ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

گروه سیاسی الف،   3980404180 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای پارک پلیس در منطقه تهرانپارس/ درگیری دولت و مجلس درباره حقوق کارمندان/ پیش‌بینی عباس عبدی از انتخابات مجلس

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

محمود صادقی در گفت‌وگو با خانه ملت درباره رسیدگی مجدد پرونده سعید طوسی با اشاره به سابقه این پرونده در قوه قضاییه، عنوان کرد: فرد متهم در این پرونده در دادگاه بدوی محکوم شد ولی دادگاه تجدید نظر رأی دادگاه بدوی را نقض و متهم بی گناه شناخته شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سپس خانواده کودکان در این پرونده بر اساس ماده 477 تقاضای رسیدگی مجدد به پرونده را داشتند که اخیرا با تقاضای خانواده‌ها موافقت شد که به این ترتیب پرونده به یکی از شعب دیوان عالی کشور برای رسیدگی مجدد ارجاع می‌‎شود.

وی در پاسخ به این سئوال که چه نهاد یا شخصی با درخواست رسیدگی مجدد این پرونده موافقت کرده است، گفت: به طور معمول به این صورت است که هیأت نظارتی از جانب رئیس قوه قضاییه که شامل قضات و مشاورانی است درباره پرونده‌ها اظهار نظر می‌کنند و شاید به نحوی غیر مستقیم دادستانی هم درگیر این موضوع شود.

بیشتر بخوانید:

توضیحات محمود صادقی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

***

شکایت مجلس از دولت درباره حقوق کارمندان

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص پیگیری‌های مجلس برای اجرای مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها اظهار داشت: ما مدتی است در مجلس پیگیر اجرای مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر افزایش حقوق‌ها به شکلی عمل شده که آن هدف مصوبه مجلس انجام نشده است.

مطهری با اعلام خبر شکایت مجلس از دولت در خصوص عدم اجرای مصوبه افزایش حقوق کارکنان دولت عنوان کرد: یکسری اعتراضاتی از مجلس نسبت به دولت صورت گرفته است که در حال بررسی است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا دولت می‌تواند طرح و پیشنهاد خود را در خصوص افزایش حقوق کارکنان اجرا کند، افزود: خیر، دولت باید به صورت درست و در چارچوب مصوبه مجلس باشد.

مطهری همچنین در پاسخ به این سؤال که در صورت شکایت مجلس روال چیست و چه اتفاقی می‌افتد، گفت: به هر حال باید دولت قانون را اجرا کند و اگر اجرا نکند مجلس هم ابزارهایی دارد و می‌تواند استیضاح یا سؤال کند.

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شکایت مجلس از سوی چه  نهادی رسیدگی می‌شود، گفت:‌قاعدتا این موضوع بررسی می‌شود اما فعلا در حال مذاکره هستند و آنها هم تا حدودی قبول کرده‌اند. حال منتظریم ببینیم به کجا می‌رسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که نهایتا اگر دولت مصوبه مربوط به افزایش حقوق‌ها را اجرا نکند شکایت مجلس بررسی می‌شود، گفت: دولت اگر اجرا نکند، بله و اقدام لازم در این خصوص صورت گیرد.

***

حضور زنگنه در هیئت نظارت بر نمایندگان

محمدجواد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع خبرنگاران درباره جلسه صبح سه‌شنبه این هیئت اظهارداشت: به دنبال شکایت‌هایی که وزیر نفت از یکی از نمایندگان مجلس کرده بود، امروز زنگنه به جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان آمد.

وی ادامه داد: وزیر نفت در ابتدا اطلاعاتی درباره جکتی که هدایت الله خادمی گفته بود اوراق شده و به منابع مملکت آسیب وارد کرده است، ارائه داد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بیان کرد: همچنین این نماینده گفته بود که در دفتر وزارت نفت دستگاه‌های کارت خوان یا پوز وجود دارد که زنگنه امروز به صورت مشروح درباره این موضوع و همچنین مشکلات مالی در حوزه پتروشیمی‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

جمالی با اشاره به اینکه خادمی هفته گذشته در جلسه هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان حضور یافته و مستنداتش را ارائه کرده بود، خاطرنشان کرد: در نهایت هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان موضوع جکت و دستگاه کارتخوان را جزو وظایف نمایندگی تشخیص نداد و این موضوع را به دادگاهی که این شکایت از آنجا آمده بود، محول کرد که این نماینده باید در آنجا توضیحات خود را ارائه دهد.

***

پیش‌بینی عباس عبدی از مشارکت مردم در انتخابات مجلس

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی در بخشی از گفت‌وگو با شرق درباره مشارکت مردم در انتخابات امسال گفت: «برداشتم اين است که اگر امروز قرار باشد با شرايط کنوني و سنت گذشته انتخابات باشد، معتقدم به معناي گذشته انتخابات شکل نمي‌گيرد و بعيد مي‌دانم مردم به‌طور جدي پاي صندوق‌هاي رأي بيايند و بعيد مي‌دانم اصلاح‌طلبان بتوانند ليستي در اين زمينه ارائه کنند.

اصلاح‌طلبان چندين مشکل جدي خواهند داشت و مهم‌ترينش همين‌جاست که نمي‌توانند مردم را براي شرکت در انتخابات قانع کنند. قصدم اين نيست که از مردم تبعيت کنند، اگر مردم نخواهند بايد دنبال کار خودشان بروند اما اگر مردم و افکار عمومي حس مي‌کنند که از طريق انتخابات (به نظرم از نظر این برداشت بالاترين انتخابات سال ۹۶ بوده) نمي‌توانند به دستاوردي برسند، دليلي ندارد که شرکت کنند.

بنابراين ريزش عمده‌اي در انتخابات از طرف اصلاح‌طلبان خواهد بود البته از اصولگرايان هم ریزش خواهد بود اما اصلاح‌طلبان به‌دلیل تشتت و اينکه بخشي از حاميانشان حاضر به حمايت نيستند و بيشتر طالب این هستند که مستقل در کنش سياسي و انتخاباتي شرکت کنند، به نظرم اصلاح‌طلبان پيشاپيش اين بازي را باخته‌اند.

در واقع اينجا بازي‌اي هم وجود ندارد. تابه‌حال سعي کرده‌ايم اين بازي را تعريف و رسمی کنيم و در ۹۶ تعريف شده بود. بعد از ۸۸ که اين همه تنش شد باز هم انتخابات زنده شد. انتخابات ۹۲، ۹۴ و ۹۶ نشان داد که از نظر مردم انتخابات اعتبار دارد يعني به‌عنوان يک روش اعتبار دارد اما به‌عنوان يک نتيجه نه.

الان ديگر انتخابات بايد راهگشا باشد و طریقیت داشته باشد و به نظرم انتخابات ۹۴ و ۹۶ هيچ‌کدام نتوانستند اين راه‌گشايي را داشته باشند درحالي‌که انتخابات به‌عنوان يک شيوه حل اختلاف جا افتاده بود. به‌همین‌دلیل معتقدم با فرض ادامه وضع موجود اصلاح‌طلبان قادر به شرکت در انتخابات نخواهند بود مگر اينکه اتفاقي در عرصه سياست رخ دهد.

به نظرم اين‌بار حکومت است که بايد تغيير نگاهي به فضاي سياسي بدهد. با توجه به شرايط کنوني مطمئن نيستم چقدر این اتفاق بيفتد گرچه نااميد هم نيستم. اگر تغيير ملموسي در فضاي عمومي رخ دهد، يعني حس شود نتايج انتخابات مي‌تواند راهگشا باشد، معتقدم اصلاح‌طلبان با اين ساختارشان نمي‌توانند شرکت کنند و نيروهاي جديدتري در آنها شکل خواهد گرفت و در کنار نيروهاي قديمي‌شان است که مي‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

اينکه برنده مي‌شوند يا نه بحث ديگري است. تحول سياسي هم فقط در تأييد صلاحيت‌ها نيست. تأييد صلاحيت‌ها فقط رد و محدوديت صلاحيت‌ها در مجلس نيست، در کل حکومت بايد بازتاب داشته باشد. در اين مجلس يک عده هم باید بروند کاري از آنها برنمي‌آيد. مجلس آن‌قدر ضعيف شده و همه دندان‌هايش کشيده شده که به نظرم کارايي خاصي در فضاي کنوني نمي‌تواند از خودش نشان دهد.»

***

بحران در انتخاب رئیس کمیسیون اصل ۹۰

اعتماد نوشت: «آيين‌نامه داخلي مجلس كه در طول سال‌هاي مختلف با اصلاحاتي مواجه شده، در تبصره ۱ بند ۲ ماده ۴۴ درباره شيوه انتخاب رييس كميسيون اصل ۹۰ چنين آورده: «رييس كميسيون با پيشنهاد هيات رييسه مجلس از بين اعضاي ثابت كميسيون و با راي مجلس براي مدت يك‌سال انتخاب مي‌شود». اين تبصره به ظاهر ساده تبديل به معضلي -تا لحظه نگارش اين گزارش- لاينحل در بهارستان شده است. هيات رييسه مجلس با اتكا به اينكه در اين ماده حرفي از تعداد افرادي كه مي‌توانند براي رياست اين كميسيون كانديدا شوند، به ميان نياورده، از ميان افرادي كه كانديداتوري خود را به صورت كتبي اعلام مي‌كنند، يك نفر را انتخاب كرده و به صحن علني معرفي مي‌كند و اين يعني نمايندگان از بين تنها كانديداي موجود بايد رييس كميسيون اصل ۹۰ را انتخاب كنند.

پيش از اين نيز بهرام پارسايي، نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي كه عضو ثابت كميسيون اصل ۹۰ محسوب مي‌شود، با انتقاد به اين موضوع از علي لاريجاني به عنوان رييس قوه مقننه و درباره علت معرفي تنها يك فرد به عنوان كانديداي رياست اين كميسيون نقل كرده بود كه «تفسير آقاي لاريجاني اين بود چون در آيين‌نامه آمده رييس كميسيون اصل ۹۰ بايد نصف به اضافه يك راي داشته باشد، بنابراين نمي‌توان يك نفر را بيشتر به صحن معرفي كرد». اين عضو فراكسيون اميد در ادامه با رد تفسير لاريجاني گفته: «در حالي كه در انتخاب رييس مجلس شوراي اسلامي همين اتفاق هم مي‌افتد ولي محدوديتي در كانديداتوري براي رياست مجلس شوراي اسلامي وجود ندارد، بنابراين به نظر مي‌رسد اين اقدام سليقه‌اي عمل كردن هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي است و اقتدار و جايگاه كميسيون اصل ۹۰ و كارايي آن در چنين شرايطي زير سوال مي‌رود.»

روز گذشته و بر اساس روند ذكر شده در فوق، فرهاد تجري، نماينده عضو فراكسيون مستقلان ولايي مجلس شوراي اسلامي از سوي هيات رييسه به عنوان تنها نامزد دستيابي به كرسي رياست كميسيون اصل ۹۰ به صحن علني معرفي شد كه با كسب تنها ۸۱ راي از ميان ۱۸۱ راي ماخوذه از رسيدن به اين كرسي بازماند. نكته اينكه تجري در حالي به عنوان تنها كانديداي رياست كميسيون اصل ۹۰ به مجلس معرفي شد كه بهرام پارسايي از فراكسيون اميد، داوود محمدي، اميرخجسته و ولي داداشي از فراكسيون ولايي نيز آمادگي خود براي دستيابي به كرسي رياست اين كميسيون را به صورت كتبي به هيات رييسه اعلام كرده‌اند. اينكه ملاك هيات رييسه براي حذف ۵ نفر و معرفي صرفا يك نفر به مجلس همان ديدگاه فوق لاريجاني است يا خير، موضوعي است كه بايد به آن پاسخ دهند ولي به نظر مي‌رسد تركيب هيات رييسه در اين زمينه بي‌تاثير نباشد.»

***

بازداشت دو پلیس و ۵ دختر و پسر هنجارشکن

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در واکنش به دستگیری ۵ هنجارشکن در پارک پلیس تهرانپارس و فیلمی که از درگیری مامور با یکی از هنجارشکنان در فضای مجازی منتشر شد اظهار داشت:عده‌ای جوان که حالت عادی نداشتند رفتارهای هنجارشکنانه و ناشایست که غیرقابل تحمل برای خانواده‌ها بود مرتکب شده و شئونات را زیر پا گذاشتند که درنهایت طی تماس مامور جانشین کلانتری و چند نفر از ماموران به محل اعزام شدند.

سردار رحیمی تصریح کرد: در گام اول جانشین کلانتری به صورت دوستانه و محترمانه به این افراد تذکر داد تا از رفتار ناهنجار خود دست بردارند که متاسفانه این افراد اقدام به توهین،‌فحاشی و پرخاشگری کرده و حتی به مامور پلیس نیز حمله‌ور شده و به صورت مامور نیز کشیده زدند.

فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: همکاران بلافاصله درخواست کمک می‌کنند اما این افراد شروع به سر و صدا و جوسازی می‌کنند و درنهایت سه مرد و دو زن در جریان این موضوع دستگیر می‌شوند.

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت تصریح کرد: با گذشت ۴۸ ساعت از ماموریت دو نفر از همکاران پلیس از جمله جانشین کلانتری و مامور از مسئولیت خود عزل شده و هم اکنون در بازداشت هستند تا به رفتار خارج از عرف آنها رسیدگی شود.

البته چند ساعت بعد خبر توقف این دستور اعلام شد. بنابر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، به دستور رئیس پلیس پایتخت، برخورد با مأموران ناجا در خصوص حادثه پارک پلیس متوقف شد.

بر اساس این گزارش، به دنبال بررسی‌های اولیه توسط بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سردار حسین رحیمی، دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات کرد.

بیشتر بخوانید:

بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای درگیری با دختری در تهرانپارس + جزئیات ماجرا

برخورد با مأموران ناجا در ماجرای تهرانپارس در پی دریافت گزارش جدید متوقف شد

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۸روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸تاجیک: کوتوله‌هایی آمدند و اصلاح‌طلبی را قبضه کردند/ تاریخ مصرف طیف لاریجانی برای اصلاح‌طلبان تمام شده است؟/ خاطره عباس عبدی از حضور در ورزشگاه آزادی
۲۵ شهریور ۱۳۹۸توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد
۲۴ شهریور ۱۳۹۸اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما
۲۳ شهریور ۱۳۹۸آیا نقد اعضای دفتر رهبری امکان‌پذیراست؟/ نظر کواکبیان درباره نظارت استصوابی/ ابهامات استعفای فاضل لاریجانی
۲۰ شهریور ۱۳۹۸نظر متناقض دولت درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها/ درخواست یک تشکل دانشجویی درباره برادران صدرالساداتی/ سعید مرتضوی چگونه آزاد شد؟
۱۷ شهریور ۱۳۹۸واکنش تند برخی نمایندگان به انتقاد پناهیان از مجلس/ احکام سنگین پرونده هفت‌تپه و دستور رئیسی/ روایت فائزه هاشمی از غرور روحانی

دیدگاه کاربران

حمید۹۷۱۹۲۳۲۰:۵۰:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۴
ضمن تقدیر از تلاش پلیس در حفظ امنیت کشور ، در این حادثه رفتار پلیس کاملا غیرحرفه ای و غیر اخلاقی و غیر انسانی بود امیدوارم به این موضوع رسیدگی بشه
ناشناس۹۷۱۹۳۸۲۱:۰۶:۰۵ ۱۳۹۸/۴/۴
جبهه مقاومت بر قله اقتدار ایستاده و این را رسانه‌های غربی بارها اذعان کرده‌اند حتی مقامات آمریکا در شوک این اقتدارند.
علی۹۷۱۹۸۲۲۱:۴۵:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۴
وقتی در خیابان و در حضور مردم با ناموس مردم هرچند که خطا هم کرده است توسط یک مامور مرد خشن چنین کار خارج از عرف و منطق و شرع و اخلاق انجام میگیرد باید به خدا پناه برد که در بازداشتگاه ها و زندانها چه میکنند!؟؟
ناشناس۹۷۱۹۹۵۲۲:۰۳:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۴
این چه جور خبر دادنه راجع به ماجرای پارک پلیس؟
مصطفي۹۷۲۰۰۷۲۲:۰۹:۱۰ ۱۳۹۸/۴/۴
مردم در يك حالت خوش بيني و بدبيني غير قابل باور در خصوص اصلاحات سريعي كه در قوه قضائيه در شرف انجام هست ، قرار دارند جناب رئيسي ، روز به روز مردم بيشتر به شما باور ميكنند
موسي۹۷۲۰۱۱۲۲:۱۳:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۴
صاحبان پرونده هايي كه مورد ظلم واقع شده اند حتي حاضر هستند پول هزينه هاي بررسي مجدد پرونده اشان رو پرداخت كنند قوه قضائيه در حال رشد باورهاي مثبت در مردم است و مردم خوشحالند دست شما درد نكنه اقاي رئيسي
بهرام۹۷۲۰۲۲۲۲:۲۱:۲۰ ۱۳۹۸/۴/۴
این افراد اقدام به توهین،‌فحاشی و پرخاشگری کرده و حتی به مامور پلیس نیز حمله‌ور شده و به صورت مامور نیز کشیده زدند.چرا بجای این همه دروغ گفتن و مردم را بیشر نا امید کردن از رفتار زشت مامور پلیس میشود با یک کلمه معذرت خواستن از برخورد پلیس بهتر میتوان نتیجه گرفت تا اینکه با اوردن هزار دلیل خنده دار خود را بی گناه نشان دهند چرا پلیس همیشه مانند حاکم با مردم برخورد میکند متاسفانه پلیس کشور از کنترل خارج شدند
ناشناس۹۷۲۱۰۹۲۳:۰۶:۳۵ ۱۳۹۸/۴/۴
بقیه مدعیان اصلاح طلبی هم باید مثل عبدی واقع بین باشند و قبول کنند با کشتی شکسته دولت روحانی غرق شدند
ناشناس۹۷۲۱۱۶۲۳:۱۱:۲۸ ۱۳۹۸/۴/۴
ما هم پیش بینی کرده بودیم که برخوردی با ماموران صورت نخواهد گرفت
ناشناس۹۷۲۱۶۸۲۳:۵۷:۰۰ ۱۳۹۸/۴/۴
قوه قضاییه باید به مفاسد و وزارت نفت در اسرع وقت رسیدگی نماید.
ناشناس۹۷۲۳۵۷۰۷:۲۵:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۵
آیا دولت می‌تواند طرح و پیشنهاد خود را در خصوص افزایش حقوق کارکنان اجرا کند، افزود: خیر، دولت باید به صورت درست و در چارچوب مصوبه مجلس باشد. چطور در دولت احمدی نژاد که باید حقوق ها را برابر تورم اعلامی افزایش می داد (تورم اعلامی به مراتب پایین تر از تورم واقعی بود دقیقا مانند الان) هیچ وقت برابر همان تورم اعلامی هم افزایش نداد و با سوء استفاده از کلمه متناسب شاید یک دهم تورم واقعی هم افزایش حقوق نمی داد و مجلس هیچ کاری نمی توانست بکند؟! الان می خخواهد چه بکند؟! باب شوخی رو قبلا مجلس باز کرده!!!!
کاظم۹۷۲۳۷۶۰۸:۰۲:۰۴ ۱۳۹۸/۴/۵
منتظر بیگناه معرفی کردن ماموران هستیم.
رضا۹۷۲۵۳۴۰۹:۱۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۵
چند روز دیگه خبر معذرت خواهی این چند بچه را از برادران نیروی انتظامی در خبر ها خواهیم دید.
ناشناس۹۷۲۸۰۲۱۱:۲۸:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۵
بزودی ترفیع ومیگیرند در برنامه های تلویزیونی تقدیر هم میشوند!
ناشناس۹۷۲۹۷۹۱۲:۳۲:۲۹ ۱۳۹۸/۴/۵
بودند چون محترمانه شروع کردند طرف هتاکی کرد
ناشناس۹۷۲۴۵۹۰۸:۵۳:۳۸ ۱۳۹۸/۴/۵
بيش از دو ماهه که بر سر افزايش حقوق بين چند نماينده در راس آنها حاج بابايی و دولت کشمکش وجود دارد. که نتيجه افزايش مد نظر دولت و مجلس تقريبا يکی است. ولی هيچيک از طرفين از اجرای قانون خدمات کشوری ذر اين زمينه حرفی نميزند. افزايش حقوق بايد متناسب با تورم باشد.
ناشناس۹۷۲۷۲۸۱۰:۵۳:۳۶ ۱۳۹۸/۴/۵
اگر پلیس با نوامیس به جرم اب بازی برخورد فیزیکی کند باید منتظر برخورد متقابل از سوی مردم باشد ورئیس پلیس بهتر است راجع به پرونده میلیاردی توضیح دهد تا اب بازی چهارتا دختر بچه

پربحث‌های امروز

 1. زخم هاي کارگران را درمان کنیم تا مگس روی آن ننشیند...

 2. آیا مدارک سعودی زمینه حمله به ایران را فراهم می کند؟

 3. «بی تدبیری» به مفسدان بازار دارو میدان داد/ هیزم فساد در بازار دارو مهیاست

 4. توضیح وزیر بهداشت درباه فروش صندلی در دانشگاههای پزشکی

 5. مبارزه مرگبار مار کبرا با عقاب   

 6. جانشین بولتون درباره برجام چه می گوید؟

 7. همتی: امسال ارز اربعین نداریم

 8. باهنر: اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

 9. انتقاد تند بولتون از ترامپ

 10. وضعیت دولت های عربی در تنش ایران و آمریکا: روزبه روز فرسوده تر می شوند

 11. تنها راه برای رسیدن به دروازه پرسپولیس

 12. تولیت آستان قدس: روحانیت باید به مردم بصیرت و امید بدهد

 13. تداوم بازداشت رئیس جمهور سابق ارمنستان؛

 14. امید استقلال به قانون نانوشته دربی

 15. ارتباط چای کیسه‌ای و سلامت چشم!

 16. عبدالمهدی: حملات به مواضع حشد شعبی ممکن است کار اسرائیل باشد

 17. روسیه به دلار پشت کرد

 18. نبرد آخر برای تعطیلی ارزش افزوده

 19. عادت‌های غذایی مرگبار/ این مواد غذایی را با هم نخورید

 20. چقدر از کارت سوخت استقبال شد؟

 21. کوره آجرپزی   

 22. به هیچ عنوان رمزعبور قبلی را استفاده نکنید!

 23. کرایه‌ها و بلیت‌های اربعین گران می‌شود؟

 24. انتشار عکس جنجال‌برانگیز جاستین ترودو+عکس

 25. ۴ ماده‌ای که می‌توانند به بدن در مقابل استرس کمک کنند

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 3. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 4. آتلانتیک: هفت پرسشی که باید پیش از هرگونه حمله به ایران، به آن پاسخ داد

 5. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 6. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 7. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 8. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 9. روایتی از هفت‌تپه، قزوین و حالا اراک/ علل اعتراضات کارگری کارگران چیست؟

 10. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 11. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 12. میراسماعیلی: تعلیق جودوی ایران بسیار عجولانه و ناعادلانه انجام شد

 13. فدراسیون جودو ایران تعلیق شد

 14. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 15. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 16. اطلاعیه جالب مرکز آمار، درآمد مردم از هزینه هایشان بیشتر است  

 17. پشت‌پرده ترس عربستان و آمریکا از بردن نام ایران

 18. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 19. مراسم ترحیم اسدالله عسگراولادی  

 20. ترامپ: به وزیر خزانه‌داری دستور افزایش تحریم‌ها علیه ایران را دادم

 21. قبرستان‌های عمودی هنگ کنگ   

 22. تصاویری کمتر دیده شده از استاد شهریار  

 23. جانشین «جان بولتون» منصوب شد

 24. تردید دولت در سفر به نیویورک

 25. همتی: به‌دنبال این هستیم که سوئیفت را دور بزنیم/ خیلی روی اینستکس حساب نمی‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. واکنش دختر سردار سلیمانی به هتاکی یک بازیگر و ماجرای دختر آبی  

 3. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 4. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 5. ایران باید فورا از برجام و NPT خارج شود

 6. یک عکس؛‌ یک شرح | یقه‌های سفید در پوشش چادر سیاه؟!

 7. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 8. زنان را به استادیوم راه بدهید

 9. شهردار اسبق صدرا از ایران فرار کرد/ تلاش برای بازگرداندن متهم از طریق اینترپل

 10. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 11. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 12. تردد خودروهای پلاک شهرستان در تهران سهیمه‌بندی شود/ غیر تهرانی‌ها عامل نیمی از ترافیک پایتخت

 13. وزیر راه: دست‌های ضدانقلاب در بازار مسکن قیمت‌ها را افزایش داد!

 14. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 15. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 16. آخرین تصویر علیرضا فغانی قبل از ترک‌ ایران  

 17. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 18. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 19. مشروح جلسه دادگاه شبنم نعمت‌زاده/ فعالیت غیرقانونی و کسب ۱۸۰۰ میلیارد مال نامشروع/ ماجرای بدهی ۱۰۰ میلیاردی به شستا

 20. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 21. سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

 22. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 23. یک شبه "۷۰۰۰۰ پزشک" به آمار پزشکان اضافه شد!

 24. خداحافظی غم‌انگیز با علیرضا فغانی

 25. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

پربحث‌های دیروز

 1. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 2. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 3. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 4. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 5. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 6. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 7. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

 8. ظریف: سفر به نیویورک قطعی نشده/ فعلاً ویزا نداریم

 9. یمن و دو راهی سخت برای عربستان

 10. ربیعی: قطع یارانه شامل طبقات متوسط و پایین نمی‌شود/ تصمیم غلطی نمی‌گیریم

 11. پیام تهران به واشنگتن: هر اقدام نظامی با پاسخ جدی ایران روبرو خواهد شد

 12. تردید دولت در سفر به نیویورک

 13. چرا نمایندگان به طرح دوفوریتی شفافیت آرای نمایندگان مجلس رای ندادند  

 14. روحانی: مبارزه با دلار در حال شروع شدن است/ دشمنان منطقه از پاسخ یمنی‌ها درس بگیرند/ ایران ملت دیپلماسی و مذاکره است

 15. رئیس سازمان بسیج: افزایش گردان سایبری سبب رسیدن صدای انقلاب به دنیا می شود

 16. قاضی‌زاده: اعتراض علی مطهری برای حضور در تلویزیون منتفی است

 17. سفیر جدید سوئد در تهران رونوشت استوار نامه خود را تقدیم ظریف کرد

 18. توضیحاتی در خصوص آزادی سعید مرتضوی

 19. صفار هرندی: اصلاح‌طلبان از رای‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند

 20. امیرعبداللهیان: عربستان پاسخ کوبنده‌ای دریافت کرد

 21. اختصاص تسهیلات برای تکمیل طرح ریلی چابهار به زاهدان

 22. دو اشتباه بزرگ آقای ناطق نوری در انتخابات سال 1376/برخی کارها نیاز به دستور صریح رهبری ندارد

 23. آیت‌الله نوری همدانی: نباید تحریم‌ها را بهانه‌ای برای برخی مشکلات کشور بدانیم

 24. ظریف: ترامپ حتی برای امضایش هم ارزشی قائل نیست

 25. ماجرای وثیقه ۲۰ میلیاردی یک دهه هفتادی برای شبنم نعمت‌زاده

پربحث‌های هفته

 1. دختران آبی و سیاست‌های زرد! ...

 2. پناهیان و ماجرای بنشین و بفرما و بتمرگ!...

 3. آیا سخنان پناهیان درباره شفافیت مجلس اشتباه بود؟

 4. تاملی دوباره بر حاشیه‌های یک خودسوزی ؛ پوپولیست نباشیم

 5. منع مذاکره مجدد؛ پر بسامدترین تاکید رهبر انقلاب

 6. در باب اپوزیسیون‌نمایی مسئولان!...

 7. احمد توکلی: باید یک نهاد مستقل برای مبارزه با فساد تشکیل شود/ فساد شکل گرفته سازمان یافته است

 8. رهبر انقلاب: مذاکره یعنی نمایش موفقیت آمریکا/ فشار حداکثری در مقابل ملت ایران پشیزی نمی‌ارزد/ نباید کارهای کشور را به نشست و برخاست با دیگران موکول کرد

 9. به چه زبانی بگویند شکست خوردیم!

 10. خوش رقصی فرانسه با شاباش های ایرانی!...

 11. اسدالله عسگراولادی درگذشت

 12. رخصت ولی الله سیف برای ورود به گود «زورخانه»

 13. توکلی: به جای کارگران هفت‌تپه، اول سراغ خائنانی بروید که ارز و طلا و کارخانه‌های ملت را به تاراج داده‌اند

 14. اعتراض روحانی به رئیسی درباره روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی/ پای پرونده حسین فریدون در میان است؟

 15. آیا روحانی هم به دیدار با ترامپ نیاز دارد؟!

 16. روایت ابطحی از تابلوی ورودی شهر احمدی‌نژاد/ طرح دوباره شفافیت آرا در مجلس/ جوانی که برای شبنم نعمت‌زاده وثیقه گذاشته کیست؟

 17. آمریکا بشدت نگران پیشرفت فضایی ایران است

 18. نقوی حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوند

 19. پاسخ مدیر شبکه سه به شایعه ریاستش بر صداوسیما

 20. ایران به آمریکا پیام ارسال کرد: حملات آرامکو کار تهران نبوده/ اگر اقدامی علیه‌مان صورت گیرد با پاسخ قاطع روبرو خواهد شد

 21. اعتراض روحانی به رئیسی درباره مبارزه با فساد/ آمار وزیر کشور از حجاب/ گزینه جدید برای ریاست آینده صدا و سیما

 22. توضیح درباره حجاب شبنم نعمت‌زاده/ دوقطبی‌ خوب و بد از نگاه عباس عبدی/ روایتی از صحبت‌های رئیسی و روحانی درباره مبارزه فساد

 23. پناهیان: برخی نمایندگان تهمت‌های رذیلانه می‌زنند/ دلیل اصرار روحانی بر مذاکره با آمریکا چیست؟

 24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ایران، بهشت پزشکان است/ با اجبار قانونی نمی‌توان کودک‌همسری را از بین برد/ چرا اصلاح‌طلبان مجلس مطالبه شفافیت ندارند؟

 25. نگاهی به شمشیر رعدآسای ایران در خلیج فارس + فیلم و عکس

آخرین عناوین