رشد ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس در آغاز هفته

گروه بورس الف،   3990922060

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز شنبه، با افزایش ۲۱۲۳۴ واحدی روبرو شد.

رشد ۲۱ هزار واحدی شاخص بورس در آغاز هفته

به گزارش ایبِنا، شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۱۲۳۴ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۵۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد  ۳۳۲ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۶۴ واحد رسید.

امروز تالار شیشه ای، در اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و دوم آذرماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۵۵۳ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۳۹۹ هزار و ۴۴۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۲۹۳ واحدی معادل ۱.۴۰ درصد، عدد ۴۵۷ هزار و ۲۸۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۱۲۰ واحدی به رقم ۲۹۹ هزار و ۴۰۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۷۲۶۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۰۳ هزار واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۸۸۲۵ واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۱۳۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۱۳۲۶ واحد افزایش همراه بود و عدد ۳ میلیون و ۴۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، فملی، تاپیکو، وغدیر، اخابر، رمپنا و ومعادن، با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، وتجارت، خساپا، وبصادر و شیران، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس  ۱۵ میلیارد و ۷۱۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲ میلیون و ۲۱۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۶ هزار و ۴۱۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پتایر(‌ایران‌ تایر) با ۹.۳۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای زمگسا، پارسیان، سصفها، شسینا، کساپا و کفرا بود. همچنین نماد معاملاتی دتماد(تولیدمواداولیه‌داروپخش) با ۴.۴۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای ولصنم، شکربن، خاهن، کهمدا، ملت و دزهراوی بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، وتجارت، فملی، خساپا و شپنا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی بوعلی، بوعلی۴، پالایش، تملتح، وتوکا، وتوصا و فروس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای انرژی۱، وپست، وسینا، وسخراج، یاقوت، کمند و امید بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع مختلف روند افزایشی را به ثبت رساندند. بر این اساس شاخص صنایعی همچون لاستیک، منسوجات، محصولات چوبی، رادیویی، محصولات چرمی، فنی مهندسی و فلزات اساسی رو به رشد بودند.
 

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین