• انتقال هیجان در بازار مسکن

  انتقال هیجان در بازار مسکن

  گروه اقتصادی الف، 

  بازار معاملات مسکن پس از پشت سر گذاشتن ریزش قیمت‌های فروش آپارتمان در دو ماه پی‌در‌پی مرداد و شهریور اکنون وارد فاز انتقال هیجان از سمت تقاضا به سمت عرضه شده است.

 • افزایش عرضه آپارتمان‌های میانسال در بازار

  افزایش عرضه آپارتمان‌های میانسال در بازار

  گروه اقتصادی الف، 

  مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند: طی یک هفته اخیر حجم عرضه واحد‌های مسکونی با عمربنای بیش از ۱۵ سال در بازار افزایش پیدا کرده است.

 • قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

  قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  وزارت راه و شهرسازی در آخرین گزارش خود میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران را اعلام کرده که نشان می‌دهد شهریورماه امسال تهرانی‌ها خانه‌شان را متری ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله کرده‌اند. هرچند صاحبخانه‌هایی پیدا می‌شوند که هیچ توجه به این ارقام ندارند و خانه‌هایشان را با قیمت‌های من‌درآوردی و اغلب نجومی به مشاوران املاک می‌سپارند.

 • نامه انبوه‌سازان به قوه قضائیه برای رونق بازار مسکن

  نامه انبوه‌سازان به قوه قضائیه برای رونق بازار مسکن

  گروه اقتصادی الف، 

  کانون سراسری انبوه‌سازان در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه خواستار تسریع در تصویب طرح اصلاح قانون پیش فروش در جلسه سران سه قوه با هدف رونق بخش تولید شدند.

 • قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

  قیمت مسکن در ارزان‌ترین منطقه تهران/ نرخ خانه‌های ۴۰ متری در پایتخت + نمودار

  گروه اقتصادی الف، 

  در حال حاضر می‌توان با بودجه ۲۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در محله‌هایی همچون یافت‌آباد، شادآباد، ولیعصر و خلیج فارس واقع در منطقه ۱۸ تهران آپارتمان خریداری کرد.

 • کدام دولت رکورددار رکود مسکن است؟

  کدام دولت رکورددار رکود مسکن است؟

  گروه اقتصادی الف، 
 • خرق‌عادت در بازار مسکن/ قدیمی‌ها وارد میدان شدند

  خرق‌عادت در بازار مسکن/ قدیمی‌ها وارد میدان شدند

  گروه اقتصادی الف، 

   در حالی که طی سال های اخیر همواره خانه های به اصلاح نوساز یا به عبارت دیگر واحدهای مسکونی تا ۱۲ سال ساخت، پرفروش ترین واحدهای مسکونی در بازار محسوب می شدند، تقاضا برای واحدهای قدیمی‌تر این روزها در حال افزایش است.

 • سنت‌شکنی بازار مسکن در ابتدای پاییز

  سنت‌شکنی بازار مسکن در ابتدای پاییز

  گروه اقتصادی الف، 

  با آغاز فصل پاییز، اولین گروه از متقاضیان مصرفی بازار مسکن به کاهش قیمت‌ها واکنش مثبت نشان دادند و این در حالی است که معمولا در مهرماه معاملات نسبت به شهریورماه به طور محسوسی کاهش می‌یابد

 • چه کسانی سوئیت‌های ساعتی در تهران اجاره می کنند؟

  چه کسانی سوئیت‌های ساعتی در تهران اجاره می کنند؟

  گروه اجتماعی الف، 

  یکی از دلایل ایجاد پدیده اجاره ساعتی و روزانه سوئیت و آپارتمان در تهران که از حدود پنج سال پیش آغاز شده به هزینه‌های بالای هتل ربط داده می‌شود و به نظر می‌رسد که از رونق مناسبی هم برخوردار است.

 • نماینده مجلس: روند کاهش قیمت مسکن ادامه دارد

  نماینده مجلس: روند کاهش قیمت مسکن ادامه دارد

  گروه اقتصادی الف، 

  عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران با بیان اینکه روند کاهش قیمت مسکن تدوام دارد، گفت: مهم‌ترین راهکار دولت برای کنترل قیمت مسکن، تولید مسکن انبوه با متراژ پایین و مناسب زوج‌های جوان است.

 • ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد + قیمت

  ماه عسل گران‌فروشان در بازار مسکن تمام شد + قیمت

  گروه اقتصادی الف، 

  مشاوران املاک می‌گویند هم‌اکنون نسبت به اردیبهشت ماه از تعداد فایل‌های نجومی و قیمت‌هایی که بالاتر از میانگین منطقه بود کاسته شده و مالکان قیمت‌ها را البته به طور قطره‌چکانی پایین می‌آورند.

 • رواج اجاره ساعتی مسکن در تهران

  رواج اجاره ساعتی مسکن در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  نایب‌رئیس اتحادیه املاک با اشاره به رواج اجاره ساعتی و روزانه مسکن در کشور به‌خصوص تهران گفت: مشخص است وقتی سایتی عکس یک فرد بخصوصی را گذاشته که به خیابان نگاه می‌کند و زیر آن نوشته خانه ساعتی، چه قصدی از اجاره این نوع خانه‌ها دارد.

 • یخبندان در بازار مسکن/قیمت در گران‌ترین منطقه ۴ برابر ارزان‌ترین منطقه

  یخبندان در بازار مسکن/قیمت در گران‌ترین منطقه ۴ برابر ارزان‌ترین منطقه

  گروه اقتصادی الف، 

  با وجود رشد ۹۰ درصدی قیمت مسکن، اما آمارهای رسمی دولت از رکود شدید معاملات خبر می‌دهد.

 • برخی مناطق تهران، گران‌تر از منهتن آمریکا

  برخی مناطق تهران، گران‌تر از منهتن آمریکا

  گروه اقتصادی الف، 

  «متوسط قیمت مسکن در ترکیه کمتر از متوسط قیمت در تهران است البته در تهران مناطقی داریم که حتی از گران‌ترین منهتن آمریکا و ونکوور هم گران‌تر است.»

 • سایه روشن مداخله دولت در بازار مسکن

  سایه روشن مداخله دولت در بازار مسکن

  گروه اقتصادی الف، 
 • تداوم کاهش قیمت مسکن با اجرای صحیح مالیات‌های تنظیمی
 • افزایش ۱۴۰۰ درصدیِ قیمت زمین در تهران

  افزایش ۱۴۰۰ درصدیِ قیمت زمین در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  هرچند افزايش قابل توجه قيمت مسكن در يك سال اخير، شوكي جدي به يكي از مهم‌ترين حوزه‌هاي اقتصادي كشور وارد كرده اما گزارش جديد مركز آمار نشان مي‌دهد روند افزايشي قيمت مسكن در پايتخت از سال‌ها قبل آغاز شده و در طول 10 سال، قيمت زمين در تهران 1400 درصد افزايش يافته است.

 • رونق اقتصاد در بازار مسکن تهران

  رونق اقتصاد در بازار مسکن تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  در حالی مطابق آمار تعداد پروانه‌های صادر شده ساخت مسکن در تهران در زمستان گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش یافته که نگاهی به کوچه پس کوچه های شهرها به ویژه تهران در ۶ ماهه سال ۹۸ هم نشان از رونق گرفتن ساخت و ساز دارد.

 • قیمت آپارتمان‌های ۵ تا ۱۵ سال ساخت در تهران
 • وضعیت مسکن طی سال‌های ۷۵ تا ۹۵

  وضعیت مسکن طی سال‌های ۷۵ تا ۹۵

  گروه عکس الف، 

  تحولات جمعیت و مسکن طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ در ایران نشان می‌دهد تعداد خانوارها و واحدهای مسکونی تقریباً دو برابر شده اما آمار مستاجران هم دو برابر شده است. آمار مستاجران در کلِ وضعیت در اختیار داشتن مسکن؛ از ۱۵/۴ درصد در سال ۷۵ به عدد ۳۰/۷ درصد در سال ۹۵ رسیده است. این آمار بر اساس آخرین وضعیت نفوس و مسکن سراسر کشور که در سال ۹۵ انجام شد، تهیه و منتشر شده است.

 • تعداد مسکن در ۲۰ سال دو برابر شد/ نگاهی به بازار مسکن از سال ۷۵ تا ۹۵

  تعداد مسکن در ۲۰ سال دو برابر شد/ نگاهی به بازار مسکن از سال ۷۵ تا ۹۵

  گروه اقتصادی الف، 

  تحولات جمعیت و مسکن طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ در ایران نشان می‌دهد تعداد خانوارها و واحدهای مسکونی تقریبا دو برابر شده اما به همین میزان بر آمار مستاجران افزوده شده است.

 • کاهش قیمت مسکن در شهریور/ یک اتفاق عجیب در بازار مسکن تهران

  کاهش قیمت مسکن در شهریور/ یک اتفاق عجیب در بازار مسکن تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  مطابق آمار رسمی قیمت مسکن طی شهریور ماه امسال در تهران نسبت به ماه پیش از آن ۱.۶ درصد کاهش یافته است. بیشترین کاهش قیمت مربوط به منطقه یک با حدود ۵ میلیون تومان بوده، ماه گذشته یک اتفاق عجیب قیمتی نیز در تهران ثبت شده است.

 • دومین افت پیاپی قیمت مسکن در تهران

  دومین افت پیاپی قیمت مسکن در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  شهریورماه ۱۳۹۸ میانگین قیمت مسکن شهر تهران به ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان در هر متر مربع رسید که ۱.۷ درصد نسبت به ماه قبل کاهش نشان می دهد؛ مردادماه نیز قیمتها ۳.۱ درصد افت کرده بود.

 • انتظار سود بالا از بازار کم‌جان مسکن

  انتظار سود بالا از بازار کم‌جان مسکن

  گروه سیاسی الف، 

  ۶ماه از سال ۹۸ می‌گذرد و بازار مسکن همچنان در رکود است. قیمت‌هایی که یک‌شبه با ۸۰درصد افزایش روبه‌رو شدند، همچنان جایگاه کاذب خود را حفظ کرده و این به کاهش حجم معاملات منجر شده است. همین موضوع سبب کسادی بازار بنگاه‌های مشاور املاک شده است.

 • نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های ۷۰متری در تهران

  نرخ رهن و اجاره آپارتمان‌های ۷۰متری در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که تا یکی، دو هفته گذشته تعداد آپارتمان‌هایی که با وجود عدم برخورداری از امکانات کامل، به قیمت‌های بالاتر از ارزش اجاری ملک در بازار عرضه شده بودند، قابل توجه بود؛ اما در اولین روز مهر ماه حباب قیمت پیشنهادی تعدادی از این املاک ترکید و قیمت‌ها به سطح مورد انتظار مستاجران نزدیک شد.

 • بی اطلاعی رئیس سازمان نظام مهندسی از وجود پدرخوانده ها

  بی اطلاعی رئیس سازمان نظام مهندسی از وجود پدرخوانده ها

  گروه اقتصادی الف، 

  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به اینکه از وجود مافیا و پدرخوانده در این سازمان بی اطلاع است گفت: چرا از افزایش کیفیت ساخت و ساز در این سالها صحبتی نمی کنند اما به حاشیه توجه زیادی می شود.

 • خانه تا ۳۰ درصد ارزان می‌شود

  خانه تا ۳۰ درصد ارزان می‌شود

  گروه اقتصادی الف، 

  نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: بازار مسکن در پاییز و زمستان روند نزولی پیدا می کند و حتی ممکن است بیش از قبل هم شاهد کاهش قیمت مسکن باشیم.

 • زمین ۱۴۸ درصد گران شد

  زمین ۱۴۸ درصد گران شد

  گروه اقتصادی الف، 

  مرکز ملی آمار ایران اعلام کرد: متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی (مسکن) در بهار ۹۸ نسبت به بهار ۹۷ رشد ۸۲.۲ درصدی داشته است.

 • میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

  میزان افت قیمت مسکن در تهران چقدر شد؟

  گروه اقتصادی الف، 

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه افت قیمت مسکن باعث شده تا سوداگران رغبتی برای حضور در بازار مسکن نداشته باشند گفت: سوداگران از بازار مسکن خارج شده‌اند و این خود یک نوید خوب برای متقاضیان واقعی خرید مسکن است.

 • بازار مسکن در انتظار بازگشت آرامش

  بازار مسکن در انتظار بازگشت آرامش

  گروه اقتصادی الف، 

  افت تعداد معاملات مسکن و کاهش قیمت در برخی از مناطق حاکی از کمرنگ شدن سایه سوداگران از سر بازار مسکن است پس به نظر می رسد با رفتن سوداگران از این بازار آرامش و ثبات قیمتی در حال ورود به بازار مسکن است.

 • کشورهای پیشرفته چطور اجاره‌بها را کنترل می‌کنند؟

  کشورهای پیشرفته چطور اجاره‌بها را کنترل می‌کنند؟

  گروه اقتصادی الف، 

  بررسی تجارب برخی کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد ترغیب مالکان به انعقاد قراردادهای طولانی مدت، محدود کردن درصد افزایش اجاره بها با توجه به شاخص‌های اقتصادی و در نظر گرفتن حمایت‌های قانونی لازم برای مستاجران در جلوگیری از افزایش بیش از حد اجاره‌بها در شهرهای بزرگ موثر بوده است.

 • طرح‌های کاغذی دولت برای مسکن

  طرح‌های کاغذی دولت برای مسکن

  گروه اقتصادی الف، 

  دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان با انتقاد از بی توجهی وزارت راه و شهرسازی به رفع ایرادات قراردادهای مشارکتی ساخت مسکن در اقدام ملی، گفت: وزارت راه در بخش مسکن به دنبال اختراع چرخ است.

 • قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

  قیمت آپارتمان‌های نُقلی در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  بررسی‌های میدانی از وضعیت روزهای اخیر بازار معاملات مسکن در پایتخت نشان می‌دهد: قیمت پیشنهادی املاک نقلی بالاتر از سایر گروه‌های متراژی به بازار عرضه می‌شود. به گفته مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت دو عامل مهم مانع از کاهش قیمت املاک نقلی نسبت به سایر گروه‌های متراژی در بازار می‌شود.

 • کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

   کاهش ۳۷ درصدی قیمت واقعی مسکن

  گروه اقتصادی الف، 

  با وجود افزایش ۷۷ درصدی قیمت اسمی مسکن در شهر تهران، مقایسه رشد قیمت این بخش با تورم عمومی نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت واقعی مسکن با ۳۷.۲ درصد رشد منفی مواجه شده است.

 • آخرین قیمت آپارتمان در تهران

  آخرین قیمت آپارتمان در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  دنیای اقتصاد نوشت: واسطه‌های بازار مسکن شهر تهران وضعیت بازار معاملات آپارتمان در شهریور ماه را وضعیتی رکودی توصیف می‌کنند و از کاهش مراجعه خریداران به بنگاه‌ها در مقایسه با ماه‌های قبل خبر می‌دهند.

 • وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

  وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

  گروه اقتصادی الف، 

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از خرداد حجم رشد قیمتی مسکن متوقف شده و در برخی از مناطق هم شاهد کاهش قیمت‌ها بوده‌ایم، گفت: متأسفانه در بازه‌ای از زمان سوداگران و دلالان وارد بازار مسکن شده و قیمت‌ها را افزایش می‌دادند و به طور قطع در این رابطه حضور ضد انقلاب‌ها هم بی‌تاثیر نبوده است. بسیاری از این افراد با حضور در شبکه‌های خارجی و مانور دادن بر روی افزایش قیمت مسکن باعث بهم ریختگی بازار مسکن شده بودند.