنیم، باید بدانیم که با شرایط نامطلوبی در بسیاری از دهک های جامعه مواجه هستیم.

وی اظهارداشت: به جز دهک دهم که حدود ۸ میلیون نفر هستند و دارای درآمدهایی هستند که احتیاجی به دریافت یارانه های مستقیم و غیرمستقیم ندارند، بقیه آحاد ملت نیازمند حمایت هستند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در دولت بنده حمایت از مردم به اشکال گوناگون انجام خواهد شد و دولت بنده دولتی خواهد بود که مردم مالک ثروت باشند نه اعانه بگیر و هدفم آن است که مردم در جایگاه واقعی خودشان بنشینند و برای آن برنامه اجرایی موجود است که ارائه خواهم کرد.

شریعتمداری درباره لیست اموال خود و خانواده اش، گفت: لیست کامل اموال خود و خانواده ام را دقیقا در ذهن ندارم اما به صورت مختصر بگویم که لیست اموالم خانه ای است که بخشی از آن به عنوان مهریه در سال های گذشته به همسرم تقدیم شده است.

وی بیان کرد: دارایی مهم دیگری که متعلق به خودم باشد ندارم اما همسرم دارایی های دیگری دارد. میزان حقوق وزراء ۱۰ میلیون تومان خالص است که در سال ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که بنده همین حقوق را دریافت می کنم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: البته ناگفته نماند که یواشکی حسن روحانی و در دولت های قبل محمد خاتمی که بنده در دولتش حضور داشتم، گاهی سکه هم به ما وزراء هدیه داده اند و بنده هم از آن بی بهره نبوده ام.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۷۱۱۵۰۱۸:۰۴:۴۸ ۱۴۰۰/۲/۲۵
شما همین تامین اجتماعی رو درست کنید بقیه پیشکش
ناشناس۱۹۷۱۱۹۶۱۸:۱۹:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اگه طبیب بودی. تو این ۶یا۷سال یه کارمثبتی کرده بودی
ناشناس۱۹۷۱۲۰۲۱۸:۲۲:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
آخه چرا دروغ میگی . من که یه مدیرکل هستم بیش از 11 تومن حقوق میگیرم دست از این عوام فریبی بردارین.
ناشناس۱۹۷۱۴۸۶۲۰:۳۷:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۵
چرا فکر میکنید مردم شمارا میخواهند از شنیدن اسم تان حتی نفرین میکنند ...
ناشناس۱۹۷۱۵۱۹۲۰:۵۶:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
چطور کابینه روحانی از ملت شریف ایران خجالت نمی کشن که کاندید شدن
ناشناس۱۹۷۱۵۵۱۲۱:۱۷:۴۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
تو ای چند سال حق و حقوق کارگران رو پایمال کردی الان اومدی بهشون مسکن بدی عجباااااااا
ناشناس۱۹۷۱۶۰۳۲۱:۴۲:۱۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
کلا ۱۰ میلیون ؟
اسدی۱۹۷۱۶۴۳۲۲:۰۶:۴۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
8سال با روحانی چه گلی به سر مردم زدی که الان وعده و وعید میدی
ناشناس۱۹۷۱۷۰۴۲۲:۳۳:۵۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
مهد کودک راه انداخته اند با کودکانی مسن...!
ناشناس۱۹۷۱۸۳۳۲۳:۳۴:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۲۵
عرصه مدیریت کشور شده به مسخره گرفتن مردم
ناشناس۱۹۷۱۸۴۵۲۳:۴۱:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۵
عالیجناب شما چه گلی به سر مستمزی بگیران و بازنشستگان زدی که باز پریدی وسط؟؟؟. بسه عمر دولتتان بسر اومده!!!!!!
ناشناس۱۹۷۱۸۸۸۰۰:۰۱:۳۷ ۱۴۰۰/۲/۲۶
تو پدر بازنشسته دراوردی
امیر۱۹۷۱۹۰۳۰۰:۱۰:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۶
تهدید خودش بهترین دلیل برای رد صلاحیت است نمیدانم چرا نگران هست
موسی۱۹۷۳۵۵۰۱۴:۱۸:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۶
شمابنیان وضع موجود هستید اقای شریعتمداری
ایرانی۱۹۷۳۸۱۷۱۵:۴۴:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۲۶
مثل قانون پایستگی انرژی میمونند تا ابد باید مدیر باشند
ناشناس۱۹۷۳۸۴۰۱۵:۵۳:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۲۶
از همین الان بیمشون رو قطع کن
ناشناس۱۹۷۳۹۱۰۱۶:۱۲:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۶
عجب خط نشونی میکشه
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

  2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

  3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

  4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

  5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

  6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

  7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

  8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

  9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

  10. درباره یک تصمیم

  11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

  12. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

  13. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

  14. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

  15. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

  16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

  17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

  18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

  19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

  20. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

  21. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

  22. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

  23. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

  24. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

  25. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

  ابر آروان

  آخرین عناوین