پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

سیاسی،   3991101095 ۴۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنانکه اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

 پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

آخرین آمار کرونا در ایران

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۱ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۱۸۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۸۴۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۱۶ نفر رسید.

لاری گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۱۰ شهر در وضعیت قرمز، ۲۳ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۳ شهر در وضعیت زرد و ۲۵۲ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

وی گفت :۱۰ شهر قرمز کشور در استان مازندران و شامل آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا است.

سعید نمکی، روز چهارشنبه در ارتباط زنده خبری با شبکه خبر سیما گفت: مراحل بالینی واکسن بنیاد برکت و مؤسسه رازی نیز در حال دنبال شدن است. در مورد واکسن مشترک با کوبا نیز پیش بینی می‌کنیم اواسط بهار به مرحله تولید برسد.

وی در ارتباط با خرید واکسن نیز اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا قبل از ۲۲ بهمن کار واکسیناسیون گروه‌های در اولویت را آغاز کنیم.

نمکی افزود: اما تا زمانی که مطمئن‌ترین و بی عارضه ترین واکسن را تهیه نکنیم، کار واکسیناسیون را آغاز نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

شمار قربانیان کرونا در ایران از ۵۷ هزار نفر گذشت

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونای انگلیسی در ایران/ آغاز واکسیناسیون کرونا قبل از ۲۲ بهمن

جهانپور: از کواکس ۱۶ میلیون دوز واکسن خریداری کرده‌ایم/ اولین کشور خاتمه دهنده واکسیناسیون خواهیم بود

***

تشدید جدال دولت و مجلس

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه در لایحه بودجه جای ادبیات غیرکارشناسی و اتهامات نیست، تصریح کرد: من ۲۷ سال است که در بودجه هستم و برای اولین بار امسال من ادبیاتی را می‌بینم که ناپسند است.

وی گفت: ۲۰ سال نماینده مجلس بودم. ۷ سال گذشته در دولت یازدهم و دوازدهم هم ما به مجالس گذشته لایحه دادیم اما این تجربه ما امسال با همیشه متفاوت است!

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم از ما همکاری می‌خواهند، خطاب به نمایندگان مجلس، افزود: ما هر دو نماینده مردم هستیم. من نماینده و وکیل مردم هستم. شما هم وکیل مردم هستید. من رای مردم را دارم شما هم رای مردم را دارید باید با هم همکاری کنیم و در کنار هم باشیم.

روحانی تصریح کرد: جای ادبیات سیاسی در بودجه نیست،  بودجه جای اعداد و ارقام و محاسبه و قانونگذاری برنامه سال آینده و حساب و کتاب است. جای شعار نیست که من شعار بدهم یا آنها شعار بدهند چه فایده دارد.

وی با تاکید براینکه من بلدم همه شعارها را جواب بدهم ولی مردم اینها را از من نمی‌خواهند که آنها شعار بدهند و من جواب بدهم، گفت: مردم بودجه خوب و زندگی بهتر و معیشت می‌خواهند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در بودجه برای نفت دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه گذاشتیم و خواستیم اعلام کنیم فشار حداکثری و تحریم شکست خورد، اظهار داشت: اما برخی توجه نکردند معنی آن چیست گفتند آیا می‌توانید دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه را بفروشید.

وی با بیان اینکه هر کسی چهار عمل اصلی را بلد باشد و کلاس دوم دبستان باشد می‌تواند محاسبه کند که شما چه کردید، گفت:  ما نفت را بر مبنای ۱۱ هزار و  ۵۰۰ حساب کردیم شما قیمت دلار را ۱۷,۵۰۰ تومان حساب کردید اینکه خیلی ساده است آدم ارزش پول ملی را کم کند.

 محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور نیز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با حقوق نجومی در بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: به آن بندی که اشاره می‌کنند در بودجه امسال هم بوده است. متاسفانه امسال شاهد آن هستیم که به جای نگاه حرفه‌ای به بودجه، این لایحه بیشتر تبدیل به تبلیغات و ابزاری برای حمله و زدن دولت شده است. برخی از این‌ها بودجه را به ابزاری برای تبلیغات انتخابات ۱۴۰۰ تبدیل کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: من خواهش می کنم دخالت ها در بورس کم شود. ما به عنوان دولت اعتقاد داریم که ما نقش حمایتی باید داشته باشیم و تصمیم گیری را برعهده شورای عالی بورس بگذاریم. از مجلس هم می خواهیم انقدر دخالت در بورس نکنند. شاهد بودید که جلسه می‌گذارن د و مصاحبه می‌کنند و به محض اینکه بورس مثبت می‌شود می گویند دولت نتوانست و ما مشکل بورس را حل کردیم. بعد که بورس منفی می‌شود می‌گویند ما از اول تذکر داده بودیم. خب شما دخالت نکنید. مجلس ماموریت خودش را دارد.

واعظی گفت: وقتی سفرهای استانی می‌روند جای دولت تصمیم‌گیری می‌کنند و در داخل مجلس هم کسانی که می‌خواهند کار اجرایی کنند، خب اشتباهی به مجلس رفته‌اند. اگر ما کمتر صحبت می‌کنیم برای این است که نمی خواهیم اختلاف ایجاد شود. ما هم می‌توانیم از ادبیات سخیفی که برخی نمایندگان علیه دولت و وزرا بکار می برند، استفاده کنیم اما این را به مصلحت کشور نمی دانیم. خواهش می کنیم در توئیت کردن و مصاحبه کردن اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

بیشتر بخوانید:

چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

***

تکذیب مذاکره تخت‌روانچی با آمریکا

محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا مذاکراتی میان آقای تخت‌روانچی و تیم آقای بایدن در نیویورک رخ داده است، اظهار کرد: خیلی جالب است که خبرنگار فیگارو چک نکرده است که آقای تخت‌روانچی در سه هفته گذشته ایران بوده است و تازه دوشنبه به نیویورک برگشته است و کسانی که به آمریکا برمی‌گردند یک هفته در قرنطینه هستند. بنابراین بسیار بی‌حساب صحبت کرده است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در مورد مسائل منطقه‌ای و موشکی از ابتدا توافق کردیم که این موضوعات در برجام نبوده و نخواهد بود، گفت: به همین دلیل پذیرفتیم که محدودیت‌های تسلیحاتی تا پنج سال و محدودیت‌های موشکی تا هشت سال ادامه پیدا کند. این در قطعنامه وارد شد زیرا ما حاضر نشدیم راجع به آن صحبت کنیم بنابراین ما هزینه صحبت‌نکردن را پرداختیم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا برای احیای برجام مذاکراتی خواهد شد؟، گفت: نیازی به مذاکره نیست. آنچه اتفاق افتاده این است که دولت آمریکا قانون و تعهدات خود را شکسته است. هیچکس نمی‌تواند برای اینکه تعهدات خودش را اجرا کند مذاکره ای انجام دهد. اجرای تعهدات موضوع مذاکره نیست.

بیشتر بخوانید:

پاسخ ظریف به ادعای دیدار روانچی با تیم بایدن/ مشکل منطقه‌ از ایران نیست، بلکه از اروپا و آمریکا است

***

واکنش  دولت به حمایت از کاندیداتوری لاریجانی

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفتگو با مهر ضمن تکذیب اخبار برخی رسانه‌ها مبنی بر تصمیم حزب اعتدال و توسعه برای حمایت از علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰، اظهار داشت: اصلاً حزب اعتدال و توسعه هنوز هیچ بحثی [درباره انتخابات] نکرده است.

واعظی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برخی کنش‌های انتخاباتی در میان دولتمردان تدبیر و امید، تاکید کرد: ما [هنوز] هیچ بحثی، مخصوصاً راجع به انتخابات آینده نکردیم.

مهر نوشت: شنیده‌های ما حاکی از آن است که سناریوی دولت با همراهی جریان اصلاحات برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری ایجاد دوگانه «ظریف – لاریجانی» است؛ این سناریو از مدت‌ها قبل از سوی علی لاریجانی با جریان موسوم به اعتدال و توسعه که اکنون سکان اداره کشور را در قوه مجریه در دست دارند، طرح ریزی و برنامه ریزی شده و البته بعد از پیروزی جوبایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا این سناریو از دیگر سناریوهای جریان اصلاحات و دولتی‌ها قوت بیشتری گرفت.

بیشتر بخوانید:

دوگانه «لاریجانی - ظریف» برای انتخابات ۱۴۰۰

***

دلایل احضار وزیر ارتباطات به دادسرا

تابناک نوشت: وزیری که پسوند «جوان» به نامش سنجاق شده، با احضار به دادسرا مورد بازجویی قرار گرفت و در نهایت با صدور قرار التزام، آزاد گردید.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ساعاتی پیش با احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه، در مورد اعلام جرمهای دادستان کل کشور علیه وی مورد بازجویی قرار گرفت و پس از استماع دفاعیات و سخنان وزیر، بازپرس پرونده دستور آزادی وی را با قرار التزام صادر کرد. قراری که مرجع قضایی در صورت وجود ادله کافی بر توجه اتهام و تفهیم آن، با درنظرگرفتن ملاحظاتی از جمله شخصیت متهم اقدام به صدور آن می‌کند.

در پی انتشار خبر احضار آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شعبه نهم دادسرای فرهنگ و رسانه، روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: «پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده است که در متن تقطیع شده منتشره اغلب این موارد اتهامی حذف شده است.

برخی دیگر از عناوین اتهامی متعدد آذری جهرمی در پرونده قضایی تشکیل شده برای وی، نتیجه گزارش‌های نهادهای مردم نهاد، ضابطین و ارگان‌های مختلف بوده است که بر اساس نص صریح قانون به دلیل مقدماتی بودن تحقیقات و پرونده این دادسرا از اعلام جزییات ان معذور است.

ضمن رد برخی گمانه زنی‌ها و شایعات منتشر شده در فضای مجازی اعلام می‌شود طی دو سال گذشته و در دور جدید دادستانی تهران، هیچ حکم قضایی مبنی بر فیلترینگ یا مسدودسازی شبکه اجتماعی‌ای صادر نشده است.»

سید جمال هادیان، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «‌آذری‌جهرمی امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در مورد اعلام جرمهای دادستان کل کشور علیه او، توسط بازپرس پرونده بازجویی شده است. پس از استماع و اخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر کرده و وی هم‌اکنون در محل کار حاضر است.»

بیشتر بخوانید:

ماجرای احضار آذری‌جهرمی به دادگاه چیست؟

آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

***

جستجوی حقوق‌های نجومی در حیاط خلوت دولت/ حقوق‌ 29 میلیون‌ تومانی هر کارمند

فرهیختگان نوشت: با عملکرد غیرشفافی که شرکت‌های دولتی و به‌ویژه شرکت‌های حوزه نفت و گاز داشته‌اند، همواره این شائبه وجود داشته که این شرکت‌ها حقوق و دستمزدهای بسیار عجب و غریبی به کارکنان و مدیران خود پرداخت می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد از کل بودجه 1562هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دولتی، حدود 704هزار و 653میلیارد تومان آن یا معادل بیش از 45درصد مربوط به مصارف شرکت‌های دولتی فعال در حوزه نفت و گاز کشور است. به‌عبارتی، در حدود نیمی از بودجه 382شرکت دولتی به 81شرکت نفت و گاز اختصاص دارد. با این حال آنچه در عمل رخ داده، این شرکت‌ها به‌واسطه نبود شفافیت به حیاط‌خلوت مدیران دولتی و تعداد زیادی استخدام‌های سفارشی تبدیل شده‌اند. برای نمونه 81شرکت دولتی فعال در حوزه نفت و گاز بیش از 95هزار کارمند دارند و 27هزار نفر از آنان فقط در بخش اداری شاغلند، یعنی به‌ازای هر شرکت فقط 332نفر کارمند اداری (نه کارمند یا کارگر بخش توزیع و تولید) وجود دارد. 

براساس آنچه دیوان محاسبات کشور از بودجه شرکت‌های دولتی منتشر کرده، سرانه حقوق و مزایای ماهانه کارکنان شرکت‌های نفت و گاز در لایحه بودجه به‌طور میانگین به حدود 28 میلیون و 957 هزار تومان می‌رسد. همچنین در برخی شرکت‌ها همچون شرکت پالایش گاز فجر، شرکت گاز سیستان‌وبلوچستان، شرکت پالایش گاز پارسیان، شرکت گاز قزوین، شرکت پالایش گاز ایلام، مجتمع گاز پارس‌جنوبی، ملی مهندسی ساختمان نفت ایران، نفت و گاز پارس و شرکت ملی گاز ایران این رقم به‌ازای هر کارمند هر ماه بین 29 تا 48 میلیون تومان است.

***

جزئیات طرح تقسیم‌کار بین رئیسی، قالیباف و جلیلی

سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مجلس دوره دهم درباره سناریوی اصولگرایان برای انتخابات 1400 به نامه نیوز گفت: طرح ها و دیدگاه هایی وجود دارد که هر کدام از این آقایان در جریان اصولگرا سال آینده در انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس و شورای شهر و مدیریت شهری تهران ایفاگر چه نقشی باشند.

وی افزود: یک طرح آن است که آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه بماند، آقای دکتر جلیلی برای انتخابات میان دوره ای مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس کاندیدا و وارد پارلمان شود و ریاست قوه مقننه را به عهده بگیرد. آقای قالیباف هم کاندیدا انتخابات ریاست جمهوری شود و ریاست قوه مجریه را در اختیار بگیرد.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران توضیح داد: البته طرح یادشده در سطح کلان مطرح است و هنوز درباره آن تصمیم گیری نشده است. در واقع محاوراتی است که بین آقایان بوده و مورد صبحت قرار گرفته است.

***

فعال سیاسی اصلاح طلب: حضور سید حسن خمینی در انتخابات معادلات را به‌هم می‌زند

فیض‌الله عرب‌سرخی، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت‌وگو با شرق گفت: یک جریان افراطی در کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند تا تمام نهادهای انتخاباتی را به هر قیمتی در اختیار بگیرند و برای رسیدن به این هدف نیز اگر لازم باشد فضایی را به وجود می‌آورند تا مردم کمتر شرکت کنند و یک‌دستی لازم به وجود آید؛ بنابراین این جریان هر ترفندی را که لازم باشد، به کار می‌بندد تا به این هدف برسد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: بنابراین حضور سیدحسن خمینی در انتخابات می‌تواند تمام معادلات جریان افراطی را برهم بزند...

عرب‌سرخی بیان کرد: به‌هرحال یک سوی گرم‌شدن تنور انتخابات منوط به حضور چهره‌هایی است که می‌توانند به این روند کمک کنند. وقتی همه چهره‌های شاخص یک جریان رد‌صلاحیت می‌شوند، چهره‌های درجه دوم در این زمینه توانمندی کمتری دارند. بنابراین حضور چهره‌هایی مانند سیدحسن خمینی به دلیل اینکه دارای پایگاه اجتماعی و ریشه و سابقه مشخصی هستند، برای بسیاری مردم ملاک قرار می‌گیرد و می‌تواند مؤثر باشد. شکی نیست که ایشان می‌تواند به افزایش مشارکت انتخابات کمک کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: نباید تردید کرد که سیدحسن آقای خمینی می‌تواند چنین اثری در انتخابات آتی بگذارد؛ هرچند من هیچ اطلاعی از اینکه ایشان بنا دارد در انتخابات حضور پیدا کند، ندارم و این حرف‌ها به آن معنا نیست که ایشان حتما کاندیدا خواهد شد؛ اما نه‌فقط حضور ایشان، بلکه حضور هرکدام از بزرگانی که دارای موقعیت‌های جدی اجتماعی هستند، در‌صورتی‌که شورای نگهبان تصمیم به بسط مشارکت مردم بگیرد، مؤثر است.

***

قوه قضاییه باید بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری به پرونده روحانی ورود کند 

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد در نشست علنی امروز مجلس در نطق میان دستور خود گفت: آقای روحانی همانطور که خودتان فرمودید، آمریکا کدخدا است و حال که آمریکا برای شما کدخدا است ما هم به لحاظ کدخدا بودن آمریکا برای شما، مثل آنها حتی اگر یک روز از رئیس جمهوری شان هم که شده ترامپ را استیضاح کردند، بد هم نیست که ما هم حتی اگر یک روز از ریاست جمهوری شما باقی مانده است، استیضاحتان کنیم، چرا که عملکرد شما مردم را از نظام، اسلام و روحانیت زده کرده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: اما قوه قضاییه باید بعد از ریاست جمهوری شما به دلایلی به پرونده های شما ورود کند از جمله اینکه شما در زمان انتخابات دور دوم خود و جهت تبلیغات، افترا و نشر اکاذیب به تصمیم نظام داشتید، شما با تطهیر منافقینی که 12 هزار نفر را در کشور ترور کرده اند و منافقینی این فاحشه های سیاسی زمانه که هر روز با یک دشمنی همراه هستند به فرموده مقام معظم رهبری جای شهید و جلاد را عوض کردید، لذا تصمیم نظام که توسط رهبر حکیم، عالم و فقیه عادل یعنی حضرت امام خمینی(ره) به شعار انتخاباتی در مقابل یک کاندید تقلیل دادید و این مصداق بارز افترا و نشر اکاذیب به نظام است که دادستان کل کشور باید تشکیل پرونده دهند.

وی ادامه داد: سه روز قبل از فتنه بنزینی رئیس قوه قضاییه رسما اشتباه بودن تصمیم شما را اعلام کرد اما شما به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی توجه نکردید و در این خصوص از شما هیچ توجیهی پذیرفته نیست و شما به لحاظ مسئول بودن باید پاسخگوی خون بیش از 300 نفر که در این جریان ریخته شد باشید. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۹۰۱۸۱۲۰:۳۷:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱
یک مسئول دفتر مگر چقدر اختیارات دارد که در هر زمینه ای اظهارنظر می کند؟؟
ناشناس۱۷۹۰۸۳۸۱۰:۱۹:۳۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲
روحانی و تمام اطرافیانش باید محاکمه بشن
ناشناس۱۷۹۰۸۶۱۱۰:۳۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
حال که به علت ضیق وقت مصلحت دیده نشد دولت استیضاح شود سریعا طرح سوال را کلید بزنید تا حسن اول بیاید در مقابل ملت پاسخگو باشد
ناشناس۱۷۹۰۸۶۵۱۰:۳۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲
طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را برای یک دوره ده ساله کلید بزنید تا فساد ها و تخلفات صورت گرفته عیان شود
ناشناس۱۷۹۰۹۷۳۱۲:۲۵:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
نمایندگان بودجه را در صحن مجلس با قاطعیت رد کنند
ناشناس۱۷۹۰۱۸۵۲۰:۴۲:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱
بودجه 1400 واقع بینانه نیست فروش روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت و دلار 11 هزار تومانی محقق نخواهد شد و باعث کسری بودجه دولت و تورم انفجاری در سال آینده می شود.
ناشناس۱۷۹۰۸۶۳۱۰:۳۶:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
نمایندگان بجای استیضاح طرح محاکمه هیت دولت و مدیران کلیدی را به محض پایان کار دولت اجرا کنند
ناشناس۱۷۹۰۱۸۸۲۰:۴۳:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱
ظریف قبلا"گفته بود که مذاکره با امریکا ارزش وقت گذاشتن ندارد.
ناشناس۱۷۹۰۱۹۱۲۰:۴۶:۰۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱
روحانی بعنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی باید در مورد کلییر نکردن آسمان کشور در شرایط حساس و جنگی پاسخگو باشد.
ناشناس۱۷۹۰۸۵۰۱۰:۳۰:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲
در مورد تصمیم اشتباه بنزینی که باعث کشته شدن ۳۰۰ نفر و آن همه خسارات مادی شد هم خودش و هم لاریجانی باید پاسخگو باشند
ناشناس۱۷۹۱۱۰۹۱۵:۰۵:۰۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲
۳۰۰ نفر در مسله بنزین فوت نمودند که حاصل عدم تدبیر بود و چقدر خسارات مالی
ناشناس۱۷۹۰۱۹۲۲۰:۴۷:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱
حسن خمینی همان حسن روحانی است آزموده را دوباره آزمودن خطاست.
ناشناس۱۷۹۰۸۷۲۱۰:۴۱:۴۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲
حسن اول برای هفت پشت مملکت کافی بود
ناشناس۱۷۹۰۱۹۵۲۰:۴۸:۲۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
روحانی چرا در مورد عملکرد فاجعه بار دولتش پاسخگو نیست ؟!
ناشناس۱۷۹۰۱۹۸۲۰:۵۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۱
آقای روحانی یک دهم شدن ارزش پول ملی دستاورد دولت بی تدبیر شماست.
ناشناس۱۷۹۰۱۹۹۲۰:۵۰:۴۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱
از نمایندگان محترم مجلس که لایحه ممنوع الخروجی کارگزاران دولت را آماده کرده بودند تصویب کنند تا در صورت نیاز برای حضور در دادگاه در دسترس باشند
ناشناس۱۷۹۰۲۰۱۲۰:۵۱:۳۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
روحانی و ظریف پاسخگو باشند چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریم ها را تشدید کرد؟!
ناشناس۱۷۹۰۲۰۶۲۰:۵۵:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱
بودجه 1400 بدهی بزرگی برای دولت بعدی بجا می گذارد و همانند بودجه سالهای 98 و 99 تورم زاست مجلس باید ساختار بودجه را اصلاح نماید.
ناشناس۱۷۹۰۲۰۹۲۰:۵۶:۵۶ ۱۳۹۹/۱۱/۱
قوه قضاییه باید بعد از پایان دوران ریاست جمهوری به پرونده روحانی ورود کند.
ناشناس۱۷۹۰۸۸۲۱۰:۵۲:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲
لطفا به مردم ظلم نکنید و نفرستید به مجمع تشخیص
ناشناس۱۷۹۰۲۱۱۲۰:۵۸:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۱
دولت اگر بودجه نویسی بلد بود الآن تورم 1000 درصدی نداشتیم.
ناشناس۱۷۹۰۲۱۵۲۰:۵۹:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱
هرکسی رئیس جمهور بشود برای مردم هیچ تفاوتی نداره.
ناشناس۱۷۹۰۸۰۲۰۹:۵۰:۲۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
ریاست جمهوری در ایران ، تشریفاتی است
ناشناس۱۷۹۰۲۲۲۲۱:۰۱:۴۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱
دلار 23 هزار تومان و سکه 10 میلیون و گوشت کیلویی 150 هزار تومان و برنج 37 هزار تومان و موز کیلویی 40 هزار تومان شده اما روحانی هنوز از برکات برجام می گوید !!!
ناشناس۱۷۹۰۲۲۶۲۱:۰۳:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
امروز 1820 نفر در انگلیس در اثر کرونا جان باختن کرونا نشان داد که امریکا و سایر کشورهای غربی مدعی پیشرفت و تکنولوژی چقدر عقب افتاده اند.
ناشناس۱۷۹۰۲۳۰۲۱:۰۷:۱۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
تحریمهای ثانویه و آیسا و کاتسا مربوط به دوران اوبامای مودب و باهوش !!! بود ترامپ رفت اما تحریمها هنوز زنده است.
ناشناس۱۷۹۰۲۴۲۲۱:۰۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
در دنیا یک بشکه نفت را به 1300 دلار ارزش افزوده تبدیل می کنند آنوقت شیخ حسن روحانی بعد از گذشت 42 سال از عمر انقلاب فقط به فکر فروش نفت خام است !
ناشناس۱۷۹۰۲۴۴۲۱:۱۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱۱/۱
با دولت روحانی روند ونزوئلا شدن ایران تسهیل شد سوئیس کجا بود ؟! خخ
ناشناس۱۷۹۰۲۵۲۲۱:۱۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
روحانی باید جوابگو باشد چرا یک سوم کارمندان شرکتهای دولتی حقوق نجومی بطور متوسط 29 میلیون تومانی می گیرند ؟!
ناشناس۱۷۹۰۲۶۳۲۱:۲۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱۱/۱
کشورهای بزرگ دنیا کل اقتصاد و صنعت را رها نکردند به امید مذاکره.
ناشناس۱۷۹۰۳۱۲۲۱:۵۶:۴۹ ۱۳۹۹/۱۱/۱
قوه قضاییه اصلا دستوری برای فیلترینگ‌ نداد؟وزارت ارتبطات برای چی دروغ میگفت؟ دروغ جرمه
ناشناس۱۷۹۰۳۲۸۲۲:۰۵:۱۰ ۱۳۹۹/۱۱/۱
آقای روحانی آن وقت که بی سر و صدا ارز 4200 تومانی بیش از 20 کالا را حذف کردید معیشت مردم مهم نبود ؟
ناشناس۱۷۹۰۳۵۵۲۲:۲۵:۵۲ ۱۳۹۹/۱۱/۱
من یک ادم مذهبی مقیذم اما واقعا چه گناهی کردیم در ایران به دنیا اومدیم عمرمون در بیکاری و بی پولی به پایان رسید
ناشناس۱۷۹۰۵۶۲۰۲:۰۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲
جناب ابوترابی کارهای ادعایی شما را روحانی همین امروز انجام داد؟! اگر جواب منفی است چرا به نوقع اعلام جرم نکردی؟
ناشناس۱۷۹۰۶۸۲۰۸:۰۵:۰۶ ۱۳۹۹/۱۱/۲
اکنون زمان مرگ واقعی برجام است چون زمان دیپلماسی است و نه هیاهو واقعیت این است که ما زیر تحریم هستیم و امریکا تحریم کننده
ناشناس۱۷۹۰۶۸۹۰۸:۱۴:۱۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
زیبا کلام : شایسته ترین گزینه برای ریاست جمهوری ، فائزه هاشمی است .
ناشناس۱۷۹۰۸۳۹۱۰:۲۱:۲۴ ۱۳۹۹/۱۱/۲
زیباکلام جوک میگه.
ناشناس۱۷۹۱۰۲۵۱۳:۲۳:۱۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
لااقل صداقت دارد و حرف دل اصلاحطلب‌ها را بدون پوشش و روتوش بیان می‌کند
ناشناس۱۷۹۰۷۱۱۰۸:۳۲:۲۰ ۱۳۹۹/۱۱/۲
شیخ حسن ! ۸ ساله که داریم در سوئیس زندگی میکنیم یا ۸ ساله که در کره شمالی زندگی میکنیم ؟
ناشناس۱۷۹۰۸۴۶۱۰:۲۷:۵۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲
۱۰۰ رحمت به زیمبابوه
ناشناس۱۷۹۰۷۱۳۰۸:۳۵:۲۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲
نمکی خودش جلوی دوربین ها واکسن فرمان اجرایی بنیاد برکت رو تزریق کنه خوب
خالیباف۱۷۹۰۷۱۹۰۸:۴۱:۰۲ ۱۳۹۹/۱۱/۲
آقایون ! برید ۴ عمل اصلی رو یاد بگیرید . ( × ÷ + - ) فقط یاد گرفتن بشینن و حقوق نجومی بگیرن !
ناشناس۱۷۹۰۷۴۴۰۹:۰۰:۰۸ ۱۳۹۹/۱۱/۲
ریاست بر تولیت برای حسن خمینی کفایت میکند و چه بسا زیاد هم هست
ناشناس۱۷۹۰۹۲۹۱۱:۴۴:۴۱ ۱۳۹۹/۱۱/۲
به نظرم محسن رضائی به دلیل ذهن طراح و جسارت در عملیات بهتره تا تو تیم قالیباف و رئیسی باشه
مسیح۱۷۹۱۴۴۶۲۳:۴۴:۵۹ ۱۳۹۹/۱۱/۲
در دوره حسن روحانی در سوئیس زندگی کردیم! ولی در دوره حسن خمینی حتما حتما در کویت زندگی خواهیم کرد!!
یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 2. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 3. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 7. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 8. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 9. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 10. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 11. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 12. درباره یک تصمیم

 13. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 14. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 15. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 16. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 17. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 18. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 19. برای دختر حاج قاسم نه!

 20. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 21. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 22. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 23. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 24. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 25. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 4. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 5. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 6. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 7. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 8. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 9. درباره یک تصمیم

 10. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 11. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. محسن رضایی از چک یارانه ۴۵۰ هزار تومانی در ایرنا رونمایی کرد

 14. برای دختر حاج قاسم نه!

 15. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 16. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 17. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 18. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 19. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

 20. اعاده حیثیت روزنامه اصلاح‌طلب از قالیباف/ توضیحات حدادعادل درباره حضور دختر سردار سلیمانی در لیست اصولگرایان/ چرا میرسلیم از هیئت نظارت بر انتخابات شوراها استعفا داد؟

 21. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 22. توصیف عجیب روحانی درباره عملکرد دولت در حوزه بهداشت و درمان/ روایت مصلحی از نفوذ دشمن در دولت احمدی‌نژاد/ انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات وین تاثیر می‌گذارد؟

 23. واکنش لاریجانی به اظهارات کدخدایی؛ بهانه و آدرس غلط ندهید

 24. سلیمانی یک نام نیست، یک رسم است...

 25. اظهارات یک دانشجوی ایرانی دانشگاه تیلبرگ هلند درباره مدرک تحصیلی مهر علیزاده

آخرین عناوین