توضیحات واعظی درباره تغییر واحد پول از ریال به تومان و گفت‌وگوی ۱۰۰ دقیقه‌ای مکرون و روحانی

گروه سیاسی الف،   3980509095 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به تغییر واحد پولی از ریال به تومان گفت: با توجه به اینکه تنها بانکهای ما از ریال استفاده می کنند و در محاورات مردم بیشتر تومان مطرح است؛ بحث درباره این بود که تومان رایج را مورد توجه قرار دهیم. کلیات این موضوع مطرح و ادامه بحث درباره آن به  روز یکشنبه موکول شد.

توضیحات واعظی درباره تغییر واحد پول از ریال به تومان و گفت‌وگوی ۱۰۰ دقیقه‌ای مکرون و روحانی

به گزارش ایرنا،رئیس دفتر رییس جمهوری با اشاره به پاسخ مقام معظم رهبری به نامه وزیر امورخارجه تاکید کرد: ما از نگاه مقام معظم رهبری نسبت به اعضای هیات دولت آگاه بودیم و این پاسخ باید قابل توجه کسانی باشد که با ادعای ولایتمداری، کارهایی خلاف نظر مقام معظم رهبری انجام می دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران  درباره نامه وزیر امورخارجه به رهبر انقلاب اسلامی گفت: لازم است بار دیگر از مقام معظم رهبری به دلیل عنایت به خادمین مردم قدردانی کنم که این قدردانی دولت و شخص رئیس جمهوری است. آقای ظریف بی‌مهری‌هایی که به ایشان و دیگر اعضای هیات دولت انجام شده بود را مبتکرانه منعکس کردند و با محبت مقام معظم رهبری مواجه شدند.

واعظی گفت: ما از نگاه مقام معظم رهبری نسبت به اعضای هیات دولت آگاه بودیم. این پاسخ باید قابل توجه کسانی باشد که با ادعای ولایتمداری، کارهایی خلاف نظر مقام معظم رهبری انجام می دهند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری درباره طرح روسیه برای تامین امنیت منطقه خلیج فارس توسط کشورهای منطقه گفت: این طرح از ابتدای انقلاب جزو سیاست های ایران بوده است و ما همواره اعلام کردیم که خلیج فارس باید امن باشد و امنیت آن هم توسط کشورهای منطقه تضمین شود.

وی افزود: اگر این سیاست در سازمان ملل یا هرجایی مطرح شود ما به عنوان مبدع، از آن حمایت می کنیم. با توجه به نگاه جمهوری اسلامی به موضوع امنیت خلیج فارس، اجرای این طرح و اینکه هیچ نیروی خارجی در منطقه نباشد؛ یکی از آرزوهای ایران است اما اینکه در عمل اتفاق بیفتد، کمی سخت است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تلاش های رئیس جمهوری آمریکا هم در مذاکره و هم در تحریم شکست خورده است، توضیح داد: ترامپ به کشورهای اروپایی قول داده بود که در صورت همکاری با آمریکا طی یک تا ۲ ماه با فشار حداکثری به هدف خود خواهد رسید.

 قیمتها باید کاهش یابد

وی تصریح کرد: بیش از یک سال از تحریم های آمریکا می‌گذرد و در بازار ارز و کالا، آرامشی برقرار شده است، نوسانات گذشته وجود ندارد، حتی ارز سیر نزولی گرفته و روند افزایشی قیمت کالاها هم  متوقف شده است اما ما اعتقاد داریم قیمت‌ها باید بر اساس سیاست عرضه و تقاضا بازهم کاهش یابد.

واعظی افزود: توییت ترامپ در چنین شرایطی نوعی سردرگمی و عقب نشینی است. رئیس جمهوری آمریکا اکنون با ایرانی روبروست که در مذاکره و دیپلماسی حرف برای گفتن دارد و کشوری با تاریخ چندهزار ساله است و در چنین کشوری نباید انتظار داشته باشد که آنچه گفته عمل شود.  

رئیس دفتر رییس جمهوری درباره حضور هیات اماراتی در ایران و هدف از این سفر هم تصریح کرد: امارات در حال تجدید نظر در رویکرد تند خود درباره یمن، تغییر آرایش نیروهای خود در ای کشور و ایجاد تفاوت کمی در دیدگاه‌های خود با عربستان در موضوع یمن است.

واعظی با اشاره به اینکه امارات درباره امنیت خلیج فارس هم نگران است؛ گفت: امارات با روش‌هایی علاقمند است در این زمینه با ایران ارتباط داشته باشد.

 تبدیل ریال به تومان

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به تغییر واحد پولی از ریال به تومان گفت: با توجه به اینکه تنها بانکهای ما از ریال استفاده می کنند و در محاورات مردم بیشتر تومان مطرح است؛ بحث درباره این بود که تومان رایج را مورد توجه قرار دهیم. کلیات این موضوع مطرح و ادامه بحث درباره آن به  روز یکشنبه موکول شد.

گفت و گوی تلفنی مکرون و روحانی ۱۰۰ دقیقه طول کشید

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به گفت‌وگوی تلفنی رئیسان جمهوری ایران و فرانسه، خاطرنشان کرد: تماس تلفنی که آقای مکرون شب گذشته با آقای روحانی برقرار کرد، ۱۰۰ دقیقه طول کشید که این موضوع نشان دهنده آن است که ما در منطقه و هم در دنیا منطق داریم و دیدگاه‌هایی که مطرح می‌کنیم هم درباره مسائل امنیتی و هم در رابطه با سایر مسائل حرف برای گفتن داریم.

وی اظهار داشت: ما نگران این نیستیم که چند نفر در واشنگتن بنشینند و طرحی را برنامه‌ریزی کنند و فکر کنند می‌توانند از نظر جو روانی در کشور تاثیر گذار باشند.اگر در گذشته امید آمریکایی‌ها به این بود که می‌توانند با یک جنگ روانی و تبیلغاتی روی مردم اثر بگذارند مشاهده کردیم که طی روزهای گذشته تمام موضوعاتی که از سوی آنها مطرح شده هیچ تاثیری روی مردم ما نگذاشته است.

واعظی یادآورشد: امروز مردم به مسوولان خود بیش از گذشته اعتماد دارند و مسئولان نیز بیش از گذشته پای حرف ها و قول های خود ایستاده‌اند، به همین دلیل نباید نگران باشیم.

تعاملات منطقه ای ما به آمریکا ربطی ندارد

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اقدام اخیر آمریکا برای به پای میز مذاکره کشاندن مقامات ایرانی طی یک عملیات فریب، خاطرنشان کرد: سیاست اخیر آمریکا سیاست جدیدی نیست که برای چند روز گذشته باشد و این دولت از ابتدای روی کار آمدن ترامپ با روش‌های مختلف به دنبال کشاندن ما به پای میز مذاکره بوده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران در این زمینه روشن است، خاطرنشان کرد: آنچه مربوط به موضوعات دیگر نظیر موضوعات منطقه‌ای، موشکی و نظامی و آن چه که به خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران مربوط می‌شود ارتباطی با آمریکایی‌ها ندارد و با آنها در این باره مذاکره نمی کنیم.در ارتباط با مسئله هسته‌ای نیز ما چهارچوبی تحت عنوان برجام (۱+۵)  داریم که اگر آمریکا داخل این چهارچوب باشد می‌تواند در آن تبادل نظر کند.

آمریکایی‌ها در مقابل دیپلماسی ایران کم آورده اند

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان این که دیپلمات‌های ما نشان دادند به اوضاع مسلط هستند، افزود: در چند ماه گذشته این ما بوده‌ایم که آمریکایی‌ها را به دنبال خود آورده‌ایم؛ آنها با همه قدرت و ابزار در دست خود در سفر قبلی آقای ظریف به سازمان ملل، به دلیل اتخاذ مواضع محکم وی در سخنرانی‌ها و گفت و گوهای رسانه‌ای در موضع انفعال قرار گرفتند و  به همین دلیلی وی را در سفر آخر محدود کردند؛ این اقدام نشان می دهد که آمریکایی‌ها از دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران می‌ترسند و به همین دلیل است که الان آقای پامپئو در موضع انفعال قرار گرفته است.

وی ادامه داد: امروز مشاهده می‌کنیم که هم در موضوع تحریم و هم در موضوع دیپلماسی آمریکایی‌ها به صورت جدی کم آوردند و عملا در حال انجام حرکات انفعالی هستند؛ ما نیز به هیچ وجه نگران نیستیم؛ چرا که شرایط بین المللی را به خوبی می‌شناسیم و ارتباط‌مان با کشورهای مختلف برقرار است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۲۸۸۶۳۱۳:۱۶:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۹
معلوم نیست کی خودیه، کی دشمن، چه کسی باید تلاش کنه که قیمت ها پایین بیاد، بعد اعتراضات 96، دولت دشمن شماره یک ملت شد
ناشناس۱۰۲۸۸۷۱۱۳:۱۹:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۹
خوبیش اینه که مقدار عددی اختلاسها کمتر میشود و جو روانی کمتری دارد!!!
هادی۱۰۲۸۸۹۹۱۳:۳۶:۱۰ ۱۳۹۸/۵/۹
بایدهای روحانی به این آقا هم سرایت کرده.!!
ناشناس۱۰۲۸۹۸۱۱۴:۱۹:۰۸ ۱۳۹۸/۵/۹
اتفاقا وقتی قیمت خرد نداشته باشیم یعنی 7900 تومن نداریم یا 8200 نداریم هر دو رند می شوند به 8000و 9000 . چرا واعظی این ادعا را کرده ؟
ناشناس۱۰۲۹۲۵۰۱۶:۵۳:۵۹ ۱۳۹۸/۵/۹
واحد ریال برای پول خرد می شود هر صد ریال می شود یک تومان مثل هر صد سنت می شود یک دلار
ناشناس۱۰۲۹۰۳۱۱۴:۳۹:۱۵ ۱۳۹۸/۵/۹
بسته شگفتانه داشتید 100 دقیقه صحبت کردید؟!؟
ناشناس۱۰۲۹۰۷۷۱۵:۰۲:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۹
چند بار باید پایه پول تغییر کند یکسال پیش گفتید هر ده ریال معادل یک تومن دو باره می آید 10 هزار تومن معادل یک تومن سال دیکه میگوید 100 هزار معادل یک تومن مثل ازر 4200 تومن میمونه.
ناشناس۱۰۲۹۰۸۲۱۵:۰۴:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۹
مذاکره باید پنهانی باشد. 100 دقیقه هم نبوده، حداکثر 100 ثانیه بوده که آنهم بیشترش احوال پرسی بوده
ناشناس۱۰۲۹۱۱۶۱۵:۲۲:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۹
به جای این کار مسخره دست از سر ارز بردارید تا جای واقعی خودش و ارزش پول ملی مشخص شودبعدا لازم بود صفر کم کنید
علی۱۰۲۹۴۲۵۱۹:۱۴:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۹
4 تا صفر از ریال را برندارید حداقل 8 یا 12 صفر بردارید که تا آخر این دولت مجددا مجبور به این کار نشید
ناشناس۱۰۲۹۴۳۷۱۹:۲۹:۴۱ ۱۳۹۸/۵/۹
نکند چهار صفر پول مردم کم شود اما صفرهای پول نجومی بگیرها و ژن خوب‌ها حذف نشود؟ یا صفرهای پول مردم را حذف و به صفرهای از ما بهتران (نجومی بگیران و ژن خوب‌ها) اضافه کنند؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  2. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  5. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  22. غیزانیه از نمای نزدیک

  23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

   2. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

   3. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

   4. شاخ «غول» هم شکستنی است...

   5. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

   6. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

   7. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

   8. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

   9. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

   10. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

   11. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

   12. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

   13. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

   14. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

   15. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

   16. لطفاً مردم را پشت درهای مجلس نگه ندارید

   17. محمد عزیزی بازداشت شد

   18. رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نماینده مجلس برای جلوگیری از یک طرح

   19. واکنش حسین شریعتمداری به ادعای فلاحت‌پیشه؛ آمریکا که ارزان‌تر حساب کرده بود!

   20. اقتدار در دریای کارائیب؛ صدای پای ایران در حیاط خلوت آمریکا

   21. ادعای دوگانه قالیباف - نیکزاد/رأی آذری‌زبان‌ها سرنوشت‌ساز شد

   22. معروف‌ترین چهره سیاسی که اختتامیه مجلس را ندید+ عکس

   23. اسامی نامزدهای ریاست و نواب رئیس مجلس یازدهم مشخص شد

   24. آغاز مجلس یازدهم ؛ رئیس مجلس فردا مشخص می شود

   25. روحانی: در زمینه کرونا از سه مرحله عبور کرده‌ایم/ همه کارمندان از ۱۰ خرداد در ادارات حاضر می‌شوند

   آخرین عناوین