جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

گروه اقتصادی الف،   3980815105 ۴۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

طی سال‌های گذشته، هشت میلیارد ایرانی خواهان دریافت یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی ظاهرا کم ارزش بوده و حاضر به انصراف از آن نشده‌اند، حدود جمعیت جهان را ایران یارانه داده است.

جمعیت جهان را یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دادیم!

به گزارش ایسنا، قانون هدفمندی یارانه‌ها از اواخر سال ۱۳۸۹ و از دولت نهم به مرحله اجرا در آمد و پرداخت یارانه نقدی که جزئی از این قانون بود به نحوی منحرف از قانون پایه‌ریزی و پرداخت شد که به تدریج تمام قانون شد، چرا که پرداخت همگانی و بدون غربالگری مشخص، باعث شد که نه تنها تمام درآمد اصلاح یارانه‌ها به پرداخت نقدی اختصاص پیدا کند بلکه پیش آمد که دولت‌ها به سمت استقراض از بانک مرکزی برای تامین منابع هزینه سنگین یارانه در ماه بروند.

در هر صورت تا کنون ۱۰۴ مرحله یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی با مبلغ ثابت طی  حدود ۱۰ سال گذشته پرداخت شده و همواره بالای ۹۰ درصد ایرانی‌ها در لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای دریافت یارانه نقدی قرار داشته‌اند.

اعلام ایزدی-مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها- از این حکایت دارد که طی این سال‌ها حدود هشت میلیارد نفر یارانه نقدی دریافت کرده‌اند.

البته این هشت میلیارد همواره افراد ثابتی نبوده‌اند و برخی از آنها به دلایل مختلف یا لیست کنار رفته‌اند و یا حذف شده‌اند، در عین حال که افراد جدید به ویژه به دلیل تولد به جمع یارانه‌بگیران اضافه‌شده‌اند.

در حال حاضر بیش از ۷۸ میلیون نفر در هر ماه یارانه می‌گیرند که هزینه‌ای بالغ بر ۳۵۰۰ میلیارد تومان را در هر ماه به دولت تحمیل می‌کند که این روند پرداخت مطابق با قانون هدفمندی یارانه‌ها نیست.

غربالگری یارانه‌بگیران و حذف افراد پردرآمد همواره مورد تاکید بوده ولی به طور جدی در دستور کار نبود تا اینکه در سال جاری و از اواخر شهریورماه و در راستای اجرای تکلیف قانون بودجه مبنی بر حذف سه دهک بالای درآمد، حذف آغاز شد و ظاهرا یارانه حدو یک میلیون نفر در دو ماه گذشته قطع شده است که گرچه شروع خوبی به نظر می‌رسد ولی نسبت به زیان ناشی از پرداخت نادرست یارانه نقدی قالب توجه نیست.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۵۷۸۲۱۲۳:۰۹:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۵
فکر می کنید شاخ غول رو شکستین ..؟ یا پول نفت از جیب خودتون میدین؟ 45 هزار معادل 4 دلاره
ناشناس۱۱۵۷۸۸۱۰۰:۵۳:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۱۶
با شرایطی که دولت روحانی پیش آورده سهم ۸۰ تا ۸۵٪ از ملت ایران از یارانه‌‌ی نقدی به ازای هر نفر بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است
ناشناس۱۱۵۷۹۰۰۰۱:۴۹:۴۵ ۱۳۹۸/۸/۱۶
کاش پول نفت میدادن نه اینکه پول بدون پشتوانه چاپ کنند. پول نفت تورم نمیاره اما چاپ پول چرا!
ناشناس۱۱۵۷۹۹۳۰۸:۴۲:۳۱ ۱۳۹۸/۸/۱۶
برعکس مقامات از مردم ایران برای خود در حال گرفتن یارانه هستند دلار 900 تومانی که در زمان خودش با درآمد نفت 800 میلیارد دلاری در واقع 200 تومان بود به 11500 تومان مصنوعی بالا بردید و هر روز هم در حال گران کردن بیشتر آن هستید مقاماتی که برای خود زندگی اشرافی راه انداختند و برای مردم فقر و بدبختی
آریابان۱۱۵۸۲۶۷۱۲:۵۸:۰۹ ۱۳۹۸/۸/۱۶
و وای بر اونهائیکه از این شندرغاز 4 دلار !!!!! در 30 روز نمی گذرند ؛ واقعا کجا رفته اون روحیه جوانمردی و عیاریِ ایرانیان اصیل و نژاده که همواره زبانزد عالم و آدم بوده ؟!؟!؟!؟!؟! واقعا چه بر سر ما آمده و این کج-پیمائی قراره تا کجا ادامه یابد ؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۱۵۷۸۴۲۲۳:۴۲:۴۹ ۱۳۹۸/۸/۱۵
حذف خلاف قانونه,قرار بود قیمتهاواقعی بشه,همه هم سهمشون را از بیت المال بگیرند ,اون ک ماشین داشت بنزین با قیمت جهانی بزنه اون ک نداشت دلش هر چی خواست بخره
ناشناس۱۱۵۷۹۵۰۰۷:۲۱:۴۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
.. ارث تقسيم ميكني اين كار از اول غلط بود ونبايد اجرا ميشد مملكت رو هر ماه فلج كرد واسه جور كردن اين مبلغ
رک۱۱۵۷۸۵۰۲۳:۵۴:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۵
البته اندازه ی ده برابر گرانی جهانی واسه مردم گرانی ایجاد کردین از زمان اجرای هدفمندی یارانه ها تا چنان حدی که این رقم یارانه ارزش و از دست داده و عملا به ۵هزار تومن قبل از هدفمندی رسیده ارزشش پس فعلا اول باید جبران کنید ضررهایی که تو این سال ها به ملت وارد کردین بعد یارانه باید ۱۰برابر بشه واسه ۵۰درصد مردم
ناشناس۱۱۵۷۸۶۳۰۰:۱۵:۳۹ ۱۳۹۸/۸/۱۶
اون زمان که محمود میداد ارزش داشت الان چی؟!!! تنها چیزی که به برکت حسن ارزشش ثابت موند همین یارانه بود علی برکت..
ناشناس۱۱۵۷۸۷۱۰۰:۳۰:۰۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
منت چی میزاری. حقمون هست چه میلیاردر چه گدا.
ناشناس۱۱۵۷۸۷۸۰۰:۴۹:۴۷ ۱۳۹۸/۸/۱۶
درآمد دولت را هم از راه هدفمندی اعلام میکردید تمام فکر و وقت دولت شده این چهار دلاری که به مردم میده در زمان شروع پرداخت همین ۴۵۵۰۰در دولت دهم بنزین شد لیتری ۴۰۰تومن الان بنزین شده ۱۰۰۰ تومان یک تومان هم به یارانه ها اضافه نشده فقط همین ۶۰۰تومان مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای پرداخت یارانه نقدی تا حدی کفایت می کند حالا ارزش ۴۵۵۰۰سال ۸۹ و سال ۹۸ بماند
ناشناس۱۱۵۷۸۸۰۰۰:۵۲:۵۰ ۱۳۹۸/۸/۱۶
حالا اگر نداده بودید مشکل بیکاری مسکن یا تورم را حل میکردید من خودم همون اول انصراف دادم ولی کاش شما هم از مدیریت مملکت انصراف میدادید شاید یک نفر با عرضه تر جای شما را میگرفت
ناشناس۱۱۵۷۸۸۶۰۱:۰۶:۰۱ ۱۳۹۸/۸/۱۶
.. از فریدون‌ها بستانید بر ملت محروم بیافزایید هر نفر بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
ناشناس۱۱۵۷۹۰۱۰۱:۵۹:۰۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
عربستان یکصد میلیارد نفر را در این مدت یارانه یکصد هزار تومانی داده کانادا بیش از یکصد میلیار د نفر را در این مدت
ناشناس۱۱۵۷۹۲۵۰۳:۵۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
بیشتر از این پول چاپ کردین که کاری نداره
ناشناس۱۱۵۷۹۵۱۰۷:۲۱:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۶
والا یارانه من رو هم که حقوق سه ونیم دارم یکسال بیشتره قطع کردند شکایت هم فایده نداشت . خونه و ماشین هم بعد ۲۵ سال کار ندارم یه حساب صد میلیونی کل داراییم هست.
سلامی۱۱۵۷۹۶۴۰۷:۵۲:۵۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
چند برابر جمعیت جهان رو یغماگری کرده اید؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۱۵۷۹۶۶۰۷:۵۴:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۶
لیبرال ها برای همین چیز ها با احمدی نژاد مخالف بودند
ناشناس۱۱۵۷۹۷۳۰۸:۱۲:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
خجالت بايد بكشيد . فقط خجالت
علیرضا۱۱۵۷۹۷۸۰۸:۲۲:۴۷ ۱۳۹۸/۸/۱۶
کلاه گشادی سرمون گذاشتین دست آخرم یارانه ها حذف میشه و ما میمونیم و قیمتهای صد برابر شده پاسخگو کیست ؟ حتما خود ما
ناشناس۱۱۵۷۹۹۱۰۸:۴۱:۵۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
چقدر ما خوشبختیم
ناشناس۱۱۵۷۹۹۴۰۸:۴۲:۵۲ ۱۳۹۸/۸/۱۶
هر قدر ادعای بزرگتری درجمعیت یارانه بگیر بکنید اندازه یک اختلاس نمی شود تازه اختلاسیون خودشان یارانه بگیرند!
ناشناس۱۱۵۸۰۰۲۰۸:۴۹:۲۲ ۱۳۹۸/۸/۱۶
يا فكر مي كنيد از جيب .به ملت مظلوم يارانه مي دهيد
ناشناس۱۱۵۸۰۰۸۰۸:۵۵:۴۱ ۱۳۹۸/۸/۱۶
اين گزارش سر تا پا.. اول اينكه از جيبشون نميدن و از محل افزايش قيمت حاملهاي انرژي مثل برق و بنزين و .. بوده. در ثاني الان كساني كه حقوق بالاي 3 ميليون ميگيرن يارانشون قطع شده بعد بفرماييد چطور 78 ميليون آدم يارانه ميگيرند ؟؟؟؟ حداقل يه نگاهي به متني كه تايپ ميكنيد بندازيد
ناشناس۱۱۵۸۰۲۱۰۹:۰۴:۳۷ ۱۳۹۸/۸/۱۶
به همه تهمت نزنید. من سرپرست یک خانواده 5 نفره هستم و از ابتدا هم شرمم شد ثبت نام کنم و اصولا این روش را یک شیوه گدا پروری و اهرم فشاری برای تحت فشار و مورد ارعاب قرار دادن بخشی از جامعه برای هدایت آنها .. برای اهدافی خاص می دانم.
ناشناس۱۱۵۸۰۲۳۰۹:۰۶:۴۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
مدیریت شاهانه . با این مدیریت چشم همه رو در آوردین همچنین چشم ملت رو
مرتضی۱۱۵۸۰۲۶۰۹:۱۴:۳۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
هیچ فکر کردید ۳۵۰۰ میلیارد تومان در ماه در سال ۸۹ معادل حدود ۳ میلیارد دلار در ماه و ۳۵ میلیارد دلار در سال بود و حالا معادل ۳۰۰ میلیون دلار در ماه و ۳/۵ میلیارد دلار در سال هست؟
ناشناس۱۱۵۸۰۳۷۰۹:۳۱:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۱۶
با این روش کدخدامنشی در اداره اقتصاد کشور تا هزار سال دیگر هم هیچ معجزه اقتصادی رخ نخواهد داد.
حامد۱۱۵۸۰۳۹۰۹:۳۵:۴۸ ۱۳۹۸/۸/۱۶
یعنی عاشق این جمله (تحمیل فلان قدر هزینه به دولت به دلیل پرداخت یارانه ) . فعلا که دولت هزینه های سرسام آور رو به ما تحمیل کرده . یعنی واقعا نمیفهمند یا خودشون رو زدن به . مبلغ یارانه الان باید 3,076,840 می بود . فعلا که دولت داره از ما ..
ناشناس۱۱۵۸۰۵۷۰۹:۵۹:۱۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
100برابرش رااز ملت گرفتید
ريزبين۱۱۵۸۰۶۲۱۰:۰۷:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
تو اين ده سال قيمت همه چي 10 برابر شده ولي يارانه تون همچنان ثابت مونده با 45 تومن يه كيلو گوشت هم نميدن
ناشناس۱۱۵۸۰۶۳۱۰:۰۷:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
صدقه که ندادید نود و نه درصد را خودتان بردید یک در صد هم دادید که آن را هم با تورم گرانی پولش را از جیب ملت از نسل آدم ابوالبشر تا روز قیامت را خارج کردید پس شما بدهکارید گارد طلبکار نگیرید
ناشناس۱۱۵۸۰۸۶۱۰:۲۳:۲۷ ۱۳۹۸/۸/۱۶
سرکوفت چندر غاز را میزنید؟ از دلار و آب و برق و گاز و چیزهای دیگری که گران کردید بگویید از چاپ میلیاردها اسکناس بدون پشتوانه که باعث افزایش نقدینگی وتورم شد بگویید چرا ملت از یارانه بگذرد؟ هرچیزی که دست شماست گران گردید بنده نه الان و نه هیچ وقت دیگر از یارانه گذشت نخواهم کرد چون حق من و حق ملت ایران است حتی اگر ده برابر مقدار فعلی باشد
ناشناس۱۱۵۸۰۹۵۱۰:۳۰:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
لطفا اختلاس ها و دزدی هارا هم تقسیم بر 45 هزار تومان کنید و به تعداد جمعیت جهان پخش کنید ببینید چقدر است ؟ هدفمندی یارانه ها خوب بود ولی متاسفانه دولت برای شکستش خیلی تلاش داره میکنه و انصافا موفق هم بوده است .
ناشناس۱۱۵۸۱۰۴۱۰:۳۵:۲۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
۱۰ برابر این پولی رو که داده از افزایش سال به سال قبوض آب و برق و گاز و مالیات .. و خوره از همون دهک های پایین پس گرفته
محمود۱۱۵۸۱۳۴۱۱:۱۵:۲۱ ۱۳۹۸/۸/۱۶
حقوق مدیران دولتی و غیره در این چند سال، چند برابر یارانه کل کره زمین است.
سید۱۱۵۸۱۴۰۱۱:۲۹:۴۲ ۱۳۹۸/۸/۱۶
چرا محاسبه نمیکنید اختلاسها و گران فروشی ها و .. و بعد تقسیم بر جمعیت کشورمان نمایید و از هر نفر چقدر یغما شده
ناشناس۱۱۵۸۱۷۵۱۱:۵۱:۱۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
بهتر مردم خوردن درغیراینصورت یااختلاس می شد یامثل 800میلیارددلار معلوم نبود چه میشه
ناشناس۱۱۵۸۲۰۱۱۲:۰۲:۵۸ ۱۳۹۸/۸/۱۶
ایننقدر هزینه زندگی بالا رفته که این دیگه به حساب نمیاد.منت شما دولتی ها که انگار از ارث پدرتون دارید بذل و بخشش میکنید رو ملت کجای دلشون بگذارن؟؟
ناشناس۱۱۵۸۲۰۲۱۲:۰۳:۲۸ ۱۳۹۸/۸/۱۶
ظاهرا فراموش کردید که دولت با بهانه یارانه چقدر بر قیمت حامل های انرژی افزود که حالا هر خانواده ایرانی باید مبالغ هنگفتی بابت آب ، برق وگاز بپردازد .آیا قبل پرداخت یارانه قیمت ها این بود .آیا تورم در کشور این گونه بود .دولت تورم را تک رقمی کند و دو سال بتواند حفظ کند قیمت حامل های انرژی را به سال 89 برگرداند آنوقت یارانه ها را هم حذف کند .
ناشناس۱۱۵۸۲۱۵۱۲:۱۱:۰۵ ۱۳۹۸/۸/۱۶
خدا از باعث و بانیش نگذره
ناشناس۱۱۵۸۲۲۵۱۲:۱۵:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
حالا مثلا قبل از یارانه ها چه تاجی به سر ملت گذاشتید؟
ناشناس۱۱۵۸۲۴۴۱۲:۳۴:۵۵ ۱۳۹۸/۸/۱۶
از خدا بترسید، این حرف ها با حرف هایی که در زمان شروع هدفمندی زده می شد به کل فرق داره، بخش بسیار ناچیزی از پول نفت که مال همه مردم ایرانه به جیب خودشون برگشته، به اندازه همین بخش ناچیز جلوی بخور بخور یک عده گرفته شده و حالا اون یک عده..
ناشناس۱۱۵۸۲۸۴۱۳:۱۲:۳۶ ۱۳۹۸/۸/۱۶
دو برابر جهان از جيب مردم برداشت کرديد. خجالت نميکشيد؟ حالا نشستيد و فکر کرديد که چی..
ناشناس۱۱۵۸۳۱۱۱۳:۳۱:۵۱ ۱۳۹۸/۸/۱۶
خوب حساب و کتاب ميکنيد! ولی پولی که از جيب مردم برميداريد را به حساب نمياريد!
ناشناس۱۱۵۸۳۳۱۱۳:۵۳:۲۹ ۱۳۹۸/۸/۱۶
چند برابر این را بابت پول بنزین و .. از مردم گرفته اید ، وقتی بنزین لیتری 100 تومان بود 45500 تومان یارانه میدادید الان بنزین لیتری 1000 تومان به مردم می فروشید ولی یارانه همانه ملت میدونند ..
عباس۱۱۵۸۳۵۳۱۴:۳۰:۴۴ ۱۳۹۸/۸/۱۶
میشه حساب کنید از اختلاس های انجام شده در سال های اخیر سهمی که از جیب هر ایرانی رفته چقدر بوده و یا سهم هر ایرانی از افزایش 1000 درصدی قیمت حامل های انرژی چقدر در میاد و یا سهم هر ایرانی از افزایش بی رویه قیمت ها در ده سال اخیر چنده اگه قرار بر حساب کتاب باشه اونی که طلبکار میشه مردم هستند نه دولت ..
ناشناس۱۱۵۸۳۵۴۱۴:۳۲:۱۵ ۱۳۹۸/۸/۱۶
میانگین حقوق جهانی را بدهید، کل یارانه ها را قطع کنید! این قدر منت نگذارید.
ناشناس۱۱۵۸۴۱۳۱۵:۴۶:۲۳ ۱۳۹۸/۸/۱۶
مطمئن باشید فساد بزرگی در پرداخت یارانه انجام شده که بعدا صداش در میاد. دولت بسیار بیشتر از این تعداد از افراد یارانه بگیر حذف کرده است.

پربحث‌های دیروز

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 3. اینترنت چه کسانی زودتر وصل می‌شود؟

 4. واکنش وزارت کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

 5. پزشکان به دنبال کاهش نرخ مالیات کارانه به ۱۰ درصد

 6. جمشیدی‌ها: مسوولین تنها با تکیه بر نظر خود تصمیم‌گیری می‌کنند/باید مکان‌هایی برای اعتراضات مسالمت آمیز مردم در نظر گرفته شود

 7. خطیب نماز جمعه تهران: هیچ کس با اعتراضات مخالف نیست/ غارت فروشگاه و  تخریب بانک‌ها انتقام از مردم است 

 8. معالی‌آباد شیراز پس از اعتراضات بنزینی

 9. «چندهمسری» در کدام استان‌ها بیشتر است؟

 10. تلاش آمریکا برای تنفس مصنوعی به آشوب‌ها در ایران

 11. ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی ۲۰۱۹

 12. آذری جهرمی: اپراتورها مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته‌ها اضافه کنند

 13. واکنش عارف به ناآرامی‌های اخیر پس از اصلاح قیمت بنزین

 14. فردا سومین مرحله یارانه حمایتی واریز می‌شود

 15. حلقه‌های سه‌گانه آشوب‌های اخیر به روایت زاکانی

 16. رئیسی: مجازات سختی در انتظار اغتشاشگران است

 17. گزارش بانک جهانی/ دولت ایران ناکارآمدتر از ۱۳۰ دولت جهان شد

 18. سهمیه بنزین آذر ماه در کارت های سوخت شارژ شد+جدول

 19. نماینده مجلس: اینترنت ملی پاسخ‌گوی نیازهای مردم نیست

 20. افتتاح یکی از کارخانه‌های اپل به دست دونالد ترامپ

 21. تورم نقطه‌ای آبان‌ماه ۲۷ درصد/ نرخ تورم سالانه، ۴۱ درصد

 22. چرا پراید گران شد؟

 23. مرسدس بنز پلاگین هیبریدی

 24. تصرف ساحل توسط تکاوران نیروی دریایی ارتش

 25. روایت فرمانده عملیات بسیج از ناآرامی‌های اخیر/ اغتشاشگران وسایلی داشتند که تابه حال ندیده بودیم

پربحث‌های هفته

 1. از اغتشاشات اخیر، چه چیزهایی میفهمیم!؟

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. عوامفریبی با برچسب پوپولیسم/ چه کسی یا چه چیزی در اجرای تصمیم بنزینی فدا شد؟

 4. حکایت ما و این روزهای اینترنت / از شبکه ملی اطلاعات چه خبر ؟

 5. معترض جان به لب رسیده کجا و چگونه حرفش را بزند؟/ لطفا به معترضان تریبون بدهید

 6. مشاجره رئیس‌جمهور و رحیم‌پور ازغدی درباره بنزین/ روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک کرد

 7. رهبر انقلاب درباره افزایش نرخ سوخت: گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند حمایت خواهم کرد/ تصمیم سران قوا باید اجرا شود/ مسئولین دقت کنند هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند

 8. سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

 9. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 10. چه کسانی از ارزانی بنزین سود می بردند؟! / خطاهای آشکار دولت در اجرای یک تصمیم درست

 11. دروغ پردازی گوگل در مورد اعتراضات شب گذشته تهران + عکس

 12. اشتباهات را بپذیرید؛ راه برای اصلاح باز است

 13. نظر باهنر درباره حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس/ فرایند تصمیم‌گیری در جلسه سران سه قوه چگونه است؟/ احتمال استعفای محمود صادقی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین

 14. در آینده نزدیک اینترنت وصل می‌شود

 15. دیلی میل: هزاران بیمار انگلیسی در بیمارستان‌ها محبوس شده اند زیرا جایی ندارند که بروند!

 16. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 17. صدا‌وسیما به معترضان فرصت دهد/ مشاجره ازغدی و روحانی درباره بنزین و تکذیب آن/ انتقاد تند عباس عبدی از شورای نگهبان

 18. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 19. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: اگر کار احمدی‌نژاد اشتباه بود چرا روحانی آن را تکرار کرد؟/ شبکه ملی اطلاعات، جدا از اینترنت بین‌المللی نیست/ دولت با گران‌کردن بنزین همه را جریمه کرد

 21. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 22. لیست مناطقی که در آن اینترنت مجددا برقرار شده است

 23. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 24. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 25. ما و بی‌بی‌سی

پربحث‌های هفته

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. یک مقام مطلع: محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت صورت گرفته

 3. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 4. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 5. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 6. ربیعی: سفره و یخچال خالی بازنشسته‌ها را درک می‌کنیم/ نمی‌توانستیم بگوییم فلان ساعت بنزین گران می‌شود

 7. راه‌های رفته و نرفته اصلاح قیمت بنزین به روایت کارشناسان اقتصادی

 8. فیروزآبادی: اختلال اینترنت به زودی برطرف می‌شود

 9. شاکری: طرح افزایش قیمت بنزین قابلیت اصلاح دارد

 10. وزیر صمت: هیچ افزایش قیمتی در کالاها نداریم/ با گران‌فروشان مماشات نمی‌کنیم

 11. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 12. دولت به فکر کاهش اثرات منفی افزایش یکباره قیمت‌ بنزین باشد

 13. محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت

 14. واکنش وزارت کشاورزی به افزایش قیمت گوجه‌فرنگی

 15. پزشکان به دنبال کاهش نرخ مالیات کارانه به ۱۰ درصد

 16. همتی: افزایش قیمت بنزین در یک سال ۴ درصد در تورم تاثیر دارد/ بازار ارز کنترل شده

 17. نامه نوبخت به رهبر معظم انقلاب/طرح اصلاح ساختار بودجه به شورای سران قوا تقدیم شده است

 18. بازگشت به تصمیم بنزینی دولت قبل/ حذف کارت سوخت در دولت روحانی چقدر برای کشور هزینه داشته؟

 19. کدام گروه‌ها مشمول کمک معیشتی می‌شوند + اینفوگرافی

 20. توکلی: مسیر تصمیم‌گیری و اعلام قیمت بنزین بسیار بد طی شد/ کنار گذاشتن کارت سوخت خیانت بود

 21. سخنگوی هیات رئیسه مجلس: همه موظفند از افزایش قیمت بنزین حمایت کنند

 22. واریز سهمیه سوخت مالکان دارای چند خودرو به تعداد وسایل نقلیه

 23. نوش‌داروی دولت تدبیر

 24. فرصت ۶۰ هزار میلیاردی صادرات بنزین

 25. اولین مرحله واریز سبد حمایتی معیشت خانوار واریز شد

آخرین عناوین