ورود نیروهای اطلاعاتی به پرونده تخلف ارزی در زیر مجموعه وزارت بهداشت

 3980515095 ۱۵ نظر، ۱۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
ورود نیروهای اطلاعاتی به پرونده تخلف ارزی در زیر مجموعه وزارت بهداشت

ماجرای تخلف در واردات دارو و تجهیزات پزشکی با ارز 4200 تومانی همچنان ادامه دارد و اکنون پای ماموران اطلاعاتی هم برای بررسی موضوع به میان کشده است.

حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون  بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار الف می گوید: کمیسیون بهداشت در این زمینه جلسه ای داشت که از برادران وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هم در آن حضور پیدا کردند. آنان تایید کردند که مسائلی بوده و سه نفر هم نه از مدیران سازمان غذا و دارو بلکه از زیرمجموعه های آن بازداشت شده اند.

به گفته او، تحقیقات همچنان ادامه دارد و باید بعد از مشخص شدن مسائل، به مردم توضیح داده شود.

 عضو کمیسیون بهداشت مجلس درباره جزئیات فساد در هزینه کرد ارزهای دارو و تجهیزات پزشکی می افزاید: فعلا اطلاعات ما در این حد است. جزئیات بیشتری اعلام نشده که چه اتفاقی افتاده میزان آن چقدر بوده و چقدر گسترش داشته است. در مورد صحبتهای وزیر بهداشت و رقم هایی که گفته هم البته دولت و از جمله سخنگوی دولت تکذیب کرده و می گویند چیزی گم نشده است و می گویند در گمرکات 4 میلیون دلار کالا هست و بخشی از کالاهای وارد شده آنجاست . بالاخره هنوز معلوم نیست چه اتفاقی افتاده البته امیدواریم هم ماموران امنیتی و اطلاعاتی و هم قوه قضاییه در نهایت واقعیت را مشخص کند.

شهریاری اضافه می کند: به نظر من این مسائل مربوط به امروز و دیروز و 4 یا 5 سال اخیر نیست. هیچ وقت هم ثابت نشده که مدیران سازمان غذا و دارو یا وزارت بهداشت کاری کرده باشند. البته از گذشته برخی مواقع به ما می گفتند که افرادی در زیرمجموعه وزارت بهداشت تخلفاتی دارند. ما هم به مسئولان منتقل می‌کردیم و آنها هم پیگیری می کردند.

او می گوید: البته اشکالاتی در کل سیستم وجود دارد و نه فقط در وزارت بهداشت و و درمان اما بالاخره در وزارتخانه ها حراست وجود دارد از سازمان بازرسی حضور دارند از دیوان محاسبات حضور دارند اما به نظر می رسد که نظارت‌ها جدی نیست. به هرحال  این افراد در دستگاههای دولتی حضور دارند ولی به نظر من باید یک فکر جدی تری کرد و نظارتها را تقویت کرد تا با سلب اعتماد مردم از سیستم دولتی مواجه نشویم.

ابوالفضل صانعی، رئیس اتحاادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی در این مورد گفته است که از این یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورویی که ارز آن تامین شده، بالای یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون یوروی آن کالا وارد شده، از گمرک ترخیص و توزیع شده است و هنوز هم مقداری از آن‌ها باقیمانده که زیر نظر اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو توزیع می‌شوند.

گر چه سعید نمکی به عنوان یک داروسازاز اولین روزهای ورودش به وزارت بهداشت با  انحلال هیات امنای ارزی وزارت بهداشت و تغییر در سازمان غذا و دارو، عزم خود را برای مبارزه با فساد نشان داد اما حالا در کمتر از یک ماه از افشاگری وزیر بهداشت هنوز سرنوشت دقیق ارزهای دولتی دارو و تجهیزات پزشکی، مشخص نیست تا جایی که پای نیروهای اطلاعاتی هم به این پرونده باز شده است.

همه چیز از سخنان سعید نمکی در جمع فراکسیون ولایی مجلس در بیست و سومین روز تیر شروع شد، وقتی که از کانون های فساد در وزارت بهداشت و خارج از این وزارتخانه خبر داد و اعلام کرد: یک میلیارد  و ۳۰۰ میلیون دلار ارز (دولتی 4200 تومانی) برای تجهیزات پزشکی رفته و هنوز دقیقا معلوم نیست چه کسی این ارزها را برده و چه چیزی آورده و به چه کسانی داده است.

او گفت: با یک فساد سازمان‌یافته در دارو و تجهیزات پزشکی و حتی برخی شرکت‌های وابسته به وزارت بهداشت درگیر بودیم، ابایی ندارم بگویم بسیاری از این شرکت‌های وابسته به هیات‌امنای ارزی هریک به‌نوعی مشکل دارند، یک جریان از بیرون وزارت بهداشت هدایت می‌شود و عده‌ای را تطمیع می‌کند که اتفاقا من را مصمم‌تر کرده با جدیت و سرعت بیشتری برخورد کنم.

درست یکسال پیش در مرداد 97 بود که پس از زمزمه‌های تحریم آ‌مریکا و خروج این کشور از برجام غلامرضا اصغری، رئیس سابق سازمان غذا و دارو، از اختصاص 3.5 میلیارد دلار ارز برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی و دپوی آ‌ن تا 13 آبان 97 یعنی زمان فاز دوم تحریم‌های آ‌مریکا خبر داد، اعتباری که اختصاص یافت اما با آ‌مدن نمکی در وزارت بهدا شت و اعلام آ‌مارهایی از نحوه هزینه کرد آن زلزله‌ای به پا شد.

اعدادی که در مورد دقت آ‌نها بعدا حرف و حدیث هایی پیش آمد چرا که اعلام شد کل میزان واردات دارو در سال 96 حدود 1.3 میلیارد دلار بود که با فرض افزایش واردات در سال 97 به 1.5 میلیارد دلار می رسد بنابراین سهم باقیمانده برای تجهیزات پزشکی و سایر واردات صورت گرفته به عدد 2 میلیارد یورو می رسد که از رقم 1.3 میلیارد دلاری اعلام شده از سوی وزیر بهداشت بیشتر است.

بعد از آن مسئولان دولتی در این زمینه اظهار نظر کردند از جمله عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس‌جمهوری از تخلف نزدیک به ۲۰ شرکت واردکننده دولتی و خصوصی در حوزه دارو و کالاهای اساسی با رقمی نزدیک به یک میلیارد یورو، خبر داد که البته پس از آن محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهوری به چهار وزیر برای پاسخگویی فوری به نامه رئیس کل بانک مرکزی و پاسخگویی به این تخلفات نامه نوشت.

نمکی یکی از آ‌ن چهار وزیر است که قول داده موضوع را پیگیری کند و قرار است «به زودی» نتیجه بررسی‌هایش اعلام شود.

او 25 تیر در  سومین جلسه هیأت امنای مؤسسه بهداری رزمی دفاع مقدس گفت  که گروه‌هایی به صورت چراغ خاموش در زمینه ارزهایی که توسط شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی گرفته شده است، کار می‌کنند. در زمینه اینکه این ارزها کجا مصرف شده و چه کسانی دریافت کرده اند، عده‌ای تخلفاتی داشتند که در حال رسیدگی هستیم و با این موارد برخورد قانونی می‌کنیم.

 نمکی البته رقم مورد بررسی را از 1.3 میلیون دلار به دو میلیون دلار افزایش داد و گفت: با ۲ میلیون یورو ارز دریافتی، به جای استنت قلب، کابل برق وارد شده است. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است.

 با این حال برخی مسئولان دولتی از جمله سخنگوی دولت از در دیگری وارد شدند، «تکذیب»، علی ربیعی 9 مرداد در جمع خبرنگاران درباره ارز گمشده دارو و تجهیزات پزشکی گفت: به طور قطع این پول گم نمی‌شود، معلوم است که کجا است، بعضی ها حق داشتند، عوامل بیرونی و داخلی باعث شده که کالایشان را دیر بیاورند. کالا در گمرک است و بعضی ها تعلل کردند.
رییعی گفت : اگر کسانی به جای وارد کردن کالا با این ارز چیز دیگری وارد کردند جریمه و به دادگاه معرفی می شوند.

 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۳۷۷۷۷۱۶:۱۳:۲۵ ۱۳۹۸/۵/۱۵
این گروه دولت روحانی هزاران برابر از ... در ایران خرابکاری کردند
ناشناس۱۰۳۸۰۰۴۱۷:۵۵:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۱۵
علاوه بر دولت روحانی نهادهای نظارتی دیگر و مجلس هم مقصرند که مفسدین را رها کرده اند که اینگونه کشور را چپاول کنند.
ناشناس۱۰۳۷۸۰۰۱۶:۲۶:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۱۵
هرجا هیئت امنایی شده فسادش بیشتر شده و متاسفانه برخی حراستها و نمایندگان سازمان بازرسی و ذی حسابها هم یا تطمیع میشوند و یا برای منافعی سکوت میکنند و نتیجه ِن هم فاجعه در کشور. چرا اموال و داراییهای مدیران و برخی کارمندان بررسی نمیشود که چگونه با حقوق پایین و بدون ارث و میراث ناگهان میلیاردر میشوند.
ناشناس۱۰۳۷۸۱۵۱۶:۳۰:۳۳ ۱۳۹۸/۵/۱۵
.. من از هموطنان میخواهم به هیچ وجه در هیچ انتخاباتی خصوصا برای نمایندگی مجلس به پزشکان، داروسازان، و هر رشته مرتبط با پزشکی رای ندهید نتیجه همین میشود که نماینده ملت که باید مدافع حقوق ملت باشد از صنف خودش(پزشکان پاکدست!) در مقابل ملت دفاع میکند لطفا چاپ کنید
ناشناس۱۰۳۷۹۶۱۱۷:۳۷:۵۲ ۱۳۹۸/۵/۱۵
تا حالا که هیچکدام از دزدان و اختلاسگران پزشک نبودند
ناشناس۱۰۳۸۰۹۱۱۹:۰۰:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۱۵
مگه کارانه اختلاس نیست پس چیست. یغما از جیب ملت مگه چیست.
ناشناس۱۰۳۸۱۰۰۱۹:۰۶:۵۸ ۱۳۹۸/۵/۱۵
چون اینقدر درآمد دارند که نیاز به اختلاس ندارند
ناشناس۱۰۳۸۰۴۹۱۸:۱۹:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۵
اصلا نباید در انتخابات مجلس شرکت کرد
ناشناس۱۰۳۷۸۳۷۱۶:۳۹:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۱۵
بودجه عظیم وزارت بهداشت که چند برابر قبل شده به صورت کارانه چندصد میلیونی پزشکان ووو داره به هدر میره.
علیرضا۱۰۳۷۹۵۷۱۷:۳۶:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۱۵
فکر کردن هم چیز خوبیه. این اعداد چه ربطی به کارانه داره. تجهیزات وارد کردند.
ناشناس۱۰۳۸۰۰۰۱۷:۵۴:۱۷ ۱۳۹۸/۵/۱۵
منفیها جالبه، معلومه حامیان تضییع بیت المال و فساد همه جا هستن .
ناشناس۱۰۳۸۰۷۵۱۸:۴۷:۳۶ ۱۳۹۸/۵/۱۵
با وجود این همه دستگاههای نظارتی در کشوراوضاع بگونه ای است که باید گفت هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که ..
علی 671۱۰۳۸۰۸۹۱۹:۰۰:۰۰ ۱۳۹۸/۵/۱۵
ربیعی آمده در دولت که هر کاری بدش در آمد یک طوری آنرا ماست مالی کند .همه میگن یغما.. ربیعی می گه خبری نیست و همش در گمرکه .امان از این کارهای کردن ربیعی .
ناشناس۱۰۳۸۱۱۵۱۹:۱۱:۵۴ ۱۳۹۸/۵/۱۵
چرا جلوی قاچاق دارو که سوبسید آن را مردم پرداخت کردن گرفته نمیشه چه کسانی .. با این قاچاقچی های دارو همکاری میکنند
پورامینی از همدان۱۰۳۸۱۶۴۱۹:۴۱:۲۸ ۱۳۹۸/۵/۱۵
دست اطلاعات درد نکند هدف از باز نشر نظرات متخصصین اقتصادی که خوشبختانه یا متاسفانه از کثرت نیز برخوردار است با قرائت ونظارت ومسئولیت پذیری مردمی ارزش افزایی ایجادخلاقیت وشفافیت تعادل و توازن مشارکت و ازهمه مهمتر بیان نظراتی است که توام با استدلال باشد

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 2. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 3. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 4. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 5. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 6. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 7. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 8. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 9. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 10. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 11. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 12. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 13. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 14. لحظه خروج نفتکش «آدریان دریا» از تنگه جبل الطارق  

 15. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 16. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 17. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 18. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 19. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 20. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 21. تعویض پرچم گنبد حرم حضرت علی (ع)  

 22. قیمت انواع شیرینی در آستانه عید غدیر

 23. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 24. ماکرون در دیدار پوتین: به برجام احترام می‌گذاریم

 25. وکیل احمد عراقچی: بانک مرکزی را نمی‌توان در مقام اعمال حاکمیت به قاچاق متهم کرد

پربحث‌های دیروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 6. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 9. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 10. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 11. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 12. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 13. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 14. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 15. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 16. ظریف: زمان آن فرارسیده برخی با واقعیت «انقلاب اسلامی» کنار بیایند

 17. ۲ علامت خطر درباره مسکن را بشناسیم

 18. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 19. لحظه خروج نفتکش «آدریان دریا» از تنگه جبل الطارق  

 20. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 21. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 22. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 23. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 24. تصاویر جدید از نفتکش ایرانی آدریان دریا  

 25. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 4. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 5. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 12. چرخش ظریفانه از برجام!...

 13. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 14. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 15. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 16. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 17. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 18. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 19. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 20. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 21. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 22. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 23. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 24. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 25. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

پربحث‌های اخیر

 1. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 2. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 3. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 4. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 5. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 6. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 7. اعطای وام 10 میلیونی به دانش آموزان برگزیده

 8. جشن عید غدیر در مکه مکرمه برگزار شد+عکس  

 9. چرا قلیان همچنان پر طرفدار است؟

 10. رئیسی: خسارت توقیف نفتکش ایرانی باید دریافت شود/ یقه‌سفیدها برای خود خط قرمز قائل نباشند

 11. نواب صفوی: متهمان حادثه اتوبوس دانشگاه به حبس محکوم شدند

 12. عبور و مرور پرحجم در محورهای غرب تهران/ ترافیک سنگین به سمت قم و ساوه

 13. واکنش شهرداری‌تهران به بازداشت معترضان به سگ‌کشی

 14. بازگشت ۱۰ هزار زائر سرزمین وحی به کشور

 15. دل شده مجنون نجف  

 16. نظر سرپرست آموزش و پرورش درخصوص«مدارس فاقد مجوز»

 17. تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است

 18. مدیحه‌سرایی حاح مهدی رسولی در شب عید غدیر  

 19. انهدام باند جعل گذرنامه و اسناد مسافرتی

 20. جاعل صفحه بانکی دستگیر شد

 21. بخشنامه «شورای حل اختلاف» از سوی رئیس قوه‌قضائیه ابلاغ شد

 22. ماجرای فیلم سگ‌کُشی با اسید چه بود؟

 23. پایان اولین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه

 24. قانونگذاری آزمایشی درست یا غلط؟

 25. ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس

پربحث‌های دیروز

 1. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 2. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 3. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 4. دستگیری تعدادی از معترضان به کشتار سگ‌ها در تهران

 5. تاکید دیده‌بان شفافیت و عدالت بر رسیدگی به پرونده تخلف دادگستری قزوین در هفت سنگان

 6. فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است

 7. کیفرخواست باند جهانبانی قرائت شد

 8. ۸ دلیل مهاجرت و ترک وطن در سال گذشته

 9. اعطای وام 10 میلیونی به دانش آموزان برگزیده

 10. جشن عید غدیر در مکه مکرمه برگزار شد+عکس  

 11. چرا قلیان همچنان پر طرفدار است؟

 12. رئیسی: خسارت توقیف نفتکش ایرانی باید دریافت شود/ یقه‌سفیدها برای خود خط قرمز قائل نباشند

 13. نواب صفوی: متهمان حادثه اتوبوس دانشگاه به حبس محکوم شدند

 14. عبور و مرور پرحجم در محورهای غرب تهران/ ترافیک سنگین به سمت قم و ساوه

 15. واکنش شهرداری‌تهران به بازداشت معترضان به سگ‌کشی

 16. بازگشت ۱۰ هزار زائر سرزمین وحی به کشور

 17. دل شده مجنون نجف  

 18. نظر سرپرست آموزش و پرورش درخصوص«مدارس فاقد مجوز»

 19. تماس تلفن ثابت به ثابت در سراسر کشور در عید غدیر رایگان است

 20. مدیحه‌سرایی حاح مهدی رسولی در شب عید غدیر  

 21. انهدام باند جعل گذرنامه و اسناد مسافرتی

 22. جاعل صفحه بانکی دستگیر شد

 23. بخشنامه «شورای حل اختلاف» از سوی رئیس قوه‌قضائیه ابلاغ شد

 24. ماجرای فیلم سگ‌کُشی با اسید چه بود؟

 25. پایان اولین جلسه دادگاه گروه جهانبانی در پرونده بانک سرمایه

پربحث‌های هفته

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 5. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 6. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 7. رتبه های برتر کنکور ، مدارس خاص و شاخص بی عدالتی آموزشی

 8. وعده دوباره پلیس برای توقف شماره گذاری خودروی پراید/ آیا این بار هم پیروزی از آن خودروسازان خواهد بود؟

 9. غلامی: صرفا به خاطر صندلی خالی دکتری، نمی‌توان دانشجوی فاقد صلاحیت علمی پذیرش کرد

 10. سیر نزولی مهاجرت نفرات‌ برتر کنکور و المپیادهای علمی از کشور

 11. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 12. «درد»های طرحی که قرار بود «درمان» کند...

 13. قوه قضائیه خود را زیر ذره‌بین می‌برد

 14. گم شدن یک ایستگاه مترو در پایتخت + جزییات

 15. پدر طبیعت ایران درگذشت

 16. نامه ۷۹ تشکل دانشجویی به رئیسی: قوه قضائیه انحصار بازار وکالت را بشکند

 17. سخنگوی قوه قضائیه: نمی‌دانیم سالار آقاخان کجاست/ دادگاه سیف در حال برگزاری است

 18. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 19. عضو مجمع تشخیص: کاهش جمعیت، فقر خانواده‌ها را رقم خواهد زد

 20. نامه 72 بسیج دانشجویی دانشگاههای کشور به رییسی /حق مردم در دسترسی به خدمات حقوقی و وکیل را تسهیل کنید

 21. حکم پرونده واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد صادر شد

 22. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 23. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 24. پلیس راهور: خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود

 25. کاهش ترافیک تهران پس از حذف زوج یا فرد + نمودار

آخرین عناوین