رشد ۲۶۷۲۴ واحدی شاخص بورس

گروه اقتصادی الف،   3990229126

شاخص بورس پس از چندین روز نوسان و افت روز جاری با رشدی بیش از ۲۶۷۰۰ هزار واحدی در پایان داد و ستدها به ۹۹۵ هزار و ۱۸۴ واحد دست پیدا کرد تا باز هم به مرز یک میلیون واحدی نزدیک شود.

به گزارش ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین رشد ۲.۵ درصدی مواجه شدند.

رشد دسته جمعی شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۶۷۲۴ واحد رشد معادل ۲.۷۶ درصد به ۹۹۵ هزار و ۱۸۴ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۷۱۰۴ واحد افزایش معادل ۲.۷۶ درصد به ۲۶۴ هزار و ۵۶۷ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۷۷۹۳ واحد افزایش معادل ۲.۵۴ درصد به ۳۱۴ هزار و ۴۷۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۱۶۴ واحد افزایش معادل ۲.۵۴ درصد به ۲۰۸ هزار و ۴۰۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۳۹۹۹ واحد افزایش معادل ۲.۷۷ درصد به یک میلیون و ۲۶۲ هزار و ۲۴۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۵۲۱۳ واحد افزایش معادل ۲.۱۰ درصد به ۷۴۱ هزار ۳۶۸ واحد و شاخص بازار دوم با ۷۲۰۵۰ واحد رشد معادل ۳.۸۲ درصد، به یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۱۱۲ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۴  نماد « فارس با ۲۹۳۲ واحد، شستا با ۱۵۳۲ واحد، کگل با ۱۳۲۸واحد، و فملی با ۱۱۳۲واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

صعود نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات چرمی با ۱۳۹۶ واحد صعود معادل ۵ درصد به ۲۸ هزار و ۷۵۶ واحد، وسایل ارتباطی با ۲۱۶۶ واحد افزایش معادل ۵ درصد به ۴۵ هزار ۵۲۹ واحد، فنی مهندسی ۳۴۰ واحد رشد معادل ۴.۹۵درصد به ۷ هزار و ۲۲۶ واحد، اطلاعات و ارتباطات ۴۱ واحد افزایش معادل ۴.۹۱ درصد به ۸۷۷ واحد، ذغالسنگ با ۱۱۵۳ واحد رشد، معادل ۴.۶۹ درصد به ۲۵ هزار و ۷۳۴ واحد، سایر معادن با ۱۶۷۹۷ واحد رشد معادل ۴.۶۷ درصد به ۳۷۶  هزار و ۷۳۲ واحد، انتشار و چاپ با ۱۰۴۷۷۵ واحد رشد معادل ۴.۳۹ درصد به ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۳۷۹ واحد» رسید.

بیشترین افزایش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «کساوه، وخارزم، وساخت، جم، خبهمن، وصندوق و وآذر» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «خزر، خکمک، خمحور، سنیر، فباهنر، کچاد و خموتور» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۳۶۵ نوبت معاملاتی، ۱۲ میلیارد و ۸۴۶ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۲۸ هزار و ۴۵۴  میلیارد تومان در بورس معامله شد.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین