بادامچیان اعلام کاندیداتوری کرد

سیاسی،   4000201066 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیرکل حزب موتلفه از خود، میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی به‌عنوان ۵ گزینه این حزب برای انتخابات ریاست‌جمهوری نام برد

بادامچیان اعلام کاندیداتوری کرد

به گزارش مهر، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری ضمن تقدیر از کادر درمان و افرادی که در مسیر مبارزه با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، گفت: درگذشت دو سردار ارزشمند، سردار حجازی و سردار کرمی‌راد را گرامی می‌داریم و برای آنها و همه کسانی که در ایام کرونا دچار آسیب شدند، طلب مغفرت داریم و برای بازماندگان طلب اجر و صبر می‌کنیم.

وی درباره شرایط حساس کنونی و انتخابات‌ پیش رو، افزود: ما در موقعیت مهم انتقال از گام اول چهل ساله انقلاب به گام دوم انقلاب هستیم. در آغاز این دوره انتخابات مجلس را داشتیم و در ادامه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش رو داریم که اهمیت ویژه‌ای دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: سیاست ما در  انتخابات شوراهای شهر و روستا ایجاد یک وحدت بین همه نیروها است که این کار در قالب  شورای وحدت انجام می‌شود.

بادامچیان با تاکید بر اینکه در انتخابات شوراها، یکی از مسائل مهم این است که استان‌ها فعال شوند، گفت: نباید این طور باشد که ما در تهران بنشینیم و بگوییم در شهرهای مختلف چه کسانی باید نامزد و عضو شوراها شوند. بنابراین با این سیاست که اختیار و استقلال در استان‌ها حکم‌فرماست، فعالیت‌ حزب موتلفه اسلامی در ۳۱ استان شروع به کار کرده است.

وی با اشاره به اینکه جو آرام و خوبی در کشور حاکم است، افزود: درگیری‌ها و جدال ها کمتر شده است البته برخی تندی‌ها هم وجود دارد که لازمه انتخابات است، اما در مجموع کارهای ارزشمندی انجام شده است که نتایج آن را در انتخابات مشاهده خواهیم کرد.

دبیرکل حزب موتلفه درباره سیاست‌های کلی حزب متبوعش در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: سیاست کلی ما این است که همه کسانی که اعلام نامزدی می‌کنند، از هرجناحی که باشند به آنها احترام بگذاریم. تلاشمان بر این است که درگیری با اشخاص نداشته باشیم و درگیری‌های جناحی در حدی نباشد که افراد روی یکدیگر چنگ بیندازند، حزب موتلفه هرگز با این موضوع و این نوع از رفتار موافق نبوده است.

بادامچیان با بیان اینکه طبق قانون اساسی، اعلام آخرین افراد احراز صلاحیت شده به عهده شورای نگهبان است، تصریح کرد: هیچ دلیلی ندارد کسانی که نامزد می‌شوند با یکدیگر برخورد کنند. باید افراد تا زمان ثبت‌نام، خود را به صورت اثباتی برای مردم مطرح کنند تا بعد از احراز صلاحیت توسط شورای نگهبان، پا به عرصه بگذارند، وحدت کنند یا به صورت مستقل در انتخابات حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه حزب موتلفه از اعضای خود در سطوح مختلف خواسته است کسانی را که در تراز ریاست جمهوری هستند به حزب معرفی کنند، بیان کرد: معرفی ها انجام شد و بعد از بررسی‌ها و گفتگوها، پنج نفر از این افراد معرفی شده، به عنوان کاندیداهای حزب موتلفه مشخص شدند. بنده و آقایان میرسلیم، نیکنام، انواری و ترقی کاندیدای حزب موتلفه برای انتخابات ریاست جمهوری هستیم.

دبیرکل حزب موتلفه تاکید کرد: البته  روشن است که حزب یک نامزد نهایی خواهد داشت چون انتخابات، شورایی نیست و نمی‌توان یک شورا معرفی کرد. بنابراین یک گزینه توسط حزب موتلفه معرفی شود و از بین این افراد بیشترین توجه به کسی خواهد بود که توسط شورای نگهبان تایید شود؛ اما تا کنون این پنج گزینه مطرح شده‌اند.

بادامچیان با بیان اینکه حزب موتلفه تنها مجموعه‌ای است که نه به صورت شخصی بلکه حزبی فعالیت خود را پیش می برد، افزود: در انتخابات ریاست جمهوری سه حالت متصور است، فردی به صورت شخصی و مستقل وارد عرصه شود، یا یک گروه او را معرفی می‌کنند و در حالت آخر به صورت حزبی معرفی می شود. باید اذعان داشت،  کشور نیازمند یک حرکت حزبی است.

وی با بیان اینکه برخی می‌گویند در ایران حزب نداریم، اظهار داشت: درحالی‌که ما حزب داریم از جمله موتلفه اسلامی و سایر احزابی که فعال هستند. باید به مردم اثبات کنیم یک حزب توانا، هماهنگ، کارآمد و منسجم‌ می تواند به صورت مستقل وارد انتخابات شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: اگر یک شخص، مستقل پیروز انتخابات شود باید در چینش دولت خود از رفقایش استفاده کند به همین جهت از ثبات مدیریت فاصله می‌گیرد، درحالی‌که یک حزب از قبل آمادگی، برنامه و هماهنگی دارد و به محض قبول مسئولیت می‌تواند به حل مسائل و مشکلات کشور بپردازد.

بادامچیان از انجام مذاکرات درباره کاندیداتوری خود با منوچهر متکی خبر داد و تصریح کرد:  شورای وحدت مانع نامزدی کسی نیست و حزب منعی در معرفی افراد ندارد و شاید شورای وحدت روی نامزد حزب موتلفه ائتلاف کند.

وی فعالیت حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را ذیل شورای وحدت دانست و گفت:  مسلما خودم اعلام نامزدی می‌کنم اما اگر شورای وحدت از ما بخواهد از انتخابات ریاست‌جمهوری کناره‌گیری کنیم، این کار را انجام می‌دهیم. همچنین در انتخابات شوراها قصد ارائه لیست مستقل را نداریم مگر آنکه شورای وحدت این خواسته را از ما داشته باشد که تا کنون چنین صحبت‌هایی مطرح نشده است.

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: درحال حاضر شورای وحدت در حال بررسی اقبال مردم و شاخص افراد مطرح با توجه به گام دوم انقلاب است و در مرحله بعد شورای نگهبان شرایط را تعیین می‌کند.

بادامچیان در عین حال گفت:چه اشکالی دارد در جبهه اصلاحات یا اصولگرایان همه احزاب و گروه‌ها از یک نفر که توانایی دارد و برای گام دوم انقلاب گزینه مناسبی است حمایت کنند تا فردی که روی کار می‌آید از پشتوانه همه آنها برخوردار باشد.  

دیدگاه کاربران

مهدی۱۹۳۱۷۶۱۱۳:۰۳:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۱
بنام خدا- امیدوارم که ایشان تا آخر بمانند و میزان رای کسب شده را وزن این حزب در بین ایرانیان بدانیم.
ناشناس۱۹۳۲۱۹۲۱۶:۲۵:۳۹ ۱۴۰۰/۲/۱
این افراد برای تبلیغات وارد صحنه میشوند و در لحظه آخر کنار میکشند.
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. دولت جدید فرهنگ را از حاشیه به متن بیاورد

 8. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 9. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 11. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 12. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 13. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 14. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 15. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 16. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 17. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 18. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 19. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 20. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 21. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

 22. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 23. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 24. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

 25. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 4. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 5. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 6. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 7. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 8. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 9. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 10. وعده مخبر: تولید ۵۰میلیون دُز واکسن برکت تا پایان شهریور/ آرمین: در گفتمان اصلاح‌طلبی باید بازنگری شود/ پیشنهاد باهنر به رئیسی درباره کابینه

 11. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 12. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 13. برنامه گروهک الاحوازیه برای به خشونت کشیدن اعتراضات در خوزستان+ فیلم

 14. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

 15. واکنش رئیس دفتر رئیس جمهوری به ادعای خروج مسئولان دولتی از کشور

 16. ... ما این را نمی خواهیم

 17. پیش‌بینی زیباکلام درباره آینده برجام/ توضیحات ربیعی درباره بی‌نتیجه ماندن مذاکرات وین/ روزنامه اصلاح‌طلب: ظریف وزارت خارجه را ویران کرد/ تحلیل عطریانفر درباره آینده سیاسی روحانی

 18. روحانی:مردم بخاطر مشکلات ناشی از خشکسالی و کم آبی هرچقدر ناراحت باشند، حق دارند/ این دولت در زمینه کشاورزی معیارهای خوبی برای عرضه به مردم دارد

 19. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 20. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

 21. توکلی: آقای رئیسی! منتظر رئیس‌جمهور فعلی نباشید و به داد مردم خوزستان برسید

 22. نظر مصباحی‌مقدم درباره اولین مشکل دولت رئیسی/ واکنش آیت‌الله جنتی به مشکلات مردم خوزستان/ کارت زرد مجلس به آذری‌جهرمی/ وقتی روحانی به مردم حق می‌دهد ناراحت باشند

 23. حمایت اعضای کمیسیون بودجه مجلس از رتبه بندی معلمان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و هماهنگی حقوق هیات علمی

 24. مردم خوزستان حقوق حقه خود را دنبال می‌کنند/ ماهیگیری از آب گل‌آلود تجمعات مردمی توسط دشمن

 25. یک مرکز پژوهشی با هزینه بسیار، کارآیی کم

آخرین عناوین