می‌توانیم گوشت را کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مردم برسانیم

گروه اقتصادی الف،   3980106032 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران مدعی شد که اگر دولت به آنها ارز رسمی بدهد، گوشت را با قیمت کیلویی ۳۵ هزار تومان وارد و در نهایت کیلویی ۵۰ هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسانند.

یاسر فیضی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: دلیل رسیدن قیمت گوشت قرمز در تهران به کیلویی ۱۲۰ هزار تومان و در شهرستانها ۸۰ هزار تومان، عرضه کم و تقاضای زیاد است و تعاونی‌های مرزنشینان به دلیل ارتباطی که با همسایگان شرقی دارند، می‌توانند این خلا را جبران کنند و از افغانستان، تاجیکستان و گرجستان که تولیدکننده دام هستند، گوشت وارد کنند.

وی افزود: در بحث واردات درخواست دادیم که به ما اجازه واردات دام زنده بدهند و توانستیم برای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان این اجازه را بگیریم.

رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران خاطرنشان کرد: مدتی قبل یکی از تجار گرجستان به ما اعلام کرد که گوسفندان زیادی دارد و می‌تواند با قیمت مناسب به ما بفروشد و از طریق گمرک مقصد در تهران یا مشهد به ما تحویل دهد. اگر دولت به ما ارز رسمی بدهد، گوشت را با قیمت کیلویی ۳۵ هزار تومان وارد و در نهایتا ۴۰ هزار تومان ترخیص می‌کنیم. سود مرزنشینان هم اگر ۱۰ هزار تومان شود، قیمت گوشت وارداتی به جای ۹۰ هزار تومان، کیلویی ۵۰ هزار تومان می‌شود که مصرف کننده قادر به خرید آن خواهد بود.

بسیاری از کالاها توجیه واردات ندارد

وی با بیان اینکه بسیاری از کالاهایی که به مرزنشینان تخصیص داده می‌شود، از این جهت که یا تقاضا برای این کالاها در داخل کم یا تعرفه گمرکی آنها پایین است، توجیه واردات ندارد، خاطرنشان کرد: واردات مرزنشیان ۴۸ قلم است که مقرون به صرفه‌ترین کالای آن برنج است ولی متاسفانه به ما مرزنشینان که هم تعاونی هستیم و هم اعضای زیادی داریم ارز ۴۲۰۰ تومانی داده نمی‌شود، در حالی که سایر بخشهای دولتی و خصوصی ارز دولتی می‌گیرند.

رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران گفت: از دولتمردان می‌خواهیم یکی از فروشگاه‌هایی که کالای اساسی با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی آوردند و با همان قیمت هم به مردم فروختند به ما معرفی کنند تا ما هم از آنجا خرید کنیم! متاسفانه هیچ‌گونه نظارتی در این زمینه وجود ندارد؛ در صورتی که وزارت کار، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور و خیلی از دستگاه‌ها نظارت مستقیم دارند.

سیفی در ادامه بیشترین اقلام وارداتی مرزنشینان را روغن، برنج و چای اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان برنج وارداتی ما از پاکستان است و از آسیای میانه خیلی واردات نداریم اما دو قلم کالای کنجد و گردو که تولیدش در افغانستان خوب است وارد می‌کنیم.

مهمترین اقلام صادراتی مرزنشینان

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مرزنشینان خراسان رضوی همچنین از مواد غذایی، ماکارونی، رب، کیک و کلوچه، سیب زمینی، میلگرد و آهن، سیمان، مصالح ساختمانی و محصولات فلزی و پلاستیکی به عنوان مهمترین اقلام صادراتی تعاونی‌های مرزنشین نام برد و مقصد کالاهای صادراتی را هند و پاکستان و افغانستان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، مرزنشینان و شرکتهای تعاونی مرزنشین مجاز به واردات ۴۸ قلم کالا هستند که از جمله این کالاها می‌توان به برنج و چای و لاستیک سبک و سنگین اشاره کرد.پیش از این اقلام خوراکی ۷۰ درصد و اقلام غیرخوراکی ۳۰ درصد معافیت از پرداخت هزینه ورود داشتند که با پیگیری‌های انجام شده و حمایت برخی از دستگاه‌های دیگر در تاریخ ۲۴ بهمن ماه سال گذشته دولت موافقت کرد اقلام خوراکی تا ۱۰۰ درصد و غیرخوراکی تا ۵۰ درصد از معافیت ورودی برخوردار باشند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ققنوس۸۳۳۳۴۱۱۲:۲۴:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۶
تا چند ماه پیش گوشت دام و طیور از داخل کشور تامین میشد اما یکباره جمعیت دام و طیور منفی شد به طوری که اکنون با هواپیما گوشت وارد میکنند!!!!!! لطفا خود را گول نزنیم هم شما و هم خیلی از مردم متوجه هستن که چه اتفاقی افتاده تمام دام های منطقه را هم وارد کنید باز هم با کمبود گوشت ارزان مواجه هستید!!!!!!
ناشناس۸۳۳۷۰۸۱۷:۴۲:۳۰ ۱۳۹۸/۱/۶
...حمله بیولوژیک اسرائیل حرامزاده پدرسگه به ایران ..
ناشناس۸۳۴۱۰۶۱۰:۵۹:۵۳ ۱۳۹۸/۱/۷
چه اتفاقی افتاده ؟؟؟
آریابان۸۳۳۳۹۳۱۳:۰۷:۳۹ ۱۳۹۸/۱/۶
این پیشنهاد و دورنمای اجرایی اون به نظر مناسب میاد و به امتحانش می ارزه . چون در بدترین شرایط (که البته بعیده) مثل بقیه موارد میشه که دلار های 4200 تومنی بلعیده شد و یک آبی هم روش و هنوز هم که هنوزه در تلاشند تا پیدا کنند پرتقال فروش را !!!!!!.
ناشناس۸۳۳۴۴۵۱۳:۳۹:۳۶ ۱۳۹۸/۱/۶
این که ارزان نیست البته نسبت به افزایش حقوق کارگران وکارمندان--برای مسئولین شاید ارزان باشد.
ناشناس۸۳۳۵۸۵۱۵:۴۶:۴۵ ۱۳۹۸/۱/۶
میتوانند ولی نمیخواهند چون کاسبان تحریم باید جیبهایشان را پر کنند
ناشناس۸۳۳۵۹۴۱۵:۵۲:۳۸ ۱۳۹۸/۱/۶
این پیشنهاد بوی یک رانت و اختلاس جدید میده
ناشناس۸۳۳۷۱۰۱۷:۴۴:۱۶ ۱۳۹۸/۱/۶
حداقل 5 سال طول می کشد تا ضربه ای که به خاطر نهاده های دامی مسموم و سقط جنین دام ها به ایران وارد شد جبران شود.
آزاده۸۳۳۷۳۳۱۸:۱۰:۲۸ ۱۳۹۸/۱/۶
35 بعد 50 چرا ؟چه خبره حدود 40 درصد سود !!!؟؟؟ دیگه به این حدود قیمت ها راضین؟؟ گذاشتن قیمت ها خوب بالا بره که با قیمته 50 تا 60 تومن دهن مردم رو ببندن
ناشناس۸۳۳۷۴۴۱۸:۱۵:۱۰ ۱۳۹۸/۱/۶
با همین فرمون پیاز نیز خودرا به گوشت میرسونه
ناشناس۸۳۴۵۲۹۱۹:۲۵:۱۳ ۱۳۹۸/۱/۷
این جنابی را که می بینید باز سرور انگور وموز وبه پیاز گرچه ما هرروزوشب محتاج او لیک او از هرنیازی بی نیاز بوی او بوی گلاب قمصر است جملگی بر میوه ها او سروراست
ناشناس۸۳۳۸۰۵۲۰:۱۱:۵۲ ۱۳۹۸/۱/۶
اینکه چرا به یکباره عرضه گوشت کم شد و چه دست هایی در کار است تا ملت را به صف کشانده و نشان دهند نبودن برجام یعنی بدبختی باید قوه قضائیه گشف و به مردم معرفی و مجازات نماید و هیچگونه تخفیف مجازاتی هم ندهد.چون دارن با اعتماد مردم بازی میکنند.
حمید۸۳۳۸۲۱۲۰:۴۹:۳۲ ۱۳۹۸/۱/۶
تو شهرستانها هم گوشت کیلویی ۱۰۰ تومن هست
باهر۸۳۳۸۹۳۲۳:۳۵:۲۹ ۱۳۹۸/۱/۶
مدیریت نالایقی که نمی تواند یک مورد کالا مثل گوشت را بدست مردم فقیر... برساند آن وقت ما توقع داریم که بتواندمملکت اداره کند و از سوانح و حوادث پیش گیری کند؟!! اینها مدیریت ..خوش نشین و یغما گرند نه مدیریت رزمی و جهادی!! ...!!!

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

  2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

  3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

  4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

  5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

  6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

  7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

  8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

  9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

  10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

  11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

  12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

  13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

  14. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

  15. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

  16. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

  17. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

  18. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

  19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

  20. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

  21. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

  22. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

  23. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

  24. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

  25. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

  آخرین عناوین