نصرالله: با پهپادهای اسرائیلی مقابله خواهیم کرد/ تقاص خون شهدا را می‌گیریم و آتش بر سر صهیونیستها خواهد بارید

گروه جهان الف،   3980603199 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
نصرالله: با پهپادهای اسرائیلی مقابله خواهیم کرد/ تقاص خون شهدا را می‌گیریم و آتش بر سر صهیونیستها خواهد بارید

دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسب دومین سالروز آزادسازی ارتفاعات شرقی لبنان از لوث تروریستها ضمن تاکید بر واکنش به حمله صهیونیستها گفت: هر پهپاد اسرائیلی را ساقط خواهیم کرد.

به گزارش مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسب دومین سالروز آزادسازی ارتفاعات شرقی لبنان از لوث تروریستها گفت: در ابتدا به شما خوش آمد می گویم و از شما به خاطر این حضور گسترده تشکر می کنم که این حضور گسترده را اولین واکنش به تجاوزهای اسرائیل در شب گذشته قلمداد می کنم.حضور گسترده شما اولین واکنش به اقدامات تجاوزکارانه شب گذشته رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه گفت: به ساکنان بقاع و لبنان به خاطر پیروزی های به دست آمده را تبریک و تهنیت می گویم. به ملت سوریه تبریک می گویم زیرا این بخش مهمی از نبرد بزرگ در سوریه از سال ۲۰۱۱ بود.

نصرالله افزود: ما چند روز بعد در ۳۱ آگوست سالروز ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش محمد یعقوب و عباس بدر الدین را شاهد خواهیم بود و در این باره نبیه بری در مراسم جنبش امل در نبطیه سخنرانی خواهد کرد. اما من تاکید می کنم که ما آنچه امروز داریم و روح عزت و اعتماد به نفس و حضور در عرصه و مقاومت و دستاوردهای و پیروزی ها و پیروزی که امروز آنرا جشن گرفته ایم تا حد زیادی به حضور برکت حضور امام موسی صدر در لبنان و طرح اسلامی و ملی آن است. ما و برادران در جنبش امل این موضوع را پیگیری می کنیم و از خدا می خواهیم که این امام را به ما بازگرداند تا شاهد پیروزی هایی که بنیانگذارش بوده است، باشد.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه گفت: همانند جشن پیروزی جنگ ۳۳ روزه و در همه سخنرانی هایم و سخنان برادرانم تاکید می کنم که این پیروزی به همه مربوط است و همه به گروههای مقاومت و ارتش لبنان و ارتش سوریه تعلق دارد.

وی افزود: درباره دومین سالروز آزادسازی ارتفاعات شرقی آنچه رخ داد بزرگ و مهم بود. تهدید در واقع تهدیدی حیاتی بود و طرح تا حد زیادی خطرناک بود و همه ساکنان روستاها و شهرکها در معرض قتل و اخراج و به بردگی گرفتن بودند. آنچه رخ داد نباید به حادثه ای زودگذر تبدیل شود و باید این طرح و این مرحله را مورد توجه قرار دهیم و باید یادآوری شود که طرحی که سوریه را در سال ۲۰۱۱ هدف قرار داد هدفش دموکراسی و تغییر داخلی نبود بلکه هدف قرار دادن نظام مقاوم بود و نقشه سیطره بر منطقه و تقسیم مجدد آن بود و جنگیدن ما مانع از تقسیم شد و مانع از تقسیم در همه کشورهای عربی و اسلامی خواهد شد. باید واقعه مورد توجه قرار گیرد زیرا جعل در تاریخ رخ می دهد. جنگ از ابتدا بر دوش ارتش سوریه و مقاومت و ارتش لبنان در آن مرحله بود. نبرد در جرود عرسال در مرحله اول شامل بیرون کردن جبهه النصره بود که ارتش سوریه و مقاومت لبنان در آن نقش آفرینی کردند و در نبرد بیرون راندن داعش، تصمیم شجاعانه برای ورود ارتش لبنان اتخاذ شد. در این مرحله ارتش لبنان و افسران آن در کنار مقاومت و ارتش سوریه قرار داشتند. برخی هنگامی که از آن سخن می گویند. مقاومت و ارتش سوریه را نادیده می گیرند و این انکار خورشید تابان است و از اهمیت مقاومت و ارتش سوریه کم نمی کند و نوعی انحطاط اخلاقی و سیاسی است.

داعش بهانه ای برای بازگشت نیروهای آمریکایی به عراق است

نصرالله بیان کرد: کسانی که امروز حضور دارند اهل حقیقت و حق هستند و حقیقت را می دانند. باید از موضع آمریکا که به دولت لبنان اعلام کرد که نباید در نبرد جرود عرسال وارد شود و مانع از ورود حزب الله به این جنگ شود، یاد کنیم. اما تصمیم رسمی ورود و مشارکت بود و این گواهی بر این است که آمریکایی ها ایجاد کننده داعش هستند و هنوز حامی آن هستند و از داعش بهره برداری می کنند و خطر همچنان باقی است و آمریکاییها در راستای احیای داعش در عراق به سبب پیشنهاد قانونی که خواهان خروج نیروهای آمریکایی از عراق است، حرکت می کنند زیرا داعش بهانه ای برای بازگشت نیروهای آمریکایی به عراق است.

موضع گیری آمریکا درباره بازگشت داعش به سوریه و عراق بسیار خطرناک است

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: موضع گیری آمریکا درباره بازگشت داعش به سوریه و عراق بسیار خطرناک است و تهدید آمریکا پابرجاست و آمریکا  است که برخی از سرکرده های داعش را به افغانستان منتقل می کند و از هواپیماهای آمریکایی تصاویری نزد عراقی ها و افغانهاست که آنرا تایید می کند. این در راستای دیدگاه آتی آمریکا در قبال افغانستان بر پایه بازگشت جنگ داخلی در افغانستان است. امروز ما باید به پیروزی کرامت و عزت افتخار کنیم اما باید هوشیار باشم زیرا زخم هنوز برجاست. ما پس از نبرد جرود عرسال و خروج گروههای مسلح با ارتش سوریه و متحدان نبرد را تکمیل کردیم و امروز می توانم بگویم که داعش دورتر از همیشه از کشور ماست و همچنین جبهه النصره بسیار از لبنان دور است و پس از آزادسازی حومه شمال حماه و خان شیخون  و پیشروی های بدست آمده این خطرات از لبنان دور می شود و این نتایج مهمی برای سوریه است زیرا در مسیر ثابت به سوی پیروزی حرکت می کند. خطر از لبنان دور شده است و این اگر شهیدان و مجروحان نبودند رخ نمی داد و باید از سوریه به خاطر جانفشانی ها تشکر کنیم و باید از جمهوری اسلامی تشکر کنیم. خطر بسیار دور شده است اما نباید فکر کرد که خطر تمام شده است.

کسی که حاضر به جانفشانی برای امنیت مردم و حفظ سلامتی آنها نیست باید عذرخواهی کند و استعفا دهد

نصرالله بیان کرد: پس از نبرد جرود عرسال اعلام کردیم که از مرزها خارج می شویم و گفتیم که این مسئولیت دولت لبنان است اما در آنطرف یعنی در سوریه ماندیم و ارتش سوریه به درخواست ما در طول مرزها برای ممانعت از نفوذ تروریستها به مرزهای ما مستقر شد. پس از چند ماه به این نتیجه رسیدیم که نیازی به حضور گسترده نیست و تعداد کم شد تا به مقداری که حافظ مرزها از سمت سوریه باشند و مانع نفوذ به داخل لبنان شود اما ما هنوز هستیم و هرگاه که لازم باشد هزاران نیرو حضور می یابند. ما از دولت لبنان می خواهیم که به مسئولیت خود در این منطقه عمل کند. باید مسئولیت دولت لبنان در قبال هزاران لبنانی که در روستاهای القصیر زندگی می کنند، یادآور شویم. هم و غم ساکنان بقاع امنیتی است و باید تاکید کنیم که مسئولیت برقراری امنیت برعهده ارتش و دستگاههای امنیتی است هموار گفته ام که نباید به احدی اجازه داده شود که حزب الله یا هر گروه سیاسی را مسئول بدانند و این دامی است که نباید در آن بیافتیم و ساکنان منطقه نباید ما را به آن سوق دهند. این مسئولیت دولت است. هنگام آزادسازی جرود عرسال آیا بیانیه ها و حرف بود یا جانفشانی و خون دادن؟ کسی که حاضر به جانفشانی برای امنیت مردم و حفظ سلامتی آنها نیست باید عذرخواهی کند و استعفا دهد و کسی بیاید که مسئولیت پذیر باشد. ساکنان منطقه باید بخشی از مسئولیت را از طریق کنترل فرزندان خود پذیرا باشند. باید متوجه وضعیت ارتش هم باشیم آنها هم معصوم نیستند و ممکن است اشتباه کنند اما نباید دنیا را بر سر ارتش هنگام که حادثه ای رخ می دهد خراب کنیم. نباید اشتباه رخ دهد اما مجاز هم نیست که اگر اشتباهی رخ داد حمایت مردمی از ارتش برداشته شود زیرا این را مجرمان می خواهند و جایگزینی غیر از ارتش و نیروهای امنیتی نداریم. نباید مسئولیت را به گردن اهمال و محرومیت بیندازیم زیرا برخی جرایم از سوی ثروتمندان رخ می دهد و برخی به جهل و کینه توزی مربوط می شود و ربطی به اخلاق و فرهنگ منطقه ندارد نباید که همه چیز را به اهمال و محرومیت نسبت دهیم.

وی در ادامه به تلاش هایی که برای توسعه منطقه مذکور به عمل آمده و تلاش های حزب الله و دستاوردهای به دست آمده اشاره و تاکید کرد: موضوعات نیاز به تلاشهای سیاسی مضاعفی دارد. اهتمام ما توسعه است. ما باید همه تلاش خود را به کارگیریم اما باید بدانند که موانع زیادی به سبب فساد و سهمیه بندی در برابر ما قرار دارد. ما به تلاش های خود ادامه می دهیم و دستاورد کسب می کنیم. برخی به دنبال خدشه وارد کردن به وجهه بقاع، بعلبلک و هرمل هستند. ما با خدشه وارد کردن به وجهه منطقه مخالفیم. و ساکنان این منطقه اهل شرافت و کرامت وعزت و جانفشانی هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان درباره حملات پهپادی شب گذشته به ضاحیه جنوبی بیروت هم گفت: آنچه شب گذشته رخ داد بسیار خطرناک بود و نباید موضوع کوچکی شمرده شود و موضع گیری باید در سطح آن باشد. آنچه در آسمان ضاحیه رخ داد ورود پهپاد و پهپاد نظامی بود که این نزد ماست و آنرا در رسانه ها اعلام می کنیم.  پهپاد نخست وارد منطقه مورد نظر شد و هواپیمای شناسایی و غیر مسلح بود و در ارتفاع پایین پرواز کرد و این یعنی اینکه قصد تصویر گرفتن از هدف مورد نظر را داشته است و ما آنرا ساقط نکردیم اما جوانان در محله به سوی آن سنگ انداختند و افتاد شاید هم سقوط آن در نتیجه اختلال فنی یا به سبب سنگ بوده است و پس از مدتی پهپاد دوم آمد و به شکل هجومی و مکان معینی را زد. آنچه شب گذشته رخ داد حمله با پهپاد انتحاری به هدفی در ضاحیه جنوبی بیروت بود و این توصیف دقیق است. چرا می گوییم که این خطرناک است؟ نبود کشته و زخمی از میزان خطر کم نمی کند به لطف خدا این در بامداد یکشنبه رخ داد که بیشتر شهروندان در جنوب و بقاع بودند و گرنه شهید و مجروح داشت و این حمله انتحاری پهپادی اولین حمله از ۱۴ آگوست ۲۰۰۶ است. اسرائیل رسما تایید کرده است که این حمله را انجام داده است و این نقض قواعد درگیری است که پس از جنگ ۳۳ روزه ایجاد شده است و این نقض بزرگ و خطرناکی است. این نقض اگر در قبال آن سکوت شود روند خطرناکی بر لبنان خواهد بود و هر دو روز پهپاد انتحاری این ساختمان و فلان مکان و این مجتمع را خواهد زد و این یعنی تکرار سناریوی عراق که جریان دارد.

سناریو در عراق از هفته ها قبل شروع شده است

سید حسن نصرالله افزود: سناریو در عراق از هفته ها قبل شروع شده است و انبارهای حشد شعبی از طریق پهپاد هدف قرار می گیرد و اسرائیل تلویحا مسئولیت را برعهده می گیرد درباره برخورد عراقی ها به خودشان مربوط است اما درباره ما در لبنان ما اجازه این روند را نمی دهم. ما هر اقدامی برای ممانعت از این روند به کار خواهیم بست. دولت و مسئولان آنرا محکوم کرده و شکایت به شورای امنیت شده است این خوب است اما روند را متوقف نخواهد کرد. ما در مقاومت اجازه این روند را به هر اندازه که تاوان داشته باشد نخواهیم داد. گذشت زمانی که هواپیماهای اسرائیلی هر مکانی در لبنان را که می خواستند بمباران می کردند و رژیم غاصب در فلسطین در امنیت می ماند. متوجه شدم که ارتش اسرائیل به ساکنان شمال می گوید که چیزی نیست اما من امروز به ساکنان شمال می گویم و ساکنان فلسطین اشغالی مطمئن نباشند و فکر نکنند که حزب الله اجازه تعدی از این نوع را می دهد.

با پهپادهای اسرائیلی در آسمان لبنان مقابله خواهیم کرد

وی افزود: از هم اکنون اعلام می کنیم که با پهپادهای اسرائیلی در آسمان لبنان مقابله خواهیم کرد و هنگامی که به آسمان لبنان وارد شود آنها را ساقط خواهیم کرد. اسرائیل بداند که ما از حالا به بعد منتظر احدی در هستی نمی مانیم. اگر احدی در لبنان به دنبال عدم بروز مشکل است به آمریکایی ها بگوید که از اسرائیلی ها بخواهند که دست بردارند.

ارتش سوریه در بهترین شرایط قرار دارد

دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات سوریه هم بیان کرد: ارتش سوریه در بهترین شرایط قرار دارد و ادلب و شرق فرات به آغوش سوریه باز خواهد گشت.

سید حسن نصرالله گفت: در سوریه شب گذشته شاهد حمله هوایی به یکی از منازل در شهرک عقربا در حومه دمشق بودیم. نتانیاهو به آنچه کرده افتخار کرده و اعلام کرده است که هدف مرکز نیروی قدس است و هدف قرار گرفته ها ایرانی ها هستند و خود را به عنوان قهرمان ملی معرفی کرده است. وی به صهیونیستها دروغ می گوید و کلام یاوه تحویل آنها می دهد و خلاف وقایع و اصول حرف زده است. شب گذشته ارتش اسرائیل به مرکز حزب الله حمله کرده است و در این مکان جز جوانان لبنانی از حزب الله نبودند و دو نفر شهید شدند به نامهای یاسر ضاهر و حسن زبیب.

اهل شوخی نبوده و نیستیم

وی افزود: ما شوخی نمی کنیم و در کل سالهای گذشته اهل شوخی نبوده ایم و گفته ام که اگر هر یک از برادران ما از حزب الله لبنان را به شهادت برسانید و مجددا به دنیا یادآوری می کنم که اگر اسرائیل هر یک از برادران ما در سوریه را شهید کند ما در لبنان واکنش نشان خواهیم داد و نه در مزارع شبعا. به ارتش اسرائیل در مرزها می گویم که بماند یک روز دو روز سه یا چهار روز. به اسرائیلی ها می گویم که آنچه شب گذشته رخ داد تمام نخواهد شد. نتانیاهو در انتخابات است و مطابق معمول احزاب اسرائیلی انتخابات را با خون ملت های منطقه برگزار می کنند اما اینبار انتخابات با خون شما برگزار می شود و از هر طرف آتش بر سر شما می بارد. و این با آتش عراقی، سوری و لبنانی است و این مرد ترسو از انتخابات سرنوشتش یا نخست وزیری است یا زندان.

نصرالله خطاب به صهیونیستها گفت: نتانیاهو شما را به جهنم می برد و شما را در این جهنم می اندازد.

دبیر کل حزب الله در ادامه بیان کرد: در این سالروز آزادسازی ما در ارتش و ملت و مقاومت امنیت در جنوب و بقاع را رقم زدیم. ما اجازه بازگشت عقربه های ساعت به عقب را نمی دهیم و اجازه هدف قرار دادن لبنان را نمی دهیم. این خط قرمز ماست. امیدواریم که موضع ملی یکپارچه باشد و دودستگی مشکلی را حل نمی کند. ما از کشورمان در همه مرزهای آن دفاع خواهیم کرد و از آسمان ما با تمام توان دفاع خواهیم کرد و این مرحله جدیدی است که دشمن ایجاد کرد. ما حاضریم که گرسنه بمانیم اما سربلند باشیم. ما در مرحله جدیدی هستیم و باید همه مسئولیت این مرحله را بپذیرند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۶۴۶۴۶۲۰:۱۶:۳۰ ۱۳۹۸/۶/۳
همین چهار خط؟

پربحث‌های امروز

 1. رویارویی ایران و آمریکا در نیویورک/ آیا ترامپ با «پیشنهاد بیشتر در برابر بیشتر» موافقت می‌کند؟

 2. روحانی و مکرون دیدار کردند/ انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی

 3. لطیفه مشهور خاورمیانه‌ای‌ درباره سعودی ها به روایت گاردین

 4. روایت تلخ ویرانی در پایتخت هخامنشی‌ها  

 5. لاریجانی: فحش به مجلس جز خواسته اسرائیل است؟/ این چه وضعی است که به نمایندگان اتهامات دروغ می‌زنند

 6. واکنش ظریف به بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان

 7. رئیس بانک مرکزی: کشورها به برقراری ارتباط بانکی با ایران علاقمند هستند

 8. ظریف: ما آماده مذاکره هستیم اما ...  

 9. دو روایت از درگیری سیاسی دیروز در دانشگاه علامه طباطبایی

 10. ظریف: اگر آرامکو مورد هدف ایران بود قابل بازسازی نبود/ تحریم من مهم نیست

 11. کاچی به از هیچی! / سخنی با مخالفان شفافیت آرای مجلس

 12. آیت‌الله مکارم: ساخت سریال شمس تبریزی شرعاً جایز نیست/ این کار سبب ترویج فرقه ضالّه صوفیه می‌شود

 13. زنگنه: تصمیمی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی نهایی نشده است

 14. درخواست وزیر خارجه ژاپن از ظریف

 15. ماجرای سعید مرتضوی و پرونده‌‌ی پیچیده‌اش

 16. آیت‌الله جنتی: پولدارها و غارتگرها تلاش می‌کنند تا مردم علیه نظام شورش کنند/ به مدیران فعلی امیدی ندارم

 17. روایت الیزه از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای مکرون و روحانی

 18. اصرار جانسون بر تعطیلی پارلمان انگلیس

 19. تدوین طرح شفافیت قوا در مجلس

 20. داورزنی از سمتش استعفا داد

 21. هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری  

 22. مراسم برترین‌های فوتبال جهان  

 23. وقتی چتر «نفربر زرهی» باز نمی‌شود!  

 24. آصفی: مذاکره‌ای نمی‌شود؛ مگر اینکه ترامپ آویزان تیم ایران شود

 25. حواشی اجلاسیه مجلس خبرگان/ از غیبت صدرالساداتی تا صندلی خالی رفسنجانی

پربحث‌های دیروز

 1. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 2. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 3. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 4. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 5. انگلیس، فرانسه و آلمان: ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی سعودی است

 6. عکس یادگاری قالیباف با نوه کلاس اولی‌اش  

 7. ترفند جدید پزشکان برای فرار از نصب کارتخوان: «نقد بدهید ۵۰ هزارتومان، کارت بکشید ۶۰ هزار تومان»

 8. خانم مهناز افشار؛ از کسی طلبکار نباش

 9. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 10. مقامات ایرانی در سازمان ملل ؛ از تصویر ماندگار شهید رجایی و سخنرانی رهبری تا حضور جنجالی احمدی نژاد

 11. انگلیس: وقت مذاکره بر سر توافق جدید با ایران است/ترامپ: موافقم

 12. حقوق معوقه کارگران و پاداش های آنچنانی ؛ این تناقض‌ها آزاردهنده است

 13. حدادعادل: ممکن است شفافیت‌آرا باعث معذوریت نماینده شود/ در مصلحت بودن مطلع شدن مردم از رای تردید دارم

 14. نظر مصباحی‌‌مقدم درباره درآمد روحانیون/ واکنش رئیسی به ماجرای هپکو/ نگرانی مخالفان شفافیت به روایت سلحشوری

 15. مهمترین شاخص‌های حذف یارانه نقدی خانوارها+جدول

 16. توئیت‌های مهناز افشار بازهم کار دستش داد  

 17. توئیت نه چندان ظریفِ خبرنگار سی‌ان‌ان درباره اظهارات ظریف خبرساز شد  

 18. کشف یکی از بزرگترین پرونده‌های زمین‌خواری در کشور

 19. اعلام تعداد بانوانی که می‌توانند به ورزشگاه آزادی بروند

 20. تقدیر از برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه با معیار حد نصاب علمی

 21. رئیس قوه قضائیه: مشکلات مشابه هپکو، در سراسر کشور وجود دارد/ نحوه واگذاری غصه‌هایی درست کرده است

 22. سه‌ گام بلندی که آموزش و پرورش برای تحول باید بردارد

 23. شلیک‌های پلیس برای متوقف کردن سارقان مزدا ۳۲۳   

 24. واکنش سردار نقدی به ادعای بهزاد نبوی

 25. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی: لاریجانی در ناکارآمدی مجلس نقش اول داشته و روحانی هم او را همراهی کرد

پربحث‌های هفته

 1. فرانسه هم لباس‌شخصی، خودسوزی، بگیر-ببند و کنترل اینترنت دارد

 2. توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

 3. سلحشوری، دختر آبی و شایعه «برادرزاده ماساژور»! / خطایی که به نفع حریف تمام شد

 4. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 5. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 6. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 7. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 8. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 9. نماینده اصلاح‌طلب مجلس: با کمپین شفافیت آراء مخالفم

 10. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 11. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 12. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 13. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 14. مطهری: شفافیت آرا برای همه نمایندگان مناسب نیست چون مورد آزار گروه‌های فشار قرار می‌گیرند

 15. نقش زنِ سعید ملایی در سناریو سیاسی جودو

 16. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 17. بانوان، حضور در ورزشگاه‌ها، باید یا نباید

 18. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 19. ادعای کریستین امان‌پور به نقل از ظریف؛ شرط روحانی برای دیدار با ترامپ

 20. نماز خواندن مامور یگان ویژه ناجا در ورزشگاه خالی آزادی + عکس  

 21. اقتصاد ایران در دست کیست؟ دولت یا نهادهای خارج از کنترل دولت؟!

 22. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 23. تصویری از کودک جان باخته در ورزشگاه آزادی  

 24. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 25. آزادی «غیریواشکی» در شورای شهر شیراز

پربحث‌های اخیر

 1. انگلیس، فرانسه و آلمان: ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی سعودی است

 2. انگلیس: وقت مذاکره بر سر توافق جدید با ایران است/ترامپ: موافقم

 3. لطیفه مشهور خاورمیانه‌ای‌ درباره سعودی ها به روایت گاردین

 4. درخواست وزیر خارجه ژاپن از ظریف

 5. روایت الیزه از دیدار ۹۰ دقیقه‌ای مکرون و روحانی

 6. ظریف «قاطعانه» احتمال دیدار روحانی با ترامپ را رد کرد

 7. اصرار جانسون بر تعطیلی پارلمان انگلیس

 8. ۶ نطق جنجالی در تاریخ سازمان ملل

 9. محمود عباس: فعلا تماسی با ترامپ نداریم

 10. نخست‌وزیر انگلیس: برجام توافق بدی بود/ فقط ترامپ می‌تواند به توافق بهتری برسد!

 11. ترکیه: همکاری با آمریکا در سوریه ادامه دارد

 12. ترامپ: در سخنرانی خود درباره ایران صحبت می‌کنم

 13. واشنگتن: از جامعه جهانی می‌خواهیم در فشار علیه ایران به آمریکا بپیوندد

 14. ترامپ: سیسی "رهبر بزرگی" است

 15. اعلام آمادگی ترامپ برای میانجی‌گری درباره کشمیر

 16. رایزنی موگرینی و ظریف در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام

 17. روس‌ها علت ایجاد حفره در ایستگاه فضایی بین‌المللی را کشف کردند

 18. ترامپ خواستار پادرمیانی عمران‌خان بین ایران و عربستان شد

 19. جنگنده‌های نسل بعدی روسیه بی‌سرنشین خواهد بود

 20. خودداری لبنان از محکوم کردن حمله به آرامکو

 21. ترامپ اتهام تهدید اوکراین به قطع کمک نظامی را رد کرد!

 22. روحانی: پیام ملت‌های منطقه، صلح و پایان هرگونه مداخله‌جویی در منطقه است

 23. دفتر جانسون از سخنان او درباره برجام عقب نشینی کرد

 24. دیپلمات فرانسوی: آمریکا موازنه منطقه را به هم زد/ایران حالا تنها ارشد منطقه است

 25. آمریکا: دنبال مذاکرات جامع با ایران هستیم

پربحث‌های دیروز

 1. انگلیس، فرانسه و آلمان: ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی سعودی است

 2. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 3. انگلیس: وقت مذاکره بر سر توافق جدید با ایران است/ترامپ: موافقم

 4. اتهام نخست‌وزیر انگلیس به ایران درباره حملات آرامکو

 5. روایت «نیویورک تایمز» از ترس ترامپ از حمله به ایران

 6. اعداد نحس در کشور‌های مختلف جهان کدامند؟

 7. ظریف «قاطعانه» احتمال دیدار روحانی با ترامپ را رد کرد

 8. مکرون: ممکن است در نیویورک درباره ایران اتفاقی بیفتد

 9. رئیس‌جمهور پاکستان: آماده جنگ با هند هستیم

 10. ترامپ اتهام تهدید اوکراین به قطع کمک نظامی را رد کرد!

 11. روحانی: پیام ملت‌های منطقه، صلح و پایان هرگونه مداخله‌جویی در منطقه است

 12. دفتر جانسون از سخنان او درباره برجام عقب نشینی کرد

 13. دیپلمات فرانسوی: آمریکا موازنه منطقه را به هم زد/ایران حالا تنها ارشد منطقه است

 14. آمریکا: دنبال مذاکرات جامع با ایران هستیم

 15. رزمایش مشترک نیروهای ترکیه، آذربایجان و گرجستان

 16. سید عباس موسوی: اظهارات پمپئو کودکانه است!

 17. بازداشت ۶۵۰ معترض از ابتدای ناآرامی‌ها در مصر

 18. روحانی وارد نیویورک شد

 19. روایت آیت‌الله مصباح از فتنه‌گری‌ها در حوزه علمیه و کج‌روی برخی طلاب

 20. رویترز: ایران درخواست آمریکا برای تغییر برجام را رد کرد

 21. رایزنی وزرای خارجه پاکستان، هند و گرجستان با ظریف

 22. برایان‌هوک: به فشارهای اقتصادی علیه ایران ادامه می‌دهیم

 23. ترامپ: آماده میانجی‌گری در روابط هند و پاکستان هستم

 24. گابارد: اگر رئیس جمهوری شوم، به تحریم‌های ایران پایان می‌دهم

 25. آمادگی پاکستان برای تنش‌زدایی بین عربستان و آمریکا با ایران

پربحث‌های هفته

 1. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 2. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 3. روایت یک نشریه آمریکایی از سلاح‌های ایرانی که آمریکا باید از آن‌ها بترسد

 4. رازهای «شرمن» از روزهای مذاکره؛ توییت روحانی دست ایران را رو کرد/ ماجرای پرت کردن خودکار چه بود؟

 5. انگلیس، فرانسه و آلمان: ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی سعودی است

 6. لودریان: ایران باید کاملا به برجام بازگردد

 7. واکنش پادشاه عربستان به حملات آرامکو: توانایی مقابله را داریم و قادر هستیم به این اقدامات پاسخ دهیم

 8. ادعای واهی عربستان علیه ایران: در حملات اخیر به پالایشگاه‌ها از سلاح ایرانی استفاده شده!

 9. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 10. واکنش «محمدعلی الحوثی» به سخنان «پوتین»

 11. ترامپ: سعودی‌ها برای تامین امنیت خود باید پول بیشتری بدهند

 12. شورای روابط خارجی آمریکا: ترامپ در بن بست گیر کرده است !

 13. انگلیس: وقت مذاکره بر سر توافق جدید با ایران است/ترامپ: موافقم

 14. تایم: ترامپ به دنبال صحنه سازی برای دیدار با روحانی بود !

 15. ترامپ از تحریم بانک مرکزی ایران خبر داد

 16. ترامپ: دنبال رویارویی نظامی با ایران نیستیم/ به نظر می‌رسد ایران مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان است

 17. روسیه و فروش نفت ایران؛ بازی دو سر برد در شرایط تحریم

 18. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 19. مایک پنس: آماده دفاع از متحدان منطقه‌ای خود هستیم

 20. بیانیه «مهم» انصارالله در رد محکومیت‌های بین‌المللی علیه حمله آرامکو

 21. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 22. ترامپ: ترجیح می‌دهم با روحانی دیدار نکنم

 23. کری: این آمریکا بود که علیه ایران جنگ اقتصادی به راه انداخت

 24. پیام‌ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی‌ها

 25. ترامپ: گزینه‌های زیادی درباره ایران داریم/تحریمشان می‌کنیم

آخرین عناوین