عراقچی: بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار، ایران آمادگی گفت‌وگو با کشورهای ۱+۴ را دارد

گروه سیاسی الف،   3980613023 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
عراقچی: بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار، ایران آمادگی گفت‌وگو با کشورهای ۱+۴ را دارد

معاون سیاسی وزیر خارجه با تاکید برا اینکه از نظر جمهوری اسلامی هیچ مذاکره مجددی در خصوص برجام صورت نخواهد گرفت، گفت: به دنبال تماس های تلفنی مکرون با ایران، به او تاکید شد که یا اروپا می بایست از ایران نفت خریداری کند و یا معادل فروش نفت را به صورت خط اعتباری، که با درآمدهای نفتی ایران تضمین می‌شود و در حقیقت به نوعی به معنای پیش فروش نفت است، در اختیار ایران قرار دهد.

به گزارش ایرنا، عراقچی که پس از مذاکرات روز گذشته در پاریس هم اکنون در اسلوونی به سر می برد، در پاسخ به خبرنگاران گفت: محور مذاکرات با فرانسه در خصوص نحوه تامین مطالبه جمهوری اسلامی در خصوص فروش نفت و نحوه تامین درآمدهای حاصله است.  

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران همچنانکه بارها اعلام کرده است تنها در صورتی به اجرای کامل برجام بر می گردد که قادر به فروش نفت خود و دسترسی و عواید ناشی از آن به صورت کاملا قابل استفاده و بدون هرگونه محدودیتی باشد، و ابتکار فرانسه دقیقا در همین راستا است.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد به دنبال تماس های تلفنی آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه، به ایشان تاکید شد که یا اروپا می بایست از ایران نفت خریداری کند و یا معادل فروش نفت را به صورت خط اعتباری، که با درآمدهای نفتی ایران تضمین می‌شود و در حقیقت به نوعی به معنای پیش فروش نفت است، در اختیار ایران قرار دهد.  

عراقچی اضافه کرد: میزان این خط اعتباری حدود ۱۵ میلیارد دلار برای مدت چهار ماه یعنی تا پایان سال میلادی است. بدین ترتیب در صورت حصول توافق ایران در چهار ماه آینده معادل صد در صد نفت خود را یا خواهد فروخت یا به صورت خط اعتباری دریافت و پیش فروش می کند.  

وی توضیح داد: بعد از دریافت ۱۵ میلیارد دلار، جمهوری اسلامی آمادگی گفت وگو با کشورهای ۱+۴ را دارد اما واقعیت آن است که هنوز در خصوص دستور کار این گفت وگوها اختلاف نظرهای جدی بین طرفین وجود دارد.

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه گفت وگوها درخصوص تعیین دستور کار هنوز ادامه داشته و به هیچ نتیجه مشخصی نرسیده است، تصریح کرد :جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان در رابطه با خطوط قرمز خود با کسی مذاکره نخواهد کرد.  

عراقچی گفت: از نظر جمهوری اسلامی هیچ مذاکره مجددی در خصوص برجام صورت نخواهد گرفت اما اجرای مطلوب برجام می تواند موضوع گفت وگوها باشد؛ با توجه به اینکه طرف مقابل کوتاهی های جدی در این زمینه داشته است. همچنین امنیت در کلیه آبراه های بین المللی می تواند موضوع گفتگو باشد. جمهوری اسلامی ایران به شرط تامین امنیت و آزادی کشتی های خود در تمامی آبراهه ها آمادگی دارد در خصوص امنیت و آزادی کشتی رانی در خلیج فارس و تنگه هرمز وارد گفتگو شود.  

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اظهار داشت: از نظر جمهوری اسلامی صورت مسئله کاملا روشن است. اینکه اروپایی ها نفت ایران را می خرند، یا پیش خرید می کنند، یا خط اعتباری می دهند، خودشان می دانند و آمریکا. از نظر ما بازگشت به اجرای کامل برجام منوط به دریافت ۱۵ میلیارد دلار برای یک دوره چهار ماهه است و در غیر این صورت روند کاهش تعهدات ایران ادامه خواهد یافت. وی گفت بعید می داند کشورهای اروپایی تا قبل از ۱۶ شهریور بتوانند گام موثری بردارند بنابراین مرحله سوم کاهش تعهدات از سوی ایران در تاریخ مزبور آغاز خواهد شد. این مرحله شامل بخش مهمی از تعهدات ایران خواهد بود که در زمان خود اعلام خواهد شد.  

وی در پایان این گفتگو به شایعه امکان ملاقات روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه مجمع عمومی آتی سازمان ملل متحد اشاره کرد و گفت : چنین ملاقاتی به هیچ وجه در دستور کار قرار ندارد و همانطور که جناب آقای دکتر روحانی هم تاکید کرده اند نه تنها امکان ملاقات دوجانبه وجود ندارد، بلکه قبل از بازگشت آمریکا به برجام و رفع مجدد تمامی تحریم های هسته ای اصولا زمینه ای برای حضور آمریکا در جلسات مذاکراتی ایران با کشورهای باقی مانده در برجام هم وجود ندارد.

دوشنبه یازدهم شهریورماه سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در صدر هیاتی اقتصادی وارد پاریس شد تا در ارتباط با برجام و آینده این توافق با مقامات طرف مقابل دیدار و گفت وگو داشته باشد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۷۹۰۲۸۰۸:۴۱:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اونا هم تا امریکا اجازه نده یک پارسه هم بهتون نمیدن
ناشناس۱۰۷۹۲۶۸۱۱:۳۰:۰۹ ۱۳۹۸/۶/۱۳
شماها را بجرم فریب ما باید مجازات کنند از برجام رسیدیم به نفت در برابر غذا؟؟؟؟؟
ناشناس۱۰۷۹۵۹۹۱۴:۴۶:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
فکر کنم مخارج دانشگاه و زندگی لاکچری ..‌زاده ها آن طرف آب نیاز به پول دارد
ناشناس۱۰۷۹۶۹۲۱۵:۵۶:۰۷ ۱۳۹۸/۶/۱۳
آقایون کفکیرشون خورده ته دیگ و میخوان دیپلماسی گدایی در پیش بگیرن
ناشناس۱۰۷۹۰۳۱۰۸:۴۵:۱۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اول پول را از طریق بانک، نشد با گونی بیارند تحویل بدهند، سپس نفت را تحویل میدیم.
کارشناس ارشد مردمی و جامعه شناس۱۰۷۹۰۳۲۰۸:۴۵:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
عراقچی بد جوری سوتی داده این یعنی ایران فروش نفتش صفر یا خیلی محدود شده و ذخایر ارزی هم کاهش چشمگیری یافته است بطوری که نیازمند شدید 15 میلیارد دلار هستیم
ناشناس۱۰۷۹۰۳۵۰۸:۴۶:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
15 میلیارد دلار برای ژن های خوب برجامیون... در ازای ادامه برجام یکطرفه از جیب ملت ایران..
ناشناس۱۰۷۹۴۱۲۱۲:۵۱:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
حرف بی خود نزن . تقسیم بودجه دست مجلس است
ناشناس۱۰۷۹۶۰۲۱۴:۴۷:۵۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
منظور همین مجلسی که دو تا از آنها بخاطر مفاسد اقتصادی تخت تعقیبند
ناشناس۱۰۷۹۰۳۹۰۸:۵۵:۱۴ ۱۳۹۸/۶/۱۳
از خزانه داری آمریکا درخواست داریم در چارچوب تحریم ها ، فرزندان و عروس و دامادای مسئولان مفت خور و ریاکار را با اوردنگی و از ناحیه مغز به بیرون پرتاب کند
ناشناس۱۰۷۹۶۴۲۱۵:۱۷:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
هیچ وقت اینکارو نمیکنه برای اینکه این عزیزان پول فروش نفت رو دوباره بر می گردونند به خودشون
ناشناس۱۰۷۹۰۴۷۰۹:۰۶:۳۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
دولت فرانسه عضو تیم آمریکا و انگلیس است. ممكن است آن ١٥ میلیارد دلار طعمه سر قلاب ماهیگیری برای ايران باشد.
ناشناس۱۰۷۹۰۵۱۰۹:۰۸:۵۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
درسته دولتی که شعارش تدبیر و امید هست ولی چندان امید نداشته باشین و مطمئن باشین این امیدی که بهش دل بستین راضیتون نمی کنه
ناشناس۱۰۷۹۰۵۸۰۹:۱۵:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۳
خوب نیست کشوری پولکی باشه کشورای دیگه چی میگن ؟ این چه رسمیه که مسئولان در پیش گرفتن ؟ به همه میگن : پول بدید تا مذاکره کنیم دیپلماسی پولکی !
ناشناس۱۰۷۹۰۵۹۰۹:۱۶:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
خوب اگر در مورد موشکی نیست در چه مورد دیگری است
ناشناس۱۰۷۹۰۸۳۰۹:۳۰:۳۵ ۱۳۹۸/۶/۱۳
از آقای عراقچی بپرسید در صورت عدم لغو تحریم نفتی و موافقت باافتتاح خط اعنباری با اروپا ایران چطور میخواهد تسویه حساب کنه با گذشتن از اصول خودش یا بذل وبخشش مجدد منافع ملی توسط شما و دوستانتان ؟
ناشناس۱۰۷۹۱۰۱۰۹:۴۰:۱۰ ۱۳۹۸/۶/۱۳
شما اگه از اول مذاکره میکردین ده برابر ۱۵میلیارد دلار تا حال درامد داشتین.من نمیدونم کی مخاد جواب اینهمه مردم که در این ایام بدبخت ورشکسته و....شدن را بدن؟؟؟
ناشناس۱۰۷۹۱۱۰۰۹:۵۰:۰۴ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اگر بعد از برجام این آقا را برکنار می کردیم، دوباره خرابکاری نمی کرد.
ناشناس۱۰۷۹۱۴۵۱۰:۱۰:۴۹ ۱۳۹۸/۶/۱۳
بزک نمیر بهار میاد !!!!
ترامپ۱۰۷۹۱۴۶۱۰:۱۱:۱۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
لطفا شماره شبا بفرسید کاخ سفید تا مسوول امور مالی 15 میلیارد واریز کنه
ناشناس۱۰۷۹۱۵۷۱۰:۱۶:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۳
پس ان ۱۱ بند چی شد جناب ساده لوح که می گفتید باید در قبال تعهدات کامل ، انها اجرا می کنند ما را خر فرض نکنید
ناشناس۱۰۷۹۱۵۸۱۰:۱۷:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
برجام کم کم رسما تبدیل به نفت در برابر غذا می شه
ناشناس۱۰۷۹۱۷۳۱۰:۲۱:۱۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
معلومه حسابی کفگیر خورده ته دیگ...
ناشناس۱۰۷۹۲۷۶۱۱:۳۴:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
معلومه که برای دولت سازش کار به ته دیگ می خورد
ناشناس۱۰۷۹۱۷۸۱۰:۲۲:۳۷ ۱۳۹۸/۶/۱۳
بعد ۴ ماه چی؟ اینقدر خام هستید که دوباره در تله موش گیر می افتید؟ چرا هیچ کس اعتراضی نمی کند ؟ نکند فکر کردین این کارها باعث وفاق ملی است؟
ناشناس۱۰۷۹۲۶۶۱۱:۲۹:۳۲ ۱۳۹۸/۶/۱۳
چی بگیم وقتی خود کرده را تدبیر نیست...
علی 671۱۰۷۹۱۹۲۱۰:۳۲:۲۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
روحانی و ظریف و عراقچی می خواهند با دریافت این 15 هزار دلار شرافت ،موشکی ،و حریت ما را به آمریکا به نمایندگی فرانسه به آب نباتی ارزان بفروشند و ملت شهید داده و زجر کشیده ومقاوم را به اندکی به راحتی تسلیم آمریکای جنا یتکار کنند .این را همه می دانند و اگر جلوش گرفته نشود برای کشور و مردم فاجعه خواهد بود .چون این آرزوی روحانی و ظریف خواهد بود که با کدخدا ببندند .با شرمندگی و خجالت ملت ایران .و پایمالی خون شهدا .
ناشناس۱۰۷۹۶۷۲۱۵:۳۶:۲۰ ۱۳۹۸/۶/۱۳
شرافت رو چی مبینی؟ پیدا نکردن داروی بیماران سرطانی ندادن حقوق کارگر بینوا خوابیدن بیشتر کارخانجات داخلی اینا رو چی بنامیم
ناشناس۱۰۷۹۱۹۴۱۰:۳۳:۱۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
بدهکار کردن کشور افتخار است برای بدهکار شدن امتیاز بیشتر دادن حماقت است
ناشناس۱۰۷۹۲۰۹۱۰:۴۱:۲۰ ۱۳۹۸/۶/۱۳
ترامپ هم منتظر چنین روزی بود.متاسفم...
ناشناس۱۰۷۹۲۱۳۱۰:۴۳:۲۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
کشور و اقتصاد و حقوق ملت را فقط برای ۱۵ میلیارد دلار فروش نفت می فروشین؟ ودر قبالش هم بر می گردین به اجرای کامل برجام؟ بابا دست خوش شما دیگر کی هستید با این همه ذلت و نا دیپلماسی
ناشناس۱۰۷۹۲۲۰۱۰:۵۶:۴۵ ۱۳۹۸/۶/۱۳
تمام شرکت‌های نفتی تو اروپا خصوصی هستند. عراقچی فکر کرده ایران هست که دولت هر کاری خواست انجام بدهد. باعث خجالت هست که یک کشور هشتاد میلیونی بعد از چهل سال محتاج فروش چند تا بشکه نفت باید باشد.
ناشناس۱۰۷۹۲۷۹۱۱:۳۵:۴۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
لطف کنید اعلام کنید سهم مردم از این ۱۵ میلیارد دلار چقدره؟؟؟؟
ناشناس۱۰۷۹۶۳۷۱۵:۱۴:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
بسم الله الرحمن الرحیم حدود صفر درصد
ناشناس۱۰۷۹۲۸۵۱۱:۳۸:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
یعنی مبلغ قرارداد مسی از درآمد این دولت بیشتر ؛ خیلی بی عرضه هستین که محتاج ۱۵ میلیارد هستین ؛ این عدد برای کشور مثل ما خیلی کوچیکه؛ حالا بفرض پول آمد میخواین با این پول چه کار کنید ؟؟
مجید۱۰۷۹۲۹۸۱۱:۴۸:۲۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
بفرستند که چی بشه یکی دیگه از راه برسه به اختلاسهای قبلی اضافه بشه
ناشناس۱۰۷۹۳۰۵۱۱:۵۳:۳۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اقا ما نخوایم عراقچی بره مذاکره کنه کی رو باید ببینیم...
س۱۰۷۹۳۳۸۱۲:۱۱:۳۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
15 میلیارد همون پول 4 ماه فروش عادی نفت ایرانه، اگه بدن که خوبه در واقع تحریم نفتی فیتیله پیچ میشه توی 4 ماه هم با اروپا مذاکره میشه برای 4 ماهه بعدش و چون اول گفته بدین بعد مذاکره دیگه بحث وقت کشی هم نیست
ناشناس۱۰۷۹۳۴۴۱۲:۱۲:۵۷ ۱۳۹۸/۶/۱۳
این پول نقد نیست،یک خط اعتباریه ،همون فروش نفت در برابر غذا و داروست که برای بزرگنمایی میگن 15 میلیارد دلار باید بدن و اینگونه کلاه دیگری سر ملت میزارن
ناشناس۱۰۷۹۳۹۹۱۲:۴۷:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۳
رفته گدایی از اروپاییها
ناشناس۱۰۷۹۵۰۱۱۳:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۶/۱۳
یه بار گفتگو کردید برای ۷ پشتمون بسه
م فلاح۱۰۷۹۵۶۷۱۴:۲۵:۱۲ ۱۳۹۸/۶/۱۳
واجب که از خودتون حرف بزنید ..... این نوع صحبت کردن با کدام اصل از اصول دیپلماتیک منطبق هست
ناشناس۱۰۷۹۵۹۶۱۴:۴۲:۰۲ ۱۳۹۸/۶/۱۳
از نظرات بعضی ها در عجبم عراقچی و غیر از عراقچی بدون موافقت بالاترین مقام مملکت و شورای عالی امنیت میتوانه کاری یا امضا کنه
معلم۱۰۸۰۱۳۸۲۱:۳۱:۵۵ ۱۳۹۸/۶/۱۳
مخالفین میدانند ولی الان فرصت مناسبی است برای تسویه حساب سیاسی با دولت.
ناشناس۱۰۷۹۶۴۶۱۵:۱۹:۴۸ ۱۳۹۸/۶/۱۳
عجب وضعی شده زشته بگم ولی تقریبا داریم گدایی می کنیم
ناشناس۱۰۷۹۷۳۲۱۶:۲۴:۴۰ ۱۳۹۸/۶/۱۳
دولت های اروپایی برای دوزار پول کم دادن مالیات دمار مردم کشورشان در میارن بعد بیایند یهو پول بدهند
ناشناس۱۰۷۹۸۵۴۱۷:۳۵:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
اون پولي كه اوباما داد كه بابهش مي شد اقتصاد يك كشور را زير و رو كرد را چيكار كرديد! اين همون سرنوشت را خواهد داشت پس بهتره ندهند
مهران۱۰۷۹۹۰۷۱۸:۲۳:۰۳ ۱۳۹۸/۶/۱۳
برحام جز خسارت منافعی برای ما (کاسب تحریم)نداشت. خدا را شکر.
ناشناس۱۰۸۰۰۶۴۲۰:۳۰:۵۶ ۱۳۹۸/۶/۱۳
خوب شما الان دارید بتشون مذاکره میکنید پانزده میلیارد بدن که مذاکره کنید یا شاید منظور امریکاست روتون نمیشه
ناشناس۱۰۸۰۱۶۰۲۱:۴۹:۳۹ ۱۳۹۸/۶/۱۳
مذاکره مجدد با۴+ ۱۵ میلیارد دلار نوش جان

پربحث‌های امروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 3. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 4. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 5. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 6. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 9. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 10. کمک ۱۶ هزار میلیاردی به پولدارها!

 11. قوه قضاییه: آنان که رفتند، آنان که آمدند

 12. «ایدز» کسی را نمی‌کشد

 13. افزایش ناهنجاری‌های بدنی در بین مردم

 14. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 15. رالی دلار در بازارهای جهانی

 16. پمپئو، سهواً به نقش مخرب ترامپ در تنش‌ با ایران اعتراف کرد

 17. آب گل آلود و صیادی به اسم ترامپ

 18. جدول فروش سینما؛ ادامه صدرنشینی «ایده اصلی»/ «قصر شیرین» ۳ میلیارد تومانی شد

 19. دشمن شماره یک اسرائیل به روایت هافینگتون پست

 20. ظریف: بقایای تیم بی در حال فریب دادن ترامپ است

 21. چرا ترامپ جنگ نمی‌خواهد؟

 22. پیامدهای حمله به آرامکو؛ افشاگری جدید درباره بن‌ سلمان

 23. نامه اعتراف سارق به یک جنایت

 24. تحلیل نوام چامسکی از اخراج بولتون

 25. آیا انصارالله تولید نفت عربستان را به صفر می‌رساند؟

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 6. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 7. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 10. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 11. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 12. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 15. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 16. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 17. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 18. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 19. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 20. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 23. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 24. تردید دولت در سفر به نیویورک

 25. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 18. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 19. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 20. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 21. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 22. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 23. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 24. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 25. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 4. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 5. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 6. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. تردید دولت در سفر به نیویورک

 13. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 14. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 15. رئیس سازمان بسیج: افزایش گردان سایبری سبب رسیدن صدای انقلاب به دنیا می شود

 16. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 17. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 18. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 19. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 20. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 21. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 22. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 23. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 24. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 25. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 11. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 12. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 13. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 14. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 15. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 18. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 19. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 20. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

آخرین عناوین