آیت‌الله موحدی‌کرمانی: دولت باید در قضیه بنزین مردم را قانع می‌کرد

گروه سیاسی الف،   3980922035 ۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به مسئولین گفت: به داد مظلومین برسید، خدا از شما می‌خواهد که به امانتی که دست شماست وفادار باشید و به آن عمل کنید و گره‌ای از مشکلات این مردم باز کنید.  

آیت‌الله موحدی‌کرمانی: دولت باید در قضیه بنزین مردم را قانع می‌کرد

به گزارش تسنیم، آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های این نماز در سخنانی خطاب به مسئولین، گفت: مسئولین گوش‌تان را باز کنید، نگویید به این و آن وقت ملااقات نمی‌دهم، خودت را گم کردی!، خیال کردی مسئولیتی داری و کسی هستی؟!! وای بر آن کسی که فکر کند شخص مهمی است.

وی افزود: این برنامه‌هاست که مردم را ناراحت می‌کند، این آقایان مسئول بالاخره در مسجدی و یا در حسینیه‌ای کسی را مأمور کند که مردم از طریق او با فلان مسئول صحبت کنند، مردم هم خوشحال می‌شوند، این چه کارهایی است؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: مسئولین به داد مظلومین برسید، خدا از شما کربلا، عمره و مشهد هم نمی‌خواهد، از شما می‌خواهد که به امانتی که دست شماست وفادار باشید و به آن عمل کنید و گره‌ای از مشکلات این مردم باز کنید.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی تأکید کرد:  ای مسئولین، ممکن است بگویید که مشغله دارم و کارم زیاد است، اشکالی ندارد، نمایند‌ه‌ای تعیین کن که مردم و گرفتاران حرف‌شان را بزنند و بعد به شما منتقل کنند.
وی همچنین در خطاب دیگری به مسئولین اظهار داشت: در وقت سحر از خواب بیدار شو، اگر می‌خواهی نماز شب بخوانی، مستحب است، اما عوض آن در سحرگاه گرفتاری‌های مردم را بشناس و برای حل آن عملی انجام بده، این را خدا از شما می‌خواهد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: چه بسا مسئولینی به سفر حج و حتی عمره می‌روند، اما به وظایف‌شان عمل نمی‌کنند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی ادامه داد: گاهی انسان به عبادتی روی می‌آورد و عبادتی را انجام می‌‌دهد؛ اما در شرایطی است که خداوند غیر آن را از او می‌خواهد؛ ای مردم،  سنت خدا این است، دلی را نرنجانید، اگر مطلع شدید، به داد مظلوم برسید، ببینید وضع همسایگان‌تان چطور است.

وی همچنین در خطبه‌‌ دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تصمیم شورای هماهنگی سران قوا برای افزایش قیمت بنزین، گفت: حادثه‌ای به دلیل تدبیر غلط که رخ داد که منجر شد عده‌ای کشته و مجروح شوند و قسمت‌‌های زیادی از کشور تخریب شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خطاب به دولت، اظهار داشت: چرا غفلت کردید، دولت تدبیر، چرا تدبیر درست نکردی که چنین چیزی پیش نیاید؟ تصمیم گرفتید که بنزین را گران کنید، البته بنزین باید به قیمت واقعی‌اش برسد، اما باید با حساب و برنامه باشد، نه اینکه به قول آقایی که گفت شب خوابیدم بیدار و مطلع شدم که بنزین را گران کرده‌اند، عجب! شما مطلع نبودید؟ شما از وضع کشور مطلع نبودید و تازه مطلع شدید؟؛ این جمله عجیب است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه گفته بود" من هم از گرانی بنزین مطلع نبودم و صبح از خواب بیدار و متوجه گرانی بنزین شدم"، گفت: خدا کند دروغ باشد که آقایی گفته من از گرانی بنزین خبر نداشتم، یک "خبر نداشتم" و اظهار بی‌اطلاعی، ببینید چه فاجعه‌ای را به بار آورد؟!، چقدر تخریب شد و چه جاهایی را به دلیل یک غفلت آتش زدند. 

وی با بیان اینکه بهتر بود پیش از تصمیم برای افزایش قیمت بنزین، اقناع ملی صورت می‌گرفت، تأکید کرد: بهتر بود افزایش قیمت بنزین تدریجی صورت می‌گرفت و کم‌کم و پس از اقناع ملی افزایش قیمت بنزین صورت می‌گرفت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران  ادامه داد: آقایان دولت‌مردان ای کاش پیش از افزایش قیمت بنزین، به مردم آگاهی دهید و آنها را نسبت به تصمیمات قانع کنید و بگویید که اگر پانصد تومان قیمت بنزین را افزایش داده‌اید، به نفع خودشان است؛این کارها را نکردید، یک باره اعلام کردید و به دنبال آن شوکی وارد شد و مردمی که از گرانی خسته شده بودند، گفتند "وامصیبتا"، اجناس گران‌تر می‌شود و فریادها بلند شد، این رویه کشورداری و تدبیر نیست.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطاب به مسئولین دولتی گفت: چرا این چنین عمل کردید، بیدار و به هوش باشید، در این آشوب‌های اخیر نه روشن‌گری شد و نه مردم آن‌طور که می‌بایست مطلع شوند، مطلع شدند و نه تدریجیت عملی شد.

وی در تعریف تدریجیت اظهار داشت:  تدریجیت یعنی گام‌‌به‌گام و نه اینکه یک باره بنزین از هزار تومان، سه هزار تومان شود، یعنی اینکه بعد از مطلع شدنِ مردم، 500 تومان هم بعد از مدتی بر روی قیمت بنزین افزوده شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین به سیره پیامبر اکرم(ص) در دوران جاهلیت و تبلیغ دین مبین اسلام اشاره و تصریح کرد: رسول اکرم(ص) هم اندک‌اندک در دوران جاهلیت وارد شد و وقتی مردم بیدار شدند، مسائل توحید و خداپرستی را برای آنها روشن‌گری کرد؛ مسئولین، از سیره پیامبر اسلام یاد بگیرید، شیوه پیغمر این است که آگاه و بیدار می‌کند و بعد تدریجا وارد می‌شود، با شراب‌خوار و عرق‌خور مدارا می‌کند، اما ابتدا می‌گوید که باید مسئله توحید را با آنها حل کنم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با طرح این سؤال که چقدر در جریان افزایش قیمت بنزین گفت‌وگو شد و اقناع ملی بود؟، گفت: نمی‌توانم بگویم اصلا اقناع نبود، اما بسیار کم بود، اقناع و تدریجیت نبود، یک دفعه قیمت بنزین از هزار تومان به 3 هزار تومان رسید و مردمی که مشکلات مالی بسیاری دارند و حتی نمی‌توانند نسخه‌های دارویی‌شان را تهیه کنند، به هیجان آمدند و بعضا هم دشمن سو‌ءاستفاده کرد و بر موج اعتراضات سوار شد و افرادی را مجروح کرد و کشت.

وی اضافه کرد: دشمنان هم منتظر همین فرصت‌ها هستند، آنها سوار موج می‌شوند و در این اتفاقات نیز همین طور شد، نباید این کارها انجام شود، باید تدبیر شود، شما که به حمدالله دولت تدبیر هستید، این مسائل را با دقت بنگرید و حساب کنید، در اتاق در بسته هیئت دولت تصمیم می‌گیرد، اثر این تصمیم را در جامعه حساب کنید، آیا مردم ناراضی را راضی می‌کند یا نه؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه دولت باید برای گرانی فکری بکند، اظهار داشت: جان مردم به لب‌شان رسیده است، دارو یا گیرشان نمی‌آید و یا اگر گیرشان بیاید، نمی‌توانند بخرند؛ اگر لازم است حقوق‌های بالا را کم کنید؛ این کار را بکنید و این پول‌ها را به بدبخت‌ها بدهید، حقوق‌های کلان در این کشور یعنی چه؟ حقوق‌ها را کم و نصف کنید و به بدبخت‌ها، بیچاره‌ها و مستضعف‌ها بدهید، تدبیر عاقلانه خدایی این است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در پایان در تذکری به شهرداری تهران خاطرنشان کرد: به شهرداری تذکر می‌دهم، یک نفر خانه‌ای دارد و می‌خواهد یک طبقه روی آن بسازد، پسرش داماد است و می‌خواهد پسر را در آنجا اسکان دهد، شهرداری غوغا می‌کند و پول‌ کلانی برای این یک طبقه از او می‌گیرد، همه مراقب باشند و کار خدایی انجام دهند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۲۳۸۳۱۷۱۳:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۹/۲۲
این شد حرف حساب.
ناشناس۱۲۳۸۴۳۱۱۵:۳۸:۴۰ ۱۳۹۸/۹/۲۲
تو این کشور علاوه بر دولت دستگاه های دیگری نیز در برابررفتارشان باید مردم را قانع کنند.
ناشناس۱۲۳۸۵۲۷۱۷:۲۸:۲۸ ۱۳۹۸/۹/۲۲
مردم به گرانی قانع نمی شوند با ارزانی قانع می شوند
ناشناس۱۲۳۸۶۳۵۱۹:۳۰:۴۸ ۱۳۹۸/۹/۲۲
حاج اقا ، با این وضعیت اقتصادی موجود اقشار آسیب پذیر ، قانع کردن یا نکردن چه تاثیری در وضع مردم داره؟ سهمیه بندی مناسب بنرین خوبه .ولی بنزین اصلا نباید گرون میشد. دولت میبایست کسری بودجه خودش را از طریق کاهش حقوق و مزایای مدیران و روسا تامین میکرد. یارانه بنزین رو هم که ندادند.
ناشناس۱۲۳۸۸۶۶۰۰:۳۳:۱۷ ۱۳۹۸/۹/۲۳
دولت اگر برای این گرانی بنزین می خواست ملت و قانع کنه خب نمی تونست بخاطر همینه به اجبار متوسل شد
ناشناس۱۲۳۸۹۱۹۰۲:۵۶:۰۱ ۱۳۹۸/۹/۲۳
مگر در قضیه برجام مردم را قانع کردند، که اینجا بکنند؟!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  2. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  3. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  4. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

  5. دولت روحانی رکورددار جهش ارز در تمام دولت‌ها است/ چرخ اقتصاد از کار افتاده/ نتیجه سیاست دلار ۴۲۰۰ تومانی چه بود؟

  6. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

  7. روحانی: اعتراف می‌کنم که در ساخت مسکن عقب ماندگی داشتیم

  8. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  9. جهانپور: خیلی از مبتلایان به کرونا در ایران شناسایی نشده‌اند/ تنها ۱۰ درصد تهرانی‌ها نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند

  10. وزیر راه: حداکثر سقف قرارداد‌ اجاره در تهران ۲۵ درصد تعیین شد/ هیجانات کاذب‌ بازار مسکن را آرام می‌کنیم

  11. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

  12. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

  13. سقوط خوفناک یک هواپیما در حاشیه بزرگراه

  14. آمار به‌روز جهانی درباره کرونا/ ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد فوتی جدید

  15. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

  16. قیمت خودرو در بازار آزاد مشخص شد/ جدول

  17. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

  پربحث‌های هفته

  1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

  2. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

  3. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  4. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  6. به چه قیمت؟

  7. طرح سؤال از رئیس‌جمهور با ۲۰۰ امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد + محورهای سوال

  8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

  9. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  10. حاشیه‌های حضور ظریف در مجلس

  11. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

  12. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

  13.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

  14. ضرب و شتم پزشک متخصص توسط همراهان بیمار + عکس

  15. روحانی: اقتصاد کشور تحت مدیریت قرار دارد/ در ماه‌های آینده به ثبات در اقتصاد و بازار ارز خواهیم رسید

  16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

  17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

  18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

  19. سیروس گرجستانی درگذشت

  20. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

  21. نمکی: دلم نمی‌خواست با چنین تاوان سنگینی حرف‌هایم را جدی بگیرند

  22. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  23. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

  24. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  25. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. یک درس مهم ظریف در سیاست خارجی

   2. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

   3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

   4. به چه قیمت؟

   5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

   6. شما بگویید به چه قیمتی ؟!

   7. روایت روحانی از مدیریت دولت بر اقتصاد کشور/جنجال سخنرانی ظریف/ بازداشت عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته‌ای/افروغ: صداوسیما اسیر نفوذ، تظاهر و ریا شده است

   8. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

   9. احمد توکلی: با استیضاح روحانی بیشتر موافقم

   10. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

   11. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

   12. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

   13. بیانیه رئیس کمیسیون تحقیق مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون: همه مراحل تحقیق را با انصاف و رعایت بی‌طرفی انجام دادیم

   14. آیا وزارت صمت همچنان قربانی «لجبازی» است؟!

   15. ضابطین قضایی به توصیه رهبر انقلاب عمل کنند

   16. توضیحات سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون و ودیعه مسکن ۲۰۰ میلیونی نمایندگان

   17. نظر زیباکلام درباره سوال از روحانی در مجلس/ انتقاد سلیمی نمین از برخورد مجلس با ظریف/ زیدآبادی: روحانی واقعیت اوضاع اقتصادی را نادیده می‌گیرد/ مجلس دهم بودجه شورای نگهبان را زیاد کرد؟

   18. طرح «سوال از رئیس‌جمهور» آماده شد / یکشنبه ۱۵ تیر، این طرح را به جریان می‌اندازیم

   19. ظریف: هیچ‌گاه مسائل داخلی را به خارج نبرده‌ام/ آمریکا را قدر قدرت ندانیم/ برجام سند افتخار ایران است

   20. روایت رئیس‌جمهور از آشنایی با یک بیمار کرونایی/اعتراض توکلی به استخدام داماد روحانی در وزارت نفت/ صف‌آرایی اصلاح‌طلبان علیه عارف/ عمر سیاسی لاریجانی تمام شده است؟

   21. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

   22. ماجرای تلاش عده‌ای برای تقابل سیداحمد خمینی با رهبری/بیانیه عجیب یک نماینده در حمایت از تاجگردون/کرونا رکورد زد

   23. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

   24. اختصاصی الف/اسامی ۱۳۴ نماینده امضاکننده طرح سؤال از رئیس جمهور

   25. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

   آخرین عناوین