انتقاد قالیباف از سخنان ظریف/ محسن هاشمی گزینه‌ نهایی کارگزاران/ پاسخ ظریف به انتقادات/ علی مطهری: ۸۰ درصد زنان ایرانی حجاب کامل دارند!

گروه سیاسی الف،   4000208043 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

انتقاد قالیباف از سخنان ظریف/ محسن هاشمی گزینه‌ نهایی کارگزاران/ پاسخ ظریف به انتقادات/ علی مطهری: ۸۰ درصد زنان ایرانی حجاب کامل دارند!

آخرین آمار کرونا در ایران

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از دیروز تا امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۷۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۴۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۴۵۹ هزار و ۹۰۶ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۰ هزار و ۹۶۶ نفر رسید.

بیشتر بخوانید:

وضعیت کرونا در ایران/ سوغاتی شوم کارگران هندی؛ ویروس جهش‌یافته + نقشه و نمودار

محموله جدید واکسن روسی فردا به ایران می‌آید

***

نامزدی تاجزاده بازی با حیثیت اصلاح طلبان است

آفتاب یزد درباره نامزدهای احتمالی اصلاح طلبان نوشت: «از بین تمامی این نام‌ها دو موردِ بسیار عجیب تاج زاده و کرباسچی نوعی بازی با حیثیت اصلاح‌طلبان نیز به شمار می‌آید، گرد آمدن گرد کسانی که اصل انتخابات را بی‌اثر و بی‌ثمر می‌دانستند وعدم شرکت در انتخابات را تئوریزه می‌کردند دقیقاً چه معنایی می‌تواند به جامعه منتقل کند؛ تطهیر امثال تاج زاده یا متهم کردن باقیمانده‌ی اصلاحات؟

در این میانه اما امثال پزشکیان، عارف و نفراتی از این دست نیز هرچه در چنته داشته‌اند گذاشته‌اند اما به نظر نمی‌رسد با روشی که بدنه‌ی تازانِ اصلاحات در پیش گرفته‌اند سهمی و شانسی برای این گونه شخصیت‌ها نیز باقی بماند.

اصلاحات نمی‌تواند و نباید به گونه‌ای در انتخابات حاضر شود که بتوان با تئوری قبول شکست به دلیل تشتت را برای آنان باز تعریف کرد زیرا از بعدِ انتخابات ۱۳۹۶ تا به همین امروز، عدمِ ائتلاف و اتحاد و رسیدن به یک نام آن هم نامی که رای‌آور باشد و اصلاحاتی شناسنامه دار بخش مهمی از تحلیل‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان بوده است.

در این میان آن چه از کف می‌رود فرصت است و آن چه بر جای می‌ماند ایرادهایی است که به شورای نگهبان می‌گرفته‌اند که چون تایید صلاحیت نمی‌شویم مشارکت پایین است حالا و با روی آوردن به چهره‌هایی چون تاج زاده که اولاً تایید صلاحیت نمی‌شود ثانیاً فاقد پایگاه در جبهه‌ی اصلاح‌طلبی است می‌خواهند چوب شکست را بر فرق کدام نهاد و سازمان و دستگاه فرود آورند؟

اساساً جبهه و جناحی که با نامزدهای از پیش مردود و شکست خورده وارد انتخابات می‌شود می‌خواهد از چه دفاع کند؛ تحزب؟ انتخابات؟ اصلاحات یا...»

***

علی مطهری: 80 درصد زنان ایرانی حجاب کامل دارند!

علی مطهری نماینده سابق مجلس و داوطلب انتخابات ریاست جمهوری پیرامون موضوع حجاب و سخنانش در کلاب هاوس به شرق گفت: «آنجا هم من گفتم به‌هیچ‌وجه قائل به سخت‌گیری در موضوع حجاب نیستم و الان هم در کشور در مجموع وضع حجاب مطلوب است. شاید 80 درصد خانم‌ها در کل کشور حجاب کامل دارند و 20 درصد هم به طور نسبی حجاب را رعایت می‌کنند و حکومت هم کاری با اینها ندارد. چند درصد از این گروه دوم هم ممکن است معتقد باشند. باید مثل اروپا باشیم که دولت اسلامی چنین چیزی را قبول نمی‌کند...

من با نوع رفتار گشت ارشاد و مواردی که دیده‌ام، موافق نیستم. از کنار موارد جزئی باید گذشت. به طور کلی دولت باید بر امور فرهنگی نظارت داشته باشد، حال این نظارت به چه شکل باشد، می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. مثلا اگر کسانی بخواهند عریانی را گسترش دهند، نباید اجازه داد؛ اما در حدی که الان وجود دارد و خیلی از خانم‌ها پوشش کامل را رعایت نمی‌کنند، به نظرم چیزی نیست که بخواهیم برخورد کنیم. به نظر من الان وضع مطلوبی داریم و مردم پوشش اسلامی را انتخاب کرده‌اند و قبول دارند که جامعه باید محیط کار و فعالیت باشد، نه امور دیگر. این‌طور نیست که خانم‌ها نخواهند و ما به زور نگه‌ داشته باشیم. واقعا اگر نخواهند نمی‌شود این وضعیت را حفظ کرد...

اجبار مراتبی دارد. گاهی اجبار آن است که گروه طالبان در افغانستان می‌گوید که باید زنان علاوه بر چادر روبند هم داشته باشند. ما چنین اجباری نداریم. اجباری که امروز در کشور ما هست، به معنی کامل کلمه نیست. نیمه‌اجباری، نیمه‌اختیاری است. در خیلی از کشورها حداقلی برای پوشش وجود دارد؛ اما شاید حداقل ما بالاتر است؛ بنابراین امروز اجبار به معنی واقعی کلمه در ایران وجود ندارد. در مجموع امروز مسئله‌ای به نام حجاب در کشور نداریم.»

***

انتقاد قالیباف از سخنان ظریف

محمد باقر قالیباف در همایش «خلیج فارس خانه ماست» که در دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی گفت: اگر کسانی به هر دلیلی، دوگانه فرصت طلبانه از قدرت میدانی و دیپلماسی معرفی کنند، بدانند که این رویکرد ضد منافع ملی، ضد تجربه بشریت، ضد علم و ضد هرگونه منطقی بوده و دلیل آن فقط فرصت طلبی است.

قالیباف تصریح کرد: ما با همه وجود می دانیم که حاج قاسم عزیز، هنرش این بود که برای کشور تولید قدرت می کرد. ما روی حاج قاسم حساسیم، به این دلیل که او نماد مکتب حرکت امام خمینی (ره) بود. حاج قاسمِ ما، سیدالشهدای مدافعین حرم و نماد مقاومت کشورهای اسلامی بود. او الگوی جوانان امروز جهان اسلام و آزادیخواهان و قهرمان ملی ما است.

وی با یادآوری اینکه در همان روزهای ابتدای شهادت شهید سلیمانی، در یک سخنرانی به این موضوع اشاره کردم که اگر شهادت شهید بهشتی، سیدالشهدای انقلاب اسلامی در آغاز انقلاب در مقابله با منافقین موجب رسوا شدن منافقین و ریشه کن شدن حضور آنها در کشور شد، مطمئن هستیم، خون شهید سلیمانی نیز امروز موجب رسوایی غربگرایان در کشور خواهد شد و ریشه آنها را از کشور خواهند کَند و سروصداهای این روزها نشانه روشنی بر این وقایع است.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: کسانی که از قدرت دیپلماسی و قدرت میدانی دوگانه می‌سازند فرصت طلب هستند

***

محسن هاشمی گزینه‌های نهایی کارگزاران

محسن هاشمی، عضو حزب کارگزاران درباره برنامه این حزب در انتخابات ریاست جمهوری به تسنیم گفت: «آنچه در شورای مرکزی حزب به‌تصویب رسید، حضور در نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان بود، البته اعضای حزب بنده و دکتر ظریف را به‌عنوان یک گزینه مصوب کردند، اما بنای کارگزاران بر تبعیت از خرد جمعی در نهاد اصلاح‌طلبی است؛ بنابراین منتظر اعلام نظر نهاد اجماع‌ساز هستیم؛ البته دکتر جهانگیری قبلاً گفته‌اند تصمیم به کاندیداتوری ندارند و به همین علت در شورای مرکزی روی ایشان بحث نشد. اگر در تصمیم خود تجدید نظر کنند، طبیعتاً کارگزاران هم موضوع را مورد بحث قرار خواهند داد...

تا جایی که اطلاع دارم دکتر ظریف با وجود محبوبیت بالا، بنایی بر حضور در انتخابات ندارد و این موضوع را بارها اعلام کرده است و شاید طرح مسئله کاندیداتوری ایشان در شرایط حساس مذاکرات هم با هدف تخریب روند مذاکرات صورت بگیرد، حوزه سیاست خارجی، حوزه حساسی است و باید ملاحظاتی برای دیپلمات‌ها که سربازان کشور در سیاست خارجی هستند، در نظر گرفته شود و فراتر از مسایل جناحی و به‌صورت ملی به موضوع نگاه کنیم.»

محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور محسن هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: حزب کارگزاران حضور دو چهره موثر در بحث انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را مصوب کرده است. از موضع جبهه اصلاح‌طلبان آقای محمد جواد ظریف مورد تایید است و از نظر احزاب هم  آقای محسن هاشمی به عنوان منتخب حزب کارگزاران معرفی شده است.

عطریانفر  با اشاره به اینکه هیچ حزبی تصمیم قطعی برای حضور یک نامزد خاص در انتخابات ریاست جمهوری نمی‌گیرد، خاطرنشان کرد: ورود محسن هاشمی به انتخابات، بستگی به نظر تمامی احزاب اصلاح طلب دارد که این موضوع در دست بررسی است.

***

پاسخ ظریف به انتقادات

محمدجواد ظریف در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: «بسیار تاسف خوردم که چگونه یک بحث نظری محرمانه پیرامون ضرورت هم‌افزایی دیپلماسی و میدان، به منظور استفاده دولتمردان بعدی از تجربیات گرانبهای ۸ سال گذشته، به یک کشمکش داخلی تبدیل می‌شود و آسیب‌شناسی صادقانه و مشفقانه برخی روندها به مثابه انتقاد شخصی معرفی می‌گردد.

افتخار رفاقت عمیق و همکاری با حاج قاسم بیش از دو دهه ادامه داشته و رابطه قلبی و کاری ما تا هنگام شهادت ایشان نه تنها کمرنگ نشد بلکه همواره تعمیق یافت. نه‌تنها امروز و در محضر مردم بزرگ ایران، بلکه در بیش از دو دهه گذشته، در داخل یا خارج، در پشت درهای بسته و یا در علن، صلابت، انسانیت، صلح طلبی و شجاعت شهید سلیمانی را در جهان فریاد زده و مکرر یادآوری کرده‌ام..

در ۴۰ سال گذشته کوشیده‌ام در تحلیل مجتهد و در اجرا مقلد باشم. در مقام کارگزار همواره تابع سیاست‌های مصوب کشور بوده و از آن‌ها با قدرت دفاع کرده‌ام. اما در بیان نظر کارشناسی، عافیت‌طلبی، مماشات و خودسانسوری را خیانت دانسته‌ام...

تقلیل بحث نظری در خصوص ارتباط دو بال قدرت خارجی جمهوری اسلامی ایران، یعنی دیپلماسی و میدان،... نه تنها کوته اندیشانه بلکه در تقابل کامل با نگرش این دانشجوی روابط بین‌الملل است که میدان و دیپلماسی را مقوم و مکمل می‌داند و نکته اصلی عرایضش—در نواری که نمی‌داند چگونه از آن سوی آبها سردرآورده—ضرورت تنظیم هوشمندانه رابطه میان این دو بال و تعیین اولویت‌ها توسط ساختارهای قانونی و تحت اشراف عالی مقام معظم رهبری است.

حراست از منافع کشور و مردم مقاوم، صبور و دلاور ایران عهدی است که تا آخرین لحظه به آن پایبندم و از مکر مکاران و سرزنش سرزنش کنندگان بیمی ندارم.»

بیشتر بخوانید: تازه‌ترین واکنش ظریف به انتشار فایل صوتی/ همیشه صلح‌طلبی و شجاعت شهید سلیمانی را فریاد زده‌ام

***

لاریجانی در چه شرایطی در انتخابات نامزد می‌شود؟

محمدعلی وکیلی، فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده مجلس دهم درباره احتمال نامزدی لاریجانی به ایلنا گفت: آقای لاریجانی بسیار آدم محتاط و ریسک ناپذیری در حوزه سیاست است. او هنوز در حال رصد فضا است و به جمع‌بندی نرسیده است. نگاه آقای لاریجانی به اردوگاه اصولگرایان است به طوریکه اگر ببیند که آقای رئیسی در انتخابات حاضر می‌شود حتما نمی‌آید، اما اگر احساس ‌کند که معادله لاریجانی و سعید جلیلی شکل می‌گیرد حتما می‌آید و در آن شرایط جریان اصلاح طلب به دلیل اینکه دستش خالی است امکان اینکه از لاریجانی حمایت کنند زیاد است.

وی در خصوص حضور مسعود پزشکیان در انتخابات اظهار داشت: آقای پزشکیان انسان سلیم نفس، اخلاقی و متفاوتی هستند؛ اما اشکالاتی نیز دارند و یکی از آن‌ها به هیچ وجه آدم تشکیلاتی و جریانی نیست؛ چهار سال در هیات رئیسه با وی بودم، اما او در هیچ موضوعی جریانی فکر نمی‌‌کند و همیشه مسیر فردی خودش را می‌رود، ضمن اینکه اهل لابی هم نیست؛ حتی اکنون نیز که کاندیدا شده اهل لابی با جریان‌ها و گروه‌های سیاسی برای جلب نظر آنها نیست. این موضوع کار ایشان و گروه‌های سیاسی را برای اجماع روی ایشان سخت می‌کند، چون نمی‌دانند آدمی با چنین مختصات اگر فردا رئیس جمهور شود در جایگاه ریاست جمهوری چه کاری انجام می‌دهد.

***

واکنش روحانی به فایل صوتی ظریف

حسن روحانی صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت با بیان اینکه این فایل قرار بوده به شکل محرمانه باشد، بخشی از آن منتشر شود و بخشی هم به عنوان سند محرمانه باقی بماند، خاطرنشان کرد: اینجا سرقتی صورت گرفته است. فرد، جمعی و گروهی این کار انجام داده است. وزارت اطلاعات باید تمام توان خود را بکار بگیرد، بفهمد این فایل چگونه سرقت شده است و اگر فردی تقصیر یا قصور داشته، باید با آن قاطعانه برخورد شود.  

وی افزود: مطالب منتشرشده، برخی از آنها نظرات دولت یا رئیس‌جمهور نیست. ممکن است هر فرد یا وزیری نظر و نکاتی داشته باشد که بخواهد محرمانه باقی بماند.  

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه میدان و دیپلماسی دو مسئله‌ای هستند که این باید به آن و آن به این کمک کند، عنوان کرد: آنها دو بازو هستند که باید به یکدیگر کمک کنند. دو دست در نهایت یک کار را انجام می‌دهند. کشور ما چارچوب دقیق دارد. تمام مسائل پیچیده سیاست خارجی و سیاست دفاعی در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود. چه کار سیاسی مهم انجام دهیم و چه عملیات بخواهیم انجام دهیم، در شورای عالی امنیت ملی بررسی می‌شود.  

بیشتر بخوانید:

روحانی: پخش نوار صوتی ظریف برای اختلاف افکنی است/ آثار مجاهدت شهید سلیمانی همه‌جا قابل مشاهده است

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۴۳۶۶۵۲۰:۴۰:۱۴ ۱۴۰۰/۲/۸
به مسئولین پیشنهاد می‌کنم همانند سردار دلها عکس‌هایی از شهدا را در ورودی دفتر کار خویش نصب کنند و هر روز قبل از شروع کار آنها را ملاحظه و مانند سردار به آنها سلام کنند. راه و روش آنها را نصب‌العین خود قرار دهند و بدانند چه انسان‌های والایی به خاک افتادند تا ما در برابر جنایتکاران طماع بایستیم و از حقوق هسته‌ای و... دفاع کنیم.
ناشناس۱۹۴۳۶۹۶۲۱:۱۶:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۸
انتخابات را از طریق پیامک با کد ملی و کد بندی کاندیدها تایید شده بر حسب حروف الفبا مشخص کنید
ناشناس۱۹۴۳۶۹۷۲۱:۱۷:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۸
بجاي سخنراني واز طرف مردم حرف زدن وجو سازيهاي هميشگي ومرتب عليه ديگران حرف زدن كه خودرا مردمي وديگران را خائن جلوه دهيدبهتر است خودرا در معرض راي مردم قرار دهيد ببينيد چقدر مردمي هستيدوچقدر مردم به نظرات وسخن شما اهميت ميدهند
ناشناس۱۹۴۳۷۰۰۲۱:۱۸:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۸
بزرگترین ضربه را دولت به اعتماد عمومی مردم به مسولان در بورس زد کاری که هیچ دشمن خارجی قادر به ان نبود
ناشناس۱۹۴۳۷۲۵۲۱:۵۰:۵۷ ۱۴۰۰/۲/۸
جالبه روحانی کوچکترین تلاشی برای دفاع از ظریف نکرد، اون طرف هم جان کری پیش از همه، حرفهای ظریف را تکذیب کرد! آقای ظریف متوجه باش تو این 8 ساله روی دیوار چه کسانی یادگاری می نوشتی!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۹۴۳۷۸۸۲۳:۰۹:۳۳ ۱۴۰۰/۲/۸
ظریف که حرفش را پس گرفت روحانی هم حرف ظریف را رد کرد هر دو‌ پشت اصلاح طلبان را بار خالی کردند اما بازی انتخاباتی ادامه دارد
ناشناس۱۹۴۳۸۱۰۲۳:۳۴:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۸
علی مطهری: 80 درصد زنان ایرانی حجاب کامل دارند! واقعا ؟
ناشناس۱۹۴۳۸۲۷۲۳:۵۹:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۸
این که نگرفت حالا بعدی! روحانی هم که حرف ظریف را رد کرد این خدعه شکست خورد و باید دید سناریوی بعدی جریان تزویر برای ملتهب سازی فضای کشور در آستانه انتخابات چیست؟ #انتخابات_خرداد #کاسبان_جنجال #فریب_فرافکنی
مصطفی۱۹۴۳۸۷۲۰۰:۴۶:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۹
سلام[[اگر کسانی به هر دلیلی، دوگانه فرصت طلبانه از قدرت میدانی و دیپلماسی معرفی کنند، بدانند که این رویکرد ضد منافع ملی، ضد تجربه بشریت، ضد علم و ضد هرگونه منطقی بوده و دلیل آن فقط فرصت طلبی است.]] آقای قالیباف حرف جنابعالی درست لطفا شفاف بفرمائید تغییرات خودسرانه در ارقام تصویب شده بودجه دلیلش چه چیزی میتواند باشد
ناشناس۱۹۴۳۹۲۸۰۲:۲۱:۱۳ ۱۴۰۰/۲/۹
آقای مطهری عزیز ، اینکه حجاب خوبه درست . ولی این ۸۰ درصد رو چجوری حساب کردی داداش ؟
ناشناس۱۹۴۳۹۴۹۰۳:۴۴:۰۴ ۱۴۰۰/۲/۹
آفرین به صداقت و شجاعت و خیرخواهی آقای ظریف
ناشناس۱۹۴۴۰۱۱۰۶:۵۸:۴۵ ۱۴۰۰/۲/۹
اقای ظریف. خیلی روشن: شما خوب درس روابط بین الملل را نخوانده اید.
علی کریمی۱۹۴۴۰۷۰۰۸:۵۸:۱۶ ۱۴۰۰/۲/۹
جناب آقای مطهری موضع گیری شما در مورد حجاب پاشنه آشیل سرنوشت سیاسی شما است. لطفا مراقب باشید.
ناشناس۱۹۴۴۳۵۶۱۳:۴۳:۴۹ ۱۴۰۰/۲/۹
ظاهرا پسر آقای کروبی اعلام کرده اند یک هفته قبل فایل ظریف برایشان ارسال شده پس در داخل بین خودی ها این فایل چرخیده و به بیرون از کشور رفته. ولی فرقی نمی کند. یا آقای ظریف برا آیندگان و تاریخ دروغ گفته که باید بیاید و بگوید چرا و اگر واقعیات را گفته وای به حال مردم
ناشناس۱۹۴۴۳۶۱۱۳:۵۳:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۹
..... چگونه است که ظریف فکر میکنه بدون اقتدار میدانی حاج قاسم میتونه دیپلماس رو پیش ببره ، .....
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  14. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  21. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  22. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  23. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  24. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  25. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

   2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

   3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

   4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

   5. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

   6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

   7. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

   8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

   9. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

   10. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

   11. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

   12. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

   13. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

   14. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

   15. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

   16. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

   17. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

   18. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

   19. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

   20. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

   21. رهبر انقلاب: دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد/صهیونیست‌ها جز زبان زور چیزی نمی‌فهمند

   22. آیت اله رئیسی روز عید سعید فطر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

   23. کوتاه، اتوبوسی و کلنگی؛ داستان ادامه دار مدیریت های دولتی!

   24. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

   25. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

   آخرین عناوین