مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

گروه فناوری الف،   3980718108

ویندوز ۱۰ در نسخه‌ای بروزرسانی شده مشکلات فراوانی دارد که صدای اعتراض کاربران را درآورده است.

 کاربران ویندوز ۱۰ اخیرا نارضایتی‌های زیادی از این سیستم عامل دارند. این اتفاق از سال گذشته و با بروزرسانی افتضاح در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد، وجود باگ‌های کوچک و بزرگ در این بروزرسانی و نکته بدتر، تعویق یک ماهه برای انتشار نسخه ارتقاء یافته و حل مشکلات موجود، غیر قابل چشم‌پوشی است. (حرکتی بی‌سابقه در بروزرسانی ویندوز ۱۰)

پس از آن اتفاق مایکروسافت محتاطانه‌تر برخورد کرد و به همین دلیل ابتدا نسخه بروزرسانی ماه مه ۲۰۱۹ را با آزمایش‌های مختلف امتحان کرده و ارتقاء را برای مرحله نهایی نگه داشته تا اشکالات را رفع کند. عرضه این نسخه با احتیاط انجام شد تا کاربران با موفقیت و به نحوی صحیح بروزرسانی کنند.

تصحیح نسخه رفع اشکال

در آغاز ماه سپتامبر، برخی از اشکالات جزئی که از مدت‌ها پیش وجود داشت (از جمله مشکلات سازگاری با برخی از درایور‌های ذخیره سازی اینتل) توسط بسته مایکروسافت که برای ویندوز ۱۰ مه ۲۰۱۹ صادر شده بود، برطرف شدند. مشکل این بود که این بروزرسانی فقط اشکالات را برطرف نکرد، بلکه نسخه جدیدی را معرفی کرد که به موجب آن، به طور ناگهانی مصرف CPU دستیار صوتی کورتانا در ویندوز ۱۰ به شدت بالا رفت. سپس بسته رفع این اشکال کورتانا موجب بروز اشکالات دیگری درمنوی استارت و تسکبار شد و همچنین مشکلات صوتی در بازی‌های خاص و اتصال به اینترنت برای برخی از افراد نمایان شد. درواقع بروزرسانی‌های مایکروسافت حکایت درست کردن ابرو و کور کردن چشم را دارد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

به این ترتیب یک اعتراض اجتناب‌ناپذیر، سؤالات و انتقاد‌های جدی در مورد تضمین کیفیت محصولات مایکروسافت و روش‌های آزمایش ویندوز در دنیای فناوری به وجود آمد. طبق گزارش جدید از شاخص رضایت مشتری آمریکا (ACSI) رضایت مشتری از نرم افزار رایانه‌های شخصی در مقایسه با سال گذشته ۱.۳ درصد کاهش یافته است، در حالی که مایکروسافت از بین همه سازندگان نرم افزار بیشترین سقوط را داشته و رضایت مشتریانش ۳ درصد افت کرده، در ادامه این گزارش آمده است: "براساس داده‌های ACSI، احساس رضایت کاربران از کیفیت محصولات مایکروسافت در طی سال گذشته به طور قابل توجهی پایین آمده است، سازندگان و مشتریان زیادی از بروزرسانی ویندوز ۱۰ رضایت ندارند و به جای رفع مشکل، با ایرادات جدیدی رو به رو هستند. حداقل مطابق با این نظرسنجی شهرت مایکروسافت از نظر عموم مردم تضعیف می‌شود. "

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

تغییر روش‌های رفع ایراد محصول در مایکروسافت

طبق گزارش Ghacks با جری برگ، مهندس ارشد سابق توسعه نرم افزار مایکروسافت که در زمینه آزمایش نرم افزار در سال ۲۰۱۴ با این شرکت همکاری کرد، ویدئویی در یوتیوب بارگذاری شده و طی آن مشخص شد که چگونه این غول نرم افزاری مراحل آزمایش محصول خود را نسبت به ۵ سال قبل تغییر داده است. به طور خلاصه، در زمان حضور وی، یک تیم اختصاصی ویژه برای آزمایش مجدد ویندوز وجود داشت، این گروه ویندوز را به زیر گروه‌های مختلف (رابط، شبکه، درایور‌ها و غیره) تقسیم می‌کرد و همگی با بررسی بخش‌های خود، روزانه در مورد اشکالات، باهم بحث می‌کردند.

سپس، در سال ۲۰۱۴، وقتی مایکروسافت آن تیم اختصاصی آزمایش ویندوز را کنار گذاشت، همه چیز تغییر کرد، ابتدا آزمایش بر روی رایانه‌های شخصی واقعی به نفع استفاده از ماشین‌های مجازی متوقف شد و اکنون مایکروسافت به ارتش کوچکی از Windows Insiders متکی هست که بازخورد اشکالات را نسخه بتا ویندوز را تهیه می‌کند و همچنین به عنوان یک منبع اطلاعات، بیشتر گزارشات برگرفته از خرابی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ کاربران به آن‌ها اعلام می‌شود.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

با این حال، گرفتن اشکالات به این روش خیلی حرفه‌ای نیست؛ ویندوز اینسایدر‌ها همیشه آنقدر کوشا نیستند، گاهی اوقات نمی‌توانند گزارش اشکالات را انتقال دهند و حتی وقتی این کار را انجام دادند، این گزارش‌ها می‌توانند در میان کوهی از سایر بازخورد‌های شکایت درباره موارد بسیار جزئی مانند پیشنهادات یا ترفند‌های کوچک برای رابط کاربری قرار بگیرند و گم شود. مهمتر از آن، کار با داده‌های فوق از راه دور می‌تواند یک تجارت بسیار حساس باشد، زیرا جزئیات اشکال در آن به راحتی از بین می‌رود.

حال در میان نارضایتی‌ها از ویندوز ۱۰، کاربران ناراضی چه راهی پیش روی خود دارند؟ به سیستم عامل دیگری مهاجرت می‌کنند؟ این مورد شاید کمی زیاده‌روی باشد، زیرا با اشکالات قابل توجهی همراه است، مانند اینکه در گزینه‌های سخت افزاری خود به macOS محدود شوید (و مواردی مانند پشتیبانی از درایور با لینوکس) با این وجود، همانطور که ما اخیرا در مورد مشکلات مرورگر گوگل کروم مشاهده کردیم، شاید تعداد زیادی با ویندوز مشکل داشته باشند، اما همچنان از آن استفاده، البته محبوبیت آن کاهش پیدا کرده است.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

یک موج کوچک، یک موج بزرگ را ایجاد می‌کند

این آسیب‌های مربوط به اشکال فقط درمورد سیستم عامل‌های رومیزی نیست. درک گسترده‌تر مردم از مایکروسافت به شکلی تقریبا آماتور می‌تواند به معنای تأثیرگذاری بر سطح اعتماد به شرکت باشد و برروی همه محصولات ابری آینده تأثیر بگذارد. فرض کنید از یک کاربر ویندوز بپرسند: "آیا می خواهید Project xCloud را امتحان کنید؟" در این حالت جواب او منفی است، وقتی مایکروسافت نمی‌تواند اشکالات مهم‌ترین محصول خود یعنی ویندوز را برطرف کند، دلیلی برای استفاده از دیگر تولیدات این شرکت نیست، از این رو کاربران به طور مثال به Google Stadia روی می‌آورند.

همزمان با پروژه‌های ابری، درایو با منبع آزاد مایکروسافت، یکی از وظایف بزرگ مایکروسافت که از زمان ورود نادلا به این شرکت دیده شده، گوش دادن به كاربران است، او به بازخورد ها عمل می‌كند و در واقع این کار را برای بهتر شدن سیستم انجام می‌دهد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

اما حال نیاز است تا مایکروسافت علاوه بر گوش دادن به مخاطبان خود، به خواسته آن‌ها عمل کند، شرکت بزرگی مانند مایکروسافت با این تعداد گسترده از مخاطبین، باید بتواند مخاطبان خود را راضی نگه‌دارد، این یک مسئولیت بزرگ است که تمامی شرکت‌ها مطرح دنیا به درستی انجام می‌دهند. اگر نمی‌توانید مشتریان خود را راضی نگه دارید، به زودی سقوط خواهید کرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

 7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 8. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

 9. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

 10. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

 11. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

 12. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

 13. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

 14. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

 15. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

 16. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 21. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 22. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 23. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 24. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 25. بوسیدن و لمس ضریح مطهر در شرایط کنونی

آخرین عناوین