احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

گروه سیاسی الف،   3981022147 ۲۵ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه/ توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی/مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده کدام نهاد بود؟

احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه

روز گذشته تجمعی بدون مجوز مقابل دانشگاه امیرکبیر در یادبود جانباختگان پرواز هواپیمایی اوکراین برگزار شد. این تجمع در نهایت به شعارهای ساختارشکنانه بر ضد نظام ختم شد. اتفاق مهمی که در حاشیه این تجمع افتاد حضور سفیر انگلیس بود.

خبرگزاری فارس نیز به نقل از یک منبع مطلع نوشت: در میان معترضان و ساختارشکنانی که توسط مأموران امنیتی و انتظامی حاضر در تجمع امروز عصر دانشگاه امیرکبیر بازداشت شده‌اند، رابرت مک‌ایر سفیر کشور انگلستان نیز حضور داشته است.

برخی از حاضران در صحنه می‌گویند که آقای سفیر در حال تهیه عکس و فیلم از اتفاقات و حوادث تجمع امروز و گفتگو با معترضان بوده است.

وی بهانه حضور خود در میان معترضانی که شعارهای ساختارشکنانه علیه نظام سر می‌دادند را ابراز همدردی با جان‌باختگان حادثه هواپیمایی عنوان کرده است. 

خبرگزاری فارس کسب اطلاع کرد در پی شناسایی مک‌ایر توسط نیروهای امنیتی با هماهنگی و پیگیری وزارت امور خارجه وی آزاد شده است.

بیشتر بخوانید:

سفیر انگلیس مقابل دانشگاه امیرکبیر دستگیر شد+واکنش انگلیس

سفیر انگلیس در تهران: در هیچ تظاهراتی شرکت نکردم!

عراقچی: " مک ایر" به عنوان یک خارجی ناشناس در یک تجمع غیرقانونی دستگیر شده بود

پس از این اتفاق رابرت مک‌ایر در توییتی تاکید کرد صرفا در مراسم یادبود حضور پیدا کرده و در هیچ تظاهراتی شرکت نکرده است.

وزارت امور خارجه در واکنش به این اتفاق، مک‌ایر را احضار کرد. رابرت مک ایر، سفیر انگلیس در تهران بعد از ظهر امروز ۲۲ دی ۱۳۹۸ به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شده و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی به وی و دولت انگلیس ابلاغ شد. در این دیدار به مک ایر یادآوری گردید که حضور سفرای خارجی در تجمعات غیرقانونی هیچ تناسبی با مسئولیت های ایشان به عنوان نماینده سیاسی کشور متبوع خود ندارد و مخالف مفاد کنوانسیون ۱۹۶۱ روابط دیپلماتیک وین است و دولت انگلستان می بایست در این خصوص توضیح دهد.

بیشتر بخوانید: سفیر انگلیس به وزارت خارجه فرا خوانده شد

***

مسئولیت لغو پروازهای مسافری برعهده سپاه بود؟

از روز شنبه و در پی بیانیه ستادکل نیروهای مسلح و تایید سقوط هواپیمایی مسافربری اوکراین بر اثر اصابت موشک، پرسش‌هایی مبنی بر علت لغو نشدن پروازهای مسافری در زمان حمله موشکی سپاه در افکارعمومی شکل گرفت.

سردار حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه در نشست خبری روز گذشته تاکید کرد از جانب سپاه چندبار درخواست شده بود پروازهای مسافری وتجاری لغو شوند و آسمان کشور پاک باشد. روز یکشنبه سردار سلامی در جلسه غیرعلنی مجلس حاضر شد و درباره این اتفاق توضیحاتی ارائه داد.

علیرضا رحیمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه غیر علنی روز یکشنبه مجلس با اشاره به صحبت‌های سردار سلامی اظهار کرد: ایشان از مردم عذرخواهی کرد. قالب صحبت‌هایش در محور حساسیت آسمان ایران در زمان حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا در عراق و بعد از آن سقوط هواپیمای اوکراینی بود. حساسیتی که نمایندگان درک می‌کنند ولی باز هم ایشان جزئیات بیشتری از تهدیدهای آمریکا و ترامپ و آمادگی نیروهای مسلح ارائه کرد.

این عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: سردار سلامی درباره اینکه چرا آن زمان پروازهای مسافربری متوقف نشده گفت که مسئولیت پروازهای مسافربری با سپاه نیست. لذا سپاه مسئولیتی برای توقف پروازهای مسافربری ندارد.

چنانکه شاهدیم فرمانده سپاه و فرمانده هوافضای سپاه تاکید کرده‌اند در زمینه لغو پروازهای مسافری تصمیم‌گیر نبوده‌اند. اما از نظر قانونی چه کسی باید در این زمینه تصمیم بگیرد؟

جستجو در قوانین نشان می‌دهد طبق ماده ۱۰ قانون هواپیمایی کشوری، در شرایط امنیتی و نظامی، اداره کل هواپیمای کشوری (سازمان هواپیمایی کشوری) با تصویب هیئت وزیران و دولت می‌تواند بخشی یا همه منطقه پروازی را محدود یا تحت شرایط خاصی نماید.

ممکن است گفته شود ابتدا باید این درخواست از جانب ستادکل نیروهای مسلح به هیئت دولت واصل شود. آیا ستادکل درخواست سپاه را به دولت منتقل کرده است؟

شاید اساسا هیئت دولت در این زمینه تصمیم‌گیر نباشد و مطابق اصل ۱۷۶ قانون اساسی، شورای عالی امنیت ملی باید در خصوص لغو پروازهای مسافری تصمیم بگیرد. کدام نهاد باید در این زمینه پاسخگو باشد؛ ستادکل، شورای عالی امنیت ملی یا هیئت دولت؟

***

کدام چهره‌ها تائید و چه‌کسانی ردصلاحیت شده‌اند؟

تابناک نوشت: در بین چهره‌های شاخص سیاسی از میان تایید صلاحیت‌ شده‌ها نام افرادی همچون سید مصطفی میرسلیم، مرتضی آقا تهرانی، مجید انصاری، مسعود پزشکیان، الهام امین‌زاده، عبدالحسین روح الامینی، علی صوفی، مصطفی کواکبیان، سهیلا جلودارزاده، احمد مازنی، پروانه مافی، محمدرضا بادامچی، سیدفرید موسوی، فریده اولاد قباد، ابوالفضل سروش، علیرضا رحیمی، محمدباقر قالیباف، الیاس نادران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، مجتبی ذوالنوری، غلامرضا مصباحی مقدم، علیرضا محجوب، سکینه الماسی و الهه راستگو به چشم می‌خورد. همچنین گفته می‌شود «محمود صادقی» نماینده تهران که روز گذشته اخباری در مورد ردصلاحیت احتمالی او منتشر شده بود، جزو تائید صلاحیت شدگان است.

همچنین پیگیری‌های خبرنگاران حکایت از این دارد که علی مطهری به دلیل عدم التزام به اسلام و نظام، بهروز نعمتی، سیدحسین نقوی حسینی، محمدعلی پورمختار، محسن کوهکن، نادر قاضی‌پور، غلامرضا کاتب، الیاس حضرتی، حمیده‌زرآبادی و محمدرضا تابش، روح الله بیگی نماینده دور نهم میاندوآب و پیام برازجانی دستیار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت شده‌اند. «بهروز نعمتی» در خصوص ردصلاحیتش برای انتخابات مجلس یازدهم به خبرنگار «تابناک» گفت: خودم خبری ندارم که ردصلاحیت شده ام، این چیزی است که برخی رسانه ها نوشته اند. محمد دامادی نماینده ساری در مجلس دهم نیز از رد صلاحیت خود خبر داد.

تقی کبیری (نماینده خوی) که چندی پیش خبر سرقت از منزلش حسابی پیچید و روح‌‌الله حضرت‌پور (نماینده ارومیه) از آذربایجان غربی جزو تایید صلاحیت‌ شده‌های این استان هستند. گفته می‌شود، همایون هاشمی (نمایندگان میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب)، رسول خضری (نماینده پیرانشهر و سردشت)، شهروز برزگر (نماینده سلماس)، جلال محمودزاده (نماینده مهاباد)، عین‌الله شریف‌پور (نماینده ماکو و چالدران) و نمایندگان ردصلاحیت شده هستند.

در آذربایجان شرقی هم معصومه آقاپور علیشاهی (نماینده شبستر) و قلی الله‌قلی‌زاده (نماینده حوزه انتخابیه کلیبر) رد صلاحیت شدند.

همچنین فاطمه راکعی، حمیده عدالت، صدیقه شکوری راد و شهیندخت مولاوردی رد صلاحیت شده اند. جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس به دلیل آنچه عدم التزام به اسلام عنوان شده رد صلاحیت شده است. منصور مرادی نماینده قروه و معصومه آقاپور نماینده شبستر نیز از دیگر نمایندگانی بودند که رد صلاحیت شده‌اند. احمد همتی نماینده سمنان نیز از رد صلاحیت خود در هیات‌های نظارت در انتخابات خبر داد. ابوالفضل موسوی نماینده یزد و محمد بیرانوند نماینده خرم آباد از دیگر نمایندگانی بودند که از رد صلاحیت خود خبر دادند. محمد فیضی نماینده مردم اردبیل نیز گفت که با استناد به بند مربوط به عدم التزام به اسلام رد صلاحیت شده است.

مسعود رضایی نماینده مردم شیراز هم از رد صلاحیت خود خبر داد. دیگر نماینده این شهر یعنی بهرام پارسایی هم ردصلاحیت شده است. فرهاد تجری نماینده قصرشیرین، علی کاظمی نماینده اردل و فارسان، غلامرضا حیدری، طیبه سیاوشی، فاطمه سعیدی و مهدی شیخ نمایندگان تهران نیز نام شان در بین ردصلاحیت شدگان به چشم می خورد. محمد کاظمی نماینده ملایر، محمد بیرانوندی نماینده خرم آباد، ابوالفضل موسوی نماینده یزد و قاسم میرزایی نکو نماینده دماوند هم گفته می شود در بین ردصلاحیت شدگان هستند. عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه نیز گفته که با استناد به بند مربوط به عدم التزام به نظام رد صلاحیت شده است.

حمید رسایی از چهره‌های اصولگرایی بود که تاکید کرد: هنوز هیچ‌گونه پیامکی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نکرده است. هادی غفاری تنها کاندیدای مجمع نیروهای خط امام نیز پیش از ظهر امروز اعلام کرد که هنوز پیامکی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نکرده است. سیدحسین نقوی حسینی هم گفت که علی رغم انتشار اخباری مبنی بر رد صلاحیت وی چنین چیزی به او ابلاغ نشده است.

***

سلیمی نمین: ستاد کل باید به رسانه ملی می‌گفت تا پایان بررسی‌ها موضع نگیرید

عباس سلیمی نمین، تحلیلگر اصولگرا درباره اطلاع‌رسانی دیرهنگام و متناقض درباره سقوط هواپیمای اوکراینی به «آزادی» گفت: «یکی از قصورهای ستاد کل نیروهای مسلح این بود که وقتی گزارش میگیرد که این احتمال هم وجود دارد باید به مطبوعات و رسانه ملی اعلام می‌کرد. باید به این ها گفته می شد که احتمالات مختلف وجود دارد و تا نهایی شدن بررسی ها نباید ، به صورت قطعی سخن گفت. این غفلت جدی بود که سرمایه اعتماد به رسانه ها که به سختی به دست آمده را به خطر انداخت. ان ها که می دیدند رسانه ملی یک موضع مشخص دارد باید بلا فاصله اعلام میکردند که این طور عمل نکنید چون گزارش هایی وجود دارد که ما در حال بررسی آن هستیم.»

وی افزود: « این رویکرد و بی توجهی به این مهم بخشیدنی نیست و لطمه جدی به اعتماد رسانه ای ایجاد کرد زیرا مطبوعات و رسانه سال ها از طریق صادقانه عمل کردن و خبررسانی به موقع برای کسب اعتماد عمومی تلاش می کند و خدشه دار کردن آن به این راحتی یک خطای جدی است».

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: « در روز جمعه جلسه شورای امنیت ملی تشکیل شده و ابعاد قضیه مورد بررسی قرار است، در این جلسه تصمیم گرفته شده که به اطلاع جامعه رسانده است اما باز هم تاخیر و تعلل صورت گرفت. باید در همان روز جمعه که به جمع بندی رسیدند، اعلام می شد. در واقع ارتباطات و ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف بسیار مشکل داشته و زمان برده است و این قابل قبول نیست. هماهنگی باید سریع باشد به خصوص در شرایط ویژه حتی یک ساعت تاخیر هم به اعتماد عمومی لطمه خواهد زد».

***

توضیح شمخانی درباره طولانی‌شدن اعلام دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی

دبیر شورای عالی امنیت ملی فرایند طولانی شدن اعلام دلیل سقوط هواپیمای اکراینی را ضرورت بررسی همه عوامل از جمله اقدامات احتمالی دشمن از جمله «جمینگ»، «هک سیستمها»، «موضوع نفوذ» و عوامل مرتبط دیگر عنوان کرد و اظهار داشت: از اولین ساعات سقوط هواپیما، جمهوری اسلامی ایران با دعوت و پذیرش مجموعه کشورهای ذیربط خارجی شرایط بررسی کارشناسی سانحه بدون هیچ محدودیتی را فراهم کرد. شمخانی موضوع وجود قصد برای کتمان دلایل این حادثه را با توجه به ماهیت و شاخصهای فنی اشکار ساز اساسا غیر ممکن دانست و گفت: اثبات هر یک از عوامل تاثیر گذار بر شلیک موشک، می توانست نحوه اطلاع رسانی و واکنش کشور به این رخداد را در شرایط کاملا متفاوتی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

شمخانی: هیچ قصدی برای کتمان دلایل سقوط هواپیمای اوکراینی وجود نداشت

 

 

 

 

عناوین مرتبط

۲ بهمن ۱۳۹۸گلایه آیت الله جنتی از رییس جمهور/ دلیل انتقاد محسن هاشمی از فتاح/ ترکان: دولت آدم های درجه یک را به کار نگرفته است
۱ بهمن ۱۳۹۸حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس
۳۰ دی ۱۳۹۸استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست
۲۹ دی ۱۳۹۸چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان
۲۸ دی ۱۳۹۸انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟
۲۵ دی ۱۳۹۸واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟
۲۴ دی ۱۳۹۸سناريويی احتمالی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ ارائه پیشنهاد به حسام‌الدين آشنا برای استعفا/ توصیه علم‌الهدی به اخراج سفیر انگلیس/ کدام روسای کمیسیون‌های مجلس تایید یا رد صلاحیت شدند؟

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۸۷۶۴۲۲۰:۳۶:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سفیر انگلیس روباه پیر قصد سوء استفاده از موقعیت و تفرقه افکنی و ماهی گرفتن از آب گل آلود داشته است و باید محاکمه و مجازات بشود.
ناشناس۱۲۸۸۵۲۱۰۹:۴۴:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سفیر انگلیس را باید دستگیر و زندانی کنید و پس از عذر خواهی دولت انگلیس و درخواست استرداد او را بصورت اخراج از کشور تحویل مقامات انگلیس بدهیم
ناشناس۱۲۸۷۶۴۵۲۰:۳۷:۴۰ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اون که میاد عکس سردار قاسم سلیمانی رو پاره میکنه و سوت و کف و هورا میکشه هیچ ارزشی برای هموطنان عزیز ما که سقوط کردند قائل نیست. دنبال اغراض سیاسی خودش هست و صرفا یک فرصت پیدا کرده.
ناشناس۱۲۸۷۶۴۸۲۰:۳۸:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
کنسل کردن پروازهای مسافری بر عهده هیئت وزیران و دولت است و دولت باید در این مورد پاسخگوی افکار عمومی باشد.
ناشناس۱۲۸۸۵۳۱۰۹:۴۸:۱۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بالاترین مقام مسول برای کنسل کردن پروازها وزیر راه است ایشان باید بگوید چه اقدامی کرده است در این زمینه
ناشناس۱۲۸۹۳۸۱۱۴:۱۷:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خوبه آقای حاجی زاده در همان اولین توضیحات خود گفت مسئولیت ساقط کردن هواپیما با نیروی هوایی سپاه و عدم کنسل کردن پروازها برعهده بخش های دیگر نیروهای مسلح است و دولت هیچ مسئولیت یا گناهی ندارد.
ناشناس۱۲۸۷۶۵۰۲۰:۳۹:۵۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
مسولان کشور تعیین کنند مقام تصمیم گیرنده برای اینکه فضای کشور از پرواز هواپیماهای مسافر بری تعطیل شود با چه کسی بوده
ناشناس۱۲۸۹۲۶۶۱۳:۴۲:۴۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
معلومه به عهده دولت بوده ! وقتی امریکا گفته من همه جا رو میزنم چطور اینها پروازها رو نبستن ؟
ناشناس۱۲۸۷۶۵۵۲۰:۴۴:۰۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
امریکا شیطان بزرگ و انگلیس همیشه مترصد توطئه بر علیه ایران هستند و قصد ایجاد آشوب و بلوا دارند و سفیر انگلیس باید بعنوان عنصر مداخله گر اخراج بشود.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۲۸۷۶۵۷۲۰:۴۴:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
باید به عنوان عنصر مخرب امنیتی بازداشت شود و نه اینکه به کشورش باز گردد و سپس دولت انگلیس با عذر خوا6ی رسمی درخواست استرداد وی را بکند
ناشناس۱۲۸۷۶۵۸۲۰:۴۵:۵۵ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سازمان هواپیمایی کشوری باید پروازها را لغو می کرد و فضای کشور را کلییر می کرد که چنین نکرد.
ناشناس۱۲۸۸۵۰۹۰۹:۳۹:۳۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شلیک موشک باید با هماهنگی پدافند هوایی خاتم الانبیاء ( ص ) ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام میشده که نشده
پرویز۱۲۸۷۷۲۱۲۱:۱۹:۴۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
اقا من باید پرواز ها را کنسل میکردم و از همه انهایی که توی هواپیما بودند در ان دنیا معذرت خواهم خواست دعوا نکنید.
ناشناس۱۲۸۷۷۶۹۲۱:۵۱:۱۱ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
باید از سفیر انگلیس عذرخواهی و دلجویی شود.
ناشناس۱۲۸۸۶۵۳۱۰:۴۸:۲۹ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
خوب است سفیر ایران در لندن هم بین جدایی طلبان اسکاتلند حضور پیدا کند.
ناشناس۱۲۸۷۸۵۹۲۲:۴۲:۳۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
خطای انسانی اجتناب ناپذیر است ولی خطای بزرگ این است چرا در شرایط جنگی سه سه3_3 اجاز پرواز به هواپیمای غیر نظامی داده شده است مجموعه کسانی که به این مهم عمل نکرده اند مقصر هستند ولی ملت زحمات و جانفشانی های انان را نادیده نمی گیرد و انشالله پس از کاهش آلام بخشش همگان درخواست میشود
ناشناس۱۲۸۷۸۸۱۲۳:۰۶:۱۷ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
این احتمال هم بررسی کنید که قصد داشته اند آقای سفیر را با گلوله کشته سپس این موضوع را گردن نظام انداخته و یک هجمه بین المللی علیه کشور به راه بی اندازند.
ناشناس۱۲۸۷۹۰۴۲۳:۲۰:۱۳ ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
برای لغو پرواز ها فقط کافی بود بی سیم بزنن به حراست فرودگاه. همین.
ناشناس۱۲۸۸۳۴۳۰۸:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ولی چرا برای چنین روز مهمی کنسل نشد ؟!!!! مسئولیت کنسل شدن پرواز ها با چه شخصی است ؟!!!
ناشناس۱۲۸۸۳۶۱۰۸:۴۳:۰۶ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شمخانی از حرفای شما قانع نشدم
ناشناس۱۲۸۸۳۷۶۰۸:۴۷:۳۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شمخانی کار بررسی جمینگ و هک و نفوذ دشمن ، با عملیات عجولانه در محل وقوع سانحه دلخراش در تضاد آشکار است .
ناشناس۱۲۸۸۳۸۳۰۸:۵۰:۵۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
مسئولان شهامت و صداقت واقعی داشته باشند و صریح و کلییر به مردم بگوئید : ما 5 ثانیه بعد از شلیک موشک توسط پدافند سپاه از همه چیز خبر داشتیم ولی به شما نگفتیم .
ناشناس۱۲۸۸۴۰۷۰۸:۵۵:۳۸ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
مسئولان ؛ مسئولیت عدم صداقت با مردم رو در این ماجرا به عهده بگیرند
ناشناس۱۲۸۸۴۱۳۰۸:۵۷:۵۴ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ربیعی نمیخواد استعفاء بده ؟
ناشناس۱۲۸۸۵۱۷۰۹:۴۳:۰۲ ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بهتر است شمخانی بلادرنگ استعفاء نماید

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  2. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

  3. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

  4. فرمانده بسیج دارخوین شادگان ترور شد

  5. توماس فریدمن درنیویورک تایمز: ترامپ مثل آب خوردن دروغ  می‌گوید !

  6. عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی دستگیر و آزاد شد

  7. همتی: عملیات بازار باز برای پیش‌بینی‌پذیر کردن بازار پول است/ کسی نمی‌تواند در بازار ارز تأثیر جدی بگذارد

  8. پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم

  9. ترامپ: مجروح شدن نیروهایمان در عین‌الاسد خیلی جدی نبود/ درباره تعداد مجروحین از پنتاگون سوال کنید

  10. آیت‌الله جنتی: رئیس‌جمهور اظهاراتی نداشته باشد که مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد/ شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی‌شود

  11. اخطار دیده‌بان شفافیت و عدالت به عدم حمایت وزارت نفت از تولید داخلی لوله‌های ترش

  12. مکرون خواستار توافق با ایران بر سر برنامه موشکی بالستیک شد

  13. اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در تکاپوی رسیدن به فهرست انتخاباتی

  14. «ترانه علیدوستی» به دادسرا احضار شد

  15. کاهش نفوذ غربی ها در خاورمیانه به روایت روزنامه مصری

  پربحث‌های هفته

  1. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

  2. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

  3. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

  4. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

  5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

  6. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

  7. پاسخ شهاب حسینی به هجمه‌ها: منتقد اتفاقات تلخ هستم/ در فیلم‌ با بودجه دولتی بازی می‌کنید اما از فجر انصراف می‌دهید؟

  8. ایران و «توافق ترامپ» که قاسم سلیمانی به آن اشاره کرده بود

  9. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

  10. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

  11. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

  12. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

  13. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

  14. معاون فرمانده کل سپاه: در حمله به عین الاسد ۱۳۴ نفر کشته و ۲۴۵ نفر زخمی شده‌اند

  15. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

  16. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

  17. اوضاع را شیر تو شیر نکنیم!..

  18. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

  19. روایت شاهدان عینی سقوط هواپیمای اوکراینی + عکس

  20. نامه خصوصی محسن هاشمی به فتاح درباره آیت‌الله هاشمی و ماجرای کاخ مرمر

  21. وقتی ترامپ خودش را حرامزاده توصیف می‌کند

  22. اعتراف آمریکا: شمار تلفات انتقام موشکی ایران افزایش پیدا کرده است

  23. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

  24. کنفدراسیون فوتبال آسیا از تصمیم ضدایرانی خود عقب‌نشینی کرد + جزئیات

  25. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

   2. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

   3. آیا جهان، ایران را در نقطه اتخاذ «تصمیم بزرگ» قرار خواهد داد؟

   4. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

   5. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

   6. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

   7. حسابرسی نهادهای تحت پوشش دفتر رهبری و زیرمجموعه های آنها / نظر محمد قوچانی درباره برنامه‌های شبکه افق/ تعیین جایزه برای قتل ترامپ از تریبون مجلس

   8. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

   9. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

   10. استدلال‌های جالب برای نقد سخنان علی مطهری/ ظریف اروپا را به خروج ایران از NPT تهدید کرد/ سکوت رسانه‌ای درباره محرومیت باشگاهها از میزبانی قابل پذیرش نیست

   11. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

   12. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

   13. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

   14. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

   15. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

   16. شورای نگهبان و چالش بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ شورا به ابهامات پاسخ دهد

   17. جایزه ۳ میلیون دلاری برای سر ترامپ

   18. جبهه پایداری و انتخابات پیش رو    

   19. روایت کاربران «الف» از مهم ترین ویژگی شهید قاسم سلیمانی

   20. رهبر معظم انقلاب: باید قوی شویم/ دشمن از حادثه هواپیما خوشحال شد/ پاسخ موشکی سپاه و تشییع میلیونی سردار سلیمانی از ایام الله است

   21. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

   22. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

   23. روحانی: موشک‌باران عین‌الاسد پنتاگون را ۲۴ ساعت بیدار نگه داشت/ اگر از برجام خارج می‌شدیم وارد باتلاق شده‌بودیم

   24. ظریف: در صورت ارسال پرونده ایران به شورای امنیت از NPT خارج می‌شویم

   25. نظرات برگزیده مخاطبین الف: موشک اصلی پنهانکاری ۳روزه بود/ چرا اجازه پرواز در شرایط جنگی صادر شد؟/ اعتماد عمومی باید احیا شود/ این روزها نباید تفرقه داشته باشیم

   آخرین عناوین