... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

گروه اجتماعی الف،   3991022157 ۴۱ نظر، ۳۱ در صف انتشار و ۲۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

رئیس قوه قضائیه، روز یکشنبه 21 دی ماه دستورالعمل اجرای قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.

قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی که ابتدا با عنوان اعاده اموال نامشروع نام‌گذاری شده بود در اول بهمن‌ماه 1398 به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ 23/11/1398 به تائید شورای نگهبان رسید. مطابق اصل 49 قانون اساسی «دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا، غصب ‌، رشوه ‌، اختلاس‌، سرقت ‌، قمار، سوءاستفاده از موقوفات ‌، سوءاستفاده از مقاطعه‌کاری‌ها و معاملات دولتی ‌، فروش زمین‌های ‌موات و مباحات اصلی ‌، داير كردن اماكن فساد و ساير موارد غیر مشروع را گرفته و به صاحب حق رد كند و در صورت ‌معلوم ‌نبودن او، به بیت‌المال بدهد».

دستورالعمل ابلاغی در شش فصل تعاريف و اصطلاحات، شناسايي و جمع‌آوري اطلاعات، اقدامات دادستان، رسيدگي در دادگاه، اجراي احکام و اطلاع‌رساني تهیه شده است. بر اساس این دستورالعمل، دادستان کل کشور موظف شده با همکاری دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سازمان‌های مردم‌نهاد کسب اموال نامشروع و سوءاستفاده از موقعیت شغلی را پیگیری نماید. با هرگونه انتقال احتمالی اموال نامشروع به نزدیکان نیز مقابله خواهد شد و متخلفین نمی‌توانند از این طریق بر اقدامات مفسدانه خود سرپوش بگذارند. همچنین اگر اموال نامشروع به خارج منتقل‌شده باشد می‌باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون قوه قضائیه و نهادهای اطلاعاتی و نظارتی زمینه ردیابی آن‌ها فراهم گردد تا به بیت‌المال بازگردانده شوند.

یکی از محاسن دستورالعمل جدید، فعال شدن نهادهای مردمی در کنار دیگر دستگاه‌های نظارتی برای مقابله با پدیده فساد و کسب اموال نامشروع است. بدون شک این مسئله می‌تواند تا حدود زیادی علاوه بر این‌که مکمل باشد به شکل‌گیری جبهه اجتماعی جدیدی نیز منجر شود. بخصوص این‌که در برهه‌های زمانی مختلف، تعدادی از دستگاه‌های نظارتی به وظایف خود آن‌چنان‌که بایدوشاید نه‌تنها عمل نکردند بلکه راه خلاف را طی کردند. از جمله این موارد می‌توان به پرونده زمین‌خواری هفت‌سنگان قزوین اشاره داشت.

مسئله اساسی در دستورالعمل اجرایی شدن اصل 49، ضرورت اطلاع‌رسانی است که حتماً می‌تواند تأثیر بسیاری بر درک و برداشت مردم داشته باشد و بیانگر نبود خط قرمز، عدم مماشات و مسامحه با مقامات و مسئولان متخلف است. اگرچه بر اساس ماده 20 دستورالعمل در زمان بررسی دادستان هرگونه اطلاع‌رسانی ممنوع است اما در ادامه این ماده ذکرشده اگر جلوگیری از خدشه‌دار شدن وجدان عمومی و یا حفظ نظم عمومی ضرورت یابد به درخواست دادستان و موافقت رئیس قوه قضائیه اطلاع‌رسانی نیز صورت خواهد گرفت.

در چند روزی که از ابلاغ این دستورالعمل گذشته بسیاری از رسانه‌های و شخصیت‌های سیاسی از جناح‌ها و گروه‌های مختلف از آن استقبال کرده‌اند.

نگاهی به شیوه حکومتی حضرت علی (ع) نیز نشان‌دهنده تأکید همیشگی ایشان بر حراست از بیت‌المال و اموال عمومی است. چنان چه که امیر مؤمنان حتی در برخورد با برادرش نیز که خواستار سهم بیشتری از بیت‌المال شده بود با قاطعیت چنین موضوعی را رد کرد.

در واقع حضرت علی (ع) در راه اعاده اموال غارت‌شده از بیت‌المال سر سوزنی کوتاه نمی‌آمد. چنان‌که چند روز بعد از مرگ خلیفه سوم، به‌صراحت اشاره می‌فرمایند «به خدا سوگند اموال غارت‌شدۀ از بیت‌المال را به آن بازمی‌گردانم حتی اگر آن را بیابم که مهر زنان شده باشد یا کنیزانی با آن خریده باشند. همه را قاطعانه به بیت‌المال برمی‌گردانم زیرا که عدالت گشایش است و آن‌کسی که عدالت برای او تنگ باشد ظلم و ستم برای او تنگ‌تر است».

در نهایت باید گفت بدون شک عملیاتی شدن صحیح دستورالعمل اجرای قانون الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل 49 قانون اساسی می‌تواند گام بسیار بلندی در راستای اعتمادزایی برای سیستم قضایی و پیرو آن نظام جمهوری اسلامی ایران باشد. بخصوص آن‌که در سال‌های اخیر بحث فساد سیاسی و اقتصادی به یکی از چالش‌های اصلی کشور تبدیل‌شده و از این بابت اقدام جدید قوه قضائیه را باید به فال نیک گرفت.

دیدگاه کاربران

فرهاد۱۷۷۹۵۸۳۰۰:۱۳:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
از این شعار ها خیلی داده شده ولی..
ناشناس۱۷۸۰۰۵۱۱۱:۴۲:۵۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ما در شعار دادن استاد و سرآمد جهان هستیم. شعار اگر به دفعات زیاد تکرار شود، به باور تبدیل می شود.
ناشناس۱۷۸۰۰۶۸۱۱:۵۰:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
و باور به عمل
ناشناس۱۷۸۰۰۷۴۱۱:۵۳:۰۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آرزو بر جوانان عیب نیست.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۷۷۹۵۸۴۰۰:۱۳:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
و ان لیس للانسان الا ما سعی و برای انسان بهره ای جز سعی و تلاش نیست همچنین امام علی ع فرمودند ثروت های حرام را اگر کابین زنانشان کرده باشند به بیت المال باز میگردانم برای هر چه بهتر اجرایی شدن قانون اعاده اموال نامشروع این قانون باید در بر گیرند تمامی ثروت های حرام و نامشروع و باد اورده که حاصل تلاطمات اقتصادی و تورم کمر شکن بوده برای همه بخش های دولتی و خصوصی و افراد به اصطلاح عادی اجرا شود در ابتدا باید ثروت های کلان و نجومی و گنج قارونی .. شناسایی شود و سپس قانون از کجا و چه راهی این ثروت را بدست اورده ای در موردشان اجرایی شود
ناشناس۱۷۸۰۰۵۴۱۱:۴۳:۴۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سوسیالیسم و کمونیسم دیگر جایی ندارند.
ناشناس۱۷۷۹۵۸۶۰۰:۱۵:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
یکی از لازمه های اجرای هرچه بهتر این طرح اجرای طرح تحقیق و تفحص
ناشناس۱۷۷۹۷۴۴۰۸:۴۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
و ان لیس للانسان الا ما سعی و برای انسان بهره ای جز سعی و تلاش نیست
ناشناس۱۷۷۹۸۱۴۰۹:۲۰:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
و لابد مثل همیشه تحقیق و تفحص از ..
ناشناس۱۷۷۹۸۳۰۰۹:۳۲:۳۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تنها راهش اینکه مدیران با گرایش مدیریت فناوری اطلاعات و با تفکر گسترش دولت الکترونیک و آشنا و علاقه مند با فناوری جایگزین مدیران سنتی شوند.
ناشناس۱۷۷۹۵۸۹۰۰:۱۷:۲۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
رئیسی بت شکن بت فسادو بشکن ___ حتی اگه از مسئولین و مدیران باشه
ناشناس۱۷۷۹۷۲۵۰۸:۱۴:۳۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
خدا خودش باید بت بزرگ فساد رو بشکونه .
ناشناس۱۷۸۰۰۴۱۱۱:۴۰:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
احسنت
ناشناس۱۷۷۹۷۹۱۰۹:۰۶:۴۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ناشناس عزیز زیاد جوگیر نشو اگر به بعضی دادگستریها مراجعه کنی متوجه میشوی که خیلی از حرف و شعار چیزی عوض نشده برای مبارزه با فساد اولا باید تمام دادگاهها به صورت علنی و در حضور رسانه برگزار شود.
ناشناس۱۷۷۹۸۰۶۰۹:۱۱:۳۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سعدی می فرماید: آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن، آینه شکستن خطاست
ناشناس۱۷۷۹۸۲۱۰۹:۲۴:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
همه مردم باید دست به دست هم بدهند و بت فساد رو بشکونن
ناشناس۱۷۷۹۵۹۲۰۰:۲۰:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
برای هر چه بهتر اجرا شدن طرح قانون رسیدگی به اموال نامشروع و حرام باید هر چه سریعتر طرح تحقیق و تفحص از سیستم و شبکه بانکی کشور و بانک مرکزی که در صحن مجلس دهم تصویب شد ولی به علت .. دولت با عوامل..ی در مجلس نگذاشتند اجرایی شود این طرح انشالله توسط نمایندگان مجلس یازدهم اجرایی شود طبری های زیادی در شبکه بانکی بوده و هستند که هم خودشان فسادهای کلانی را رقم زده و هم به مفسدین اقتصادی زیادی در اجرای فساد ها اقتصادی کمک کرده اند
ناشناس۱۷۷۹۵۹۳۰۰:۲۴:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
بهترین کار برای اصلاح سیستم اقتصادی کشور این است که تمامی ثروت های بالای یک زندگی مطلوب و ایده آل ملی شود و پس از این هر مس بخواهد به ثروت بیشتر دسترسی پیدا کند از راه های صحیح اقتصادی بتواند و نه از راه های فساد اقتصادی و ثروت های باد اورده ناشی از تلاطمات اقتصادی
ناشناس۱۷۷۹۷۶۴۰۸:۵۰:۲۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
فساد مدیران سیستم و شبکه بانکی را راس رسیدگی به اموال مدیران بانک ها و بستگان و افراد در سایه آنها قرار دهید
ناشناس۱۷۷۹۷۷۵۰۸:۵۶:۲۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
ثروت ناشی از تلاطمات اقتصادی یعنی وقتی بحران اقتصادی جهانی و یا نامدیریتی مسوولان باعث ایجاد تورم و کوچک شدن سفره مردم به نفع گروهی خاص بوقوع میپیوندد
ناشناس۱۷۷۹۸۰۷۰۹:۱۲:۱۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
بهترین کار اینه که مردم هرجا اموال مسئولان رو شناسایی کردن خبر بدن مصادره بشه به نفع ضعفا
ناشناس۱۷۷۹۸۱۰۰۹:۱۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
عاقبت طرح تحقیق و تفحص از صدا و سیما چه شد؟
ناشناس۱۷۷۹۶۵۵۰۴:۳۳:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
میخواید مثل علی ع پولهای دزدیده شده مردم را حتی اگر مهریه زنان کرده باشند پس بگیرید؟ لطفا به این سوال پاسخ بدید، آیا دزدان پول مردم را در زمان حکومت علی ع دزدیده بودن و مهریه زنان کرده بودند؟!
ناشناس۱۷۷۹۶۶۹۰۶:۲۳:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
من ، همه را شعار میبینم و نوشته هایی بر روی کاغذ ! با اجرای عدالت ، فاصله بسیار زیادی داریم هنوز
ناشناس۱۷۷۹۶۸۰۰۶:۵۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
اين حرف ها زماني معنا پيدا مي كند كه بزرگان فاسد گرفته و تنبيه شديد شود(مثل مولا) وگرنه تاكنون برخورد همه جانبه اي ديده نشد!نمونه اش طبري كه سر شاخه تنبيه نشد و طبري هم مناسب و كافي برخورد نشد!
ناشناس۱۷۷۹۶۹۰۰۷:۲۲:۵۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
بر اثر تلاطمات اقتصادی رانت و رشوه و سو استفاده از موقعیت وقاچاق و فرار مالیاتی و گرفتن تسهیلات کلان بانکی من غیر حق و انواع مظاهر فساد عده زیادی به ثروت های نجومی و افسانه ای و گنج قارونی و .. نا مشروع و حرام و باد اورده رسیده ند و باعث بر هم خوردن توازن اقتصادی و ایجاد فاصله از فرش تا عرش شده اند که انشالله با اجرای این قانون دست آنها بشدت با بخیه های ریز و درشت دوخته خواهد شد
ناشناس۱۷۷۹۷۰۴۰۷:۴۵:۴۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
گرچه بسياربسيار دير هنگام است ولي بسيارخوب است امابايد هدف اصلي احقاق حقوق عامه مردم باشد ونتيجه آن اعتماد مردم به نظام ودر قدم اول ودر شروع پيشنهاد مي گردد قوه قضاييه پالايش وسالم سازي شده واز بانك ها كه برابر فتواي بعض مراجع بعضي از معاملات مصداق رباست شروع وبا پديده زمينخواري ورانت خواري مقامات ووابستگان وآقازاده ها ادامه دهند خداوند هم ياريتان خواهد كرد
ناشناس۱۷۷۹۷۱۶۰۸:۰۰:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
کاسه کوزه ۱۰۰۰ دست ، شام و نهار .. همش شعار
حسام۱۷۷۹۷۱۷۰۸:۰۰:۱۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
یک مثل قدیمی ایرانی هست که میگه سنگ بزرگ .. هرچه قدر از مبارزه با فساد میگویید بیشتر باور میکنیم که واقعا نشدنی است
ناشناس۱۷۷۹۷۱۸۰۸:۰۱:۳۹ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سوت زنی .. به کجا رسید ؟!
ناشناس۱۷۷۹۷۳۶۰۸:۳۲:۵۳ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آقای رییسی که تا بحال فقط شعار درمانی کرده. سری به برخی.. محکمه ها بزنید ببینید چه فجایعی رخ می دهد.
ناشناس۱۷۷۹۷۴۲۰۸:۳۷:۳۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تا زمانی که ما بانکهای اطلاعاتی کامل نداشته باشیم یعنی هر تراکنش بانکی هر خرید ملک و ماشین و زمین و حساب کتاب مبدا پولها و ...مشخص نشه یعنی بعبارت ساده تری نظام اداری ما از این حالت سنتی به نظام اداری مبتنی بر فناوری اطلاعت تبدیل نشه هیچ وقت نخواهیم توانست با فساد بطور کامل مقابله کنیم در اکثر کشورها الان هر فرد ID کارت داره در هر حوزه بر اساس سطوح دسترسی می تونن به اطلاعات اون فرد دسترسی داشته باشند مثلا فرد می خواد وام بگیره دیگر نیاز به ضامن نداره بلکه اعتبار او فرد در طی سالیان از طریق ID کارتش مشخصه خوش حساب بوده نبوده همه مشخصه می خواد خونه بگیره بنگاه باز می دونه آیا این حکم قضایی داره نداره و خیلی چیزهای دیگه من نمی دونم کی می خواهیم این مسیر رو پیش ببریم
عمران۱۷۷۹۷۸۲۰۹:۰۳:۱۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
به راحتی امکان سوء استفاده از این قانون وجود دارد. دولت حق ندارد راسا به بهانه مبارزه با فساد اموال مردم را تصاحب کند. اگر شاکی خصوصی وجود نداشته باشد، دولت به هر بهانه ای می‌تواند فردا سر مغازه، کسب و کار و یا خانه ی شما سبز شود و روی اموالتان ادعا مطرح کند.
ناشناس۱۷۷۹۸۰۳۰۹:۱۰:۴۵ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
اول از همه باید فرا خوان دهید هر کس ثروت مازاد بر حق خود به چنگ آورده به بیت المال باز گرداند زیرا اگر اینکار را نکند پس از شناسایی اموال نا مشروع و حرام مجازات های سنگین زندان .. هم هست
ناشناس۱۷۷۹۸۳۶۰۹:۳۴:۴۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
باحلوا‌حلواگفتن‌دهان‌شیرین‌نمیشوداز‌اول‌انقلاب‌تاکنون‌چقدر‌قانون‌دراین‌گونه‌موارد‌تصویب‌شده‌است عمل‌لازم‌است‌هروقت‌قوه‌قضاییه‌توانست‌درمقابل‌عاملین‌هفت‌تپه‌به‌ایستد‌وکارگران‌زندانی‌رااززندان‌آزاد وحق‌رابه‌حق‌داربرساند‌میشود‌امیدوارشدکه‌روزنه‌ای‌باز‌شده‌است ..
ناشناس۱۷۷۹۸۴۳۰۹:۳۹:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
اقتضاء عدالت علی علیه‌السلام ، برخورد شدیدتر و قهرآمیزتر با مسئولان سیاسی و اقتصادی متخلف و فاسد و ظالم است _____ اگر باید دست سارقان اموال‌الناس را از مچ قطع کرد ، مسئولان فاسد و خائن و رانت پرور و رشوه خوار و حرامخوار و غارتگر را باید دار زد و یا تیرباران کرد _____ مبارزه‌ی راستین با مفاسد یعنی مجازات حقیقی و عبرت‌آموز و پشیمان‌کننده با همه مفسدین اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار وَ رُحَماءُ بَینَهُم یعنی مجازات شدید و بدون اغماض و عبرت‌آموز مسئولان و ..زاده ها __ و اغماض و مماشات و تخفیف با متخلین و بزهکاران جزء و نادم
ناشناس۱۷۷۹۸۵۷۰۹:۴۴:۰۱ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
از آنجا که سیستم اقتصادی کشور ویروسی شده است بهترین کار ممکن بطور موقت تغییر سیستم اقتصادی است و ملی کردن تمامی ثروت های بیش از یک زندگی خوب و متعارف می باشد و پس از آن فوندانسیون اقتصادی را بر اساس اصول و صحیح اقتصادی ناشی از تولید و کار و اشتغال قرار دهیم
به آفرید۱۷۷۹۸۶۸۰۹:۴۹:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
عزیزانی که منفی میدین خواهشا شما یه نظر بگذارین ما بفهمیم این وسط کی منطقی تر هست
محمد قاسمی۱۷۷۹۹۵۵۱۰:۴۷:۰۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
حداقل یه علی ع رو بگذارید برای ما بمونه و از آبروش هزینه نکنید مرسی
ناشناس۱۷۷۹۹۵۶۱۰:۴۷:۱۰ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تمام ما افرادی را می شناسیم که بدون داشتن سواد و استعداد خاص و زحمت به جاهایی وصل شده اند و کل طایفه خود را در مشاغل دولتی نان و اب دار وارد کرده اند و یک شبکه فساد تاسیس کرده اند و کل طایفه کمتر از 5 سال صاحب خانه های لاکچری و ویلا در ایران و ترکیه و ماشین های خارجی متعدد و زمین های کشاورزی مرغوب و دامداری و مرغداری های عظیم شده اند و جالب اینکه غریبه ها را به جمع دوستانه خود راه نمی دهند و چون در آن اداره و ارگان بطور خانوادگی ریشه کرده اند فقط خودی های مطمئن استخدام می شوند اغلب هم فرزندانشان را به خارج از کشور برای تحصیل و زندگی فرستاده اند تا سرمایه گزاری در کشورهای دیگر مغفول نماند طرف تا قبل از این گشایش ها حتی تهران را هم ندیده بود الان ..
ناشناس۱۷۷۹۹۶۴۱۰:۵۲:۱۸ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
من یکی را می شناسم که یک کارگاه .. اجاره ای .. داشت .. که خودش هم با کارگرها کار می کرد وام گرفت برای نماینده شدن یکی از فامیل هاشون در شمال غرب ایران به روستایی ها چلوکباب داد و فامیلشون نماینده شد الان علاوه بر کارخانه و خانه در ایران و .. برای کل ایل و تبار تمام زمین های مرغوب منطقه را هم خریده و تالار و هتل تاسیس کرده و خلاصه با چند پرس چلو کباب خوشبخت شده نماینده مذکور هم با خانواده تشریف بردند .. چون دور بعد به دلیل فساد مالی فاحش تایید صلاحیت نشد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 2. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 3. همتی: کاهش نرخ ارز حاصل تلاش بانک مرکزی است، سیاسیون به خودشان وصل نکنند

 4. مرگ بیش از ۲۰ نفر پس از تزریق واکسن فایزر در نروژ

 5.  نادران: با رد بودجه دولت می‌توانستیم ژست انقلابی بگیریم اما گزینه اصلاح به نفع مردم را انتخاب کردیم/ ۴ محور اصلاح بودجه ۱۴۰۰

 6. ۱۰ آلمانی پس از دریافت واکسن فایزر جان خود را از دست دادند

 7. پیشنهاد معاون اوباما به بایدن برای «توافق موقت» با ایران

 8. پورابراهیمی: در لایحه بودجه ناترازی‌ غیرقابل انکار و گسترده وجود دارد/ مردم از ما ثبات و قدرت خرید می‌خواهند

 9. خرازی: ذبح مدیریت در همین دوره روحانی صورت گرفت/ باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای توبه کنیم

 10. کره شمالی بزرگترین رژه نظامی خود را با نمایش موشک‌های بالستیک جدید برگزار کرد

 11.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 12. شناسایی ۱۲ هزار "کارمند خیالی" در دولت افغانستان

 13. کامن دریمز: تفکر پلید ترامپیسم را باید کنار گذاشت

 14. استخراج بیت کوین با طعم نوشابه

 15. کدام فناوری‌ها ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کردند؟

 16. چهره ضد ایرانی دولت اوباما از سوی بایدن به عنوان معاون رئیس سیا انتخاب شد

 17. وام مسکن ملی در یک قدمی ۱۵۰ میلیون تومان/ قسط ماهانه ۲.۵ میلیون تومان می‌شود

 18. با تغییر دولت آمریکا، کره دارایی‌های ایران را برمی‌گرداند؟

 19. فدراسیون تکواندو هادی ساعی را نقره داغ کرد/ یک سال محرومیت + ۱۰ میلیون جریمه

 20. جزئیات صدور کارت شناسایی برای معلمان مدارس غیردولتی

 21. تندیس های بی روایت!  

پربحث‌های هفته

 1. زمستون، قشنگه از پشت شیشه !...

 2. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 3. از ندا آقاسلطان و ترانه موسوی تا اشلی بابیت؛ تفاوت در چیست؟

 4. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 5. درنگی بر دستور منع واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی

 6. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 7. اگرهای تمام نشدنی !

 8. آپارتاید پزشکی

 9. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 10. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 11. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 12. چرا رهبر انقلاب با وارد کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسیِ کرونا مخالفت کردند؟

 13. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 14. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 15. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 16. نامه محسن هاشمی به فائزه هاشمی: عذرخواهی کن

 17. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 18. سخنگوی صنعت برق: اگر مردم ۱۰ درصد صرفه جویی کنند مشکل خاموشی حل می‌شود

 19. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 20. چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

 21. توضیحات وزیر بهداشت درباره ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی/ چرا لاریجانی به نامزدی در انتخابات متمایل نیست؟/ کنایه ابطحی به فائزه هاشمی/ پیش‌بینی موحدی کرمانی درباره سرنوشت FATF در مجمع

 22. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 23. چرا باید به واکسن ایرانی اعتماد کنیم؟

 24. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 25. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

آخرین عناوین