بادامچیان اعلام کاندیداتوری کرد

سیاسی،   4000201066 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیرکل حزب موتلفه از خود، میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی به‌عنوان ۵ گزینه این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام برد

بادامچیان اعلام کاندیداتوری کرد

به گزارش مهر، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری ضمن تقدیر از کادر درمان و افرادی که در مسیر مبارزه با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، گفت: درگذشت دو سردار ارزشمند، سردار حجازی و سردار کرمی‌راد را گرامی می‌داریم و برای آنها و همه کسانی که در ایام کرونا دچار آسیب شدند، طلب مغفرت داریم و برای بازماندگان طلب اجر و صبر می‌کنیم.

وی درباره شرایط حساس کنونی و انتخابات‌ پیش رو، افزود: ما در موقعیت مهم انتقال از گام اول چهل ساله انقلاب به گام دوم انقلاب هستیم. در آغاز این دوره انتخابات مجلس را داشتیم و در ادامه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش رو داریم که اهمیت ویژه‌ای دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: سیاست ما در  انتخابات شوراهای شهر و روستا ایجاد یک وحدت بین همه نیروها است که این کار در قالب  شورای وحدت انجام می‌شود.

بادامچیان با تاکید بر اینکه در انتخابات شوراها، یکی از مسائل مهم این است که استان‌ها فعال شوند، گفت: نباید این طور باشد که ما در تهران بنشینیم و بگوییم در شهرهای مختلف چه کسانی باید نامزد و عضو شوراها شوند. بنابراین با این سیاست که اختیار و استقلال در استان‌ها حکم‌فرماست، فعالیت‌ حزب موتلفه اسلامی در ۳۱ استان شروع به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه جو آرام و خوبی در کشور حاکم است، افزود: درگیری‌ها و جدال ها کمتر شده است البته برخی تندی‌ها هم وجود دارد که لازمه انتخابات است، اما در مجموع کارهای ارزشمندی انجام شده است که نتایج آن را در انتخابات مشاهده خواهیم کرد.

دبیرکل حزب موتلفه درباره سیاست‌های کلی حزب متبوعش در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: سیاست کلی ما این است که همه کسانی که اعلام نامزدی می‌کنند، از هرجناحی که باشند به آنها احترام بگذاریم. تلاشمان بر این است که درگیری با اشخاص نداشته باشیم و درگیری‌های جناحی در حدی نباشد که افراد روی یکدیگر چنگ بیندازند، حزب موتلفه هرگز با این موضوع و این نوع از رفتار موافق نبوده است.

بادامچیان با بیان اینکه طبق قانون اساسی، اعلام آخرین افراد احراز صلاحیت شده به عهده شورای نگهبان است، تصریح کرد: هیچ دلیلی ندارد کسانی که نامزد می‌شوند با یکدیگر برخورد کنند. باید افراد تا زمان ثبت‌نام، خود را به صورت اثباتی برای مردم مطرح کنند تا بعد از احراز صلاحیت توسط شورای نگهبان، پا به عرصه بگذارند، وحدت کنند یا به صورت مستقل در انتخابات حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه حزب موتلفه از اعضای خود در سطوح مختلف خواسته است کسانی را که در تراز ریاست جمهوری هستند به حزب معرفی کنند، بیان کرد: معرفی ها انجام شد و بعد از بررسی‌ها و گفتگوها، پنج نفر از این افراد معرفی شده، به عنوان کاندیداهای حزب موتلفه مشخص شدند. بنده و آقایان میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی کاندیدای حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری هستیم.

دبیرکل حزب موتلفه تاکید کرد: البته  روشن است که حزب یک نامزد نهایی خواهد داشت چون انتخابات، شورایی نیست و نمی‌توان یک شورا معرفی کرد. بنابراین یک گزینه توسط حزب موتلفه معرفی شود و از بین این افراد بیشترین توجه به کسی خواهد بود که توسط شورای نگهبان تایید شود؛ اما تا کنون این پنج گزینه مطرح شده‌اند.

بادامچیان با بیان اینکه حزب موتلفه تنها مجموعه‌ای است که نه به صورت شخصی بلکه حزبی فعالیت خود را پیش می برد، افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سه حالت متصور است، فردی به صورت شخصی و مستقل وارد عرصه شود، یا یک گروه او را معرفی می‌کنند و در حالت آخر به صورت حزبی معرفی می شود. باید اذعان داشت،  کشور نیازمند یک حرکت حزبی است.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند در ایران حزب نداریم، اظهار داشت: درحالی‌که ما حزب داریم از جمله موتلفه اسلامی و سایر احزابی که فعال هستند. باید به مردم اثبات کنیم یک حزب توانا، هماهنگ، کارآمد و منسجم‌ می تواند به صورت مستقل وارد انتخابات شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: اگر یک شخص، مستقل پیروز انتخابات شود باید در چینش دولت خود از رفقایش استفاده کند به همین جهت از ثبات مدیریت فاصله می‌گیرد، درحالی‌که یک حزب از قبل آمادگی، برنامه و هماهنگی دارد و به محض قبول مسئولیت می‌تواند به حل مسائل و مشکلات کشور بپردازد.

بادامچیان از انجام مذاکرات درباره کاندیداتوری خود با منوچهر متکی خبر داد و تصریح کرد:  شورای وحدت مانع نامزدی کسی نیست و حزب منعی در معرفی افراد ندارد و شاید شورای وحدت روی نامزد حزب موتلفه ائتلاف کند.

وی فعالیت حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را ذیل شورای وحدت دانست و گفت:  مسلما خودم اعلام نامزدی می‌کنم اما اگر شورای وحدت از ما بخواهد از انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کنیم، این کار را انجام می‌دهیم. همچنین در انتخابات شوراها قصد ارائه لیست مستقل را نداریم مگر آنکه شورای وحدت این خواسته را از ما داشته باشد که تا کنون چنین صحبت‌هایی مطرح نشده است.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: درحال حاضر شورای وحدت در حال بررسی اقبال مردم و شاخص افراد مطرح با توجه به گام دوم انقلاب است و در مرحله بعد شورای نگهبان شرایط را تعیین می‌کند.

بادامچیان در عین حال گفت:چه اشکالی دارد در جبهه اصلاحات یا اصولگرایان همه احزاب و گروه‌ها از یک نفر که توانایی دارد و برای گام دوم انقلاب گزینه مناسبی است حمایت کنند تا فردی که روی کار می‌آید از پشتوانه همه آنها برخوردار باشد.  

دیدگاه کاربران

مهدی۱۹۳۱۷۶۱۱۳:۰۳:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۱
بنام خدا- امیدوارم که ایشان تا آخر بمانند و میزان رای کسب شده را وزن این حزب در بین ایرانیان بدانیم.
ناشناس۱۹۳۲۱۹۲۱۶:۲۵:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۱
این افراد برای تبلیغات وارد صحنه میشوند و در لحظه آخر کنار میکشند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  11. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  12. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  13. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

  14. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  15. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

  16. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

  17. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  18. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  19. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  20. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

  21. شورای رقابت با مردم !

  22. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

  23. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

  24. حرف‌های جنجالی همسر آزاده نامداری در مراسم چهلم

  25. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

   2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

   3. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

   4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

   5. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

   6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

   7. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

   8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

   9. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

   10. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

   11. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

   12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

   13. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

   14. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

   15. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

   16. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

   17. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

   18. آیت اله رئیسی روز عید سعید فطر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

   19. کوتاه، اتوبوسی و کلنگی؛ داستان ادامه دار مدیریت های دولتی!

   20. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

   21. رئیس ستاد انتخابات کشور: ان‌شاءالله مصوبه شورای نگهبان درباره شرایط ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری اجرایی می‌شود/ آخرین آمار واجدین شرایط رای دادن

   22. سعید محمد: سفره و معیشت مردم گروگان برجام شده است/دولت باید مقتدر باشد/مردم از بی دولتی خسته اند

   23. وعده‌های انتخاباتی جهانگیری و فرار از پاسخگویی

   24. واکنش کدخدایی به دستور روحانی: کسانی ثبت‌نام کننده انتخابات تلقی می‌شوند که مدارک مصوبه شورای نگهبان را دارا باشند

   25. جزییات جدید ترور جنایتکارانه شهید سردار سلیمانی

   آخرین عناوین