مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

گروه فناوری الف،   3980718108

ویندوز ۱۰ در نسخه‌ای بروزرسانی شده مشکلات فراوانی دارد که صدای اعتراض کاربران را درآورده است.

 کاربران ویندوز ۱۰ اخیرا نارضایتی‌های زیادی از این سیستم عامل دارند. این اتفاق از سال گذشته و با بروزرسانی افتضاح در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد، وجود باگ‌های کوچک و بزرگ در این بروزرسانی و نکته بدتر، تعویق یک ماهه برای انتشار نسخه ارتقاء یافته و حل مشکلات موجود، غیر قابل چشم‌پوشی است. (حرکتی بی‌سابقه در بروزرسانی ویندوز ۱۰)

پس از آن اتفاق مایکروسافت محتاطانه‌تر برخورد کرد و به همین دلیل ابتدا نسخه بروزرسانی ماه مه ۲۰۱۹ را با آزمایش‌های مختلف امتحان کرده و ارتقاء را برای مرحله نهایی نگه داشته تا اشکالات را رفع کند. عرضه این نسخه با احتیاط انجام شد تا کاربران با موفقیت و به نحوی صحیح بروزرسانی کنند.

تصحیح نسخه رفع اشکال

در آغاز ماه سپتامبر، برخی از اشکالات جزئی که از مدت‌ها پیش وجود داشت (از جمله مشکلات سازگاری با برخی از درایور‌های ذخیره سازی اینتل) توسط بسته مایکروسافت که برای ویندوز ۱۰ مه ۲۰۱۹ صادر شده بود، برطرف شدند. مشکل این بود که این بروزرسانی فقط اشکالات را برطرف نکرد، بلکه نسخه جدیدی را معرفی کرد که به موجب آن، به طور ناگهانی مصرف CPU دستیار صوتی کورتانا در ویندوز ۱۰ به شدت بالا رفت. سپس بسته رفع این اشکال کورتانا موجب بروز اشکالات دیگری درمنوی استارت و تسکبار شد و همچنین مشکلات صوتی در بازی‌های خاص و اتصال به اینترنت برای برخی از افراد نمایان شد. درواقع بروزرسانی‌های مایکروسافت حکایت درست کردن ابرو و کور کردن چشم را دارد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

به این ترتیب یک اعتراض اجتناب‌ناپذیر، سؤالات و انتقاد‌های جدی در مورد تضمین کیفیت محصولات مایکروسافت و روش‌های آزمایش ویندوز در دنیای فناوری به وجود آمد. طبق گزارش جدید از شاخص رضایت مشتری آمریکا (ACSI) رضایت مشتری از نرم افزار رایانه‌های شخصی در مقایسه با سال گذشته ۱.۳ درصد کاهش یافته است، در حالی که مایکروسافت از بین همه سازندگان نرم افزار بیشترین سقوط را داشته و رضایت مشتریانش ۳ درصد افت کرده، در ادامه این گزارش آمده است: "براساس داده‌های ACSI، احساس رضایت کاربران از کیفیت محصولات مایکروسافت در طی سال گذشته به طور قابل توجهی پایین آمده است، سازندگان و مشتریان زیادی از بروزرسانی ویندوز ۱۰ رضایت ندارند و به جای رفع مشکل، با ایرادات جدیدی رو به رو هستند. حداقل مطابق با این نظرسنجی شهرت مایکروسافت از نظر عموم مردم تضعیف می‌شود. "

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

تغییر روش‌های رفع ایراد محصول در مایکروسافت

طبق گزارش Ghacks با جری برگ، مهندس ارشد سابق توسعه نرم افزار مایکروسافت که در زمینه آزمایش نرم افزار در سال ۲۰۱۴ با این شرکت همکاری کرد، ویدئویی در یوتیوب بارگذاری شده و طی آن مشخص شد که چگونه این غول نرم افزاری مراحل آزمایش محصول خود را نسبت به ۵ سال قبل تغییر داده است. به طور خلاصه، در زمان حضور وی، یک تیم اختصاصی ویژه برای آزمایش مجدد ویندوز وجود داشت، این گروه ویندوز را به زیر گروه‌های مختلف (رابط، شبکه، درایور‌ها و غیره) تقسیم می‌کرد و همگی با بررسی بخش‌های خود، روزانه در مورد اشکالات، باهم بحث می‌کردند.

سپس، در سال ۲۰۱۴، وقتی مایکروسافت آن تیم اختصاصی آزمایش ویندوز را کنار گذاشت، همه چیز تغییر کرد، ابتدا آزمایش بر روی رایانه‌های شخصی واقعی به نفع استفاده از ماشین‌های مجازی متوقف شد و اکنون مایکروسافت به ارتش کوچکی از Windows Insiders متکی هست که بازخورد اشکالات را نسخه بتا ویندوز را تهیه می‌کند و همچنین به عنوان یک منبع اطلاعات، بیشتر گزارشات برگرفته از خرابی دستگاه‌های ویندوز ۱۰ کاربران به آن‌ها اعلام می‌شود.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

با این حال، گرفتن اشکالات به این روش خیلی حرفه‌ای نیست؛ ویندوز اینسایدر‌ها همیشه آنقدر کوشا نیستند، گاهی اوقات نمی‌توانند گزارش اشکالات را انتقال دهند و حتی وقتی این کار را انجام دادند، این گزارش‌ها می‌توانند در میان کوهی از سایر بازخورد‌های شکایت درباره موارد بسیار جزئی مانند پیشنهادات یا ترفند‌های کوچک برای رابط کاربری قرار بگیرند و گم شود. مهمتر از آن، کار با داده‌های فوق از راه دور می‌تواند یک تجارت بسیار حساس باشد، زیرا جزئیات اشکال در آن به راحتی از بین می‌رود.

حال در میان نارضایتی‌ها از ویندوز ۱۰، کاربران ناراضی چه راهی پیش روی خود دارند؟ به سیستم عامل دیگری مهاجرت می‌کنند؟ این مورد شاید کمی زیاده‌روی باشد، زیرا با اشکالات قابل توجهی همراه است، مانند اینکه در گزینه‌های سخت افزاری خود به macOS محدود شوید (و مواردی مانند پشتیبانی از درایور با لینوکس) با این وجود، همانطور که ما اخیرا در مورد مشکلات مرورگر گوگل کروم مشاهده کردیم، شاید تعداد زیادی با ویندوز مشکل داشته باشند، اما همچنان از آن استفاده، البته محبوبیت آن کاهش پیدا کرده است.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

یک موج کوچک، یک موج بزرگ را ایجاد می‌کند

این آسیب‌های مربوط به اشکال فقط درمورد سیستم عامل‌های رومیزی نیست. درک گسترده‌تر مردم از مایکروسافت به شکلی تقریبا آماتور می‌تواند به معنای تأثیرگذاری بر سطح اعتماد به شرکت باشد و برروی همه محصولات ابری آینده تأثیر بگذارد. فرض کنید از یک کاربر ویندوز بپرسند: "آیا می خواهید Project xCloud را امتحان کنید؟" در این حالت جواب او منفی است، وقتی مایکروسافت نمی‌تواند اشکالات مهم‌ترین محصول خود یعنی ویندوز را برطرف کند، دلیلی برای استفاده از دیگر تولیدات این شرکت نیست، از این رو کاربران به طور مثال به Google Stadia روی می‌آورند.

همزمان با پروژه‌های ابری، درایو با منبع آزاد مایکروسافت، یکی از وظایف بزرگ مایکروسافت که از زمان ورود نادلا به این شرکت دیده شده، گوش دادن به كاربران است، او به بازخورد ها عمل می‌كند و در واقع این کار را برای بهتر شدن سیستم انجام می‌دهد.

مشکلات جدید ویندوز ۱۰ به شهرت مایکروسافت آسیب خواهد زد

اما حال نیاز است تا مایکروسافت علاوه بر گوش دادن به مخاطبان خود، به خواسته آن‌ها عمل کند، شرکت بزرگی مانند مایکروسافت با این تعداد گسترده از مخاطبین، باید بتواند مخاطبان خود را راضی نگه‌دارد، این یک مسئولیت بزرگ است که تمامی شرکت‌ها مطرح دنیا به درستی انجام می‌دهند. اگر نمی‌توانید مشتریان خود را راضی نگه دارید، به زودی سقوط خواهید کرد.

عناوین مرتبط

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  14. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  15. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  16. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  17. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

  18. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

  19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

  20. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

  21. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

  22. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

  23. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

  24. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

  25. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

  آخرین عناوین