رشد ۳۵ هزار واحدی شاخص کل بورس

بورس،   3991119078

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز یک‌شنبه با افزایش بیش از ۳۵ هزار واحدی روبرو شد.

رشد ۳۵ هزار واحدی شاخص کل بورس

به گزارش ایبِنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۵ هزار و ۱۵۱ واحدی معادل ۳.۱۰ درصد به یک میلیون و ۱۷۰ هزار و ۴۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۷۸ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۱۳ واحد رسید.

امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه نوزدهم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۱۷۳ واحدی معادل ۳.۱۰ درصد به رقم ۳۰۵ هزار و ۴۵۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۴۹۷۳ واحدی معادل ۱.۲۰ درصد، عدد ۴۲۰ هزار و ۹۵۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۲۵۲ واحدی به رقم ۲۷۵ هزار و ۳۰۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۰۱۶۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۷۷  هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۳۰۷۸۰ واحد افزایش به رقم ۸۳۶ هزار و ۷۷۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۴۳۵ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وامید، کویر، تاصیکو و پرداخت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۲۰۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۰۸ هزار و  ۲۶۹ نوبت معامله و به ارزش ۶۹ هزار و ۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ثشاهد(رمایه‌ گذاری‌ شاهد) با ۸.۴۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای وپارس، غدشت، خزر، سبهان و شفن بود. همچنین نماد معاملاتی قپیرا (فرآورده‌های‌غدایی‌وقندپیرانشهر) با ۴.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کساپا، پرداخت، رتکو، ولغدر، قثابت و تکشا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی غزر، ولپارس، شستا، آسیا، امین،  ثبهساز و ثامید به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پالایش، دارا یکم، شپنا، خساپا، کمند و فولاد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای کدما، کساوه، حتوکا، قثابت، وسخراج، داسوه و کبورس بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخصهای صنعت با افزایش همراه شدند. بر این اساس شاخص صنایع رادیویی، فنی مهندسی، سایر معادن، بانکها، فراورده نفتی، کانه فلزی و فلزات اساسی سبزپوش شدند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین