• حذف رانت خواری با عرضه سیمان در بورس کالا

  حذف رانت خواری با عرضه سیمان در بورس کالا

  اقتصادی

   رئیس سازمان بورس از حذف رانت‌خواری با عرضه سیمان در بورس کالا خبر داد و گفت: افرادی که در خصوص خروج سیمان از بورس کالا اظهارنظر می‌کنند، وضع سیمان پیش از ورود به بورس را مد نظر قرار دهند.

 • پیش بینی روند بورس در نیمه دوم مرداد ماه

  پیش بینی روند بورس در نیمه دوم مرداد ماه

  اقتصادی

  ایرنا نوشت: یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه باید روند جذب نقدینگی در بورس تداوم یابد، گفت: از نظر تکنیکالی (فنی)، عبور برخی سهام در تیرماه از مقاومت‌های پیش رو، منجر به رشد بیشتر شاخص کل و صنایع بورسی در نیمه دوم مردادماه خواهد شد.

 • نقشه بازار بورس / آخرین روز هفته

  نقشه بازار بورس / آخرین روز هفته

  اقتصادی

  امروز چهارشنبه ۶ مرداد شاخص کل بورس با افزایش یک هزار و ۶۰۶ واحدی به یک میلیون و ۳۱۶ هزار واحد رسید. اما شاخص کل (هم‌وزن) منفی بود و با یک هزار و ۱۵۸ واحد کاهش به ۳۹۶ هزار و ۷۴۵ واحد رسید. معامله‌گران امروز در بازار سرمایه ۷۴۲هزار و ۸۷۵ معامله به ارزش ۵۵۲۱ میلیارد تومان انجام دادند.

 • سلاطین سیمان در تکاپو/ آیا خروج سیمان از بورس کالا، حلال مشکلات است؟

  سلاطین سیمان در تکاپو/ آیا خروج سیمان از بورس کالا، حلال مشکلات است؟

  اقتصادی

  قیمت سیمان طی ماه‌های گذشته رشد چشمگیری داشته که برخی مسئولان عرضه در بورس کالا را علت این جهش قیمتی می‌دانند اما کارشناسان معتقدند بورس کالا سبب شفافیت بازار می‌ِشود.

 • سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۵ مرداد ماه

  سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۵ مرداد ماه

  بورس

  شاخص کل بورس در ساعت ۹:۴۵ با رشد ۵ هزار و ۳۲ واحدی بر روی پله یک میلیون و ۳۲۸ هزار واحد قرار گرفت.

 • برای راه اندازی کارگزاری بورس چقدر سرمایه لازم است؟

  برای راه اندازی کارگزاری بورس چقدر سرمایه لازم است؟

  اقتصادی

  عضو هیأت مدیره سازمان بورس با بیان اینکه تاکنون ۲۰ تقاضا برای راه‌اندازی کارگزاری بورس دریافت شده است، گفت: حداقل سرمایه برای کارگزاری بورس ۱۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

 • تحلیل و بررسی بازار بورس ۴ مرداد
 • نقشه نهایی بورس امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

  نقشه نهایی بورس امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

  اقتصادی

  امروز دوشنبه شاخص کل با ۹۸۸۰ واحد افزایش به یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۱۸۷ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۲۵۰۳ واحد افزایش به ۳۳۴ هزار و ۷۰۴ واحد، شاخص کل هم وزن با ۱۵۱۳ واحد افزایش به ۴۰۴ هزار و ۵۸۶ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۹۵۹ واحد افزایش به ۲۵۶ هزار و ۵۹۹ واحد، شاخص آزاد شناور با ۷۳۰۱ واحد افزایش به یک میلیون و ۷۶۳ هزار و ۸۲۹ واحد رسید.

 • نه سلطان، نه بورس‌ فقط قطعي برق/ ساخت آزادراه تهران-شمال با مشكل جدی مواجه شده است

  نه سلطان، نه بورس‌ فقط قطعي برق/ ساخت آزادراه تهران-شمال با مشكل جدی مواجه شده است

  اقتصادی

  امروز بیشتر از یك هفته‌ای می‌گذرد كه خبر كمبود سیمان در كشور را هر روز روی خروجی خبرگزاری‌ها می‌شود دید. خبرها از البرز، مشهد، كهگیلویه‌و‌بویراحمد و اردبیل می‌آید كه سیمان در بازار نیست، سهمیه‌بندی شده و قیمت آن بسیار بالا رفته است. دلیل این اتفاق را قطعی برق كارخانه‌ها و كاهش تولید عنوان كرده‌اند.

 • تامین مالی از بازار سرمایه ۲۴درصد کاهش یافت/افزایش سهم بازار بدهی

  تامین مالی از بازار سرمایه ۲۴درصد کاهش یافت/افزایش سهم بازار بدهی

  اقتصادی

  تامین مالی از بازار سرمایه در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش ۲۳.۸ درصدی همراه بوده است؛ در عین حال تامین مالی از بازار بدهی افزایش یافته است.

 • جزئیات تصمیمات سازمان بورس برای ساماندهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  جزئیات تصمیمات سازمان بورس برای ساماندهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

  اقتصادی

  معاون نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار از امکان‌پذیر شدن صدور و ابطال یونیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: ۵۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه سهامداران در صندوق‌ها است.

 • سبزترین ماه بورس در یک سال/ دماسنج تالار شیشه‌ای به نقطه آغاز سال بازگشت

  سبزترین ماه بورس در یک سال/ دماسنج تالار شیشه‌ای به نقطه آغاز سال بازگشت

  اقتصادی

  گرم‌ترین ماه بورس تهران در یک‌سال اخیر با رشد ۲/ ۱۲درصدی به تیر۱۴۰۰ اختصاص پیدا کرد. به این ترتیب تمام افت قیمت سهام در سه ماه نخست سال، در این ماه جبران شد. ضمن آنکه حقیقی‌ها پس از ۱۰ماه دوری مجددا در زمین خرید سهام ظاهر شدند. در این میان متغیرهای بنیادی نیز سیگنال‌های مثبتی از تداوم روند صعودی به سرمایه‌گذاران بورسی مخابره می‌کنند.

 • تحلیل و بررسی بازار بورس ۲۸ تیر
 • بورس از فردا تا چهارم مردادماه تعطیل شد

  بورس از فردا تا چهارم مردادماه تعطیل شد

  اقتصادی

  نایب رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه ایران را در روزهای (سه‌شنبه، شبنه و یکشنبه) تعطیل اعلام کرد؛ روز کاری آتی بورس در دوشنبه (چهار مردادماه) خواهد بود

 • سازمان بورس: سهامداران می‌توانند در مجامع عمومی شرکتهای سهام عدالت حضور یابند

  سازمان بورس: سهامداران می‌توانند در مجامع عمومی شرکتهای سهام عدالت حضور یابند

  اقتصادی

  سازمان بورس اعلام کرد: مطابق با مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، همه مشمولین سهام عدالت در روش مستقیم از تمامی حقوق و مزایای سهامداری (شامل امکان حضور در مجمع، رای دهی) برخوردار شدند.

 • نقشه بورس امروز ۲۶ تیر / بورس به یک میلیون و ۱۳۱ هزار واحد رسید

  در پایان معاملات نقشه بورس امروز ۲۶ تیر / بورس به یک میلیون و ۱۳۱ هزار واحد رسید

  اقتصادی

  شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۵۷۲۴ واحدی به یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۲۲۰ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نیز ۹۷۱ واحد رشد کرد و به ۴۰۲ هزار و ۵۸۳ واحد رسید. نمادهای میدکو، شپنا، پارسان، شتران، تاپیکو و شبریز بیشترین تأثیر مثبت و نماد کچاد بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص امروز بورس داشتند.

 • جزییات طرح بیمه پرتفوی سهامداران متضرر

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تشریح کرد؛جزییات طرح بیمه پرتفوی سهامداران متضرر

  اقتصادی

  رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: اینکه افرادی سهامی را بالاتر از ارزش واقعی آن خریداری کردند یک ناراحتی ایجاد می‌کند و اینکه مجبور شوند همان سهام را کمتر از قیمت واقعی آن به فروش برسانند ناراحتی مضاعفی را به ویژه برای سهامداران خرد موجب می‌شود. بنابراین طرحی را به اجرا رساندیم مبنی بر اینکه کسانی که تا اردیبهشت ۱۴۰۱ پرتفوی خود را حفظ کنند، می‌توانند از تضمین سود ۲۵ درصدی استفاده کنند.

 • کاهش قابل توجه ورود افراد به بورس و درآمدهای مالیاتی از بورس / بورس، ارثیه پرچالش دولت آینده

  کاهش قابل توجه ورود افراد به بورس و درآمدهای مالیاتی از بورس / بورس، ارثیه پرچالش دولت آینده

  اقتصادی

  اعتماد مردم به بورس از دست رفته و حتی رشد‌های اخیر بورس نیز آنها را مجاب به بازگشت نکرده است. در شرایط فعلی مالیات دولت نیز در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ حدود ۷۳ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده که از قبل نیز قابل انتظار بوده است.

 • بورس سبز شد / نقشه بازار سهام سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰

  بورس سبز شد / نقشه بازار سهام سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰

  اقتصادی

  شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز سه‌شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۱۹۰۰ واحدی به یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۲۳۷ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن نی ۲۱۳ واحد رشد کرد و به ۴۰۰ هزار و ۸۶۶ واحد رسید. نمادهای کگل، فولاد، ومعادن، وپارس و فارس بشترین تأثیر مثبت و نمادهای فملی و شستا بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص امروز بورس داشتند.(گفتنی است معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه دارد)

 • نامه فوری و مهم رئیس سازمان بورس به وزیر نفت: اطلاعات پالایشی‌ها را اعلام کنید

  نامه فوری و مهم رئیس سازمان بورس به وزیر نفت: اطلاعات پالایشی‌ها را اعلام کنید

  اقتصادی

  رئیس سازمان بورس با ارسال نامه فوری و مهم به وزیر نفت خواهان اعلام اطلاعات مربوط به خوراک و فرآورده ها به شرکت های پالایشی شد تا امکان برگزاری مجمع سالانه این شرکت‌ها فراهم شود.

 • بورس سبز شد / نقشه بازار سهام دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰

  بورس سبز شد / نقشه بازار سهام دوشنبه ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰

  اقتصادی

  شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز دوشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ با رشد بیش از ۱۰ هزار واحدی به یک میلیون و ۲۹۵ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز ۲۹۵۰ واحد رشد کرد و به بیش از ۴۰۰ هزار واحد رسید. نمادهای فارس، شستا، فملی، وپارس، فولاد، شپدیس و سفارس بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند. (گفتنی است معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه دارد)

 • بورس سبز شد / نقشه بازار سهام امروز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰

  در آغاز معاملات امروز؛بورس سبز شد / نقشه بازار سهام امروز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰

  اقتصادی

  شاخص کل بورس تهران در ابتدای معاملات امروز یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۳۲۲۲ واحدی به یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۹۶۷ واحد رسید.همچنین شاخص کل هم وزن نیز ۱۳۶۳ واحد رشد کرد و به ۳۹۳ هزار و ۸۵۰ واحد رسید.

 • خبر خوش برای بورسی‌ها؛ نرخ سود بین‌بانکی وارد کانال ۱۷درصدی شد

  خبر خوش برای بورسی‌ها؛ نرخ سود بین‌بانکی وارد کانال ۱۷درصدی شد

  اقتصادی

  سیر نزولی کاهش نرخ سود بین‌بانکی که از ماه‌های قبل آغاز شده است درحالی ادامه دارد که طبق تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی وارد کانال ۱۷درصدی شده است.

 • چه عواملی بورس را مثبت کرد؟ / انتظارات تورمی یا پایان انتخابات

  چه عواملی بورس را مثبت کرد؟ / انتظارات تورمی یا پایان انتخابات

  اقتصادی

  کارشناسان معتقدند انتظارات تورمی، گزارش مثبت شرکت ها، کاهش ریسک‌هایی مانند انتخابات و افزایش نرخ‌های جهانی از عوامل مهم تغییر روند بورس هستند.

 • راهکار رئیس سازمان بورس برای حل مشکل نیروگاه‌ها و قطعی برق!

  راهکار رئیس سازمان بورس برای حل مشکل نیروگاه‌ها و قطعی برق!

  اقتصادی

  دهقان دهنوی در خصوص وضعیت نیروگاه‌های پذیرفته شده در بورس‌،در نامه ای به وزیر نیرو پیشنهاد‌هایی برای بهبود وضعیت اقتصادی و مالی نیروگاه‌ها ارائه داد.

 • روحانی: مردم نباید همه سرمایه خود را به بورس بیاورند

  روحانی: مردم نباید همه سرمایه خود را به بورس بیاورند

  سیاسی

  رئیس‌جمهور گفت: مردم وقتی می‌خواهند در بورس وارد شوند همه سرمایه خود را نباید در بورس بیاورند، باید در حدی بیاورند که فراز و نشیب بورس زندگی آن‌ها را بهم نزند.

 • واریز سود سهام ۴۰ شرکت بورسی از طریق سجام

  واریز سود سهام ۴۰ شرکت بورسی از طریق سجام

  اقتصادی

   مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: امسال سهام ۴۰ شرکت به صورت متمرکز از طریق سامانه سجام واریز شد.

 • بورس قرمز شد / نقشه بورس یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰

  بورس قرمز شد / نقشه بورس یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰

  اقتصادی

  شاخص کل بورس تهران با افت پنج هزار واحدی در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز تا این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۰هزار واحد قرار گرفته است. نمادهای فارس، کدما و قرن بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای شستا، شپنا و شتران بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند. (گفتنی است معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه دارد)

 • بورس سبز شد / نقشه بازار سهام ۱۲ تیر ۱۴۰۰

  بورس سبز شد / نقشه بازار سهام ۱۲ تیر ۱۴۰۰

  اقتصادی

  امروز شنبه شاخص کل بورس تهران با رشد هزار واحدی در ۱۰دقیقه آغازین معاملات تا این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۵۸هزار واحد قرار گرفته است. نمادهای شستا، نوری و فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای فولاد، برکت و بورس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند. (گفتنی است معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ ادامه دارد )

 • یک تغییر جدید بورسی

  یک تغییر جدید بورسی

  اقتصادی

  برای نخستین بار از هشتم تیرماه، نسبت P/S برای شرکت‌های تولیدی در صفحه مربوط به هر شرکت در سایت TSETMC قرار داده شده است.

 • وزیر باید درباره منابع حاصل از عرضه سهام شستا در بورس پاسخگو باشد

  حجت‌الاسلام میرزایی در گفت‌وگو با الف:وزیر باید درباره منابع حاصل از عرضه سهام شستا در بورس پاسخگو باشد

  سیاسی

  نماینده اصفهان با انتقاد از هدر رفت منابع شستا خواستار پاسخگویی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن مجلس در خصوص منابع حاصل از عرضه شستا در بورس شد.

 • حجم تبادل "رمزارزها" در برخی از روزها در ایران ۴ برابر بازار بورس بوده است!

  حجم تبادل "رمزارزها" در برخی از روزها در ایران ۴ برابر بازار بورس بوده است!

  اجتماعی

  نشست تخصصی برسی چالش‌های تنظیم‌گری و نظارت بر حوزه رمزارزها به میزبانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه برگزار شد؛ در برخی روزها، حدود ۴ برابر بازار بورس کشورمان، در بخش رمزارزها تبادل انجام شده است!

 • احتمال عدم پرداخت کامل ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت

  احتمال عدم پرداخت کامل ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت

  اقتصادی

  رئیس سازمان بورس با بیان اینکه چند شرکت در پرداخت سود سهام عدالت با مشکل روبرو بودند و آخرین اخطارها را به آنها داده ایم، گفت: اگر این شرکت ها سود را واریز نکنند، ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت کامل پرداخت نمی‌شود.

 • رونمایی از سه سامانه الکترونیکی در سازمان بورس

  رونمایی از سه سامانه الکترونیکی در سازمان بورس

  بورس

  سه سامانه پنجره واحد، میز خدمت و تبادل اطلاعات با حضور وزیر اقتصاد رونمایی شد.

 • بورس سبز شد / نقشه بازار سهام سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰

  بورس سبز شد / نقشه بازار سهام سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰

  اقتصادی

  امروز سه شنبه در ابتدای معاملات بورس، شاخص کل با رشد ۵۹۲ واحدی به عدد یک میلیون و ۲۴۴ هزار واحد و شاخص هم وزن با رشد ۲۲۳ واحدی به عدد ۳۸۲ هزار واحد رسید. ضمن اینکه نماد‌های ومعادن، فملی، فولاد و فارش بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. (گفتنی است معاملات تا ساعت ۱۲:۳۰ امروز ادامه دارد)

 • روزهای سبز بورس/ پای مصوبات دولتی درکار است یا بازگشت انتظارات تورمی؟

  روزهای سبز بورس/ پای مصوبات دولتی درکار است یا بازگشت انتظارات تورمی؟

  اقتصادی

  در اردیبهشت ماه بالغ بر ۲۸هزار میلیارد تومان پول توسط بانک مرکزی در راستای مجوز استفاده از تنخواه‌گردان خزانه چاپ شده است. افزایش انتظارات تورمی و نرخ تورم ۴۳درصدی در پایان خرداد ماه سیگنال‌های مشخص به فعالان بازار سهام مخابره کرده است.