پسر شاه مخلوع، تیر آخر بن سلمان برای ایجاد تنش در ایران

 3980419114 ۲۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۷ تکراری یا غیرقابل انتشار
پسر شاه مخلوع، تیر آخر بن سلمان برای ایجاد تنش در ایران

محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی که پیش‌تر وعده داده بود جنگ سیاسی و ایدئولوژیک عربستان با ایران را به داخل مرزهای ایران خواهد کشاند و از این بابت، به چهره ای بدنام تبدیل شده، قصد دارد تا با بکارگیری رضا پهلوی پسر شاه مخلوع برنامه‌ای تلویزیونی را با هدف ایجاد اختلاف در میان مردم ایران راه‌اندازی کند.

به گزارش الف وب سایت پرس تی وی با ذکر این موضوع نوشت: هم‌اکنون این برنامه در دفتر شبکه ایران اینترنشنال در لندن در حال تولید است. شبکه ایران اینترنشنال با هدف دامن زدن به تنش ها در ایران فعالیت می کند و در ماه سپتامبر گذشته، به دلیل مصاحبه با رئیس گروه تروریستی الاهوازیه پس از حمله به یک رژه نظامی دراهواز خبرساز شده بود. در جریان این حمله تروریستی دست کم، 25 نفر کشته و بیش از 60 غیرنظامی زخمی شدند.

نشریه گاردین نیز چندی پیش با انتشار گزارشی نوشت که بودجه ایران اینترنشنال از طریق شرکتی که ارتباطی نزدیک با بن سلمان دارد، تامین می شود.

به گفته یک منبع آگاه، ایده پخش این برنامه تلویزیونی با حضور رضا پهلوی برای اولین بار توسط بن سلمان مطرح شد. منبعی دیگر نیز عنوان کرد که رضا پهلوی برای اجرای این برنامه، دستمزد بالایی را تقاضا کرد اما در نهایت و با مداخله سرویس های اطلاعاتی یک کشور اروپایی، با یک پنجم مبلغ پیشنهادی موافقت کرد.

پیش‌تولید این برنامه از چند ماه قبل و بعد از آن‌که تعدادی از عوامل اطلاعاتی عربستان در یکی از دفاتر این شبکه حضور یافتند و تیمی از مشاوران رسانه ای را برای این برنامه استخدام کردند، کلید خورده است.

تمرکز اصلی این برنامه بر روی پاکسازی وجهه رژیم پهلوی نزد افکار عمومی معطوف شده است. رژیمی که نوکر آمریکا بود و ده ها میلیارد دلار از پول مردم ایران را به باد داد.

این برای اولین بار نیست که پسر شاه مخلوع ایران که هنوز به احیای حکومت پدر خود فکر می کند، به طور مستقیم با عربستان وارد همکاری می شود.

در سال گذشته نیز ارتباط پهلوی با خانواده سلطنتی سعودی در کانون توجهات بود؛ زمانی که جدالی میان وی و گروهک منافقین به راه افتاد. گروهک منافقین از رضا پهلوی به دلیل توصیف این سازمان به عنوان سازمانی که آمریکا نمی تواند با تکیه بر آن به طور جدی به تغییر رژیم در ایران فکر کند، به شدت انتقاد کرد.

رضا پهلوی برای این گفته خود این چنین استدلال کرد که مجاهدین خلق در زمان حمله عراق به ایران، در کنار صدام ایستاد و حتی قبل از انقلاب اسلامی 1979 نیز برخی از مردم آمریکا را کشته بود.

گروهک منافقین نیز با «اپوزیسیون قلابی» خواندن رضا پهلوی، به صحبت های وی واکنش نشان داد.

این گروه همچنین تهدید کرده که اسراری را منتشر خواهد کرد که نشان می دهد نه پهلوی، نه عربستان و نه ایران اینترنشنال تمایلی به شکل‌گیری این همکاری سه‌جانبه ندارند.

در همین اثنا، یکی از اعضای دربار پهلوی در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم گفت که رضا پهلوی به همراه مادرش به صورت پنهانی به عریستان سفر کردند و برای طرح های تغییر رژیم خود، حدود 22 میلیون دلار کمک مالی از عربستان دریافت کردند.

گروهک منافقین نیز به ارتباط با سران سعودی شهرت دارد. آن ها در سال 2016 شاهزاده ترکی الفیصل را به گردهمایی خود در پاریس دعوت کرده بودند.

بن سلمان به دنبال چه چیزی است؟

بن سلمان هرگز نتوانسته اشتیاق خود به نابود کردن ایران را همانند یک راز نگه دارد و آن را پنهان کند. در داخل، رژیم سعودی از گروه های تروریستی در قسمت های جنوب شرق و جنوب غرب ایران حمایت می کرد تا از این طریق بتواند احساس امنیت را از مردم ایران سلب کند.

در سطح وسیع‌تر اما عربستان با همکاری اسرائیل و آمریکا، چیزی شبیه به ائتلاف ناتو را با کشورهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران تشکیل داد.

پاپادوپولس، تحلیلگر سیاسی و سردبیر مجله Politics First می گوید طبیعی است که او به سمت گروه های مخالف که بتوانند به وی در جنگ نرم علیه ایران کمک کنند، کشیده خواهد شد. وی در گفت‌وگو با شبکه پرس تی وی عنوان کرد:« عربستان سعودی که حمایت آمریکا و انگلیس را پشت سر خود می بیند و به صورت غیررسمی نیز از حمایت های اسرائیل برخوردار است، علاقه زیادی به سرنگونی حکومت ایران دارد. جای تعجب ندارد که عربستان سعودی از افراد و یا کانال های تلویزیونی مخالف ایران حمایت کند.»

وی ادامه داد: «کاری که بن سلمان اکنون انجام می دهد، ادامه فعالیت های آمریکا و متحدان غربی‌اش است که از سال 1979 و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سیاست تغییر رژیم را دنبال می کنند. این تصمیم یعنی انتخاب رضا پلهوی برای این کار، نشان دهنده اشتیاق واشینگتن برای برگرداندن ایران به دوره قبل از انقلاب است، یعنی زمانی که ایران کشور تحت سلطه آمریکا بود.»

پاپادوپولس افزود:«آن ها در حال آماده کردن فردی (پهلوی) هستند تا در صورت سرنگونی حکومت ایران وی را به روی کار بیاورند و بی‌تردید پسر شاه به خوبی می داند که آمریکا و عربستان نظر مثبتی به وی دارند.»

ادعای انگلیس مبنی بر آزادی رسانه ها ظاهرسازی محض است

پروژه‌ای که بن سلمان، رضا پهلوی و ایران اینترنشنال آن را شروع کرده‌اند، ادعای لندن مبنی بر آزادی رسانه ها در این کشور را تحت الشعاع قرار می دهد. در سال 2012، نهاد رگولاتوری انگلیس موسوم به آفکام مجوز پخش پرس تی وی را لغو و ارتباط با حکومت و پروپاگاندا را به عنوان دلایل اصلی اتخاذ این تصمیم عنوان کرد. حتی پس از آنکه پرس تی وی شواهد و مدارکی را نیز در این زمینه ارائه داد و خواستار پاسخ در این زمینه شد، این نهاد از تصمیم خود برنگشت.

این در حالی است که به نظر می رسد آفکام مشکلی با دیگر شبکه های خارجی همانند ایران اینترنشنال ندارد. شبکه ای که به طور آزادانه، گفتمانی ضدایرانی را ترویج می دهد و مصاحبه های زنده با تروریست های مشهور را پخش می کند.

پاپادوپولوس در این باره گفت: «مقامات انگلیسی، این کشور را به عنوان کشوری الگو در جهان در ارائه آزادی های رسانه‌ای معرفی می کنند.»

وی ادامه داد: «این کشور(انگلیس) نمی تواند رسانه دیگری را که مخالفت با گفتمان آن در خصوص تحولات جهانی است و دیدگاه های کشورهای غربی در خصوص این امور را به چالش می کشاند، تحمل کند. به همین دلیل است که مجوز پرس تی وی در انگلیس را لغو کردند.»

این تحلیلگر اضافه کرد: «کاملا روشن است که انگلیس به ایران اینترنشنال اجازه بدهد تا به فعالیت خود ادامه دهد چراکه لندن نیز همانند عربستان سعودی و آمریکا به دنبال تغییر رژیم در ایران است. در واقع، هدف از راه اندازی چنین شبکه هایی نیز دقیقا همین موضوع است.»

وی گفت: «انگلیس، استاد دستکاری و جعل است و برخی  نیز خریدار آنچه هستند که دستگاه پروپاگاندای آنها ارائه می دهد. اگر به عمق ماجرا بنگرید، این واقعیت را خواهید دید که انگلیس به شبکه ای تلویزیونی اجازه پخش می دهد که سرنگونی حکومتی مستقل را دنبال می کند. این امر خلاف قوانین بین المللی و در تضاد با منشور سازمان ملل است. اما انگلیس در این ماجرا قسر در رفته است.»

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۹۴۸۴۹۱۴:۲۸:۳۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مرگ بر ضد ولایت فقیه
ناشناس۹۹۴۹۱۹۱۴:۵۱:۵۲ ۱۳۹۸/۴/۱۹
گاوشیرده یانکی ها هیچ غلطی نمی تواند بکند.
تمشکال۹۹۶۹۴۳۰۰:۲۵:۳۴ ۱۳۹۸/۴/۲۱
با این کار سیاست محمد بن سلمان در برابر ایران نه تنها پیش برنده نیست بلکه بسیار بچه گانه است چرا که ایشان از جامعه ایرانی هیچ اطلاعی ندارد در حالیکه یک بچه دبستانی ایرانی به راحتی نیازهای جامعه عربستانی را می داند ...
ناشناس۹۹۴۸۶۷۱۴:۳۴:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بدبختی که نوکر سعودیهاست بهتره همون نقش گوساله شیرده رو بازی کنه تا غلطهای زیادی
ناشناس۹۹۴۸۷۴۱۴:۳۶:۰۳ ۱۳۹۸/۴/۱۹
این بچه سعودی فکر میکنه حکومت صد ساله خاندان اون میتونه با تمدن هفت هزار ساله ایران وارد جنگ بشه ؟ اگر امریکا اینها رو رها کنه حتی چند دقیقه هم در برابر ایران دووم نمیارن !
ناشناس۹۹۴۸۷۷۱۴:۳۶:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
محمدرضا پهلوی تا کشور شلوغ می شد سریع فرار می کرد یک بار 1332 فرار کرد که بعد از پیروزی کودتا برگشت، یک بار هم 1357 فرار کرد که بعدش هم مرد. حالا پسرش دست تو جیب سعودی داره میخاد چه غلطی کنه؟!
ناشناس۹۹۵۲۲۵۱۷:۳۹:۵۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
میخواد شبها یواشکی تمرین سان دیدن از ارتش خیالی خودش رو بکنه . باباش که میگفت بزرگ ارتشتارانه مثل یک برده از ایران فرار کرد ، چه برسه به این دویست کیلویی .
علی۹۹۴۹۰۳۱۴:۴۵:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
چهل سال گذشت هر چه کاشتیم و کاشتند را باید درو کنیم . محصول مدیریت اصول گرا و اصلاح طلب وضعیت اقتصادی موجود است که با هیچ منطقی سازگاری ندارد. رانت. فساد .امضای طلایی پیرمردها . اقا زاده ها و و و محصول مدیریت مسولین است .
ناشناس۹۹۵۲۲۴۱۷:۳۸:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اینها درسته علی ژون ، ولی حتی نوکری مثل تو هم نمیتونه اونهمه جنایت پهلوی رو بپوشونه ، حتی با اینهمه اشتباه دولت روحانی
ناشناس۹۹۵۳۲۳۱۹:۱۷:۲۷ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بی خود پای اصولگرا ها رو وسط نکشید هر بدبختی داریم از اصلاحات هست چهل ساله با شعارهاسوار مملکت شدن و هر روز دارن بدبخت ترمون میکنن بازرگان بنی صدر میرحسین موسوی هاشمی خاتمی روحانی فقط چند سال احمدی نژاد و قالیباف از اصولگرایان سر کار بودند که مردم جز کار و خدمت ازشون سراغ ندارن
ناشناس۹۹۴۹۲۵۱۴:۵۳:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
رضا ربع پهلوی و فرح دیبا باید اموال به تاراج برده ملت ایران را برگردانند.
ناشناس۹۹۵۵۹۱۲۳:۲۳:۴۵ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اول بهتره اموالی که بابک جون زنجانی و خاوری دزد بردن پس بدن برای اونم فکری میکنیم
Valor۹۹۴۹۴۶۱۵:۰۲:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
رضا دیبا آبرو هر چی ایرانی را برده. شده نوچه عربستان.
ناشناس۹۹۵۲۴۲۱۷:۵۸:۱۹ ۱۳۹۸/۴/۱۹
چقدر بدبختند کسانی که منفی می دهند
ناشناس۹۹۵۴۴۹۲۱:۱۴:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
خوشبخت!رانت داری؟؟؟؟!!!!!
ناشناس۹۹۵۴۹۰۲۱:۵۵:۵۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مثل همین دلقک نوکرماب پهلوی ، اینها هم جیره خور گاوهای شیرده هستن
ناشناس۹۹۵۰۱۴۱۵:۳۹:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
با کسانی متحد شده است (منافقین ) که وجهه و چهره سیاسی کثیفشان با آب هفت دریا هم تمیز نمی شود بنابرین با چوب انها رانده خواهد شد
ناشناس۹۹۵۰۳۷۱۵:۴۹:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
بهتره بن سلمان برود پیش رضا پهلوی و آموزش ببیند که بعد از سقوط آل سعود چگونه اموراتشان را در کشورهای دیگر بگذرانند و از شرح آوارگی خاندان پهلوی درس بگیرند البته اگر بتواند از عربستان سالم خارج شود
محمد۹۹۵۱۷۹۱۶:۵۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
خداوکیلی من که حاضر نیستم به دست نشانده سعودی به عنوان رئیس مملکتم نگاه کنم...برادران غرب دوست و به اصطلاح وطن پرستمونو نمیدونم...!!!!
شهروند۹۹۵۲۰۰۱۷:۱۲:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مهره های سوخته
هادی۹۹۵۲۴۱۱۷:۵۸:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۱۹
مردم چیزی رو که بالا آوردن دوباره نمیخورن. بیخودی زور میزنن البته به هر حال قطعا عده ای ناراضی هستند که باهاشون همراه میشن و باید روشنگری کرد اما در نهایت نمیتونن کاری کنن ان شا الله
shame۹۹۵۳۳۰۱۹:۲۴:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۱۹
شما خوبین, بقیه بد و ضد ملت ...
ناشناس۹۹۵۴۹۳۲۱:۵۶:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۱۹
نه ، تو خوبی . شرم بر تو .
dayani۹۹۵۳۵۹۲۰:۰۰:۲۴ ۱۳۹۸/۴/۱۹
اظهارنظرها خیلی کوچه بازاری و عاری از منطق است!
ناشناس۹۹۵۴۵۴۲۱:۲۳:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۱۹
عجب نوکرای جیره خواری مثل خودش داره این ربع

پربحث‌های امروز

 1. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 2. واکنش حسین شریعتمداری به حذف نام شهدا

 3. مدارس دهه ۷۰ از قاب دوربین  

 4. پیش‌بینی زمان مرگ ممکن شد؟

 5. حاجی‌دلیگانی: مجلس در قضیه قانون تجارت مقصر است

 6. چرا مذاکره نخواهیم کرد؟

 7. هشدار ترامپ به اروپا درباره بازگشت داعشی‌ها

 8. پادشاه عربستان: پس از انجام تحقیقات درباره حمله آرامکو اقدامات را اتخاذ می‌کنیم

 9. تصاویر منتخب هفته گذشته - از خودروای آفرود با ظاهر پراید تا رسوم‌های عجیب و غریب اسپانیایی‌ها  

 10. واردات تلفن همراه با چه آینده‌ای روبرو می‌شود

 11. یک مقام ارتش: «اس ۳۰۰» را طوری ارتقا دادیم که روس‌ها باور نمی‌کردند/ ساقط کردن پهپاد آمریکا باعث تغییر رویکردها در قبال ایران شد

 12. رکوردهای جالب از دیدار استقلال و پرسپولیس

 13. کدخدایی: شورای نگهبان به عنوان باشگاه سیاسی عمل نمی‌کند/ نظارت استصوابی باید وجود داشته باشد

 14. مشاوره ثبت شرکت و ثبت برند با موسسه حقوقی مشهور

 15. احساس امنیت در کدام مناطق تهران بیشتر است؟  

 16. استعفا یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا

 17. روایت سه سرباز ارتشی از پایان منافقین

 18. سياسيون! لطفا اميد مردم به مبارزه با فساد را از بين نبريد

 19. تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار  

 20. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 21. ظریف: چهارشنبه نشست وزرای خارجه ۱+۴ در نیویورک برگزار می شود

 22. آمریکا: تحریم‌های بیشتری علیه بانک‌های ایرانی اعمال خواهیم کرد

 23. وقوع انفجار تروریستی خونین در کربلا

 24. درگیری راکبین موتورسوار منجر به قتل شد

 25. فرانسه به لبنان تجهیزات نظامی می‌دهد

پربحث‌های دیروز

 1. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 2. ورزشگاه برای زنان یا زنان برای ورزشگاه؟!

 3. نظرات برگزیده مخاطبین الف: وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم/ چرا موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل نمی‌شود؟/ عدم شفافیت مانند خیانت در امانت است

 4. مسعود ده‌نمکی وزیر بهداشت شد!   

 5. بازیگر قهوه تلخ به دلیل MS دیگر توان حرکت ندارد

 6. درآمد ۷۰درصد ایرانی‌ها پایین‌تر از خط فقر

 7. تجمع در حمایت از کارگران هپکو   

 8. تسهیلات خرید دوچرخه به چه کسانی ارائه می‌شود؟

 9. ظریف: این تیم ب است که آرزوی جنگیدن با ایران تا آخرین سرباز آمریکایی را دارد

 10. عادت‌های غذائی مرگبار/ این مواد غذایی را با هم نخورید

 11. هشدار «اشرف غنی» به «عبدالله عبدالله»

 12. معمار تحریم‌های آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران را مسخره کرد

 13. سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی گدایی می‌کند

 14. فروشی کمتر از ۵ میلیون برای یک فیلم/تهیه‌کننده: فیلم ما در مسابقه پول‌پرستی سوخت

 15. پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه

 16. تحقیر سعودی‌ها توسط کارشناس شبکه الجزیره  

 17. قبض کاغذی تلفن ثابت هم حذف می‌شود

 18. گوترش خواهان داشتن اعصاب آهنین در پی حملات به آرامکو شد

 19. هزینه خوراک یک ماهه چقدر است؟

 20. برداشت خرما   

 21. ماجرای ناپدید شدن ۲۰ ثانیه‌ای «زهرا»

 22. حساب بانکی یارانه‌بگیران چک می‌شود؟

 23. کشف اجساد بیش از ۲۰۰۰ جنین در خانه‌ پزشک آمریکایی  

 24. مذاکرات کنگره آمریکا برای تبدیل طرح منع جنگ با ایران به قانون

 25. نظر جیمی کارتر درباره پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

پربحث‌های هفته

 1. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 5. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 6. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 7. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 8. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 9. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 10. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 11. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 12. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 13. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 14. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 15. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 16. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 17. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 18. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 19. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 20. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 21. ویدئویی تکان دهنده از حیوان‌آزاری در مازندران  

 22. حمله به آرامکو و مرزهای قدرت آمریکا

 23. دفاعیات نعمت‌زاده: پدرم وزیر بود اما ۵ سال بیکار بودم/ کاملا قانونمند کار کرده‌ام/ اتهام اکتسابی را قبول ندارم

 24. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 25. گستاخی سناتور آمریکایی؛ باید به پالایشگاه‌های ایران حمله شود

پربحث‌های اخیر

 1. بهزاد نبوی: نگران نفوذ در رده‌های بالای نظام هستم/ شعار اصلاح طلبی انحصاری نیست/ضرورت جریان سوم را قبول ندارم/ اصلاح طلبان و اصول گرایان خودشان را اصلاح کنند

 2. نظرات برگزیده مخاطبین الف: وقتی با برجام و بی برجام تحریم هستیم همان بهتر که بمب اتم بسازیم/ چرا موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل نمی‌شود؟/ عدم شفافیت مانند خیانت در امانت است

 3. سياسيون! لطفا اميد مردم به مبارزه با فساد را از بين نبريد

 4. حاجی‌دلیگانی: مجلس در قضیه قانون تجارت مقصر است

 5. چرا مذاکره نخواهیم کرد؟

 6. یک مقام ارتش: «اس ۳۰۰» را طوری ارتقا دادیم که روس‌ها باور نمی‌کردند/ ساقط کردن پهپاد آمریکا باعث تغییر رویکردها در قبال ایران شد

 7. کدخدایی: شورای نگهبان به عنوان باشگاه سیاسی عمل نمی‌کند/ نظارت استصوابی باید وجود داشته باشد

 8. چرا باور نمی‌کنیم دختر وزیر ۵ سال بیکار بوده است؟

 9. ظریف: آمریکا به تحریم‌‌ معتاد شده است

 10. ماجرای دستگیری برادرزاده سلحشوری چیست؟

 11. ظریف: واضح است که سعودی‌ها هم داستان دخالت ایران در حمله به آرامکو را باور ندارند

 12. نامه ایران به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت تحویل شد

 13. صدیقی: فضای خوبی برای مبارزه با مفاسد در قوه قضائیه به وجود آمده است

 14. ظریف وارد نیویورک شد

 15. زمان برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته آینده تغییر کرد

 16. امیر موسوی: صهیونیست‌ها جرأت حضور در خلیج فارس و دریای عمان را ندارند

 17. روایتی از دیدار موکب‌داران عراقی با رهبر انقلاب

پربحث‌های هفته

 1. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 2. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 3. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 4. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 5. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 6. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 7. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 8. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 9. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 10. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 11. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 12. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 13. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 14. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 15. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 16. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 17. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 18. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 19. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 20. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 21. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 22. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 23. اتمام حجت رئیسی درباره برخورد با مفاسد اقتصادی در حضور سران قوا

 24. ایزدی: آمریکا به دنبال تضعیف ابزارهای قدرت ایران است/ خبر موافقت ترامپ با پیشنهاد خط اعتباری مکرون درست نیست

 25. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

آخرین عناوین