هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است/کسب هزار مدال مایه افتخار است

  4030218051

رئیس جمهور با تاکید بر این که هزینه کردن در ورزش «سرمایه گذاری» است گفت: اعتقاد داریم هزینه در ورزش باعث افزایش سلامت، نشاط و شادابی در جامعه می‌‍شود و سرمایه‌گذاری برای آینده است.

هزینه کردن در ورزش سرمایه گذاری است/کسب هزار مدال مایه افتخار است

به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ که صبح امروز سه شنبه - ۱۸ اردیبهشت - در سالن سران اجلاس برگزار شد، گفت: خرسندم از این که در جمع قهرمانان، مربیان و دست اندرکاران ورزش، مدال آوران عزیز هستم که برای کشور عزت آفریدند. از همه شما صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: ورزش امری ضروری است و توسعه ورزش توسعه سلامت، امید، نشاط اجتماعی، انسجام ملی در جامعه است. قهرمانان پیشتازان ایجاد امید و غرور ملی هستند. حقیقتاً ایستادن قهرمان بر سکوی قهرمانی و اهتزاز درآمدن پرچم ایران دل مردم را شاد می‌کند و این شادی بسیار ارزشمند است و قیمت ندارد.

رئیس جمهور در ادامه صحبت‌هایش گفت: مردم شاد می‌شوند وقتی عزیزی بر سکوی قهرمانی قرار می‌گیرد. از اینجاست که باید بر گسترش ورزش قهرمانی تاکید کرد و زیر ساخت‌های لازم برای توسعه ورزش قهرمانی را فراهم کرد تا قهرمانان ما دغدغه‌ای جز حضور در میادین و قهرمان شدن نداشته باشند. تمام خواسته‌ها و الزامات و اقتضائات ورزش قهرمانی باید فراهم شود.

ابراهیم رئیسی بر اهمیت سایر حوزه‌های ورزش هم تاکید کرد و گفت: ورزش همگانی و ورزش حرفه‌ای بسیار مهم و با اهمیت است. ورزش بانوان که افتخارات بزرگی در این سال‌ها آفریدند و حضورشان باعث افتخار است هم باید تداوم داشته باشد. ورزش روستایی هم باید مورد اهمیت قرار بگیرد تا بسیاری از مشکلات روحی و روانی در جامعه حل شود و سلامت مردم را تضمین کند.

 

وی ادامه داد: ورزش ما امتیازش این است که با فتوت و مردانگی همراه است و با ارزش‌های دینی و ارزش‌های الهی بین قهرمانان همراه است. این زیبایی وصف ناپذیری به قهرمانی می‌دهد. احساس مسئولیت برای یک قهرمان و یک ورزشکار ما امر بسیار مهمی است. این احساس مسئولیت پذیری نسبت به جامعه مسلمین و نسبت به مظلومان همان روحیه‌ای است که تختی‌ها و شهدای با فضیلیت ورزش به ما آموختند.

رئیسی ادامه داد: بالاترین سکوی قهرمانی از آن کسی است که مقابل رژیم صهیونیستی ایستادگی کرده است و حاضر به مسابقه با این رژیم کودک کش نشده است. این بالاترین سکوی قهرمانی است که یک حضور الهام بخش برای عصرها و نسل هاست. قهرمانی و ورزش ما همراه با داشته‌های عقیدتی است و فریاد کشیدن بر سر ظالم و ستمگر است. اینها به ورزش و قهرمانی معنا می‌دهد که بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور ادامه داد: نکته مهم آن است که شما جلوه «ما می توانیم» هستید. کسانی که به هر دلیلی اعم از ناتوانی جسمی و نبودن برخی امکانات مشکلاتی دارند با اراده می آیند و قهرمان ملی می‌شوند. اینها جلوه‌های توانستن است و ما می‌توانیم را معنا می‌کند. همچنان که شهدا در میادین نبرد به ما آموختند ما می‌توانیم. شما هم در عرصه‌های مختلف توانایی تان را ثابت کرده اید.

وی افزود: تجلیل باید امری مداوم باشد و همواره صورت بگیرد. این توجه همواره امری مورد تاکید است که نباید بسنده به این جلسه شود. امروز در وزارت ورزش، آقای وزیر و معاونان و مدیرانشان همت دارند که از ورزش حمایت کنند. دولت هم حمایت از ورزش را در دستور کار دارد. ابتدای کارم به قهرمانان تاکید کردم که هم باید نگاه مدیریتی در ورزش باشد و هم افرادی در ورزش باشند که شناخت خوبی از این حوزه داشته باشند. هم سجادی و هم هاشمی از این مجموعه هستند و ورزش را می‌شناسند. دوستان از من خواستند که یک مقام سیاسی در ورزش نگذاریم که زمان ببرد تا ورزش را بشناسد. خوشحالیم که آقای هاشمی عمیقاً با ورزش آشناست و گام‌های مؤثری در جهت رفع مشکلات برداشته است.

 

وی ادامه داد: از نکات مهم که باید به آن اشاره کنم باشگاه‌ها هستند که به دست خود ورزشکاران، پیشکسوتان و قهرمانان سپرده شده اند. این از رهنمودهای حکمیانه رهبر معظم انقلاب است که باید طرح‌های ورزشی توسط خود قهرمانان به سرانجام برسد و دولت هم حمایت کند. این را همیشه در جلسات تاکید کرده ام. کار دولت هدایت و حمایت و نظارت است.

ابراهیم رئیسی ادامه داد: عدالت همه جا و در همه حال نیاز است. براساس آمایش سرزمینی توسعه تجهیزات در دستور کار است که باید مناطق مختلف شناسایی شوند. مردم باید احساس کنند که توزیع امکانات با عدالت صورت می‌گیرد. استعدادیابی و توجه به نگهداشت استعدادها و پرورش آنها بسیار مهم است. این اتفاق جامعه را امیدوار می‌کند که بدانند به آنها توجه می‌شود. همه زیرساخت‌ها برای ورزشکاران است. کاری که در فدراسیون‌ها و وزارت ورزش، کمیته المپیک و همه بخش‌ها انجام می‌شود برای این است که ورزشکاران بتوانند کارشان را با نشاط و انگیزه دنبال کنند و ما در حوزه ورزش گام‌های مؤثری برداریم.

وی افزود: تولیدات ورزشی و اقتصاد ورزش هم باید در کنار همه موارد مورد توجه قرار گیرد. باید این اقتصاد در خدمت ورزش باشد. منفعت طلبی و زیاده خواهی را باید محکوم کرد. همه این موارد باید در خدمت ورزشکاران باشد. تولیدات ورزشی نباید در میدان سودجویی و سوداگری بیافتد. نمی گویم سود نبردند اما با نگاه ارتقای کیفیت باید توجه شود.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم که در سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ مدال رنگارنگ کسب کرده اند و افتخار آفریده اند. نقش مربیان و معلمان در این موفقیت زیاد است که باید صمیمانه از آنها تقدیر و تشکر کنم. پیشکسوتان هم نباید در ورزش مورد کم توجهی قرار بگیرند. این توجه ورزشکاران را به آینده امیدوار می‌کند. نام آنها را به احترام می بریم.

 

وی تاکید کرد: امیدوارم چهره‌های ورزشی بتوانند امید و نشاط را در جامعه اضافه کنند و سرمایه اجتماعی را افزون کنند و با مدال آوری و قهرمانی دل مردم و دل رهبری فرزانه انقلاب و خانواده‌های شهدا را شاد کنند.

ابراهیم رئیسی در پایان گفت: آقای وزیر به افزایش اعتبارات برای ورزش اشاره کردند که من هم تاکید دارم به این موضوع. هزینه کردن برای ورزش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. لذا هزینه برای ورزش هر چقدر افزایش پیدا کند و مدیران نظارت کنند درست هزینه شود، یک وظیفه ملی است که برعهده دولت است تا نشاط و شادابی در کشور بیشتر شود.

yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 11. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 12. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 13. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 14. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 15. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 16. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 18. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

آخرین عناوین