آرشیو سال ۹۵ و قبل از آن
 • شکست بازار مسکن در شمال پایتخت + قیمت

  شکست بازار مسکن در شمال پایتخت + قیمت

  گروه اقتصادی الف، 

  بازار مسکن شهر تهران در شرایطی به شروع نقطه‌ رکود نزدیک شده که کسادی خرید و فروش آپارتمان‌های بالای ۸۰ متر مربع در شمال پایتخت سنگین‌تر شده و حد مقاومت مالکان در حال شکستن است. رئیس اتحادیه مشاوران املاک می‌گوید که در روزهای اخیر شاهد کاهش قیمت پیشنهادی در مناطقی از تهران هستیم.

 • در بازار مسکن غرب پایتخت چه خبر است؟ + جدول

  در بازار مسکن غرب پایتخت چه خبر است؟ + جدول

  گروه اقتصادی الف، 

  با وجودی که قیمت مسکن در منطقه ۵ واقع در غرب تهران ۱۰۱ درصد رشد کرده، معاملات مسکن در آن‌جا ۵۶ درصد نسبت به سال قبل افت کرده است؛ افتی که باعث شد این منطقه پیشتازی خود را در تورم ملکی از دست بدهد.

 • اجاره خانه در فرمانیه ماهانه ۸۰ میلیون تومان/ شهرک غرب فول امکانات، ۶۵ میلیون!

  اجاره خانه در فرمانیه ماهانه ۸۰ میلیون تومان/ شهرک غرب فول امکانات، ۶۵ میلیون!

  گروه اقتصادی الف، 

  فرمانیه ۱۱۰۰ متر ویلای نوساز مبله، فوق لوکس با استخر، سونا، جکوزی؛ اجاره ماهیانه ۸۰ میلیون تومان. شهرک غرب ۷۰۰ متر ویلای لوکس، پنج خوابه، خواب‌های مستر، تراس‌های بزرگ، استخر؛ ماهیانه ۶۵ میلیون تومان.

 • تازه‌ترین قیمت آپارتمان‌ها در تهران

  تازه‌ترین قیمت آپارتمان‌ها در تهران  

  گروه اقتصادی الف، 

  دنیای اقتصاد نوشت: قیمت‌گذاری در بازار مسکن اصولا بر پایه آخرین قیمت معاملات آپارتمان‌های نوساز ثبت شده در هر محله انجام می‌شود. این در حالی است که وقتی سایه رکود بر معاملات بازار سنگینی می‌کند، فرآیند قیمت‌گذاری با اختلال روبه‌رو می‌شود. در واقع آن‌قدر از تعداد معاملات کاسته شده که نمی‌توان قیمت‌های ثبت شده را به‌عنوان پایه قیمت ملک در هر محله معرفی کرد و باید در این زمینه احتیاط شود.

 • جدول خانه‌های یک میلیارد تومانی در تهران

  جدول خانه‌های یک میلیارد تومانی در تهران  

  گروه اقتصادی الف، 

  میزان نوشت: برای خرید واحد ۷۵ متری با عمر بنا ۳۰ سال استاد معین به سرمایه یک میلیارد تومانی نیاز است.

 • تازه‌ترین قیمت آپارتمان در تهران

  تازه‌ترین قیمت آپارتمان در تهران  

  گروه اقتصادی الف، 

  دنیای اقتصاد نوشت: بیشترین حجم معاملات خرید و فروش صورت گرفته در تهران به منطقه ۵ تعلق دارد. به‌طوری که ۳۷ درصد از مجموع ۶ هزار و ۱۲۷ فقره معامله ثبت شده در بنگاه‌های املاک، در این منطقه منعقد شده‌اند.پس از منطقه پنج نیز، به ترتیب مناطق ۴ و ۲ دارای بیشترین حجم معامله بوده‌اند. در عین حال مناطق ۱۹، ۹ و ۲۲ نیز کمترین سطح معاملات خرید و فروش در یک ماه خرداد امسال را داشته‌اند.

 • رشد ۲ برابری قیمت مسکن تهران در بهار ۹۸

  رشد ۲ برابری قیمت مسکن تهران در بهار ۹۸

  گروه اقتصادی الف، 

  بررسی آمار وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که در بهار امسال قیمت مسکن در تهران نسبت به بهار سال گذشته ۱۰۷.۹ درصد افزایش یافته است.

 • گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن تهران

  گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  بانک مرکزی ۲ روز بعد از انتشار گزارش بازار مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی گزارشی از بازار مسکن تهران در خردادماه را منتشر کرد که در آن متوسط قیمت خرید و فروش کم‌تر از گزارش‌های این وزارتخانه است.

 • گرانترین و ارزان‌ترین خانه‌ها در تهران + جدول

  گرانترین و ارزان‌ترین خانه‌ها در تهران + جدول

  گروه اقتصادی الف، 

  براساس آمار منتشره از سوی بانک مرکزی منطقه یک با قیمت هر متر مربع ۲۶ میلیون و ۲۲ هزار تومان، گران‌ترین و منطقه ۱۸ با متری ۵ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان ارزان‌ترین مناطق شهری تهران در اردیبهشت ماه بوده اند.

 • شیب افزایش قیمت مسکن تُند شد

  شیب افزایش قیمت مسکن تُند شد

  گروه اقتصادی الف، 

  روند متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در سطح شهر تهران نشان می دهد متوسط قیمت هر متر مربع در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ با شیب نسبتا تندی افزایش یافته که طی یک سال اخیر بی سابقه بوده است.

 • نرخ اجاره مسکن در تهران

  نرخ اجاره مسکن در تهران  

  گروه اقتصادی الف، 

  در گزارشی که روزنامه دنیای اقتصاد درباره قیمت فایل‌های اعلام شده توسط مالکان در اواخر اردیبهشت ۱۳۹۸ منتشر کرده، متراژ واحدها، نرخ اجاره و نرخ رهن در برخی از محله‌های تهران مورد برسی قرار گرفته است. در این اینفوگرافی به منتخبی از این اعداد و ارقام در چند منطقه تهران پرداخته شده است.

 • آخرین قیمت‌ها در بازار مسکن تهران

  آخرین قیمت‌ها در بازار مسکن تهران  

  گروه اقتصادی الف، 
 • رشد بی‌سروصدای اجاره خانه در تهران

  رشد بی‌سروصدای اجاره خانه در تهران

  گروه اقتصادی الف، 

  واسطه‌های ملکی از افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی نرخ‌های پیشنهادی اجاره در اردیبهشت ماه خبر می‌دهند؛ گزارش‌های میدانی هم گویای آن است که عدم تناسب نرخ اجاره با درآمد مستاجرها، این اقشار را اجبارا به اولویت‌های بعدی سوق داده است.

 • قیمت رهن و اجاره آپارتمان ۷۰ تا ۱۵۰ متری در تهران

  قیمت رهن و اجاره آپارتمان ۷۰ تا ۱۵۰ متری در تهران  

  گروه اقتصادی الف، 

  دنیای اقتصاد نوشت: بازار اجاره مسکن طی روزهای اخیر با وجود آغاز ماه رمضان، با افزایش شمار فایل‌های اجاره روبه‌رو شده است. این افزایش اگرچه هنوز برای تمام مشاوران املاک محسوس نبوده، اما فعالان مناطق مصرفی در شرق و غرب تهران زودتر از سایر فعالان بازار این موضوع را احساس کرده‌اند. بهای پیشنهادی رهن و اجاره اکثر آپارتمان‌های مسکونی در فایل‌های پیشنهادی موجود در بازار اغلب برابر با فایل‌های سال گذشته است.

 • تعیین قیمت مسکن بر عهده اتحادیه املاک نیست

  رئیس اتحادیه املاک:تعیین قیمت مسکن بر عهده اتحادیه املاک نیست

  گروه اقتصادی الف، 

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر مجلس، قانونی مصوب کند که تعیین قیمت به عهده اتحادیه املاک گذاشته شود ما موظف به اجرا هستیم، اما تاکنون چیزی در این زمینه به ما اعلام نشده است.