تولید سالیانه ۲۰۰ کیلو زهر زنبور در کشور

گروه اقتصادی الف،   3981102162

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است، از تولید سالیانه ۲۰۰ کیلو زهر زنبور در کشور خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آئین افتتاح بنیاد ملی ارتقای بهره وری و مهارت و رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور با اشاره به اهمیت تولید ژل رویال گفت: هدف از توسعه اقتصاد زنبور داری، ایجاد اشتغال و تولید ارزش افزوده است و برای این کار باید این صنعت از تولید تک محصولی فاصله بگیرد. هرگرم زهر زنبور ارزش بالایی دارد و ما امروز می‌توانیم در صنعت زنبورداری کشور سالیانه ۲۰۰ کیلو زهر تولید کنیم که منبع درآمد فوق العاده ای برای کشور است.

وی با بیان اینکه، این محصول می‌تواند نیازهای عمده کشور را در حوزه‌های درمانی و دارویی برطرف نماید و زنبورداران نیز می‌توانند به طور مستقیم در تولید و سود حاصل از آن سهیم شوند، تاکید کرد: میزان درآمد حاصل از تولید ژل رویال قابل توجه است و این امر نه تنها باعث می‌شود زنبورداری از یک شغل دوم به شغل اصلی تبدیل شود، بلکه می‌تواند سه اشتغال جدید ایجاد کرده و سودآوری را به مراتب افزایش دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نگاهی به بازار کار نشان می‌دهد که ما باید به سمت توسعه پایدار از طریق فعالیت‌های نوآورانه و مبتکرانه، هوش مصنوعی و اینترنت حرکت کنیم، با ممزوج شدن صنایع و فعالیت‌های توسعه‌ای با نوآوری‌هایی که در قالب مشارکت بخش عمومی و خصوصی صورت می‌گیرد، توسعه پایدار میسر خواهد شد.

وی گفت: البته در کنار نگاه توسعه‌ای به امر اشتغال و فعالیت‌های ضربتی اشتغالزا هم لازم است. اگر چه اشتغال ضربتی لازم است، اما کافی نیست و جهت گیری توسعه اشتغال باید به سمت اشتغال پایدار باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما در دولت به فکر توسعه پایدار اشتغال در کنار پرداخت منابع ارزان هستیم، ولی در بخش توسعه‌ای مشاغلی ایجاد می‌شود که حتی برای آن هیچ مبلغی پرداخت نمی‌شود. برای مثال در مشاغل خانگی با ایجاد شرایط مطلوب، برند سازی و استاندارد کردن محصولات تولیدی خانگی بدون توزیع منابع ارزان اشتغال پایدار صورت گرفته است.

شریعتمداری افزود: حوزه کشاورزی بیش از هر جای دیگر کشور، متعلق به بخش خصوصی است و با توجه به تحولات آن در سال‌های اخیر، باید بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به توانایی بخش تعاون کشور به عنوان یکی از بخش‌هایاشتغالزا و حمایت بانک کشاورزی و صندوق‌های حمایتی در این حوزه اشاره و تصریح کرد: نهادهای دولتی در کنار بخش خصوصی می‌توانند با حمایت از بخش‌های مختلف تسهیل کننده این فعالیت‌ها باشند.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، در ادامه به لزوم توسعه فعالیت‌های مرتبط با کشت گلخانه‌ای اشاره کرد و گفت: این بخش هنوز به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است و می‌توان با توسعه بازار، محصول و ایجاد ارزش افزوده، انقلابی در حوزه کشاورزی ایجاد و مسیر صادرات را نیز تسهیل کرد.

شریعتمداری تصریح کرد: در زمینه کشاورزی در دولت آقای روحانی تحولات اساسی مخصوصاً در زمینه آبیاری؛ از جمله انتقال آب به سرزمین خوزستان صورت گرفت که باعث توسعه و رونق کشاورزی این استان شده است.

وی افزود: استانی که در تشنگی می‌سوخت اما اکنون روند رو به رشد تولیدات کشاورزی اشبه خاطر انتقال و تأمین آب و افزایش بارندگی‌ها در چند سال گذشته شروع شده است.

شریعتمداری با تشریح برخی از فعالیت‌ها و همکاری‌های تنگاتنگ بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی، به لزوم توسعه صنعت زنبورداری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به طور مستمر در حوزه‌های مختلف، پروژه‌های دانش بنیان با محوریت توسعه‌ای رونمایی می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه، لزوم مشارکت‌های بین المللی را مورد توجه قرار داد و گفت: مشارکت نهادهای بین المللی مانند فائو و یونیدو در مسیر توسعه ضروری است و ما باید از دیدگاه‌ها و مشارکت این نهادها بهره مند شویم و نسبت به تبادل دانش و تجربیات بین المللی همت کنیم. این کاری است که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مورد توجه قرار گرفت و برنامه امروز هم یکی از نمونه‌های این مشارکت است.

وی در پایان ضمن تقدیر از دست اندرکاران صنعت زنبورداری کشور گفت: توجه به فعالیت‌های ارزش افزا و اشتغال زا از اهداف عمده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و ما برای هرنوع حمایتی در کنار شما هستیم.

عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از دیگر سخنرانان این مراسم بود که درباره ظرفیت‌ها و چشم اندازهای صنعت زنبورداری و روند افزایش بهره وری در این صنعت سخنرانی کرد.

آئین رونمایی از دستاوردهای صنعت زنبورداری کشور روز چهارشنبه ۲ دی ماه با حضور عباس کشاورز، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، سرج ناکوزی، نماینده فائو در ایران، ویکا کومالو، سفیر آفریقای جنوبی، روح الله خدارحمی، مدیر عامل بانک کشاورزی، تعدادی از معاونین وزرا و مدیران عامل بانک‌های مرتبط و سایر دست اندرکاران صنعت زنبورداری کشور برگزار شد.

امضای تفاهم نامه بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت جهاد کشاورزی و رونمایی از چند دستاورد جدید در صنعت زنبورداری از جمله رونمایی از تمبر ویژه زنجیره تولید ژل رویال و قرص جدید ژل رویال و تقدیر از پیشکسوتان صنعت زنبورداری کشور از بخش‌های پایانی این رویداد بود.

گفتنی است مرکز ملی ارتقای بهره وری، مهارت و اتصال به بازار هفته آینده با حمایت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد «یونیدو» و صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور، ذیل برنامه اشتغال فراگیر، آغاز به کار می‌کند.

عناوین مرتبط

پربحث‌های هفته

 1. عشق تلویزیون به سلبریتی‌ها کی پایان می‌پذیرد؟

 2. شوخی تلخ سخنگو با روابط خارجی کشور

 3. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 4. خرید کردن بوریس جانسون از سوپرمارکت ایرانی با دوچرخه

 5. تعدیل‌تان کردیم ؛ اشک ما بدرقه راهتان!..

 6. واکنش‌ها به «وامی که اگر به بچه ها بدهید قهر می‌کنند»!...

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 9. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 10. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 11. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 12. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 13. گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

 14. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 15. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 16. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 17. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 18. بازگشت روحانی به پاستور/نقطه داغ کرونا در کشور/ زاکانی: تجربه ناموفق مجلس دهم، برای نابودی هر مجلسی کافی است

 19. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 20. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 21. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 23. وزیر بهداشت: مژده رسید که گشایشی حاصل می شود

 24. سفیر چین خطاب به جهانپور: اخبار وزارت بهداشت چین را با دقت بخوانید

 25. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  2. ۱.۶ میلیارد دلار ایران آزاد شد

  3. موافقت رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی

  4. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

  5. نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا

  6. آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز

  7. کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

  8. احساس شرمندگی نوبخت به خاطر عدم تعیین دستمزد کارگران

  9. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

  10. روحانی: ۲۳ میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند/ این رقم به تدریج از یارانه ماهانه آن‌‌‌‌‌ها کسر می‌شود

  11. حداقل دستمزد، ۵۵ درصد هزینه معیشت یک خانوار کارگری را پوشش می‌دهد

  12. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

  13. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

  14. قیمت آپارتمان‌های لوکس در مناطق گران تهران

  15. نامه همتی به رییس صندوق بین‌المللی پول

  16. کرونا بهانه جدید اخراج کارگران

  17. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

  18. نوبخت: دولت در حساس‌ترین مرحله‌ی مدیریت منابع خود است

  19. رییس کل بانک مرکزی: طرح اعطای وام یک میلیونی به ۲۳میلیون خانوار اجرا می‌شود

  20. اما و اگرهای اقتصادی پساکرونا

  21. میانگین حقوق بازنشستگان ۴ میلیونی شد

  22. جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

  23. نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

  24. رکورد ۴۱.۲ درصدی نرخ تورم در سال ۹۸ + جدول

  25. ستاری: در ایران سه گروه مستقل برای تولید واکسن کرونا کار می‌کنند

  آخرین عناوین