• وزیر اقتصاد از رشد ۱۱۰ درصدی حجم بازار سرمایه خبر داد

  وزیر اقتصاد از رشد ۱۱۰ درصدی حجم بازار سرمایه خبر داد

  گروه اقتصادی الف، 

  وزیر امور اقتصادی و دارایی، در جلسه شورای عالی بورس ضمن ارائه گزارشی از رشد ۱۱۰ درصدی حجم بازار سرمایه در سال جاری، اقدامات سازمان بورس و اوراق بهادار برای تامین ثبات و رشد متناسب با تولید کشور را برشمرد.

 • رونق بازار سرمایه، سیاست دولت در بودجه سال ۹۹

  رونق بازار سرمایه، سیاست دولت در بودجه سال ۹۹

  گروه اقتصادی الف، 

  یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ در مقایسه با سال‌های گذشته تمرکز بیشتری بر بازار سرمایه داشته که خبر بسیار خوبی برای این بازار محسوب می‌شود.

 • استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

  برنده نوبل اقتصادی و حمله دوباره به نو لیبرالیسماستیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

  گروه ترجمه الف، 

   امروزه، اعتبارِ ایمانِ نولیبرالیسم به بازارهای افسارگسیخته و بی قید و بند، به مثابه مطمئن ترین راه جهت دستیابی به رفاه و رونق اقتصادی، به شدت زیر سوال رفته است و وضعیت خوبی ندارد... ما در حال تجربه کردنِ پیامدهای این فریب‌کاری بزرگ هستیم.

 • رشد قیمت‌ها در بورس متوقف شد

  رشد قیمت‌ها در بورس متوقف شد

  گروه اقتصادی الف، 

  امروز معامله گران بازار سهام در برخی از سهم‌ها شاهد افزایش عرضه نسبت به تقاضا بودند اما در نهایت شاخص کل بورس با وجود کاهش حدود ۱۷۰۰ واحدی در کانال ۳۱۸ هزار تایی باقی ماند.

 • بازار سرمایه می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود؟

  بازار سرمایه می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود؟

  گروه اقتصادی الف، 

  یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نگاه مثبت دولت به بازار سرمایه گفت: تحقق رونق اقتصادی و تولید در قدم اول با تجهیز و تامین منابع مالی مورد نیاز هر بنگاه اقتصادی حاصل می‌شود که در ادبیات اقتصادی محل تامین مالی بنگاه‌ها در بازه زمانی کمتر از یکسال را بازار پول و بیش از یکسال را بازار سرمایه تعریف کرده اند.

 • راه نجات «شستا» از بورس می‌گذرد

  راه نجات «شستا» از بورس می‌گذرد

  گروه اقتصادی الف، 

  غول ۵۸ هزار میلیاردی سازمان تامین اجتماعی می‌تواند با ورود به بورس یک تحول اقتصادی بزرگ ایجاد کند.

 • ورود قریب‌الوقوع طلای آب شده به بورس کالا

  ورود قریب‌الوقوع طلای آب شده به بورس کالا

  گروه اقتصادی الف، 

  مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن اعلام اینکه بازار گواهی سپرده طلای آب شده به زودی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: اگر طلای آب شده در بستر بورس کالا معامله شود با توجه به عیارسنجی و استانداردسازی که صورت می‌گیرد ریسک‌های تقلب به حداقل می‌رسد.

 • بررسی دلایل رشد بازار سرمایه

  بررسی دلایل رشد بازار سرمایه

  گروه اقتصادی الف، 

  در شماره جدید ماهنامه دنیای سرمایه‌گذاری، دلایل رشد بازار سرمایه طی ماه های اخیر و راهکارهای توسعه این بازار با ورود سهام جدید صنایع داخلی از سوی صاحب نظران و کارشناسان مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.