حاجی دلیگانی به الف خبر داد؛ سوال از ظریف درباره سکوت در برابر مصادره ۱۰۰ میلیارد دلار از اموال ایران در آمریکا

گروه سیاسی الف،   3990826013 ۲۳ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو هیئت رئیسه مجلس با انتقاد از عملکرد ظریف وزیر امور خارجه از وی درباره سکوت مصادره ۱۰۰ میلیارد دلار از اموال ایران در آمریکا سوال کرده است.

سوال از ظریف درباره سکوت در برابر مصادره ۱۰۰ میلیارد دلار از اموال ایران در آمریکا

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه باید پاسخ دهد که چرا نسبت به طرح دعاوی ظالمانه از طرف آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در محاکم قضایی آمریکا اقدام نمی کند؟ گفت: دعاوی گسترده علیه اشخاص، نهادها، مؤسسات و سازمانهای ایران و دولت جمهوری اسلامی (۲۴ پرونده) توسط دولت ظالم و دیکتاتور آمریکا در محاکم قضایی آمریکا در دست اقدام است.

وی افزود: دو سال قبل نیز بیش از شش میلیارد دلار طلب خسارت از جمهوری اسلامی در موضوع پرونده دعاوی گسترده علیه اشخاص، نهادها، مؤسسات و سازمانهای ایران و دولت جمهوری اسلامی  توسط دولت ظالم و دیکتاتور آمریکا در محاکم فضایی آمریکا مطرح بوده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: همچنین قبلا نیز بیش از شش میلیارد دلار دیگر طلب خسارت از جمهوری اسلامی در موضوع پرونده ۱۱ سپتامبر که متهمین اصلی آن پرونده اتباع سعودی بودند انجام شده تاکنون این پرونده ها در محاکم ظالمانه قضایی آمریکا به ثبت رسیده که جمعأ قریب به ۱۰۰ میلیارد دلار مصادره اموال و دارائیهای جمهوری اسلامی ایران درخواست شده است.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه در همین زمینه از ظریف در مجلس سوال کرده و وی باید با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پاسخگوی این سوال باشد، نام 24 پرونده ثبت شده را بدین شرح توضیح داد؛

۱- پرونده توماس بورنت: خواهان پرونده از بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر می باشد که علیه دولت جمهوری اسلامی ایران و بانک مرکزی به دادگاه منطقه نیویورک دادخواست داده و دادگاه مربوطه حکم محکومیت طرفین به پرداخت ۰۰۰ / ۵۵۰ / ۳۸۲/ ۳ دلار غرامت را صادر نموده است.

۲- پرونده لوینسون؛ خانواده نامبرده مدعی شده اند که در تاریخ ۷ مارس ۲۰۰۷ میلادی در جزیره کیش دستگیر و بازداشت و نیز پس از سه هفته در یک گزارش خبری در شبکه پرس تی وی مورد تأیید قرار گرفته است. هر چند دولت ج.ا.ا متعاقبا بازداشت شخص مذکور را تکذیب و از سرنوشت او اظهار بی اطلاعی کرده است.

 3-پرونده مایاتوت: مؤسسه آمریکایی به نام دوستان میانوت دادخواستی علیه ج.ا.ا به خواسته مطالبه غرامات ناشی از جنگ ۳۳ روزه میان حزب ا... لبنان و رژیم صهیونیستی در دادگاه منطقه کلمبیا در ایالات متحده به ثبت رسانده و مدعی شده به واسطه انصراف دانشجویان از شرکت در دوره های تابستانی آن مؤسسه که در نتیجه جنگ مذکور بوده است متحمل خسارت شده و مدعی گردیده است که دولت ایران در جنگ ۳۳ روزه از حزب ا... حمایت مادی نموده و زمینه حملات را فراهم نموده است. این مؤسسه درخواسته خود مبلغ ۱/۱۶۲/۰۰۰/۰۰۰ دلار خسارت را درخواست نموده است.

۴- پرونده کلردی هیک: بر اساس ادعای خواهان بانک مرکزی بانک ملی PLC لندن و شرکت ملی نفت در دوره زمانی سال های ۲۰۰۴ لغایت ۲۰۱۱ از طریق پرداخت و انتقال بودجه به نیروهای حزب ا... و سپاه پاسداران در حملات علیه سربازان آمریکایی مستقر در عراق کمک و مشارکت کرده اند.

۵- پرونده بروكز: در این پرونده خواهان ادعا نموده‌اند که خواندگان دعوی شامل بانک مرکزی ایران، بانک ملی ایران و شعبه PLC و شرکت ملی نفت در دوره زمانی سال های ۲۰۰۴ لغایت ۲۰۱۱ از طریق پرداخت و انتقال وجوه به نیروهای حزب الله... در حملات عليه سربازان آمریکایی مستقر در عراق کمک و مشارکت کرده اند.

۶- پرونده لونکوئیست: در این پرونده خواهان جبران خسارت جسمی و روحی وارده در حملات ۱۹۹۸ سفارت ایالات متحده در شهر نایروبی کنیا را در خواست نموده اند. در دادخواست تقدیمی میزان غرامت ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار و خسارت تنبیهی مورد تقاضا ۱۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده است.

۷- پرونده وین استوک خواهان خواسته جبران خسارت جسمی و روحی وارده به خواهانها در اثر حملات منتسب به جنبش مقاومت اسلامی در دسامبر ۱۹۹۳ میلادی در نزدیکی بیت المقدس را مطالبه نموده است. میزان خسارات مورد تقاضا ۱۸۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده است.

۸- پرونده اشتون: دادگاه منطقه ای نیویورک با صدور رای تکمیلی (تحت عنوان خواهان های اشتون ۳) دولت ایران را بابت خسارات ناشی از اندوه و تألمات روحی بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به پرداخت مبلغ ۲/۰۱۷/۷۵۰/۰۰۰ دلار محکوم کرده شایان ذکر است در این پرونده دادگاه قبلأ دولت ایران را به ۱/۷۱۸/۰۰۰/۰۰۰ دلار غرامت محکوم نموده بود. بدین ترتیب در حال حاضر مجموع محکومیت ایران بابت غرامت بالغ به ۳/۷۳۵/۷۵۰/۰۰۰ دلار محکوم کرده است.

۹- پرونده رادمنش: خواسته خواهان جبران خسارات جسمی و روحی ناشی از شکنجه و حصر مورد ادعای خواهان پس از انقلاب اسلامی می باشد. در دادخواست تقدیمی میزان غرامت ۲۵۰/ ۳۸۰/ ۳۲ دلار و خسارت تنبیهی مورد تقاضا ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده است.

۱۰- پرونده استینبرگ: در این پرونده خواهان جبران خسارات جسمی و روحی وارده به آنها در اثر حمله مورخ ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۴ منتسب به گروه حماس در سرزمین اشغالی را نموده اند. در دادخواست تقدیمی میزان خسارات تنبیهی مورد تقاضا ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده است.

۱۱- پرونده امير حکمتی: نامبرده که از اتباع ایرانی با تابعیت کشور آمریکا می باشد مدعی گردیده در | تاریخ ۲۹ اوت ۲۰۱۱ پس از مسافرت به ایران دستگیر شده و طی مدت ۴ سال و نیم حبس در ایران مورد آزار و شکنجه قرار گرفته است. دادگاه پس از بررسی جمهوری اسلامی ایران را به پرداخت مبلغ ۱۷۹/ ۷۴۸/ ۳۱ دلار غرامت و به مان میزان خسارات تنبیهی محکوم نموده است.

۱۲- پرونده بتيارد: خواهان دعوی خانواده بتیارد می باشند که مدعی هستند سزار بتيارد تبعه آمریکایی در حملات مورخ ۱۸ آوریل ۱۹۸۳ به سفارت آمریکا در بیروت به قتل رسیده است. خواسته خواهان در این دعوی ۱۵۰ میلیون دلار غرامت و ۲۵۰ میلیون دلار خسارات تنبیهی می باشد.

۱۳- پرونده فيلد: خواهان پرونده رونالد فيليد طی دادخواست مطالبه خسارات روحی و جسمی ناشی از حملات مورخ ۴ آوریل ۲۰۰۴ لغایت ۲۲ آوریل ۲۰۱۱ در بغداد و ام القصر را نموده و میزان غرامت و خسارات تنبیهی را به دادگاه واگذار نموده اند.

۱۴- پرونده سالزمن، موضوع مربوط به بمب گذاری ۴ سپتامبر ۱۹۹۷ منتسب به گروه حماس در اورشلیم می باشد. این دعوی به عنوان مرتبط پرونده کمپوزانو طرح شده است. خواندگان دعوی شامل جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران می باشند. که حسب ادعای مطرح شده به گروه حماس مساعده کرده اند و میزان غرامت و خسارات تنبیهی را به دادگاه واگذار نموده اند.

۱۵- پرونده هالدی، دعوی خواهان ها که عمدتا نیروهای آسیب دیده آمریکایی با بازماندگان آنها از حملات صورت گرفته بین سالهای ۲۰۰۴ الی ۲۰۱۱ می باشد ناشی از ادعای قتل، صدمات جسمی و شبه جرم های مرتبط می باشد. خواندگان دعوی جمهوری اسلامی ایران، وزارت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بانک ملی ایران و شعبه PLC و شرکت ملی نفت می باشند که حسب ادعای خواهان ها به گروه های خاص جهت انجام عملیات تروریستی علیه اتباع آمریکایی در عراق مساعدت و آنها را از نظر تسلیحاتی و مالی تامین نموده استفاده کرده اند.

۱۶- پرونده هچینگ: در این پرونده خواهان ها جبران خسارات جسمی و روحی وارده به آنها در اثر حمله مورخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۴ منتسب به جبهه خلق برای آزادی فلسطین در سرزمین اشغالی نموده | اند در دادخواست تقدیمی میزان خسارات مورد تقاضا ۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده است.

۱۷- پرونده دونالدسون: حسب ادعای خواهان ها دعاوی سه گانه مندرج در دادخواست برای جبران خسارت روحی و جسمی ناشی از حملات و صدمات وارده به آن ها از ۱۵ ژوئیه ۲۰۰۵ لغایت ۴ اوت ۲۰۱۰ توسط عوامل منتسب به حزب الله و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عراق می باشد.

۱۸- پرونده آران: خواهان دادخواست ارائه شده جبران خسارات روحی، جسمی ناشی از انفجار مورخ ۱۸ آوریل ۱۹۸۳ سفارت ایالات متحده آمریکا در بیروت مطرح شده است در دادخواست تقدیمی مقدار خسارت تنبیهی ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم گردیده و میزان غرامت و خسارات تنبیهی را به دادگاه واگذار نموده اند.

۱۹- پرونده والتر تالفسون: والتر تالفسون خواهان پرونده در دادخواست ارائه شده جبران خسارت روحی و جسمی ناشی از حملات منتسب به گروه های مختلف از جمله جيش المهدی و کتاب در فاصله سال های ۲۰۰۵ لغایت ۲۰۰۸ میلادی در عراق نموده اند و میزان غرامت و خسارات تشبیهی را به دادگاه واگذار نموده اند.

۲۰- پرونده الان ک خواهان پرونده که از بازماندگان و بستگان تعدادی از سرنشینان پرواز TVA هستند که در تاریخ ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ پس از ترک فرودگاه آتن ربوده شده و مسافران آن را به گروگان گرفته اند. حسب ادعای خواهان ها حزب الله لبنان مسئول هواپیماربانی بوده که با حمایت جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و خواهان ها از دادگاه تقاضا کرده اند که دولت ایران را به پرداخت خسارات ناشی از هواپیماربائی، شکنجه و آدم ربایی محکوم نماید و خواسته دعوا را ۱۰۳/۰۰۰/۰۰۰ / دلار تقدیم نموده اند.

۲۱- پرونده کوهن: دعوی خواهان های پرونده جبران خسارات ناشی از حملات و اقدامات منتسب به گروه های جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سرزمین های اشغالی در تاریخ ۴ نوامبر سال ۲۰۰۱ می باشد و میزان غرامت و خسارات تنبیهی را به دادگاه واگذار نموده اند.

۲۲- پرونده ساسون: دعوی خواهان های پرونده برای جبران خسارات تنبیهی در دادخواست خواهان ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ دلار تقدیم شده است.

۲۳- پرونده خانواده ولتز (در خواست اجرای احکام): خواهان ها دعوی اولیه خود را در تاریخ ۲۳ اوت ۲۰۰۸ علیه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه به ثبت رسانده و دادگاه با صدور حکم در سال ۲۰۱۲ خواندگان را مجموعة به پرداخت ۳۳۲/۰۶۸/۶۳۴ دلار محکوم نموده است. اینک خواهان ها با ثبت دعوی جدید خود در بخش کلمبيا عليه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت ملی نفتکش ایران، شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی پتروشیمی ایران از دادگاه خواسته اند حکمی صادر و اعلام کند که خواهان ها می توانند به توقیف و ضبط کلیه اموال خواندگان دسترسی داشته باشند.

۲۴- پرونده اوسولیوان: دعوی خواهان ها مشتمل بر ده مورد خسارات روحی و مالی ناشی از جرح و قتل و زیان وارده به پایگاه ها و نیروهای نظامی آمریکائیان در عراق است که حسب ادعا از تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۰۳ تا ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱| توسط گروه های به اصطلاح تروریستی انجام شده است. خواندگان عبارتند از چندین بانک بین المللی و از جمله شعبه لندن صادرات ایران، جناب آقای ظریف قرار بود پس از برجام اموال و دارائیهای ایران آزاد و در اختیار قرار گیرد. این توافق انجام نشد که بماند و تاکنون ۸ میلیارد دلار اموال و دارائیهای ایران مصادره گردیده. جناب آقای ظریف جنابعالی بعنوان امانت دار بیت المال و حفظ عزت و امنیت ملی می بایستی در برابر اقدامات ظالمانه شیطان بزرگ صدها شکایت در محاکم جمهوری اسلامی ایران و دیوان کیفری لاهه آمریکا نسبت به صدمات و خسارتها و تحریم ها و حمایت از جریان هاروریستی مطرح می کردید حال بیان کنید از چند مورد از موارد فوق نتیجه مناسب گرفته اید؟.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۸۹۲۴۷۱۶:۳۶:۱۵ ۱۳۹۹/۸/۲۶
به نظر شما ظریف اگر یقۀ خودش را پاره کند آمریکا پولها را پس می‌دهد؟
ناشناس۱۶۸۹۲۵۴۱۶:۴۱:۰۵ ۱۳۹۹/۸/۲۶
آمریکا که هیچ غلطی نمی تونست بکنه؟!!!!!!
ناشناس۱۶۸۹۲۵۵۱۶:۴۱:۰۹ ۱۳۹۹/۸/۲۶
بلندتر بگو مرگ بر امریکا
ناشناس۱۶۸۹۲۵۸۱۶:۴۲:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۲۶
عجب گرگ های خون خواری هستند.
نعیم۱۶۸۹۲۸۳۱۶:۵۹:۵۴ ۱۳۹۹/۸/۲۶
این موضوع چه ربطی به آقای ظریف داره یا اصلا ظریف چه کاری از دستش بر میاد آقایان متاسفانه از مفهوم قدرت در روابط بین الملل ناآگاه هستن یا خود را به تجاهل می زنند
کیان۱۶۸۹۳۱۸۱۷:۲۵:۱۷ ۱۳۹۹/۸/۲۶
حرف های ترامپ چقدر طرفدار داره؟ فقط دارن جو سازی می کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خسرو سلجوقی۱۶۸۹۴۱۴۱۸:۴۹:۰۸ ۱۳۹۹/۸/۲۶
چرا از ظریف سوال می شود و نقش برادر ولایتی وزیر امور خارجه مادام العمر کجا است؟ کمی منصف باشیم
ناشناس۱۶۸۹۴۹۲۱۹:۴۸:۴۸ ۱۳۹۹/۸/۲۶
کجای کاری دیگه همه چیو ول کردن منتظر ۱۴۰۰ هستن
ناشناس۱۶۸۹۴۹۳۱۹:۴۹:۰۴ ۱۳۹۹/۸/۲۶
آقای ظریف باید پاسخگو باشند.
بازنشسته۱۶۹۰۵۵۶۱۰:۳۹:۴۰ ۱۳۹۹/۸/۲۷
البته نه به ملت به خاوری و طبری و کلی آقازاده ها
ناشناس۱۶۸۹۵۰۴۱۹:۵۷:۲۳ ۱۳۹۹/۸/۲۶
وزیر برجام در مورد مصادره 100 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران پاسخگو باشد.
ناشناس۱۶۸۹۵۲۴۲۰:۱۸:۱۸ ۱۳۹۹/۸/۲۶
حقیقتا بگویید آیا آقای ظریف در این موارد میتوانسته کاری کند؟ در غیر اینصورت جو سازی سیاسی نکنید.
آل حبیب۱۶۸۹۵۹۸۲۰:۵۵:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۲۶
ظریف؟ پاسخگویی؟!! ایشون که یکی از متهمان اصلی فاجعه برجامچای هست، داره خواب ریاست جمهوری می بینه!
ناشناس۱۶۸۹۶۳۵۲۱:۱۰:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۲۶
صد میلیارد دلار ایران در آمریکا چه میکند؟ بنیاد علوی چرا در آمریکا برج داره و پول این بنیاد علوی از کجا اومده؟
ناشناس۱۶۸۹۸۷۸۲۳:۴۳:۰۷ ۱۳۹۹/۸/۲۶
همون بهتر که در آمریکا مصادره باشه ، چقدر از صد و چهل ملیارد دلار برجامی در ایران و برای مردم هزینه شد؟
عمران۱۶۸۹۹۶۴۰۰:۲۶:۵۳ ۱۳۹۹/۸/۲۷
اینها را فقط آقای ظریف نباید پاسخگو باشند، افراد زیادی باید پاسخگو باشند.
ناشناس۱۶۸۹۹۶۹۰۰:۲۹:۳۲ ۱۳۹۹/۸/۲۷
ظریف دراین مورد کاری نمیتواند بکند
امین۱۶۹۰۰۰۸۰۱:۰۷:۱۴ ۱۳۹۹/۸/۲۷
سلام،تنها تخصص ظریف،پیگیری پرونده برجام است.
ناشناس۱۶۹۰۰۱۵۰۱:۱۳:۳۴ ۱۳۹۹/۸/۲۷
فکر کنم سوراخ شدن لایه اوزون رو جا انداختن! دلیلش هم حتما آلودگی هوای تهرانه! اونم فکر کنم 30میلیاردی آب بخوره!
ناشناس۱۶۹۰۰۴۰۰۱:۵۲:۱۰ ۱۳۹۹/۸/۲۷
هر کس تو دنیا درمانده میره ادعای خسارت از ایران میکنه. چه اوضاعی. بعد یه عده هم میگن آمریکا با ایران دشمن نیست!!!!!!!!!
علی۱۶۹۰۱۳۴۰۶:۳۱:۲۴ ۱۳۹۹/۸/۲۷
خدا رو شکر حداقل اون ۱۰۰ میلیارد بلوکه شده و امکان بالا کشیدنش توسط آقازاده ها وجود نداره
میثم۱۶۹۰۷۲۸۱۱:۳۸:۲۵ ۱۳۹۹/۸/۲۷
باز بازی های سیاسی برای ممانعت از اجرای دوباره برجام. همه هم به خاطر انتخابات ۱۴۰۰. بابا یکم هم به فکر مردم باشید.
ناشناس۱۶۹۱۸۱۳۲۰:۴۲:۳۳ ۱۳۹۹/۸/۲۷
ظریف کاره ای نیست مجری دستورات است
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 3. واکنش سخنگوی سازمان انرژی اتمی به ادعای ترور یک دانشمند هسته ای

 4. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 5. تایید ترور دانشمند هسته ای ایران

 6. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 7. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 8. اینفوگرافیک /شهید فخری‌زاده در یک نگاه

 9. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 10. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 11. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 12. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 13. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 14. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 15. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 16. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 17. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 18. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 19. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 4. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 5. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 6. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 7. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 8. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 9. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 10. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 11. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 12. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 13. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 14. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 15. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 16. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 17. ملک زاده استعفا کرد

 18. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 19. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 20. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 21. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 22. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 23. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 24. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 25. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 4. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 5. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 6. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 7. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 8. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 9. وقتش که برسد خواهید دید ...

 10. واکنش سخنگوی سازمان انرژی اتمی به ادعای ترور یک دانشمند هسته ای

 11. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 12. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 13. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 14. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 15. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 16. تایید ترور دانشمند هسته ای ایران

 17. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 18. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

 19. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

 20. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 21. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 22. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 23. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 24. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 25. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

آخرین عناوین