قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

گروه اقتصادی الف،   3980725057 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را اعلام کرده که نشان می‌دهد شهریورماه امسال تهرانی‌ها خانه‌شان را متری ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله کرده‌اند. هرچند صاحبخانه‌هایی پیدا می‌شوند که هیچ توجه به این ارقام ندارند و خانه‌هایشان را با قیمت‌های من‌درآوردی و اغلب نجومی به مشاوران املاک می‌سپارند.

اگر نگاهی به آگهی‌های فروش مسکن بیاندازیم، با فایل‌هایی روبرو می‌شویم که مدت‌هاست خاک می‌خورند و کسی سراغشان نمی‌رود. خود مشاوران املاک وقتی چنین فایل‌هایی را ثبت می‌کنند، می‌توانند پیش‌بینی کنند که حالا حالا‌ها نمی‌توان برایشان مشتری پیدا کرد. چراکه قیمت آن‌ها نسبت به میانگین قیمت خانه در منطقه‌شان هیچ تناسبی ندارد.
 
در این گزارش سراغ آگهی‌هایی رفتیم که عنوان گران‌ترین فایل‌های مسکن در منطقه را به نام خودشان ثبت کرده‌اند و در اغلب موارد تناسبی با میانگین قیمت رسمی منطقه ندارند. وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را اعلام کرده که نشان می‌دهد شهریورماه امسال تهرانی‌ها خانه‌شان را متری ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله کرده‌اند. هرچند صاحبخانه‌هایی پیدا می‌شوند که هیچ توجه به این ارقام ندارند و خانه‌هایشان را با قیمت‌های من‌درآوردی و اغلب نجومی به مشاوران املاک می‌سپارند.

منطقه ۱؛ قیمت منطقی ۲۴میلیون و ۸۰۰هزار تومان
محله‌های بالاشهر تهران پر است از آگهی‌های فروش مسکن که هیچ تناسبی با میانگین قیمت این منطقه ندارد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، اما همین چند وقت پیش یک واحد مسکونی لوکس ۵۵۰ متری در نیاوران حدود پنج برابر مبانگین قیمت منطقه آگهی شده است. صاحب این آگهی برای فروش خانه ۶۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد و هر متر مربع آن را ۱۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۲؛ قیمت منطقی ۱۹میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
یک خانه ۱۷۰ متری در سعادت‌آباد خیابان سرو آگهی شده و مالک آن، خانه‌اش را حدود هفت میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. به عبارتی قیمت این خانه قدیمی و ۳۰ ساله می‌شود متری ۷۷ میلیون تومان! باید توجه داشته باشید که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۲ حدود ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و این صاحبخانه قیمت خیلی بالایی برای ملکش در نظر گرفته است.

منطقه ۳؛ قیمت منطقی ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
هفته پیش یک خانه ۲۰۵ متری در جردن، چهارراه جهان کودک آگهی شده که صاحب آن برای فروشش قیمت ۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته است. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت هر متر مربع این واحد مسکونی که ۳۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، حدود ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که میانگین قیمت خانه در منطقه ۳ حدود ۲۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۴؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
تهرانپارس، فلکه اول یک واحد مسکونی ۱۰۵ متری با قیمت دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آگهی شده است. به عبارتی صاحب آگهی، هر متر مربع این واحد مسکونی را ۳۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده و منتظر است تا یک مشتری برای خرید آن مراجعه کند. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در این منطقه حدود یک سوم این قیمت یعنی ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.
منطقه ۵؛ قیمت منطقی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
یکی از صاحبخانه‌ها در محله جنت‌آباد شمالی، خیابان بهارستان می‌خواهد یکی از واحد‌های ۸۲ متری خود را به قیمت دو میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان بفروشد. آخرین گزارش‌های رسمی از وضعیت بازار مسکن نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۵ حدود ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است، اما این صاحب‌خانه هر متر خانه‌اش را حدود ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۶؛ قیمت منطقی ۱۸ میلیون تومان
یک واحد مسکونی ۲۴۰ متری در محله کردستان، بلوار آزادگان سر از مشاور املاک درآورده و حدود ۹.۶ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. این واحد مسکونی نوساز است و صاحبش برای هر متر مربع آن ۴۰ میلیون تومان پول می‌خواهد. در حالی که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۶ رقمی کمتر از نصف این قیمت یعنی ۱۸ میلیون تومان است.

منطقه ۷؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
به تازگی کار ساخت یک آپارتمان لوکس در محله آپادانا خیابان نوبخت به اتمام رسیده و صاحبش واحد‌های ۱۸۳ متری این آپارتمان را با قیمت شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به مشاور املاک سپرده است. به عبارتی قیمت این واحد‌های مسکونی متری ۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده و این در حالی است که میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در منطقه ۷ حدود ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۸؛ قیمت منطقی ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
نارمک، خیابان ثانی، محله یکی از آپارتمان‌‎های لوکس در منطقه هشت است که به تازگی کار ساخت آن به پایان رسیده و برای فروش به مشاور املاک سپرده شده است. هر واحد این آپارتمان حدود ۲۰۰ متر زیربنا دارد و متری ۲۶ میلیون تومان آگهی شده. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۸ حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
 
منطقه ۹؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
یک واحد مسکونی نوساز در محله استاد معین برای فروش به مشاور املاک سپرده شده و صاحبش آن را متری ۱۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این واحد تقریبا ۱۲۳ متر زیربنا دارد و قیمت کل آن حدود یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان است که برای چنین محله‌ای رقم خیلی بالایی به‌نظر می‌رسد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۹ حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۱۰؛ قیمت منطقی هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
محله خوش، خیابان بوستان سعدی یک واحد آپارتمان ۱۱۳ متری برای فروش آگهی شده. کار ساخت این خانه حدود سه سال پیش تمام شده و حالا صاحب آن می‌خواهد یکی از واحد‌ها را با قیمت یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان یعنی متری ۱۴ میلیون بفروشد. تازه آنطور که صاحبخانه می‌گوید، هزینه پارکینگ جداگانه محاسبه می‌شود. باید توجه داشته باشید قیمت مکسن در منطقه ۱۰، متری هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان محاسبه شده.
 
منطقه ۱۱؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
کار ساخت یک آپارتمان در اسکندری جنوبی واقع در محله توحید، به تازگی تمام شده. قیمت در نظر گرفته برای هر کدام از واحد‌ها حدود دو میلیارد تومان است که با توجه به متراژ ۱۲۰ متری آنها، قیمت هر متر مربع آن می‌شود ۱۷ میلیون تومان. در حالی که میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۱ متری ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۱۲؛ قیمت منطقی هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
۱۹ میلیون تومان، رقمی است که یکی از صاحبخانه‌ها در محله دروازه شمیران برای هر متر مربع از خانه خود در نظر گرفته. این خانه نوساز است و حدود ۱۶۵ متر زیربنا دارد. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت کل آن به رقمی حدود سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. هر متر مربع این خانه در حالی ۱۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۲ متری هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۱۳؛ قیمت منطقی ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار
یک خانه ۸۴ متری در سی متری نیرو هوایی آگهی شده و مالک آن، خانه‌اش را حدود ۱.۵ میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده است. به عبارتی قیمت این خانه قدیمی و ۳۰ ساله می‌شود متری ۳۵ میلیون تومان. باید توجه داشته باشید که آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۳ حدود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و این صاحبخانه قیمت خیلی بالایی برای ملکش در نظر گرفته است.

منطقه ۱۴؛ قیمت منطقی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
هفته پیش یک خانه ۱۲۰ متری در بلوار ابوذر جنوبی آگهی شده که صاحب آن برای فروشش قیمت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است. با این حساب می‌توان نتیجه گرفت که قیمت هر مترمربع این واحد مسکونی که کار ساخت آن به تازگی تمام شده و نوساز به حساب می‌آید، حدود ۱۶ میلیون تومان است. این در حالی است که میانگین قیمت خانه در منطقه ۱۴ حدود ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۱۵؛ قیمت منطقی هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
صاحبخانه‌ها در منطقه ۱۵ زیاد اهل قیمت‌های غیرمعقول نیستند و حتی گران‌ترین فایل هم فاصله زیادی با میانگین هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی مسکن در این منطقه ندارد. گران‌ترین فایل مسکن به یک واحد مسکونی در ۱۵ متری دوم افسریه اختصاص دارد که با قیمت ۶۷۰ میلیون تومان آگهی شده است. یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد صاحبخانه هر مترمربع این واحد مسکونی را هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

منطقه ۱۶؛ قیمت منطقی هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
در منطقه ۱۶ تفاوت چندانی بین گران‌ترین فایل‌های مسکن و میانگین قیمت اعلام شده توسط وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد. این نهاد رسمی قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۱۶ را هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرده و گران‌ترین فایل مسکن در نزد مشاوران املاک، متری هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مربوط به یک آپارتمان نوساز در خزانه بخارائی است.
 
منطقه ۱۷؛ قیمت منطقی شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
یک واحد مسکونی ۶۵ متری در باغ خزانه آگهی شده و قیمت در نظر گرفته شده برای آن ۷۸۰ میلیون تومان است. با این حساب قیمت هر مترمربع این واحد مسکونی حدود ۱۲ میلیون است! شاید این رقم بالایی به نظر نرسد، اما با توجه به منطقه، باید بدانید که قیمت در نظر گرفته شده برای این واحد حدود دو برابر میانگین شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی منطقه است.

منطقه ۱۸؛ قیمت منطقی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
متری ۱۵ میلیون تومان شاید رقم زیادی به نظر نرسد، اما وقتی به گزارش‌های وزارت راه شهرسازی نگاه کنیم، می‌بینیم میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در منطقه ۱۸ پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و این قیمت حدود سه برابر نرخ معمول در منطقه به حساب می‌آید. یک مالک، خانه ۱۲ ساله خود در شمس‌آباد را متری ۱۵ میلیون قیمت‌گذاری کرده که با توجه به مساحت ۴۵ متری آن در مجموع می‌شود ۶۷۵ میلیون تومان.

منطقه ۱۹؛ قیمت منطقی پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
صاحب یک خانه ۲۳ ساله در خانه‌آباد می‌خواهد یکی از واحد‌های ۷۰ متری خود را با قیمت حدود ۵۰۰ میلیون تومان بفروشد. با یک حساب سرانگشتی می‌توان نتیجه گرفت که هر متر مربع این خانه حدود شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و برای همین گران‌ترین فایل منطقه ۱۹ به حساب می‌آید. باید توجه داشته باشید که میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۲۰؛ قیمت منطقی شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
یک واحد مسکونی ۸۴ متری در محله دولت آباد، فلکه دوم سر از مشاور املاک درآورده و حدود ۹۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. حدود چهار سال از ساخت این واحد مسکونی می‌گذرد و صاحبش برای هر متر مربع آن ۱۱ میلیون تومان پول می‌خواهد. در حالی که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۲۰ رقمی حدود نصف این قیمت یعنی شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.

منطقه ۲۱؛ قیمت منطقی ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
یک واحد مسکونی نوساز در نزدیکی دریاچه چیتگر برای فروش به مشاور املاک سپرده شده و صاحبش آن را متری ۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این واحد تقریبا ۱۳۳ متر زیربنا دارد و قیمت کل آن حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که برای منطقه ۲۱ رقم بالایی به‌نظر می‌رسد. چراکه میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در این منطقه حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

منطقه ۲۲؛ قیمت منطقی ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
کار ساخت یک آپارتمان در شهرک راه‌آهن، بلوار هاشم‌زاده به تازگی تمام شده است و صاحبش واحد‌های ۲۰۷ متری این آپارتمان را با قیمت شش میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومان به مشاور املاک سپرده است. به عبارتی قیمت این واحد‌های مسکونی متری ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده و این در حالی است که میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه ۲۲ حدود ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان محاسبه شده است.
منبع: دنیای اقتصاد

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۱۳۵۳۰۹۲۱:۲۴:۲۲ ۱۳۹۸/۷/۲۵
این عدد و رقم هارو از کجا درآوردید؟؟؟فایلای منطقه 19 برای خونه نوساز بین 9 تا 10 تومنه همشون 6800 اگه بده طرف رو هوا میبرن ..

پربحث‌های اخیر

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 3. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 4. شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

 5. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 6. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 7. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

 8. واکنش‌ها به غافلگیری دوباره شهرداری تهران در برف

 9. اعتراض آیت‌الله صافی گلپایگانی به افزایش قیمت بنزین: از مجلس می‌خواهم که لغو این طرح را اعلام کند

 10. برخی نمایندگان مجلس: لیست اموالمان را در سامانه ثنا ثبت نمی‌کنیم

 11. معاون وزیر صنعت: اثر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا ناچیز است

 12. واکنش حناچی به وضعیت تهران بعد از بارش برف

 13. بازگشت به تصمیم بنزینی دولت قبل/ حذف کارت سوخت در دولت روحانی چقدر برای کشور هزینه داشته؟

 14. اطلاعیه استانداری درباره وضعیت تعطیلی مدارس تهران

 15. سهمیه سوخت سواری‌های عمومی بین شهری مشخص شد/ ۴۵۰ لیتر دوگانه سوز و ۷۵۰ لیتر برای تک‌سوز

 16. واکنش دادستان کشور به اعتراضات درباره افزایش قیمت بنزین

پربحث‌های دیروز

 1. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 2. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 3. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 4. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 5. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 6. شهرداری تهران: برای شرایط برفی تمرین نداریم/ نمی‌توان برف را در هوا با تیر زد

 7. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 8. عضو کمیسیون اقتصادی: اقدام دولت در افزایش قیمت بنزین، به این صورت شتاب‌زده بود/ دولت باید پاسخگو باشد

 9. تصاویری از اعتراضات به گرانی قیمت بنزین

 10. واکنش روزنامه‌های اصلاح‌طلب به گرانی بنزین

 11. واکنش‌ها به غافلگیری دوباره شهرداری تهران در برف

 12. اعتراض آیت‌الله صافی گلپایگانی به افزایش قیمت بنزین: از مجلس می‌خواهم که لغو این طرح را اعلام کند

 13. پای داماد نعمت‌زاده هم به دادگاه مفاسد باز شد

 14. برخی نمایندگان مجلس: لیست اموالمان را در سامانه ثنا ثبت نمی‌کنیم

 15. معاون وزیر صنعت: اثر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا ناچیز است

 16. واکنش حناچی به وضعیت تهران بعد از بارش برف

 17. بازگشت به تصمیم بنزینی دولت قبل/ حذف کارت سوخت در دولت روحانی چقدر برای کشور هزینه داشته؟

 18. اطلاعیه استانداری درباره وضعیت تعطیلی مدارس تهران

 19. سهمیه سوخت سواری‌های عمومی بین شهری مشخص شد/ ۴۵۰ لیتر دوگانه سوز و ۷۵۰ لیتر برای تک‌سوز

 20. واکنش دادستان کشور به اعتراضات درباره افزایش قیمت بنزین

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. چرا روحانی عصبانی است؟

 4. پاسخ منطقی قوه قضائیه به سخنان روحانی چه باید باشد؟

 5. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 6. جشن تولد ۷۱ سالگی روحانی در بالای ابرها

 7. عراق ۲ - ایران ۱ / شاگردان ویلموتس زور بردن نداشتند

 8. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 9. امیرآبادی‌فراهانی: زنگنه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

 10. شعار اعتراضی مردم یزد: روحانی حیا کن آمریکا رو رها کن

 11. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 12. بررسی آخرین نظرسنجی‌ها درباره دولت روحانی/ افت بی‌سابقه محبوبیت رئیس‌جمهور

 13. چند نکته درباره انتقادات روحانی از قوه قضائیه و مبارزه با فساد

 14. روایت شهید مطهری از چهره واقعی بحث چند همسری

 15. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 16. جرم حداد عادل چیست؟

 17. "چَت" جنجالی سعید ملایی با فدراسیون جهانی/ سناریو از پیش طراحی شده برای پناهندگی + سند

 18. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 19. توسعه نیروگاه بوشهر، توقف ناپذیری قطار هسته ای ایران

 20. آقای روحانی! مقصر بیکاری، جوان تحصیلکرده نیست

 21. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 22. روحانی: پرونده‌سازی برای افراد هنر نیست!/ با هم دوست باشیم

 23. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 24. طرح معیشت ملی در آستانه اجرا/ افزایش قیمت بنزین در ازای بسته حمایتی

 25. جانباز قمی پس از خودسوزی، فوت کرد

پربحث‌های هفته

 1. سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان

 2. افزایش قیمت بنزین؛‌ چرا حالا،‌ چرا به این شکل؟

 3. نوبخت: پرداخت منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین به خانوارها/ یارانه جدید ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان

 4. روحانی: افزایش قیمت بنزین به نفع مردم و اقشار ضعیف جامعه است

 5. نوبخت: درآمد ۳۰ هزار میلیارد تومانی افزایش قیمت بنزین بین مردم باز توزیع می شود

 6. نامه حاجی بابایی به رئیس مجلس در نقد افزایش قیمت بنزین

 7. ربیعی: مصرف بنزین در کشور، دچار انحراف است/ دولت می‌خواهد به‌صورت مستقیم به مردم کمک کند!

 8. استیگلیتز: آثار و نتایج آزادسازی بازار سرمایه، نفرت انگیز بوده اند/ مردم حق دارند که حس کنند فریب خورده اند

 9. لاریجانی بدون در نظر گرفتن نظر نمایندگان مصوبه سهمیه‌بندی بنزین را امضا کرد

 10. طرح معیشت ملی در آستانه اجرا/ افزایش قیمت بنزین در ازای بسته حمایتی

 11. درددل های مردم با وزیر کار روحانی درباره بیکاری

 12. طرح سه فوریتی نمایندگان برای جلوگیری از افزایش قیمت بنزین

 13. نظر احمد توکلی درباره طرح سهمیه بندی بنزین

 14. توکلی: فساد همیشه به دلیل کار غير قانونی نیست ، استبداد راي در تصميم گيري هم فساد است/ نابرابري شديد در دارايي هاي بانكي نكبت است

 15. خانوارهای مشمول طرح حمایت معیشتی شناسایی شدند

 16. جزئیاتی از میدان جدید نفتی نام‌آوران/ زنگنه: حجم مخزن تازه کشف شده ۲۲میلیارد بشکه است

 17. هشدار مجدد همتی به سرمایه گذاری در بازار ارز/ خریدار نداریم؛ عامل گرانی یکباره دلار چیست؟

 18. روحانی: هرجا بتوانیم با مذاکره مشکل مردم را حل کنیم یک ثانیه صبر نخواهم کرد

 19. کاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در نخستین روز سهمیه بندی

 20. جزئیات پرداخت کمک معیشتی/ مبالغ جدید بر اساس بعد خانوار پرداخت می‌شود

 21. افزایش قیمت برخی خودروها/ پراید ۱۱۱ به ۵۲ میلیون تومان رسید + جدول

 22. سازمان مالیاتی: وکلا دو ماه دیگر برای نصب کارتخوان فرصت دارند

 23. معاون سازمان امور مالیاتی: ۶۰درصد پزشکان از مالیات فراری‌‎اند/ ۳۵هزار تا ۴۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم

 24. معاون وزیر صنعت: اثر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا ناچیز است

 25. اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نرخ جدید بنزین

آخرین عناوین