آدرس را اشتباه نرویم!

سید‌یاسر جبرائیلی،   3980227054 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
آدرس را اشتباه نرویم!

آقای رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته است: "نظام بانکی باید مانع ورود نقدینگی به حوزه مسکن، خودرو و سکه و طلا شود و راهکارها را مدنظر قرار دهد."

این تلقی ایشان درباره هدایت نقدینگی یا ایجاد مانع در برابر نقدینگی کاملا اشتباه است. نهادی که باید مانع هجوم نقدینگی به بازارهای غیرمولد شود، سازمان امور مالیاتی است، نه نظام بانکی.

راهکار نیز کاملا روشن است. سازمان امور مالیاتی اولا باید بر تمامی مبادلات و معاملات افراد حقیقی و حقوقی اشراف کامل داشته باشد. ثانیا با اخد مالیات، سطح سود فعالیت غیرمولد را به زیر سطح سود تولید برساند.

با یک مثال آنجه باید انجام شود را توضیح می‌دهم. فرض کنید یک سوداگر مسکن یا سکه و خودرو، با صرف ۱۰ میلیارد تومان تعدادی از این اقلام را با هدف سفته‌بازی دارایی (property speculation) خریداری می‌کند. یعنی می‌خرد تا پس از گران شدن، بفروشد و سود کند. این خرید به نام خریدار ثبت می‌شود و تحت اشراف سازمان امور مالیاتی قرار می‌گیرد.

وقتی دلال و سوداگر کالای خریداری شده خود را می‌فروشد، فروش او نیز ثبت می‌شود و سودش توسط نرم‌افزارهای سازمان امور مالیاتی محاسبه می‌شود. فرض کنیم این خرید و فروش در بازه زمانی یک سال اتفاق بیفتد، و قیمت کالاهای خریداری شده، ۲ برابر شود. یعنی ۱۰ میلیارد تومان آن سوداگر تبدیل به ۲۰ میلیارد تومان شود؛ یا به عبارتی ۱۰۰ درصد سود.

در اینجا سازمان امور مالیاتی سود تولید در همان بازه زمانی یک ساله را محاسبه می‌کند و فی‌المثل می‌بیند که سقف سود فعالیت تولیدی در آن بازه زمانی یک ساله، ۲۰ درصد بوده است. یعنی اگر آن ۱۰ میلیارد تومان در فعالیت تولیدی سرمایه‌گذاری می‌شد، الان تبدیل به ۱۲ میلیارد تومان شده بود، نه ۲۰ میلیارد تومان. اینجا سازمان امور مالیاتی از آن سوداگر باید بیش از ۸ میلیارد تومان مالیات بگیرد تا سودش از سودی که ممکن بود از فعالیت تولیدی به دست آورد، کمتر شود؛ به عبارتی باید بیش از ۸۰ درصد مالیات اخد کند.

در شرایط کنونی، دلال و سوداگرِ فرض ما، یک ریال هم مالیات نمی‌دهد! بنابراین، این انتظار وزیر صنعت که سرمایه‌دار، پولش را به بازار مسکن و خودرو و... نبرد، کاملا نامعقول و غیراقتصادی است.

اگر نظام مالیاتی ما این وظیفه را درست انجام داد و از فعالیت‌های غیرمولد، جذابیت‌زدایی کرد، آن روز، روز هدایت نقدینگی به سمت تولید خواهد بود.

اگر تمامی خرید و فروش‌ها ثبت شد، ما با پدیده احتکار هم مواجه نخواهیم بود و لازم نخواهد بود که قوه قضاییه رهپاه بیفتد انبار احتکار کشف کند. محتکر اگر بداند خرید و فروشش ثبت می‌شود و سود غیرمتعارفش را باید مالیات بدهد، خودش کالا را وارد بازار خواهد کرد.

اگر این اتفاق افتاد، اثر کنترلی فراوانی روی تورم نیز خواهد گذاشت.

دلال‌ها و سفته‌بازها که سرمایه‌شان را در خودرو و مسکن و دلار و سکه و... می‌برند، از همه ابزارها برای ایجاد تلاطم در بازار و گران کردن کالاها استفاده می‌کنند، چون به نفعشان است که کالایی که خریده‌اند، گران شود. لذا حوزه‌های سوداگری‌شان را متورم می‌کنند و این تورم به حوزه‌های دیگ نیز سرریز می‌کند.

برخی می‌گویند اگر نظام مالیاتی به این شکل عمل کرد، سرمایه‌دار احساس امنیت نمی‌کند! پاسخ این است که تامین امنیت سرمایه‌ای که بناست اقتصاد ما را فلج کند، خیانت است. سرمایه‌ای محترم است که در تولید هزینه شود و چنین سرمایه مشوق هم باید بگیرد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۱۰۰۸۳۰۹:۱۸:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اگر نظام بانکی بتواند سودی مطابق تورم موجود به سپرده گذاران بدهد، آن وقت پولی در بازارهای سوداگرانه سرمایه گذاری نمی شود.
عجایب شهر۹۱۰۳۶۳۱۶:۲۱:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
نظام بانکی این سود را از کجا باید تامین کند؟
ناشناس۹۱۰۰۸۵۰۹:۲۰:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
در وضعیت جاری، بانک ها هیچ کاره هستند و کاری هم از دستشان بر نمی آید.
ققنوس۹۱۰۰۹۱۰۹:۳۰:۴۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
با اين اقدام اگر اين سوداگران و دلالان اين حجم از سرمايه خود را به بازار مواد غذايي و يا بازار كالاي اساسي ببرند و همه اين كالا ها را براي ندادن ماليات مثل گوشت به خارج كشور قاچاق كنند ان وقت علاوه بر گراني با قحطي هم مواجه خواهيد بود اولين و تنها ترين كاري كه به فكر بعضي ها ميرسه گرفتن ماليات از مردمه!!!!!!!
حسنعلی سبد سبد گل یاس۹۱۰۰۹۸۰۹:۴۸:۳۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
از انجا که اقتصاد زیر بنایش از بنیاد بر باد رفته و سست است و طی سالیان دراز عده زیادی از تلاطمات اقتصادی به ثروت های نامشروع زیادی رسیده اند لذا کلیه ثروت های بالای یک زندگی استنادارد و طبیعی باید ملی اعلام شود و از این پس اگر کسی توانست بر اساس معیار های اقتصادی صحیح به ثروت برسد که معمولا از راه کار و تلاش و تولید و بعضا هم از کار فکری نی باشد انوقت ان مالکیت ها مشروع باشد
ناشناس۹۱۰۱۰۰۰۹:۵۰:۳۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
کوتاه ومفید احسنت
ناشناس۹۱۰۱۰۱۰۹:۵۲:۵۷ ۱۳۹۸/۲/۲۷
راه حل ها مشخص است - اراده و مصلحت به اجرا نیست : 1- برداشتن کامل عوارض و مالیات تولید کننده 2- کوچک کردن دولت و حقوق بگیرها غیر از بخش آموزشی و خدماتی 3- نظارت شدید تر و کم کردن حقوق مدیران رده میانی و قبول استعفاها
ناشناس۹۱۰۱۰۹۱۰:۰۷:۳۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
راه حل زیاد است. ببینید در دنیا چه می کنند. اصل مسئله اینست که نمیخواهیم چون خودمان هستیم که بیشترین سود را میبریم چرا دست توی سود خودمان کنیم؟
مصطفي۹۱۰۱۱۱۱۰:۱۰:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
تا موقعي كه پول اساس مديريت بازار و اقتصاده و فكر و مديريت و كارافريني و خلاقيت و..... ارزش به مراتب كمتري دارند به اعتبار سالهای گذشته ، روز بروز با تورم فرار سرمايه ها از توليدواردات بيشتر روبرو خواهيم بود جناب وزير ، لطفا راهكار خلاقانه بديد اين بايد و نبايد ها سالهاست داره تكرار ميشه و هيچ نتيجه ايي نداشته
ناشناس۹۱۰۱۱۵۱۰:۱۷:۳۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
این کار اولا هزار ایراد دارد به فرض که انجام دهید هر مالیاتی باعث گرانی بیشتر خواهد شد علم اقتصاد این را میگوید در غرب اگر مالیات میگیرند بر اساس قدرت خرید مردم است اول باید اقتصاد درست شود و قوانین جلوگیری از پولشویی و بعد انجام شود حال که هیچ یک از شرایط وجود ندارد این اعمال بیشتر صدمه خواهد زد
موسي۹۱۰۱۱۷۱۰:۱۸:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
وظيفه يك وزير ، ارائه طرح و روش دادنه حرفهاي تكراري و بايد و نبايد رو كه همه بلدن راهكار بديد
ناشناس۹۱۰۱۵۱۱۰:۵۸:۳۶ ۱۳۹۸/۲/۲۷
احسنت بهترین راه حل همینه
ناشناس۹۱۰۱۶۱۱۱:۱۴:۲۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
ياشاسين قارداش واقعا هر چه نوشتيد بجا و دور از هر گونه ديد سياسي بود اما سياسيون نميگذارند
ناشناس۹۱۰۱۶۲۱۱:۱۸:۱۰ ۱۳۹۸/۲/۲۷
سلام سرمایه گذاری که بخواد درست کار کنه چرا احساس امنیت نکنه؟ اتفاقا بنظر احساس مثبت تری داره که یک سری کثیف، کار اون را هم بی ارزش و خراب نکنن
ناشناس۹۱۰۱۶۷۱۱:۲۸:۳۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
سالهاست که این بحث تکرار میشود اما کوچکترین اقدامی برای جلوگیری از سفته بازی صورت نمیگیرد! این موضوع خیلی مشکوک است و نشان میدهد یا خود مسئولان در سفته بازی فعالند یا سفته بازان بر مسئولان اشراف دارند و آنها را کنترل میکنند. حتی در آمریکای سرمایه داری هم سفته بازی به شدت مهار شده است و سرمایه ها به سمت تولید میرود. البته باید گفت که مالیات تنها نیمی از ماجرای کنترل سفته بازی است و نیمی دیگر آن زمینه سازی برای فعالیتهای مولد است که در این زمینه هم پای دولت و قوای ذیربط کاملا لنگ میزند!
ناشناس۹۱۰۱۶۸۱۱:۳۰:۲۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
موافقم
ناشناس۹۱۰۱۸۲۱۱:۵۵:۰۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
سلام تعجب کردم، که یک مقاله به علت ها توجه و به مکانیزم ها اشاره دارد. خدا را شکر!!!!
ناشناس۹۱۰۱۹۰۱۲:۰۵:۴۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
داداش من وقتی تمام کسانی که از این فعالیتها انجام می دهند یا فرزندان خود مقامات و یا اطرافیانشان هستند و اینها که دیگر نیازی به توضیحات در دادن مالیات ندارند دولتها... فقط بلدند از کارمند و کارگر و تولید کننده مالیات بگیرند.
ناشناس۹۱۰۲۰۲۱۲:۲۱:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
راه حل گرفتن پول زور مالیاتی از مردمی که هر روز ارزش پولشون کمتر میشه ! احسنت به نویسنده
ناشناس۹۱۰۲۰۸۱۲:۲۵:۳۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
مردم پولشون رو یک عمر جمع کردن قبلا هم مالیات پول های خود را دادن . حالا چرا باز باید به شما مالیات بدهند ؟ این طرح های مخرب باعث خروج سرمایه از کشور میشه فقط می توانید از تعداد زیاد معامله ها در سال مالیات بگیرید اونم چون مشخص طرف دلاله
ناشناس۹۱۰۲۱۵۱۲:۳۵:۱۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
مشکل اینکه کل اقتصاد رو میخواهید با مالیات گرفتن حل کنید . راه حل اقتصاد تعامل با دنیا . ساده کردن راه اندازی کسب و کار و کاهش مالیات کسب و کارهاست نه گرفتن مالیات !
ناشناس۹۱۰۲۱۷۱۲:۳۶:۴۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
پولی که مردم یک عمر براش زحمت کشیدن رو مالیات دوباره به شما نخواهند داد برید از اونهایی که هفته 10 معامله دارند مالیات بگیرید نه مردم عادی که سالی یکبار معامله میکنند
ناشناس۹۱۰۲۲۲۱۲:۴۱:۵۰ ۱۳۹۸/۲/۲۷
راه حل اقتصاد فقط تعامل با دنیاست در شرایط تحریم هیچ کشوری به اقتصاد موفق نرسیده وضع کوبا ونزئلا کره شمالی و ... مشخص
ایرانی۹۱۰۲۲۴۱۲:۴۲:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۲۷
بهتر است باعقل ومنطق سخن گفته شود نه از روی احساس وشعار... باید گفت در آن شکل اولا قیمت ها همگی کاذب و به صورت تفاهمی خواهد بود ثانیا در آنصورت تورم ونزوئلا در برابر ما نخودی محسوب میشود بعد هم .. تولید آخه تولید با چی شما راست میگی از ورشکستگی همینایی که هر روز دارن نابود میشن جلوگیری کن باقی پیشکش
ناشناس۹۱۰۲۴۳۱۳:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۲/۲۷
بسط شفافیت از طریق نظارت نظام مالیاتی تنها راه حذف سوداگری و دلالی در بزر کشور است. اما حیف در بین مسئولینو گوش شنوا وجود نداره.
ناشناس۹۱۰۲۴۴۱۳:۲۱:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۲۷
اگر سیستم مالیاتی اینطور عمل کند منافع خیلی ها به خطر می افتد.
ناشناس۹۱۰۲۶۳۱۳:۵۷:۱۳ ۱۳۹۸/۲/۲۷
داروغه، هم اینطور حساب نمی کنه که جنابعالی حساب. کردی؟
ناشناس۹۱۰۲۶۸۱۴:۰۶:۰۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
راهکار بسیار خوبی است و نیاز جامعه هم همین است واقعا آقای توکلی شما چند دوره در مجلس بودید ! برای این تصویب این قانون چه کار کردید؟ لطفا با کمک دیده بان شفافیت تان بررسی کنید ببینید مشکل چیست و چه کسانی مانع تصویب و اجرای چنین قانونی می شوند.
ناشناس۹۱۰۳۰۳۱۴:۴۴:۳۲ ۱۳۹۸/۲/۲۷
باید موانع تولید رفع شود تا سرمایه گذار فراری نشود. آقای توکلی بهتر از هر کسی میدانند که موانع تولید چیست و در زمان وزارت خودشان هم قوانینی به تصویب رساندند که هیچوقت عملی نشد. خوب راهکار اخذ مالیات از سوداگران مسکن را فرمودید از سوداگران سکه چطور مالیات خواهید گرفت؟ راستی آنهایی که پولهایشان در بانک بوده ویکشبه به کمتر از یکسوم تبدیل شده را که باید جوابگو باشد؟واقعا قیمت سکه ومسکن یا هر متاعی گران شده یا اینکه ارزش پول ملی پایین آمده است!!؟
ناشناس۹۱۰۳۱۴۱۵:۰۱:۲۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
دقیقا تفاوت اقتصاد ما با کشورهای توسعه یافته همین است. این یک اصل کاملا بدیهی است. اما چرا به سمت آن حرکت نمی شود؟ جواب: چون در نهایت، اقتصاد، مردم و همه چیز باید فدای سیاست شود.
ن.د۹۱۰۳۲۴۱۵:۱۶:۱۱ ۱۳۹۸/۲/۲۷
سازمان امور مالیاتی هم دنبال اینه که آدم بدبختی که یک دکه در یه جای پرت دایر کرده که روزی چندرغاز در بیاره را پیدا کنه .فوری میره خفتشو میگیره چون کس و کار گردن کلفت نداره. گردن کلفت توی مملکت ما برای خودش خدایی میکنه و قانون هم برای او نیست. اگر قانون برای همه بود که این وضع مملکت نبود.
farhad m۹۱۰۳۴۳۱۵:۵۰:۵۹ ۱۳۹۸/۲/۲۷
این قبیل فرمایشات مال همان سیستمهایی است که با افراد درست و روشهای درست اداره میشوند.اگر مثلاً ژاپنیها که با زحمت و کار زیاد و...تورم ندارند؛این قبیل سخن فرمایند و بر نفس کشیدن هم مالیات ببندند؛مردمشون قبول میکنند؛ ولی نه در سیستم اقتصادی معیوب .ایران!!

پربحث‌های امروز

 1. واکنش کاربران توییتر به سرنگونی پهپاد آمریکایی/ مقابله و برد- برد یعنی این.../ تعریف جدید بی‌بی‌سی از جاسوسی!/ شیرها دندان‌های خود را برای لبخند به نمایش نمی‌گذارند  

 2. بهای دروغ‌ها چیست؟

 3. تلاش خانواده نجفی برای گرفتن رضایت/ خانواده استاد: فقط قصاص/ نجفی خطاب به مادر میترا: دخترتان امانت بود اما امانتدار خوبی نبودم

 4. ترامپ: گفت‌وگوی فوق‌العاده‌ای با بن سلمان داشتیم؛ گفتم "اینکه از شما محافظت می‌کنیم، باید پول بدهید"؛ گفت "بله"

 5. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 6. خاص‌ترین و گرانقیمت‌ترین تویوتا لندکروز ایران  

 7. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 8. ادعای وزیر خارجه انگلیس: خرابکاری در نفت‌کش‌ها مطمئناً کار ایران است

 9. کاش از این موشک‌ها در ۱۲ تیرماه 67 هم داشتیم

 10. جانشین فرمانده سپاه: جنگ آشکار با آمریکا ادامه دارد/ انقلاب اسلامی و آمریکا هرگز نمی‌توانند در کنار هم قرار بگیرند

 11. زنگنه: کاهش فروش نفت ایران مطلقاً دروغ است

 12. مدّاحانِ جنجالی و فقرِ فرهنگی

 13. واکنش دادستان کل کشور به ادعایی درباره رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی

 14. اجرای طرح «ناظر» برای برخورد با بی‌حجابی

 15. دادستان کشور: «علاءالدین» متواری است/ معلوم نیست به چه شکل از زندان آزاد شده

 16. جرئیات خواندنی از پهپاد آمریکایی که توسط سپاه شکار شد/ خسارتی که به «آبراهام لینکلن» وارد آمد! + تصاویر

 17. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 18. حاجی‌دلیگانی: چرا عده‌ای با رفاه عموم مردم مخالف هستند؟/ تعطیلات دو هفته‌ای مجلس کنسل شود

 19. رونمایی از ثروت مسئولان و آقازاده‌­ها

 20. راهبرد اقتدار ایران و بی اعتباری ترامپ

 21. کریم باقری: قرار نیست که تا ابد در پرسپولیس بمانم

 22. سعید طوسی، ادعای صادقی را تکذیب کرد

 23. تلگرام در ایران محدودتر می‌شود؟

 24. عکس‌هایی از ایران جزء برترین تصاویر نجومی جهان   

 25. محمود صادقی: رئیسی دستور رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی را صادر کرده است

پربحث‌های دیروز

 1. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 2. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 3. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 4. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 5. تحریم دوشنبه آمریکا علیه ایران چیست؟

 6. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 7. نظر علی مطهری درباره نحوه پوشش بازیگران در خارج

 8. ترامپ: هرگز حمله به ایران را "لغو" نکردم

 9. مجازات همسایه خائن صادر شد

 10. اصل ۴۲ و ۴۹ قانون اساسی پس از ۴۰ سال اجرایی خواهد شد؟/ طرح اعاده اموال نامشروع و رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان؛ دو بال برای مبارزه با فساد و ایجاد شفافیت

 11. کدام چشم ایرانی «بلندپروازترین پهپاد آمریکایی» را کشف کرد؟ + تصاویر

 12. آیت‌الله رئیسی: حساب‌های قوه قضائیه به ۵ حساب تقلیل یافت/ سالانه گزارش عملکرد این حساب‌ها را می‌دهم/ اگر درباره ماجرای زندان فشافویه، کم‌کاری مسئولی ثابت شود،‌ قطعا او را برکنار می‌کنیم

 13. کنایه داماد روحانی به آشنا و واعظی: «دولت نه واعظی توانمند دارد نه مشاورانی آشنا به سیاست»

 14. تکذیب درگیری لفظی روحانی با جهانگیری و قهر معاون اول/ دلیل انتقاد عجیب و کنایه آمیز داماد رئیس جمهور/ ذوالنوری چگونه به ریاست کمیسیون امنیت رسید؟

 15. ادعای برادر میترا استاد: نجفی با چند زن در ارتباط بود!/ نجفی انکار می‌کرد و می‌گفت هرچه بوده مربوط به گذشته است

 16. رفتار عجیب تماشاگران بازی ایران و فرانسه

 17. سردرگمی استراتژیک ترامپ

 18. رئیسی: با چادر به سرکردن متهمان خانم مخالفم  

 19. ماجرای سانسور و حذف برخی واژگان از سریال "گاندو"/ تصویر پردازی از سوءاستفاده برخی وابستگان به مسئولان

 20. ترامپ: بولتون می‌خواهد با تمام دنیا بجنگد/من دنبال جنگ نیستم

 21. حاشیه مراسم ختم "میترا استاد"

 22. موسوی خطاب به ترامپ: مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

 23. معاون رئیس جمهوری آمریکا: ترامپ آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است

 24. انتقاد یک مرجع تقلید از کوتاهی برخی مسئولان در مسئله حجاب

 25. تفریح تابستانی در رودخانه قم  

پربحث‌های هفته

 1. ترامپ: حمله به ۳ سایت ایران در دستورکار بود/ ۱۰ دقیقه پیش از حمله آن را متوقف کردم

 2. شما نظر دهید/ سوال و موضوعاتی که انتظار دارید امشب ابراهیم رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟

 3. موشک فوق افسانه‌ای ایران در سرنگونی پهپاد آمریکایی

 4. جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟

 5. سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» در هرمزگان/ پرواز RQ-۴ از پایگاه آمریکایی در جنوب خلیج فارس/ سنتکام با صدور بیانیه‌ای رسما تایید کرد+واکنش ترامپ

 6. هزينه‌هاي يك دروغ!

 7. روایت واقعی از گودال جنجالی رآکتور اراک

 8. سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در سواحل هرمزگان

 9. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 10. می‌شود برجام را با روسیه و چین ادامه داد؟

 11. فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد  

 12. بحث شدید روحانی با جهانگیری/ معاون اول قهر کرد/ روحانی خطاب به جهانگیری: شما دنبال سرنگونی دولت هستید+تکذیب ها و تایید ها

 13. پیام سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران

 14. آیا به افراد مشهور و سلبریتی‌ها بدهکاریم؟

 15. ترامپ: آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستم

 16. نگاهی به مرگ محمد مرسی

 17. شبهات امنیتی قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی

 18. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 19. واکنش زنگنه به سعید جلیلی/ در حضور سران قوا مناظره کنیم

 20. قوه قضائیه درباره قتل علیرضا شیرمحمدعلی شفاف سازی کند+ اطلاعیه سازمان زندان‌ها

 21. دادستان کل کشور: هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم/ پشت فرمان و داخل اتومبیل را حریم خصوصی نمی‌دانیم

 22. روسیه: ایران به اس 400 نیاز خواهد داشت

 23. پهباد ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا شکار شد  

 24. مجلسی این‌چنینم آرزوست

 25. مشخصات و تصاویر پهپاد جاسوسی آمریکا که سپاه سرنگون کرد+ عکس

پربحث‌های اخیر

 1. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

 2. نوبخت: در خصوص نظام بانکی بی‌انصافی صورت گرفته/ موسسه‌های مالی غیرمجاز ۳۶ هزار میلیارد تومان به دولت خسارت زدند

 3. زنگنه: کاهش فروش نفت ایران مطلقاً دروغ است

 4. این جنگ اقتصادی، جنگ اراده‌هاست/ چرا دولت آرایش جنگی ندارد؟

 5. قطار تهران-وان کلید خورد + اعلام قیمت‌ها

 6. گران‎ترین آپارتمان‌های فروخته شده در خرداد ماه  

 7. شاخص بورس تهران باز هم رکورد زد

 8. قیمت امروز خرید دلار در بانک‌ها

 9. وزیر نیرو: یکی از عوامل نابسامانی اقتصاد، آب و توهم ارزانی آن است

 10. جزئیاتی از دپو خودرو در بندر خرمشهر

 11. ٣٠٠٠ میلیارد تومان در راه مناطق سیل‌زده

 12. سناریوهای ارز ۴۲۰۰ تومانی که ناکام ماند

 13. قیمت امروز نفت در بازار جهانی

 14. زمان استفاده از کارت سوختِ شخصی اعلام شد

 15. آخرین قیمت آپارتمان در منطقه ۵ تهران  

 16. نقدینگی چگونه ۶۸۳۷ برابر شد؟

 17. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 18. مقتدا صدر بار دیگر طرفدارانش را به تظاهرات فراخواند

 19. ادامه روند نزولی قیمت خودرو در بازار/ نبود خریدار در بازار خودرو

 20. پیشنهاد وزارت نیرو به دولت در خصوص تولیدکنندگان بیت کوین

 21. جزییات تازه از بازارمتشکل ارزی/ارز نیما و بازار متشکل یکی می شوند

 22. اعتبار39 هزار میلیارد ریالی برای جبران خسارات سیل تصویب شد

 23. بیت‌کوین دهمین ارز پرارزش جهان شد

 24. قیمت هر سیخ جگر چقدر گران شد؟

 25. ریخته‌گران چگونه به بانک سرمایه نفوذ و پول‌ها را خارج کرد؟

پربحث‌های دیروز

 1. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 2. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 3. ارز ۴۲۰۰ تومانی به سفره مردم نمی‌رسد

 4. افزایش قیمت لبنیات غیرقانونی است

 5. همتی: هر لحظه که بتوانیم نرخ دلار را پایین می‌آوریم  

 6. زمین به مسکن رسید

 7. عرضه ۶۰ هزار خودرو در کمتر از ۲ ماه آینده

 8. جزئیات دستگیری یک نفوذی در وزارت نفت

 9. خریداران سکه به دیوان عدالت اداری شکایت کردند

 10. بازار خودرو آرام است/ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به ۸۵ میلیون تومان رسید

 11. آخرین قیمت دلار در صرافی‌ها

 12. شرط خاص مالیات ستانی از سکه‌های پیش فروشی/ معیارِ "قیمتِ روزِ تحویل" جایگزین قیمت روز شد

 13. جزییات تازه از بازارمتشکل ارزی/ارز نیما و بازار متشکل یکی می شوند

 14. اعتبار39 هزار میلیارد ریالی برای جبران خسارات سیل تصویب شد

 15. بیت‌کوین دهمین ارز پرارزش جهان شد

 16. قیمت هر سیخ جگر چقدر گران شد؟

 17. ریخته‌گران چگونه به بانک سرمایه نفوذ و پول‌ها را خارج کرد؟

 18. دستور بودجه ای جهانگیری به دستگاه‌های اجرایی

 19. ذخیره‌ نفت خام جهان به ۲۴ میلیون بشکه رسید

 20. فراخوان اجباری ۶۰ هزار خودروی مرسدس بنز

 21. اصلاحات را از ساختارها آغاز کنیم

 22. افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی قیمت خودرو منطقی است؟!

 23. سیب‌زمینی ارزان نشد

 24. شهرهای پرمصرف برق شناسایی شدند + نقشه

 25. آخرین قیمت سکه و دلار در بازار

پربحث‌های هفته

 1. مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور دستگیر شد

 2. فریاد اجاره نشین‌ها را کسی می‌شنود؟

 3. نفس مستاجران به شماره افتاد/ آیا دست دولت برای تنظیم بازار اجاره بسته است؟

 4. جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

 5. مسکو: اینستکس اجرایی نشود منافع ایران در بخش نفتی و بانکی را تضمین می‌کنیم

 6. اعضای باند نفوذی در وزارت نفت دستگیر شدند

 7. شمارش معکوس برای تصمیم مهم ارزی سران قوا

 8. خانه‌های خالی بلای بازار مسکن/ قانونی که اجرا نمی‌شود!

 9. معجزه افزایش ۴۰ میلیاردی ذخایر ارزی بدون فروش نفت

 10. رحمانی خبر داد: واگذاری دو خودروساز بزرگ تا سال ۹۹

 11. چرا بايد ثروت کنترل شود؟

 12. کیش و مات تحریم‌های نفتی در انتظار تصمیم نمایندگان مجلس/ توسعه پتروپالایشگاه‌ها پادزهر تحریم‌ها

 13. اجماع نظر بر سر تخلف در افزایش حقوق کارمندان

 14. نوبخت: اگر نمایندگان مجلس فرمول بهتری برای افزایش حقوق کارمندان ارائه کنند اجرا می کنیم

 15. دم خروس ماجرای نفتکش‌ها

 16. مسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت

 17. تهدید نماینده آمل در صورت واردات برنج در فصل برداشت/با وزرا بی حساب و کتاب نمی مانیم

 18. ابهام جدید در ماجرای افزایش حقوق ۹۸/ تایید مصوبه دولت از طرف هیئت تطبیق قوانین مجلس

 19. درخواست از مردم برای مدیریت مصرف برق/افزایش۱۰۰۰مگاواتی مصرف

 20. خبر همتی از تصمیم دولت برای تامین کسری بودجه

 21. مرندی: ۴۶ درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند

 22. تورم خرداد ۳۷.۶ درصد شد

 23. اقدام به موقع وزارت نفت در شناسایی وجوه ارزی راکد نزد یکی از صرافی‌ها

 24. به جای کره‌ای‌ها، از تولیدکننده ایرانی حمایت کنید

 25. کشور وزارت تولید می‌خواهد، نه وزارت واردات

آخرین عناوین